یکی از تجارت هایی که به شدت مورد توجه ایرانیان در خارج از کشور قرار دارد، خرید رستوران است. شهروندان ایرانی در بسیاری از کشور های اروپایی و آمریکایی با خرید رستوران یا احداث آن، تجارت شخصی خود را ایجاد می کنند و از این طریق مسیر دریافت اقامت خود در کشور مورد نظرشان را هموار می سازند. با توجه به این که بسیاری از افراد به دلیل مشغله های کاری نمی توانند وقت کافی را در آشپزخانه شخصی خود سپری کنند، شما می توانید اطمینان خاطر داشته باشید که با طبخ غذاهای لذیذ می توانید مشتریان دائمی داشته باشید.

اگر به فکر خرید یک رستوران در خارج از کشور هستید، کانادا می تواند مقصدی بسیار جذاب برای شما باشد اما اگر قصد دارید تا یک رستوران ایرانی در این کشور افتتاح یا خریداری کنید، حتما به این نکته نیز توجه داشته باشید که رقبای سرسختی خواهید داشت. در این مقاله تلاش خواهیم کرد تا توضیحاتی در رابطه با شرایط و هزینه های خرید رستوران در کشور کانادا به شما ارائه دهیم تا پیش از انجام اقدامات لازم، اطلاعات اولیه در این خصوص و در رابطه با شرایط مهاجرت به کانادا را در اختیار داشته باشید.

خرید رستوران در کانادا

مزایا و معایب خرید رستوران در کانادا

هر پدیده ای در جهان با مزایا و معایبی همراه است و خرید رستوران در کانادا نیز از این قضیه جدا نیست. زمانی که قصد خرید بیزینس در کانادا را دارید، بهتر است در ابتدا در رابطه با مزایا و معایب آن تحقیقاتی انجام دهید تا بتوانید از این روش اطمینان حاصل کنید که می توانید از طریق خرید یک بیزینس این قدرت را خواهید داشت که به سود کافی برای رسیدن به خواسته های خود برسید. در ادامه برخی از مهم ترین مزایا و معایب خرید رستوران در کشور کانادا را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

  • بسیاری از افراد وعده های غذایی بیش تری را خارج از محیط خانه میل می کنند و رستوران ها همواره مورد تقاضا هستند.
  • شما هر روز با مشتری های تازه و اتفاقات جدید روبرو هستید و هرگز کسل نخواهد شد.
  • امکان فروش ساده رستوران در صورت عدم تمایل به ادامه کار
  • احتمال موفقیت بالا از نظر مالی در صورت داشتن کیفیت

با این تفاسیر برخی از مهم ترین معایب خرید رستوران نیز عبارتند از:

  • نیاز به سرمایه اولیه بالا
  • دشواری حفظ نیروی قدیمی و همچنین یافتن نیروی متخصص
  • کم بودن میزان سود در سال اول
  • دشواری ایجاد شرایط اولیه مناسب در روزهای اولیه کار در صورت عدم آشنایی با شرایط

قیمت خرید رستوران در آلبرتا

آلبرتا یکی از استان های مشهور کانادا در میان ایرانیان برای زندگی است و از همین رو در صورتی که تمایل به شروع کار خود در کشور کانادا را دارید، شاید آلبرتا یکی از گزینه های مطرح برای شروع کار شما باشد. هزینه های خرید رستوران به عوامل مختلفی از جمله برند آن بستگی دارد اما به طور معمول شما می توانید با هزینه ای کم تر از 1000000$ دلار کانادا رستوران مورد نظر خود در آلبرتا را خریداری کنید. پایین ترین قیمت برای خرید یک رستوران در آلبرتا در حدود 100000$ دلار کانادا است.

خرید رستوران در بریتیش کلمبیا

اگر به فکر خرید رستوران در بریتیش کلمبیا هستید، باز هم شانس بسیار خوبی برای انتخاب گزینه مد نظر خود خواهید داشت. در این استان شما قادر خواهید بود یک خودروی سیار یا یک رستوران لاکچری را برای شروع تجارت خود انتخاب کنید و همه چیز به درآمد شما بستگی دارد. برای مثال خرید یک رستوران ایتالیایی در لانگلی می تواند برای شما حدود 100000$ دلار کانادا هزینه در بر داشته باشد. اما زمانی که قصد خرید رستوران در ونکوور را داشته باشید در بهترین حالت می توانید یک رستوران کوچک را با قیمت 150000$ دلار کانادا خریداری کنید. خرید رستوران های لاکچری در استان بریتیش کلمبیا اما معمولا بیش از 800000$ دلار کانادا برای شما هزینه در بر خواهد داشت.

خرید رستوران در کانادا

خرید رستوران در مانیتوبا

برای افرادی که سرمایه کمتری در اختیار دارند، سرمایه گذاری در کانادا برای خرید رستوران در مانیتوبا می تواند یک گزینه مناسب به نظر برسد. با صرف هزینه ای در حدود 350000$ دلار کانادا در مانیتوبا شما می توانید یک رستوران بسیار خوب خریداری کنید و این مبلغ در مقایسه با بسیاری از استان های کشور کانادا ناچیز به نظر می رسد. البته باید این نکته را در نظر داشته باشید که تراکم جمعیت در این استان نیز به مراتب کمتر است.

خرید رستوران در انتاریو

انتاریو نیز یکی از استان هایی است که ایرانیان زیادی تمایل به مهاجرت به آن را دارند. با توجه به توسعه یافتگی این استان از همه نظر، حجم تجارت های موجود در آن نیاز بسیار بالا است و از همین رو می توان امید بیش تری به خرید یک رستوران در این استان داشته باشید. اگر 1000000$ دلار کانادا سرمایه در اختیار دارید، به راحتی می توانید یک رستوران با ارزش در شهر اتاوا را خریداری کنید. البته اگر سرمایه ای به این مقدار را در اختیار ندارید، رستوران های سطح متوسط فراوانی با حدود قیمیت 300000$ تا 400000$ دلار کانادا برای فروش در استان انتاریو وجود دارد که در اختیار داشتن هر یک از آن ها می تواند در سال حتی 2 برابر قیمت خرید را برای شما آورده مالی داشته باشد.

 خرید رستوران در کبک

با توجه به این که کبک نیز یکی از استان های مورد علاقه ایرانیان برای زندگی است، بررسی قیمت خرید یک رستوران در این استان نیز خالی از لطف نخواهد بود. توجه داشته باشید که مردم کبک فرانسوی زبان هستند و شما نیز در صورت تمایل به رونق فعالیت خود باید زبان فرانسوی را به خوبی فرا بگیرید. متوسط قیمت خرید رستوران در استان کبک نیز همچون مانیتوبا بسیار مناسب تر از سایر استان های شناخته شده است از همین رو در صورتی که سرمایه ای نزدیک به 800000$ دلار کانادا برای خرید یک رستوران خوب در کانادا را در اختیار ندارید، بهتر است کبک را به عنوان مقصد احتمالی خود در نظر داشته باشید. شما در استان کبک قادر خواهید بود تا یک رستوران بسیار خوب را با متوسط قمیت 350000$ تا 450000$ دلار کانادا خریداری کنید و از این طریق کسب درآمدی مناسب داشته باشید.

به طور کلی خرید بیزینس در کشور کانادا یک پروسه کاملا حقویقی است و شما به عنوان یک شهروند خارجی که با قوانین این کشور آشنایی کافی ندارید، بهتر است پیش از هر گونه اقدام قانونی با وکلا و مشاورین امور مهاجرت در کشور کانادا در این زمینه مشورت کنید. همکاران ما آماده اند تا در زمینه خرید انواع بیزینس ها در کشور کانادا مشاوره های لازم را در اختیار شما قرار دهند و در صورت تمایل شما کلیه پرونده های حقوقی شما مربوط به خرید یا افتتاح بیزینس و همچنین ایجاد استارتاپ و نحوه دریافت ویزای استارتاپ کانادا را مورد پذیرش و پیگیری قرار دهند.