اوتاوا به عنوان پایتخت کشور کانادا یکی از مهم ترین شهرهای این کشور است که جمعیتی غیر متراکم دارد و از نظر وسعت نیز چهارمین شهر این کشور شناخته می شود. اوتاوا یکی از شهرهای استان انتاریو است و نکته قابل توجه در رابطه با این شهر آن که به عنوان مرکزیت انتاریو انتخاب نشده و تورنتو مرکز این استان است.

شرایط زندگی در اتاوا بسیار مناسب ارزیابی شده و به همین دلیل است که بسیاری از علاقمندان مهاجرت به کانادا، اوتاوا را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب می کنند. با این حال سفر به این شهر نیز می تواند تجربه ای فوق العاده برای علاقمندان به سفرهای توریستی باشد. در این گفتار تلاش خواهیم کرد تا توضیحات کاملی را در رابطه با شرایط زندگی در اوتاوا ارائه کنیم تا علاقمندان به سفر و زندگی در این شهر بتوانند انتخاب مناسبی را داشته باشند.

اطلاعات اولیه در رابطه با اوتاوا در کانادا

همانطور که گفته شد، اوتاوا پایتخت کشور کانادا است و در استان انتاریو قرار دارد. تاریخچه این شهر به سال 1826 باز می گردد که به عنوان بای تاون بوجود آمد. در سال 1855 اما نام این شهر به اوتاوا تغییر پیدا کرد. الحاقات بسیار زیادی به این شهر اضافه شد و همین مسئله سبب گسترش هرچه بیشتر مرزهای اوتاوا شد. نام شهر اتاوا از نام رودخانه ای در این شهر گرفته شده است که معنای ریشه لغوی آن تجارت است.

جمعیت اتاوا بر اساس آخرین سرشماری رسمی جمعیتی، کمتر از 1 میلیون نفر بوده است اما تحقیقات نشان می دهد که از سال 2019 جمعیت آن به بیش از 1 میلیون نفر رسیده است. در جدول زیر می توان اطلاعات دقیق تری در این رابطه به دست آورد.

جدول اطلاعات اولیه درباره اوتاوا

شرایط آب و هوایی اوتاوا

یکی از مسائلی که در رابطه با اتاوا باید به آن توجه ویژه داشت، شرایط آب و هوایی این شهر است. افرادی که قصد زندگی در این شهر را دارند یا می خواهند سفر توریستی به این شهر را تجربه کنند، بهتر است از وضعیت آب و هوای کانادا نیز آگاهی پیدا کنند. در اوتاوا تابستان ها گرم، طولانی و نیمه ابری است و در سوی مخالف، زمستان، یخبندان های طولانی و برفی را در این شهر ایجاد می کند. دمای هوای اوتاوا در طول سال بین 15- تا 27 درجه سانتی گراد متغیر است و در موارد نادری به 25- یا 31 درجه سانتی گراد می رسد. در صورتی که قصد سفر به اوتاوا را دارید، بهترین زمان برای سفر شما می تواند اواخر ماه جون تا اوایل ماه سپتامبر باشد.

در صورتی که نگاه دقیق تری به داده های هواشناسی در اوتاوا داشته باشیم در خواهیم یافت که هوای گرم در حدود 3 ماه در این شهر رایج است که مربوط به بازه زمانی 21 می تا 18 سپتامبر است و دمای هوا در این مدت همواره بالا تر از  20 درجه سانتی گراد در طول روز است. گرم ترین ماه سال در این شهر نیز جولای است که دمای هوا در آن بین 16 تا 26 درجه سانتی گراد متغیر است.

طول دوره سرد نیز 3 ماه به طول می انجامد و از سومین روز دسامبر تا 11 مارچ ادامه پیدا می کند و دمای هوا در این بازه زمانی معمولا کمتر از 1 درجه سانتی گراد است. سردترین ماه سال در اوتاوا، ژانویه است که دمای هوا بین 5- تا 14- درجه سانتی گراد متغیر است.

نموار آب و هوای کانادا

بررسی بهترین مسیرهای گردشگری در اوتاوا

اوتاوا یکی از جذاب ترین مسیرهای مهاجرتی برای علاقمندان به جهانگردی و سفر به کانادا است. آثار بسیار دیدنی در این شهر وجود دارد که می تواند خاطره ای دلپذیر از سفر به کانادا را ایجاد کند. ساختمان پارلمان یکی از مکان های دیدنی در کشور کانادا است که در شهر اوتاوا واقع شده است و می توان در آن عظمت یک ساختمان با ارتفاع 50 متر را مشاهده کرد. در روزهای تابستان، تغییرات گاردهای امنیتی نظر بسیاری را به خود جلب می کند. مراسم از ساعت 9:50 دقیقه صبح شروع می شود اما در صورتی که تمایل به مشاهده این مراسم دارید، باید 15 دقیقه زودتر خود را به این محل برسانید.

کانال ریدو نیز یکی دیگر از جاذبه های گردشگری در شهر اتاوا به حساب می آید. در صورتی که به دنبال بهترین مسیرهای توریستی در این شهر هستید، تماشای این کانال می تواند یک خاطره به یادماندنی را برای شما به ارمغان آورد. کانال ریدو 200 کیلومتر طول دارد اما عمق آن تنها به 1.6 متر می رسد. این کانال در طول جنگ نیروهای نظامی کانادا با آمریکایی ها، به شدت جایگاه استراتژیکی داشته است. شما می توانید در طول تابستان از قایق های توریستی موجود در این کانال استفاده کنید و از مسیر سفر خود لذت ببرید. نکته جالب در رابطه با این کانال آن است که با سرد شدن هوا، سطح آب یخ می زند و این منطقه به مکانی برای برگزاری جشنواره های زمستانی و اسکیت سواری می شود.

تصویر گالری ملی کانادا

گالری ملی کانادا (Musée des Beaux-Arts du Canada) یکی دیگر از جاذبه های دیدنی موجود در شهر اوتاوا است که طراحی بسیار مدرنی دارد و می توان از آن به عنوان یکی از شاهکارهای معماری نوین یاد کرد. در داخل این ساختمان، موزه های بزرگ، گالری هنرهای بومی، پیشرفت هنرهای کانادا و غیره را می توان به نظاره نشست. نکته جالب آن که در صورتی که درست برنامه ریزی کنید، می توانید روزهای پنجشنبه از ساعت 17 تا 20، موقعیت تماشای رایگان آثار موجود در این مکان را به دست آورید. این موزه در نزدیکی بسیاری از مکان های دینی کانادا از جمله پارک میجرز هیل قرار دارد.

اگر از اوتاوا دیدن می کنید، یادبود جنگ و مقبره سرباز ناشناس کانادایی در نزدیکی مجسمه برنزی برجسته از سربازارن جنگ جهانی اول می تواند یکی از مقاصد توریستی شما باشد. در این مکان سال ها جنگ و دفاع از کشور رخ داده است. فراموش نکنید که اوتاوا به عنوان پایتخت، یکی از شهرهای دیدنی در کشور کانادا است که می توان به عنوان یک مقصد توریستی به آن جا سفر کرد و از آثار مختلف موجود در این شهر دیدن کرد.

فستیوال های مرسوم در شهر اوتاوا در کانادا

به طور کلی می توان از کانادا به عنوان کشوری با جاذبه های گردشگری متنوع و از همه مهم تر مکانی برای برگزاری فستیوال ها یاد کرد. افرادی که کانادا را به عنوان مقصد توریستی خود انتخاب می کنند، باید برنامه ریزی دقیق و آگاهی کافی در رابطه با زمان و مکان برگزاری فستیوال های مختلف داشته باشند تا بتوانند بدون مشکل، در طول دوره سفر خود در این کشور، از حضور در فستیوال های مختلف لذت ببرند.

هر ساله در پایتخت کانادا، بارش های برف موجب شادمانی مردم می شود و مقدمه ای برای شروع یک فستیوال بزرگ با نام وینترلود است که در ماه های ژانویه و فوریه برگزار می شود. هر ساله هزاران شرکت کننده در این فستیوال از امکانات تفریحی موجود بهره می برند. یکی از مهم ترین فعالیت هایی که در این فستیوال رایج است، استفاده از اسکیت و سایر تجهیزات زمستانی است.

ماه می زمان برگزاری یکی از زیباترین فستیوال های کانادا با عنوان فستیوال لاله ها است. فصل بهار، زمانی است که می توانید یک خاطره رنگارنگ برای خود در شهر اتاوا ایجاد کنید. برای تماشای لاله ها می توانید به بزرگترین پارک های شهر بروید و متوجه شوید که چگونه یک پهنه وسیع از لاله ها می تواند باعث زیبایی شهر در فصل بهار شود.

دراگون بوت نیز یکی دیگر از فستیوال های رایج در کشور کانادا و شهر اوتاوا است که در ماه ژوئن برگزار می شود و هزاران پارو زن و هزاران تماشاگر در خلیج مونی در این مراسم با شکوه شرکت می کنند. علاوه بر این که مسابقات قایق رانی در این مراسم برگزار می شود، مراسم های فرهنگی و هنری نیز در این فستیوال رایج هستند. در طول 3 روز برگزاری فستیوال می توانید از کنسرت های رایگان و همچنین رقص های مخصوص چینی ها با اژدها لذت ببرید.

فستیوال روز ملی کانادا نیز در پایتخت برگزار می شود و این شهر مکانی مناسب برای تجربه شادی در جشن روز ملی کانادا در اولین روز ماه جولای است. روز کانادا دارای پیشینه ای تاریخی مربوط به سال 1867 است که کانادا به عنوان یک کشور مستقل به رسمیت شناخته شد. در این روز جشن ها، کارناوال ها و کنسرت های بسیار زیادی در فضاهای باز به نمایش گذاشته می شود و آتش بازی های شبانه نیز یکی از رایج ترین فعالیت هایی است که در این فستیوال می توان دنبال کرد. در صورتی که به دنبال بهترین مکان موجود در شهر برای شرکت در این مراسم هستید، ساختمان پارلمان می تواند گزینه ای مناسب برای شما باشد.

شرایط کار در اوتاوا در کانادا

یکی از مواردی که کانادا را به عنوان مقصدی جذاب برای کار تبدیل می کند، محیط مناسب کار، درآمد مناسب برای تامین هزینه های زندگی و رعایت سایر استانداردهای موجود برای کار در کانادا است. افرادی که کانادا را برای کار خود انتخاب کرده اند، به خوبی می توانند چنین موضوعی را تایید کنند. اوتاوا به عنوان پایتخت کشور کانادا نیز می تواند به عنوان یکی از مهم ترین شهرهای این کشور به منظور کار معرفی شود. در شهر اوتاوا نیز مشاغل مختلفی به عنوان نیاز اساسی در این شهر شناخته می شوند که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

بسیاری از مشاغل مورد نیاز در شهر اوتاوا به نیروی کار متخصص در زمینه کامپیوتر و به ویژه برنامه نویسی ختم می شود و این یک فرصت مناسب برای علاقمندان به کار در کانادا است تا بتوانند با استفاده از مهارت های خود، کانادا را به مقصدی مطمئن برای مهاجرت خود تبدیل کنند.

در همین راستا می توان گفت که توسعه دهندگان نرم افزار یکی از گروه های دارای تخصص هستند که می توانند در کانادا سالانه بیش از 100000$ دلار کانادا درآمد داشته باشند و از این طریق زندگی در رفاه اقتصادی را نیز برای خود ایجاد کنند. مدیران ساخت نرم افزار نیز از جمله افرادی هستند که می توانند با سهولت بالا در کشور کانادا یک شغل مناسب در شهر اوتاوا برای خود پیدا کنند. درآمد بالای 130000$ دلار کانادایی آن ها در سال، می تواند برگ برنده ای برای رسیدن به موفقیت در زمینه های مختلف زندگی باشد.

ساخت و ساز در کشور کانادا یکی از مواردی است که همچنان ادامه دارد و به همین دلیل است که مدیران و مهندسان مدیریت پروژه به شدت در دسته مشاغل مورد نیاز در شهر اوتاوا قرار دارند. دسترسی به درآمد بالای 125000$ دلار کانادا در سال سبب می شود که این افراد نیز دغدغه مالی برای تامین هزینه های زندگی خود در این شهر نداشته باشند.

مهندسین صنایع هوافضا نیز می توانند با سهولت نسبتا مناسبی شغل مورد نظر خود در اوتاوا را به دست آورند. توسعه بسیار بالای صنایع هوافضا در کشور کانادا به ویژه شهر اوتاوا سبب شده است تا این شهر به نیروی کار متخصص در این حرفه نیاز داشته باشد. درآمدی در حدود 80000 تا 100000$ دلار کانادا در سال سبب می شود تا این افراد نیز در دسته افراد با درآمد بالا در کشور کانادا قرار داشته باشند.

در صورتی که مدیر مالی هستید، اوتاوا می تواند یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی شما به حساب آید چرا که دسترسی به 140000$ تا 200000$ دلار کانادا به عنوان درآمد در سال می تواند شرایط بسیار مناسب اقتصادی را در زندگی شما ایجاد کند.

مدیران لوجستیک نیز یکی دیگر از گروه های شغلی هستند که در کانادا فرصت مناسبی برای کار خواهند داشت و سالانه درآمدی در حدود 98000$ تا 121000$ دلار کانادا را نیز به دست خواهند آورد.

در صورتی که می خواهید به عنوان نیروی کار ماهر به کانادا مهاجرت کنید، اوتاوا را می توان به عنوان یک مقصد بسیار مناسب در نظر گرفت چراکه فرصت های شغلی بسیار زیادی در این شهر وجود دارد که در این بخش تنها برخی از آن ها را معرفی کردیم.

شرایط تحصیل در اوتاوا

در صورتی که تمایل به تحصیل در کانادا دارید، اوتاوا می تواند یکی از مقاصد جذاب برای مهاجرت شما باشد. افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه های کانادا را داشته باشند، 3 گزینه متفاوت در اختیار آن ها قرار دارد که می تواند مقدمه ای برای رسیدن به موفقیت های بعدی باشد. دانشگاه اوتاوا در کانادا یکی از بهترین دانشگاه های موجود در این کشور است. این دانشگاه رتبه پنجم بهترین دانشگاه های استان انتاریو و همچنین رتبه 11 بهترین دانشگاه های کانادا را به خود اختصاص داده است. تاریخ شروع به کار این دانشگاه به سال 1848 باز می گردد و در حدود 42000 دانشجو نیز در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

دانشگاه کارلتون به عنوان دومین دانشگاه برتر در شهر اوتاوا شناخته می شود که به ترتیب رتبه های 8 و 19 را در استان انتاریو و کشور کانادا به دست آورده است. این دانشگاه که یکی از دانشگاه های نسبتا جدید این شهر است، در سال 1942 فعالیت رسمی خود را آغاز کرده است و امروزه 27823 دانشجو در آن مشغول تحصیل هستند. در نهایت نیز می توان به دانشگاه دومینیکن در این شهر اشاره کرد که توانسته رتبه 97 کشور کانادا را به دست آورد. این دانشگاه کوچک تعداد انگشت شماری دانشجو را در خود جای داده است و نمی توان از آن به عنوان مقصد مناسبی برای تحصیل یاد کرد.

همه چیز به تحصیل در دانشگاه های اوتاوا ختم نمی شود و باید در نظر داشت که کالج های معتبر بسیار زیادی نیز در این شهر وجود دارد که به افراد علاقمند اجازه می دهد تا بتوانند یک دوره آموزشی موثر را پشت سر بگذارند و دانش خود را در زمینه های خاص تقویت کنند. برخی از مهم ترین کالج های موجود در اوتاوا عبارتند از:

  • آلگونکویین
  • کالج شهر (Collège La Cité)
  • مدرسه مدیریت تلفر
  • کالج هرزینگ
  • کالج زنان اوتاوا
  • ویلیز
  • کالج آگوستین

در کنار دانشگاه ها و کالج های موجود در کشور کانادا، یکی از برتری هایی که در این زمینه وجود دارد آن است که دانش آموزان نیز می توانند در این شهر به ادامه تحصیل بپردازند و این مسئله به آن ها کمک می کند تا در آینده بتوانند در این شهر از نظر علمی شرایط بهتری داشته باشند. برخی از مهم ترین مدارس شبانه روزی موجود در شهر اوتاوا برای ادامه تحصیل عبارتند از:

  • اشبری کالج
  • مدرسه مریک

اوتاوا به عنوان یکی از اصلی ترین شهرهای این کشور برای زندگی، می تواند شرایطی را فراهم آورد که فرد از نظر آرامش و آسایش در وضعیت بسیار خوبی قرار داشته باشد و از زندگی در کانادا لذت ببرد. ضمن آن که این شهر می تواند مقصد زیبایی برای سفرهای توریستی افراد به کشور کانادا باشد. آنچه می تواند برای شما حائز اهمیت باشد آن که بتوانید بهترین مسیر مهاجرت به این شهر را تشخیص دهید و به گونه ای عمل کنید که چالش های پیش روی شما در مسیر مهاجرت قانونی به کانادا کاهش پیدا کند. در صورتی که در مسیر مهاجرت خود به اوتاوا یا سایر شهرهای کشور کانادا کوچک ترین سوالی را در سر می پرورانید، با مشاورین ما در ارتباط باشید تا شما را در این زمینه راهنمایی کرده و گزینه های مختلف مهاجرتی را در اختیارتان قرار دهند.