برای راه اندازی بیزینس در کانادا راه های بسیاری وجود دارد و یکی از این راه ها، افتتاح فروشگاه لوازم خانگی در این کشور است. این تجارت می تواند در نوع خود بسیار سود آور باشد اما نیاز به کسب اطلاعات و آگاهی های دقیق در رابطه با قوانین کشور کانادا در رابطه با افتتاح یک فروشگاه و همچنین برندهای مطرح در این کشور دارد. فروشگاه های لوازم خانگی در کشور کانادا دارای تعریف مشخصی هستند و تنها مجاز به فروش محصولاتی هستند که در قانون برای آن ها تعیین شده است. در این گفتار بررسی خواهیم کرد که چگونه می توان در کشور کانادا یک فروشگاه لوازم خانگی را افتتاح کرد.

شرایط افتتاح فروشگاه لوازم خانگی در کشور کانادا

سرمایه گذاران خارجی که قصد شروع یک بیزینس کوچک در کشور کانادا را دارند، گزینه های متفاوتی را در دسترس خود دارند و در این میان، فروش محصولات می تواند یک ایده مناسب برای در اختیار داشتن تجارت شخصی باشد. در بسیاری از موارد، افتتاح یک فروشگاه در کانادا نیازمند یک تجربه قبلی در همان زمینه است. با این حال، تاجری که این تجارت را آغاز می کند، باید به الزامات بازار محلی برای شروع کار دست پیدا کند.

برای اینکه فردی بتواند یک فروشگاه در این کشور افتتاح کند، باید پروسه ثبت شرکت در این کشور در سطح فدرال یا منطقه ای را طی کند. به منظور دوری از مجموعه ای از الزامات غیر ضروری، به سرمایه گذاران خارجی توصیه می شود تا به افتتاح فروشگاه ها در سطح منطقه ای رضایت دهند تا پروسه شروع کار برای آن ها ساده تر شود. با این حال در صورتی که تمایل به افتتاح فروشگاه های زنجیره ای دارید، باید شرکت خود را در سطح فدرال به ثبت برسانید.

برای این که بتوانید مجوزهای لازم برای افتتاح یک فروشگاه را دریافت کنید، محصولاتی که قصد فروش آن ها را دارید، بسیار تاثیرگذار است. در بسیاری از موارد، افتتاح فروشگاه در کشور کانادا نیازمند دریافت مجوزهای زیر است:

 • مجوز ساخت ساختمان یا بازسازی ساختمان های موجود
 • هنگام افتتاح مغازه در کشور کانادا، دریافت مجوزهای لازم رعایت استانداردهای آتش نشانی لازم است
 • مجوز واردات برای محصولاتی که قصد فروش آن ها در فروشگاه های محلی را دارید
 • دریافت مجوزهای لازم برای فروش محصولاتی که در فروشگاه خود قصد ارائه آن ها را دارید

کانادا یکی از بزرگ ترین بازارهای جهان است و به همین دلیل است که تقاضای بسیار زیادی برای فروش محصولات در این کشور وجود دارد. بسیاری از سرمایه گذاران در این کشور علاوه بر افتتاح فروشگاه خود، یک فروشگاه آنلاین را نیز برای ارائه محصولات خود در نظر گرفته اند که می توانند با کمک آن محصولات خود را به متقاضیان سراسر جهان بفروشند.

جایگاه فروشگاه های لوازم خانگی در سیستم طبقه بندی صنایع آمریکای شمالی

این فروشگاه ها در کشور کانادا شامل موسساتی است که در درجه اول به خرده فروشی لوازم خانگی جدید، تجهیزات صوتی و تصویری و سایر محصولات الکترونیکی مشغول هستند. این موسسات ممکن است در زمینه خدمات و تعمیرات لوازم الکترونیکی و لوازم خانگی نیز خدماتی را ارائه دهند. خرده فروشی لوازم کامپیوتری و نرم افزارهای آن نیز از جمله امکانات دیگری است که این موسسات در اختیار مشتریان خود قرار می دهند. برخی از مهم ترین محصولاتی که می توان در این فروشگاه ها یافت عبارتند از:

 • خرده فروشی سطل های زباله برقی
 • خرده فروشی یخچال، اجاق گاز، لوازم برقی و گازی مرتبط
 • خرده فروشی تلفن
 • فروشگاه لوازم خانگی، تلویزیون، رادیو و استریو
 • خرده فروشی جارو برقی و لوازم جانبی آن
 • فروشگاه های دوربین فیلمبرداری
 • دستگاه های ضبط و ویدئو

در ردیف سیستم طبقه بندی صنایع آمریکای شمالی، کد 443143 به فروشگاه های لوازم خانگی در کشور کانادا تعلق گرفته است و البته ممنوعیت هایی نیز برای آن در نظر گرفته شده که شامل موارد زیر است:

 • فروش کامپیوتر و تجهیزات جانبی آن (مربوط به فروشگاه های کامپیوتری)
 • خرده فروشی اسباب بازی های الکترونیکی (مربوط به فروشگاه های اسباب بازی و سرگرمی)
 • خرده فروشی لوازم خانگی استفاده شده (مربوط به فروشگاه های کالاهای دست دوم)
 • نصب سیستم های امنیت بدون نظارت (مربوط به خدمات سیستم های امنیت)
 • تعمیر تلویزیون یا سایر محصولات الکترونیکی (تعمیر و نگهداری تجهیزات الکترونیکی)
 • تعمیر لوازم خانگی (مربوط به تعمیر و نگهداری لوازم خانگی)
افتتاح فروشگاه آنلاین لوازم خانگی در کانادا

نگاهی به بازار کار فروشگاه های لوازم خانگی در کانادا

دولت کانادا اطلاعات دقیقی در رابطه با تعداد، اندازه و موقعیت این موسسات ارائه کرده است که می توان آن ها را مورد بررسی قرار داد. داده های به دست آمده در سال 2020 نشان داده است که 55.2% از این موسسات در کانادا در صنایع خرد قرار دارند و در حقیقت کمتر از 5 نیروی کار در اختیار دارند. 44.5% از موسسات نیز در دسته صنایع کوچک قرار گرفته اند و به عبارت ساده تر از 5 تا 99 نفر در آن مشغول به فعالیت هستند. تنها 0.2% از موسسات فعال در این صنعت نیز در دسته متوسط قرار دارند و از 100 تا 499 نفر در این موسسات مشغول به کار هستند. در دسته صنایع بزرگ نیز تنها یک موسسه در بریتیش کلمبیا و یک موسسه در آلبرتا قرار دارد که بیش از 500 نفر در آن صنایع مشغول به فعالیت هستند.

اطلاعات دقیق تر در این رابطه را می توان در جدول زیر مشاهده کرد.

مقایسه سودآوری فروشگاه های لوازم خانگی در کشور کانادا

سودآوری فروشگاه های لوازم خانگی در کشور کانادا

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید به آن توجه داشت، سودآوری تجارتی است که قصد ایجاد کردن آن را دارید. فروشگاه های لوازم خانگی در کشور کانادا به طور کلی تجارتی سودآور در کشور کانادا بوده اند و فروشگاه های زنجیره ای فعال در این زمینه سودآوری بیشتری را داشته اند. در جدول زیر می توانید مقایسه دقیق تری در این رابطه داشته باشید.

استان/ قلمرو میکرو (1-4) کوچک (5- 99) متوسط (100- 499) بزرگ (+500)
انتاریو 949 690 1 0
کبک 556 519 6 0
بریتیش کلمبیا 347 282 1 1
آلبرتا 223 214 0 1
ساسکاچوان 97 49 1 0
منیتوبا 60 44 0 0
نیوبرانزویک 42 33 0 0
نوااسکوشیا 42 40 0 0
نیوفاندلند 28 16 0 0
جزیره پرنس ادوارد 16 9 0 0
یوکان 3 5 0 0
قلمرو شمالی 2 4 0 0
کانادا 2365 1905 9 2

آنچه گفته شد به خوبی نشان می دهد که فروش لوازم خانگی در کشور کانادا می تواند سود آوری نسبتا مناسبی را به همراه داشته باشد اما مسئله اصلی برای بسیاری از متقاضیان ایرانی، دریافت مجوزهای اولیه برای ورود به این کشور است. پروسه ثبت شرکت و افتتاح یک فروشگاه لوازم خانگی در کانادا یک پروسه کاملا قانونی است و افرادی که قصد ورود به این زمینه را دارند، برای رسیدن به هدف نهایی خود باید اطلاعات کافی در این زمینه را داشته باشند تا با خسارت های مالی و همچنین زمانی در این رابطه روبرو نشوند. حضور یک وکیل و مشاور رسمی مهاجرت کانادا RCIC در کنار شما می تواند برگ برنده ای برای رسیدن به اهداف مهاجرتی شما به این کشور باشد. برای کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص مهاجرت به کشور کانادا، می توانید با مشاورین ما در ارتباط باشید.