بسیاری از هنرمندان یا افرادی که علاقه مند به هنر هستند مایل اند در رشته هنر در دانشگاه های کانادا تحصیل کنند یا تحصیلات سابق خود را در مقاطع بالاتر ادامه دهند.

بسیاری از دانشگاه ها و موسسه های مختلف در کانادا رشته های مختلف حوزه هنر را ارائه می دهند که برخی از آن ها از رتبه جهانی قابل توجهی هم برخوردار هستند.

برای تحصیل در رشته هنر نخست شما باید اطلاعات کافی در زمینه رشته های مختلف هنری، مدارک و دوره های تحصیل در رشته های هنری ، دانشگاه های مطرح در رشته های هنری و آینده شغلی این رشته ها در کانادا را داشته باشید. در این نوشتار نگاهی به موارد ذیل خواهیم داشت.

رشته های مختلف هنری در کانادا

به طور کلی رشته های هنری به دو دسته تاریخ هنر و هنرهای زیبا تقسیم می شوند که هر کدام از این دسته ها خود به چندین رشته دیگر تقسیم می شوند. رشته های تاریخ هنر بیشتر در قالب تئوری هستند و دانشجویان بیشتر وقت خود را در کلاس حضور دارند اما رشته های هنرهای زیبا شامل رشته های کاربردی هنر هستند که دانشجویان بیشتر زمان خود را در استودیوها و ورکشاپ ها در حال کار عملی می گذرانند و ارزیابی نهایی آن ها ترکیبی از امتحان کتبی و پروژه های عملی می باشد.

برخی از دانشگاه ها همچنین برنامه های تحصیلی دارند که ترکیبی از تاریخ هنر و واحد های عملی می باشند. برخی رشته های تخصصی تر نیز مانند طراحی مدرن جواهرات و .. هم در این رشته ها پیدا می شوند.

رشته های تاریخ هنر

رشته های تاریخ هنر آثار هنری را از طیف وسیعی از فرهنگ ها و دوره های مختلف تاریخی کشف می کنند ، به دانشجویان تجزیه و تحلیل آثار هنری از نظر ارتباط آنها با جنبش های هنری ، شرایط اجتماعی و اهمیت تاریخی را آموزش می دهند. این آثار می توانند آثار هنری در معنای سنتی خود یعنی تابلو های نقاشی تا آثار هنری مدرن تر همچون انیمیشن یا حتی معماری بناها باشد.

دانشجویان تاریخ هنر می توانند برای تحصیل یک دوره هنری خاص یا هنر، یک منطقه جغرافیایی خاص را انتخاب کنند، یا ممکن است ارتباط هنر با سایر رشته ها را به طور تحصیل میان رشته ای مانند فلسفه و هنر یا جامعه شناسی و هنر را انتخاب کنند و در این زمینه مطالعات خودشان را ادامه دهند.

رشته های هنرهای زیبا

رشته تاریخ هنر در مورد تحلیل آثار هنری اما رشته های هنرهای زیبا در مورد خلق این آثار هنری می باشند. رشته های هنرهای زیبا ترکیبی از واحد های درسی عملی و تئوری می باشند. رشته های نقاشی، گرافیک، مجسمه سازی، عکاسی، کارگردانی و… از جمله رشته های هنرهای زیبا می باشند. علاقه مندان رشته های هنری نیز می توانند در زمینه های بسیار تخصصی تر نیز مانند هنر داستان نویسی مصور(کامیک) یا طراحی چاپ ادامه تحصیل بدهند.

رشته های طراحی

رشته های طراحی نیز که مرتبط با رشته های هنرهای زیبا می باشند شامل طیف گسترده ای از رشته ها همچون طراحی پارچه، مد و فشن ، طراحی گرافیک، طراحی داخلی، طراحی تبلیغات، طراحی صنعتی و معماری می شوند. شما می توانید در هر کدام از این گرایش ها که علاقه مند بودید ادامه تحصیل بدهید. به عنوان مثال مدرک لیسانس در رشته طراحی گرافیک را بگیرید یا به طور گسترده تر رشته طراحی را انتخاب کنید و در نهایت تخصص و گرایش خاص خودتان را انتخاب کنید. تحصیل در این رشته ها نیازمند کسب توانایی و اطلاعات فنی زیاد و ارتقای مهارت های عملی می باشد.

رشته های هنرهای دیجیتال

علاوه بر رشته های هنری قدیمی تر مجموعه جدیدی از رشته های هنری جدید همسو با افزایش ظهور ابزارهای دیجیتال نیز ایجاد شده اند. انیمیشن، گرافیک، عکاسی، و هنر های کامپیوتری رشته هایی هستند که در آنها آثار هنری از طریق ابزارهای دیجیتال ایجاد می شوند. اگر شما مایل باشید که در زمینه های طراحی وبسایت، طراحی بازی های کامپیوتری و سایر طراحی های دیجیتال فعالیت کنید می توانید با تحصیل در این رشته ها اطلاعلات و مهارت های فنی مورد نیاز خودتان را افزایش دهید.

رشته های مختلف تاریخ هنر

آینده شغلی رشته های هنری در کانادا

فعالیت در زمینه رشته های هنری، گسترده و متنوع است. مهارت هایی که محصلان رشته های هنری برای ورود به بازار کار نیاز دارند باید در صنعت های مختلف از جمله صنعت بازاریابی، روابط عمومی، رسانه و حتی حسابداری کاربرد داشته باشند. بنابراین رشته های هنری و ایده های خلاقانه در بسیاری از شغل ها و صنعت هایی که غیرمرتبط با هنر بنظر می رسند نیز کاربرد دارد.

متقاضیان فعالیت در رشته های هنری باید در رشته و زمینه کاری خود در طول تحصیل نمونه کارهایی (پورتوفیلیو) برای نشان دادن به کارفرمایان آماده کنند و سعی کنند که این نمونه کارها را براساس تئوری و مباحثی که هنگام تحصیل آموزش دیده اند آماده کنند و تکنیک هایی که بصورت تئوری یادگرفته اند را برای ایجاد آثار هنری خود بکار ببرند.

برای آشنایی بیشتر در ادامه چند مثال از شغل های مرتبط به رشته هنر را می آوریم:

 هنرمند هنرهای زیبا

هنرمندهایی که آثار هنری مانند تابلوهای نقاشی، عکس های نمایشگاهی و یا مجسمه خلق می کنند نیز می توانند از طریق به نمایش گذاشتن آثار خود و فروش آن ها درآمد کسب کنند. در این زمینه هنرمندان باید مکان های جدید و خلاقانه ای برای نمایش آثار خود پیدا کنند و خلاق و به روز باشند. حتی بسیاری از هنرمندان آثار هنری نیز می توانند در کنار شغل دیگر خود به خلق آثار هنری نیز بپردازد.

کارشناس میراث فرهنگی

این موقعیت شغلی مناسب افرادی است که در رشته تاریخ هنر تحصیل کرده اند و اطلاعات زیادی از آثار باستانی و فرهنگی دارند. این افراد وظیفه مدیریت و حفاظت از موزه ها، محیط آثارباستانی و بناهای تاریخی را دارند.

این افراد باید از مهارت های تفکر انتقادی و حل مسئله خود برای تعادل بخشیدن به حفظ ساختار آثارو بناهای باستانی متناسب با نیاز به درآمدزایی، استفاده کنند. سابقه کار مرتبط به متقاضیان این شغل کمک می کند که پس از فارغ التحصیلی راحت تر مشغول به کار شوند.

تدریس هنر

افراد علاقه مند به تدریس همچنین می توانند به تدریس هنر در مدرسه یا دانشگاه ها و موسسات هنری نیز بپردازند. البته دانشجویان بین المللی باید این نکته را نیز مدنظر داشته باشند که برای تدریس باید توانایی برقراری ارتباط خوبی داشته باشند و از سطح زبان قابل توجهی برخوردار باشند.

علاوه بر این موارد بسیاری جایگاه های شغلی مناسب دیگر برای متقاضیان تحصیل در رشته هنر از جمله انیماتور، طراح صنعتی، طراح پارچه و… وجود دارد که شما می توانید با مطالعات بیشتر اطلاعات کافی را برای انتخاب شغل آینده خود کسب کنید.

مدارک رشته های هنری در کانادا

برای تحصیل در رشته هنر مانند بسیاری رشته های دیگر نیز متقاضیان می توانند برای تحصیل در دوره لیسانس اقدام به دریافت پذیرش از دانشگاه های مختلف کنند و در ادامه در صورت تمایل در مقاطع بالاتر یعنی ارشد و دکترا نیز ادامه تحصیل بدهند.

دوره لیسانس در رشته هنر چهارساله می باشد. همچنین اگر متقاضیان ادامه تحصیل در رشته هنر تمایل به ادامه تحصیل در مقطع لیسانس نداشته باشند می توانند اقدام به دریافت گواهینامه های رشته های هنر یا مدرک کاردانی رشته هنر بکنند که مدت زمان کمتری (معمولا دوساله) به طول می انجامند. این گواهینامه ها و مدارک کاردانی هنر نیز تحت شرایط خاص قابل تبدیل به مدرک لیسانس هستند.

هفت دانشگاه برتر کانادا در رشته های هنر و طراحی

در ادامه به بررسی دانشگاه های مطرح در رشته هنر و شرایط پذیرش و شهریه آنها می پردازیم.

نکته: شهریه های مذکور در جدول ذیل حدودی هستند و امکان تغییر نسبی در آنها وجود خواهد داشت.

هزینه تحصیل در مقطع لیسانس

( سالانه)

مدارک زبان موردنیاز موقعیت مکانی رنک جهانی دانشگاه (QS)

نام دانشگاه

21,810 $

TOEFL IBT 84

IELTS  6.5

شهر ونکوور کانادا

30

دانشگاه امیلی کار

 23,700 $

TOEFL IBT 75-90

IELTS 7-6

شهر مونترئال کانادا

51 تا 100

دانشگاه کنکوردیا

60372 $

TOEFL IBT 89-99

IELTS 6.5

شهر تورنتو کانادا

51 تا 100

دانشگاه تورنتو

31,010 $

TOEFL IBT 84

IELTS  6.5

شهر تورنتو کانادا

101 تا 150

دانشگاه او سی ای دی

(OCAD)

30,413 $

TOEFL IBT 83-92

IELTS 6.5

شهر تورنتو کانادا

101 تا 150

دانشگاه رایرسون

41,156 $

TOEFL IBT 90

IELTS  6.5

شهر ونکوور کانادا

101 تا 150

دانشگاه بریتیش کلمبیا

29,400 $

TOEFL IBT 88

IELTS  6.5

شهر برنابی کانادا

151 تا 200

دانشگاه سایمون فریزر

سایر دانشگاه های مطرح ادامه تحصیل در رشته هنر

دانشگاه هنر آلبرتا که سابقا کالج هنر و طراحی آلبرتا نام داشته است یک دانشگاه دولتی است که در شهر کلگری ایالت آلبرتا واقع شده است و از سال تاسیس خود در سال 1973 در رشته های هنرهای زیبا، رسانه های جدید و طراحی تمام تلاش خود را کرده است تا دانشجویان در محیطی استودیو محور بتوانند به تحصیل این رشته ها بپردازند.

یکی از برنامه های این دانشگاه برنامه لیسانس هنر های زیبا است که شامل گرایش های گرافیک، نقاشی، مجسمه سازی، سفالگری، کار با چوب، کار با شیشه و طراحی و ساخت جواهر، طراحی چاپ، هنر های رسانه ای و تکنولوژی می شود. علاوه بر مدرک لیسانس هنرهای زیبا در این دانشگاه برنامه های لیسانس طراحی نیز ارائه می شود که شامل گرایش های عکاسی و رسانه های تصویری است. هر دو این برنامه ها چهار ساله می باشند.

علاوه بر دانشگاه هنر آلبرتا، خود دانشگاه آلبرتا هم یک دپارتمان هنر دارد که در سال 1910 مهاجران نروژی این دانشگاه را تاسیس کردند. موسسه دپارتمان هنر دانشگاه آلبرتا در سه حوزه کلی هنرهای بصری، موسیقی و درام برنامه هایی برای تحصیل دانشجویان دارد.

کالج جورج براون که در شهر تورنتو واقع شده است از سه دپارتمان طراحی، مدرسه مد و فشن و مدرسه هنر های نمایشی تشکیل شده است و در تمامی این مدرسه رشته های مختلف هنری در سطح لیسانس و تحصیلات تکمیلی ارائه می شوند. مدرسه هنر اتاوا که در شهر اتاوای ایالت انتاریو واقع شده است، برنامه ها و مدارک بسیار متنوعی برای متقاضیان رشته های هنری دارد؛ از جمله برنامه های یک ساله گرفتن مدرک یا برنامه سه ساله گرفتن مدرک هنری، ورکشاپ ها و کمپ های هنری.

این مدرسه همچنین نمایشگاه هایی برگزار می کند که محصلان رشته هنر در این دانشگاه می توانند آثار خود را در این نمایشگاه ها در معرض نمایش قرار بدهند. مدرسه هنر اتاوا همچنین یک نمایشگاه فروش آثار هنری برای هنرمندان و هنرجویان دارد.

علاوه بر دانشگاه ها و موسسات هنری که در بالا آورده شدند ده ها دانشگاه و موسسه دیگر در کانادا هستند که برنامه های متنوعی برای متقاضیان تحصیل در رشته هنر دارند. پس اگر شما علاقه مند به ادامه تحصیل در رشته هنر در دانشگاه های کانادا می باشید در وهله اول حوزه علاقه و استعداد خودتان در رشته های هنری را مشخص کنید و به دنبال دانشگاهی باشید که رشته مورد علاقه شما را در برنامه هایش ارائه می دهد و در مرحله ی بعد نمونه کارهای هنری خود (پورتوفیلیو) را آماده کنید زیرا در برخی از برنامه ها برای گرفتن پذیرش از دانشگاه نیاز به ارائه نمونه کار دارید.

سایر دانشگاه های مطرح ادامه تحصیل در رشته هنر

دانشگاه هنر آلبرتا که سابقا کالج هنر و طراحی آلبرتا نام داشته است یک دانشگاه دولتی است که در شهر کلگری ایالت آلبرتا واقع شده است و از سال تاسیس خود در سال 1973 در رشته های هنرهای زیبا، رسانه های جدید و طراحی تمام تلاش خود را کرده است تا دانشجویان در محیطی استودیو محور بتوانند به تحصیل این رشته ها بپردازند.

یکی از برنامه های این دانشگاه برنامه لیسانس هنر های زیبا است که شامل گرایش های گرافیک، نقاشی، مجسمه سازی، سفالگری، کار با چوب، کار با شیشه و طراحی و ساخت جواهر، طراحی چاپ، هنر های رسانه ای و تکنولوژی می شود. علاوه بر مدرک لیسانس هنرهای زیبا در این دانشگاه برنامه های لیسانس طراحی نیز ارائه می شود که شامل گرایش های عکاسی و رسانه های تصویری است. هر دو این برنامه ها چهار ساله می باشند.

علاوه بر دانشگاه هنر آلبرتا، خود دانشگاه آلبرتا هم یک دپارتمان هنر دارد که در سال 1910 مهاجران نروژی این دانشگاه را تاسیس کردند. موسسه دپارتمان هنر دانشگاه آلبرتا در سه حوزه کلی هنرهای بصری، موسیقی و درام برنامه هایی برای تحصیل دانشجویان دارد.

کالج جورج براون که در شهر تورنتو واقع شده است از سه دپارتمان طراحی، مدرسه مد و فشن و مدرسه هنر های نمایشی تشکیل شده است و در تمامی این مدرسه رشته های مختلف هنری در سطح لیسانس و تحصیلات تکمیلی ارائه می شوند. مدرسه هنر اتاوا که در شهر اتاوای ایالت انتاریو واقع شده است، برنامه ها و مدارک بسیار متنوعی برای متقاضیان رشته های هنری دارد؛ از جمله برنامه های یک ساله گرفتن مدرک یا برنامه سه ساله گرفتن مدرک هنری، ورکشاپ ها و کمپ های هنری.

این مدرسه همچنین نمایشگاه هایی برگزار می کند که محصلان رشته هنر در این دانشگاه می توانند آثار خود را در این نمایشگاه ها در معرض نمایش قرار بدهند. مدرسه هنر اتاوا همچنین یک نمایشگاه فروش آثار هنری برای هنرمندان و هنرجویان دارد.

علاوه بر دانشگاه ها و موسسات هنری که در بالا آورده شدند ده ها دانشگاه و موسسه دیگر در کانادا هستند که برنامه های متنوعی برای متقاضیان تحصیل در رشته هنر دارند. پس اگر شما علاقه مند به ادامه تحصیل در رشته هنر در دانشگاه های کانادا می باشید در وهله اول حوزه علاقه و استعداد خودتان در رشته های هنری را مشخص کنید و به دنبال دانشگاهی باشید که رشته مورد علاقه شما را در برنامه هایش ارائه می دهد و در مرحله ی بعد نمونه کارهای هنری خود (پورتوفیلیو) را آماده کنید زیرا در برخی از برنامه ها برای گرفتن پذیرش از دانشگاه نیاز به ارائه نمونه کار دارید.

ده برنامه معروف هنر و معماری در کانادا

دیپلم پیشرفته طراحی مد، کالج فنشاو (Fanshawe)

کسانی که قصد ورود به صنعت مد را دارند، برنامه طراحی مد کالج فنشاو گزینه مناسبی برای آن ها می باشد. یکی از بزرگترین و محبوب ترین کالج های انتاریو، فنشاو پیشرو در آموزش کاربردی است و هر ساله  هزاران دانشجو از بیش از 40 کشور جهان را می پذیرد.این مدرک دیپلم پیشرفته طراحی مد، دانشجویان را با تمرکز بر یادگیری عملی آماده فعالیت در آینده می کند. کار در کارگاه ها و سفرهای مرتبط مد، دانشجویان را با واقعیت های موجود در صنعت مد به خوبی آشنا می کند و آن ها را برای کار در این صنعت آماده می کند.

لیسانس هنر: ارتباطات ، رسانه و فیلم – دانشگاه ویندزور

در دوره لیسانس هنر ارتباطات، رسانه و فیلم دانشگاه ویندزور دانشجویان در مورد دنیای رسانه چه در سطح عملی و چه در سطح تئوری آموزش می بینند. این برنامه لیسانس هنر به دلیل نگاه همه جانبه به چشم انداز رسانه و چشم انداز شغلی گسترده، محبوب است. برنامه کامل دانشگاه ویندزور دانشجویان را برای مشاغل هیجان انگیز در تبلیغات، روابط عمومی و سایر حوزه های رسانه های دیجیتال آماده می کند.

لیسانس هنر: فرهنگ و هنررسانه ای – دانشگاه نیوبرانزویک

برنامه  Bachelor of Arts – Media Arts and Cultures دانشگاه نیوبرانزویک یکی از اولین برنامه ها در نوع خود در کاناداست. دانشجویان در این رشته علاوه بر آموزش هنرهای لیبرال سایر مهارت های لازم هنر های رسانه ای را کاملا کاربردی و عملی آموزش می بینند. در واقع این یک برنامه چند جانبه است که دانشجویان در طول این دوره هم ساخت فیلم، انیمیشن، وبسایت و حتی بازی های ویدیویی را تجربه می کنند. دانشگاه نیوبرانزویک که تنها 10 دقیقه با مرکز شهر فردریکون فاصله دارد، یکی از بهترین دانشگاه ها در سواحل شرقی کانادا است. هنرمندان زیادی در این شهر زندگی می کنند و این شهر کافه ها و بوتیک های زیادی دارد که این شهر را به مقصدی مناسب برای دانشجویان هنر تبدیل کرده است.

 دیپلم مدلسازی سه بعدی ، هنر و انیمیشن – انستیتوی تکنولوژی بریتیش کلمبیا

فرصت های شغلی زیادی برای هنرمندان و انیماتورهای مدل سازی سه بعدی وجود دارد که روز به روز هم در حال افزایش هستند. موسسه فناوری بریتیش کلمبیا (BCIT) بهترین گزینه برای تحصیل این رشته ها در کانادا می باشد. در پایان دوره دو ساله مدلسازی سه بعدی، هنر و انیمیشن، دانشجویان مهارت هایی را پیدا می کنند که کارفرمایان به دنبال آن هستند. این برنامه دانشجویان را برای کار در حوزه جلوه های بصری، بازی های ویدیویی، فیلم، تلویزیون و موارد دیگر آماده می کند. و به لطف موقعیت این انستیتیو در برنابی، نزدیک به سواحل شرقی ونکوور دانشجویان نزدیک به محل صنعت ساخت فیلم و بازی های ویدیویی کانادا هستند.

لیسانس هنر: هنرهای زیبا – دانشگاه واترلو

دانشگاه واترلو به دلیل برنامه های فنی و مهندسی خود در سراسر جهان شناخته شده است. با این حال ، دانشکده هنرهای زیبا واترلو نیز از شهرت قابل توجهی در کانادا و در میان دانشجویان بین المللی برخوردار است. رشته هنر های زیبا یکی از پر طرفدارترین رشته های هنری است .دانشجویان علاوه بر نقاشی، مجسمه سازی، چاپ و سایر رشته ها مهارت تفکر انتقادی در هنر را نیز کسب می کنند. رشته های اصلی این برنامه شامل تاریخ هنرو فرهنگ هنر های تجسمی و مطالعات فیلم هستند.

لیسانس هنر: هنرهای زیبا – دانشگاه آلگوما

اگر به دنبال تحصیل در یک جامعه دانشگاهی صمیمی بدون تشریفات هستید دانشگاه آلگوما می تواند بهترین گزینه برای شما باشد. دانشگاه آلگوما با 75 کلاس کوچکترین دانشگاه در استان انتاریو می باشد. آلگوما کمتر به سخنرانی و بیشتر به بحث و گفتگو می پردازد. برنامه کارشناسی هنر – هنرهای زیبا را دانشجویان می توانند در سه سال به پایان برسانند یا در چهارسال به پایان برسانند و مدرک چهارساله ممتاز بگیرند. دانشجویان در این دانشگاه کاملا در تعامل با اساتید خود هستند. دانشگاه آلگوما واقع در استان انتاریو در موقعیتی زیبا با طبیعت فوق العاده واقع شده است.

دیپلم طراحی  رسانه های تعاملی، کالج سنکا (پردیس یورک)

مدرک دو ساله کالج سنکا در طراحی رسانه تعاملی دانشجویان را برای طیف گسترده ای از مشاغل متمرکز در رسانه های دیجیتال آماده می کند. حوزه علاقه شما در هر کدام از رشته های طراحی گرافیک، بازاریابی دیجیتال یا حتی جلوه های بصری باشد از طریق تحصیل در این برنامه می توانید مهارت ها عملی زیادی کسب کنید. این برنامه در پردیس یورک در شهر تورنتو یکی از بزرگترین شهرهای کانادا می باشد.

لیسانس تجارت جهانی و هنرهای دیجیتال – دانشگاه واترلو

مدرک لیسانس تجارت جهانی و هنرهای دیجیتال دانشگاه واترلو دارای یک ساختار منحصر به فرد است. دانشجویان دو سال اول برنامه را در پردیس اصلی واترلو و دو سال آخر را در پردیس رسانه دیجیتال در استراتفورد ، انتاریو می گذرانند. این برنامه برای افراد خلاق که به دنبال استفاده از مهارت های خود در دنیای تجارت هستند، بهترین گزینه می باشد. شما برنامه های هنری و طراحی دیگری را در کانادا پیدا نخواهید کرد که به این ترتیب ترکیبی از دانش مارکتینگ ،اقتصاد و مهارت های هنری باشد.

طراحی تجربه کاربر – کالج سنت لارنس ، کینگستون

تقاضا برای استخدام طراحان تجربه کاربر در کانادا زیاد است. کالج سنت لارنس با گواهینامه معروف خود در زمینه طراحی تجربه کاربری، فارغ التحصیلان را فقط در مدت هشت ماه برای فعالیت در این زمینه آماده می کند. برنامه  طراحی کاربری که برای فارغ التحصیلان دارای مدرک دیپلم یا مدرک سه ساله ساخته شده است مهارت هایی متناسب با بخش های مختلف صنعت به آن ها آموزش می دهد. طراحی تجربه کاربر رشته ای است که به دنبال راهکارهایی در جهت افزایش رضایت کاربران محصول در طراحی محصول مورد عرضه است که به UX معروف است.

لیسانس طراحی داخلی – دانشگاه یورکویل ، تورنتو

در دهه گذشته، دانشگاه یوركویل به یكی از محبوب ترین مقاصد تحصیلی كانادا برای دانشجویان بین المللی تبدیل  شده است. در حالی که یوركویل پردیس هایی در تورنتو و ونكوور دارد، فقط تورنتو برنامه كارشناسی طراحی داخلی را ارائه می دهد. کارشناسی ارشد طراحی داخلی Yorkville دانشجویان را برای یک حرفه با ارزش در صنعت طراحی آماده می کند.

دانشجویان این امکان را دارند که در مدت سه سال مدرک خود را به پایان برسانند و همچنین می توانند از موقعیت مکانی عالی  یورکویل استفاده کنند. این دانشگاه پایین تر از خیابان دانشگاه یورک واقع در قلب یکی از بزرگترین محله های دانشجویی کانادا واقع شده است.