بهترین شهر کانادا برای ایرانیان کدام است؟ شرایط زندگی در شهرهای کانادا برای مهاجرت ایرانیان چگونه است؟

مسئله مهاجرت از کشوری به کشور دیگر روز به روز عادی تر می شود و افراد بیشتری تن به ترک وطن خود و مهاجرت به کشور دیگری می دهند. در سال 2003 سازمان بین المللی مهاجرت (IOM) اعلام کرد که مطابق با تحقیقات انجام شده، در سال 2050، تعداد مهاجران در جهان به 250 میلیون نفر خواهد رسید اما آن ها در این باره اشتباه می کردند. در پایان سال 2017 میلادی تعداد مهاجران از 250 میلیون نفر فزونی یافت. حال آن ها اعلام کرده اند که در سال 2050، بیش از 400 میلیون مهاجر در کشوری دیگر زندگی خواهند کرد.

اگر به دنبال کشوری برای مهاجرت هستید، کانادا می تواند مقصدی جذاب و زیبا برای مهاجرت باشد. کانادا دومین کشور پهناور جهان است اما از نظر جمعیتی جز کشورهای پرجمعیت به شمار نمی رود و 37.59 میلیون نفر بر اساس آخرین آمار در این کشور زندگی می کنند. بر اساس همین آمار، تقریبا 20% از جمعیت کانادا را نیز مهاجران تشکیل می دهند. در این مقاله ابتدا دلایل مهاجرت به کانادا و سپس بهترین شهرهای کانادا برای ایرانیان را بررسی خواهیم کرد.

آنچه در این مقاله خواهیم خواند:

دلایل مهاجرت به کانادا برای ایرانیان

در سال 2018، دولت کانادا به 310000 نفر از مهاجرین به این کشور، اقامت دائم اعطا کرده است و تصمیم دارد تا پایان سال 2020 نیز به 340000 مهاجر دیگر که به صورت قانونی به این کشور وارد شده اند، اقامت دائم اعطا کند. نکته بسیار جالبی که باید در این رابطه به آن اشاره شود آن است که کانادا بر اساس آخرین آمارهای ارائه شده، پنجمین کشور مناسب جهان برای پرورش کودکان است. همچنین بر اساس آخرین آمار منتشر شده توسط U.S News & World Report، کانادا دومین کشور مناسب جهان برای زندگی است.

البته باید به این نکته اشاره کنیم که مهاجرت یک پروسه بسیار جدی است که قطعا شرایط زندگی فرد و خانواده اش را به طور کلی تغییر می دهد. بنابراین در صورتی که فرد قصد مهاجرت به کشور دیگری را دارد، پیش تر باید اطمینان حاصل کند که شرایطی که در کشور مقصد خواهد داشت، زندگی او و خانواده اش را چگونه تغییر می دهد.

در کانادا شما با پدیده های زیر روبرو خواهید شد:

 • رشته کوه های جادویی و دشت های وسیع
 • ساحل های زیبا و متنوع چراکه طولانی ترین خط ساحلی جهان در کاناداست.
 • دریاچه های وسیع و امکان انجام ورزش های آبی
 • طبیعت بکر
 • دمای هوا در کانادا از 30- منفی در زمستان تا 30 درجه در تابستان متغیر است.
 • مشاهده شفق شمالی در برخی از شهرهای کانادا ممکن است
 • هتل های یخی در فصل زمستان در کانادا رواج چشمگیری دارد که در تابستان به طور کامل از بین می روند
 • شهرهای کانادا بسیار پاکیزه هستند و ساکنین آن مهمان نوازند
 • آلودگی هوا در کانادا معنا ندارد
 • بر اساس گزارش ها نرخ جنایت در کانادا بسیار کم است.

تورنتو، در لیست بهترین شهر کانادا برای ایرانیان

بزرگترین شهر استان انتاریو در کانادا، تورنتو است و جمعیت آن بیش از 2.5 میلیون نفر است. در شهر تورنتو بناها و امکان مشهور زیادی از جمله برج CN، باغ وحش تورنتو، خانه لوما و جزیره تورنتو وجود دارند که نمی توان این شهر را بدون آن ها تصور کرد. گالری هنر اونتاریو مشهورترین موزه شهر است. موزه رویال اونتاریو و موزه مشاهیر هاکی نیز از بناهای ویژه تورنتو هستند.

دمای هوا در تورنتو مساعد است. تابستان های تورنتو به ندرت دمای 30 درجه را تجربه می کنند و زمستان ها هوا تا 30- درجه نیز ممکن است برسد. بارش برف در زمستان های تورنتو رایج است. بنابراین می توان گفت بسیاری از ایرانیان نیز مشکلی با زندگی در این شهر از نظر آب و هوایی نخواهند داشت.

تورنتو جزو بهترین شهر کانادا برای تحصیل است و 5 دانشگاه دولتی در این شهر واقع شده است که 4 دانشگاه آن خارج از محیط شهری واقع شده است. دانشگاه تورنتو مشهورترین دانشگاه موجود در این شهر است که سالیانه متقاضیان فراوانی خواهان اخذ پذیرش از آن هستند. 4 کالج بسیار مشهور نیز در این شهر واقع شده که متقاضیان فراوانی برای شروع تحصیل در کانادا اقدام به پذیرش از این کالج ها می کنند.

هزینه زندگی در تورنتو نسبت به شهرهای دیگر بالاتر است و از این نظر دومین شهر کانادا شناخته می شود. نرخ بیکاری تورنتو به دلیلی شیوع کرونا 17.7% شده است. البته ذکر این نکته نیز الزامی است که نیروی کار در شهر تورنتو، دستمزد بسیار بالایی دریافت می کنند و می توانند به راحتی هزینه های زندگی خود را در این شهر پرداخت کنند. نرخ فقر در شهر تورنتو در کشور کانادا در سال های اخیر به حدود 15% رسیده است که در مقام مقایسه با سایر شهرهای کانادا عدد بسیار بالایی را نشان می دهد.

شهر تورنتو - Toronto City

بهترین شهر کانادا برای ایرانیان: برلینگتون

در صورتی که به فکر یک زندگی آرام در کشور کانادا هستید، این شهر قطعا یکی از بهترین شهرها برای شما خواهد بود. شهر برلینگتون اگرچه 185000 نفر جمعیت دارد، جز 20 شهر برتر کانادا بشمار می رود. این شهر یکی از شهرهای مهم استان اونتاریو است و بیش از 55% از جمعیت این شهر در منطقه ای به نام هورسشو ساکن هستند. باید این را در نظر داشت که این شهر با وجود جمعیت اندکی که در خود جای داده است یکی از مهم ترین شهرهای اونتاریو از نظر اشتغال است.

29 مدرسه در مقطع راهنمایی، 14 مدرسه کاتولیک، 8 مدرسه در سطح دبیرستان، 3 دبیرستان کاتولیک و 10 تیم ورزشی دولتی در این شهر واقع شده اند. 13 مدرسه خصوصی، 2 دانشگاه و کالج دندانپزشکی نیز در این شهر واقع شده اند. 4 استخر سرپوشیده، 2 استخر روباز، زمین های اسکی روی یخ و زمین گلف و هاکی از دیگر خدمات تفریحی این شهر است. این شهر اگرچه شهرتی در زمینه های هنری ندارد، اما برنامه های فرهنگی و هنری فراوانی سالیانه در این شهر برگزار می شوند.

دمای هوا در این شهر بسیار مناسب است بطوری که در تابستان به 28 درجه و در زمستان نهایتا به 6- درجه سانتی گراد می رسد. در زمستان های این شهر نمی توان انتظار زیادی برای بارش برف داشت. سطح بارش باران در این شهر در طول سال به 878 میلیمتر می رسد. بنابراین می توان گفت که برلینگتون یک شهر آرام با آب و هوایی معتدل برای زندگی است و بیشتر به عنوان شهری برای کار شناخته می شود تا برای تفریحات فراوان.

شهر برلینگتون - Burlington City

معرفی شهر میسیساگا در کانادا

یکی دیگر از شهرهای مهم استان اونتاریو در کشور کانادا، شهر میسیساگا (Mississauga) است. این شهر با جمعیتی در حدود یک میلیون نفر در سال 2019 یکی از امن ترین شهرهای کشور کانادا شناخته شد. میسیساگا یکی از شهرهای مهم کانادا از نظر اقتصادی است و برخی از بزرگترین بانک ها و مراکز مهم مالی این کشور، در این شهر واقع شده اند. صنایع داروسازی، الکترونیک، IT، حمل و نقل و هوافضا مهم ترین صنایع فعال اقتصادی در این شهر هستند. میدان مراسم جشن میسیساگا و مراکز خرید در این شهر، جذاب ترین مناطق برای توریست ها هستند. برخلاف بسیاری از شهرهای کانادا، بسکتبال ورزش اول این شهر است و پس از آن هاکی قرار دارد.

میسیساگا را نمی توان از شهرهای گران قیمت کانادا قلمداد کرد. بر اساس آخرین داده ها در میانه سال 2020، شهر میسیساگا از نظر شاخص هزینه های زندگی در میان 575 شهر مهم جهان، جایگاه 185 را به خود اختصاص داده است. این شهر از این نظر در میان شهرهای کانادا نیز در جایگاه 14 قرار گرفته است. بیشترین هزینه زندگی در این شهر، مربوط به هزینه اجاره مسکن است چراکه بسته به متراژ و محل قرارگیری می تواند 1500$ تا 3500$ (دلار کانادا) هزینه در بر داشته باشد. متوسط درآمد در این شهر نیز در حدود 3880$ (دلار کانادا) است.

شهر میسیساگا - Mississauga City

ریچموند هیل بزرگترین میزبان ایرانیان در کانادا

شهر ریچموند هیل یکی از کوچکترین شهرهای اونتاریو است و در فاصله ای 36 کیلومتری با تورنتو واقع شده است. این شهر با جمعیتی در حدود 200 هزار نفر، در 25 مارچ 2019 به عنوان شهر (City) شناخته شد و تا پیش از آن یکی از شهرهای کوچک کانادا به شمار می رفت. نکته حائز اهمیت در رابطه با جمعیت این شهر آن است که بر اساس آخرین سرشماری های رسمی انجام شده در این شهر، 11% از جمعیت آن را ایرانیان تشکیل داده اند. جالب است بدانید درصد قابل توجهی از جمعیت این شهر را مهاجران تشکیل داده اند به طوری که تنها 7.3% از جمعیت این شهر شهروندان کانادایی هستند.

نرخ رشد جمعیت در این شهر در بسیاری از سرشماری ها بیش از 10% بوده است و علت اصلی آن را نه در زاد و ولد بلکه در مهاجرپذیری آن می توان جستجو کرد. بیشتر ایرانیان در این شهر به شغل رستوران داری مشغول هستند و 20 رستوران ایرانی در این شهر در حال حاضر مشغول به فعالیت می باشند. یک کلیسای ویژه ایرانیان نیز در این شهر بنا شده است.

شهر ریچموند هیل - Richmond Hill City

ونکوور از برترین شهرهای کانادا جهت زندگی ایرانیان

شهر ونکوور بزرگترین شهر در استان بریتیش کلمبیا است و با توجه به جمعیتی بیش از 2.5 میلیون نفر، سومین کلان شهر کانادا به شمار می رود. این شهر بندری اما متراکم ترین شهر کانادا و چهارمین شهر متراکم در آمریکای شمالی بشمار می رود. نکته جالب در رابطه با جمعیت ونکوور آنکه حدود 44% از جمعیت این شهر را مردمان آسیای شرقی شکل داده اند و تعداد ایرانیان در این شهر بسیار اندک است.

با توجه به موقعیت بندرگاهی شهر ونکوور، این شهر یکی از مهم ترین بنادر ورودی در کانادا به شمار می رود. مهم ترین صنایع موجود در این شهر مربوط به صنایع چوب، جنگلداری و معادن است اما در سال های اخیر، با افزایش فعالیت های تجاری، صنایع فیلم، تلویزیون، انیمشن، کامپیوتر و همچنین ساخت بازی های کامپیوتری در این شهر رونق فراوانی یافته است.

متوسط هزینه زندگی یک فرد در شهر ونکوور در حدود 3300$ (دلار کانادا) است در حالی که متوسط در آمد در این شهر به 4500$ (دلار کانادا) می رسد. از نظر شاخص هزینه های زندگی جایگاه 155 در جهان به شهر ونکوور در کانادا رسیده است.

شهر ونکوور - Vancouver City

مونترال از بهترین شهرهای کانادا برای زندگی

مونترال یا به عبارت بهتر مونترآل بزرگ ترین شهر استان کبک از شهرهای فرانسوی زبان در کانادا است. این شهر با 1.7 جمعیت ارزان ترین شهر مشهور در کانادا برای زندگی است. این شهر از نظر شاخص هزینه های زندگی در جایگاه 242 جهان در میانه سال 2020 قرار گرفته است به طوری که هزینه زندگی یک فرد مجرد در این شهر در حدود 2100$ (دلار کانادا) است و برای یک خانواداه چهار نفره به 5900$ (دلار کانادا) در ماه می رسد در حالی که متوسط درآمد در این شهر در حدود 3100$ (دلار کانادا) پس از پرداخت مالیات است.

مونترآل شهر بسیار مناسبی برای دانشجویان جهت تحصیل است چراکه فرصت های شغلی فراوانی در این شهر برای دانشجویان وجود دارد. از طرفی در سال 2021 دانشگاه مونترآل جایگاه 118 را در میان دانشگاه های جهان به خود اختصاص داده است که نشان از کیفیت بالای تحصیل در این دانشگاه است. این شهر برای زندگی پس از تحصیل نیز بسیار مناسب است. مونترال دهمین شهر از نظر شاخص کیفیت زندگی است.

شهر مونترال - Montreal City

بهترین شهر کانادا برای ایرانیان: شهر اوتاوا

اوتاوا پایتخت کاناداست و جمعیت آن در حال حاضر کمتر از یک میلیون نفر است اما به عنوان چهارمین شهر بزرگ کانادا شناخته می شود. شهر اوتاوا بر روی یک گسل قرار دارد اما بزرگترین زلزله ای که در این شهر رخ داده است 5.2 ریشتر بوده است. در سال 2019 مجله تلگراف، اوتاوا را به عنوان چهارمین شهر پاکیزه جهان معرفی کرد. اوتاوا تابستان های بسیار گرم و زمستان های بسیار سردی را پشت سر می گذارد، دمای هوا در تابستان به بیش از 40 درجه سانتی گراد می رسد و در زمستان نیز دمای هوای کمتر از 15- درجه می شود. در تابستان ها اگرچه دمای هوا گرم است اما به طور متوسط هر سه روز یک بار می توان انتظار بارش باران داشت.

کانادا یکی از کشورهای مشهور در امر آموزش است و شهر اوتاوا بالاترین نرخ سواد در کانادا را به خود اختصاص داده است به طوری که بیش از 45% از مردم این کشور حداقل مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه دریافت کرده اند. کانادا از نظر پذیرش دانشجویان، ششمین شهر کانادا است و مرکز تحقیقات ملی کانادا نیز در این شهر واقع شده است. دو دانشگاه اوتاوا و چارلتون، دانشگاه های بزرگ این شهر هستند که جایگاه بسیار مناسبی در بین دانشگاه های جهان نیز به خود اختصاص داده اند. بیش از 310 مدرسه در اوتاوا وجود دارد و این مدارس به زبان های انگلیسی، فرانسوی و همچنین ترکیبی از آن ها به ارائه دروس می پردازند.

سالن های تئاتر، گالری های هنر، سینماهای مجلل و مراکز هنری فراوانی که در این شهر وجود دارد، بعلاوه سالن های ورزشی بخصوص در ارتباط با ورزش های زمستانی، مهم ترین جایگاه برای گذراندن اوغات فراغت در زمینه های هنری و ورزشی در اوتاوا هستند. اوتاوا را می توان مقصدی جذاب برای ایرانیان در کانادا دانست.

شهر اوتاوا - Ottawa City

کلگری از بهترین شهرهای کانادا برای ایرانیان

شهر کلگری به عنوان پایخت فرهنگی کانادا شناخته می شود. این شهر که در استان آلبرتا واقع شده است، محل تلاقی دو رودخانه البو و بو است و در 80 کیلومتری رشته کوه راکی قرار دارد. در گزارش های مربوط به شهرهای زندگی پذیر از نظر هزینه های زندگی، کلگری جایگاه چهارم را در سطح جهان به خود اختصاص داد. جمعیت کلگری 1.3 میلیون نفر است و به عنوان بزرگترین شهر استان آلبرتا شناخته می شود. کلگری همچنین یکی از قدیمی ترین اقامت گاه های بشر است و سابقه تمدن در کنار رودخانه البو به 9000 سال پیش از میلاد مسیح باز می گردد.

کلگری را می توان به نوعی قبل تپنده اقتصاد کانادا معرفی کرد چراکه دومین جایگاه مهم شرکت های بزرگ اقتصادی است. بیشتر شرکت های فعال در کلگری در زمینه استخراج، اکتشاف و صادرات گاز طبیعی فعالیت می کنند. با این وجود، خدمات درمانی بیشترین تعداد نیروی کار در این شهر را دارد. فعالیت های اقتصادی در کلگری بسیار متفاوت است و در زمینه های تصفیه منابع معدنی و گاز، خدمات ارتباطی و حمل و نقل فرصت های شغلی فراوانی برای شهروندان این شهر وجود دارد.

کلگری آب و هوای خشک و نسبتا شرجی دارد اما از نظر آب و هوایی یکی از معتدل ترین شهرهای کانادا است چراکه دمای هوا در تابستان در حدود 24 و در زمستان حدود 3- درجه سانتیگراد است. از نظر امکانات ورزشی نیز کلگری یکی از پیشگامان در کانادا است و میزبان المپیک زمستانی نیز بوده است.

دومین کتابخانه بزرگ کانادا در کلگری قرار دارد ضمن آنکه 175 مدرسه و 120 کالج و دانشگاه ساخته شده در این شهر، نشان از توجه به علوم آموزشی در کلگری دارد. دانشگاه کلگری یکی از 10 دانشگاه برتر کانادا و از 100 دانشگاه برتر جهان است.

شهر کلگری - Calgary City

شرایط زندگی در هلیفکس در کانادا

یکی دیگر از شهرهای مناسب جهت زندگی در کانادا برای ایرانیان، شهر هلیفکس است. این شهر با جمعیتی در حدود 500000 نفر از نظر تراکم جمعیتی در وضعیتی فراتر از استانداردهای جهانی قرار دارد. 1.3% از جمعیت این کشور را ایرانیان تشکیل داده اند و می توان گفت در این زمینه یکی از شهرهای پرجمعیت از نظر حضور ایرانیان است.

هزینه زندگی در هلیفکس با بسیاری از شهرهای کانادا برابری می کند و بلافاصله پس از ونکوور، هلیفکس جایگاه 156 شاخص هزینه های زندگی در جهان را به خود اختصاص داده است. نرخ درآمد در این شهر به طور متوسط حدود 3035$ (دلار کانادا) پس از پرداخت مالیات است و هزینه زندگی برای یک فرد مجرد در این شهر به طور متوسط 2800$ (دلار کانادا) و برای یک خانواده چهار نفره در حدود 6000$ (دلار کانادا) است.

شهر هلیفکس - Halifax City

شهر کبک از بهترین شهرهای کانادا برای مهاجرت ایرانیان

شهر کبک یکی از شهرهای استان کبک است و زبان فرانسوی در این شهر رواج دارد. شهر کبک (Quebec City) جمعیتی در حدود یک میلیون نفر دارد و در جنوب استان کبک واقع شده است. این شهر یکی از شهرهای ساحلی کانادا به شمار می آید و در کناره رود سنت لورنس واقع شده است. دمای هوا در زمستان های شهر کبک، به 18- درجه می رسد در حالی که در گرم ترین روزهای تابستانی دمای هوا حدودا 20 درجه سانتی گراد است.

اقتصاد کبک بر پایه صنایع دفاعی، خدمات، تجارت خرد، حمل و نقل و توریسم استوار است. نرخ بیکاری در این شهر نیز بسیار مناسب است به طوری که حدود 4.5% از شهروندان شهر کبک با مشکل بیکاری دست و پنجه نرم می کنند در حالی که نرخ بیکاری در کانادا حدود 7% است.

اگرچه شهر کبک شهری مناسب برای کار در کانادا است، اما باید به این نکته اشاره کرد که شهرت کبک نزد ایرانیان بیشتر به دلیل دانشگاه کبک است. اگرچه مردم این شهر بیشتر به زبان فرانسوی صحبت می کنند اما امکان تحصیل به زبان انگلیسی نیز در دانشگاه های این شهر فراهم شده است. بنابراین بدیهی است که جمعیت قابل توجهی از متقاضیان به سمت این شهر جذب شوند.

شهر کبک - Quebec City

شهرهای فراوان دیگری در کشور کانادا وجود دارند که زندگی در آن ها می تواند به نوعی رویایی باشد، اما با توجه به محدودیت های موجود، در این مقاله 10 شهر برتر کانادا را از دیدگاه های مختلف معرفی کردیم تا در صورت تمایل به مهاجرت به این کشور با توجه به شرایط خود و با توجه به سوالاتی که در ابتدای مقاله اعلام کردیم، بتوانید بهترین شهر را برای خود انتخاب کنید چراکه امر مهاجرت به صورت قابل توجهی زندگی شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

بررسی شاخص های کیفیت زندگی در شهرهای مختلف کانادا

برای اینکه بتوانید در رابطه با انتخاب شهر مورد نظر خود برای زندگی در کانادا تصمیم گیری کنید، شاخص های بسیار زیادی وجود دارد که کسب آگاهی از آن ها می تواند انتخاب عاقلانه تری را برای شما به ارمغان آورد. در ادامه برخی از مهم ترین شاخص های مربوط به کیفیت زندگی در کانادا را مورد ارزیابی قرار خواهیم داد.

شاخص عددی قدرت خرید نام شهر
107.17 کلگری
93.40 رجاینا
91.51 ادمنتون
88.94 تورنتو
87.72 اتاوا
85.95 میسیساگا
84.89 وینیپگ
84.69 ونکوور
83.87 مونترئال
83.41 کبک

اولین شاخصی که می تواند به شدت برای شهروندان خارجی حائز اهمیت باشد، شاخص قدرت خرید است. این شاخص نشان می دهد که یک فرد با توجه به درآمدی که به صورت ماهانه در اختیار دارد چگونه می تواند نیازهای زندگی خود را برطرف سازد. جدول زیر بهترین شهرهای کانادا در این زمینه را نشان داده است.

شاخص دیگری که می تواند به شدت زندگی یک فرد را تحت تاثیر قرار دهد، شاخص امنیت است. شاخص امنیت، امتیاز برقراری امنیت کامل در یک شهر از نمره 100 است. بر اساس داده های به دست آمده، شهر کبک، اتاوا و مونترئال به ترتیب امن ترین شهرهای کشور کانادا هستند و شهروندان در این شهرها آرامش بیشتری را احساس می کنند. اگر به نمودار زیر دقت داشته باشید، می توانید اطلاعات دقیق تری در این رابطه به دست آورید.

نمودار کیفیت منیت در شهرهای مختلف کانادا

یکی دیگر از شاخص هایی که می تواند بر کیفیت زندگی در یک شهر یا یک جامعه زیستی تاثیر گذار باشد، شاخص مراقبت های بهداشتی است. در کشور کانادا، بحران جهانی کرونا به خوبی رفع شد و این نشان از برتری این کشور در زمینه مراقبت های بهداشتی دارد. با این وجود باید در نظر داشت که جمعیت این کشور در حال پیر شدن است و یکی از دلایل اصلی مهاجرپذیر بودن کشور کانادا، موضوع رفع کمبودهای نیروی کار در این کشور با توجه به افزایش سن جمعیت است.

در رابطه با شاخص مراقبت های بهداشتی، همیلتون در کانادا بهترین شرایط را دارد و امتیاز 80.64 را به خود اختصاص داده است. از سوی دیگر، شهر ادمنتون و کلگری نیز در جایگاه های بعدی قرار گرفته اند و امتیازات 78.68 و 76.40 را در این زمینه به دست آورده اند که نشان از قدرت بسیار بالای این شهرها در زمینه مراقبت های بهداشتی است. نکته جالب در این رابطه آن است که 11 شهر از کشور کانادا توانسته اند امتیازی بیش تر از 70 را برای خود به ارمغان آورند.

 

شاخص عددی مراقبت های پزشکی نام شهر
80.64 همیلتون
78.68 ادمنتون
78.68 کلگری
75.71 تورنتو
75.54 ونکوور
75.26 کلونا
75.12 اتاوا
71.55 کبک
70.34 ویکتوریا
70.18 هلیفکس
70.04 میسیساگا

یکی دیگر از شاخص های تاثیرگذار در این رابطه، شاخص هزینه های زندگی است. هرچه این شاخص عدد بزرگتری را نشان دهد، به معنی آن است که هزینه های زندگی در آن شهر بیشتر است. عواملی همچون اجاره بهای خانه، هزینه خوراک روزانه، هزینه های مربوط به رستوران و قدرت خرید در این فاکتور کلی تاثیر گذار هستند. در میان شهرهای اصلی کانادا، شهر همیلتون با شاخص 67 بهترین وضعیت را به خود اختصاص داده است و شهر سنت جونز نیز با شاخص 79.30 بدترین شرایط را داراست. در جدول زیر می توانید اطلاعات دقیق تری در این رابطه به دست آورید.

امتیاز شاخص رتبه در کانادا نام شهر
66.59 2 همیلتون
68.21 3 کبک
68.71 4 وینزر
69.50 5 مونترئال
69.50 9 رجاینا
71.74 11 وینیپگ
73.39 17 کلگری
73.81 20 ونکوور
74.50 23 ادمنتون
74.65 24 سسکتون
74.71 25 هلیفکس
74.75 26 ویکتوریا
74.85 27 اتاوا
75.21 28 تورنتو
78.08 29 سنت جونز

شاخص های آلودگی هوا و همچنین ترافیک در کشور کانادا تفاوت چندان زیادی ندارد و می توان گفت که استانداردهای جهانی در این رابطه به خوبی رعایت می شود اما شاخص دیگری که می تواند در این رابطه تاثیرگذار باشد، شاخص مربوط به آب و هواست. بسیاری این نکته را شنیده اند که کانادا کشور یخبندان های طولانی است اما حقیقت امر در برخی از شهرهای این کشور بسیار متفاوت است. بر اساس شاخص های به دست آمده ویکتوریا و ونکوور در کشور کانادا آب و هوایی بسیار عالی دارند و شرایط در رجاینا و وینیپگ تقریبا مشابه با آن چیزی است که همگان در رابطه با کانادا به آن فکر می کنند.

همه این عوامل زمانی که در کنار یکدیگر قرار می گیرند، سبب می شوند که ویکتوریا به عنوان با کیفیت ترین شهر کانادا برای زندگی معرفی شود و کبک، کلگری، اتاوا و ونکوور نیز با اختلاف کمی به عنوان 5 شهر برتر کشور کانادا از نظر شاخص کیفیت زندگی معرفی شوند. در نمودار زیر اطلاعات کامل در رابطه با این موضوع ارائه شده است.

مقایسه شاخص کیفیت زندگی در برخی از شهرهای کانادا

البته این رده بندی به این معنی نیست که شما بهتر است در همین چند شهر محدود به دنبال دانشگاه مورد نظر خود بگردید یا تلاش کنید کارفرمایی از همین شهرها  برای استخدام شدن انتخاب کنید. این اطلاعات به این دلیل در اختیار شما قرار گرفته است تا متوجه شوید که شرایط زندگی در کانادا و در تمامی شهرهای این کشور در سطح بالایی قرار دارد و بسیاری از استانداردهای جهانی در آن به خوبی رعایت می شود.

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند. بدیهی است برداشت و مشورت های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی مجموعه جناب حلاج پور ممکن بوده و توصیه می شود. مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کانادپاس و کاریابی بین المللی مهیار مسوولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسوولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

سوالات مرتبط با بهترین شهرهای کانادا برای ایرانیان

ونکوور، تورنتو، ویکتوریا، کلگری، اتاوا، و مونترال جزو گران‌ترین شهرهای کانادا برای مهاجرت هستند. 

مطابق گزارش اداره آمار، بهترین شهرهای کانادا برای کار در سال 2021 شامل ابوت اسفورد، هالیفاکس، کیچینر- واترلو، کلونا، ساسکاچوان و گولف هستند.

ارزان‌ترین شهرهای کانادا عبارتند از:

 • شربروک، استان کبک
 • مونکتون، استان نیوبرانزویک
 • ثاندر بی، استان انتاریو
 • سنت کاترینز، استان انتاریو
 • کیچنر، استان انتاریو
 • ابوتسفورد، استان بریتیش کلمبیا
 • لندن، استان انتاریو
 • ریموسکی، استان کبک

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند. بدیهی است برداشت و مشورت های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی مجموعه جناب حلاج پور ممکن بوده و توصیه می شود. مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کانادپاس و کاریابی بین المللی مهیار مسوولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسوولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.


مهیار حلاج پور

«افتخار داریم که مورد اعتماد شما هستیم»

من مهیار حلاج پور هستم،

عضو رسمی شورای قانون گذاری امور مهاجرت کانادا ICCRC، مشاور رسمی مهاجرت کانادا RCIC یا اصطلاحا وکیل مهاجرت.

زندگی من صرف این می شود که اطمینان حاصل کنم که ممتاز ترین خدمات تخصصی حقوق مهاجرت کانادا را در مجموعه حقوقی مهاجرتی کاناداپاس ارائه می دهیم.

شرکت توسعه بیزینس ،سرمایه گذاری استارت آپ i3 Capital گام به گام با بهترین متخصصین و مشاورین در خدمت اهداف کارآفرینانی است که برای پیشبرد اهدافشان به ما اعتماد کرده اند‌.

و همچنین در کنار همکارانم در کاریابی مهیار با مجوز رسمی از وزارت کار ایران برای تحقق برنامه های کاریابی بین المللی موکلین پارسی زبان می کوشیم.

کاناداپاس - وکیل مهاجرت کانادا در تورنتو - بیوگرافی مهیار حلاج پور
ارزیابی رایگان رزرو وقت مشاوره وقت مشاوره فوری
× تماس با ما
Copy link