افراد زیادی از سراسر جهان به دنبال راهی هستند تا بتوانند اقامت کشوری مانند کانادا را به دست آورند. در برخی از مواقع انتخاب شهرهای کوچک کانادا برای کار می تواند یک امتیاز بزرگ به حساب آید. در چنین شرایطی است که معرفی شهر ریچموند هیل می تواند از اهمیت بسیار زیادی برخوردار شود. ریچموند هیل به عنوان یک شهر کوچک در جنوب منطقه یورک قرار گرفته است و جمعیت کمی را در خود جای داده است. با این حال بررسی سیر تحولات جمعیت در این شهر به خوبی نشان می دهد که از شروع دهه 90 میلادی، جمعیت این شهر به صورت قابل توجهی رشد کرده است و در سال 2019 جایگاه شهر را در تقسیمات کشور کانادا به دست آورده است. در ادامه تلاش خواهیم کرد تا اطلاعات جامعی در خصوص شرایط مختلف زندگی در ریچموند هیل را در اختیار شما قرار دهیم.

اطلاعات کلی در رابطه با ریچموند هیل

در تاریخ 18 جون سال 1872، روستای ریچموند هیل تشکیل شد و استقلال آن به طور رسمی از اول ژانویه سال 1873 به مرحله اجرا رسید. در سال 1957 نیز این منطقه زیستی به عنوان یک شهر کوچک در سیستم تقسیمات استانی شناخته شد. شرایط رشد شهر ریچموند هیل تا دهه 90 نیز ادامه پیدا کرد تا جایی که امکانات زیادی از جمله خطوط قطار نیز به امکانات این شهر اضافه شد. همین مسئله سبب شده است تا تحولات زیادی در جمعیت این شهر به وجود آید. در نمودار زیر می توان اطلاعاتی در این رابطه مشاهده کرد.

نمودار تحولات جمعیت در ریچموندهیل

نمودار فوق به خوبی نشان می دهد که جمعیت در ریچموند هیل همواره نرخ رشد صعودی داشته و شیب صعود نیز تند بوده است. یک نکته جالب در خصوص شهر ریچموند هیل آن است که ایرانی ها از جمله شهروندان خارجی هستند که جمعیت قابل توجهی از جمعیت این شهر را تشکیل داده اند. داده های به دست آمده در سرشماری سال 2016 در ریچموند هیل نشان می دهد که چینی ها پرجمعیت ترین مهاجران در این شهر هستند و 58485 نفر از جمعیت این شهر را تشکیل می دهند. ایرانی ها دومین گروه جمعیت خارجی ها در این شهر را تشکیل می دهند و 21285 نفر از شهروندان این کشور در ریچموند هیل زندگی می کنند. در رتبه سوم نیز ایتالیایی ها قرار دارند که 19210 نفر هستند. شهروندان کشورهای کانادا، هند، انگلیس و روسیه نیز از دیگر جمعیت های بالای 10000 نفر در این شهر را تشکیل می دهند. در چنین شرایطی می توان گفت که زبان فارسی یکی از زبان های رایج در ریچموند هیل است تا جایی که 9.8% مردم این شهر به زبان فارسی تسلط دارند.

برای کسب آگاهی بیشتر از شرایط کلی شهر ریچموند هیل می توان به جدول زیر توجه داشت.

جدول شرایط کلی شهر ریچموند هیل

بررسی شرایط آب و هوایی شهر ریچموند هیل

ریچموند هیل به عنوان یکی از شهرهای استان انتاریو شرایط آب و هوایی بسیار مناسبی دارد و مهاجران نیز می توانند در بازه زمانی کوتاهی شرایط مناسبی در این شهر داشته باشند. بر اساس داده های هواشناسی، تابستان های ریچموند هیل در شرایط گرم سپری می شود و در زمستان نیز شرایط آب و هوایی سرد، برفی و همراه با وزش باد است. در طول سال می توان انتظار داشت که دمای هوا بین 10- تا 27 درجه سانتی گراد در حال تغییر باشد و در معدود دفعات ممکن است به کمتر از 20- یا بیشتر از 32 درجه سانتی گراد برسد. در صورتی که قصد سفر به کانادا را دارید و ریچموند هیل نیز یکی از مقاصد احتمالی شما برای سفر است، بهتر است اواخر جون تا اوایل سپتامبر را به عنوان بازه زمانی سفر خود انتخاب کنید.

متوسط دمای هوا در ریچموند هیل نشان می دهد که طول بازه گرمای هوا نسبت به سرما طولانی تر است. فصل گرم در ریچموند هیل حدود 3 ماه به طول می انجامد که شامل بازه زمانی 28 می تا 17 سپتامبر می شود. دمای هوا در این دوره معمولا بیشتر از 21 درجه سانتی گراد است. جولای به عنوان گرم ترین ماه سال در این شهر شناخته می شود که دمای هوا در آن بین 16 تا 27 درجه سانتی گراد در تغییر است.

طول دوره هوای سرد نیز 3 ماه است و از دومین روز دسامبر تا 13 مارچ به طول می انجامد. شرایط آب و هوایی در این ماه به گونه ای است که میانگین دمای هوا در تمامی این بازه کمتر از 3 درجه است. سردترین ماه سال در این شهر ماه ژانویه است که دمای هوا در آن بین 2- تا 9- در حال تغییر است.

اب و هوای شهر ریچموندهیل

معرفی جاذبه های گردشگری در ریچموند هیل

از آنجا که جمعیت ایرانی های ساکن ریچموند هیل زیاد است، می توان انتظار داشت که ایرانی های زیادی هر ساله برای بازدید از اقوام خود به این شهر سفر کنند. آثار جذاب و دیدنی بسیار زیادی در این شهر وجود دارد که می تواند سفر به این شهر را جذاب تر از برنامه ریزی های انجام شده سازد.

یکی از جذاب ترین فعالیت هایی که در ریچموند هیل می توان انجام داد، تماشای ستارگان در آسمان است. رصدخانه دیوید دونلاپ، محل بزرگ ترین تلسکوپ در کشور کانادا است. این مورد می تواند یک فرصت مناسب برای علاقمندان به علوم نجوم باشد تا به دیدار ستارگان آسمان بروند. این رصدخانه از سال 1935 فعالیت خود را آغاز کرده و در حال آموزش افراد در رابطه با علوم آسمانی است.

دریاچه ویلکوس یکی از جاذبه های دیدنی موجود در شهر ریچموند هیل است که می تواند به شما کمک کند تا یک روز خوب را در فضای آزاد سپری کنید. شما می توانید یک قایق اجاره کنید و به تفریحات آبی از جمله ماهیگیری بپردازید.

پارک های بسیار زیادی در ریچموند هیل وجود دارد که جذابیت هایی برای مسافران خواهند داشت. در پارک 41 هکتاری مرکز ورزشی ریچموند هیل، امکانات ورزشی بسیار زیادی وجود دارد که شامل پیست اسکیت زمستان، زمین های بیسبال و فوتبال و سایر مراکز می شود.

تصویر دریاچه ویلوکس در ریچموندهیل

مراکز خرید در ریچموند هیل را فراموش نکنید. پاساژها و مال های زیادی در ریچموند هیل وجود دارد و مال هیلکرست به عنوان بزرگترین مال در این شهر شناخته می شود که 135 فروشگاه، رستوران و غیره در آن وجود دارد. علاوه بر این می توان به فروشگاه های فصلی یا روزانه ای که در ریچموند هیل وجود دارد و محصولات تولیدی خود را به فروش می رسانند نیز مراجعه کرد. زمین های بازی، سالن های نمایش، مسیرهای مخصوص پیاده روی، مسیرهای دوچرخه سواری و کتابخانه های شهر ریچموند هیل نیز می توانند مکان های دیدنی دیگری باشند که بتوان اوقات فراغت خود را در آن سپری کرد.

شرایط زندگی در ریچموند هیل

یکی از مواردی که در رابطه با زندگی در ریچموند هیل باید به آن توجه ویژه داشت آنکه آیا این شهر مقصد مناسبی برای زندگی است یا خیر. برای اینکه بتوان به این پرسش پاسخ داد، باید عوامل مختلفی را مورد بررسی قرار داد. از جمله آن ها می توان به بررسی شاخص های کیفیت زندگی در ریچموند هیل اشاره داشت.

شاخص امنیت در ریچموند هیل در بالاترین سطح خود قرار دارد و امتیاز 74.13 را به دست آورده است. با توجه به شرایط موجود در این شهر از نظر بهداشتی، شاخص های مربوط به بهداشت نیز نشان می دهد که با امتیاز 61.91، شاخص در سطح بالایی قرار دارد. میزان ترافیک و آلودگی هوا در این شهر نیز در سطح بسیار پایینی قرار دارد و به همین دلیل می توان گفت که ریچموند هیل شرایط مناسبی برای زندگی دارد.

سرمای بیشتر هوا به نسبت تورنتو و شهرهای استان انتاریو سبب شده است تا شاخص آب و هوا در شهر ریچموند هیل در سطح متوسط قرار داشته و امتیاز 57.63 را به دست آورد. نسبت درامد به هزینه خرید ملک در این شهر نیز در سطح متوسط قرار دارد و امتیاز 9.14 را به دست آورده است. با نگاهی به این آمار و ارقام می توان گفت که کیفیت زندگی در ریچموند هیل نیز در شرایط خوبی قرار دارد.

نزدیکی شهر ریچموند هیل با برخی از شهرهای بزرگ کانادا سبب شده است تا شهروندان ریچموند هیل به سادگی بتوانند سایر نیازهای خود را از شهر های بزرگ اطراف به دست آورده و کمبودی از نظر دسترسی به خدمات نداشته باشند. فاصله ریچموند هیل با تورنتو 36.81 کیلومتر و با میسیساگا نیز 47.31 کیلومتر است.

شرایط تحصیل در ریچموند هیل

زمانی که صحبت از یک اقامت به همراه خانواده در میان باشد، مسئله ای که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار خواهد بود، شرایط تحصیل فرزندان است. ریچموند هیل به عنوان یکی از شهرهای مهاجرپذیر به ویژه در سال های گذشته، مدارس بین المللی زیادی را در خود جای داده است و خانواده های مهاجر می توانند اطمینان حاصل کنند که فرزندان آن ها با بالاترین کیفت ممکن قادر به ادامه تحصیل در این شهر خواهند بود.

مدرسه TMS یکی از مدارس خصوصی برای دانش آموزان خارجی است که به صورت مختلط برگزار می شود. هزینه تحصیل در این مدرسه در حدود 18185$ تا 32600$ دلار در سال است. موسسه کمک بدون محدودیت، یکی از موسسات آموزشی برای کودکان دارای اوتیسم است که در شهر ریچموند هیل واقع شده و می تواند کمک بسیاری به این افراد داشته باشد. هزینه 19000$ دلاری برای تحصیل در این موسسه در نظر گرفته شده است.

مدرسه خصوصی قرن نیز یکی دیگر از مدارسی است که می توان برای تحصیل در شهر ریچموند هیل به آن اشاره کرد. شهریه دانش آموزان در این مدرسه در حدود 16550$ تا 27000$ دلار کانادا در سال است. مدرسه مونتسری نیز یکی از مدارس ارزان قیمت برای دانش آموزان کودکستان تا پایه سوم دبستان است. کلاس های این مدرسه نیز به صورت مختلط برگزار می شوند. هزینه تحصیل در آن نیز بین 7600$ تا 12900$ دلار در سال در نظر گرفته شده است.

مدرسه خصوصی مونتسوری ریچموند هیل نیز یکی دیگر از مدارسی است که تا پایه هشتم را ارائه می کند و تعداد دانش آموزان مجاز برای هر کلاس نیز 20 نفر در نظر گرفته شده است. هزینه تحصیل در این دانشگاه در حدود 23000$ تا 25000$ دلار کانادا است. مدرسه هولی ترینیتی نیز یکی دیگر از مدارس خوب در شهر ریچموند هیل است که به دانش آموزان فرصت تحصیل تا آخرین مقطع تحصیلی را ارائه می کند و شهریه ای در حدود 30075$ تا 31790$ دلار کانادا در سال را شامل می شود.

شرایط کار در ریچموند هیل

علاقمندان به کار در کانادا می توانند ریچموند هیل را به عنوان مقصد زندگی خود انتخاب کنند. نزدیکی به تورنتو سبب شده است تا بسیاری از نیروهای کار در شهر تورنتو، ریچموند هیل را به عنوان محل زندگی خود انتخاب کنند چرا که از این طریق می توانند هزینه های زندگی خود در این شهر را تا حد زیادی کاهش دهند. با این حال می توان به این نکته نیز اشاره کرد که فرصت های شغلی مناسبی در ریچموند هیل برای علاقمندان وجود دارد.

داده های آماری نشان می دهد که متوسط درآمد در ریچموند هیل برای نیروی کار در حدود 70722$ دلار کانادا در سال یا معادل 34$ دلار کانادا در ساعت است. متوسط درآمد برخی از مشاغل در این شهر به شرح زیر طبقه بندی می شوند.

جدول متوسط درامد برخی مشاغل در ریچموندهیل

ریچموند هیل به عنوان یکی از شهرهای انتاریو، به یکی از جذاب ترین شهرهای کانادا برای ایرانی ها تبدیل شده است. فاصله کم تا شهرهای بزرگ کانادا سبب شده است تا ریچموند هیل یک شهر مناسبِ خوابگاهی در کانادا باشد. با این وجود افراد زیادی نیز توانسته اند شرایط مناسب کار و زندگی خود در این شهر را نیز فراهم آورند. مدارس با کیفیتی در شهر ریچموند هیل وجود دارد و از نظر آب و هوایی نیز یکی از شهرهای مناسب برای زندگی در کانادا به حساب می آید.

مجموعه این عوامل سبب شد تا مشاورین ما اطلاعاتی در خصوص زندگی در این شهر را در اختیار علاقمندان به زندگی در کانادا و انتاریو قرار دهند. در صورتی که تمایل به مهاجرت به کانادا از طرق مختلف را دارید، حتما با مشاورین ما در ارتباط باشید تا با توجه به سابقه خود در این زمینه، اطلاعات دقیق و بروز شده را در اختیار شما قرار دهند.