ویزای استارت آپ کانادا ، مهاجرت و اقامت

ویزای استارت آپ کانادا یکی از راه های ورود به کانادا است. ویزای استارت آپ کانادا مخصوص افرادی است که دارای ایده های خلاقانه کسب و کاری هستند. اگر ایده ی کسب و کار جدیدی در ذهن شماست که به درآمدزایی آن اطمینان دارید، این نوشتار را همراهی کنید تا قدم به قدم دریافت ویزای استارت آپ کانادا و عملی کردن ایده تان را در کشور کانادا بررسی کنیم.

توضیحات برنامه استارت آپ کانادا توسط جناب آقای حلاج پور ، وکیل مهاجرت کانادا در تورنتو

در این ویدئو در وهله اول به تعریف اجمالی و در عین حال کامل از مفهوم برنامه استارت آپ ، پارامترهای واجد شرایط برای دریافت ویزای استارت آپ کانادا که لازمه بدونید.
همچنین چند سوال مهم در مورد نحوه بررسی پروژه های شما در حوزه استارت آپ ، توسط سازمان مهاجرت بررسی و پاسخ داده می شود. در انتهای ویدئو گریزی به مینیمم شرایطی که برای استفاده از این برنامه و دریافت ویزای استارت آپ کانادا نیاز هست بدانید، اشاره می شود.
در انتها باید خاطر نشان کرد، در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره از مشاوران خبره مجموعه مهاجرتی کاناداپاس به راههای ارتباطی ذکر شده در سایت رجوع نمائید.

فرم ارزیابی رایگان

ویزای استارت آپ کانادا ؛ شرح خدمات شرکت کاناداپاس و شرکت توسعه سرمایه گذاری i3 Capital

اقامت دائم و قطعی کانادا از طریق ویزای استارت آپ کانادا ، با مجرب ترین تیم تخصصی طراحی و توسعه ایده و محصول شما از ابتدا تا دریافت اقامت دائم کانادا با شما هستیم با ضمانت 100% مهاجرت به کانادا .

شرح خدمات دریافت ویزای استارت آپ کانادا توسط کاناداپاس

 1. تحلیل اهداف و برنامه های حرفه ای و شغلی
 2. آنالیز بازار شمال امریکا و تعیین استراتژی برای دریافت ویزای استارت آپ کانادا با توجه به سابقه تحصیلی، شغلی و مهارت متقاضی
 3. طراحی طرح تجاری نوآورانه متناسب بر اساس آنالیز بازار و نیاز سنجی روز که در سطح جهانی قابل رقابت باشد و بر اساس ظرفیتهای موکل تعریف شده است.
 4. طراحی طرح تجاری و طرح اقتصادی و جدول مالی ۵ ساله
 5. ترسیم نقشه راه ۵ ساله برای کمک به دریافت ویزای استارت آپ کانادا
 6. تولید و توسعه محصول نوآورانه
 7. تکمیل کمپین مارکتینگ محصول مورد نظر
 8. انتخاب بهترین سازمان متناسب با پروژه موکل برای تسریع در روند اخذ ویزای استارت آپ کانادا
 9. رایزنی با سازمان منتخب و البته مورد نظر دولت کانادا جهت بررسی محصول و دریافت تاییدیه
 10. تدریس و تشریح محصول به موکلین
 11. دفاع از پروژه و محصول در کمیسیون های چندگانه بررسی و دریافت تاییدیه
 12. عقد قرارداد و تفاهمنامه با سازمان ها و نظارت بر صحت انجام کلیه امور
 13. مشاوره و حمایت از موکل در مذاکرات و جلسات با سازمان مربوط
 14. دفاع از پروژه در صورت نیاز و در صورتی که بازرسی از پروژه صورت بگیرد.
 15. اقدام جهت ویزای کار متقاضی و کمک به اخذ سریع ویزای استارت آپ کانادا
 16. مشاوره و راهنمائی های کلیدی لازم پس از دریافت ویزا کار و در تعامل با سازمان زیربط
 17. اقدام جهت دریافت اقامت دایم متقاضی و خانواده وی
 18. پشتیبانی کلیه امور از طرح تا اقامت موکل در امر دریافت ویزای استارت آپ کانادا

لیست سازمانهای مورد تایید اداره مهاجرت

موسسات سرمایه گذاری برای دریافت ویزای استارت آپ کانادا:

حداقل سرمایه گذاری لازم:
 $200,000 CAD

7 Gate VenturesPangaea Ventures Ltd.
BCF VenturesPRIVEQ Capital Funds
BDC Venture CapitalReal Ventures
Celtic House Venture PartnersRelay Ventures
Extreme Venture Partners LLPScaleUp Venture Partners, Inc.
Golden Venture Partners Fund, LPTop Renergy Inc.
Impression VenturesVanedge Capital Limited Partnership
Innovation Platform Capital International LPVersion One Ventures
iNovia Capital Inc.Westcap Management Ltd.
Lumira CapitalYaletown Venture Partners Inc.
Nova Scotia Innovation Corporation (o/a Innovacorp)York Entrepreneurship Development Institute (YEDI) VC Fund
OMERS Ventures Management Inc.

سرمایه گذاران ریسک پذیر یا انجل، حداقل سرمایه گذاری

 $75,000 CAD

Canadian International Angel InvestorsEkagrata Inc.
Golden Triangle Angel NetworkKeiretsu Forum Canada
Oak Mason Investments Inc.Southeastern Ontario Angel Network
TenX Angel Investors Inc.VANTEC Angel Network Inc.

 

 

سازمان‌های علمی تحقیقاتی ناظر:

Alacrity FoundationMillworks Centre for Entrepreneurship
Alberta Agriculture and ForestryNEXT Canada
Agrivalue Processing Business IncubatorNorth Forge Technology Exchange
Food Processing Development CentrePlatform Calgary
Biomedical Commercialization Canada Inc. (operating as Manitoba Technology Accelerator)Real Investment Fund III L.P. o/a FounderFuel
Empowered Startups Ltd.Ryerson Futures Inc.
Extreme InnovationsSpark Commercialization and Innovation Centre
Genesis CentreSpring Activator
Highline BETA Inc.

 

The DMZ at Ryerson University

 

InnovacorpToronto Business Development Centre (TBDC)
Interactive Niagara Media Cluster o/a Innovate NiagaraTSRV Canada Inc. (operating as Techstars Canada)
Invest OttawaVIATEC
Knowledge Park o/a Planet HatchWaterloo Accelerator Centre
LatAm StartupsYork Entrepreneurship Development Institute
Launch Academy – VancouverLaunchPad PEI Inc.

منظور از ویزای استارت آپ کانادا چیست؟

کانادا در پی جذب افراد کارآفرین است تا از ایده های موفق آنان در حوزه ی کسب و کار حمایت کند، به همین منظور برای این افراد امتیازاتی درنظر گرفته است تا از راهی متفاوت تر وارد خاک این کشور بشوند و حتی این مهاجرت می تواند به اقامت نیز بدل گردد.
ویزای استارت آپ کانادا همانطور که از اسمش پیداست مجوز ورود به کشور کانادا از طریق کسب وکارهای نوپا و ایجاد شرکت های استارت آپی است. البته دریافت ویزای استارت آپ کانادا تنها منوط به داشتن یک ایده کسب و کاری نیست.

شما برای دریافت ویزای استارت آپ کانادا باید بتوانید ثابت کنید که ایده استارت آپی شما ایده ای بکر و خلاقانه است که می تواند موفق، درآمدزا و اشتغال زا باشد. در این راه اعتماد به افرادی که تضمین دریافت ویزای استارت آپ کانادا را با خرید ایده به شما می دهند اشتباهی است که قربانی های زیادی می گیرد چراکه آن ایده را بی شک به چندین فرد دیگر فروخته اند. این کار حتی می تواند شما را از ورود به کانادا محروم سازد.

دریافت ویزای استارت آپ کانادا به عنوان یک شهروند مستلزم آگاهی و هوشیاری شماست تا از مراجعه به کلاهبردارانی که به شما تضمین می دهند، ایده می فروشند و یا قیمت های نجومی را درخواست می کنند، خودداری کنید.

بنابراین اگر می خواهید از طریق ویزای استارت آپ کانادا ، هم ایده تان را عملی کنید و هم به اقامت دائم برسید، به شما توصیه می کنیم که به وکلای مورد اعتماد و دارای شماره پروانه و مجوز از شورای قانون گذاری مهاجرت کانادا ICCRC مراجعه کنید. لازم به ذکر است خانواده شما نیز می تواند از امکانات ویزای استارت آپ کانادای شما بهره مند شود و اقامت دائم بگیرد.

شرکت مهاجرتی کاناداپاس - ویزای استارت آپ کانادا - مدارک لازم برای دریافت ویزای استارت آپ کانادا

مدارک لازم برای دریافت ویزای استارت آپ کانادا


مدارکی که اینجا عنوان می شود، دستورالعملی کلی است. ممکن است بر حسب درخواست شما برای دریافت ویزای استارت آپ کانادا مدارکی دیگر مورد نیاز باشد و یا بعضی از این مدارک لازم نباشد.

 • مدارک شناسایی و تشخیص هویت شما و تمامی اعضای خانواده که با شما همراه می شوند.
 • مدارک و سابقه های شغلی، اثبات دانش علمی و شغلی شما مسیر موفقیتتان را در دریافت ویزای استارت آپ کانادا هموار خواهدکرد.
 • مدارک تحصیلی، که معمولا آخرین مدرک شما کافی است.
 • مدارک مالی و ملکی که راهی است برای اثبات تامین هزینه های زندگی تان.
 • مدارک اطلاعات فردی و پرکردن آن
 • تعدد منابع و مدارک، پیچیده بودن راه پیش رو و وجود سودجویان، متقاضیان دریافت ویزای استارت آپ کانادا را در سردرگمی و پیچیدگی قرار می دهد. وجود یک همراه و بهترین وکیل مهاجرت به کانادا که قابل اعتماد نیز باشد، علاوه بر آرامشی که برای متقاضی به ارمغان می آورد باعث می شود گام های دریافت ویزای استارت آپ کانادا را با اطمینان خاطر بردارد.

حداقل سرمایه گذاری برای دریافت ویزای استارت آپ کانادا


برای گرفتن ویزای استارت آپ کانادا شما باید اقدام به نوشتن پروپوزال کنید و آن را به سازمان های مشخص در کانادا ارائه دهید. لیست شرکت های معتبر در سایت اداره مهاجرت کانادا اعلام شده است. شرکت ها و گروه های تجارتی تمام پروپوزال ها را بررسی می کنند و تصمیم می گیرند که کدام یک از این طرح ها را زیر چتر حمایتی خود قرار دهند و در آن سرمایه گذاری کنند. پس از آن یک نامه حمایتی برای شما و نامه ای دیگر مبنی بر پذیرش شما برای اداره مهاجرت ارسال می کنند. وجود این نامه برای دریافت ویزای استارت آپ کانادا ضروری است و بیانگر آن است که طرح شما ارزش سرمایه گذاری را داراست. میزان این سرمایه حمایتی بستگی به شرکت میزبان دارد، ازجمله می توان به شرکت های زیر اشاره کرد:

اگر سرمایه شما توسط designated Canadian venture capital fund، (گروه سرمایه گذاری مورد تایید اداره مهاجرت کانادا که متقاضی اجازه همکاری با آنها را دارد) تامین شود ۲۰۰ هزار دلار

اگر سرمایه شما توسط designated Canadian angel investor group، (گروه مورد تایید اداره مهاجرت کانادا که شما ایده تان را با آنها درمیان می گذارید ودر صورت پذیرفتن می توانید برای دریافت ویزای استارت آپ کانادا اقدام نمایید) تامین شود ۷۵ هزار دلار

و اگر در Canadian business incubator program پذیرفته شوید نیازی به تامین هزینه اولیه نخواهید داشت و باید در برنامه آموزشی آن ها قبول شوید.

متقاعد کردن  این شرکت ها و پذیرش درآنها دشوار است و به سادگی نخواهد بود. چراکه نیاز به تجربه کافی، آشنایی فرد به تمامی جنبه های کار و توان بالای دفاع از ایده را دارد. تجربه و تبحر وکلای مهاجرت به کانادا یاریگر شما در مسیر دریافت ویزای استارت آپ کانادا است.

شرکت مهاجرتی کاناداپاس - ویزای استارت آپ کانادا - ویزای استارت آپ کانادا و اقامت دائم

ویزای استارت آپ کانادا و اقامت دائم

بعد از دریافت ویزای استارت آپ کانادا و ورود به این کشور شما می توانید برای دریافت اقامت دائم اقدام کنید. زمان لازم برای دریافت اقامت دائم از طریق ویزای استارت آپ کانادا چیزی در حدود ۱۲ تا ۱۶ ماه خواهدبود. حداکثر افرادی که می توانند از طریق یک ایده موفق به دریافت ویزای استارت آپ کانادا شوند، ۵نفر است. درصورتی که صلاحیت هرکدام از آنها رد شود، سایر آنها نیز ریجکت می شوند. برای دریافت اقامت دائم از طریق ویزای استارت آپ کانادا حتما لازم نیست طرح خود را راه اندازی کنید.

ویزای استارت آپ کانادا فرصتی است برای آنها که ایده دارند، کارآفرین هستند و می دانند ایده شان نیاز به حمایت و توجه دارد تا سود بدهد و اشتغال آفرینی کند. کانادا برای اولین بار این بستر را فراهم آورده و عرصه را برای کسب و کارهای جدید و موفق در سراسر جهان آماده کرده است. بنابراین در این میدان رقابت زنگ طلایی برای آنکس به صدا درخواهد آمد که با تجربه و مهارت کافی اقدام کند. وکلای مهاجرت در کاناداپاس با تجربه ای فوق العاده در زمینه ویزای استارت آپ کانادا آماده همراهی شما هستند. شما می توانید قبل از هرگونه اقدامی با پرکردن فرم ارزیابی درسایت کاناداپاس به صورت رایگان از مشاوره ما بهره مند شوید و یا در بخش پرسش و پاسخ، ابهامات خود را با ما درمیان بگذارید تا مجرب ترین وکلای مهاجرت ما به آنان پاسخ دهند. اگر می خواهید با ویزای استارت آپ کانادا، اقامت دائم بگیرید کافی است سری به سایت کاناداپاس بزنید یا حضوری به ما مراجعه کنید. ما شما را تا انتهای مسیر دریافت ویزای استارت آپ کانادا همراهی خواهیم کرد و به این همراهی شفاف می بالیم.

شرایط دریافت ویزای استارت آپ کانادا


توصیه می شود برای دریافت ویزای استارت آپ کانادا ، شما باید ارتباطی منطقی با پروژه داشته و بتوانید در مرحله اول یکی از شرکت های ذیصلاح طراحی شده برای امور استارتاپی را متقاعد کنید که ایده و طرح تجاری شما نو آورانه بوده،  ارزش سرمایه گذاری کردن را دارد و بتوانید ازیک یا چند مورد از سازمان های تاییدیه گرفته و نامه حمایت دریافت کنید. صندوق ها و سازمان های سرمایه گذاری مختلفی در کانادا وجود دارند، و  میزان مبلغ سرمایه گزاری شما برای ویزا استارت آپی با توجه به اینکه کدامیک از این سازمان ها سرمایه شما را تامین میکند نیز متفاوت می باشد مانند:

 •  Canadian venture capital fund ،یا به عبارتی صندوق های سرمایه گذاری کانادا، که اگر سرمایه شما توسط این گروه تامین میشود حداقل میزان سرمایه گذاری برای ویزای استارت آپ کانادا 200 هزار دلار است
 • Canadian angel investor group یا گروه های سرمایه گذار حامی استارت آپ ها در کانادا که اگر سرمایه شما توسط این گروه تامین میشود حداقل میزان سرمایه گذاری برای ویزا استارتاپ 75هزار دلار است
 • Canadian business incubator program یا به عبارتی مراکز رشد یا کسب و کارهای انکوباتور که اگر توسط این گروه پذیرفته فقط لازم است در برنامه آموزشی آنها  شرکت کرده و قبول شوید و نیازی به تامیین هزینه اولیه نخواهید داشت. منظور از انکوباتور شرایطی است که برای شکل گیری ، سودآوری و یه تکامل رسیدن استارت آپ فراهم میکند.
شرکت مهاجرتی کاناداپاس - ویزای استارت آپ کانادا - شرایط دریافت ویزای استارت آپ کانادا

هر کدام از این گروه ها اهداف مختلفی داشته و ترجیح میدهند در گروه خاصی از مشاغل سرمایه گذاری کنند.دریافت نامه حمایتی از این  گروه ها برای ویزای استارت آپ کانادا بسیار حیاتی میباشد.

شناخت حوزه سرمایه گذاری این گروه ها و گرفتن تایدیه از آنها کاری به نسبت دشوار است که نیاز به مهارت رایزنی، آشنایی کامل به قوانین مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ و قدرت دفاع از ارائه پروژه را دارد.

شما میتوانید با استفاده از خدمات ما در شرکت کاناداپاس و همچنین شرکت سرمایه گذاری  i3Capital inc   که به صورت تخصصی در حوزه استارتاپ ویزا ، راه اندازی و حمایت از  بیزنس ها فعالیت میکند استفاده کنید.


دوم اینکه شما به دانش زبانی بالایی نیاز ندارید وباید بتوانید به زبان انگلیسی ، فرانسوی یا هر دو ارتباط برقرار کرده و کار کنید و حداقل سطح معیار زبان کانادایی CLB5 در صحبت کردن ، خواندن ، گوش دادن و نوشتن به زبان انگلیسی یا فرانسوی را داشته باشید.

 • زبان انگلیسی IELTS:
نوشتنخواندنگوش کردنصحبت کردنCLB  سطح
54555
 • زبان فرانسه TEF
نوشتنخواندنگوش کردنصحبت کردن CLB سطح
2251501802255

در مرحله سوم اینکه شما باید بتوانید ثابت کنید که تجارت و کسب و کار شما مطلبق با شرایط مالکیت است و شما دارای ارتباط منطقی با پروژه هستید.تا سقف 5 نفر همزمان میتوانند صاحب یک تجارت و کسب و کار واحد باشند، هر متقاضی باید حداقل دارای 10 درصد از حق رأی و سهام در آن تجارت داشته باشد.


و در نهایت اینکه شما باید بتوانید ثابت کنید که سرمایه و پول  کافی برای  تامین هزینه زندگی خود و متناسب با اندازه خانواده خود در کانادا را دارید. این بدان معنی است که شما باید ثابت کنید که پول کافی برای حمایت از خود و خانواده خود  را پس از آمدن به کانادا را دارید ، زیرا دولت کانادا هیچگونه کمک مالی برای مهاجران ویزا استارت آپ ارائه نمی دهد.

 • وجوه باید در دسترس و قابل انتقال باشد و محدود به بدهی یا سایر تعهدات نباشد. مانند پول نقد، اسنادی دال بر املاک یا سرمایه قابل پرداخت شما مانند سهام، اوراق قرضه، بدهی ها و اوراق خزانه. پیش نویس بانکدار، چک ها، چک های مسافرتی و حواله هم به عنوان اسنادی که تضمین می کند که مبلغ مشخصی از پول را پرداخت می کند که برای شما قابل پرداخت استنیز به عنوان اثبات بودجه پذیرفته میشوند.
 • مقدار مورد نیاز شما به اندازه خانواده شما بستگی دارد. که هر ساله این مبالغ توسط اداره مهاجرت کانادا به روزرسانی میشود، حد اقل مبلغ ذکر شده در جدول LICO  را میتوانید مشاهده کنید.

مبلغ مورد نیاز برای ویزا کار استارتاپ ‌

سرمایه مورد نیاز به دلار کاناداتعداد افراد خانواده
$25,3381
$31,5442
$38,7803
$47,0844
$53,4025
$60,2286
$67,2287
$3,492بیش از 7 نفر ، برای هر نفر اضافی 6،827 دلار اضافه می کنند

مبلغ مورد نیاز برای اپلیکیشن اقامت دائم از طریق استارتاپ

سرمایه مورد نیاز به دلار کاناداتعداد افراد خانواده
$12.9601
$16.1352
$19.8363
$24.0834
$27.3155
$30.8066
$34.2997
$3.492برای هر عضو خانواده اضافی

مزایای برنامه ویزای استارت اپ چیست؟


درست مانند سایر برنامه های ویزای اقامت دائم کانادا ، ویزای استارت آپ کانادا مزایای قابل توجهی نیز دارد:

 • این برنامه سریعترین راه برای گرفتن اقامت دائم کانادا برای سرمایه گذاران و یا کارآفرینان واجد الشرایط میباشد.
 • همانطور که پیشتر توضیح داده شد، در این برنامه شما به دانش زبانی بالایی نیاز ندارید.
 • در مقایسه با برنامه های کارآفرینان استانی ، برنامه استارتاپ با هیچ نوع شرایطی خاصی همراه نیست به عبارتی ویزا اقامت دائم کانادا که به شما و خانواده شما اعطا میشود، مشروط به موفق بودن بیزینس مورد نظرو برنامه استارت آپ Start up نمی باشد و حتی در صورت عدم موفقیت در بیزنس پس از ورود به کانادا خللی در   اقامت دائم شما و خانواده شما  یا به عبارتی در PR کارت شما ایجاد نخواهد شد.
 • میتوانید حتی در صورت نداشتن شرکتی در ایران از طریق این برنامه اقدام کنید.
 • شما میتوانید پس از دریافت تائیدیه مستقیما برای دریافت PRکارت یا همان اقامت دائم کانادا اقدام کنید  که  از زمان ثبت پرونده تا اقامت دائم شما بیش از یک سال و نیم طول نخواهد کشید و هم میتوانید همزمان برای ویزا کار اقدام کنید که تنها پس از 2 ماه میتوانید آن را دریافت کنید.
 • در صورتیکه شما دارای ایده استارتاپی نیستید میتوانید در صورت تایید شرایط شما همچنان از طریق برتامه استارت اپ برای اقامت دایم کانادای خود و خانواده تان اقدام کنید.
 • مجموعه حقوقی کاناداپاس وتیم مجرب و توانمند شرکت سرمایه گذاری i3capital Inc ازطراحی استارتاپ تا اخذ اقامت دائم کانادا در کنار شما خواهند بود.

شرکت حقوقی مهاجرتی کاناداپاس  Canadapass با مدیریت مهیار حلاج پور ، وکیل وعضو رسمی شورای مشاورین مهاجرت کانادا و مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری i3capital Inc همراه با تیمی مجرب از مشاوران درامر مهاجرت و همکاری با سازمان های سرمایه گذار در کانادا از تولید بیزنس استارتاپی تا اخذ اقامت دائم کانادا به متقاضیان واجد شرایط با افتخار ممتاز ترین خدمات را ارائه میکند.

مجموعه مهاجرتی کاناداپاس از شما دعوت میکند، فرم ارزیابی رایگان را به دقت تکمیل کرده، سوابق و افتخارات خود را نیز ذکر بفرمایید.

فرم ارزیابی رایگان

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی مجموعه جناب حلاج پور ممکن بوده و توصیه می شود.
مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کانادپاس و کاریابی بین المللی مهیار مسوولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسوولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

ارزیابی رایگان رزرو وقت مشاوره