از جمله تجارت هایی که به کمک آن می توان به سود مناسبی دست پیدا کرد، فعالیت در حوزه مرغداری است. شما نیز به عنوان یک شهروند خارجی این فرصت را خواهید داشت تا در زمینه راه اندازی مرغداری در کانادا فعالیت داشته باشید اما پیش از آن باید بررسی های کامل در این رابطه را انجام دهید و با آگاهی در این مسیر گام بردارید. صنعت مرغداری در کانادا جایگاه مناسبی را برای پیشرفت شما ایجاد می کند و همین مسئله می تواند دلیلی روشن برای شما باشد تا تمایل به راه اندازی مرغداری در این کشور داشته باشید. در این مقاله تلاش خواهیم کرد تا اطلاعات جامعی در خصوص راه اندازی مرغداری در اختیار شما قرار دهیم.

چرا مرغداری را انتخاب کنیم؟

مرغداری به پرورش انواع پرندگاه اهلی به صورت تجاری به منظور تولید گوشت، تخم مرغ و حتی پر اشاره دارد. در مرغداری تمرکز اصلی بر روی پرورش ماکیان است اما معمولا همه افراد آن را به عنوان پرورش مرغ می دانند. پرورش مرغ در میان ماکیان از رواج بیشتری برخوردار است چرا که در مقایسه با گاو، گوسفند و حتی خوک قیمت ارزان تری برای پرورش دارد و پرورش آن ساده تر است. به همین دلیل ات که مرغ ها در تمامی فرهنگ ها در لیست مواد غذایی قرار دارند. گوشت مرغ و تخم مرغ از منابع اصلی تامین پروتئین حیوانی هستند و بسیاری از مردم از آن ها برای تامین نیازهای خود استفاده می کنند.

پرورش طیور یکی از تجارت های مرتبط با حوزه کشاورزی است که بسیار سودآور است اما مهم ترین مسئله برای شما آن است که بدانید چگونه یک مرغداری را مدیریت کنید تا در این حرفه به موفقیت برسید. همچنین باید بتوانید برای تجارت خود بازاریابی مناسبی را انجام دهید. آرزوی هر مرغدار این است که پس از برداشت محصول خود بتواند آن را به خوبی بفروشد. بسیاری از خانواده هایی که به سمت مرغداری می روند، تجارت خود را در مقیاس کوچک انجام می دهند تا تامین غذای خانواده خود در این حوزه را انجام دهند اما شرایط در مقیاس تجاری و صنعتی بسیار متفاوت است و به افراد کمک می کند تا بتوانند پول زیادی را کسب کنند.

یک مثال ساده در رابطه با مرغداری آن است که در کشوری مانند نیجریه، تنها 30% از مرغ مورد نیاز مردم در این کشور تولید می شود پس بنابراین شروع مرغداری در این کشور می تواند بسیار سودآور باشد ضمن این که این کشور را می تواند به یک مقصد جذاب برای تجارت گوشت مرغ تبدیل کند.

پرورش طیور به طور کلی یکی از مناسب ترین مشاغلی است که علاقمندان به کشاورزی و دامداری می توانند در اختیار داشته باشند. در صورتی که به روش مناسب از پرندگان مراقبت کنید، متوجه خواهید شد که یک تجارت سودآور را آغاز کرده اید.

لزوم دریافت گواهینامه برای مرغداران در کانادا

پیش نیازهای راه اندازی مرغداری

چه در فکر پرورش مرغ یا تخم مرغ باشید یا بخواهید ترکیبی از این دو را به مرحله اجرا درآورید، مهم ترین اصلی آن است که درک دقیقی از این موضوع داشته باشید. بنابراین بهتر است که قبل از شروع کسب و کار خود به عنوان یک مرغدار، تحقیقات بسیار دقیقی در این زمینه داشته باشید و یا حتی تحت نظر یک فرد حرفه ای، دوره کارآموزی را بگذرانید. تحقیقات خود را تا جایی پیش ببرید که متوجه شوید چرا درصدی از مرغداران به سودهای بسیار بالایی می رسند در حالی که سایرین چنین شرایطی را ندارند.

بسیاری از مرغداران بخصوص آن دسته که به تازگی فعالیت خود را آغاز کرده اند، به سرعت از این تجارت کنار گذاشته می شوند چراکه آن ها نتوانسته اند درک دقیقی از شرایط مرغداری داشته باشند. بسیاری از کشاورزان و دامداران، بدون برنامه ریزی های دقیق کار خود را در این زمینه آغاز می کنند و این برای تجارت آن ها بسیار بد و خطرناک است.

به عنوان یک مرغدار باید طرح تجاری دقیقی را در اختیار داشته باشید که شما را در مسیر حرکت به سمت جلو راهنمایی کند. شما باید همه کارها را به موقع و کاملا مطابق با برنامه انجام دهید. در نظر داشته باشید که نوشتن بیزینس پلن برای مرغداری یک کار کاملا پیشرفته و تخصصی است. تجارت موفق مرغداری نیازمند کار بسیار زیادی است پس ابتدا ایمان داشته باشید که انگیزه کافی برای کار در این زمینه را دارید. زمانی که علاقه کافی به شغل خود داشته باشید فشار در کار شما به حداقل خواهد رسید و می توانید آنچه در نظر دارید را انجام دهید.

رعایت استاندارد مراقبت از حیوانات در صنعت مرغداری کانادا

مرغداران در کشور کانادا هر روز سخت کار می کنند تا بهترین مراقبت از پرندگان را داشته باشند و از سلامتی و آرامش آن ها اطمینان حاصل کنند. برنامه مراقبت از حیوانات کانادا برای مزرعه داران یک برنامه دقیق است که برای آن ها تعهداتی را برای مراقبت از پرندگان ایجاد می کند. مرغداران در کانادا برنامه های ویژه ای را پشت سر می گذارند و گواهینامه هایی را دریافت می کنند تا بتوانند به کمک آن بر رعایت سلامت و حفاظت از حیوانات در مزرعه خود نظارت داشته باشند و آن ها را به اجرا در آورند. فاکتورهای بسیار زیادی وجود دارد که می توان به کمک آن ها اطمینان حاصل کرد که این شرایط به صورت دقیق اجرا می شوند.

دامداران و مرغداران کانادایی مسئولیت رعایت اصول بهداشتی و رعایت رفاه حیوانات را به عهده دارند و در قبال پرندگانی که پرورش می دهند، به صنعت، سایر کشاورزان، فروشندگان، مشتریان و سایر مصرف کنندگان تعهد دارند.

پرورش طیور در کانادا

برنامه ایمنی غذایی در مزرعه مرغداری کانادا

سیستم دقیقی برای تغذیه پرندگان در کشور کانادا در سیستم مرغداری در نظر گرفته شده است که همه مرغداران موظف به رعایت قوانین آن هستند. برنامه ایمنی غذا در مزرعه های پرورشی بر سلامت، پاکیزگی و ایمنی حیوانات در طول هر مرحله از چرخه تولید تاکید دارد و اقدامات سخت ایمنی زیستی را برای محافظت از سلامت دام و جلوگیری از آلودگی دام ها از منابع خارجی دنبال می کند. این قوانین در سراسر کشور کانادا حکم فرما است و شامل الزامات درجه یک برای امنیت زیستی، پیشگیری از بیماری ها، مدیریت و آزمایش آب و غذا و همچنین همه سوابق لازم برای اثبات پایبندی کشاورزان به این فرآیند است.

برنامه ایمنی غذایی در کانادا که در مارچ 2013 فعالیت خود را آغاز کرد وظیفه رسیدگی به این موضوع را در کشور کانادا به عهده دارد. این دستاورد منعکس کننده تعهد همه مرغداران برای اجرا و حفظ یک برنامه جامع ملی ایمنی غذا در مزارع کشور کانادا است. این موفقیت نیز بدون حمایت و تلاش افراد فعال در این زمینه امکان پذیر نبود. این فعالیت ها به این دلیل انجام می شود که دولت کانادا اطمینان داشته باشد که مرغ مرغوب، تازه و باکیفیت در اختیار شهروندان کانادایی قرار می کند و آن ها از غذایی که برای خانواده خود می خرند و کیفیت و سلامت آن اطمینان دارند. ایمن، بی خطر، تازه، و به خوبی مراقبت شده از مهم ترین ویژگی های مرغ کانادایی است.

مرغداری در بسیاری از کشورهای جهان به عنوان یکی از حوزه های پردرآمد است و بسیاری از افراد می توانند با ورود به این مسیر، درآمد بسیار زیادی را کسب کنند. البته برای رسیدن به درآمد بالا در این زمینه نیاز به کسب آگاهی بسیار زیاد در این زمینه است و همچنین استفاده از تجربیات دیگران در این رابطه نیز می تواند بسیار موثر باشد. ایجاد یک مرغداری در کشور کانادا از طریق برنامه استارتاپ کانادا نیز امکان پذیر است و به همین دلیل است که می تواند بر جذابیت آن افزود. افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند می توانند در زمینه تولید گوشت، پر و تخم مرغ فعالیت کنند و به درآمد بسیار مناسبی دست پیدا کنند.

مشاورین ما از آمادگی کامل برخوردار هستند تا شما را در مسیر رسیدن به کانادا از طریق راه اندازی مرغداری همراهی کنند. این امکان همچنین می تواند از طریق خرید بیزینس در کانادا نیز برای شما امکان پذیر شود یا اینکه از طریق استارتاپ بخواهید به این مهم دست پیدا کنید. پیش از اینکه در این مسیر گام بردارید، حتما با افراد خبره در این زمینه مشورت کنید تا بتوانید احتمال موفقیت خود در این زمینه را افزایش دهید و بدون آگاهی اقدام به امضای قرارداد و پذیرش مسئولیت های غیر مرتبط نکنید.