از راه های مهاجرت به کانادا، خرید بیزینس در کانادا را می‌توان نام برد که به سرمایه گذاران خارجی این فرصت را می‌دهد تا در زمینه ای تجاری به سرمایه گذاری در کانادا بپردازند و از این طریق نیز برای اقامت کانادا اقدام کنند.

در این راه همراه داشتن فردی آگاه که با مسیر آشنا باشد و چالش های راه را بداند کمک بزرگی است که همه این‌ها با یاری وکیل مهاجرت به کانادا میسّر می‌شود.

فروشگاه زنجیره ای مک دونالد یکی از بهترین تولید کنندگان فست فود در جهان است و طرفداران بیشماری دارد. در همین راستا می توان گفت که مشتریان مشخصی وجود دارد که از این برند استفاده می کنند و در نتیجه در زمان خرید شعبه مک دونالد در کانادا، نیازی به صرف وقت و هزینه برای بازاریابی های پیوسته وجود ندارد.

در خرید شعبه مک دونالد در کانادا مزایای بسیار زیادی وجود دارد و البته افراد موظف هستند تا مراحلی را نیز طی کنند تا واجد شرایط در اختیار داشتن یک شعبه از این رستوران زنجیره ای باشند. در این گفتار تلاش خواهیم کرد تا آنچه در رابطه با خرید یک شعبه از رستوران زنجیره ای مک دونالد لازم است را در اختیار شما قرار دهیم.

مزایای خرید شعبه مک دونالد در کانادا

هزینه راه اندازی کافی شاپ در کانادا و هر چیزی که باید درباره آن بدانید

چرا خرید شعبه مک دونالد؟

مک دونالد خود را به عنوان یک خانواده معرفی می کند و بر این باور است که تنها زمانی می تواند رشد مثبت داشته باشد که سایر شعبه های آن در سراسر جهان وضعیت مناسبی داشته باشند.

به همین دلیل است که مک دونالد ارزش های مشخصی را برای خود تعیین کرده است. در مک دونالد ارزش های مشترکی وجود دارد که همه شعبه های آن باید به آن احترام بگذارند.

  • همواره مشتری در تقدم است (سرو)
  • همه افراد می توانند از مک دونالد استفاده کنند (شمول)
  • مک دونالد بهترین کار را انجام می دهد (کمال)
  • مک دونالد یک همسایه خوب است (جامعه)
  • شعبه ها با هم بهتر عمل می کنند (خانواده)

مک دونالد بر این باور است که تمام افرادی که به هر نوع با این شرکت چه به عنوان مشتری و چه به عنوان نیروی کار در ارتباط هستند، باید در امنیت کامل قرار داشته باشند و هنگام استفاده از محصولات آن احساس آرامش داشته باشند و احساس کنند که مک دونالد از آن ها با آغوش باز استقبال کرده است. به همین دلیل است که آن ها در تلاش هستند تا افراد با شرایط مختلف را به عنوان نیروی کار در اختیار داشته باشند و جامعه خود را بزرگ تر از قبل کنند.

زمانی که یک شعبه مک دونالد خریداری می کنید، می توانید اطمینان حاصل کنید که تجربیات سایر شعب مک دونالد را نیز در اختیار خواهید داشت چراکه شعار رسمی این شرکت آن است که همه با هم در مسیر رشد حرکت خواهند کرد.

برای کار در مک دونالد نیاز به نگرانی نیست چرا که این نام تجاری پر آوازه آموزش های جدی را برای شعب خود در نظر گرفته است. بلافاصله پس از ورود به دوره های آموزشی به فرد آموزش داده می شود که چگونه باید از مشتریان خود میزبانی کند و چگونه فروش و سود تضمین شده داشته باشند.

هر فرد برای در اختیار داشتن شعبه مک دونالد باید 1600 ساعت آموزش را پشت سر بگذارد که ممکن است از 9 ماه تا 2 سال زمان لازم داشته باشد.

به عنوان یک شعبه از مک دونالد شما در تجارت خود حضور دارید اما هرگز تنها نخواهید بود. یک سازمان قدرتمند همواره از شما حمایت خواهد کرد تا بتوانید رویای در اختیار داشتن یک تجارت بزرگ را به واقعیت تبدیل کنید.

مک دونالد یک برند معتبر جهانی است و حمایت آن ها در کنار شما می تواند یک ارزش باشد. در حقیقت شما تجارت خود را خواهید داشت در حالی که یک برند جهانی شما را حمایت می کند.

ابزارهایی که به شما در کسب و کار کمک می کند مانند پشتیبانی های ملی و محلی، آموزش، بازاریابی، ملک، ساخت و ساز، خرید تجهیزات و نگهداری از طرف مک دونالد در اختیار شما قرار می گیرد. دفاتر منطقه ای و یک دفتر مرکزی در کشور کانادا وجود دارد که در رابطه با مسائل تجاری به شما خدمات ارائه می کند.

مک دونالد همچنین از ایده ها و ابتکاراتی که شعب سراسر جهان ارائه می کنند حمایت می کند. برخی از ساندویچ های این رستوران توسط شعبه ها به دستور کار رستوران های زنجیره ای اضافه شده اند. ساندویچ McFlurry یکی از ساندویچ های منوی غذایی مک دونالد است که در کانادا به این منو اضافه شده است.

شرایط راه اندازی مک دونالد در کانادا

نیازهای اولیه برای در اختیار داشتن یک شعبه از مک دونالد

برای این که بتوانید یکی از فروشگاه های مک دونالد در کانادا را مدیریت کنید، مسیر نسبتا همواری در برابر شما وجود دارد. یکی از مزایای مهمی که در این رابطه وجود دارد آن است که شما به تجربه کاری در زمینه در اختیار داشتن تجربه شخصی خود، یا اداره کردن رستوران نیازی نخواهید داشت.

مدیران شعبه در مک دونالد تجربه های مختلفی داشته اند و شاید یکی از مهم ترین دلایل موفقیت مک دونالد نیز همین مسئله بوده است. در محیط امروزی، ارتباط با مردم یک امر ضروری است چرا که هر روز افراد با سلائق، سنین و زمینه های فرهنگ متفاوت باید مدیریت شوند.

در کلاس های آموزشی مک دونالد به افراد آموزش داده می شود که چگونه برای مدیریت یک شعبه از مک دونالد آماده شوند و به همین دلیل است که نیاز به تجربه کاری در صنایع غذایی وجود ندارد.

حداقل الزامات درخواست برای در اختیار داشتن یکی از شعب مک دونالد عبارتند از:

  • شما آماده سرمایه گذاری 700000$ از سرمایه خود هستید. این اموال نباید به صورت قرض به دست آمده باشند.
  • برای پذیرش یک فرصت، مشکلی با نقل مکان نداشته باشید
  • شما مایل به آموزش دیدن و نشان دادن مهارت های مورد نیاز قبل از سرمایه گذاری هستید.
خرید شعبه مک دونالد در کانادا

چگونه می توان یک شعبه مک دونالد را در اختیار داشت؟

برنامه های مرتبط با در اختیار داشتن شعبه ای از رستوران های زنجیره مک دونالد بسیار منحصر به فرد است. اکثر مالکیت ها با خریدی یکی از شعبه های موجود انجام می شود و به همین دلیل است که برای ورود به خانواده مک دونالد نیاز به سرمایه های متفاوت وجود دارد.

برای این که فردی از نظر مالی واجد شرایط شناخته شود، حداقل به 700000$ نیاز خواهد داشت و این اموال به هیچ عنوان نباید استقراضی باشد. البته که فرصت افتتاح رستوران نیز در شهرهای مختلف وجود دارد.

برای در اختیار گرفتن شعب مک دونالد، آموزش های تکمیلی در نظر گرفته شده است و این بدان معنا است که فرد پیش از خرید یا افتتاح شعبه در مک دونالد، کاملا آماده ورود به تجارت خواهد بود. پس از آن که دوره های آموزشی با موفقیت به پایان رسید، به فرد این فرصت داده خواهد شد که یک شعبه را خریداری کرده یا افتتاح کند.

با توجه به این که فرصت های مدیریت شعبه ها در مک دونالد محدود است، افراد باید از آمادگی کافی برای نقل مکان به منظور به دست آوردن یک شعبه برخوردار باشند. مسئولیت این که آیا شما پس از آموزش آماده ورود به جامعه جدید برای مدیریت یک رستوران هستید یا خیر، به عهده شرکت مک دونالد است.

مسیر درخواست مدیریت شعبه مک دونالد در کانادا

برای ورود به خانواده مک دونالد، باید صبور باشید چرا که مسیری طولانی پیش روی شما قرار دارد. افتتاح شعبه ای از مک دونالد ایجاد یک تعهد بلند مدت است و به همین دلیل است که فرآیند ورود به این خانواده با دقت زیادی انجام می شود اما شما با توجه به شرایط خود می توانید با سرعت متفاوتی مراحل را طی کنید.

مرحله اول ورود به خانواده مک دونالد، ثبت درخواست است. در صورتی که شرایطی که پیش تر به آن اشاره شد را اختیار دارید، فرم مربوط به درخواست خود را تکمیل کنید. در مرحله دوم شما به یک مصاحبه دعوت خواهید شد تا مدیران ارشد مک دونالد شما را بهتر بشناسند و شما نیز با شرایط آن ها آشنایی پیدا کنید.

در این مصاحبه از شما خواسته می شود تا توضیح دهید چرا فکر می کنید که فرد مناسبی برای در اختیار داشتن یکی از شعب مک دونالد هستید. در این مصاحبه شما نیز می توانید مهم ترین سوالات خود در رابطه با همکاری با مک دونالد را مطرح کنید.

در مرحله سوم شما بار دیگر به مصاحبه دعوت می شوید تا مدیران منطقه ای مک دونالد با شما در رابطه واجد شرایط بودن شما تحقیقاتی را انجام دهند. مرحله چهارم اولین قدم عملی برای رسیدن به شعبه در مک دونالد است. شما در این مرحله حضور در رستوران را تجره خواهید کرد.

شما سه روز در یکی از شعب موجود در مک دونالد را تجربه می کنید و پروسه های عملی را فرا خواهید گرفت و با یک تیم اداره کننده رستوران آشنایی پیدا می کنید. در این مرحله شما می آموزید که یک رستوران مک دونالد چگونه اداره می شود و متوجه خواهید شد که چگونه باید آن را اداره کنید.

در مرحله پنجم یک مصاحبه دیگر برای شما ترتیب داده می شود و شما در این مصاحبه با تیم مدیریت منطقه خود در کانادا صحبت خواهید کرد. در صورتی که از این مرحله با موفقیت خارج شوید، می توانید برای آموزش دیدن در دوره های مدیریت شعب مک دونالد آماده شوید.

در مرحله ششم اجازه آموزش به شما داده می شود و این یکی از مهم ترین مراحل ورود به خانواده مک دونالد است. در این مرحله هماهنگی های لازم با شما صورت می گیرد تا بتوانید 1600 ساعت آموزش را به صورت عملی و تئوری پشت سر بگذارید و در نتیجه توانایی اداره شعبه مطابق با استانداردهای تعیین شده توسط مک دونالد را در اختیار داشته باشید. پیش از شروع کلاس ها هماهنگی های لازم برای برنامه ریزی دقیق انجام می گیرد.

در مرحله هفتم زمان ارائه پیشنهاد فرا می رسد. زمانی که با موفقیت آموزش ها را پشت سر گذاشتید، فرصت های مختلف موجود برای خرید رستوران در کانادا در اختیار شما قرار داده می شود و می توانید مذاکرات را با صاحبان رستوران ها انجام دهید و یک یا چند شعبه را در اختیار بگیرید. در این مرحله فرایند واگذاری آغاز می شود.

مرحله هشتم و نهایی نیز همان روز بزرگی است که برای آن تلاش کرده اید. در این مرحله شما امتیاز یک رستوران را در اختیار گرفته اید و می توانید کسب و کار روزانه خود را آغاز کنید. جای نگرانی در این مرحله وجود ندارد چرا که مک دونالد هرگز شما را رها نمی کند.

بسیاری از مشاورین و کارکنان عملیات میدانی شعب مک دونالد برای مشاوره و پشتیبانی تخصصی در حین انتقال مالکیت در کنار شما خواهند بود.

دوره آموزشی مدیریت شعب مک دونالد

مک دونالد بدون پشت سر گذاشتن دوره های آموزشی به شما اجازه کار نخواهد داد. با این حال بسته به شرایط خود می توانید دوره های آموزشی را به صورت تمام وقت (35 تا 40 ساعت در هفته) یا پاره وقت (حداقل 20 ساعت در هفته) پشت سر بگذارید. دوره های آموزش پاره وقت برای افرادی مناسب است که در طول هفته مشغول به کار هستند چرا که این کلاس ها معمولا در روزهای آخر هفته انجام می شود.

ممکن است از شما خواسته شود در برخی از دوره های مدیریتی نیز شرکت کنید و این مسئله می تواند برای شما هزینه هایی را در بر داشته باشد. مدیریت شرکت در کلاس ها به عهده شما است اما باید در تمامی این کلاس ها شرکت داشته باشید. به طور کلی می توان گفت که با احتساب دوره های مدیریتی، تقریبا 9 تا 24 ماه زمان لازم است تا فرد بتواند دوره های آموزشی خود را به طور کامل پشت سر بگذارد.

 نحوه تاسیس شعبه شرکت کامپیوتری در کانادا و هرآنچه لازم است بدانید

خرید یک شعبه از رستوران های زنجیره ای مک دونالد این فرصت را در اختیار شما قرار خواهد داد تا از نام این برند تجاری بهره ببرید و نیازی به صرف هزینه های هنگفت برای تبلیغات نداشته باشید.

مک دونالد حمایت های بسیاری را از شعب خود انجام می دهد و البته مسئولیت هایی را نیز به آن ها واگذار می کند. در همین راستا باید در نظر داشته باشید که امتیازات خرید شعب مک دونالد بسیار بیشتر از معایب مربوط به آن است.

با این حال به عنوان یک شهروند خارجی ممکن است برای خرید شعب مک دونالد با مشکلات و چالش های اقامتی روبرو شوید. حضور یک وکیل و مشاور رسمی مهاجرت کانادا RCIC در کنار شما می تواند بسیاری از این محدودیت ها را برطرف سازد. در صورتی که به خرید یکی از شعب مک دونالد یا سایر برندهای مطرح جهانی در کانادا علاقه دارید، حتما با مشاورین ما در ارتباط باشید.

 آشنایی با مراحل راه اندازی مراغداری در کانادا و استانداردهای لازم

به طور کلی خرید بیزینس در کشور کانادا یک پروسه کاملا حقوقی است و شما به عنوان یک شهروند خارجی که با قوانین این کشور آشنایی کافی ندارید، بهتر است پیش از هر گونه اقدام قانونی با وکلا و مشاورین امور مهاجرت در کشور کانادا در این زمینه مشورت کنید.

همکاران ما آماده اند تا در زمینه خرید انواع بیزینس ها در کشور کانادا مشاوره های لازم را در اختیار شما قرار دهند و در صورت تمایل شما کلیه پرونده های حقوقی شما مربوط به خرید یا افتتاح بیزینس و همچنین ایجاد استارتاپ و نحوه دریافت ویزای استارتاپ کانادا را مورد پذیرش و پیگیری قرار دهند.

فرم ارزیابی رایگان ما را تکمیل کنید، ما شرایط شما را دقیق بررسی میکنیم و بهترین گزینه را به شما پیشنهاد می دهیم.