ثبت شرکت در کانادا [ شرایط مهاجرت از طریق خرید بیزینس در کانادا ]

مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت و یا راه اندازی بیزنس در کانادا یکی از راه های جذاب کلاس تجاری است.. بسیاری از داوطلبین مهاجرت به کانادا که دارای سوابق مدیریتی خوبی هستند با تاسیس و یا مالکیت سهامی از یک بیزنس در کانادا، می توانند دریافت اقامت دائم را تسهیل کنند.

مجموعه حقوقی مهاجرتی کاناداپاس و شرکت شتاب دهنده بیزینس و استارت آپ i3 capital با مدیریت مهیار حلاج‌ پور٬ عضو سازمان (NACO (National Angel Capital Organization ٬ مشاور رسمی (RCIC) یا اصطلاحا وکیل مهاجرتی کانادا با سال ها تجربه در هدایت و حمایت صد ها تجارت نوپا٬ استارت آپ و همکاری با شرکت های معظم بین المللی از ابتدا تا انتهای مسیر موفقیت شما در کانادا در کنار شماست.

فرم ارزیابی رایگان

جواب سوال” آیا الان زمان مناسبی برای راه اندازی و ثبت شرکت و یا خرید بیزنس در کانادا است؟” را در ویدئو زیر میتوانید بشنوید.

در صورت تمایل می توانید از طریق فرم زیر شماره خود را ثبت کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند


  اقامت از طریق سرمایه گذاری کانادا

  تجار‌‌ و صاحبان کسب و کار یا کارآفرینان مسیرهای مختلفی را برای مهاجرت به کانادا پیش روی خود دارند. این راه ها شامل انتقال درون سازمانی (ICT)، ایجاد بیزینس با پتانسیل بالای سودآوری و اشتغال زایی، برنامه های سرمایه گذاری و کارآفرینی های استانی و مجوزهای کار در قالب برنامه مالک و گرداننده و برنامه ویزای استارت آپ است.

  در این متن برخی از راه های مهاجرت تجاری و اقتصادی که برای تاجران، کارآفرینان و سرمایه گذارانی که قصد اقامت یا انتقال سرمایه و کسب و کار خود به کانادا دارند را مورد ارزیابی قرار دهیم. اما در نظر داشته باشید که ممکن است مسیرهایی که در زیر در رابطه با آن ها صحبت می شود، با توجه به شرایط شما مناسب دیده نشود، از همین رو توصیه می شود راهکارهای ارائه شده در پایان این گفتار را دنبال کنید تا از مسیر موفقیت در این زمینه دور نشوید.

  اطلاعات اولیه در خصوص برنامه های مهاجرتی سرمایه گذاران در کانادا

  در ابتدا قصد بر آن است که رایج ترین روش های مهاجرتی به کانادا از طریق سرمایه گذاری مورد بررسی قرار گیرد. در جدول زیر اطلاعات دقیق تری در این رابطه وجود دارد.

  جزئیات

  ICT O/O LMIA

  C11

  پیش نیازهای برنامه مهاجرتی

  برنامه فعال تجاری در کشور مبدا (حداقل یک سال فعالیت)؛

  کسب و کار جدید یا فعال در کانادا؛

  ساختار مالکیت مشابه یا یکسان بین شرکت مادر و شرکت کانادایی؛

  تنها مدیران ارشد، مدیران اجرایی و کارمندان کلیدی می توانند به کانادا منتقل شوند.

  کسب و کار فعال در کانادا؛

  حضور کارآفرینان خارجی در کشور کانادا یک الزام است؛

   

  استخدام نیروی کار کشورهای دیگر منجر به استخدام شهروندان کانادایی یا حفظ شغل آن ها می شود.

  ایده های پیشرو، استعداد غیر معمول یا تجربه یا مدل کسب و کار منحصر به فرد؛

  ایجاد مشاغل جدید در کانادا؛

  کسب و کار به صورت محسوس در جامعه، فرهنگ و اقتصاد کانادا اثرگذار باشد.

  میزان سرمایه گذاری

  بدون وجود حداقل بودجه کافی برای خرید بیزینس در کانادا بیش از 100000$ دلار کانادا

  بدون وجود حداقل

  شرایط اقامت دائم

  12 ماه تجارت در کانادا؛

  مدرک کالج که طول دوره آن حداقل یک سال باشد؛

  نمره زبان فرانسوی یا انگلیسی با حداقل نمره CLB 7

  حداقل مدرک یک ساله آموزش در کالج

  نمره زبان فرانسوی یا انگلیسی با CLB 7

  12 ماه تجارت در کانادا؛

  مدرک کالج که طول دوره آن حداقل یک سال باشد؛

  نمره زبان فرانسوی یا انگلیسی با حداقل نمره CLB 7

  بازه های زمانی

  1 تا 4 ماه برای دریافت اجازه کار

  18 تا 24 ماه برای دریافت اقامت دائم

  4 تا 6 ماه برای دریافت تصمیم LMIA و اجازه کار

  12 تا 18 ماه برای دریافت اقامت دائم

  2-4 ماه برای دریافت اجازه کار

  18 تا 24 ماه برای دریافت اقامت دائم

  بررسی ویزای کار انتقال درون سازمانی (ICT)

  این ویزا برای کارآفرینانی که در حال حاضر کسب و کار خود خارج از کانادا را در اختیار دارند و می خواهند یک شرکت وابسته به آن یا یک کسب و کار جدید را در کانادا ایجاد کنند، بیشترین کارایی را دارد. دریافت این ویزا مجوزی است که فرد بتواند به کانادا نقل مکان کرده و تجارت خود در این کشور را آغاز کند.

  کارآفرینانی که مایل به دریافت ویزای ICT باشند، باید در مرحله اول شرکت خود را در کانادا ثبت کرده و یک طرح تجاری دقیق که شامل پیش بینی های مالی و طرح استخدام است ارائه کنند. البته باید در نظر داشت که کسب و کار آن ها باید برای یک بازه زمانی 12 ماهه در کشور دیگری فعال بوده باشد. در صورتی که چنین شرایطی فراهم باشد، فرد می تواند در ابتدا برای ویزای کار ۲ ساله اقدام کند. همچنین٬ مجوزهای اولیه کار ICT را می توان به مدت ۷ سال نیز تمدید کرد اما شرط لازم برای این کار مواردی است که در زیر به آن ها اشاره شده است:

  • داشتن یک تجارت فعال در کشور خود
  • داشتن یک تجارت فعال در کشور کانادا
  • در اختیار داشتن یک دفتر فیزیکی در کانادا
  • در اختیار داشتن حداقل یک شهروند کانادایی به عنوان نیروی کار

  این برنامه مزایای بسیاری را به همراه دارد که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • پروسه نسبتا سریع انجام می شود (از دو هفته تا 3 ماه)
  • حداقل مقدار سرمایه اولیه برای این پروسه در نظر گرفته نشده است اما سرمایه اولیه سرمایه گذاران باید مطابق با طرح اقتصادی و دارای منطق باشد
  • برای طرح های استارت آپی در دسترس است
  • محدودیتی برای شهروندان کشورهای مختلف ندارد
  • برای صاحبان مشاغل، مدیران و پرسنل اصلی شرکت ها در دسترس است
  • می تواند شامل سازمان های غیرانتفاعی شود
  • بدون نیاز به تعیین حداقل یا متوسط دستمزد مدیران
  • بدون نیاز به انتقال تمام وقت به کانادا (کارفرما و صاحبان مشاغل می توانند ساعت های کاری خود را بین شعبه خود در کانادا و سایر شعب خود تقسیم کنند.)
  • بدون نیاز به حداقل های زبان.

  البته در کنار این مزایا معایبی نیز وجود دارد که باید به آن ها نیز اشاره کرد:

  • نیازمند به وجود یک شرکت خارج از کشور کانادا
  • شرکت کانادایی باید متعلق به یک شرکت خارجی یا متعلق به سهامدارانی باشد که مالک یک شرکت خارجی هستند
  • فعالیت شرکت خارجی نباید متوقف شود (صاحبان مشاغل نمی توانند شرکت خود در کشور خارجی را به فروش برسانند)
  • روش های مرتبط دیگر، برای صرفه جویی در پرداخت مالیات موثرتر هستند.
  • صاحبان مشاغل در ابتدا یک مجوز کار دریافت می کنند و تنها در صورتی می توانند اقامت دائم دریافت کنند که یک سال از اقامت آن ها گذشته باشد.
  • افرادی که به صورت انتقالی وارد کانادا می شوند باید بین شرکت خارجی و شرکت کانادایی، رابطه نیروی کار و کارفرما را داشته باشند.

  واجدین شرایط برنامه ICT در کانادا

  صاحبان مشاغلی که در 3 سال گذشته حداقل 12 ماه را در یک شرکت خارجی کار کرده باشند از جمله افرادی هستند که می توانند از این روش مهاجرتی استفاده کنند. مدیرانی که شرایط مشابهی را نیز سپری کرده باشند، قادر خواهند بود تا از این طریق وارد خاک کانادا شوند. برخی از کارگران یا نیروهای کار که نقش کلیدی در شرکت دارند نیز در شرایطی مشابه می توانند ویزای ورود به کانادا را به دست آورند. با این حال شرکت خارجی نیز باید ویژگی های مشخصی داشته باشد که عبارتند از:

  • شرکت باید مطابق با قوانین داخلی کشور محل استقرار به صورت رسمی ثبت شده باشد و یک شخصیت حقوقی باشد.
  • شرکت باید در کشور محل استقرار فعال باشد.
  • شرکت باید توانایی مالی گسترش در کشور کانادا را داشته باشد (اگرچه حداقل سرمایه در این رابطه تعیین نشده است اما توصیه می گردد که حداقل 100000$ دلار کانادا درآمد ناخالص در اختیار داشته باشند).
  • شرکت باید دارای یک مکان فیزیکی و تعداد مشخصی نیروی کار باشد
  • شرکت باید در محل اولیه خود به فعالیتش ادامه دهد اگرچه صاحبان آن در کانادا کار کنند.

  برای رسیدن به این ویزا، فرد باید مدارکی را ارائه کند که نشان دهنده واجد شرایط بودن او برای ورود به کشور کانادا باشد. همانطور که پیش تر نیز اشاره شد، حداقل سرمایه ای برای ورود به کانادا از این طریق در نظر گرفته نشده است اما بهتر است که صاحبان مشاغل مبلغی در حدود 100000$ (دلار) را در اختیار داشته باشند. کلیت اسنادی که به آن ها در این پروسه نیاز خواهد بود عبارتند از:

  • اسناد ثبتی و مالکیت شرکت
  • اثبات مشارکت فعال در تجارت برای شرکت خارجی (مانند پرداخت مالیات، صورتحساب های بانکی، صورتحساب های مالی، مجوزها، اجاره نامه دفتر، پرداخت حق بیمه یا دستمزد نیروی کار، فعالیت های بازاریابی و غیره)
  • مدارک شخصی صاحبان کسب و کار (مدارک تحصیلی، نامه های استخدامی، پاسپورت، وضعیت تاهل، عکس پاسپورتی و گواهی صورتحساب بانکی)
  • مدارک صاحبان کسب و کار مبنی بر اشتغال به مدت حداقل 12 ماه در شرکت خارجی در 3 سال گذشته (فیش حقوقی، پرداخت سهم سود سهام، سوابق بیمه و غیره)
  • مدارک ثبت نام و مالکیت شرکت کانادایی
  • یک طرح تجاری برای شرکت در کانادا

  در نظر داشته باشید که هر دو مورد آخر را بهتر است با توجه به تجربیات وکیل خود در کانادا انجام دهید. در چنین شرایطی به فرد مجوز کار اولیه برای برنامه ICT داده خواهد شد. مجوز کار برای کسب و کارهای جدید یک ساله است و برای شرکت های از قبل تاسیس شده نیز مجوزهای دو ساله در نظر گرفته می شود.

  اعضای خانواده فرد متقاضی می توانند در کانادا به فرد ملحق شوند و این درحالی است که احتمال اعطای مجوز کار (Open work permit) به همسر و همچنین اجازه تحصیل به فرزندان فرد وجود دارد. ضمن این که کودکان می توانند بدون نیاز به پرداخت هزینه، در مدارس دولتی ادامه تحصیل دهند. همچنین به متقاضی و اعضای خانواده او اجازه داده خواهد شد تا بتوانند به صورت رایگان از خدمات درمانی نیز بهره ببرند.

  شرایط تمدید مجوز کار ICT در کانادا

  همانطور که گفته شد، مجوز کار از این طریق می تواند تا 2 سال اعتبار داشته باشد اما راه هایی برای تمدید آن نیز وجود دارد. در اولین سال فعالیت، شرکت در کانادا باید شرایط زیر را ایجاد کند:

  • مشارکت فعال در کسب و کار (سودآور بودن شرکت ملاک نیست بلکه فعالیت مهم است)
  • یک دفتر فیزیکی در کانادا وجود داشته باشد (مجازی یا خانگی بودن کسب و کار فاقد اعتبار است)
  • حداقل یک کارمند در این شرکت مشغول به کار باشد.

  مراحل دریافت اقامت دائم از طریق ICT

  برای رسیدن به اقامت دائم از این طریق افراد باید مراحل مختلفی را پشت سر بگذارند. در مرحله اول فرد باید یک شرکت در کانادا تاسیس کند و در مرحله بعد مجوزهای لازم برای کار در کانادا به عنوان مدیر ارشد یا مدیر را به دست آورد. در مرحله سوم باید یک سال از اداره این کسب و کار در کشور کانادا بگذرد تا فرد بتواند در مرحله بعد قرار گیرد. یادگیری زبان انگلیسی یا فرانسوی نیز یک اولویت برای رسیدن به اقامت کشور کانادا از این طریق است به طوری که متقاضی باید مدرک زبان معادل CLB 7 دریافت کند. در مرحله پایانی نیز فرد می تواند از طریق برنامه پیشنهاد کاری از طریق برنامه اکسپرس انتری، اقامت دائم کانادا را به دست آورد.

  هزینه های اجرایی کسب و کار نیز در سال نخست حداقل 50000$ دلار است. توصیه ما بر آن است که مبلغی در حدود 150000$ تا 200000$ را در اختیار داشته باشید تا به آفیسر سفارت کانادا اثبات کنید که توان مالی کافی برای توسعه شرکت خود در کانادا را در اختیار دارید.

  ویزای کاری برنامه مالک/ گرداننده LMIA

  مجوزهای کار مالک/ گرداننده در اختیار سرمایه گذارانی قرار می گیرد که تمایل به خرید بیزینس در کانادا یا ایجاد یک تجارت جدید در کشور کانادا دارند و می خواهند به عنوان یک مدیر در آن شرکت فعالیت کنند. به طور معمول افرادی که از این طریق اقدام به مهاجرت به این کشور می کنند، اهداف بلند مدت اقامتی در این کشور دارند. افرادی که به عنوان سرمایه گذار از این طریق وارد کشور کانادا می شوند، باید نشان دهند که می توانند بر اساس متوسط درآمد تعیین شده، حقوق خود را پرداخت کنند.

  این برنامه دارای دو مرحله مجزا است. اول این که شخص سرمایه گذار باید به دفتر کار و توسعه مهارت کانادا (ESDC) درخواست خود را ارائه دهد و نامه LMIA را دریافت کند. زمانی که پاسخ مثبت در این رابطه دریافت شد، متقاضی می تواند یک ویزای کاری دریافت کند که تا دو سال اعتبار دارد.

  بعد از دریافت ویزای کار، در بسیاری از موارد، متقاضی در شرایطی خواهد بود که بتواند برای ویزای اقامت دائم این کشور اقدام کند. برنامه اکسپرس انتری برای این افراد بهترین گزینه به منظور دریافت اقامت به حساب می آید.

  شرایط ثبت شرکت در کانادا چیست را در این ویدئو از زبان بهترین وکیل مهاجرت به کانادا، جناب مهیار حلاج پور بشنوید.

  مزایا و معایب برنامه مالک/ گرداننده

  این پروسه نیز مزایا و معایب فراوانی را به همراه دارد و علاقمندان به این برنامه باید مطابق با توانمندی های خود در این مسیر گام بردارند. برخی از مهم ترین مزایای این برنامه عبارتند از:

  • امکان مهاجرت از این طریق بدون توجه به ملیت
  • عدم نیاز به سرمایه اولیه با وجود نیاز به سرمایه گذاری
  • عدم نیاز به شرکت خارجی که از قبل فعال بوده باشد
  • بدون نیاز به حداقل های مدرک زبان
  • امکان دریافت اقامت دائم بلافاصله پس از دریافت پاسخ مثبت LMIA

  در سوی دیگر برخی از مهم ترین معایب این روش مهاجرتی نیز عبارتند از:

  • برای شرکت های تازه تاسیس مناسب نیست
  • به یک شرکت کانادایی با عملکرد مالی مناسب نیاز است
  • باید برای خرید 51% از سهام یک شرکت بدون تضمین بازگشت سرمایه آماده بود.
  • اثبات عدم وجود مدیر مناسب مقیم یا شهروند کانادا
  • شرایط پرداخت مالیات در این روش در بهترین وضعیت قرار ندارد.

  واجدین شرایط شرکت در برنامه مالک/ گرداننده

  برای واجد شرایط شدن در این برنامه کافی است تا سرمایه گذار خارجی بخشی از سهام یک شرکت را برای خود خریداری کند. البته باید در نظر داشت که شرکت خریداری شده در کشور کانادا باید 12 ماه سابقه فعالیت داشته باشد. شرکت همچنین باید درآمد و سود کافی برای پرداخت هزینه های پیش روی شرکت از جمله درامد نیروی کار خود را داشته باشند. برای رسیدن به این هدف، استخدام یک شهروند با اقامت دائم یا پاسپورت کانادا در سال اول نیز الزامی است.

  برای ورود به کانادا از این طریق، حداقل میزان سرمایه اولیه مشخص نشده است اما یک سرمایه گذار باید منابع مالی کافی برای خرید بیزینس در کانادا را داشته باشد و معمولا به سرمایه گذاری بیش از 100000$ (دلار) نیاز خواهد داشت. علاوه بر این، شرکت خریداری شده، باید درآمد کافی در 12 ماه اخیر را در سابقه مالی خود تجربه کرده باشد یا این که وجوه کافی در حساب بانکی خود داشته باشد. به همین دلیل توصیه می شود که 100000$ دلار اضافه به صورت نقدی در اختیار داشته باشید.

  راه اندازی بیزینس در کانادا چگونه است؟

  برای رسیدن به این ویزا، مدارک زیر نیاز خواهد بود:

  • اثبات مالکیت شرکت کانادایی توسط یک تبعه خارجی (قرارداد خرید سهام یا ثبت شرکت)
  • اثبات درآمد کافی یا وجوه در حساب بانکی شرکت کانادایی
  • اثبات مشروعیت کسب و کار در کانادا (مانند شرایط بازاریابی، وبسایت، قراردادها، اجاره دفتر و غیره)
  • مدارک شخصی مالک خارجی (مانند مدرک تحصیلی، نامه های استخدامی، پاسپورت، سند ازدواج، عکس پاسپورتی، تجربه کار، سابقه مدیریت، گواهی گردش مالی بانکی و غیره)
  • طرح کسب و کار برای شرکت کانادایی

  ویزای استارت آپ کانادا (Startup visa) یکی از راه های ورود به کانادا است. این روش مخصوص افرادی است که دارای ایده های خلاقانه کسب و کاری هستند.

  مجوز کار از طریق ویزای کار مالک/ گرداننده

  اعتبار این ویزا برای دو سال خواهد بود اما شرایط برای تمدید آن نیز فراهم است. این ویزای برای 2 تا 6 سال قابلیت تمدید خواهد داشت و تا زمانی که شرکت بتواند ثابت کند که در اقتصاد کانادا نقش فعال دارد و می تواند صاحب خارجی خود را استخدام کند.

  اعضای خانواده فرد متقاضی می توانند به فرد اصلی ملحق شوند و همچون یک شهروند کانادایی در این کشور زندگی کنند. استفاده از خدمات درمانی رایگان نیز برای آن ها فراهم شده است. متقاضیان می توانند اطمینان حاصل کنند که فرزند آن ها می تواند به صورت رایگان در مدارس دولتی این کشور به ادامه تحصیل مشغول شود.

  مالکان خارجی شرکت ها در کانادا، شانس بسیار مناسبی برای رسیدن به اقامت و همچنین تابعیت این کشور خواهند داشت به شرط آن که بتوانند یک مدرک یک ساله کالج را به صورت حداقل ارائه کنند و نمره زبان فرانسه یا انگلیسی معادل CLB 7 را نیز به دست آورند.

  برای ورود به کانادا از این طریق پیشنهاد می شود که فرد بودجه ای در حدود 150000$ تا 200000$ دلار را برای خرید یک بیزینس در کانادا در اختیار داشته باشد و مبلغی در حدود 100000$ دلار دیگر را نیز برای تامین هزینه های استخدام و پرداخت حقوق نیروی کار نیز کنار بگذارد.

  اخذ ویزای کار از طریق ثبت یا خرید بیزنس در کانادا

  بررسی ویزای کار با مزیت های قابل توجه

  این ویزا که به عنوان ویزای C11 نیز شناخته می شود برای کارآفرینانی که کسب و کار منحصر به فردی دارند یا دانش و تخصص آن ها ویژه است بیشترین کاربرد را دارد. ویزای c11 می‌تواند برای هنرمندان، ورزشکاران و سرمایه گذاران هم استفاده شود چرا که متقاضیان باید نشان دهند که کسب و کار آن ها چگونه می تواند از نظر اجتماعی، فرهنگی یا اقتصادی در کشور کانادا تحول ایجاد کند یا برای این کشور مفید باشد.

  مهم ترین ویژگی که می تواند در رسیدن به این ویزا نقش داشته باشد، منحصر به فرد و قابل اجرا بودن یک کسب و کار یا پروژه در کشور کانادا است. این پروژه ها باید به گونه ای تعریف شوند که شهروندان و ساکنان فعلی کانادا قابلیت اجرای آن ها را نداشته باشند. افراد حرفه ای باید گواهینامه های مربوط به دستاوردهای شخصی خود در تجارت های قبلی را ارائه کنند و این می تواند شامل راه اندازی یک کسب و کار منحصر به فرد نیز باشد. آن ها همچنین باید نشان دهند چه محصول یا خدماتی را ارائه کرده اند، سطح تقاضا برای خروجی نهایی خدمات یا محصولات آن ها چگونه بوده است، چه تعداد دفتر رسمی داشته اند، چند نیروی کار برای شرکت آن ها کار کرده، چه درآمدی از فعالیت های آن ها حاصل شده و غیره.

  سالیان متوالی است که بسیاری از ورزشکاران، هنرمندان، رقصندگان، بازیگران و همچنین دانشمندان از این ویزا برای ورود به کانادا استفاده می کنند اما به تازگی افراد حرفه ای نیز به سمت این ویزا رو آورده اند. با این حال این افراد باید نشان دهند که می توانند آورده های عمومی به همراه داشته باشند برای مثال می توانند علاقمندانی در سطح جهانی را به خود جلب کنند یا مشتریان مهمی برای تجارت خود داشته باشند.

  یکی از مهم ترین پرسش هایی که در این بخش مطرح می شود، شرایط رسیدن به این ویزای با ارزش است. به زبان ساده می توان گفت افرادی می توانند از این ویزا استفاده کنند که خدمات یا محصولاتی منحصر به فرد را ارائه می کنند و قصد دارند تجارت خود را به کشور کانادا منتقل نمایند.

  برای رسیدن به این هدف کافی است یک شرکت در کانادا افتتاح کنید و نشان دهید که کسب و کار شما از نظر اقتصادی، فرهنگی یا اجتماعی می تواند برای شهروندان کانادا مزایایی را به همراه داشته باشد. در این رابطه محدودیت ورود سرمایه و همچنین حداقل هایی تعیین نشده است با این حال بهتر است فرد حداقل 100000$ دلار در اختیار داشته باشد.

  فرد باید در این رابطه اثبات کند که دستاوردهای تجاری منحصر به فردی در اختیار دارد و دانش تخصصی او (مانند ثبت اختراع، مقالات علمی، طرح ها، شرایط بازاریابی و غیره) در سطح بالایی قرار داشته است. ارائه مدارک شخصی مانند مدارک تحصیلی، اسناد مربوط به کار، پاسپورت، سند ازدواج، عکس پاسپورتی، صورتحساب های مالی، جوایز و دستاوردهای فردی، مقالات خبری، پیشنهادات بین المللی و غیره نیز برای رسیدن به این ویزا الزامی است. فرد همچنین باید یک طرح تجاری قدرتمند در اختیار داشته باشد که بهتر است در این مسیر با وکیل مشورت کند.

  با ارائه چنین مدارکی فرد ممکن است بتواند ویزای خود را دریافت کند و این ویزا به او فرصت می دهد که برای مدت 2 سال در این کشور به کار مشغول شود و مزیت اصلی این ویزا آن است که به صورت نامحدود قابلیت تمدید خواهد داشت. برای تمدید این ویزا، فرد باید ثابت کند که شرکت تاسیس شده در دو سال اول فعالیت خود به سمت اهداف تعیین شده حرکت کرده و همچنین فعالیت اقتصادی داشته است. در این جا به دست آوردن سود مالی ملاک چندانی نیست و فعالیت های رسمی شرکت است که اولویت شناخته می شود.

  به دارندگان این ویزا نیز اجازه داده خواهد شد که همراه با خانواده خود به این کشور مهاجرت کنند و از امکان کار برای همسر و همچنین تحصیل برای فرزندان نیز بهره ببرند. استفاده از خدمات درمانی رایگان نیز برای کل اعضای خانواده استفاده کنندگان از این ویزا یک امتیاز بزرگ به حساب می آید.

  برای رسیدن به این ویزا فرد امکان اقدام برای  اقامت دایم کشور کانادا را به دست می آورد مشروط به آن که تسلط خود به زبان فرانسوی یا انگلیسی را تا سطح CLB 7 افزایش دهد، مدرکی معادل یک دوره کالج یک ساله در اختیار داشته باشد و حداقل یک سال یک شرکت در کانادا را اداره کرده باشد.

  برای راه اندازی شرکت در چنین شرایطی فرد در سال اول به حدود 50000$ دلار نیاز خواهد داشت اما توصیه می شود که فرد بودجه ای در حدود 150000$ تا 200000$ دلار را در شرکت خود سرمایه گذاری کند تا قدرت بیشتری به این شرکت ببخشد.

  واجدین شرایط دریافت ویزای C11 در کانادا

  برای واجد شرایط شدن در این مرحله، داشتن یک کسب و کار در کشور خود کافی نیست و افراد باید به مواردی که آفیسر سفارت به آن ها توجه ویژه دارند دقت داشته باشند.

  متقاضی باید سابقه و توانایی لازم برای راه اندازی یک سرمایه گذاری موفق برای خرید یا راه اندازی بیزینس در کانادا را داشته باشد به شرط اینکه سودآوری کافی در آن دیده شود. متقاضی باید حداقل 50% از مالکیت یک کسب و کار در کانادا را در اختیار داشته باشد. طرح تجاری متقاضی نیز باید دارای جنبه های حقیقی و قابل اجرا باشد. همچنین متقاضی باید نشان دهد که فعالیت های او می تواند ارزش های ویژه ای در کشور کانادا ایجاد کند و تحولاتی را در این کشور ایجاد نماید. در صورت فراهم کردن چنین شرایطی، متقاضی شانس بالایی برای دریافت ویزای C11 خواهد داشت.

  برای ورود به کانادا، راه های بسیار زیادی وجود دارد که هر یک از آن ها مزایا و معایبی را به همراه دارد. باید در نظر داشت که هر فرد با توجه به شرایط خود باید یک مسیر مهاجرتی را برای خود انتخاب کند و تشخیص درست این مسیر اولین قدم برای رسیدن به موفقیت در راه رسیدن به یکی از انواع ویزای این کشور است که می تواند سبب رسیدن به اقامت دائم و همچنین دریافت شهروندی کشور کانادا شود.

  همانطور که در ابتدای امر اشاره شد، ممکن است در مسیر ورود به کشور کانادا مسیرهای فراوانی وجود داشته باشد اما همه آن ها نمی تواند برای شما قابل اجرا باشد. باید در نظر داشت که هر فرد باید با توجه به رزومه خود یکی از مسیرهای طراحی شده برای مهاجرت را پیش بگیرد و در مسیر رسیدن به آن مدارک خود را آماده کند. برای رسیدن به موفقیت در این زمینه بهتر است رزومه خود را در اختیار مجموعه ما یا وکیل و مشاور رسمی مهاجرت کانادا RCIC مورد اطمینان دیگری قرار دهید تا با بررسی شرایط شما بهترین مسیر ممکن به شما پیشنهاد شود و اطمینان حاصل کنید که وکیل شما با توجه به تجربیات و با تکیه بر دانش خود بتواند همراهی مطمئن برای شما باشد.

  خرید بیزینس در کانادا

  سازمان مهاجرتی کاناداپاس با سال ها تجربه و نیز بهره مندی از یک وکیل یا مشاور رسمی اداره مهاجرت کانادا (RCIC) و عضو رسمی شورای قانون گذاری مهاجرت کانادا (ICCRC) می تواند همراهی مطمئن برای شما برای رسیدن به اهدافتان باشد.

  canada.ca

  پاسخ سوالات پر تکرار راه اندازی بیزینس و کاریابی در کانادا را در این ویدئو از زبان بهترین وکیل مهاجرت به کانادا، جناب مهیار حلاج پور بشنوید.

  پاسخ سوالات پر تکرار خرید بیزنس یا  Owner operator در کانادا را در این ویدئو از زبان بهترین وکیل مهاجرت به کانادا، جناب مهیار حلاج پور بشنوید.

  در ادامه برخی از سوالات متداول موکلان بیان شده است:

  شرکت های سهامی  (Corporation) ، شرکت هایی  با مالکيت انحصاری (Sole proprietorships) و شرکت های مشارکتی  (Partnership)

  زمانی که شخص برای گرفتن ویزای کار اقدام می کند، برای دریافت این ویزا کارفرمای کانادایی باید تمایل خود را برای استخدام یک فرد از خارج از کانادا را نشان بدهد.  به این منظور کافرما باید ابتدا مجوز های لازم را از دولت کانادا بگیرد. این مجوز وقتی صادر می‌شود که کارفرما توانایی این را داشته باشد که نشان دهد استخدام این فرد خارجی در بر روی بازار کار کانادا تاثیر منفی نخواهد داشت.

   بله. با خرید و یا تاسیس یک بیزنس در کانادا  خواهید توانست برای خود و همسرتان ویزای کار دریافت کنید و برای فرزندان ویزای تحصیلی دریافت کنید.

  در نظر داشته باشید خرید بیزنس  یا راه اندازی  بیزنس (owner operator)  به خودی خود تبدیل به اقامت دائم نمی شود و موقت است ولی با لحاظ تمهیداتی امکان دریافت اقامت دایم را تسهیل می کند.

  بلی، می توانید. کارآفرینان و سرمایه گذاران خارجی که می خواهند با خانواده های خود بلافاصله به کانادا بیایند، می توانند یک کسب و کار که از قبل تاسیس شده را خریداری کنند و یا یک کسب و کار  جدید در کانادا راه اندازی کنند و سپس، سرمایه گذاران واجد شرایط می توانند به عنوان یک کارمند در سطح مدیریت،  تحت برنامه نیروی کار موقت خارجی فدرال  (TFW) برای ویزای کار اقدام کنند.

  با یک پیشنهاد شغلی دارای LMIA، می توانید درخواست اجازه کار کنید. پس از 12 ماه کار در کانادا در یک شغل با  0 NOC ،    Aو یا B بصورت تمام وقت (یا معادل آن)، می توانید از طریق گروه Class Experience Class – CEC یاتجربه کانادایی ، برای اقامت دائم اقدام کنید و یا احیانا با امتیاز اضافه LMIA از ابتدا از  طریق گروه federal skilled worker  برای اقامت دایم خود و خانواده اقدام کنید.

  مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند. بدیهی است برداشت و مشورت های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی مجموعه جناب حلاج پور ممکن بوده و توصیه می شود. مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کاناداپاس و کاریابی بین المللی مهیار مسئولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسئولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.


  مهیار حلاج پور

  «افتخار داریم که مورد اعتماد شما هستیم»

  من مهیار حلاج پور هستم،

  عضو رسمی شورای قانون گذاری امور مهاجرت کانادا ICCRC، مشاور رسمی مهاجرت کانادا RCIC یا اصطلاحا وکیل مهاجرت.

  زندگی من صرف این می شود که اطمینان حاصل کنم که ممتاز ترین خدمات تخصصی حقوق مهاجرت کانادا را در مجموعه حقوقی مهاجرتی کاناداپاس ارائه می دهیم.

  شرکت توسعه بیزینس ،سرمایه گذاری استارت آپ i3 Capital گام به گام با بهترین متخصصین و مشاورین در خدمت اهداف کارآفرینانی است که برای پیشبرد اهدافشان به ما اعتماد کرده اند‌.

  و همچنین در کنار همکارانم در کاریابی مهیار با مجوز رسمی از وزارت کار ایران برای تحقق برنامه های کاریابی بین المللی موکلین پارسی زبان می کوشیم.

  کاناداپاس - وکیل مهاجرت کانادا در تورنتو - بیوگرافی مهیار حلاج پور
  ارزیابی رایگان وقت مشاوره رایگان
  × تماس با ما
  Copy link