یکی از جاذبه های اساسی کانادا آن است که در استان به استان و شهر به شهر این کشور، ویژگی های بسیار متنوعی را می توان دریافت کرد و به همین دلیل است که علاقمندان به زندگی در کانادا باید اطلاعات دقیقی در این رابطه داشته باشند تا بتوانند مطابق با سلیقه و سبک زندگی خود، شرایط بهتری را در این کشور برای زندگی ایجاد کنند. یکی از شهرهای شناخته شده در کشور کانادا، شهر ادمنتون است که مهاجران زیادی را به خود جلب می کند. در این گفتار تلاش خواهیم کرد تا مهم ترین ویژگی های زندگی در ادمنتون را مورد ارزیابی قرار دهیم تا بتوانید اطلاعات خود در این زمینه را بروز رسانی کنید.

اطلاعات اولیه در خصوص شهر ادمنتون کانادا

در بخش اول تلاش خواهیم کرد تا اطلاعات اولیه در خصوص شهر ادمنتون به عنوان یکی از شناخته شده ترین شهرهای کشور کانادا را در جدول زیر در اختیار شما قرار دهیم.

جدول اطلاعات اولیه شهر ادمنتون کانادا

شرایط آب و هوایی ادمنتون

یکی از نکاتی که در رابطه با کانادا همواره مورد سوال است، شرایط آب و هوایی موجود در مناطق مختلف این کشور است. بر خلاف باورهای عمومی، کانادا کشوری همواره پوشیده از برف نیست و همین مسئله است که به بسیاری کمک می کند تا ایام خوشی را به عنوان توریست در این کشور داشته باشند. ادمنتون نیز به عنوان یکی از شهرهای مهم کانادا، دارای ویژگی های خاص خود است.

آب و هوای ادمنتون در فصل تابستان فوق العاده است و از ماه جون تا آگوست می توان انتظار روزهای گرم و 17 ساعت تابش آفتاب را داشت. خورشید در این فصل در حدود ساعت 5:30 صبح طلوع می کند و زمان غروب آفتاب نیز تقریبا ساعت 10 شب است. در برخی از روزهای تابستان می توان از تماشای رعد و برق های زیبا در آسمان ادمنتون لذت برد. متوسط دمای هوا در تابستان های ادمنتون بین 21 تا 23 درجه سانتی گراد است. اگر تابستان زمانی است که به ادمنتون سفر می کنید، فراموش نکنید که در بعضی از روزها دمای هوا از 30درجه نیز بیشتر می شود و در نتیجه استفاده از لباس های تابستانه یک الزام است.

اگر در پاییز به ادمنتون سفر می کنید، قبل از خروج از خانه گوشی خود را به خوبی شارژ کنید چرا که باید عکس های زیادی به یادگار بگیرید. دره رودخانه در مرکز شهر ادمنتون یک جلوه گاه زیبا از ترکیب رنگ های قرمز، طلائی و نارنجی است. خرید یک فنجان قهوه و قدم زدن در خیابان ها ادمنتون در پاییز، خاطره ای فراموش نشدنی برای شما خواهد بود. میانگین دمای هوا در این فصل در حدود 11 تا 17 درجه سانتی گراد است. اگر در این فصل به ادمنتون سفر می کنید، چکمه های مناسب برای پیاده روی داشته باشید، همچنین لباس های چند لایه مخصوص این فصل را نیز با خود به همراه داشته باشید. در بسیاری از مواقع استفاده از روسری و کلاه نیز توصیه می شود. دیدار از پارک ملی جزیره الک، قایق سواری و همچنین بازدید از موزه رویال آلبرتا از جذاب ترین فعالیت های پاییزه در ادمنتون است.

زمستان در ادمنتون سردترین فصل سال است و از شروع نوامبر تا انتهای مارچ می توان انتظار بارش برف را داشت. عمده بارش های برف از ماه دسامبر تا فوریه است. اگر به دنبال این هستید که یک زمستان واقعی را تجربه کنید حالا بهترین زمان برای بازدید از ادمنتون است. زمستان ها زمان مناسبی برای تماشای شفق قطبی در آسمان تاریک ادمنتون است. متوسط دمای هوا در این فصل بین 15- تا 7- درجه سانتی گراد است. همراه خود یک ژاکت زمستانه ضخیم داشته باشد. کلاه، دستکش، چکمه های زمستانی و وسایلی از این دست جز الزامات چمدان شما خواهد بود. پیست اسکی رابیت، دیدار از مال بزرگ در منطقه غرب ادمنتون و تماشای مسابقات هاکی از جمله جذاب ترین فعالیت هایی است که می توان در فصل بهار در این شهر انجام داد.

زمانی که فصل بهار در ادمنتون شروع می شود، شما می توانید از گوشه به گوشه شهر انرژی دریافت کنید. شما می توانید در این زمان حیات دوباره زمین را تجربه کنید و از حیات وحش طبیعی موجود در این شهر لذت برید. دمای هوا در بهار ادمنتون بین 18 تا 23 درجه سانتی گراد متغیر است. اگر قصد سفر به ادمنتون در این فصل را دارید، حتما یک ژاکت همراه خود داشته باشید و داشتن یک چتر در این شهر در فصل بهار نیز یک الزام است. بازدید از پارک ویلیام هاورلاک، بازدید از پارک علم و فناوری تلوس و بازار محلی کشاورزان در ادمنتون در فصل بهار بسیار لذت بخش خواهد بود.

فستیوال های مهم در ادمنتون

در ادمنتون فستیوال های بسیار زیادی برگزار می شود و همین مسئله می تواند به جذابیت های سفر به این شهر بیافزاید. افرادی که علاقه بسیار زیادی به جشن های بزرگ دارند می توانند برنامه ریزی دقیقی در رابطه با نحوه سفر خود به ادمنتون داشته باشند تا امکان شرکت در این فستیوال ها را پیدا کنند. در ادامه تنها برخی از مهم ترین فستیوال هایی که به صورت سالیانه در ادمنتون برگزار می شوند را معرفی خواهیم کرد.

در زمستان، مجموعه بی نظیری از فستیوال ها را در ادمنتون می توان مشاهده کرد. فستیوال لومیناریا یکی از جذاب ترین فستیوال های کانادا است. علاقمندان به عکاسی و پرسه زنی های شبانه می توانند از 27 نوامبر تا 9 ژانویه در این فستیوال که محل درخشش شمع ها در اطراف باغ ژاپنی است لذت ببرند. فستیوال یخبندان عمیق نیز از 14 تا 23 ژانویه هر سال در این شهر برگزار می شود. هفته پایانی ژانویه نیز بهترین زمان برای انجام هنرمندی های خلاقانه با برق و یخ است. 27 ژانویه تا 6 فوریه فستیوال بوردواک در ادمنتون برگزار می شود.

فستیوال اسکیت نقره ای نیز یکی از فستیوال های ورزشی است که هر ساله به مدت 10 روز از 11 فوریه تا 21ام همین ماه برگزار می شود.

با گرم شدن هوا، شرایط برای برگزاری فستیوال های مختلف دیگری نیز فراهم می شود. برای مثال از دومین تا پنجمین روز ماه جون، فستیوال برای هنرنمایی کودکان در ادمنتون برگزار می شود اما اگر به خوراکی ها علاقه دارید، از 21 تا 31 جولای، فستیوال مزه های ادمنتون برگزار می شود و به شما این فرصت را می دهد که در خیابان قدم بزنید و از خوردنی های جذاب موجود در شهر نیز لذت ببرید.

از 30 جولای تا اولین روز آگوست نیز بزرگ ترین فستیوال فضای آزاد چند فرهنگی جهان در ادمنتون برگزار می شود و بهترین زمان برای آشنایی با فرهنگ ها و آیین های مختلف در این شهر است.

در ماه دسامبر فستیوال درخت ها برگزار می شود و زمان برگزاری آن از تاریخ 11 تا 19 این ماه است. علاوه بر تمامی این جشن های بزرگ، بسیار جشن های دیگر نیز در ادمنتون برگزار می شود که هر فرد باید بسته به سلیقه خود یکی را جهت سفر به این شهر انتخاب کند تا بتواند از این فرصت حضور در کانادا به عنوان توریست، نهایت استفاده را داشته باشد.

سفر خاطره انگیز به ادمنتون کانادا

ادمنتون یکی از شهرهای توریستی در کشور کانادا است و مکان ها دیدنی بسیاری در آن وجود دارد که می تواند تشکیل دهنده یک سفر خاطره انگیز برای هر فردی باشد.

یکی از این دیدنی ها، وست ادمنتون مال است که به عنوان یک فروشگاه بزرگ، مکانی مناسب برای جذب توریست نیز به شمار می رود. این مال، از صدها فروشگاه تشکیل شده است اما هتل، سالن نمایش، پیست یخ، آکاوریوم و بسیاری مکان های جذاب دیگر نیز در آن قرار داد.

موزه رویال آلبرتا نیز به عنوان بزرگترین موزه غرب کانادا شناخته می شود و یک موزه مرتبط با فرهنگ و همچنین طبیت کانادا است. جزیره الک در ادمنتون نیز یکی از جاذبه های فوق العاده برای سفر به کانادا به حساب می آید که در فاصله 30 دقیقه ای از شهر ادمنتون واقع شده است. سرزمین های آبی این پارک مکان مناسبی برای قایق سواری و دوچرخه سواری به ویژه در فصل تابستان است.

پارک ادمنتون فورت نیز یکی دیگر از موزه های روباز در این شهر است که باید در برنامه سفر شما به این منطقه از کانادا جای داشته باشد. به راحتی با مشاهده این پارک می توانید درک دقیقی از روند توسعه این شهر داشته باشید. علاقمندان به حیات وحش می توانند از باغ وحش ادمنتون والی که در سال 1959 فعالیت خود را آغاز کرده است نیز دیدن کنند. بیشتر از 350 جانور از 100 گونه مختلف در این باغ وحش زندگی می کنند و همین مورد می تواند یک سفر بی نظیر برای علاقمندان به این موضوع باشد. علاوه بر این مکان های دیدنی که از آن ها یاد شد، فرصت های گردش بسیار زیادی در این شهر وجود دارد که می تواند به هر کس با هر سلیقه ای، فرصت لذت بردن از محیط پیرامون خود در این شهر را بدهد.

West Edmonton Mall وست ادمنتون مال در کانادا

شرایط کلی کار در ادمنتون کانادا

یکی از مهم ترین عواملی که می توان در ادمنتون به آن توجه داشت، شرایط کار در این شهر است. ادمنتون به عنوان یکی از مهم ترین شهرهای استان آلبرتا، مهم ترین مشاغل را نیز در خود جای داده است. بسیاری از تقاضاها برای کار، در کشور کانادا و به ویژه شهر ادمنتون است. استفاده از برنامه استانی آلبرتا می تواند مسیری مناسب برای رسیدن به کانادا باشد.

در این استان مشاغل مورد نیاز بسیار زیادی وجود دارد که می تواند به علاقمندان به زندگی در شهر ادمنتون کمک کند تا بتوانند اقامت این شهر را به خود و خانواده اهدا کنند. در چنین شرایطی است که از متقاضیان کار در این شهر خواسته می شود تا لیست مشاغل مورد نیاز در ادمنتون را مورد بررسی قرار دهند و با توجه به این مسئله، شانس خود برای سفر به کانادا را ارزیابی کنند.

تقاضا برای 68 حرفه در این استان بسیار زیاد است و به همین دلیل نیروی کاری که در این مشاغل فعالیت می کند، شانس بسیار زیادی برای رسیدن به کانادا از این طریق خواهد داشت. برخی از مشاغل شناخته شده که می تواند سبب رسیدن فرد به شهر ادمنتون به عنوان مقصد کار شود عبارتند از:

 • مشاورین و آنالیزورهای سیتم های اطلاعاتی NOC 2171
 • مکانیک خودروهای سنگین NOC 7321
 • نجار NOC 7271
 • آرایشگر NOC 6341
 • طراح گرافیک NOC 5241
 • آشپز NOC 6321
 • استاد دانشگاه NOC 4011
 • مهندس کامپیوتر و طراح NOC 2173
 • بیولوژیست NOC 2121
 • دندانپزشک NOC 3113
 • سونوگرافر NOC 3216
 • بینایی سنج NOC 3121

اگر در هر یک از این حرفه ها تسلط دارید، زمان آن است که شانس خود برای رسیدن به کار در ادمنتون را امتحان کنید و بتوانید از این فرصت بسیار ایده آل استفاده نمایید.

تحصیل در ادمنتون

آلبرتا یکی از بهترین استان های کانادا برای زندگی است و از آن جا که تحصیل نیز یکی از راه های ورود به این کشور به حساب می آید، هر فرد ممکن است تحصیل خود را در این کشور آغاز کند تا بتواند از این طریق، آینده شغلی خود در این کشور را نیز تضمین کند. ادمنتون به عنوان یکی از شهرهای بزرگ کانادا می تواند مقصدی فوق العاده برای تحصیل باشد. البته باید در نظر داشت که شما چه رشته تحصیلی را برای آینده خود انتخاب کرده اید اما به طور کلی می توان جایگاه دانشگاه های ادمنتون را به شرح زیر مشخص کرد.

جدول توان جایگاه دانشگاه های ادمنتون

هریک از این دانشگاه ها در جایگاه خود می تواند مقصد مناسبی برای تحصیل به حساب آید و هر فرد باید در این راستا توجه داشته باشد که کدام دانشگاه می تواند هم خوانی بهتری با رزومه تحصیلی او داشته باشد و در همین راستا اقدامات لازم برای دریافت پذیرش تحصیلی از کانادا را آغاز کند.

علاوه بر دانشگاه ها، کالج های بسیار معتبری نیز در شهر ادمنتون وجود دارد که امکان تحصیل در دوره های آموزشی خاص را به دانشجویان می دهند که در همین راستا می توان برخی از مهم ترین آن ها را به شرح زیر معرفی کرد:

 • بردین
 • کالج رویال آلبرتا
 • نورکوئست
 • روبرتسون
 • کالج بین المللی آلبرتا
 • CDI

تحصیل در کانادا تنها در مقاطع دانشگاهی انجام نمی گیرد و دانشجویان می توانند در مقاطع پیش از دانشگاه نیز در این کشور به ادامه تحصیل در مدارس کانادا مشغول شوند. برخی از بهترین مدارسی که دانش آموزان برای تحصیل در ادمنتون می توانند به آن ها مراجعه کنند عبارتند از:

 • دبیرستان آکادمی اولد اسکونا
 • مدرسه مونت پلزنت
 • مدرسه میلوودز کریستین
 • مدرسه وینزر پارک
 • دبیرستان لیلیان اوسبورن
 • مدرسه استنفورد
 • مدرسه میوکومین
 • مدرسه وست بروک

علاوه بر این مدارس، متقاضیان تحصیل در کانادا می توانند تحصیل در مدارس شبانه روزی ادمنتون را نیز تجربه کنند و از این طریق فرصت اقامتی بهتری داشته باشند و شرایط زندگی آن ها نیز در چنین مواردی بهتر خواهد بود.

ادمنتون به عنوان یکی از مهم ترین شهرهای استان آلبرتا، شهری مهاجر پذیر در کانادا است و شهروندان خارجی نسبتا زیادی در این شهر زندگی می کنند. با توجه به کیفیت بالای زندگی در ادمنتون، می توان انتظار داشت که بسیاری از مهاجران نیز در یک بازه زمانی کوتاه مدت پس از ورود خود به این کشور می توانند شرایط مناسبی را برای زندگی خود ایجاد کنند و این یک امتیاز بزرگ به حساب می آید. در نظر داشته باشید که شما نیز به عنوان یک شهروند خارجی می توانید بهترین کیفیت زندگی را در شهر ادمنتون تجربه کنید اما پیش از مهاجرت به این شهر بهتر است در نظر داشته باشید که چه روشی برای ورود شما بهتر است. برای آگاهی از این موضوع، کافی است با مشاورین ما در تماس باشید.