برنامه استانی آلبرتابرنامه های مهاجرت استانی کانادا (PNP)، یکی از روش های سریع (Fast-Track) و مهم برای اخذ اقامت دائم کانادا هستند.

برنامه های استانی (PNPها) این امکان را برای استان ها و مناطق کانادا فراهم می کنند تا افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند و علاقمند به سکونت و زندگی در استان خاصی هستند را انتخاب کنند.

هر یک از استان ها (به جز کبک که سیستم انتخاب استانی متفاوتی دارد) و نوناووت، برنامه های انتخاب استانی منحصر به فردی دارند.

استان ها و مناطق شرکت کننده توافق نامه ای با سازمان مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) امضا می کنند که از طریق آن می توانند افرادی را که شرایط مدنظر آنها را دارند، انتخاب نمایند.

مجموعه مهاجرتی کاناداپاس از شما دعوت میکند، فرم ارزیابی رایگان را به دقت تکمیل کرده، سوابق و افتخارات خود را نیز ذکر بفرمایید.

فرم ارزیابی رایگان

برای مهاجرت به کانادا معیار سن چقدر اهمیت دارد؟ را در ویدئو زیر از زبان آقای مهیار حلاج پور بهترین وکیل مهاجرت کانادا بشنوید.

در صورت تمایل می توانید از طریق فرم زیر شماره خود را ثبت کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند


  مهاجرت به کانادا از طریق برنامه ی استانی آلبرتا، برای کسانی که هم تصمیم به مهاجرت دارند و هم استان آلبرتا را برگزیده اند، انتخاب خوبی است. تیم مهاجرتی کاناداپاس با مدیریت آقای حلاج پور وکیل مهاجرتی، شما را در این مسیر تا دریافت ویزا همراهی می کند.

   

  آنچه در ادامه خواهید خواند:

  مهاجرت از طریق استارت آپ کانادا

  مختصری درباره استان آلبرتا

  مرکزاستان آلبرتا ادمونتون است و مهم‌ ترین شهر آن، شهر کلگری است و شهر بنف از نقاط دیدنی این استان می‌ باشد. مساحت این استان  ۶۶۱٫۸۴۸ کیلومتر مربع است و بعد از کبک، انتاریو، بریتیش کلمبیا در رده چهارم قراردارد . دارای تعداد زیادی رودخانه و چشمه و دریاچه و منبع آب و همچنین پوشش گیاهی خوبی است. Lake Claire, Lesser Slave Lake, Lake Athabasc   سه دریاچه بزرگ این استان است. آلبرتا یک استان نفت‌ خیز است. اکثر جمعیت این منطقه در دو شهر ادمونتون که مرکز این استان است و کالگری با جمعیت هر کدام بالای یک میلیون نفر واقع شده‌ است.

  آلبرتا با وجود پیشرو بودن در زمینه صنعت نفت و گاز در جهان هم چنان دارای صنایع متفاوت و در حال رشد و هم چنین خدمات اقتصادی است. آلبرتا به یکی از مهم ترین مقصدها برای مهاجران به کانادا تبدیل شده‌ است. امروزه آلبرتا بدون شک دارای شکوفا ترین اقتصاد استانی در کاناداست و در سطح جهانی به ارائه کیفیت خوب زندگی شناخته شده‌ است.

  به جز استان کبک بقیه استان های کانادا تحت برنامه مهاجرت استانی کانادا همه ساله اقدام به جذب افرادی هستند که واجد شرایط تعیین شده از سوی استان باشند.

  در این  مبحث توضیحات لازم در خصوص برنامه استانی آلبرتا (Alberta Immigrant Nominee Program)،داده شده است. همراه ما باشید.

  مهاجرت به کانادا با برنامه های استانی آلبرتا (AINP)

  Alberta Immigrant Nominee Program، برنامه مهاجرت استانی آلبرتا (اختصارا AINP) افراد دارای شرایط مد نظر این استان، به لحاظ داشتن فاکتورهایی مانند سن مناسب، سطح مهارت در زبان و سوابق کاری، امتیازبندی می شوند، شخص برگزیده از طریق برنامه های استانی آلبرتا، 600 امتیاز در سیستم اکسپرس انتری فدرال کسب می کند و همین موضوع باعث تسریع روند دریافت اقامت دائم  وی خواهد شد.

  در حال حاضر برنامه مهاجرت استانی آلبرتا، از سه برنامه زیر تشکیل شده است

  1. برنامه فرصت آلبرتا Alberta Opportunity Stream (AOS)
  2. برنامه اکسپرس انتری آلبرتا Alberta Express Entry Stream
  3. برنامه کشاورزان خوداشتغال Self-Employed Farmer Stream

   * برنامه فرصت آلبرتا (Alberta Opportunity Stream)  درسال 2018 به جای برنامه های استخدام استراتژیک (Strategic Recruitment Stream) و کارفرما محور (Employer-Driven Stream )   معرفی شده است.

  برنامه استانی استان آلبرتا

  – مهاجرت به کانادا از طریق برنامه فرصت آلبرتا (Alberta Opportunity Stream)

  اولین برنامه از برنامه های استانی آلبرتاست که در زیر به معرفی آن و شرایط مورد نیاز برای آن می پردازیم، برنامه فرصت آلبرتا است.

  برای کسانی که در آلبرتا کار می کنند یا از مؤسسات و یا دانشگاه های معتبردر استان آلبرتا در مقطع دیپلم به بالا درس خوانده و تحصیلات خود را به پایان برده اند و یا دارای یک شغل با مجوز قانونی پس ازاتمام تحصیلات (Post Graduation Work Permit)  در استان باشند، برنامه فرصت آلبرتا می تواند راهی باشد برای اخذ اقامت دائم کانادا.

  افراد علاقه مند به برنامه فرصت آلبرتا (Alberta Opportunity Stream) می بایست حداقل فاکتورهای زیر را داشته باشند

  – شرایط اقامتی و اجازه کارداشته باشند.

  – دارای مهارت های زبان باشند.

  – سطح تحصیلات مد نظر را دارا باشند.

  – سوابق کاری داشته باشند ،؛به شرطی که آن کار در لیست مشاغل غیرمجاز نام برده نشده باشد.

  • شرایط اقامتی و داشتن مجوز کار در برنامه فرصت آلبرتا  Alberta Opportunity Stream))

  افرادی که متقاضی برنامه فرصت آلبرتا هستند، در زمان ارائه درخواست و نیز در موقع  ارزیابی درخواست خود، وضعیت اقامتی قانونی و صحیح داشته باشند که نشان می دهد فرد مذکور دارای صلاحیت کار کردن دراین کشور را دارد. وی همچنین باید دارای مجوز کار برای یک شغل واجد شرایط در استان آلبرتا باشد.

  این مشاغل ممکن است به تاییدیه مثبت اداره کار (LMIA) نیازمند باشد ومی تواند ازداشتن این تاییدیه معاف باشد و نیاز به LMIA نداشته باشد که این مشاغل معمولا تحت برنامه های تجارت بین المللی، نقل و انتقالات درون شرکتی یا  برنامه تجربه کانادایی می باشند.

  افرادی که با با اجازه کاربعد از اتمام تحصیلات، می خواهند مشغول به کار شوند نیز به تادیییه مثبت اداره کار (LMIA) نیاز نخواهند داشت. در این مورد کافیست دانشجو از دانشگاه های معتبر و یا موسسات معتبر تحصیلاتش را به اتمام رسانده باشد و یا با مجوز کار پس از تحصیل در کانادا مشغول به کار باشد.

  • شرط مهارت زبان

  افرادی که در یکی از رده های شغلی آن ها در یکی از رده های  0، A و B مشغول به کارند، داشتن مهارت زبانی در زبان های رسمی کانادا بسیار مهم است. این افراد باید حداقل معادل با CLB 5 را داشته باشند. NOC  شغلی3413 به لحااظ داشتن مهارت زبان متفاوت است و این افراد باید مدرک معادل CLB7  را بتوانند ارائه دهند . این رده شغلی مربوط به حوزه سلامت و پرستاری و خدمات پزشکی به بیماران است.

  • سطح تحصیلات

  متقاضیان  برنامه فرصت آلبرتا  باید دست کم دارای دیپلم دبیرستان در کانادا و در کشور خود باشند. سطح تحصیلات هر چه باشد باید از سوی سازمان های مشخص شده در کانادا که مسوول ارزیابی مدارک و تایید مدارک هستند، مانند سازمان wes کانادا، تاییدیه دریافت کرده باشد.

  افرادی که دارای اجازه کار پس از اتمام تحصیل هستند و اگر متقاضی شرکت در برنامه فرصت آلبرتا باشند، بایستی دارای شرایط زیر باشند:

  • اتمام دوره تحصیلی در یکی از دانشگاه ها یا موسسات معتبر در استان آلبرتا
  • مدارک آنان از سوی اداره تحصیلات تکمیلی استان آلبرتا مورد تایید باشد.
  • سوابق کار

  برای این که اشخاص سابقه کاری که دارند، در این برنامه مورد قبول باشد، باید حداقل 12 ماه از 18 ماه گذشته سابقه کاری در شغل  کنونی خود را داشته باشند و یا حداقل 24 ماه از 30 ماه گذشته در شغلی که در حال حاضر در کانادا و یا خارج دارد، سابقه کار داشته باشند. این سابقه کار، باید به صورت فول تایم و حداقل به میزان 30 ساعت در هفته باشد و در شغلی مشابه شغل کنونی متقاضی باشد . این کار باید توسط اداره مهاجرت و شهروندی تأیید شده باشد و همراه با مجوز کار  بوده باشد.

  اگر متقاضی دارای ویزای کار پس از تحصیل باشد و می خواهد از کاری که در ایام کارآموزی و در زمان تحصیل انجام داده به عنوان سابقه کار استفاده کند، می بایست حداقل 6 ماه از 8 ماه گذشته بطور فول تایم و در آلبرتا و در شغل حال حاضر خود مشغول به کار بوده باشد و در شغلی مرتبط با تحصیلات خود که در آلبرتا کسب کرده، مشغول به کار بوده باشد.

  سابقه کاری این دسته افراد باید  به صورتی باشد که شخص در زمان کارآموزی حقوق دریافت کرده باشد و کار نیز به صورت فول تایم  بوده باشد (به مدت دست کم 30 ساعت در هفته ) سابقه کار باید با شغلی که فرد هم اکنون دارد در یک راستا باشند و نیز این سابقه کار در استان آلبرتا کسب شده باشد.

  شرایط داشتن پیشنهاد کاری

  در صورتی افراد می توانند برای این برنامه درخواست خود را ارائه دهند که از سوی یک کارفرمای کانادایی در استان آلبرتا یک پیشنهاد کاری معتبر در راستای شغل کنونی خود دریافت کرده باشند.

  او باید به صورت فول تایم در آلبرتا برای کارفرما کار کند و نیز  کارش باید دارای مجوزباشد.

  پیشنهاد کاری نیز می بایست به صورت فول تایم و با دریافت دستمزد، دست کم 30 ساعت در هفته و به مدت  یک سال باشد و نیز کارفرمای آلبرتایی آن را امضا کرده باشد. این پیشنهاد کاری باید در راستای شغل کنونی که متقاضی دارد، باشد و از جمله مشاغل مجاز در برنامه استانی آلبرتا باشد.

  برنامه استانی آلبرتا
  1. برنامه اکسپرس انتری در استان آلبرتا (Alberta Express Entry Stream)

  یکی از برنامه های استانی آلبرتا  اکسپرس انتری  است که این امکان را فراهم می آورد تا این استان افراد مستعد و نیروهای مورد نیاز خود را از طریق این برنامه انتخاب کند و برای آن ها دعوت نامه بفرستد.این افراد می توانند به توسعه و نیز تنوع اقتصادی و نژادی در کانادا کمک کنند. افرادی که در خارج از کانادا زندگی می کنند، می توانند درخواست خود را به برنامه اکسپرس انتری آلبرتا ارائه کنند . این زمانی امکان پذیر است که فرد مورد نظر، از سوی استان آلبرتا نامه NOI دریافت کرده باشند. این افراد باید دارای یک پروفایل در معتبر در اکسپرس انتری باشند و قصد زندگی کردن در این استان را داشته باشند. این افراد باید داری شغلی باشند که در رده مشاغل مورد نیاز آلبرتا جای داشته باشد. این افراد باید دست کم 300 امتیاز در در سیستم امتیازبندی جامع دست کم موفق به کسب 300 امتیاز شده باشند.این افراد این امکان را خواهند داشت که ازسوی دولت استانی  نامه NOI  دریافت کنند. افرادی که پیشنهاد کاری از  سوی یک کافرما در استان آلبرتا و یا سابقه کار در این استان را داشته باشند و یا از یک مؤسسه تحصیلات تکمیلی آلبرتا تحصیل کرده و آن را به پایان رسانده اند و پیشنهاد کاری معتبر داشته باشند و یا وابستگان درجه یک  که شهروند کانادا باشند در آلبرتا  کا رو زندگی می کند، داشته باشند، شانس بیشتری برای کاندید شدن نسبت به سایر داوطلبین خواهند داشت.

  1. . برنامه کشاورزان خوداشتغال استان آلبرتا (Self-Employed Farmer Stream)

   اگر شما از دسته افرادی هستید که دارای تجربه کار در مزارع و کشاورزی هستند و از سرمایه مناسب جهت سرمایه گذاری در امور مزرعه داری و کشاورزی برای خرید و توسعه  یک مزرعه در آلبرتا، برخوردار هستید، برنامه کشاورزان خوداشتغال آلبرتا برنامه ای است که می توانید از طریق آن، برای اقامت دائم کانادا برای خود و خانواده خود اقدام کنید.

   متقاضیان چه کسانی می توانند باشند؟  به طور کلی می توان گفت: صاحبان و اداره کنندگان مزرعه  ای که  برنامه کارو زندگی آینده آن ها براساس زندگی و سکونتشان در آلبرتا باشد.

   این افراد برای این که دارای شرایط کافی برای اقدام از طریق این برنامه استانی آلبرتا باشند، باید دست کم دارای شرایط زیر باشند.

   ** متقاضیانی که برنامه آن ها به توسعه و رونق کشاورزی در کانادا و این استان کمک کند، از سوی دولت آلبرتا در اولویت قرار می گیرد.

  کشاورزان خوداشتغال آلبرتا

  فاکتور اول


  اولین شرط اثبات تجربه مدیریت مزرعه  است. این کار با ارائه دادن مدارک و شواهد مالی مزرعه ای که در حال فعالیت باشد و اثبات سابقه کاردر این زمینه،امکان پذیر است. اگر شخص دارای مدارک تحصیلی است و دوره هایی در این زمینه گذرانده است، می تواند آن را ارائه نماید. همچنین فرد باید برنامه های آتی خود را مبنی بر کارهایی که قرار است در آلبرتا راه اندازی شوند، را ارائه دهد. ارائه کردن مدرکی که نشان می دهد که از لحاظ مالی یک مؤسسه مالی کانادایی،  در کار کشاورزی متقاضی را حمایت خواهد کرد نیز یکی از شرایط نامبرده است.

  فاکتور دوم


  دومین فاکتور اثبات حداقل میزان سرمایه گذاری در آلبرتا است. درخواست کننده باید اثبات کند که از نظر تمکن مالی این امکان را دارد که حداقل  500.000 دلار کانادا را در آلبرتا سرمایه گذاری کند.
  در واقع یا باید میزان دارایی خالص متقاضی 500،000 دلار کانادا  باشد و یا باید بتواند ثابت کند که امکان تأمین آن از سایر منابع برای وی وجود خواهد داشت.

  فاکتور سوم


  سومین فاکتور موثر در این برنامه استانی آلبرتا اثبات داشتن قصد سرمایه گذاری در یک بیزنس کشاورزی در آلبرتاست.

  متقاضیانی که برنامه آن ها به توسعه و رونق کشاورزی استان کمک کند، از سوی دولت آلبرتا در اولویت قرار می گیرد.

  مروری کوتاه بر برنامه کشاورزان خود اشتغال

  برنامه کشاورزان خود اشتغال آلبرتا

  برنامه استخدام استراتژیک (Strategic Recruitment Stream)

  این برنامه که در حال حاضر متوقف شده است که شامل گروه های زیر است.

  • (Compulsory and Optional Trades Category)

  واجدین شرایط:

  تجار و بازرگانانی که اسناد معتبر برای تجارت داشتند، می توانستند از این طریق اقدام به مهاجرت به کانادا کنند..( افراد باید موقع درخواست دارای یک مجوز کار معتبر بودند و در یکی از مشاغل اختیاری  و یا اجباری،در حال کار کردن بودند).

  • (Engineering Occupations Category)  

  مهندسان، و طراحانی که دارای سابقه کار در آلبرتا بوده اند و کار آن ها در زمره مشاغل تعیین شده در استان باشند می توانستند از طریق این برنامه اقدام کنند.

  • Post Graduate Worker Category))

  اشخاصی که از یکی از موسسات آموزش عالی (مستر یا دکترا) در آلبرتا تحصیل کرده و تحصیلات خود را با موفقیت تمام بودند و همراه با مجوز کار مشغول به کار بودند، امکان اقدام از طریق برنامه را داشتند.

   برنامه کارفرما محور (Employer-Driven Stream )

  این برنامه هم، در حال حاضر مانند برنامه استخدام استراتژیک متوقف شده است.

  چه گروه هایی تحت این برنامه قرار می گیرند؟

  • نیروی متخصص (Skilled Worker Category) 

  مختص متقاضیانی که یک پیشنهاد کار فول تایم  در یک شغل تخصصی دارند و در زمان ارائه درخواست در حال کار در آلبرتا نباشند.

  • دانش آموختگان  بین المللی  (International Graduate Category)

  مختص متقاضیانی که  در استان آلبرتا درس خوانده اند و مجوز کار پس از تحصیل دارند ویکی از کارفرمایان آلبرتا پیشنهاد کاری دریافت داشته اند.

  نیروی  کار نیمه ماهر  (Semi-Skilled Worker Category) 

  افرادی که یک یک پیشنهاد کار به صورت فول تایم از کارفرمایی در استان آلبرتا در کاری که نیاز به تخصص زیادی ندارد، داشتند، می توانستند از طریق این برنامه اقدام کنند.

  alberta.ca

  در ادامه برخی از سوالات متداول موکلان بیان شده است:

  به جز استان کبک بقیه استان های کانادا تحت برنامه مهاجرت استانی کانادا همه ساله اقدام به جذب افرادی هستند که واجد شرایط تعیین شده از سوی استان باشند.

  1. برنامه فرصت آلبرتا Alberta Opportunity Stream (AOS)
  2. برنامه اکسپرس انتری آلبرتا Alberta Express Entry Stream
  3. برنامه کشاورزان خوداشتغال Self-Employed Farmer Stream

  افرادی که در یکی از رده های شغلی آن ها در یکی از رده های  0، A و B مشغول به کارند، داشتن مهارت زبانی در زبان های رسمی کانادا بسیار مهم است. این افراد باید حداقل معادل با CLB 5 را داشته باشند. NOC  شغلی3413 به لحااظ داشتن مهارت زبان متفاوت است و این افراد باید مدرک معادل CLB7  را بتوانند ارائه دهند . این رده شغلی مربوط به حوزه سلامت و پرستاری و خدمات پزشکی به بیماران است.

  مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند. بدیهی است برداشت و مشورت های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی مجموعه جناب حلاج پور ممکن بوده و توصیه می شود. مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کاناداپاس و کاریابی بین المللی مهیار مسئولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسئولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.


  مهیار حلاج پور

  «افتخار داریم که مورد اعتماد شما هستیم»

  من مهیار حلاج پور هستم،

  عضو رسمی شورای قانون گذاری امور مهاجرت کانادا ICCRC، مشاور رسمی مهاجرت کانادا RCIC یا اصطلاحا وکیل مهاجرت.

  زندگی من صرف این می شود که اطمینان حاصل کنم که ممتاز ترین خدمات تخصصی حقوق مهاجرت کانادا را در مجموعه حقوقی مهاجرتی کاناداپاس ارائه می دهیم.

  شرکت توسعه بیزینس ،سرمایه گذاری استارت آپ i3 Capital گام به گام با بهترین متخصصین و مشاورین در خدمت اهداف کارآفرینانی است که برای پیشبرد اهدافشان به ما اعتماد کرده اند‌.

  و همچنین در کنار همکارانم در کاریابی مهیار با مجوز رسمی از وزارت کار ایران برای تحقق برنامه های کاریابی بین المللی موکلین پارسی زبان می کوشیم.

  کاناداپاس - وکیل مهاجرت کانادا در تورنتو - بیوگرافی مهیار حلاج پور
  ارزیابی رایگان رزرو وقت مشاوره
  × تماس با ما
  Copy link