مهاجرت از طریق ثبت شرکت در کانادا و یا راه اندازی بیزنس در کانادا یکی از راه های ورود به این کشور است. بسیاری از داوطلبین مهاجرت به کانادا که دارای سوابق مدیریتی خوبی هستند با تاسیس و یا مالکیت بیش از 50 درصد  یک بیزنس در کانادا، می توانند دریافت اقامت دائم را تسهیل کنند. برنامه owner operator برای صاحبین مشاغلی است که در کشور خود کسب و کاری دارند و آن را را مدیریت می کنند و یا از مدیران ارشد یک بیزنس هستند. این اشخاص می توانند با ترتیبی ویزای کار کانادا را دریافت کنند.

مجموعه مهاجرتی کاناداپاس با مدیریت آقای حلاج پور، وکیل مهاجرت به کانادا از شما دعوت می کند تا فرم ارزیابی رایگان را به دقت تکمیل کرده، سوابق و افتخارات خود را نیز ذکر بفرمایید..

فرم ارزیابی رایگان

در صورت تمایل می توانید از طریق فرم زیر شماره خود را ثبت کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند


  یکی از بهترین روش‌های دستیابی به اقامت در کشور کانادا، سرمایه گذاری است.  سالانه از سراسر جهان تعداد زیادی از افراد در زمینه های سرمایه گذاری و کارآفرینی، برای کانادا اقدام به مهاجرت می کنند. برای  سرمایه گذاری در این کشور،  قبل از هر چیز بهتر است  با  قوانین سرمایه گذاری در این کشور آشنایی کامل داشته باشید . 

  یکی از راه های دریافت ویزای کاری و تسهیل دریافت اقامت دائم کانادا، راه اندازی یا خرید بیزنس در کانادا است.

  در این مبحث سعی کرده ایم شما را با ابعاد بیشتری از روش مهاجرتی راه اندازی یا خرید بیزنس (owner operator)  در کانادا آشنا سازیم .همراه ما باشید.

  ثبت شرکت و راه اندازی و خرید بیزینس در کانادا

  مالک کسب و کار یا owner operator

  برنامه Owner Operator مخصوص مالکان و یا مدیران یک کسب و کار و یا یک تجارت است. در نظر بگیرید شخصی که صاحب یک کسب و کار در هر حوزه ای است و آن را مدیریت می کند، می تواند از طریق برنامه Owner Operator  برای مهاجرت موقت به کانادا اقدام کند. این برنامه می تواند فرصت مناسبی را برای مالکان با مدیران کسب و کار خارجی که قصد دارند تجارت خود را در کانادا راه اندازی کنند، فراهم کند. نکته قابل توجه این است که  Owner Operator یک برنامه رسمی برای مهاجرت به کانادا نیست، بلکه یک نوع روش است که از طریق آن مالک یا مدیر کسب و کار خارجی، کسب و کاری در کانادا تحت برنامه نیروی کار موقت خارجی فدرال (TFWP) راه اندازی می کند و صاحب ویزای کار می شود. 

  Owner Operator یک برنامه فدرال است و در سراسر کانادا در دسترس است. هیچ سهمیه ای برای این برنامه در نظر گرفته نشده است. سایر برنامه های تجاری برای سرمایه گذاران و کارآفرینان خارجی اغلب سهمیه معین و نیازمندی های بیشتری برای اجازه اقدام برای سرمایه گذاری و کار در کانادا دارند. این از جمله دلایل محبوبیت این برنامه در بین سرمایه گذاران و کارآفرینان خارجی است.

  شرایط ایده آل برای شخص داوطلب چیست؟

  • تجربه مدیریت و یا مالکیت یک بیزنس و داشتن دانش کافی در زمینه بیزنسی که قراراست که تاسیس یا ایجاد شود
  • داشتن دارایی کافی و سرمایه کافی برای راه اندازی و یا خرید یک بیزنس هدفمند در کانادا
  • داشتن مهارت کافی در زبان های رسمی کانادا برای فعالیت به عنوان مدیر کسب و کار
   البته ارائه مدرک زبان در این برنامه الزامی نیست.

  در این جا نکته قابل توجهی وجود دارد، آن هم این هست که خرید یک کسب و کار صرفا تضمینی برای واجد شرایط شدن برای برنامه Owner Operator نیست. فرد متقاضی باید تاییدیه اداره کار کانادا یا LMIA را دریافت کند. LMIA نامه ای است که صادر کننده آن اداره کار کاناداست و در واقع مشخص می کند که استخدام یک فرد غیر کانادایی نه تنها اثر منفی روی بازار کار کانادا ندارد بلکه در عمل به نفع اقتصاد کانادا است. بیش از یک سال است که سرویس کانادا (ESDC Employment Social Development Canada) مطابق با رویه جدید بررسی، صدور LMIA مثبت را منوط به فعال بودن کسب و کار می داند. به این صورت که کسب و کار باید، محصولی تولید کند و یا خدماتی ارائه دهد، حتما نیروی کار، ادرس فیزیکی بیزنسی، فعالیت اقتصادی، تراکنش مالی و مشتری نیز داشته باشد.

  LMIA صادرشده می تواند ۵۰ تا ۲۰۰ امتیاز به امتیاز اکسپرس انتری اضافه کند، البته شخص متقاضی باید حداقل امتیازها رو برای بودن در پول اکسپرس اینتری داشته باشد تا بتواند شانس دریافت اقامت دائم کانادا را از طریق این سیستم و یا برنامه های تجاری دیگر از جمله کارافرینی ها داشته باشد.

  ثبت شرکت و راه اندازی بیزینس در کانادا

  شرح پروسه برنامه owner operator

  زمانی که شخص برای گرفتن ویزای کار اقدام می کند، برای دریافت این ویزا کارفرمای کانادایی باید تمایل خود را برای استخدام یک فرد از خارج از کانادا را نشان بدهد.  به این منظور کافرما باید ابتدا مجوز های لازم را از دولت کانادا بگیرد. این مجوز وقتی صادر می‌شود که کارفرما توانایی این را داشته باشد که نشان دهد استخدام این فرد خارجی در بر روی بازار کار کانادا تاثیر منفی نخواهد داشت.

  به صورت کلی روند اقدام برای ویزای Owner Operator به این صورت است که:

  • در مرحله اول، کسب و کار خریداری یا راه اندازی می شود.
  • دومین مرحله، فعالیت کسب و کار، اجاره یا خرید مکان تجاری جهت فعالیت بیزنس، استخدام نیروی کار، ارائه محصول یا خدمات به مشتری و در نهایت داشتن تراکنش مالی است.
  • در مرحله سوم، اقدام برای دریافت LMIA از سرویس کانادا یا ESDC صورت می گیرد.
  • در مرحله آخر برای ویزای کار اقدام می شود.

  مزایای دریافت اقامت کانادا از طریق ثبت شرکت یا owner operator

  در صورتی که مالک و یا دارنده یک کسب و کار در کشور خود هستید، اما سرمایه کافی برای دریافت اقامت سرمایه گذاری کانادا ندارید، پیشنهاد ما، برنامه مهاجرتی ثبت شرکت در کانادا یا owner operator است، که مزایای نسبتا خوب و زیادی  دارد. در مطلب ذیل به تعدادی از آنها اشاره می کنیم. انتخاب بهترین روش سرمایه گذاری در کانادا برای شما به فاکتورهای زیادی بستگی دارد و این امر مرهون مشاوره با مجری معتبر و در واقع بهترین وکیل مهاجرت به کانادا خواهد بود

  • در این برنامه امکان انتخاب شهر برای متقاضیان وجود دارد و محدود به انتخاب استانی خاصی نیست.
  • در این برنامه اگر رشته تحصیلی و سوابق کاری  ناهماهنگ باشند مشکلی نخواهد بود.
  • در این برنامه همسر می تواند ویزای کار باز  (open work permit)داشته باشد ونیز فرزندان زیر 18 سال می توانند  از تحصیلات رایگان  استفاده کنند.
  • در این برنامه شخص مالک صد درصد کسب و کار خود خواهد بود.
  • این برنامه باعث تسهیل راه برای دریافت اقامت دائم کانادا می شود.
  • در این برنامه امکان تمدید مجوز کار وجود دارد
  • در این برنامه داشتن تاریخچه سفر به کشورهای حوزه شینگن اهمیتی ندارد
  • این برنامه به نسبت برنامه های مهاجرتی حاضر کانادا توجیه اقتصادی بالاتری دارد.
  • اقدام برای این برنامه بدون نیاز به ارائه مدرک زبان نیز امکان پذیر است .
  • در این برنامه سرمایه گذاری و داشتن حداقل دارایی از اهمیت کمتری نسبت به برنامه های مشابه مثل ویزای کارآفرینی کانادا و برنامه های کارآفرینی استانی برخوردار است و با سرمایه به مراتب کمتری امکان اقدام وجود دارد .
  • در این برنامه تحصیلات دانشگاهی الزامی نیست.
  • در این برنامه امکان انتقال سرمایه به صورت قانونی به کانادا وجود دارد.
  • در این برنامه امکان تغییر بیزینس یا خرید بیزینس دیگر بعد از ورود به کانادا وجود دارد.
  • در این برنامه داشتن ویزای توریستی کانادا برای شروع پروسه آن الزامی نیست.

  چه تجارت هایی می تواند واجد شرایط Owner Operator باشد؟

  مالکان یا مدیران خارجی قبل از خرید کسب و کار در کانادا، باید شرایط برنامه Owner-Operator را کاملا در نظر بگیرند. به طور خلاصه، محدودیتی در نوع بیزینس وجود ندارد مادامی که شرکت موجود در کانادا معیارهایی گفته شده را داشته باشد و فرد متقاضی نیز صاحب صلاحیت باشد.

  از لزومات دیگر این هست  که شرکت باید در زمان اقدام متقاضی دست کم 6 ماه و ترجیحا 1 سال فعال بوده باشد و حضور مدیر یا مالک خارجی در کانادا برای مدیریت فعالیت ها و توسعه شرکت ضرورت داشته باشد.

  به صورت کلی خرید یک بیزنس واجد شرایط در کانادا برای برنامه Owner Operator معمولا دست کم 50.000 دلار است. منقاضی باید حداقل 50.000 دلار دیگر به عنوان پول نقد برای کار یک ساله در کسب و کار کانادایی تازه خریداری شده خود کنار بگذارد. البته این اعداد کاملا تخمینی هستند.

  در برنامه Owner Operator، داشتن یک طرح توجیحی تجاری (بیزنس پلن)، مدیریت کردن کسب و کار به صورت اجرایی و استخدام نیروی کانادایی  بر اساس بیزنس پلن، الزامی است.

  اینفوگرافی چه شرکت هایی می توانند در کانادا ثبت شوند

  1- شرکت سهامی  ( Corporation )

  اين روش به روش ثبت شرکت سهامی خاص و یا سهامی عام در ايران  شباهت دارد  و شرکت ثبت شده به عنوان يک شخصيت حقوقی مستقل در نظر گرفته می شود. در روش مذکور به حضور حداقل دو نفر نياز است و در صورت ورشکستگی شرکت، صاحبان آن ورشکسته محسوب نمی‌شوند و همین طور  بالعکس آن نیز صادق است. تاسیس اين نوع شرکتها در کشور کانادا مزايای بسیار زیادی دارد، مانند:

  • قوانين حقوقی و مالياتی ايده‌آل
  • محدود بودن مسئوليت‌های مالی به خود شرکت و نه سهامداران آن
  • حمايت‌های دولتی
  • امکان پيشرفت و توسعه

  به این دلایل، این روش یکی از پرطرفداترین روش ها محسوب می شود.

  2- شرکت  با مالکيت انحصاری ( Sole proprietorships )

  در اين نوع شرکت، مالکیت آن انحصارا مختص یک نفر است  که در اصطلاحا sole  یا فردی خوانده می شود. در این روش شخصی که تجارت را راه اندازی می‌کند، مسئولیت  مديريت شرکت و کلیه قراردادها و امور تجاری  را بر عهده دارد. وی در واقع، مسئول کليه اقدامات و تعهدات شرکت خویش است. درآمد شرکت با درآمد شخصی فرد در اين روش جمع می شود و این خود ممکن است باعث افزايش ماليات پرداختی وی شود . بدیهی است که در صورت ورشکستگی شرکت ممکن است ، فرد کليه دارايی خود را از دست بدهد.

  3- مشارکتی  ( Partnership )

  این روش همان طور که از نامش پیداست، دو يا چند نفر باهم مشارکت دارند، در اين روش به دليل مسائل حقوقی پيچيده‌اش، بیشتر در میان افراد و شرکایی که به خوبی با هم آشنا هستند و روابط خوبی با هم دارند، پیشنهاد می گردد. اين روش شبيه به روش قبلی است و تفاوت آن این است که درآمد و سود يا ضرر شرکت بين شرکا تقسيم می‌ شود. ثبت اين شرکت کمی  پيچيده‌تر از روش قبلی  نامبرده است.

  ثبت شرکت و راه اندازی یا خرید بیزینس در کانادا

  ویزای استارت آپ کانادا (Startup visa) یکی از راه های ورود به کانادا است. این روش مخصوص افرادی است که دارای ایده های خلاقانه کسب و کاری هستند.

  شرایط  ثبت شرکت  یا owner operator در کانادا

  برای اینکه یک فرد خارجی به عنوان Owner Operator  واجد شرایط باشد، باید بتواند اثبات کند که:

  • مالکیت کل بیزنس و یا حداقل بیش از 50 درصد آن را دارد
  • بیزنس تاسیس شده و یا خریداری شده باعث ایجاد موقعیتهای شغلی برای افراد کانادایی و یا باعث انتقال دانش و مهارتهای شغلی خواهد شد.
  • در موقعیت مدیریتی قرار دارد که امکان عزل از طرف مدیریت بالاتر وجود نداشته باشد.

  برای این نوع LMIA آگهی استخدام لازم نیست ولی نیاز است که فرد خارجی در کانادا  صاحب بیزنسی باشد و مالکیت بیش از 50% آن را  نیز داشته باشد.

  (در مواردی با توجه به ساختار بیزینس امکان داشتن سهام کمتر از ۵۰٪ نیز برای هدف owner operator وجود دارد)

  علاوه بر این بایستی شرایط زیر وجود داشته باشد:

  • حداقل مبلغ خرید بیزنس که بسته به نوع بیزنس و شرایط دیگر متفاوت است
  • داشتن یک طرح توجیهی تجاری یا طرح توسعه  کسب و کار مناسب (بیزنس پلن)
  • مدیریت کردن بیزنس به صورت اجرایی و فعال . بیزنس هایی که به صورت سرمایه گذاری غیر فعال باشند، مورد قبول نیستند.
  • داشتن سوابق کاری مدیریتی مرتبط با بیزنس ایجاد شده
  • استخدام حداقل 2 نفر کانادایی برای یک سال اول بر اساس بیزنس پلن

  برای اخذ  ویزای کار از طریق ثبت یا خرید بیزنس در کانادا ، اگر چه داشتن LMIA الزاما ضروری نیست، ولی اقدام برای ویزای کار بدون LMIA به هیچ عنوان  پیشنهاد نمی شود. برای این امر دو دلیل عمده وجود دارد:

  1. افزایش شانس قبولی ویزای کار: در پروسه دریافت LMIA کیفیت ودرستی کار و بیزنس پلن به صورت دقیق ارزیابی می شود  و به همین علت افسر برای صدور ویزای کاری تا حد زیادی به نتیجه مثبت LMIA  توجه می کند .
  2. هموار شدن مسیر مهاجرت و اقامت دائم: داشتن ویزای کار به همراه LMIA به معنی اضافه شدن 50 تا 200 امتیاز به امتیازات متقاضی در سیستم Express Entry است. در موارد زیادی با دریافت این امتیاز، افراد متقاضی برای اقامت دائم کانادا ، واجد شرایط خواهند شد.
  ثبت شرکت و راه اندازی و خرید بیزینس در کانادا

  چگونه می توان در کانادا بیزنس هایی را برای خرید انتخاب کرد؟

  می توان بعضی از آگهی ها را در روزنامه های محلی پیدا کرد ولی احتمال زیادی دارد که چیزی که  افراد به دنبال آن باشند را به راحتی پیدا نکنند. یافتن یک بیزنس یا کسب و کار خوب و مناسب شرایط افراد مستلزم صرف کردن زمان، کوشش و بررسی و جستجو خواهد بود.

  • خبرنامه ها و مجلات سرمایه گذاری تجاری

  نشریات رایگانی که در قفسه های مجله فروشی ها در دسترس هستند، می توانند گزینه مناسبی باشند. در این نشریات، بیزنس های مرتبط با خرده فروشی ها مانند، فروشگاه های لوازم رفاهی، رستوران ها و آپارتمان ها را می توان پیدا کرد و گاها یک ملک نیز در ارتباط  با بیزنس  فروشی موجود است.

  نشریات تجاری تخصصی  نیز وجود دارند که مربوط به یک صنعت خاص می باشد. این منابع به فراخور حال و شرایط فرد متقاضی و زمینه کاری او می تواند بسیار کمک کننده  و مفید باشند. در این بخش اکثر بیزنس ها و کسب و کارهای مربوطه برای فروش طبقه بندی شده اند. این امکان وجود دارد که بتوان به فهرست بسیاری از مجلات تجاری کانادا به صورت آنلاین در سایت مطبوعات تجاری کانادا دستبابی پیدا کرد.

  • روزنامه ها

  روزنامه ها شامل دسته بندی هایی هستند که در آن افراد متقاضی می توانند لیست کسب و کارهای محلی مورد نظر خود را بیابند. باید توجه داشت که افراد باید بیزنس های واقعی و محلی را دنبال کنند و برای بیزنس های مبهم و مشکوک احتیاط بیشتری به خرج بدهند.

  • اینترنت

  دنیای تکنولوژی واینترنت باعث شده تا سرعت در کارها بیشتر شود و امکان برقراری ارتباط میان کسب و کارهای مختلف در سراسر جهان را به راحتی فراهم آورده است . برای مثال  وب سایت هایی هستند که کسب و کارهایی  که در نواحی غربی کانادا در لیست فروش قرار گرفته اند، را در معرض دید کاربران خود قرار می دهند.

  • ارتباط با افراد

  این راه می تواند یک راه خوب برای کسب آگاهی در مورد بیزنسی باشد که مالک آن قصد فروش آن را دارد. گاهی این موارد در لیست آگهی های بیزینس های فروشی ذکر نشده اند. ارتباطات و روابط انسانی و کاری  و شبکه های ارتباطی، می تواند زمینه دسترسی افراد به اطلاعات بسیار مفیدی را فراهم سازد. برای مثال افراد می توانند با وکیل و یا حسابدار خود در ارتباط باشند تا از وجود چنین موقعیت هایی مطلع گردند. در این مورد افراد می توانند با استفاده از ارتباطات خود و با پرس و جو از افراد مطلع و آگاه در این زمینه، از کسب و کار و بیزنس هایی که ممکن است برای فروش موجود باشند، اطلاع حاصل کنند.

  • کارگزاران و دلالان

  این افراد هنگامی که به یک فروشنده برای انجام معامله کمک می کنند، کمیسیون دریافت می نمایند. یک کارگزار حرفه ای ممکن است بتواند بسیار مفید باشد و به عکس یک کارگزار ناشی که به صورت نیمه وقت فعالیت می کند، نتواند کمک خوبی برای افراد محسوب شود. حال شاید این سوال پیش بیاید چگونه یک کارگزار خوب را می شود پیدا کرد؟ بهترین راه ارتباط با شبکه افراد پیرامون  خودمان است که قابل اعتماد و آگاه باشند وبتوان از طریق پرس و جو و سوال پرسیدن از این افراد به هدف نزدیک شد.

  از افراد شاغل در بیزنس مد نظر که فرد، قصد خرید آن را دارد، می توان خواست که اگر کارگزار خوبی در این حوزه می شناسند به  آن ها معرفی کنند.

  به خریداران بیزنس توصیه می کنیم که مواظب فرصت های تجاری بسیاری که در لیست فروش وجود دارند، باشند چرا که برخی از آن ها دارای شرایطی هستند که ممکن است گمراه کننده باشد. اگر شرایط یک بیزنس یا یک کسب و کار بیش از حد متعارف و جذاب  به نظر می رسد، و یا در مورد آن بزرگنمایی و اغراق شده است، بهتر آن است که جانب احتیاط را نگه داریم و با دقت بیشتری عمل کنیم؛ باید حواسمان باشد اگر یک کار دارای مزیت های زیادی باشد که ادعا می شود، افراد زیادی قبل از ما از آن باخبر شده بودند و روی آن سرمایه گذاری می کردند.

  چه کسانی مجاز به خرید بیزنس در کانادا می باشند؟

  هیچ محدودیتی از جهت مالکیت و خرید بیزنس در کانادا وجود ندارد و هر شخصی که شرایط آن را دارد می تواند در کشور کانادا بیزنس بخرد.

  ولی این به این معنی نیست که هر خریدار بیزنسی می تواند ویزای کار دریافت کند.

  مشخصات یک بیزنس مناسب برای خرید 

  بیزنس  باید فعال باشد: همیشه  ثبت یک شرکت و انتقال آن به دیگری  به معنای خرید  یک بیزنس نیست.

  مالکیت دست کم ۵۱ درصد بیزنس:  اگر سهامدار، مالک کمتر از ۵۰ درصد شرکت باشد عملا قدرت تصمیم گیری در شرکت در اختیار او نیست.

  بیزنس خریداری شده برای جامعه کانادایی منافع اقتصادی، فرهنگی و یا اجتماعی داشته باشد که خود این مسئله برای اثبات به آفیسر اداره مهاجرت مراحل پیچیده ای دارد.

  بیزنس خریداری شده با توجه به سوابق و دانش خریدار آن، باید واقعی و قابل تحقق باشد. در واقع آفیسر هنگام صدور ویزا به سابقه و تواناییهای  شخص متقاضی در مدیریت و اداره کردن امورآن بیزنس توجه ویژه نشان می دهد.

  خرید بیزینس در کانادا

  سازمان مهاجرتی کاناداپاس با سال ها تجربه و نیز بهره مندی از یک وکیل یا مشاور رسمی اداره مهاجرت کانادا (RCIC) و عضو رسمی شورای قانون گذاری مهاجرت کانادا (ICCRC) می تواند همراهی مطمئن برای شما برای رسیدن به اهدافتان باشد.

  خرید یک کسب و کار موجود

  امکان معافیت یا تغییر LMIA برای صاحبان مشاغلی که واجد شرایط معافیت LMIA هستند وجود دارد  این در صورتی است که شخص مالک یک سهم کنترل کننده دربیزنس باشد و نتواند از کار خود اخراج شود.

  “سهم کنترل کننده” وقتی است که یک شخص مالک انحصاری باشد، یا تنها سهامدار رأی دهنده باشد، یا یک سهامدار با حداقل 50.1٪ سهام باشد. فرد Owner Operator همچنین باید در فعالیت های روزمره مشارکت داشته باشد و همزمان با شرکت همکاری شغلی دارد. به عبارت دیگر شخص Owner Operator به عنوان یک کارمند نمی تواند برکنار شود زیرا او مالک اکثریت یا 100٪ شرکت شخصی خودش است. این یک مسیر سرمایه گذاری منفعل (غیر فعال) نیست. بنابراین، شخص Owner Operator کار روزمره شرکت خود را مدیریت می کند.

  چگونه می توانیم در خرید مشاغل در کانادا کمک کنیم

  متأسفانه، بسیاری از مهاجران فقط به منظور مهاجرت، مشاغلی را خریداری می کنند، که علاقه ای به آن ندارند ویا در آن مهارت ندارند و از آن درآمد کسب نکرده اند ! ما با استفاده از شبکه ارتباطات محلی و درک صحیح از فرهنگ  و تجارت در کانادا، می توانیم به شما در یافتن فرصت های متناسب با اهداف مهاجرتی شما کمک کنیم.

  تیم ما بهترین کسب و کار که متناسب با نیازهای شما باشد را شناسایی می کند. ما اطمینان حاصل خواهیم کرد که کسب و کار مربوطه، بهترین کسب و کاری است که می تواند سودآور باشد و با نیازهای مهاجرتی شما سازگاری داشته باشد.

  ملاحظات دیگر

  اگر یک تبعه خارجی کمتر از 50٪ از شرکت را در اختیار دارد، توصیه می شود که LMIA را به عنوان کارمند شرکت دریافت کند. علاوه بر این، اگر شخص صاحب مشاغل متعدد باشد، فقط یک مالک مجاز به دریافت مجوز کار Owner-Operator است.

  نرخ مالیات بر درآمد در استان های مختلف کانادا

  یکی از موضوعاتی که در رابطه با ثبت شرکت و راه اندازی بیزینس در کانادا حائز اهمیت است، پرداخت مالیات بر درآمد است. تمامی شرکت های موجود در کانادا موظف هستند تا مالیات خود را به دولت فدرال یا دولت محلی پرداخت کنند و گریز از این مسئله می تواند عواقب بدی را برای صاحبان مشاغل در این کشور داشته باشد. در جدول زیر می توانید میزان مالیات در استان ها و قلمروهای کانادا (بجز کبک و آلبرتا) را مشاهده کنید. این نرخ های اعلام شده مربوط به تاریخ 1 ژانویه 2021 است و ممکن است در تاریخ های بعدی تغییر پیدا کند.

  استان یا قلمرو

  کمترین نرخ بیشترین نرخ

  محدودیت بیزینس

  نیوفاندلند و لابرادور

  3% 15%

  500000 $

  نوا اسکوشیا

  2.5%

  14%

  500000 $

  نیوبرانزویک

  2.5% 14%

  500000 $

  پرنس ادوارد

  2% 16%

  500000 $

  انتاریو

  3.2% 11.5%

  500000 $

  مانیتوبا

  12%

  500000 $

  ساسکاچوان

  0% 12%

  600000 $

  بریتیش کلمبیا

  2% 12%

  500000 $

  نوناووت

  3% 12%

  500000 $

  قلمروهای شمالی

  2% 11.5%

  500000 $

  یوکان

  0%

  12%

  500000 $

  چگونگی شروع بیزینس در یک صنعت خاص

  یکی از دغدغه های افراد برای شروع یک بیزینس در کشور خارجی آن است که نمی دانند در کدام صنایع می توانند ورود کنند و ورود به کدام یک از آن ها می تواند سود آوری  بیشتری را برای آن ها به ارمغان آورد. در صورتی که فردی بتواند بهترین گزینه ممکن برای خود را در تکنولوژی، رسانه، تجهیزات و سایر بیزینس ها پیدا کند، یک گام بلند برای شروع بیزینس خود برداشته است. برای اینکه بتوانید چنین کاری را انجام دهید، چند نکته باید مورد توجه قرار گیرد.

  اول اینکه فرد باید بر روی مهارت های خود تمرکز داشته باشد. برای موفقیت در شروع یک تجارت بهتر است یک واکاوی دقیق در خود داشته باشید و ببینید در کدام بیزینس مهارت دارید و علاقه شما در چیست. با خود در این زمینه صادق باشید و یک لیست تشکیل دهید و به صورت همزمان آنچه به آن علاقه ندارید را نیز یادداشت کنید. پس از این که لیست خود را آماده کردید، نظر اعضای خانواده یا دوستان خود را جویا شوید چراکه ممکن است آن ها در مورد مهارت های شما چیزی را ببینند که شما نمی بینید.

  این لیست از آن جهت از اهمیت زیادی برخوردار است که شما را به نقطه شروع می رساند و می توانید از این طریق تصمیم بگیرید در کدام صنعت فعالیت خود را آغاز کنید که در حقیقت همسو با علاقه و البته توانایی های شما باشد. شروع یک بیزینس کاری دشوار است و به ندرت به این که قرار است تنها 40 ساعت در هفته مشغول آن شوید محدود می شود. بنابراین اگر می خواهید این همه وقت و تلاش را صرف کنید، باید در یک تجارت و صنعتی وارد شوید که مورد علاقه شما باشد. چه بخواهید برای فرد دیگری کار کنید یا تجارت خود را داشته باشید، اگر از آن واقعا لذت می برید، قادر خواهید بود تا موفق شوید. در این حالت کمتر برای شما معنی یک شغل را خواهد داد بلکه به چیزی تبدیل می شود که شما از انجام آن لذت می برید و می توانید در آن موفق شوید.

  در مرحله دوم باید به گرایشات خود توجه داشته باشید. زمانی که چندین گزینه را در لیست خود دارید، تلاش کنید تا بفهمید چه مسائلی در هر صنعت برای شما الهام بخش است:

  • شاید این داستان در مورد شخص دیگری باشد که شغلی را راه اندازی کرده است و شما را تشویق می کند تا تجارت دیگری را در همان صنعت فعال کنید.
  • شاید شما در مورد یک مشکل خاص بهداشتی یا اجتماعی چیزی شنیده اید که دوست دارید برای حل آن با ایده ای روبرو شوید و به افراد در این مسیر کمک کنید.
  • شاید شما ترجیح می دهید مردم را در اوقات فراغت سرگرم کنید یا فرصتی را در اختیار آن ها قرار بدهید.
  • یا شاید شما چیزی را دیده باشید که به اندازه لازم مفید و قابل استفاده نباشد و شاید شما ایده ای برای یک محصول یا فرآیند جدید داشته باشید که به سایر مشاغل کمک کند و عملکردی متفاوت و مفیدتر داشته باشد.

  عوامل بسیار زیادی می تواند شما را تحریک به انجام یک کار جدید کند و شما را ترغیب کند تا یک صنعت را برای فعالیت خود انتخاب کنید. زمانی که گزینه یا گزینه های خود را نگارش کردید، به همه جنبه های آن توجه داشته باشید و نقاطی که می تواند رسیدن شما به آن را ترغیب کند را یادداشت کنید.

  در مرحله سوم باید دیدگاه خود را مشخص کنید. تعیین کنید که دوست دارید وضعیت شغلی شما در آینده دقیقا چگونه باشد. برای مثال امیدوار هستید که تا 2، 5 یا 10 سال آینده شرایط شما چگونه تغییر کند. دوست دارید به شدت درگیر شغل خود باشید یا این که آن را هدایت کرده باشید و یک دهه بعد در سفر باشید و بیزینس شما به صورت فعال در حال کار و سودآوری باشد؟ چنین مسائلی نیز می تواند تاثیر به سزایی در انتخاب صنعت مورد نظر شما داشته باشد.

  در مرحله پایانی نیز باید لیست خود را محدود کنید. در این مرحله شما باید دیدگاه بسیار قوی در رابطه با هر یک از گزینه های خود داشته باشید و بتوانید تصمیم بگیرید که کدام صنایع می تواند برای آینده شغلی شما بهتر باشد. برای اینکه بتوانید لیست خود را محدود کنید می توانید راهکارهای متفاوتی را در نظر داشته باشید که به آن ها در ادامه اشاره خواهیم کرد:

  • به دنبال مربی باشید. برای برخی از افراد یافتن فردی با تجربه که بتواند آنها را در روند راه اندازی کسب و کار در یک صنعت خاص راهنمایی کند بسیار مفید است.
  • کمک های مالی فدرال را در نظر بگیرید. در برخی از صنایع خاص، دولت کانادا به مشاغل جدیدی که واجد شرایط باشند کمک مالی می کند. این بودجه ریسک تجارت شما را کاهش می دهد چراکه مجبور به بازپرداخت آن نیستید و می تواند سود زیادی برای شروع کار شما به ارمغان آورد.
  • به دنبال منابع مالی دیگر باشید. علاوه بر این، دولت های در سطح استان ها یا محلی ممکن است منابع مالی برای کمک های بلاعوض و وام برای بیزینس های جدید در صنایع خاص داشته باشند. اگر تجارت شما نیز با خواسته های آن ها مطابقت داشته باشد، می توانید از این مزیت قابل توجه در شروع کار خود بهره ببرید.
  • منابع را در نظر بگیرید. اگر قصد دارید در یک صنعت خاص فعالیت کنید، تحقیقات کافی در این زمینه را انجام دهید تا اطمینان حاصل شود که به منابع فیزیکی و پرسنلی که مهارت لازم برای تأمین نیازهای شما را دارند دسترسی کافی خواهید داشت.
  • به رقبای خود توجه داشته باشید. در پایان، تحقیقات لازم در رابطه با رقبای محلی خود را انجام دهید و لیست فعالیت های آن ها را استخراج کنید تا دریابید آیا توان رقابت با آن ها را برای چندین سال خواهید داشت یا خیر.

  پاسخ سوالات پر تکرار راه اندازی بیزینس و کاریابی در کانادا:

  پاسخ سوالات پر تکرار خرید بیزنس یا  Owner operator در کانادا:

  در ادامه برخی از سوالات متداول موکلان بیان شده است:

  شرکت های سهامی  (Corporation) ، شرکت هایی  با مالکيت انحصاری (Sole proprietorships) و شرکت های مشارکتی  (Partnership)

  زمانی که شخص برای گرفتن ویزای کار اقدام می کند، برای دریافت این ویزا کارفرمای کانادایی باید تمایل خود را برای استخدام یک فرد از خارج از کانادا را نشان بدهد.  به این منظور کافرما باید ابتدا مجوز های لازم را از دولت کانادا بگیرد. این مجوز وقتی صادر می‌شود که کارفرما توانایی این را داشته باشد که نشان دهد استخدام این فرد خارجی در بر روی بازار کار کانادا تاثیر منفی نخواهد داشت.

   بله. با خرید و یا تاسیس یک بیزنس در کانادا  خواهید توانست برای خود و همسرتان ویزای کار دریافت کنید و برای فرزندان ویزای تحصیلی دریافت کنید.

  در نظر داشته باشید خرید بیزنس  یا راه اندازی  بیزنس (owner operator)  به خودی خود تبدیل به اقامت دائم نمی شود و موقت است ولی با لحاظ تمهیداتی امکان دریافت اقامت دایم را تسهیل می کند.

  بلی، می توانید. کارآفرینان و سرمایه گذاران خارجی که می خواهند با خانواده های خود بلافاصله به کانادا بیایند، می توانند یک کسب و کار که از قبل تاسیس شده را خریداری کنند و یا یک کسب و کار  جدید در کانادا راه اندازی کنند و سپس، سرمایه گذاران واجد شرایط می توانند به عنوان یک کارمند در سطح مدیریت،  تحت برنامه نیروی کار موقت خارجی فدرال  (TFW) برای ویزای کار اقدام کنند.

  با یک پیشنهاد شغلی دارای LMIA، می توانید درخواست اجازه کار کنید. پس از 12 ماه کار در کانادا در یک شغل با  0 NOC ،    Aو یا B بصورت تمام وقت (یا معادل آن)، می توانید از طریق گروه Class Experience Class – CEC یاتجربه کانادایی ، برای اقامت دائم اقدام کنید و یا احیانا با امتیاز اضافه LMIA از ابتدا از  طریق گروه federal skilled worker  برای اقامت دایم خود و خانواده اقدام کنید.

  مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند. بدیهی است برداشت و مشورت های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی مجموعه جناب حلاج پور ممکن بوده و توصیه می شود. مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کانادپاس و کاریابی بین المللی مهیار مسوولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسوولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.


  مهیار حلاج پور

  «افتخار داریم که مورد اعتماد شما هستیم»

  من مهیار حلاج پور هستم،

  عضو رسمی شورای قانون گذاری امور مهاجرت کانادا ICCRC، مشاور رسمی مهاجرت کانادا RCIC یا اصطلاحا وکیل مهاجرت.

  زندگی من صرف این می شود که اطمینان حاصل کنم که ممتاز ترین خدمات تخصصی حقوق مهاجرت کانادا را در مجموعه حقوقی مهاجرتی کاناداپاس ارائه می دهیم.

  شرکت توسعه بیزینس ،سرمایه گذاری استارت آپ i3 Capital گام به گام با بهترین متخصصین و مشاورین در خدمت اهداف کارآفرینانی است که برای پیشبرد اهدافشان به ما اعتماد کرده اند‌.

  و همچنین در کنار همکارانم در کاریابی مهیار با مجوز رسمی از وزارت کار ایران برای تحقق برنامه های کاریابی بین المللی موکلین پارسی زبان می کوشیم.

  کاناداپاس - وکیل مهاجرت کانادا در تورنتو - بیوگرافی مهیار حلاج پور
  ارزیابی رایگان رزرو وقت مشاوره
  × چگونه می‌توانیم به شما کمک کنیم؟
  Copy link