آیا شما نیز به دنبال راهی برای مهاجرت به کانادا هستید؟ مسیر های مهاجرتی فراوانی برای مهاجرت به این کشور مهاجر پذیر وجود دارد. یکی از راه های مهاجرت به کشور کانادا استفاده از شیوه سرمایه گذاری است. در حقیقت خرید بیزینس در کانادا نیز روشی مناسب برای مهاجرت به این کشور تلقی می شود. زمانی که شما یک بیزینس در کانادا خریداری می کنید، این اطمینان را خواهید داشت که در صورت مدیریت صحیح تجارت خود در این کشور، می توانید از سود مالی کافی برخوردار شوید.

یکی از بیزینس های محبوب در کشور کانادا، خرید یک پمپ بنزین است. بدون تردید پمپ بنزین ها مشتریان همیشگی دارند و تا زمانی که خودروهای با سوخت فسیلی در خیابان وجود دارد، پمپ بنزین ها نیز به فعالیت اقتصادی خود در سراسر جهان ادامه خواهند داد. در این مقاله قصد داریم توضیحاتی در رابطه با خرید یک پمپ بنزین در کشور کانادا در اختیار علاقمندان به این حوزه قرار دهیم.

بررسی مزایا و معایب خرید پمپ بنزین در کانادا

پیش از این که در رابطه با خرید یک پمپ بنزین در کشور کانادا صحبت کنیم، بهتر است بررسی کنیم که چه مزایا و معایبی در خرید یک پمپ بنزین در کشور کانادا وجود دارد. زمانی که یک شما یک پمپ بنزین فعال را خریداری می کنید، می توانید اطمینان حاصل کنید که آن مکان از پیش شناخته شده است و نیازی به تبلیغات اولیه نخواهد داشت. برخی از مهم ترین مزیت های خرید یک پمپ بنزین در کانادا عبارتند از:

 • پمپ بنزین محصولی را ارائه می کند که مشتریان دائمی خود را دارد
 • امکان ایجاد فروشگاه های خرده فروشی در محل پمپ بنزین
 • عدم نیاز به استخدام نیروی کار متخصص در بسیاری از بخش های پمپ بنزین
 • امکان استفاده از کمک های مالی
 • حضور مشتری های فراوان در صورت تمایل به فروش
 • امکان استفاده از انواع پوشش های بیمه در برابر مشکلات زیست محیطی

در مقابل معایبی نیز در این زمینه وجود دارد که باید به بررسی آن ها نیز پرداخت. برخی از مهم ترین معایب خرید پمپ بنزین عبارتند از:

 • نوسانات بالا در این صنعت
 • اجبار در فعالیت 24 ساعته در تمام طول هفته به منظور دسترسی به بیشترین سود
 • اجبار در تبعیت از قوانین تصویب شده در رابطه با فروش سوخت
 • وجود خطرات بالقوه در پمپ بنزین
 • رقابت بالا در این صنعت
 • کاهش دستوری تعداد پمپ بنزین ها در برخی از شهرهای جهان
 • درصد بالای نرخ بهره وام های اهدایی

با کسب آگاهی از تمامی این مشکلات و مزایا، شما باید تصمیم بگیرید که آیا قصد دارید یک پمپ بنزین را در کشور کانادا خریداری کنید یا خیر.

 

خرید پمپ بنزین در کانادا

بررسی نیازهای اولیه برای خرید یک پمپ بنزین در کانادا

شما این اجازه را خواهید داشت که شخصا مالکیت تمامی یک پمپ بنزین را در اختیار داشته باشید. یکی از مشهورترین شرکت های نفتی که در سطح بین المللی نیز فعالیت دارد، شرکت پترو کانادا است. شما نیز برای در اختیار داشتن پمپ بنزین وابسته به این شرکت در کانادا باید یکی از مراحل زیر را طی کنید:

 • در اختیار گرفتن یک پمپ بنزین در کشور کانادا و تغییر آن به یک ایستگاه پمپ بنزین پترو کانادا
 • در اختیار داشتن یک زمین خالی که می خواهید در آن یک پمپ بنزین احداث کنید
 • پیدا کردن و خرید یک پمپ بنزین شرکت پترو کانادا از یک مالک خصوصی.

برای این که فعالیت خود با این شرکت بزرگ را شروع کنید شما به سرمایه ای به ارزش حداقل500.000$ دلار تا 3 میلیون دلار نیاز خواهید داشت. توجه داشته باشید که در معاملاتی که برای خرید شعب پترو کانادا انجام می شود، این شرکت هیچ گونه دخالتی نخواهد داشت و تنها جابجایی امتیاز از فردی به فرد دیگر را به صورت رسمی می پذیرد.

خرید پمپ بنزین در کانادا

نمونه هایی از پمپ بنزین های در دسترس برای خرید در کشور کانادا

در زمان نگارش این مقاله بیش از 70 ایستگاه پمپ بنزین در کانادا وجود دارد که مالکین آن ها قصد فروش آن ها را دارند. از همین رو شما می توانید اطمینان داشته باشید که در هنگام درخواست خرید یک پمپ بنزین، گزینه های مناسب با توجه به بودجه و شهر دلخواه خود را پیدا خواهید کرد.

در بخش های قبلی به این نکته اشاره داشتیم که یکی از مزایای خرید پمپ بنزین آن است که شما این فرصت را خواهید داشت تا خرده فروشی های دیگری را نیز در کنار پمپ بنزین خود داشته باشید. معمولا در برخی از پمپ بنزین های کشور کانادا فست فود هایی نیز وجود دارد و این مسئله خود در قیمت یک پمپ بنزین برای خرید تاثیر می گذارد.

یک مثال در این رابطه پمپ بنزینی است که در یک نقطه پر رفت و آمد در بریتیش کلمبیا است که برای خرید آن باید 8.5 میلیون دلار پرداخت کنید. این مبلغ ممکن است برای بسیاری از افراد سنگین به نظر برسد چرا که یک تجارت بزرگ است و به همان مقدار نیز آورده مالی برای شما به همراه خواهد داشت. با این وجود شما قادر خواهید بود در مکانی کم تردد تر با مبلغ 210.000$ دلار کانادا نیز یک پمپ بنزین برای خود خریداری کنید. همه چیز به شما و خواسته هایتان بستگی دارد این که شما انتظار دارید در آینده چه درآمدی داشته باشید و از همه مهم تر آن که شما چه سرمایه ای اولیه ای را در اختیار دارید.

به طور کلی خرید بیزینس در کشور کانادا می تواند به شما این امکان را بدهد که بتوانید به سرمایه ای بسیار مطمئن در این کشور دست پیدا کنید. از طرف دیگر می توانید اعتبار بسیار بالایی به رزومه خود به عنوان یک سرمایه گذار و صاحب بیزینس در کانادا ببخشید. بر کسی پوشیده نیست که شروع بیزینس در کشور کانادا کار ساده ای نیست و نیازمند طی کردن یک سری مراحل قانونی است. برای این که بتوانید شانس موفقیت خود برای خریدن یک پمپ بنزین را افزایش دهید بهتر است از مشورت افرادی استفاده کنید که تجربه کافی در این زمینه را دارند و به مباحث قانونی خرید بیزینس توسط شهروندان خارجی تسلط کامل دارند.

همچنین بهتر است تا در مسیر مهاجرتی خود به کشور کانادا از وکلا و مشاورین مهاجرتی  رسمی RCIC که مورد تایید اداره مهاجرت کانادا هستند و البته با تجربه و کاردان هستند مشورت بخواهید.

مجموعه حقوقی کاناداپاس با تعهد به ارایه ممتازترین خدمات حقوقی مهاجرتی تا موفقیت شما در کنارتان است.