آشنایی با بهترین شهرهای کانادا از جمله شهر ساسکاتون این فرصت را در اختیار شما قرار خواهد داد تا بتوانید با دید باز و آگاهی کامل شهر مورد نظر خود برای زندگی را انتخاب کنید. ساسکاتون یکی از مهم ترین شهرهای استان ساسکاچوان است و به همین دلیل توجه بسیار زیادی به این شهر به عنوان مقصد مهاجرتی می شود.

  • کشور: کانادا
  • استان: ساسکاچوان
  • نام انگلیسی : Saskatoon
  • جمعیت : 325000 نفر
  • استان : ساسکاچوان
  • مساحت : 228000 متر مربع
  • تراکم جمعیت : دو نفر به صورت تقریبی در هر متر مربع

شرایط مناسب سفر به این شهر و همچنین شرایط خوب زندگی در آن، ما را بر آن داشته است تا در این گفتار بررسی کنیم که آیا ساسکاتون می تواند شهری مناسب برای زندگی با توجه به شرایط شما باشد یا خیر.

اطلاعات کلی در رابطه با ساسکاتون

ساسکاتون بزرگ ترین شهر استان ساسکاچوان است و از نظر جغرافیایی تقریبا در مرکز استان واقع شده است. سرشماری صورت گرفته در سال 2016 نشان می دهد که ساسکاتون هفدهمین شهر بزرگ کانادا از نظر جمعیت است. اطلاعات غیر رسمی در رابطه با شرایط جمعیتی در این شهر نیز نشان می دهد که جمعیت ساسکاتون در طول سال های گذشته نیز رشد داشته است.

ساسکاچوان
استان
1883 سال تاسیس
246376 جمعیت منطقه شهری (سرشماری 2016)
336614 جمعیت غیر رسمی در 2020
 228.13 کیلومتر مربع مساحت شهر
یک نفر در 1080 کیلومتر مربع تراکم جمعیت
481.5 ارتفاع از سطح آب های آزاد
6:00-UTC فاصله زمانی

 آب و هوای ساسکاتون

همانطور که در بخش قبل اشاره شد، ساسکاتون ارتفاع نسبتا زیادی نسبت به سطح آب های آزاد دارد و همین مسئله می تواند بر روی دمای هوا در این شهر تاثیرگذار باشد. فصل گرم در ساسکاتون نسبتا طولانی است اما دمای هوا بسیار خوب است اما در زمستان ها دمای هوا بسیار پایین می رود و زمستان های سخت در انتظار است. در طول سال دمای هوا در ساسکاتون بین 19- تا 26 درجه سانتی گراد متغیر است و به ندرت به 33- در فصل سرد یا 31 درجه سانتی گراد در فصل گرما می رسد. بر اساس داده های هواشناسی در ساسکاتون می توان به این نتیجه رسید که بهترین زمان برای سفر به این شهر، اوایل ماه جولای تا میانه ماه آگست است.

فصل گرما در کانادا در حدود 4 ماه به طول می انجامد و 15 می تا 18 سپتامبر را شامل می شود. متوسط دمای هوا در این بازه زمانی معمولا بالاتر از 18 درجه سانتی گراد است. گرم ترین ماه سال در ساسکاتون، جولای است که دمای هوا در آن بین 25 درجه در گرم ترین روزها تا 12 درجه در خنک ترین شرایط در حال تغییر است.

نقشه ساسکاتون

فصل سرما در ساسکاتون نیز 5 ماه به طول می انجامد و از 23 نوامبر تا 6 مارچ در این شهر حکم فرما است. متوسط دمای هوا در این بازه زمانی از 3- درجه سانتی گراد کمتر است. سردترین ماه سال در این شهر نیز به مانند بسیاری دیگر از شهرهای کانادا، ماه ژانویه است که دمای هوا در گرم ترین حالت به طور میانگین به 10- و در سردترین شرایط به طور میانگین به 19- درجه سانتی گراد می رسد.

نمودار آب و هوایی شهر ساسکاتون

معرفی مکان های دیدنی شهر ساسکاتون در کانادا

در صورتی که به ساسکاتون سفر می کنید، حتما به زمان سفر خود به این شهر دقت داشته باشید و با توجه به شرایط جوی مقصد خود را انتخاب کنید. یکی از آثار دیدنی در شهر ساسکاتون، موزه مدرن رمای است. علاقمندان به هنر نباید مراجعه به این مجموعه را فراموش کنند چراکه بسیاری از آثار پابلو پیکاسو در این موزه نگهداری می شود. در صورتی که در تابستان به ساسکاتون سفر می کنید، می توانید از امکانات آموزشی موجود در این موزه برای کودکان نیز استفاده کنید. درون فضای موزه و خارج از آن نیز رستوران های مختلفی وجود دارد که می تواند به شما این امکان را بدهد که با آسودگی خاطر برای مدتی طولانی در این موزه بمانید و از همه آثار دیدن کنید.

پارک میراث وانوسکوین یکی از پارک های قدیمی کشور کانادا است که آثار قدیمی مرتبط با 6000 سال پیش نیز در حفاری های آن به دست آمده است. به تازگی یک وسیله شکار گاومیش نیز در این پارک کشف شده است که مربوط به 1500 سال پیش است. بازدید کنندگان از این پارک می توانند برای خواب شبانه نیز در این پارک بمانند و این یک تجربه بسیار خوب برای آن ها خواهد بود.

فستیوال جاز در ساسکاتون یکی از بزرگترین فستیوال های برگزار شده در این شهر است تا جایی که سالانه بیش از 80000 بازدیدکننده را به این شهر می کشاند. این فستیوال در اواخر ماه جون در این شهر برگزار می شود و معمولا 10 روز نیز به طول می انجامد و تمامی مراسم ها نیز در فضای باز صورت می پذیرد. نکته جالب در خصوص این فستیوال آن است که علاقمندان به سبک های مختلف موسیقی با علاقه بسیار زیادی در این فستیوال شرکت می کنند چرا که فعالان عرصه موسیقی از کشورهای مختلف جهان برای شرکت در این فستیوال اعلام آمادگی می کنند.

یکی دیگر از مراکز جذاب در ساسکاتون، بازارهای محلی کشاورزان است. در محله ریورسداله در ساسکاتون، بازارهای محلی جذابی وجود دارد که می تواند سرزندگی را به شما القا کند. خرید میوه ها و سبزیجات تازه و همچنین خوراکی ها و غذاهای محلی در این بازار امکان پذیر است و به عنوان یک توریست، می توانید از این فضا خاطره ای خوش داشته باشید.

تصوی فستیوال جاز در ساسکاتون

باغ وحش و پارک جنگلی ساسکاتون نیز یکی دیگر از مکان های جذاب برای گذراندن اوقات فراغت است. علاقمندان به حیات وحش با انتخاب این فضا برای تفریح می توانند خاطره ای کم نظیر برای خود رقم بزنند. در این پارک مراسم های مختلفی برگزار می شود و کاملا طبیعی است که در فصل تابستان شما افرادی را در حال جشن و پایکوبی در این پارک ببینید. کلاس های آموزشی نیز در این پارک برگزار می شود. در صورتی که خارج از تاریخ 1 آپریل تا 31 اکتبر به این پارک مراجعه کنید، نیازی به پرداخت ورودی نخواهید داشت.

یکی از افتخارات ساسکاتون آن است که نرخ وجود رستوران به ازای هر نفر در این شهر بیشتر از سایر شهرهای این کشور است. در صورتی که در خیابان های ساسکاتون قدم بزنید، می توانید رستوران های باکیفیت فراوانی را مشاهده کنید که غذاهای بومی را ارائه می کنند.

کیفیت زندگی در ساسکاتون

ساسکاتون یکی از شهرهای با کیفیت متوسط در کشور کانادا است و به همین دلیل می توان آن را به عنوان مکان مناسبی برای زندگی انتخاب کرد. تنها شاخص شرایط آب و هوایی در این شهر وضعیت مناسبی ندارد و سایرین در وضعیت مناسب هستند. برای مثال قدرت خرید در این شهر امتیاز 87 را از طرف سایت Numbeo به دست آورده است که نشان از توانایی بالای خرید است. وضعیت امنیت در این شهر امتیاز 51.11 را دارد که نشان از سطح متوسط است. در رابطه با شرایط بهداشت نیز امتیاز 64.28 به این شهر رسیده است که نشان از کیفیت بالا دارد.

وضعیت آب و هوایی در ساسکاتون اما امتیاز 15.79 را به دست آورده که نشان از کیفیت نه چندان مناسب دارد. هزینه های زندگی در ساسکاتون نیز در شرایط متوسط قرار گرفته است و این شاخص نیز امتیاز 70.24 را به دست آورده است. یکی از جذاب ترین شاخص هایی که در این بین می توان به بررسی آن پرداخت، قدرت خرید واحد مسکونی با توجه به درامد است که در ساسکاتون امتیاز 5.58 را به دست آورده و نشان از کیفیت بالا دارد. ترافیک نیز در این شهر یک شاخص با امتیاز بالا است که امتیاز 16.24 را به دست آورده است. آلودگی نیز با امتیاز 29.89 یکی از شاخص های با امتیاز عالی در این شهر است.

امتیاز کلی 150.68 نیز نشان می دهد که کیفیت زندگی در این شهر در سطح بالا قرار دارد.

هزینه های زندگی در ساسکاتون

همانطور که در بخش قبل گفته شد، هزینه های زندگی در ساسکاتون زیاد نیست و به همین دلیل افراد می توانند در این شهر از نظر اقتصادی شرایط مناسبی را برای خود ایجاد کنند. در جدول زیر هزینه برخی از کالاها و خدمات در شهر ساسکاتون نشان داده شده است.

کالا/ خدمات

مبلغ به دلار کانادا

وعده غذایی در رستوران معمولی

20$

یک وعده مک دونالد

11 $

یک لیتر شیر

2.58 $

یک کیلوگرم فیله مرغ

12.75 $

یک کیلوگرم گوشت

12.53 $

بلیط یک ماهه حمل و نقل عمومی

83 $

باشگاه ورزشی برای بزرگسالان (یک ماه)

50.37 $

یک جفت کفش اسپورت متوسط

107.20 $

اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر

1169.5 $

اجاره یک آپارتمان یک خوابه خارج از مرکز شهر

957.96 $

اجاره آپارتمان 3 خوابه در مرکز شهر

1772.22 $
اجاره یک آپارتمان 3 خوابه خارج از مرکز شهر

1513.89 $

خرید یک متر مربع ملک در مرکز شهر

1883$ تا 10000$
خرید یک متر مربع ملک خارج از مرکز شهر

1614$ تا 9579 $

شرایط کار در ساسکاتون

بدیهی است که بسیاری از افراد کانادا را به عنوان مقصد مناسب زندگی انتخاب می کنند و به دنبال یافتن شغل در این کشور هستند. ساسکاتون به عنوان یکی از شهرهای بزرگ در کشور کانادا می تواند مقصد مناسبی برای کار به حساب آید. در حال حاضر مشاغل زیادی در ساسکاتون به عنوان مشاغل مورد نیاز اعلام شده اند و برای رسیدن به کار در این شهر، داشتن تخصص و تجربه کاری در این حرفه ها می تواند اثربخش تر باشد.

ایجنت های فروش املاک و فروشندگان با NOC 6232 از جمله افرادی هستند که می توانند در این شهر به کار دست پیدا کنند. یکی دیگر از حرفه هایی که در بسیاری از شهرهای بزرگ کانادا مورد نیاز است، رانندگان کامیون با NOC 7511 هستند. اپراتورهای تجهیزات سنگین با NOC 7521 نیز از جمله مشاغلی هستند که در ساسکاتون به آن ها نیاز وجود دارد. نکته جالب در رابطه با این شغل آن که میزان استخدام های مربوط به این حرفه در سال 2020، 11% به نسبت سال 2019 افزایش پیدا کرد.

مشاورین و آنالیزورهای سیستم های اطلاعاتی با NOC 2171 در ساسکاتون می توانند با سرعت مناسبی شغل مورد نظر خود را پیدا کنند. به مانند اکثر شهرهای کانادا، NOC 3012 که مخصوص پرستاران است، یکی از کدهای پرمتقاضی شغلی به حساب می آید. علاوه بر این مشاغل، بسیارند مشاغلی که کانادا و به ویژه شهر ساسکاتون در آن ها با کمبود نیروی کار روبرو شده است.

نیروی کار در ساسکاتون به طور متوسط 9550$ دلار کانادا در ماه درآمد کسب می کند که سبب دسترسی او به درآمدی معادل 115000$ دلار کانادا در سال است. تفاوت های موجود در درآمد نیروی کار در حوزه های مختلف، در این شهر نیز به خوبی قابل مشاهده است. نگاهی به جدول زیر می تواند اطلاعات دقیق تری در رابطه با میزان درآمد مشاغل مختلف در ساسکاتون را در اختیار متقاضیان کار در این شهر قرار دهد.

شغل متوسط درآمد به دلار کانادا
حسابدار 6280 $
آنالیزور مالی 11600 $
مدیر مالی 18400 $
مدیر دفتر 8240 $
طراح گرافیک 5620 $
مهندس هوافضا 11800 $
خلبان 15100 $
معمار 11400 $
معلم 6940 $
مدیر پروژه 10700 $
مهندس عمران 8670 $
دندانپزشک 21200 $
مدیر منابع انسانی 14200 $
وکیل 17800 $

شرایط تحصیل در ساسکاتون

ساسکاتون را می توان به عنوان یک شهر مناسب برای تحصیل در کانادا نیز معرفی کرد. دانشگاه ساسکاچوان در این شهر واقع شده است و بهترین دانشگاه استان ساسکاچوان است. این دانشگاه رتبه 18 برترین دانشگاه های کانادا را به دست آورده است. کالج سنت توماس مور نیز دیگر مرکز آموزشی دانشگاهی در این شهر است که توانسته رتبه 93 کانادا را به خود اختصاص دهد که رتبه چندان مناسبی در این زمینه به نظر نمی رسد.

در شهر ساسکاتون، 78 مدرسه ابتدایی و 14 دبیرستان وجود دارد که محل مناسبی برای تحصیل در حدود 37000 دانش آموز است. چنین امکانات آموزشی در شهر ساسکاتون می تواند به علاقمندان به زندگی در این شهر کمک کند تا در رابطه با شرایط تحصیل فرزندان خود در این شهر آسوده خاطر باشند.

شرایط زندگی در ساسکاتون بسیار مناسب است و شاید بتوان گفت یکی از معدود نکات منفی در رابطه با زندگی در این شهر، شرایط آب و هوایی آن است که در فصل زمستان زندگی برای بسیاری را دشوار می کند. با این حال این شهر نیز، چنانچه بررسی شد، به مانند بسیاری از شهرهای کانادا از کیفیت بسیار بالای زندگی برخوردار است و می تواند مقصد مناسبی برای مهاجرت به کانادا باشد. شما نیز در صورت تمایل به زندگی در کانادا و شهرهای برتر این کشور، می توانید با مشاورین ما در تماس باشید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند. بدیهی است برداشت و مشورت های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی مجموعه جناب حلاج پور ممکن بوده و توصیه می شود. مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کانادپاس و کاریابی بین المللی مهیار مسوولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسوولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.


مهیار حلاج پور

«افتخار داریم که مورد اعتماد شما هستیم»

من مهیار حلاج پور هستم،

عضو رسمی شورای قانون گذاری امور مهاجرت کانادا ICCRC، مشاور رسمی مهاجرت کانادا RCIC یا اصطلاحا وکیل مهاجرت.

زندگی من صرف این می شود که اطمینان حاصل کنم که ممتاز ترین خدمات تخصصی حقوق مهاجرت کانادا را در مجموعه حقوقی مهاجرتی کاناداپاس ارائه می دهیم.

شرکت توسعه بیزینس ،سرمایه گذاری استارت آپ i3 Capital گام به گام با بهترین متخصصین و مشاورین در خدمت اهداف کارآفرینانی است که برای پیشبرد اهدافشان به ما اعتماد کرده اند‌.

و همچنین در کنار همکارانم در کاریابی مهیار با مجوز رسمی از وزارت کار ایران برای تحقق برنامه های کاریابی بین المللی موکلین پارسی زبان می کوشیم.

کاناداپاس - وکیل مهاجرت کانادا در تورنتو - بیوگرافی مهیار حلاج پور
ارزیابی رایگان رزرو وقت مشاوره وقت مشاوره فوری
× تماس با ما
Copy link