مهاجرت از طریق ثبت شرکت در کانادا و راه اندازی بیزنس در کانادا یکی از راه های ورود به این کشور است. بسیاری از داوطلبین مهاجرت به کانادا که دارای سوابق مدیریتی خوبی دارند با تاسیس و یا  مالکیت بیش از 50 درصد  یک بیزنس در کانادا، می توانند  با دریافت ویزای کار و کارآفرینی کانادا ، داشتن شرایطی که به شرح آن ها خواهیم پرداخت، در نهایت اقدام به اخذ اقامت دائم کنند. برنامه owner operator برای صاحبین مشاغلی ست که در کشور خود کسب و کاری دارند و آن را را مدیریت می کنند و یا از مدیران ارشد یک بیزینس بوده اند، این اشخاص می توانند با ترتیبی ویزای کار کانادا را دریافت کنند.

مجموعه مهاجرتی کاناداپاس از شما دعوت میکند، فرم ارزیابی رایگان را به دقت تکمیل کرده، سوابق و افتخارات خود را نیز ذکر بفرمایید.

فرم ارزیابی رایگان

در صورت تمایل می توانید از طریق فرم زیر شماره خود را ثبت کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند


  تماس با شرکت حقوقی مهاجرتی کاناداپاس

  یکی از بهترین روش‌های دستیابی به اقامت در کشورکانادا، سرمایه گذاری است. سالانه از سراسر جهان تعداد زیادی از افراد در زمینه های سرمایه گذاری و کارآفرینی، برای کانادا اقدام به مهاجرت می کنند. برای  سرمایه گذاری در این کشور،  قبل از هر چیز بهتر است  به  قوانین سرمایه گذاری در این کشور آشنایی کامل داشته داشت . یکی از راه های دریافت ویزای کاری و اقامت دائم کانادا، خرید بیزنس  یا راه اندازی  بیزنس و ایجاد کسب و کار در کشور کانادا است.

  در این مبحث سعی کرده ایم شما را با ابعاد بیشتری از روش مهاجرتی خرید بیزنس  یا راه اندازی  بیزنس (owner operator) به کانادا آشنا سازیم .همراه ما باشید.

  ثبت شرکت و راه اندازی بیزنس

  مالک کسب و کار یا owner operator

  صاحب و دارنده یک کسب و کار و یا یک تجارت است که خود شخص آن را مدیریت نیز می کند. در نظر بگیرید شخصی که صاحب یک نانوایی یا قنادی و یا یک تعمیرگاه خودرو است یا شخصی دیگر یک شرکت برنامه نویسی برای سایت را دارد و نیز علاوه بر مالکیت ، آن را مدیریت نیز می نماید.  این یک تعریف ساده از مالک کسب و کار یا owner operator است که شخص مالک یک شرکت یا واحد تجاری با داشتن به طور معمول با تعدادی کارمند یا کارگر، کسب و کار خویش را مدیریت کند.

  سرمایه گذاران خارجی می توانند در کانادا یک بیزنس بخرند، مجوز کار دریافت کنند و بعداً می توانند با اقامت دائم به کانادا وارد شوند برنامه Owner Operator فرصت مناسبی را برای سرمایه گذاران خارجی فراهم می کند که قصد دارند تجارت خود را در کانادا با مجوز کار با یک فرصت قوی برای اقامت دائم کانادا انجام دهند. این یک برنامه فدرال است و در سراسر کانادا در دسترس است. هیچ سهمیه ای برای این برنامه در نظر گرفته نشده است. سایر برنامه های تجاری برای سرمایه گذاران و کارآفرینان خارجی اغلب سهمیه معین و نیازمندیهای بیشتری برای اجازه اقدام برای سرمایه گذاری و کار در کانادا هستند. این از جمله دلایل محبوبیت این برنامه در بین سرمایه گذاران خارجی است.

  Owner Operator یک برنامه رسمی مهاجرت کانادا نیست. بلکه یک  نوع درخواست اجازه کار است که تحت برنامه نیروی کار موقت خارجی فدرال (TFWP) صادر می شود.

  آخرین قوانین حاکم بر صاحبان مشاغل جدید تحت برنامه TFW توجه  زیادی محلی و بین المللی را به بسیاری از کارآفرینان و سرمایه گذاران تجارت خارجی معطوف کرده است.

  شرایط ایده آل برای شخص داوطلب چیست؟

  • تجربه مدیریت و یا مالکیت یک بیزنس و داشتن دانش کافی در زمینه بیزنسی که قراراست که تاسسیس  یا ایجاد کند
  • داشتن دارایی کافی و سرمایه کافی برای ایجاد و راه اندازی و یا خرید یک بیزنس هدفمند در کانادا
  • داشتن مهارت کافی در زبان های رسمی کانادا برای فعالیت به عنوان مدیر کسب و کار

  ضمنا فراموش نشود که خرید یک کسب و کار صرفا تضمینی برای واجد شرایط بودن برنامه owner operator نیست . فرد باید برای تقاضای ویزای کار تاییدیه مثبت  اداره کار کانادا یا LMIA  را دریافت کند.  شرایطی مانند گرفتن تاییدیه LMIA  و نیز مجوز کار که هم خود بستگی به مولفه های متفاوت والبته جلب نظر افسر اداره کار یا ESDC دارد.

  LMIA به چه معناست؟

  Labour Market Impact Assessmen  یا به اختصار  LMIA نامه ای است که صادر کننده آن ESDC یا اداره کار کاناداست. در واقع این نامه مشخص می کند که استخدام یک فرد غیر کانادایی نه تنها اثر منفی روی بازار کار کانادا نخواهد داشت بلکه به نفع اقتصاد کاناداست.

  Owner Operator LMIA دسته خاصی از برنامه ها در TFWP است که به موجب آن فرد خود اشتغالی که قصد ورود به کانادا را دارد، می تواند این کار را با تأسیس یا خرید بیزنس انجام دهد.

  شرح پروسه برنامه owner operator

  شرح پروسه برنامه owner operator

  زمانی که شخص برای گرفتن ویزای کار اقدام می کند، برای دریافت این ویزا کارفرمای کانادایی باید تمایل خود را برای استخدام یک فرد از خارج از کانادا را نشان بدهد.  به این منظور کافرما باید ابتدا مجوز های لازم را از دولت کانادا بگیرد. این مجوز وقتی صادر می‌شود که کارفرما توانایی این را داشته باشد که نشان دهد استخدام این فرد خارجی در بر روی بازار کار کانادا تاثیر منفی نخواهد داشت.

  به صورت کلی این پروسه به شرح زیر است:

  • خرید یا ایجاد بیزنس و انجام مراحل ثبت و دریافت مجوزهای لازم بیزنس بصورت غیر حضوری ویا متناسب به شرایط متقاضی با ویزای ویزیتور و ورود به کانادا برای  LMIA
  • اقدام برای ویزای کار (معمولا 2 ساله است)
  • شروع کار بیزنس در کانادا
  • اقدام جهت اقامت دائم کانادا از طریق سیستم  Express Entry

  مزایای دریافت اقامت کانادا از طریق ثبت شرکت یا owner operator

  در صورتی که مالک و یا دارنده یک کسب و کار در کشور خود هستید، اما سرمایه کافی برای دریافت اقامت سرمایه گذاری کانادا ندارید، پیشنهاد ما، برنامه مهاجرتی ثبت شرکت در کانادا یا owner operator است، که مزایای نسبتا خوب و زیادی  دارد. در مطلب ذیل به تعدادی از آنها اشاره می کنیم. انتخاب بهترین روش سرمایه گذاری در کانادا برای شما به فاکتورهای زیادی بستگی دارد و این امر مرهون مشاوره با مجری معتبر و در واقع بهترین وکیل مهاجرت به کانادا خواهد بود

  • در این برنامه امکان انتخاب شهر برای متقاضیان وجود دارد و محدود به انتخاب استانی خاصی نیست.
  • در این برنامه اگر رشته تحصیلی و سوابق کاری  ناهماهنگ باشند مشکلی نخواهد بود.
  • در این برنامه همسر می تواند ویزای کار باز  (open work permit)داشته باشد ونیز فرزندان زیر 18 سال می توانند  از تحصیلات رایگان  استفاده کنند.
  • در این برنامه بعد از راه اندازی بیزینس ملزم به اقامت محل یا شهر خاصی نیستید و انتخاب با خود شماست.
  • در این برنامه شخص مالک صد درصد کسب و کار خود خواهد بود.
  • این برنامه باعث تسهیل راه برای دریافت اقامت دائم کانادا می شود.
  • و امکان تمدید مجوز کار وجود دارد
  • این برنامه به نسبت برنامه های مهاجرتی حاضر کانادا توجیه اقتصادی بالاتری دارد.
  • اقدام برای این برنامه بدون نیاز به ارائه مدرک زبان نیز امکان پذیر است .
  • در این برنامه سرمایه گذاری و داشتن حداقل دارایی از اهمیت کمتری نسبت به برنامه های مشابه مثل ویزای کارآفرینی کانادا و برنامه های کارآفرینی استانی برخوردار است و با سرمایه به مراتب کمتری امکان اقدام وجود دارد .
  • در این برنامه تحصیلات دانشگاهی الزامی نیست.
  • در این برنامه امکان انتقال سرمایه به صورت قانونی به کانادا وجود دارد.
  • در این برنامه امکان تغییر بیزینس یا خرید بیزینس دیگر بعد از ورود به کانادا وجود دارد.
  • در این برنامه داشتن ویزای توریستی کانادا برای شروع پروسه آن الزامی نیست.
  • در این برنامه داشتن تروال هیستوری به کشورهای حوزه شینگن اهمیتی ندارد.

  چه تجارت هایی می تواند واجد شرایط Owner Operator باشد؟

  سرمایه گذاران خارجی قبل از خرید بیزنس در کانادا، بایستی تعدادی از الزامات برنامه Owner-Operator را در نظر بگیرند. به طور خلاصه، شرکت مزبور در کانادا باید معیارهای زیر را داشته باشد تا بتواند از درخواست اقامت دائم Owner Operator خود در کانادا پشتیبانی کند:

  • این شرکت در کانادا باید فعال وعملیاتی باشد، به این معنی که باید مکان فیزیکی (نه یک دفتر کار مجازی یا مستقر در خانه) و نیز دارای مشتری و حداقل 1 کارمند باشد.
  • شرکت باید عملکرد مالی خوب و گردش نقدی کافی برای سرمایه گذار خارجی برای پرداخت حقوق داشته باشد.
  • ترجیحا شرکت باید در 3 سال گذشته یا حداقل 12 ماه قبل از اقدام سرمایه گذار خارجی برای اقامت دائم فعال بوده باشد. غالبا سرمایه گذار خارجی باید مستقیماً دست کم 50.1٪ از سهام شرکت کانادایی را در اختیار داشته  باشد وآن را کنترل کند.
  • شرکت در کانادا باید نشان دهد که حضور سرمایه گذار خارجی در کانادا برای مدیریت فعالیت های شرکت ضرورت دارد.
  اینفوگرافی چه شرکت هایی می توانند در کانادا ثبت شوند

  1- شرکت سهامی  ( Corporation )

  اين روش به روش ثبت شرکت سهامی خاص و یا سهامی عام در ايران  شباهت دارد  و شرکت ثبت شده به عنوان يک شخصيت حقوقی مستقل در نظر گرفته می شود. در روش مذکور به حضور حداقل دو نفر نياز است و در صورت ورشکستگی شرکت،

  صاحبان آن ورشکسته محسوب نمی‌شوند و همین طور  بالعکس آن نیز صادق است. تاسیس اين نوع شرکتها در کشور کانادا مزايای بسیار زیادی دارد ، مانند

  • قوانين حقوقی و مالياتی ايده‌آل
  • محدود بودن مسئوليت‌های مالی به خود شرکت و نه سهامداران آن
  • حمايت‌های دولتی
  • امکان پيشرفت و توسعه

  به این دلایل می توان این روش یکی از پرطرفداترین روش ها محسوب می گردد.

  2- شرکت  با مالکيت انحصاری ( Sole proprietorships )

  در اين نوع شرکت، مالکیت آن انحصارا مختص یک نفر است  که در اصطلاحا sole  یا فردی خوانده می شود. در این روش شخصی که تجارت را راه اندازی می‌کند، مسئولیت  مديريت شرکت و کلیه قراردادها و امور تجاری  را بر عهده دارد. وی در واقع، مسئول کليه اقدامات و تعهدات شرکت خویش است. درآمد شرکت با درآمد شخصی فرد در اين روش جمع می شود و این خود ممکن است باعث افزايش ماليات پرداختی وی شود . بدیهی است که در صورت ورشکستگی شرکت ممکن است ، فرد کليه دارايی خود را از دست بدهد.

  3- مشارکتی  ( Partnership )

  این روش همان طور که از نامش پیداست، دو يا چند نفر باهم مشارکت دارند، در اين روش به دليل مسائل حقوقی پيچيده‌اش، بیشتر در میان افراد و شرکایی که به خوبی با هم آشنا هستند و روابط خوبی با هم دارند، پیشنهاد می گردد. اين روش شبيه به روش قبلی است و تفاوت آن این است که درآمد و سود يا ضرر شرکت بين شرکا تقسيم می‌ شود. ثبت اين شرکت کمی  پيچيده‌تر از روش قبلی  نامبرده است.

  شرکت با مالکيت انحصاری ( Sole proprietorships )

  ویزای استارت آپ کانادا (Startup visa) یکی از راه های ورود به کانادا است. این روش مخصوص افرادی است که دارای ایده های خلاقانه کسب و کاری هستند.

  شرایط  ثبت شرکت  یا owner operator در کانادا

  برای اینکه یک فرد خارجی به عنوان Owner Operator  واجد شرایط باشد، باید بتواند اثبات کند که:

  • مالکیت کل بیزنس و یا حداقل بیش از 50 درصد آن را دارد
  • بیزنس تاسیس شده و یا خریداری شده باعث ایجاد موقعیتهای شغلی برای افراد کانادایی و یا باعث انتقال دانش و مهارتهای شغلی خواهد شد.
  • در موقعیت مدیریتی قرار دارد که امکان عزل از طرف مدیریت بالاتر وجود نداشته باشد.

  برای این نوع LMIA آگهی استخدام لازم نیست ولی نیاز است که فرد خارجی در کانادا  صاحب بیزنسی باشد و مالکیت بیش از 50% آن را  نیز داشته باشد.

  (در مواردی با توجه به ساختار بیزینس امکان داشتن سهام کمتر از ۵۰٪ نیز برای هدف owner operator وجود دارد)

  علاوه بر این بایستی شرایط زیر وجود داشته باشد:

  • حداقل مبلغ خرید بیزنس که بستگی به نوع بیزنس و شرایط دیگر متفاوت است
  • داشتن یک طرح توجیهی تجاری یا طرح توسعه  کسب و کار مناسب (بیزنس پلن)
  • مدیریت کردن بیزنس به صورت اجرایی و فعال . بیزنس هایی که به صورت سرمایه گذاری غیر فعال باشند، مورد قبول نیستند.
  • داشتن سوابق کاری مدیریتی مرتبط با بیزنس ایجاد شده
  • استخدام حداقل 2 نفر کانادایی برای یک سال اول بر اساس بیزنس پلن

  برای اخذ  ویزای کار از طریق ثبت یا خرید بیزنس در کانادا ، اگر چه داشتن LMIA الزاما ضروری نیست، ولی اقدام برای ویزای کار بدون LMIA به هیچ عنوان  پیشنهاد نمی شود. برای این امر دو دلیل عمده وجود دارد:

  1. افزایش شانس قبولی ویزای کار: در پروسه دریافت LMIA کیفیت ودرستی کار و بیزنس پلن به صورت دقیق ارزیابی می شود  و به همین علت افسر برای صدور ویزای کاری تا حد زیادی به نتیجه مثبت LMIA  توجه می کند .
  2. هموار شدن مسیر مهاجرت و اقامت دائم: داشتن ویزای کار به همراه LMIA به معنی اضافه شدن 50 تا 200 امتیاز به امتیازات متقاضی در سیستم Express Entry است. در موارد زیادی با دریافت این امتیاز، افراد متقاضی برای اقامت دائم کانادا ، واجد شرایط خواهند شد.
  owner operator

  چگونه می توان در کانادا بیزنس هایی را برای خرید انتخاب کرد؟

  می توان بعضی از آگهی ها را در روزنامه های محلی پیدا کرد ولی احتمال زیادی دارد که چیزی که  افراد به دنبال آن باشند را به راحتی پیدا نکنند. یافتن یک بیزنس یا کسب و کار خوب و مناسب شرایط افراد مستلزم صرف کردن زمان، کوشش و بررسی و جستجو خواهد بود.

  • خبرنامه ها و مجلات سرمایه گذاری تجاری

  در جنوب انتاریو، برای مثال، برخی از نشریات رایگان مانند Business  Exchange  هستند که در سراسر منطقه تورنتوی بزرگ (GTA)  می توان به آن ها دسترسی پیدا کرد و آن ها را در قفسه های مجله فروشی ها بدست آورد. در آن ها بیزنس های مرتبط با خرده فروشی ها مانند، فروشگاه های لوازم رفاهی، رستوران ها و آپارتمان ها را می توان پیدا کرد و گاها یک ملک نیز در ارتباط  با بیزنس  فروشی موجود است.

  نشریات تجاری تخصصی  نیز وجود دارند که مربوط به یک صنعت خاص می باشد. این منابع به فراخور حال و شرایط فرد متقاضی و زمینه کاری او می تواند بسیار کمک کننده  و مفید باشند. در این بخش اکثر بیزنس ها و کسب و کارهای مربوطه برای فروش طبقه بندی شده اند. این امکان وجود دارد که بتوان به فهرست بسیاری از مجلات تجاری کانادا به صورت آنلاین در سایت مطبوعات تجاری کانادا دستبابی پیدا کرد.

  • روزنامه ها

  روزنامه ها شامل دسته بندی هایی هستند که در آن افراد متقاضی می توانند لیست کسب و کارهای محلی مورد نظر خود را بیابند. باید توجه داشت که افراد باید بیزنس های واقعی و محلی را دنبال کنند و برای بیزنس های مبهم و مشکوک احتیاط بیشتری به خرج بدهند.

  • اینترنت

  دنیای تکنولوژی واینترنت باعث شده تا سرعت در کارها بیشتر شود و امکان برقراری ارتباط میان کسب و کارهای مختلف در سراسر جهان را به راحتی فراهم آورده است . برای مثال  وب سایت هایی هستند که کسب و کارهایی  که در نواحی غربی کانادا در لیست فروش قرار گرفته اند، را در معرض دید کاربران خود قرار می دهند.

  در جستجوی کسب و کار مد نظرخود، می توانید با یک جستجوی اینترنتی پرقدرت شروع کنید. سایت های مختلفی وجود دارد که صاحبان مشاغل خود را آن جا لیست می کنند. مانند سایت Bussiness for sale در این سایت ها، می توانید جستجوی خود را بر اساس استان یا حتی شهر مورد نظر خود انجام دهید.

  • ارتباط با افراد

  این راه می تواند یک راه خوب برای کسب آگاهی در مورد بیزنسی باشد که مالک آن قصد فروش آن را دارد. گاهی این موارد در لیست آگهی های بیزینس های فروشی ذکر نشده اند. ارتباطات و روابط انسانی و کاری  و شبکه های ارتباطی، می تواند زمینه دسترسی افراد به اطلاعات بسیار مفیدی را فراهم سازد. برای مثال افراد می توانند با وکیل و یا حسابدار خود در ارتباط باشند تا از وجود چنین موقعیت هایی مطلع گردند. در این مورد افراد می توانند با استفاده از ارتباطات خود و با پرس و جو از افراد مطلع و آگاه در این زمینه، از کسب و کار و بیزنس هایی که ممکن است برای فروش موجود باشند، اطلاع حاصل کنند.

  • کارگزاران و دلالان

  این افراد هنگامی که به یک فروشنده برای انجام معامله کمک می کنند، کمیسیون دریافت می نمایند. یک کارگزار حرفه ای ممکن است بتواند بسیار مفید باشد و به عکس یک کارگزار ناشی که به صورت نیمه وقت فعالیت می کند، نتواند کمک خوبی برای افراد محسوب شود. حال شاید این سوال پیش بیاید چگونه یک کارگزار خوب را می شود پیدا کرد؟ بهترین راه ارتباط با شبکه افراد پیرامون  خودمان است که قابل اعتماد و آگاه باشند وبتوان از طریق پرس و جو و سوال پرسیدن از این افراد به هدف نزدیک شد.

  از افراد شاغل در بیزنس مد نظر که فرد، قصد خرید آن را دارد، می توان خواست که اگر کارگزار خوبی در این حوزه می شناسند به  آن ها معرفی کنند.

  به خریداران بیزنس توصیه می کنیم که مواظب فرصت های تجاری بسیاری که در لیست فروش وجود دارند، باشند چرا که برخی از آن ها دارای شرایطی هستند که ممکن است گمراه کننده باشد. اگر شرایط یک بیزنس یا یک کسب و کار بیش از حد متعارف و جذاب  به نظر می رسد، و یا در مورد آن بزرگنمایی و اغراق شده است، بهتر آن است که جانب احتیاط را نگه داریم و با دقت بیشتری عمل کنیم؛ باید حواسمان باشد اگر یک کار دارای مزیت های زیادی باشد که ادعا می شود، افراد زیادی قبل از ما از آن باخبر شده بودند و روی آن سرمایه گذاری می کردند.

  چه کسانی مجاز به خرید بیزنس در کانادا می باشند؟

  هیچ محدودیتی از جهت مالکیت و خرید بیزنس وجود ندارد و هر شخصی که شرایط آن را دارد می تواند در کانادا بیزنس بخرد

  ولی این به این معنی نیست که هر خریداربیزنسی می تواند ویزای کار دریافت کند.

  مشخصات یک بیزنس مناسب برای خرید 

  بیزنس  باید فعال باشد: همیشه  ثبت یک شرکت و انتقال آن به دیگری  به معنای خرید  یک بیزنس نیست.

  مالکیت دست کم ۵۱ درصد بیزنس:  اگر سهامدار، مالک کمتر از ۵۰ درصد شرکت باشد عملا قدرت تصمیم گیری در شرکت

  در اختیار او نیست.

  بیزنس خریداری شده برای جامعه کانادایی منافع اقتصادی، فرهنگی و یا اجتماعی داشته باشد که خود این مسئله برای اثبات به آفیسر اداره مهاجرت مراحل پیچیده ای دارد.

  بیزنس خریداری شده با توجه به سوابق و دانش خریدار آن، باید واقعی و قابل تحقق باشد. در واقع آفیسر هنگام صدور ویزا به سابقه و تواناییهای  شخص متقاضی در مدیریت و اداره کردن امورآن بیزنس توجه ویژه نشان می دهد. صرفا خرید بیزنس حتی با وجود  منافع برای کشور کانادا، ممکن است آفیسر را برای صدور ویزا قانع نکند.

  سازمان مهاجرتی کاناداپاس با سالها تجربه ونیز بهره مندی از یک وکیل مشاور رسمی اداره مهاجرت کانادا  ICCRC شورای قانونگذاری مهاجرت کانادا می تواند همراهی مطمئن برای شما برای رسیدن به اهدافتان باشد.

  خرید یک کسب و کار موجود

  امکان معافیت یا تغییر LMIA برای صاحبان مشاغلی که واجد شرایط معافیت LMIA هستند وجود دارد  این در صورتی است که شخص مالک یک سهم کنترل کننده دربیزنس باشد و نتواند از کار خود اخراج شود.

  “سهم کنترل کننده” وقتی است که یک شخص مالک انحصاری باشد، یا تنها سهامدار رأی دهنده باشد، یا یک سهامدار با حداقل 50.1٪ سهام باشد. فرد Owner Operator همچنین باید در فعالیت های روزمره مشارکت داشته باشد و همزمان با شرکت همکاری شغلی دارد. به عبارت دیگر شخص Owner Operator به عنوان یک کارمند نمی تواند برکنار شود زیرا او مالک اکثریت یا 100٪ شرکت شخصی خودش است. این یک مسیر سرمایه گذاری منفعل (غیر فعال) نیست. بنابراین، شخص Owner Operator کار روزمره شرکت خود را مدیریت می کند.

  کسب و کارهای فروشی را بشناسید

  اگر به دنبال خرید کسب و کار موجود هستید و نه شروع کار از ابتدا، قدم بعدی شما یافتن کسب و کارهای فروشی است.

  خرید یک بیزنس واجد شرایط در کانادا برای برنامه Owner Operator حداقل 80.000 دلار و بالاتر هزینه دارد.

  سرمایه گذاران همچنین باید حداقل 50.000 دلار به عنوان پول نقد اندوخته  برای کار یک ساله در بیزنس کانادایی تازه خریداری شده خود کنار بگذارند.

  این شرکت در کانادا همچنین باید درآمد کافی برای تأمین دستمزد مالک (تقریباً 50 تا 58 دلار در ساعت)+  اجاره و دستمزد کارمندان کانادایی خود را داشته باشد.

  چگونه می توانیم در خرید مشاغل در کانادا کمک کنیم

  متأسفانه، بسیاری از مهاجران فقط به منظور مهاجرت، مشاغلی را خریداری می کنند، که علاقه ای به آن ندارند ویا در آن مهارت ندارند و از آن درآمد کسب نکرده اند ! ما با استفاده از شبکه ارتباطات محلی و درک صحیح از فرهنگ  و تجارت در کانادا، می توانیم به شما در یافتن فرصت های متناسب با اهداف مهاجرتی شما کمک کنیم.

  تیم ما بهترین بیزنس که متناسب با نیازهای شما باشد را شناسایی می کند و مطمئن خواهیم شد که بیزنس مربوطه، مشروع و سودآور باشد، و نیز اطمینان حاصل خواهیم کرد که این بیزنس با نیازهای مهاجرتی شما سازگاری داشته باشد. در گام آخر، ما معامله و خرید را برای شما مطمئن تر خواهیم کرد.

  ملاحظات دیگر

  اگر یک تبعه خارجی کمتر از 50٪ از شرکت را در اختیار دارد، توصیه می شود که LMIA را به عنوان کارمند شرکت دریافت کند. علاوه بر این، اگر شخص صاحب مشاغل متعدد باشد، فقط یک مالک مجاز به دریافت مجوز کار Owner-Operator است.

  پاسخ سوالات پر تکرار راه اندازی بیزینس و کاریابی در کانادا:

  پاسخ سوالات پر تکرار خرید بیزنس یا  Owner operator در کانادا:

  در ادامه برخی از سوالات متداول موکلان بیان شده است:

  شرکت های سهامی  (Corporation) ، شرکت هایی  با مالکيت انحصاری (Sole proprietorships) و شرکت های مشارکتی  (Partnership)

  زمانی که شخص برای گرفتن ویزای کار اقدام می کند، برای دریافت این ویزا کارفرمای کانادایی باید تمایل خود را برای استخدام یک فرد از خارج از کانادا را نشان بدهد.  به این منظور کافرما باید ابتدا مجوز های لازم را از دولت کانادا بگیرد. این مجوز وقتی صادر می‌شود که کارفرما توانایی این را داشته باشد که نشان دهد استخدام این فرد خارجی در بر روی بازار کار کانادا تاثیر منفی نخواهد داشت.

   بله. با خرید و یا تاسیس یک بیزنس در کانادا  خواهید توانست برای خود و همسرتان ویزای کار دریافت کنید و برای فرزندان ویزای تحصیلی دریافت کنید.

  در نظر داشته باشید خرید بیزنس  یا راه اندازی  بیزنس (owner operator)  به خودی خود تبدیل به اقامت دائم نمی شود و موقت است ولی با لحاظ تمهیداتی امکان دریافت اقامت دایم را تسهیل می کند.

  بلی، می توانید. کارآفرینان و سرمایه گذاران خارجی که می خواهند با خانواده های خود بلافاصله به کانادا بیایند، می توانند یک کسب و کار که از قبل تاسیس شده را خریداری کنند و یا یک کسب و کار  جدید در کانادا راه اندازی کنند و سپس، سرمایه گذاران واجد شرایط می توانند به عنوان یک کارمند در سطح مدیریت،  تحت برنامه نیروی کار موقت خارجی فدرال  (TFW) برای ویزای کار اقدام کنند.

  با یک پیشنهاد شغلی دارای LMIA، می توانید درخواست اجازه کار کنید. پس از 12 ماه کار در کانادا در یک شغل با  0 NOC ،    Aو یا B بصورت تمام وقت (یا معادل آن)، می توانید از طریق گروه Class Experience Class – CEC یاتجربه کانادایی ، برای اقامت دائم اقدام کنید و یا احیانا با امتیاز اضافه LMIA از ابتدا از  طریق گروه federal skilled worker  برای اقامت دایم خود و خانواده اقدام کنید.

  مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
  بدیهی است برداشت و مشورت های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی مجموعه جناب حلاج پور ممکن بوده و توصیه می شود.
  مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کانادپاس و کاریابی بین المللی مهیار مسوولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسوولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

  ارزیابی رایگان رزرو وقت مشاوره
  × چگونه می‌توانیم به شما کمک کنیم؟
  Copy link