مهاجرت به کانادا و شروع یک زندگی جدید قطعاً هیجان‌انگیز است! اگر به بچه‌ها و ارائه خدمات به آن‌ها علاقه‌مند باشید، خرید مهد کودک در کانادا یکی از بهترین روش‌هایی است که می‌تواند مجوز ورود شما به خاک کشور کانادا و یک شغل عالی و با درآمد خوب برای باشد.

بر همین اساس، در این مقاله به‌طور دقیق‌تر درباره جزئیات و شرایط خرید مهد کودک در کانادا و اطلاعات مورد نیاز در این مورد پرداخته شده است. پس تا پایان با ما همراه باشید.

انواع روش‌های مراقبت از کودک در کانادا

برای اینکه بتوانید با خرید مهد کودک در کانادا یک کسب‌وکار موفق داشته باشید، در ابتدا باید هدفتان را مشخص کنید. در کانادا چند مدل مراقبت از کودک وجود دارد و والدین بر اساس نیازها و موقعیت‌هایی که دارند، بهترین نوع آن‌ها را انتخاب می‌کنند.

هرچه خدمات شما بهتر بتواند به والدین در نگه‌داری و تربیت فرزندان کمک کند، قطعا مهد کودک شما نیز مورد استقبال بیشتری قرار می‌گیرد و درآمد بیشتری هم نصیبتان می‌شود.

خدمات نظارت‌شده مراقبت از کودک که از وظایف کارمندان یک مهد کودک در کانادا است که شامل مراقبت تمام روز از کودک در مرکز، مراقبت از کودکان در خانه، مراقبت از کودکان در سن مدرسه در زمان‌ها سفر والدین و … است. این‌ موارد توسط مقامات استانی و منطقه‌ای نظارت می‌شوند، مجوز دارند و قوانینی برایشان تنظیم می‌شود.

توجه داشته باشید که مراکز مراقبت از کودکی تمام روز بدون مجوز در کانادا نیز فعالیت دارند که غیرقانونی هستند. با این ‌حال، در برخی از مناطق، مدارس خصوصی، مدارس مذهبی یا سایرین که شامل امکانات مراقبت از کودکان بسیار خردسال هم می‌شوند ممکن است از صدور مجوز معاف باشند.

برنامه‌های نیمه‌روز مراقبت از کودک (شامل مهد کودک و پیش‌دبستانی) نیز به‌عنوان برنامه‌های بدون مجوز در ساسکاچوان و یوکان مجاز هستند.

مجوز فعالیت مهد کودک در کانادا

محدوده سنی کودکانی که باید در مهد کودک شما مراقبت شوند!

در کانادا، یافتن مهدکودک‌های مقرون‌به‌صرفه می‌تواند یک چالش واقعی برای والدین باشد؛ بنابراین شما هرچه بتوانید منصف‌تر باشید می‌توانید مراجعان بیشتری را پذیرش کنید و درآمد خود را افزایش دهید. البته این موضوع تا حد زیادی به مکان مهد کودک شما، وضعیت مالی ساکنین محدوده مهدکودک، فضای مهدکودک، تعداد کارمندان مهد کودک و … بستگی دارد.

تعاریف کلیدی برای مشخص کردن نرخ نگه‌داری از کودکان در مهد کودک به شکل زیر است:

 

نوزاد کودکان زیر دو سال
کودک نوپا کودکان بین 18 ماه تا سه سال
سن پیش‌دبستانی کودکان بین دو سال و نیم تا مهدکودک (سن چهار یا پنج‌ساله، بسته به استان)
هزینه مراقبت از کودک در کانادا

هزینه مراقبت از کودکان و مهدکودک در کانادا

هزینه مراقبت از کودک و شهریه مهدکودک‌ها براساس استان/منطقه زندگی در کانادا متفاوت خواهد بود. این هزینه‌ها در تمامی شهرهای استان کبک نسبت به سایر استان‌ها در پایین‌ترین مقدار قرار دارد. 

هزینه ماهیانه مراقبت از کودک به صورت میانگین 1200 دلار در شهرهایی مانند تورنتو و اوکویل (انتاریو)، 935 دلار در ونکوور (بریتیش کلمبیا)، 850 دلار در لثبریج (آلبرتا) و 690 دلار در فردریکتون (نیوبرانزویک) به ازای نگهداری از هر کودک است.

در برخی از استان‌ها، مانند مانیتوبا، نیوفاندلند و لابرادور و انتاریو، خانواده‌های واجد شرایط می‌توانند برای پوشش هزینه‌های مراقبت از فرزندان‌شان برای دریافت حمایت مالی و یارانه از طرف دولت اقدام کنند. 

البته در نظر داشته باشید که از اول ژانویه 2024، طبق توافق بین دولت فدرال و دولت‌های استانی/منطقه‌ای کانادا، بیش از نیمی از استان‌ها و مناطق هزینه مراقبت از کودک را به طور متوسط تا 10 دلار در روز یا کمتر و سایر حوزه‌های قضایی هزینه مراقبت از کودک در مراکز یا توسط مربیان رسمی را حداقل تا 50 درصد کاهش داده‌اند.

در جدول زیر هزینه‌های مربوط به مراقبت از کودک در استان‌ها/مناطق مختلف کانادا آورده شده است:

میانگین هزینه‌ها (دلار در ماه) به صورت تمام وقت (30 ساعت در هفته) و تحت مجوز رسمی
استان/ منطقه خردسال نوپا پیش دبستانی (3 تا 5 سال) مهدکودکی (5 تا 6 سال)
آلبرتا 55/919 08/851 60/824 55/766
انتاریو 13/1105 14/1027 46/831 10/711
بریتیش کلمبیا 69/993 89/912 12/791 70/659
ساسکاچوان 39/734 05/635 06/584 88/553
مانیتوبا 58/739 59/611 38/538 12/521
نوا اسکوشیا 87/802 68/740 56/707 85/553
نیوبرانزویک 91/734 80/652 72/623 85/608
کبک 16/897 54/777 20/1505 74/611
نیوفاندلند و لابرادور 48/935 39/823 29/732 46/764
جزیره پرنس ادوارد 05/664 64/534 71/597 20/340
مناطق شمال غربی 535 530 346
نوناووت 217 217 217 217
یوکان 93/808 27/732 50/763

توجه: تمام تخمین‌های ارائه شده در جدول بالا میانگین هزینه‌های هر فرزند است و اعداد بسته به شهرهای استان‌های مربوطه متفاوت است.

مراحل خرید مهد کودک در کانادا با موفقیت بالا

در حال حاضر کمبود خدمات مراقبت از کودک در کانادا وجود دارد و با افزایش سطح اشتغال زنان، خانواده‌های بیشتری به خدمات مهدکودک وابسته هستند. به همین دلیل اکنون زمان مناسبی برای کارآفرینان برای خرید یک مهد کودک در کانادا است. اما با این حال باید این نکته را نیز در نظر داشته باشید که قطعا افراد بدون تجربه و سابقه کاری در این زمینه نمی‌توانند موفقیت بالایی کسب کنند.

به طور کلی، برای خرید موفقیت‌آمیز یک مهد کودک در کانادا باید مراحل زیر طی شوند:

1. تحقیق کنید.

بیش از 39 هزار خدمات مهد کودک در کانادا وجود دارد که از این تعداد حدود 4 هزار مهدکودک در کبک هستند و 2085 مهدکودک در انتاریو و 1305 مهمدکودک در بریتیش کلمبیا فعالیت دارند.

درآمد کل یک مهدکودک در کانادا می‌تواند از 30 هزار دلار تا 5 میلیون دلار در سال باشد و میانگین درآمد آن حدود 168 هزار دلار کانادا در سال است. تعداد زیادی از مهدکودک‌ها سودآور هستند و بیش از 93 درصد از شرکت‌های کوچک و متوسط کسب‌وکار پرسودی در بخش مراقبت از کودکان دارند.

علی‌رغم اینکه این یک کسب‌وکار پردرآمد است، شما باید دلایل دیگری برای تمایل به کار در این صنعت داشته باشید تا بتوانید به موفقیت قابل قبولی در کانادا دست پیدا کنید. به ‌عنوان ‌مثال، شما باید تمایل به آموزش و مراقبت از کودکان و نوزدان داشته باشید و از انجام این کار یا رهبری گروهی که این کار را انجام می‌دهند، لذت ببرید.

هرچه علاقه بیشتری نسبت به این کار داشته باشید، بهتر می‌توانید درک کنید نیازها و نگرانی‌های والدین در مورد نگهداری از فرزندانشان در مهد کودک چیست و بهتر آن‌ها را برآورد خواهید کرد.

همچنین مهم است بدانید که چه رقابتی در منطقه وجود دارد، از وجود هر مهدکودک دیگری در منطقه موردنظر خود آگاه باشید و دریابید که آن‌ها چه خدماتی ارائه می‌دهند. قبل از خرید مهد کودک در کانادا باید مطمئن شوید که تقاضای مناسبی برای وجود یک مهد کودک در منطقه مورد نظر شما وجود دارد و در مورد موضوعات جمعیتی، خانوادگی و محلی مرتبط نیز تحقیق کنید.

اگر بتوانید مهدکودکی که از قبل فعال بوده است را بخرید از این نظر می‌توانید خیال خود را راحت کنید که به‌هرحال آن مهد کودک مشتریانی از قبل دارد و شما با دغدغه کمتری در شروع کار روبه‌رو خواهید بود.

همچنین باید تعیین کنید که چه نوعی از کسب‌وکار مراقبت از کودک را قصد دارید، راه‌اندازی کنید. اندازه کسب‌وکار تعیین می‌کند که شما می‌توانید از چند کودک مراقبت کنید.

شما باید ایده‌ مشخصی داشته باشید که قصد دارید از چه گروه‌های سنی در مهد کودک خود مراقبت کنید، مایلید هرروز چند ساعت کار کنید، و آیا امکاناتی برای مراقبت از کودکان با نیازهای ویژه دارید. بسیاری از موارد این چنینی را باید به‌صورت جزئی در تحقیقات خود بررسی کنید.

2. مقررات صنعت

مهم است که بدانید چه مجوزها و مقرراتی برای کسب‌وکار شما اعمال می‌شود. توجه داشته باشید مقررات و مجوزهای هر ایالت در کانادا با ایالت دیگر برای کسب‌وکارهای مختلف متفاوت است و شما باید با ارتباط گرفتن با شهرداری منطقه موردنظر به‌صورت مجازی یا حضوری دریابید برای خرید مهد کودک در کانادا و راه‌اندازی آن به چه مجوزهایی نیاز دارید و چه مقرراتی را باید رعایت کنید.

وکیل رسمی مهاجرت به کانادا

مجموعه حقوقی مهاجرتی کاناداپاس و شرکت شتاب دهنده بیزینس و استارت آپ i3 capital با مدیریت مهیار حلاج‌ پور٬ عضو سازمان (NACO (National Angel Capital Organization ٬ مشاور رسمی (RCIC) یا اصطلاحا وکیل مهاجرت به کانادا با سال ها تجربه در هدایت و حمایت صد ها تجارت نوپا٬ استارت آپ و همکاری با شرکت های معظم بین المللی از ابتدا تا انتهای مسیر موفقیت شما در کانادا در کنار شماست.

ثبت شرکت در کانادا یک پروسه کاملا حقوقی است و شما به عنوان یک شهروند خارجی که با قوانین این کشور آشنایی کافی ندارید، بهتر است پیش از هر گونه اقدام قانونی با وکیل رسمی مهاجرت به کانادا در این زمینه مشورت کنید.

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا

چند نمونه آگهی فروش مهد کودک در کانادا

شما می‌توانید از طریق روش‌های مختلفی مهدکودک‌های قابل فروش در کانادا را پیدا کنید و بعد با صاحب آن ارتباط بگیرید و برای خرید اقدام کنید. همچنین می‌توانید این کار را به یک وکیل بسپارید. در اینجا چند نمونه آگهی فروش آماده است تا بهتر با این آگهی‌ها آشنا شوید:

 

۱- Children’s Specialized Learning And Playcentre In St Catharine’s For Sale

 

 • موقعیت مکانی: سنت کاترینز، انتاریو، کانادا
 • قیمت پیشنهادی: 679 هزار دلار کانادا به همراه مبلمان، وسایل و موجودی و سهام
 • درآمد فروش: 100 تا 250 هزار دلار کانادا
 • جریان نقدینگی: زیر 50 هزار دلار کانادا
 • مساحت: 7677 فوت مربع
 • سال تاسیس: 4 سال

 

۲- Successful And Highly Reputable Private Daycare In Montreal For Sale

 

 • موقعیت مکانی: مونترال، کبک، کانادا
 • قیمت پیشنهادی: اعلام نشده
 • درآمد فروش: یک میلیون و 800 هزار دلار کانادا
 • جریان نقدینگی: 345 هزار دلار کانادا
 • مساحت: اعلام نشده
 • سال تاسیس: 10 سال

 

۳- Pre-construction Daycare In Richmond For Sale

 

 • موقعیت مکانی: ریچموند، بریتیش کلمبیا، کانادا
 • قیمت پیشنهادی: 199 هزار دلار کانادا
 • درآمد فروش: اعلام نشده
 • جریان نقدینگی: اعلام نشده
 • مساحت: اعلام نشده
 • سال تاسیس: اعلام نشده

 

۴- Private Pre School Daycare In Greater Montreal For Sale

 

 • موقعیت مکانی: مونترال، کبک، کانادا
 • قیمت پیشنهادی: بیش از 5 میلیون دلار کانادا
 • درآمد فروش: 1 تا 5 میلیون دلار کانادا
 • جریان نقدینگی: 900 هزار دلار کانادا
 • مساحت: اعلام نشده
 • سال تاسیس: 30 سال
مزیت گرفتن نمایندگی مهد کودک در مقابل راه‌اندازی یک مهد کودک مستقل

گرفتن نمایندگی مهد کودک در مقابل راه‌اندازی یک مهد کودک مستقل

به طور کلی، معمولاً برای مهاجران، گرفتن نمایندگی یک مهد کودک از یک برند بزرگ از جهات مختلف بهتر است. زمانی که شما نمایندگی یک مهدکودک را دریافت می‌کنید، قطعا آموزش‌هایی برای شما خواهند گذاشت و زحمت کمتری برای گرفتن تجهیزات، مجوزها و … برایتان ایجاد می‌شود.

از طرفی برندهای بزرگ معمولا در تمام مناطقی که قصد اعطای نمایندگی دارند، تقاضا داده‌اند و خیلی زود کسب‌وکار شما رونق می‌گیرد. به‌علاوه اگر شما تاکنون برای کار و زندگی به کانادا مهاجرت نکرده‌اید گرفتن نمایندگی مهدکودک به شما کمک می‌کند تا بهتر با این بیزینس آشنا شوید و بعد در صورت تمایل، مهد کودک مستقل خود را راه‌اندازی کنید؛ بنابراین سرمایه شما از بین نخواهد رفت.

با این ‌حال، گرفتن یک نمایندگی این مشکل را هم دارد که شما برای انجام ایده‌های خود محدود هستید و نمی‌توانید هر کاری که دوست دارید در مهد کودک خود انجام دهید. در واقع تمام کارهای شما باید با هماهنگی با مدیریت برند مورد نظر باشد.

خدمات یک مهد کودک در کانادا

صنعت مراقبت از کودکان در درجه اول شامل مشاغلی است که خدمات مهد کودک را برای نوزادان و کودکان ارائه می‌دهند. مهدکودک شما می‌تواند شامل کارمندانی باشد که کودکان را در خانه‌های خودشان نگه‌داری می‌کنند یا می‌تواند یک مرکز آموزشی باشد که به یک منطقه یا جامعه خاص خدمات می‌دهد. شما می‌توانید انواع مختلفی از خدمات را در مهد کودک خود در کانادا ارائه دهید. انتخاب اندازه، مکان و خدمات خاص به شما بستگی دارد.

چند نمونه از مهم‌ترین خدمات مهدکودک در کانادا عبارتند از:

 • نگهداری از کودکان خوردسال و نوزادان
 • مراقبت از کودکان بزرگ‌تر (مراقبت قبل و بعد از مدرسه)
 • نگه‌داری از کودکان در منزل خودشان
 • مهدکودک دارای مجوز در مرکز آموزشی
 • خدمات آموزش در دوران کودکی

راه اندازی استارت آپ در کانادا تنها منوط به ارائه یک ایده جدید برای کسب‌وکار نخواهد بود و پیچیدگی های بسیاری دارد که همراهی وکیل استارتاپ کانادا می تواند احتمال موفقیت آن را افزایش دهد.

نحوه راه‌اندازی بیزینس مهد کودک در کانادا

هنگامی‌که یک کسب‌وکار راه‌اندازی می‌کنید، قبل از اینکه بتوانید محصول یا خدمات خود را بفروشید، باید چندین نکته اصلی را در نظر داشته باشید. به طور کلی، اکثر مشاغل مانند مهدکودک‌ها در کانادا باید حداقل سه مرحله اساسی را انجام دهند که عبارتند از:

 • دریابید که چه مجوزها و مقرراتی برای نوع کسب‌وکار شما اعمال می‌شود.
 • یک ساختار کسب‌وکار را انتخاب و کسب‌وکار خود را ثبت یا ترکیب کنید.
 • تعیین کنید که آیا نیاز به جمع‌آوری و ارسال HST دارید یا خیر؟

کسب‌وکار شما ممکن است به مجوزهای سطوح دولتی فدرال، استانی و شهری نیاز داشته باشد. علاوه بر اطلاعاتی که در این راهنما خواهید یافت، می‌توانید از BizPaL برای یافتن اطلاعات مورد نیاز در مورد مجوزها و مقرراتی که ممکن است بر کسب‌وکار شما تأثیر بگذارد، استفاده کنید.

مقررات راه‌اندازی مهد کودک در کانادا

با وجود اینکه مجوز و مقررات در هر ایالت متفاوت است، اما به‌طور کلی برخی از مجوزها، مدارک و مقررات رایج برای راه‌اندازی خدمات مهدکودک وجود دارد که برای همه مهدکودک‌ها، اعمال می‌شود.

صاحبان این مشاغل همچنین در صورت مراقبت از بیش از پنج کودک بالای دو سال، از جمله فرزندان زیر شش سال، به مجوز خاص خود نیاز دارند. به‌علاوه رعایت استانداردهای بهداشت، ایمنی و آموزش مراقبین برای اپراتورهای مراقبت از کودکان برای هر استان بسیار مهم است.

وزارت آموزش و دپارتمان، تضمین کیفیت و صدور مجوز مراقبت از کودک، دفاتر منطقه‌ای خواهند داشت که کارآفرینان می‌توانند با آن‌ها تماس بگیرند تا اطمینان حاصل کنند که قبل از راه‌اندازی یک کسب‌وکار مهدکودک، تمام الزامات و مجوزهای مورد نیاز را دارند.

علاوه بر موارد فوق‌الذکر، در این بخش به‌طور خاص برخی از مجوزها و مقررات رایجی که ممکن است برای شروع مهدکودک در انتاریو مورد نیاز باشند، عنوان شده است:

 1. مراکز مراقبت از کودکان و برخی از مهدکودک‌های خانگی در انتاریو دارای مجوز از وزارت آموزش و پرورش هستند. شما ممکن است برنامه‌ریزی کنید تا مراقبت از کودک در منزل را بدون این مجوز و تنها با هدف مراقبت بدون هیچ آموزشی ارائه دهید که فقط برای شرایط زیر امکان‌پذیر است:
 • مراقبت از بیش از 3 کودک زیر 2 سال
 • مراقبت از بیش از 5 کودک بالای 2 سال و زیر 6 سال

 

 1. همچنین برای آژانس‌های مهدکودک خصوصی در خانه که با مراقبان فردی که مراقبت از کودک را در خارج از خانه خود ارائه می‌دهند، قرارداد می‌بندند، مجوز لازم است.

 

 1. به‌عنوان یک ارائه‌دهنده خدمات مهدکودک خانگی مجاز و تحت نظارت، باید استانداردهای بهداشت، ایمنی و آموزش مراقبین استانی را رعایت کنید، ازجمله:
 • مراقبین، باید بالای 18 سال سن داشته باشند.
 • مراقبین کودکان با نیازهای ویژه باید گواهی کمک‌های اولیه معتبر داشته باشند.
 • یک بازرس به‌طور منظم با ارائه‌دهندگان مهدکودک مجاز در خانه ملاقات می‌کند تا بازرسی‌های عمومی را انجام دهد و پشتیبانی ارائه دهد.

 

اگر می‌خواهید از کودکان دارای ناتوانی جسمی، بینایی یا شنوایی مراقبت کنید یا اگر کودک مورد نظر دارای یک مشکل رشدی، ارتباطی، رفتاری یا پزشکی مزمن است، ممکن است مجوزهای اضافی لازم باشد. چون باید مشخص شود پرستار موردنظر و خود شما نسبت به شرایط این افراد آگاهی لازم را دارید و می‌توانید به‌خوبی از آن‌ها مراقبت کنید.

مجوزهای مربوط به وزارت آموزش و پرورش برای مهد کودک

وزارت آموزش و پرورش فقط به سوالات کتبی در مورد نیاز به مجوز مراقبت از کودک پاسخ می‌دهد. می‌توانید یک ایمیل دقیق به آدرس [email protected] ارسال کنید تا به صورت دقیق متوحه شوید که چه مجوزهایی در این زمینه نیاز دارید.

اردوهای روزانه یا اردوهای تابستانی فقط برای کودکان در سن مدرسه طراحی شده است و فعالیت‌هایی را در یک محیط اجتماعی ارائه می‌دهد که در آن کودکان عصرها به خانه بازمی‌گردند. اردوهای روزانه معمولاً در طول هفته یا ماه و اغلب در تابستان‌ها یا در تعطیلات مدرسه برگزار می‌شود.

اگر قصد دارید غذا را به‌عنوان بخشی از خدمات مهدکودکی ارائه ‌دهید تهیه یا سرو کنید، ممکن است نیاز باشد قوانین ایمنی مواد غذایی زیر اعمال شوند:

1. ایمنی مواد غذایی و برچسب زدن

واحد بهداشت محلی شما مخاطب اصلی برای اطلاعات در مورد ایمنی مواد غذایی و بازرسی است. با مقامات بهداشتی محلی خود تماس بگیرید تا یک بازرسی از محل کسب‌وکار، تجهیزات و فرآیندهای خود ترتیب دهید و مطمئن شوید که کسب‌وکار شما با قوانین استانی و فدرال مطابقت دارد.

2. بهداشت عمومی محلی

همچنین در صورت ارائه برخی خدمات مانند فرآوری یا تولید مواد غذایی، باید استانداردهای ایمنی و قوانین برچسب‌گذاری را رعایت کنید. اکثر مشاغلی که به خرید، فروش، ارسال، فرآوری یا تولید مواد غذایی می‌پردازند، قوانین CFIA یا آژانس بازرسی مواد غذایی کانادا را باید رعایت کنند.

این مقررات ممکن است از شما بخواهد که:

 • مجوز مخصوصی دریافت کنید.
 • سوابق را ارائه دهید.
 • به غذاهای بسته‌بندی‌شده به‌درستی برچسب بزنید.

برای تماس با CFIA می‌توانید از شماره تلفن زیر استفاده کنید:

1-800-442-2342

گران‌ترین مهدکودک‌های کانادا

گران‌ترین مهدکودک‌های کانادا را می‌توانید در جدول زیر مطالعه کنید:

نام مهدکودک مکان مهدکودک رده سنی پذیرش شهریه سالانه
TFS تورنتو / انتاریو از ۱۸ ماهگی تا کلاس دوازدهم 41280 – 23160 دلار
TMS ریچموند هیل / انتاریو از پیش‌دبستانی تا کلاس دوازدهم 32700 – 26750 دلار
Junior Academy تورنتو / انتاریو از ۱۸ ماهگی تا کلاس هشتم 32 – 10 هزار دلار
Elmwood School اتاوا / انتاریو از پیش‌دبستانی تا کلاس دوازدهم 29700 – 15540 دلار
Hillfield Strathallan College همیلتون / انتاریو از ۱۸ ماهگی تا کلاس دوازدهم 32052 – 19349 دلار
Century Private School ریچموند هیل / انتاریو پیش‌دبستانی تا کلاس دوازدهم 27000 – 16550 دلار
MacLachlan College اکویل / انتاریو پیش‌دبستانی تا کلاس دوازدهم 36608 – 24515 دلار
St. Mildred’s-Lightbourn School اکویل / انتاریو پیش‌دبستانی تا کلاس دوازدهم 32310 – 25180 دلار

هزینه‌های مربوط به راه‌اندازی یک مهد کودک در کانادا

 

هزینه‌های راه‌اندازی یک مهدکودک در کانادا ممکن است بسته به عوامل مختلفی، متفاوت باشد. این عوامل عبارتند از مکان، اندازه و محدوده پروژه، تجهیزات، مواد غذایی و خدمات مورد نیاز. 

به طور کلی، هزینه راه‌اندازی مهدکودک در کانادا حداقل نیاز به سرمایه 100 تا 500 هزار دلاری دارد. در جدول زیر، هزینه‌های راه‌اندازی یک مهدکودک در کانادا به صورت کلی آورده شده است:

 

حقوق کارمندان معلم: 42900 تا 123 هزار دلار کانادا در سال

دستیار:  34 هزار دلار در سال

نیروی خدماتی: 34832 دلار در سال

آشپز: 50858 دلار در سال

هزینه‌های خدمات شهری و قبوض قبض آب: 90 دلار در ماه

قبض برق: 102 دلار در ماه

قبض گاز: 33 دلار در ماه

اشتراک اینترنت: 64 دلار در ماه

متوسط اجاره مکان 2193 دلار در ماه
بیمه 50 تا 150 دلار در ماه
تغذیه کودکان تحت مراقبت 300 دلار در ماه
تجهیزات و وسایل انواع اسباب بازی: زیر 25 تا بالای 100 دلار کانادا

انواع تجهیزات: 1000 دلار به ازای هر کودک

مربی مهد کودک در کانادا

مربی مهد کودک (Early Childhood Educator) مسول مراقبت، آموزش و نگهداری نوزادان و کودکان تا سن 8 سالگی است. مربیان مهد و دستیاران آن‌ها، فعالیت کودکان را تحت نظر دارند تا رشد فکری، جسمی و عاطفی آن‌ها به بهترین نحوه صورت گیرد و امنیت و رفاه آن‌ها تامین شود. این مربیان در مهدکودک‌ها، کودکستان‌ها، مراکز پیش دبستانی، آژانس‌های مراقبت از کودکان استثنایی و سایر مکان فعال در حوزه ارائه خدمات آموزشی به کودکان کار می‌کنند.

 

 

 

وظایف کاری مربی مهد کودک در کانادا

برخی از فعالیت‌ها و وظایف اصلی مربیان مهدکودک و دستیاران آن‌ها در زیر آورده شده است:

 1. 1. مربی مهدکودک
 • توسعه و اجرای برنامه‌های مراقبت از کودک شامل پشتیبانی از رشد جسمی، شناختی، عاطفی و اجتماعی کودکان
 • فراهم کردن فرصت و موقعیت‌ها برای شوکفایی خلاقیت هنری، نمایشی، موسیقی و فعالیت بدنی کودکان از طریق گفتن یا خواندن داستان، آموزش آهنگ، بردن کودکان به نقاط مورد علاقه محلی
 • حفاظت از سلامت، امنیت و رفاه کودکان در مهدکودک
 • ارزیابی توانایی‌ها، علایق و نیازهای کودکان و ارائه مشاوره به والدین یا سایر کارکنان در مورد پیشرفت یا مشکلات کودکان
 • ارائه گزارش و اطلاع دادن به سرپرستان و والدین در صورت مشاهده علائم مربوط مشکلات یادگیری یا رفتاری در کودکان
 • راهنمایی و کمک به کودکان برای شکل‌گیری و انجام آداب صحیح غذا خوردن، نحوه لباس پوشیدن و توالت کردن
 • ایجاد و حفظ روابط مشترک با همکاران و ارائه‌دهندگان خدمات اجتماعی به کودکان
 • نظارت بر فعالیت دستیاران و هماهنگی با آن‌ها برای برنامه‌ریزی‌ و سازمان‌دهی تمرینی و آموزشی کودکان

 

 1. 2. دستیاران مربی مهدکودک
 • کمک به مربیان در اجرای برنامه‌ها برای ارتقای رشد جسمی، شناختی، عاطفی و اجتماعی کودکان
 • سرگم کردن کودکان با گفتن داستان، آموزش آهنگ و تهیه کاردستی
 • آماده کردن تنقلات و آماده کردن اتاق‌ها و وسایل برای زمان ناهار و استراحت
 • کمک به کودکان برای یادگیری عادات صحیح غذا خوردن، لباس پوشیدن و توالت کردن
 • ارائه گزارش کتبی در مورد کودکان به مربیان یا سرپرستان
 • نگهداری تجهیزات مهدکودک و کمک در کارهای جانبی مهدکودک مانند آشپزی
 • شرکت در جلسات کارکنان مهد کودک برای بحث در مورد پیشرفت و مشکلات کودکان

 

 

مدارک و شرایط برای مهاجرت مربی مهدکودک به کانادا

مربیان مهد کودک برای مهاجرت به کانادا برای واجد شرایط بودن و شروع فعالیت در این کشور، باید مدارک زیر را داشته باشند:

 • داشتن مدرک تحصیلی در حوزه رشته‌های آموزشی و تربیتی کودکان
 • داشتن گواهی مربی مهدکودک (ECE)
 • دریافت مجوز از مرجع نظارتی مربوطه استان محل فعالیت
 • داشتن سابقه کار مرتبط
 • ارائه گواهی عدم سوءپیشینه کیفری
 • داشتن مهارت های ارتباطی و اجتماعی قوی
 • داشتن مدرک کمک‌های اولیه و گواهی احیای قلبی – ریوی (CPR)

 

 

درآمد مربی مهدکودک در کانادا

به طور کلی، متوسط درآمد مربی رسمی مهدکودک در کانادا 39 هزار و 975  دلار در سال یا 20.50 دلار در ساعت است. معمولا مبتدیان 36 هزار و 154 و برای مربیان با سابقه کار بالا 48 هزار دلار در سال درآمد دارند. 

در جدول زیر، میزان دستمزد مربیان مهدکودک در استان‌ها/مناطق مختلف کانادا آورده شده است:

استان/ منطقه در کانادا پایین‌ترین درآمد (دلار/ساعت) متوسط درآمد (دلار/ساعت) بالا‌ترین درآمد (دلار/ساعت)
کانادا 15 21 75/27
آلبرتا 15 50/18 54/26
انتاریو 55/16 51/20 28
بریتیش کلمبیا 75/16 20 26
ساسکاچوان 14 16 11/22
مانیتوبا 30/15 05/16 24
نوا اسکوشیا 20/15 18 50/23
نیوبرانزویک 30/15 38/18 23
کبک 67/16 89/22 76/27
نیوفاندلند و لابرادور 60/15 16 86/20
جزیره پرنس ادوارد 40/15 18 06/27
مناطق شمال غربی 20 98/23 31
نوناووت 19 22 30
یوکان 18 16/26 85/31

سخن آخر

خرید مهد کودک در کانادا و راه‌اندازی آن می‌تواند یک کسب‌وکار پردرآمد باشد، اما باید حتماً این شغل را دوست داشته باشید تا بتوانید در آن موفق باشید.

اگر در مورد خرید مهد کودک در کانادا نیاز به اطلاعات جزئی‌تر دارید می‌توانید با تماس با مشاوران مجرب ما در مجموعه حقوقی و مهاجرتی کاناداپاس در این زمینه اطلاعات کامل را به دست آورید.