شهر تورنتو مرکز سرمایه گذاری و فرهنگی و هم چنین پرجمعیت ترین شهر کانادا محسوب می شود اما ازدحام و شلوغی شهرهای بزرگ در کنار طبیعت زیبا و بکر در شهر ونکوور نیز قابل مشاهده است. انتخاب میان این دو شهر به سلیقه و سبک زندگی خودتان بستگی دارد اما بطور کلی از لحاظ معیارهایی مانند زندگی شبانه، خرید و تنوع رستوران ها، تورنتو وضعیت بهتری نسبت به ونکوور دارد.

بطور کلی هزینه های زندگی در شهر تورنتو نسبت به سایر شهرهای کشور کانادا بالاتر می باشد. متوسط هزینه های زندگی در تورنتو (بدون در نظر گرفتن اجاره) در طول یک ماه برای یک خانواده چهار نفره حدود 5000 دلار کانادا می شود که این مبلغ برای هر فرد حدود 1350 دلار کانادا است. هزینه های زندگی در شهر تورنتو نسبت به نیویورک 27.36% ارزان تر می باشد.

طبق آخرین آمار شهر تورنتو رتبه 3 را در بین شهرهای کانادا با کمترین میزان ایجاد استرس در افراد بدست آورده است و ازین حیث وضعیت مطلوبی دارد. همچنین در مقایسه با همه شهرهای جهان در میان 30 شهر برتر قرار گرفته است.

طبق آخرین اطلاعاتی که سازمان جامعه شناسی EIU منتشر کرده است، شهر تورنتو رتبه 6 را در بین 60 شهر مهم جهان از لحاظ امنیت بالا دارا می باشد و جایگاه بالاتری نسبت به شهرهایی مثل واشنگتن آمریکا، سئول کره جنوبی و ملبورن استرالیا کسب کرده است. در این رنکینگ امنیت شخصی و ذهنی، امنیت در فضای مجازی و فضای آزاد در نظر گرفته شده است.

شهر تورنتو در یک نگاه

 • نام شهر: تورنتو / Toronto
 • استان : انتاریو
 • کشور:  کانادا
 • پرچم:
 • زبان: انگلیسی و فرانسوی
 • جمعیت : حدود 2 میلیون و 700 هزار نفر
 • مساحت : ۲۴۳.۳ کیلومتر مربع
شهر تورنتو کانادا

یکی از مهم ترین شهرهای کانادا برای زندگی و مهاجرت شهر تورنتو است. شهر تورنتو بر اساس آخرین سرشماری رسمی صورت گرفته در کانادا پرجمعیت ترین شهر این کشور شناخته شده است. در نتیجه طبیعی است که تورنتو به عنوان مهمترین شهر کانادا، بستر خوبی برای رشد و پیشرفت بسیاری از صنایع و شرکت‌ها مهم نه فقط در کانادا، بلکه در جهان باشد.
در این گزارش تلاش کرده‌ایم که به تمام ابعاد زندگی و سفر در شهر تورنتو بپردازیم. خواندن این گزارش به شما کمک می‌کند که تورنتو را چه به عنوان یک مقصد گردشگری و چه به عنوان شهری که تصمیم به مهاجرت به آن را دارید، بیشتر بشناسید.

معرفی شهر تورنتو در کانادا

تورنتو، مرکز استان انتاریو بیش از 2.7 میلیون نفر جمعیت را در خود جای داده است و به عنوان چهارمین شهر پرجمعیت در آمریکای شمالی و همچنین پرجمعیت‌ترین شهر کانادا شناخته می‌شود. این موضوع به‌خوبی نشان می‌دهد که چرا تورنتو یکی از مهمترین مراکز تجارت، هنر و فرهنگ در کانادا محسوب می‌شود؛ شهری که به عنوان یکی از شهرهای چند فرهنگی جهان نیز شناخته می‌شود.

از نظر موقعیت جغرافیایی نیز تورنتو در ساحل شمال غربی دریاچه انتاریو قرار دارد. تورنتو قلب منطقه تورنتوی بزرگ یا همان GTA است و همچنین بخشی از ناحیهٔ متراکم نعل اسب طلایی را تشکیل می‌دهد.

سهم تورنتو در تولید ناخالص داخلی کشور کانادا

در مقاله بهترین شهر کانادا برای ایرانیان، با بهترین شهرهای کانادا برای کار، زندگی و تحصیل آشنا می شوید.

مناطق ایرانی نشین تورنتو کانادا

بسیاری از ساکنان تورنتو در استان انتاریو، کانادایی‌ایرانی هستند که عمدتاً در ویلو دیل و ریچموند هیل سکونت دارند.

در جدول زیر می توان اطلاعات جامعی در خصوص شهر تورنتو به دست آورد.

انتاریو استان
1793 سال تاسیس
یورک نام قدیم
2731571 جمعیت منطقه شهری (سرشماری 2016)
1792.99 کیلومتر مربع مساحت شهر
یک نفر در 4334 کیلومتر مربع تراکم جمعیت
76.5 متر ارتفاع از سطح آب های آزاد
5:00-UTC فاصله زمانی

نکات جالب درباره شهر تورنتو

واضح است که تورنتو نه تنها از شهرهای مهم کانادا، بلکه از مهمترین شهرهای جهان نیز محسوب می‌شود. به عنوان نمونه می‌توان به این مورد اشاره کرد که سهم تورنتو در تولید ناخالص داخلی کشور کانادا ۲۰ درصد است و این در حالی است که این عدد برای شهر ونکوور ۸ درصد است. در نتیجه طبیعتا و با استناد به آمارهای منتشرشده، شهر تورنتو از لحاظ کاریابی در موقعیت بهتری نسبت به سایر شهرهای کانادا قرار دارد و بی‌جهت نیست که از آن با عنوان قطب صنعتی و اقتصادی کانادا یاد می‌کنند. برای مطالعه بیشتر درباره وضعیت کار در تورنتو این مقاله را از دست ندهید.

البته این نکته را نیز در نظر داشته باشید که با وجود اینکه فرصت‌های شغلی با درآمدهای معقول‌تری در تورنتو وجود دارد، اما قیمت مسکن نیز در این شهر نسبت به ونکوور بالاتر است. از سوی دیگر، در شهر تورنتو که شهری جوان‌پسندتر و دارای مراکز تفریحی و گردشگری بیشتری است، تنوع محصولات نسبت به شهرهای دیگری همچون ونکوور نیز بسیار بیشتر است.

از نظر گردشگری نیز تورنتو از وضعیت خوبی برخوردار است؛ شهری که بیش از هشت هزار رستوران، 52 پیست اسکیت، بزرگ‌ترین باغ‌وحش کانادا، آبشار نیاگارا از بهترین مناطق دیدنی کانادا و … را در خود جای داده است، می‌تواند گزینه مطلوبی برای خوشگذرانی و تفریح باشد. اینکه تورنتو مقصد سفر یا زندگی شما است، می‌تواند بسیاری از شاخص‌ها را برای شما پراهمیت‌‌ یا کم‌اهمیت کند. به عنوان مثال برای زندگی در تورنتو باید به این موضوع توجه کرد که با توجه به تنوع نژادی در تورنتو، این شهر از فرهنگ رانندگی پایین‌تری نسبت به شهرهای مونترال و ونکوور برخوردار است.

اما در نهایت این شما هستید که تصمیم می‌گیرید که آیا علاقه دارید در یک شهر مدرن و پیشرفته با وجود شلوغی‌های احتمالیش زندگی کنید یا اینکه ترجیح می‌دهید شهر آرام‌تری را برای ادامه زندگی در نظر بگیرید.

به صورت کلی بهتر است بندانید که تعداد مهاجران ایرانی در تورنتو زیاد است و محله‌های همچون «ریچموند هیل»، «آرورام، «وان»، «مارکهام» و «نیومارکت» که در بخش یورک کلان شهر تورنتو هستند، میزبان تعداد بیشتری از ایرانی‌های مقیم کانادا هستند.

شرایط آب و هوایی تورنتو

شرایط آب و هوایی در شهر تورنتو

یکی از مهمترین عواملی که باید برای زندگی در کانادا و حتی سفر به این کشور در نظر داشته باشید، شرایط آب و هوای کانادا است؛ آن هم در کشوری که شرایط آب و هوایی در آن، استان به استان و شهر به شهر از هم متفاوت است. در نتیجه بهتر است که علاقه‌مندان به مهاجرت یا سفر به کانادا باید اطلاعات دقیقی درباره وضعیت جوی در این کشور داشته باشند.

در این میان، تورنتو یکی از خوش آب و هوا ترین شهرهای کانادا محسوب می‌شود که دوره یخبندان آن بسیار کوتاه است. تابستان‌های متعادلی دارد و آسمانش در زمستان در بسیاری از روزها برفی و دلپذیر است. به طور کلی اما دمای هوای تورنتو معمولا بین 8- تا 25 درجه سانتی‌گراد در حال تغییر است. البته در موارد نادری ممکن است دمای 17- یا 30 درجه سانتی گراد نیز تجربه شود.

در مجموع، افرادی که تصمیم به سفر به تورنتو را دارند باید این نکته را در نظر داشته باشند که تورنتو از اواخر ماه جون تا اویل ماه سپتامبر، دارای شرایط آب و هوایی بسیار مناسبی است و می‌تواند ارمغان‌‌آور سفری خاطره‌انگیزو دلپذیر برای شما باشد.

بررسی شرایط آب و هوایی تورنتو نشان می‌دهد که زمستان‎ها در این شهر حدودا سه ماه به طول می‌انجامد؛ یعنی از سومین روز ماه دسامبر هوا رو به سردی می‌رود و از 16 مارچ نیز رفته رفته از سرمای هوا کاسته و بار دیگر شرایط اعتدالی برقرار می‌شود. در این بازه زمانی متوسط دمای هوای تورنتو معمولا کمتر از 4 درجه سانتی‌گراد است. به یاد داشته باشید که ژانویه نیز به عنوان سردترین ماه سال در تورنتو شناخته می‌شود.

طول دوره فصل گرم در تورنتو اما کمی طولانی‌تر است. دومین روز ماه جون تا 18 سپتامبر به عنوان فصل گرم در تورنتو شناخته می‌شود. دمای هوا در این دوره زمانی به بالای 20 درجه سانتی‌گراد می‌رسد و به طور کلی میانگین دمای هوا در این فصل، بین 17 تا 25 درجه سانتی‌گراد در حال تغییر است.

شرایط آب و هوایی در شهر تورنتو کانادا

نقشه تورنتو

نکات اولیه برای سفر به تورنتو

تورنتو شاید از نظر مدرن و پیشرفته بودن شما را به یاد شهرهای آمریکا بیاندازد یا اینکه در برخی ازمکان‌های تاریخی یادآور شهرهای اروپایی باشد؛ اما همین تلفیق زیبا از مدرنتیه و بافت‌های تاریخی، ارمغان‌آور تعداد زیادی گردشگر از سراسر جهان است که سالیانه تورنتو را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب می‌کنند.

از دیگر ویژگی‌های بارز شهر تورنتو برای گردشگران، محیطی است که در آن مسافران کشورهای مختلف جهان، احساس غریبی نمی‌کنند. علت این موضوع البته مشخص و قابل تحلیل است. چندین موج مهاجرتی در طی سال‌ها باعث شده است که تورنتو خانه مهاجرانی از نقاط مختلف جهان باشد، به طوری هم‌اکنون انواع نژادها با تنوع عقیدتی و مذهبی در کنار هم زندگی می‌کنند. نماد این همزیستی دوستانه را می‌توانید از وجود انواع و اقسام رستوران‌های بین‌المللی در تورنتو متوجه شوید.

اما درباره تسهیلات ارزی برای گرشگران تورنتو می‌توان این نکته را یادآور شد که شما می‌توانید در بانک یا در باجه‌های تبدیل ارز که در سطح شهر و فرودگاه‌ها به فروانی یافت می‌شوند، از خدمات بانکی استفاده کنید. همچنین به غیر از بانک‌ها و دفترهای تبدیل ارز، می‌توانید از دستگاه‌های خودپرداز نیز استفاده کنید.

سفر به تورنتو

سفر به تورنتو و اماکن دیدنی این شهر

 • یکی از جذاب‌ترین مناظری که می‌توان در تورنتو مشاهده کرد، نمای زیبای این شهر از برج 553 متری CN است. این برج که بین سال‌های 1972 تا 1976 ساخته شد، یکی از بلندترین برج‌های زمانه خود بود که امروز نیز امکان بالا رفتن از آن تا ارتفاع 447 متری وجود دارد.
 • موزه «رویال انتاریو» نیز یکی دیگر از اماکن دیدنی در شهر تورنتو است؛ مجموعه نفیسی از آثار مختلف هنری، فرهنگی و تاریخی در این موزه نگهداری می شود که نشان‌دهنده تاریخ کانادا است.
 • اگر به دنیای حیوانات و حیات وحش علاقه دارید، حتما از آکواریوم تورنتو بازدید کنید. این آکواریوم که امکان بازدید از آن در یک تونل زیرزمینی بزرگ واقع شده است، گونه‌های مختلفی از موجودات دریایی را در خود جای داده است.
 • نام آبشار نیاگارا را هم که احتمالا بارها شنیده‌اید و قطعا نمی‌خواهید فرصت بازدید آن را از دست بدهید.اگر وسیله شخصی در اختیار ندارید، تورهای بسیار زیادی در تورنتو وجود دارد که به شما این فرصت را می‌دهند تا همراه با سایر علاقه‌مندان، به نیاگارا بروید. در بسیاری از روزهای سال نیز امکان استفاده از قطار برای رسیدن به نیاگارا وجود دارد. در صورتی که برنامه‌ریزی دقیقی برای سفر خود انجام داده باشید، می چ‌توانید یک شب خاطره‌انگیز در کنار آبشار را نیز سپری کنید و از منظره کم‌نظیر آبشار در شب لذت ببرید.
 • باغ وحش تورنتو از دیگر جاذبه‌های گردشگری این شهر است. حدود 5 هزار حیوان از زرافه، ببر، شیر، پنگوئن و … گرفته تا انواع گونه‌های مختلف جانوری مطابق با استانداردها، در این باغ وحش زندگی می‌کنند.
 • در تورنتو همچنین می‌توانید از موزه «آقاخان» نیز دیدن کنید. این موزه که فعالیت خود را در سال 1950 آغاز کرد، آثار به جا مانده از قرن 9 تا 19 میلادی را به نمایش گذاشته است و بیشتر به هنرهای ایرانی و اسلامی توجه دارد. آثار به جا مانده از مسلمانان از چین تا اسپانیا نیز در این موزه نگهداری می‌شود.
 • بازدید از مرکز علمی کانادا نیز می‌تواند تجربه خوبی را برای شما رقم بزند. سفرهای فضایی، بیولوژی، فیزیک و بسیاری علوم دیگر در این مرکز آموزشی ارائه می‌شود که می تواند نظر بسیاری از کودکان را به خود جلب کند.
جاهای دیدنی تورنتو

نگاهی به فستیوال‌های مهم تورنتو

 • در کانادا فستیوال‌های بسیار زیادی برگزار می‌شود. یکی از شناخته‌شده‌ترین فستیوال‌هایی که در کانادا برگزار می‌شود، «فستیوال بین‌المللی فیلم تورنتو» است.
 • «کارناوال کارائیب تورنتو» نیز یکی دیگر از جشن‌های بزرگ خیابانی در این شهر است که بیش از 50 سال قدمت دارد. این مراسم معمولا در ماه جولای برگزار می‌شود و تا اوایل ماه آگوست نیز ادامه دارد.
 • در اواخر ماه سپتامبر، فستیوال «جهان در خیابان» برگزار می‌شود که یک فستیوال بزرگ برای کتاب و مجالات است. این مراسم در نزدیکی دریاچه انتاریو برگزار می‌شود.
 • «جشنواره نور» در کانادا نیز یکی دیگر از بزرگترین فستیوال‌هایی است که در شهر تورنتو برگزار می‌شود و مخاطبان بسیار زیادی دارد. آتش‌بازی‌های گسترده از اِلمان‌های اصلی این فستیوال است و شرکت‌کنندگان می‌توانند در مکان برگزاری این فستیوال، اجرای کنسرت‌ها را تماشا یا اینکه از فروشگاه‌های موجود در طول مسیر خرید کنند.

این موارد تنها بخشی از ده‌ها فستیوالی است که در طول سال در کانادا برگزار می‌شوند. جالب است بندانید که  سالانه افراد زیادی به منظور شرکت در این فستیوال‌ها با استفاده از ویزای توریستی کانادا، وارد این کشور می‌شوند. این فستیوال‌های بین‌المللی کانادا جذابیت‌های بسیاری دارد و طبیعتا بودجه‌های سنگینی را نیز صرف آنها می‌کنند. هرچند که همین جذابیت‌ها، باعث ایجاد گردش مالی زیاد و بازگشت سرمایه می‌شود.

تاریخ‌ها و تعطیلات مهم کانادا

در جدول پیشرو به برخی از مهمترین تاریخ‌ها و تعطیلات مهم کانادا و شهر تورنتو، پرداخته شده است:

روز کریسمس – ۲۵ دسامبر آغاز سال نو، ۱ ژانویه
روز کانادا، ۱ ژولای روز ویکتوریا، دوشنبه قبل از ۲۵ می
روز شکرگزاری، دومین دوشنبه اکتبر روز کارگر، اولین دوشنبه سپتامبر
روز خانواده، سومین دوشنبه فوریه روز بوکس – ۲۶ دسامبر

نگاهی به فرهنگ غذایی تورنتو

شاید بتوان گفت غذای اصلی مردم تورنتو یا بهتر است بگوییم فرهنک غذایی این شهر بیشتر با غذاهای فست فودی، عجین است. این شهر پر است از رستوران‌هایی که در انواع سبک‌ها غذاهایی همچون پیتزا، ساندویچ و اسپاگتی سرو می‌کنند. البته اگر تمایل چندانی به این سبک غذایی ندارید، همانطور که پیشتر نیز به این موضوع اشاره شد، به دلیل تنوع فرهنگی شهر تورنتو، فرهنگ غذایی آن نیز متنوع شده است و شما می‌توانید برای تغییر و ایجاد تنوع در برنامه غذایی خود به سراغ انواع و اقسام رستوارن‌های بین‌المللی بروید.

در شهر تورنتو انواع رستوارن‌های ایرانی از فست فود گرفته تا کبابی نیز وجود دارد که می‌توانید به آنها نیز سر بزنید. در واقع چه برای سفر و چه برای زندگی، شما در تورنتو با دغدغه غذایی مواجه نخواهید بود و حتما غذای مورد نظرتان را پیدا خواهید کرد.

از فرودگاه تا وسایل حمل و نقل عمومی در تورنتو

فرودگاه تورنتو از بزرگترین و شلوغ‌ترین فرودگاه‌های کانادا محسوب می‌شود که از نظر موقعیت جغرافیایی در ۲۲ کیلومتری شمال تورنتو قرار گرفته است. این فرودگاه برای حمل مسافر و بار است.

وضعیت وسایل حمل و نقل عمومی در تورنتو نیز از وضعیت بسیار خوب برخوردار است و این کیفیت علاوه بر درسترس بودن به شاخص‌های دیگری همچون تمیز و سریع بودن نیز مرتبط است. به عنوان مثال سیسنم اتوبوس‌رانی در این شهر به صورت 24 ساعته (درون شهری) فعال است.  شاید به همین خاطر است که اکثر مردم تورنتو برای رفت و آمدهای خود از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده می‌کنند.

نگاهی به وضعیت وسایل نقلیه عمومی در تورنتو

تورنتو یکی از شهرهایی است که به سیستم حمل و نقل پیشرفته با قابلیت جابه‌جایی میلیون‌ها نفر مسافر مجهز است. همین امر منجر به این شده است که افراد بتوانند با دست بازتری در انتخاب خانه خود اقدام کنند، چراکه اغلب افرادی که چه در شهر و چه در حومه شهر تورنتو زندگی می‌کنند، امکان استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی را دارند.

همین موضوع یکی از مهمترین دلایلی محسوب می‌شود که تورنتو را به شهری مهاجرنشین تبدیل کرده است. چراکه مهاجرینی که در حومه شهر تورنتو زندگی می‌کنند، برای چگونگی رفت و آمد به محل کارشان نگران نیستند و به واسطه به شبکه حمل و نقل تورنتو می‌توانند به‌راحتی با مرکز شهر در ارتباط باشند.

زبان رسمی تورنتو چیست؟

زبان رسمی تورنتو، فرانسوی و انگلیسی است. البته که به دلیل مهاجرنشین بودن این شهر، جمعیت نسبتا زیادی از مردم نیز به زبان‌های چینی، ایتالیایی و پرتغالی صحبت می‌کنند. در نتیجه اگر حتی با یکی از این زبان‎ها آشنا باشید، در بیشتر اوقات کارتان راه می‌افتد.

البته به هیچ وجه این نکته مهم را فراموش نکنید که به صورت کلی برای زندگی در شهر تورنتو حتما لازم است که به یکی از زبان‌های انگلیسی یا فرانسوی آشنایی کامل داشته باشید.

ساعت فعالیت فروشگاه‌ها، موزه‌ها و بانک‌های تورنتو

به صورت معمول، فروشگاه‌های از ساعت ۱۰ صبح تا ۸ شب در طول هفته باز هستند. البته این ساعت کاری در روز شنبه (تعطیلات آخر هفته) به ۹ صبح تا ۷ شب تغییر پیدا می‌کند. یکشنبه‌ها (تعطیلات آخر هفته) نیز فقط فروشگاه‌های بزرگ از ساعت ۱۲ تا ۵ بعد از ظهر باز هستند. مراکز خرید و دیگر فروشگاه‌های بزرگ اما تا ۹ شب به کار خود ادامه می‌دهند.

بانک‌ها نیز در طول روزهای هفته، به غیر از تعطیلات آخر هفته یعنی شنبه‌ها و یکشنبه‌ها، از ساعت ۸ الی ۹ صبح تا ۴ الی ۵ بعد از ظهر باز هستند. البته بعضی از بانک‌ها ممکن است در روزهای شنبه‌ در دسترس باشند. بانک‌ها همچنین در روزهای تعطیلات عمومی نیز تعطیل هستند.

موزه‌ها نیز به صورت معمول از ساعت ۱۰ صبح تا حدود ۵ بعد از ظهر میزبان بازدیدکنندگان هستند.  البته برخی از موزه‌ها در برخی از روزهای خاص و مناسبت‌ها، ساعات بازدید خود را تا شب افزایش می‌دهند و در تعطیلات عمومی امکان بازدید ندارد. در نتیجه بهتر است با توجه به تغییرات احتمالی، پیش از بازدید، اطلاعات درست را متناسب با تاریخ مورد نظرتان از سایت موزه، به دست آورید.

مهم ترین ویژگی‌های شهر تورنتو

مروری بر بهترین ویژگی‌های شهر تورنتو

 •  شهر چند فرهنگی: تورنتو یکی از مهاجرپذیرترین شهرهای دنیا است. شهری که توانسته مردم جهان را از کشورهای مختلف گرد هم آورد و شرایط را به گونه‌ای فراهم کند که هر کدام از این افراد از فرهنگ‌ها و زبان‌های مختلف، بتوانند در آرامش کنار هم زندگی کنند.
 • شهر پرتفریح و هیجان: دور از انتظار نیست که در شهر مدرن تورنتو هر نوع تفریح و سرگرمی وجود داشته باشد؛ از نفریحات فرهنگی و ورزشی گرفته تا تقریحات هیجانی. در واقع تورنتو شهری نیست که حوصله‎تان در آنجا به سر برود.
 • شهری سبز و دلنشین: یکی از تفریحات مردم تورنتو برگزاری پیک نیک در پارک‌ها و محیط‌های سبزی است که درون و بیرون شهر وجود دارد. در نتیجه حتی اگر بخواهید هزینه کمتری را صرف تفریحات آخر هفته خود کنید، ساحل دریا یا محیط‌های سبز بیشمار تورنتو، می‌تواند گزینه خوبی برای شما باشد.
 •  فرهنگ غذایی متنوع: مهاجرنشین بودن شهر تورنتو این مزیت را هم داشته است که این شهر دارای فرهنگ غذایی متنوعی باشد. درست است که غذای مهم و اصلی مردم تورنتو، فست فود است، اما وجود انواع و اقسام رستوران‌های بین‌المللی نیز باعث شده است که این شهر از فرهنگ غذایی غنی‌تری برخوردار باشد.
 • شهر آرزوها: یکی از مهمترین ارمغان‌های اقتصاد پویای شهر تورنتو، اشتغال‌زایی است. در نتیجه اساسا پیدا کردن شغل در شهر تورنتو کار چندان سختی نیست و افراد می‌توانند متناسب با رزومه خود برای شغل‌های مورد نظرشان، درخواست بدهند و احتمال اینکه از یکی از آنها جواب مثبت بگیرند، زیاد است. همچنین از دیگر نکات مورد توجه این است که اساسا افراد فارغ از مهاجر بودنشان امکان پیشرفت شغلی بسیار زیادی دارند.
 • شهری گران برای خرید خانه: خرید خانه در شهر تورنتو نیاز به سرمایه زیادی دارد. بنابراین پیشنهاد می‌شود، اگر سرمایه زیادی در اختیار ندارید و به‌تازگی به این شهر مهاجرت کرده‌اید، بهتر است با اجاره‌نشینی شروع کنید و رویای خرید خانه در کانادا و در این شهر را چند سالی عقب بیاندازید.

نگاهی به فرهنگ عمومی مردم تورنتو

تورنتو شهر فرهنگ‌های مختلف است. مهاجرینی که از سراسر جهان، تورنتو را خانه دوم خود کرده‌اند، هر کدام فرهنگی را از کشور و شهرشان به سوغات آوردند. اما به صورت کلی، فرهنگ مردم کانادا برگرفته از سنت‌های اروپایی است که در اداوار گذشته تاریخ در کانادا رواج داشته است. بسیاری باورند دارند که رفتار مردم کانادا به نوعی به رفتار مردم فرانسه شباهت دارد.

از سوی دیگر نگاه عمومی مردم کانادایی به مهاجران همانند شهروندان درجه دو یا سه نیست. افراد مهاجر و افراد کانادایی بر اساس میزان دانش و تخصصی که دارند، با هم در رقابت هستند و عدالت اجتماعی مه تنها در رفتار عمومی مردم، بلکه در موقعیت‌های جدی‌تر نیز خودش را نشان می‌دهد. ایرانی‌ها نیز توانسته‌اند در کشور کانادا و شهر تورنتو موقعیت‌های بسیار خوبی را به دست آوردند. به طور کلی خوب است بدانید که  ایرانی‌های ساکن تورنتو اغلب در حومه شمالی این شهر و به‌ویژه در منطقه «ریچماند هیل»، «واقان»، «مارخام» و «تورنیل» زندگی می‌کنند.

دادن انعام نیز از دیگر فرهنگ‌های عمومی مردم تورنتو محسوب می‌شود. چه برای سفر و چه برای زندگی قصد رفتن به تورنتو را دارید، به یاد داشته باشید که  به صورت معمول افرادی که در کافه‌ها و رستوران‌ها کار می‌کنند و راننده‌ها حدود ۱۵ درصد، انعام دریافت می‌کنند. سایر خدمات نیز همانند باربرها معمولی تا 3 دلار انعام می‌گیرند. اما شما مجبور به این کار نیستید، اگر از خدماتی که دریافت کردید، رضایت کافی نداشتید، لازم نیست انعامی هم پرداخت کنید.

چرا تورنتو برای زندگی خوب است؟

اگر شهری با حفظ شاخص‌های جهانی کیفیت زندگی، به شهری مهاجرپذیر تبدیل می‌شود، بدون شک از ظرفیت‌های اقتصادی بالایی برخوردار است. تورنتو یکی از شهرهایی است که می‌تواند مصادق‌ این موضوع باشد. فراموش نکنید که تورنتو از لحاظ اقتصادی جزو 10 شهر برتر در دنیا محسوب می‌شود و به دلیل داشتن فرصت‌های شغلی متنوع و بستر مناسب برای ایجاد شغل‌های جدید، به اولین مقصد مهاجرین برای اقامت در کانادا تبدیل شده است.

دور از انتظار نیست که اقتصاد پویای تورنتو، نگاه بسیاری از سرمایه‌گذاران خارجی را نیز به خود جذب کرده است.  شهری که از آن با عنوان «قلب اقتصادی کانادا» یاد می‌کنند.

اما در زمینه مهاجرنشین بودن شهر تورنتو نیز باید گفت این موضوع نیز مانند هر موضوع دیگری با ویژگی‌های مثبت و منفی همراه است. موفقیت شهر تورنتو در میزبانی از مهاجرین این بوده که توانسته از این تنوع فرهنگی و اقلیمی بهترین بهره را ببرد. اولین نکته این است که با توجه به اینکه اغلب جمعیت شهر مهاجر هستند، افراد جدیدالورود معمولا حس غربت ندارد و با واکنش‌های سرد مواجه نمی‌شوند. همچنین تنوع فرهنگی در تورنتو باعث شده که مهاجرین با هنرهای متنوع که متعلق به سرزمین‌های دیگر است نیز آشنا شوند.

از مزایای دیگر زندگی در تورنتو می‌توان به آب و هوای چهار فصل و محیط تمیز و بالا بودن سطح استانداردهای زندگی در این شهر اشاره کرد. به عنوان مثال بهتر است بدانید که نرخ پایین ارتکاب جرم در تورنتو نسبت به ونکوور و مونترال، پایین‌تر است.

بررسی کیفیت زندگی در تورنتو

اگر قصد زندگی در تورنتو را دارید، بهتر است شاخصهای کیفیت زندگی در این شهر را نیز مورد بررسی قرار دهید تا متوجه شوید که آیا تورنتو می‌تواند یکی از از گزینه‌ها خوب برای زندگی باشد یا خیر.

یکی از مراجعی که در رابطه با کیفیت زندگی در شهرهای مختلف جهان تحقیقات جامعی را انجام داده، مرکز Numbeo است. این مرکز تورنتو را به عنوان یازدهمین شهر برتر کانادا از نظر شاخص کیفیت زندگی می داند.

در جدول زیر می توان اطلاعات دقیق‌تری در این رابطه به دست آورد:

شاخص‌های کیفیت زندگی در شهر تورنتو

همانطور که از محتوای جدول مشخص است، تورنتو را می‌توان به عنوان یکی از مقاصد مناسب برای زندگی در جهان معرفی کرد که در کشور کانادا و استان انتاریو واقع شده است.

سیستم سیاسی تورنتو چیست؟

تورنتو شهر بسیار مهمی در کانادا محسوب می‌شود به نحوی که ۲۵ عضو از اعضای پارلمان کانادا، نمایندگان تورنتو هستند. معمولا مقامات ارشد در تورنتو از حزب لیبرال حمایت می‌کنند. قوانینی که در انتاریا تصویب می‌شوند در مورد تورنتو نیز لازم ‌الاجرا هستند.

بررسی هزینه‌های زندگی در تورنتو

نمی‌توان منکر این موضوع شد که تورنتو یکی از شهرهای گران جهان است. البته این گرانی را باید در مقایسه با میزان درآمدی که می‌توانید در این شهر داشته باشید، مقایسه کنید.

در این بخش تلاش شده است تا هزینه‌های اصلی زندگی در شهر تورنتو مورد بررسی قرار بگیرد تا شما نیز بتوانید با اطلاعات دقیق‌تر و درست‌تری، اقدام به تصمیم‌گیری کنید:

هزینه رستوران در شهر تورنتو

از 14 تا 40 دلار یک وعده غذا، در یک رستوران ارزان
از 11 تا 15 دلار غذا در یک رستوارن فست فود همانند مکدونالد‎
از 2.10 تا 6.50 دلار قهوه (کاپوچینو)
از 1.75 تا 3.14 دلار نوشابه، یک عدد قوطی کوچک

هزینه خرید روزانه در شهر تورنتو

 از 1.50 تا 5.25 دلار یک لیتر شیر
از 2 تا 5 دلار یک عدد نان، 500 گرم
از 2 تا 6.15 دلار یک کیلوگرم برنج سفید
از 2 تا 5.80 دلار 12 عدد تخم مرغ
از 1.99 تا 6.59 دلار سیب (یک کیلوگرم)
از 1 تا 4 دلار موز (یک کیلوگرم)
از 1.99 تا 6.59 سیب زمینی (یک کیلوگرم)
از 1 تا 5 دلار پیاز (یک کیلوگرم)
از 6 تا 25 دلار فیله مرغ (ِیک کیلوگرم)
از 8 تا 27 دلار گوشت گاو (یک کیلوگرم)

هزینه حمل و نقل عمومی در شهر تورنتو

از 3.20 تا 4 دلار

بیلت یک طرفه (درون شهری)

از 130 تا 160 دلار

حمل و نقل عادی (به مدت یک ماه)

از 1 تا 4.99 دلار

تاکسی (هر یک کیلومتر)
از 1.50 تا 2.02 دلار

بنزین (یک لیتر)

هزینه تسهیلات عمومی در شهر تورنتو  (ماهانه)

از 90 تا 250 دلار اولیه ( برق، گرمایش، سرمایش، آب، زباله ) برای آپارتمان ۸۵ متری
از 0.10 تا 1 دلار ۱ دقیقه تعرفه محلی تلفن همراه ( پیش پرداخت – بدون تخفیف و برنامه )
از 50 تا 120 دلار اینترنت ( 60 مگ بر ثانیه یا بیشتر – داده  نامحدود – ADSL / Cable )

هزینه برنامه‌های ورزشی  و تفریحی در شهر تورنتو

از 30 تا 140 دلار

باشگاه بدن‌سازی، یک نفر به مدت یک ماه

از 0 تا 27.12 دلار

اجاره زمین نتیس، آخر هفته به مدت یک ساعت
از 13 تا 20 دلار 

سینما، اکران بین‌المللی، یک عدد بلیت

هزینه خرید لباس در شهر تورنتو 

از 40 تا 130 دلار 

شلوار جین ( برند)

از 30 تا 80 دلار

لباس تابستانه از فروشگاه‌های زنجیره‌ای
از 75 تا 150 دلار 

یک جفت کفش ورزشی (برند)

از 80 تا 200 دلار

یک جفت کفش مردانه

هزینه کودکان در شهر تورنتو 

از 1200 تا 2200 دلار  

پیش دبستانی یا مهد کودک (خصوصی، ماهانه)

از 1800 تا 3600 دلار

دبستان بین‌المللی (به مدت یک سال)

هزینه خرید و اجاره خانه در شهر تورنتو

از 1700 تا 2500 دلار  

آپارتمان، یک خوابه، مرکز شهر

از 1600 تا 2100 دلار 

آپارتمان، یک خوابه، بیرون شهر
از 3000 هزار تا 4500 دلار  

آپارتمان، سه خوابه، مرکز شهر

از 2500 تا 3500 دلار 

آپارتمان، سه خوابه، بیرون شهر

مبالغ حقوق و وام در تورنتو

5670 دلار   

متوسط حقوق خالص ماهانه (بعد از کسر مالیات)

از 1.90 تا 5 دلار  

نرخ سالانه بهره وام ( % ) به مدت ۲۰ سال با نرخ ثابت

برق، تلفن و اینترنت در تورنتو

چه برای سفر و چه برای زندگی در کانادا بهتر است بدانید که استاندارد برق در کانادا ۱۲۰ ولت و ۶۰ هرتز است و پریزها مناسب دوشاخه‌های عمودی هستند. بنابراین اگر وسایل الکترونیکی شما نیاز به تبدیل دارد، این امر را نیز در نظر داشته باشید.

همچنین لازم است بدانید که پیش‌شماره بین‌المللی کانادا ۱+ و کدهای منطقه ۴۱۶ و ۶۴۷ است. به صورت کلی دو نوع سرویس‌دهنده اصلی تلفن در کانادا وجود دارد. تلفن‌ها از شبکه CDMA استفاده‌ می‌کنند، اما اخیراً شبکه GSM نیز اضافه شده است.

اگر تصمیم دارید به تورنتو سفر کنید، خیالتان راحت باشد که برای اتصال به اینترنت مشکلی نخواهید داشت. به عنوان نمونه، بیشتر هتل‌ها به اینترنت مجهز هستند که البته برخی رایگان هستند و برخی هم هزینه دریافت می‌کنند. کافه‌ها و رستوران‌ها نیز اغلب دارای اینترنت هستند. از سوی دیگر شبکه بی‌سیم تورنتو نیز دسترسی رایگان به اینترنت را در بعضی نقاط فراهم کرده است. کافی است نام wirelesstoronto network را جست‌وجو کنید.

برای افرادی هم که تصمیم به مهاجرت به تورنتو را دارند باید بدانند که میانگین هزینه اینترنت ( 60 مگ بر ثانیه یا بیشتر – داده  نامحدود – ADSL / Cable )، 50 تا 120 دلار است.

نگاهی کلی به اقتصاد تورنتو

پیشتر نیز به این موضوع اشاره کردیم که اقتصاد تورنتو نه تنها در کانادا، بلکه در جهان در موقعیت بسیار خوبی قرار دارد و همین موقعیت مناسب باعث شده است که موقعیت‌های شغلی فراوانی برای متقاضیان وجود داشته باشد که البته در ادامه این گزارش بیشتر به این موضوع می‌پردازیم.

حتما می‌دانید که تورنتو مرکز فعالیت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری در کانادا و مرکز عمده‌فروشی این کشور، محسوب می‌شود. این شهر بعد از نیویورک و شیکاگو قدرتمندترین شهر آمریکای شمالی از لحاظ اقتصادی است. همچنین از تورنتو می‌توان به عنوان مرکز عمده فروشی در کانادا یاد کرد.

از نظر صنعتی نیز تورنتو از موقعیت خوبی برخوردار است. به هر حال وجود منابع فلزی در این شهر، تورنتو را به یک شهر بسیار مهم از لحاظ صنعتی تبدیل کرده که منجر به راه‌لندازی و رونق کارخانه‌های بسیاری شده است.

این نکته را نیز در نظر داشته باشید که به طور کلی از سال ۲۰۰۹، اقتصاد تورنتو با یک  رشد حدودا ۲.۴ درصدی در طی هر سال همراه بوده است. البته با توجه به موقعیت اقتصادی خوب تورنتو و همچنین جایگاه مناسب مشاغل مختلف، بر اساس قوانین این کشور مالیات‌های بالایی هم به صاحبان مشاغل تعلق می‌گیرد.

شرایط کار در تورنتو

شرایط کار در تورنتو

تورنتو یکی از بهترین شهرهای کانادا برای کار است. وجود مراکز مختلف صنعتی و اقتصادی در این شهر سبب شده است تا تورنتو به یکی از مهم ترین شهرهای کانادا تبدیل شود که در اقتصاد این کشور نیز نقش ویژه‌ای به عهده دارد.

متوسط درآمد نیروی کار در شهر تورنتو در حدود 11 هزار و 200 دلار کانادا در ماه است و این مبلغ مناسبی برای تامین هزینه‌های زندگی در این کشور محسوب می‌شود. بهتر است بدانید که تجربه نشان داده است که به طور کلی افرادی که تورنتو را به عنوان مقصد کاری خود انتخاب می‌کنند، به ندرت با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می‌کنند. متوسط درآمد برخی از مشاغل مهم در شهر انتاریو به شرح جدول زیر است.

درآمد ماهانه به دلار کانادا شغل
7850$ حسابدار
5080$ کتابدار
20800$ مدیر مالی
9170$ مدیر دفتر
4900$ منشی
10700$ مدیر هنری
6090$ عکاس
14700$ مهندس هوافضا
18800$ خلبان
13700$ معمار
8250$ معلم
14400$ برنامه ریز اقتصادی
11900$ مدیر پروژه
10200$ مهندس
20600$ مدیر هتل
21500$ وکیل
19800$ مدیر فروش

مشاغل زیادی وجود دارد که شهروندان خارجی متخصص در رشته‌های مختلف، می‌توانند شانس بیشتری برای کاریابی در تورنتو داشته باشند؛ چراکه برخی از مشاغل با کمبود نیروی کار روبه‌رو هستند و به همین دلیل در صورتی که بتوانید امتیازهای بیشتری به دست آورید، امکان اینکه بتوانید شغل بهتری پیدا کنید تیز افزایش پیدا می‌کند.

به عنوان مثال، یکی از مشاغل مورد نیاز کانادا برای کار در شهر تورنتو، پرستاری است. برای رسیدن به این شغل، افراد باید مدرک دانشگاهی در اختیار داشته باشند و آزمون CPNRE را پشت سر بگذارند. متوسط درآمد سالیانه این افراد می‌تواند در حدود 80 هزار دلار کانادا باشد.

رانندگان وسایل حمل و نقل و باربری نیز شانس بسیار بالایی برای کاریابی در تورنتو دارند. افرادی که گواهینامه‌های سطح A تا F را داشته باشند، می‌توانند در این زمینه اقدام کنند. به طور متوسط یک راننده در تورنتو، حدود 48 هزار دلار کانادا درآمد سالانه خواهد داشت.

افرادی که قصد تدریس در کانادا را دارند نیز می‌توانند با شرایط آسان‌تری در تورنتو شغل پیدا کنند؛ چراکه معلمی نیز در دسته مشاغل مورد نیاز در تورنتو قرار دارد. برای کار به عنوان معلم در انتاریو، افراد باید حداقل مدرک سه ساله دانشگاهی را در اختیار داشته باشند و این یک امتیاز و اولویت برای آنها مسحوب می‌شود.

آنالیزورهای مالی نیز می‌توانند در تورنتو به شغل مورد نظر خود دست پیدا کنند. افرادی که در رشته‌هایی همچون اقتصاد، حسابداری، امور مالی و غیره تحصیل کرده باشند، شانس بالاتری برای رسیدن به شغل مورد نظر خود در این حرفه خواهند داشت. به صورت متوسط برای این مشاغل درآمد سالانه حدود  60 هزار دلار کانادا است.

شرایط تحصیل در تورنتو

یکی از رایج ترین روش های مهاجرتی به شهر تورنتو، تحصیل در کانادا است. وجود دانشگاه های تراز اول کانادا در این شهر سبب شده است تا جمعیت قابل توجهی از دارندگان ویزای تحصیلی کانادا در این شهر اقامت داشته باشند.

البته باید این نکته را نیز در نظر داشت که یکی از علل اصلی محبوبیت شهر تورنتو در میان دانشجویان جهان، این است که تورنتو از نظر علمی، شهری جهانی و بین‌المللی محسوب می‌شود. امکانات آزمایشگاهی باکیفیت، فرهنگ علمی همکاری میان استاد و دانشجو و در نهایت امکان بالای ورود دانشجو به بازار کار کانادا نیز از دیگر عوامل تاثیرگذار محسوب می‌شود.

اما این محبوبیت از سوی دیگر، باعث شده است که فضای رقابتی سنگینی میان دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه‌های تورنتو را دارند، به وجود بیاید. این نکته را در نظر داشته باشید که برای گرفتن پذیرش تحصیلی (به‌ویژه برای تحصیلات تکمیلی) باید با یکی از اساتید دپارتمان مورد نظر خود در دانشگاه مقصد ارتباط برقرار و او را متقاعد کنید که حوزه فعالیت شما با زمینه علمی او مشترک است. در این میان آن دسته از دانشجویانی که دارای مدرک زبان معتبر با نمره بالا (تافل یا آیلتس) و تعداد مقالات بیشتری در مجلات معتبر بین‌المللی هستند، شانس موفقیت بیشتری دارند.

فراموش نکنید که درصورتی که بعد از پایان دوره تحصیلی خود، نتوانید شغل پیدا کنید، موظف به ترک کشور هستید. شما می‌توانید درباره قوانین و شرایط ویزای تحصیلی با مشاوران متخصص کاناداپاس در ارتباط باشید.

لیست دانشگاه های تورنتو

لیست دانشگاه های تورنتو

دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو به عنوان بهترین دانشگاه کانادا در این شهر واقع شده است. این دانشگاه که در سال 1827 فعالیت رسمی خود را آغاز کرده است، بیش از 84000 دانشجو دارد و این نشان از کیفیت بالای آموزش در این دانشگاه و همچنین میزان تمایل به تحصیل در آن را دارد.

دانشگاه یورک

دانشگاه یورک که در سال 1959 افتتاح شده است نیز یکی دیگر از دانشگاه های تراز اول کانادا به حساب می آید. حضور بیش از 53000 دانشجوی بومی و خارجی در این دانشگاه نشان از اقبال عمومی به این دانشگاه دارد. دانشگاه یورک به عنوان سیزدهمین دانشگاه برتر در کشور کانادا شناخته می شود.

دانشگاه رایرسون

افرادی که رزومه تحصیلی قدرتمندی در اختیار ندارند می توانند در سایر دانشگاه های این شهر نیز نام نویسی کنند. یکی از دانشگاه های مناسب برای چنین افرادی، دانشگاه رایرسون است که رتبه 24 کانادا را به دست آورده است البته نباید به این دانشگاه به دید یک دانشگاه ضعیف اشاره کرد چراکه بیش از 38000 دانشجو در حال حاضر در این دانشگاه در حال تحصیل هستند و رتبه 511 جهان را نیز در اختیار دارد.

دانشگاه ترنت

دانشگاه ترنت جزء دانشگاه‌های دولتی است که در مقاطع تحصیلی لیسانس، فوق لیسانس و دکتری دانشجو می‌پذیرد.

نگاهی به مدارس و کالج‌های شهر تورنتو

در شهر تورنتو مدارس بسیار زیادی نیز وجود دارد که به خانواده‌ها این امکان را می‌دهد که با آرامش اجازه مهاجرت فرزند خود به کانادا را صادر کنند. مدارس شبانه‌روزی کانادا بهترین جایگاه برای این افراد است.

بهتر است بدانید که بسیاری از مدارس شبانه‌روزی در کشور کانادا دارای تفکیک جنسیتی هستند. برای مثال کالج آپر کانادا یکی از مدارس شبانه‌روزی در کانادا است که صرفا دانش‌آموزان پسر را می‌پذیرد. هزینه تحصیل در این مدرسه در حدود 35 تا 68 هزار دلار کانادا است.

در طرف مقابل نیز هاورگال کالج قرار دارد که از سال 1894 فعالیت آموزشی خود را آغاز کرده است. این مدرسه مخصوص دانش‌آموزان دختر است و هزینه تحصیل در این مدرسه شبانه‌روزی در حدود 35 تا 65 هزار دلار کانادا است.

برانکسام هال نیز یکی دیگر از مدارس شبانه‌روزی کانادا است که در شهر تورنتو واقع شده است. این مدرسه نیز فقط دانش‌آموزان دختر را پذیرش می‌کند. مساحت این مدرسه به 13 هکتار می رسد و از کلاس هفتم تا دوازدهم را شامل می‌شود. شهریه سالانه این مدرسه نیز در حدود 35 تا 72 هزار دلار کانادا است.

آکادمی بوند نیز فعالیت خود را از سال 1978 آغاز کرده است و از جمله مدارس شبانه‌روزی مختلط در شهر تورنتو است. شهریه تحصیل در این مدرسه که در حدود 200 دانش‌آموز دارد، در حدود 13 تا 34 هزار دلار کانادا در سال است.

در صورتی که قصد تحصیل در کالج های تورنتو را نیز دارید، گزینه های متعددی در پیش روی شما قرار خواهد داشت که برخی از مشهورترین آن ها عبارتند از:

در واقع می‌توان گفت که تورنتو علاوه بر اینکه شهر مناسبی برای سفرهای توریستی است، می‌تواند مقصد مناسبی برای کار و تحصیل نیز محسوب شود.

باید باور داشت که رسیدن به این شهر یک رویای دست نیافتنی نیست و شما نیز می‌توانید با توجه به رزومه خود، به این شهر برسید. کافی است با مشاورین ما در ارتباط باشید تا با بررسی رزومه تحصیلی شما، بهترین مسیرهای مهاجرتی را در اختیار شما قرار دهند تا بتوانید در کمترین زمان و با صرف کمترین هزینه به این کشور برسید.

مناطق و محله‌های تورنتو کانادا

به طور کلی باید این نکته را در نظر داشته باشید که هزینه خرید و اجازه خانه در تورنتو زیاد است، اما باز هم قیمت خرید و اجاره در در مناطق و محله‌های مختلف تورنتو، از هم متفاوت است.

تورنتو به ۲۵ منطقه تقسیم شده که گران‌ترین آن منطقه ۲۵ و ارزان‌ترین منطقه، ۱ و ۲ هستند. محله‌هایی همانند «نرد یورک»، «ریچموندهیل» و «هالتن» از مناطق خوب برای زندگی خانوادگی محسوب می‌شوند.

اسکاربرووف سودوست منطقه 1 یورک سنتر منطقه 13
اسکاربروف گیلد وود منطقه 2 دان والی وست منطقه 14
یورک سوت ویستن منطقه 3 تورنتو سنتر منطقه 15
هامر ریور بلک کریر منطقه 4 داون پرت منطقه 16
ایتوبیکوک نرسم منطقه 5 اتبیکک لیک شر منطقه 17
اسکاربروف سنتر منطقه 6 ایگلینتن لارنس منطقه 18
بیچیس ایست یورک منطقه 7 اتوبیکک سنتر منطقه 19
اسکاربرف راگ پارک منطقه 8 داون ولی ایست منطقه 20
اسکاربرف آگین کرت منطقه 9 تورنتو پالاز منطقه 21
تورنتو دنفرس منطقه 10 دان وال نرد منطقه 22
اسکاربرف نرس منطقه 11 ویدل منطقه 23
پارکدل های پارک منطقه 12 یونیورسیتس ریسیدیبل منطقه 24
  اسپادینا فرد یورک منطقه 25

نکته پایانی

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط زندگی در کانادا و چگونگی دریافت ویزای توریستی یا اقامتی، می‌توانید با کارشناسان ما در «کانادا پاس» در تماس باشید تا با بررسی پرونده، بهترین و مطمئن‌ترین روش‌ها را به شما معرفی و شما را در این مسیر یاری کنند.

آیا کار و زندگی در تورنتو برای من مناسب است؟ فرم زیر را پر کنید تا شرایط شما توسط وکیل رسمی مهاجرت به کانادا بررسی شود.

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا

پرسش های متداول درباره شهر تورنتو کانادا

تورنتو یکی از خوش آب و هوا ترین شهرهای کانادا محسوب می‌شود که دوره یخبندان آن بسیار کوتاه است. تابستان‌های متعادلی دارد و آسمانش در زمستان در بسیاری از روزها برفی و دلپذیر است. به طور کلی اما دمای هوای تورنتو معمولا بین ۸- تا ۲۵ درجه سانتی‌گراد در حال تغییر است.

زبان رسمی تورنتو، فرانسوی و انگلیسی است. البته که به دلیل مهاجرنشین بودن این شهر، جمعیت نسبتا زیادی از مردم نیز به زبان‌های چینی، ایتالیایی و پرتغالی صحبت می‌کنند.

تورنتو کلانشهریست با برج های بلند، خیابان های پر هیاهو و با آسمانی صاف و پاکیزه که برج CN همواره در آن قابل رؤیت است. همچنین این شهر به تنوع نژادی و فرهنگی، تیم های ورزشی حرفه ای در سطح جهانی و دانشگاه هایی با رتبه علمی بالا معروف است.

از سال 1793 تا 1834 یعنی بالغ بر 40 سال این سکونتگاه به نام یورک شناخته می شده است. این نام به افتخار پرنس فردریک، دوک مناطق یورک و آلبانی نامگذاری شده بود.

منطقه ی Entertainment District بهترین ناحیه برای ماندن افرادیست که برای اولین بار از این شهر بازدید می کنند زیرا به اکثر جاذبه های گردشگری و کافه ها و رستوران ها نزدیک است.

بله، ساکنان شهر تورنتو رفتار صمیمی و دوستانه ای با مهاجران دارند و اغلب اوقات آرام و انطباق پذیر هستند و همین دلیلی شده که این شهر ترکیبی از فرهنگ ها و نژاد های مختلف شده است.

شهر تورنتو در کنار شهر مونترال در رتبه 6 شادترین شهرهای جهان قرار گرفته اند و نمره 9.2 را از 10 نمره کسب کرده اند. در این رنکینگ، شاخص های مختلفی مانند شادی شهروندان، برگزاری جشن ها و فستیوال ها، میزان تابش روزانه آفتاب، وضعیت ترافیک و سایر عواملی که بر خوشحالی و شادی افراد تاثیرگذار هستند مورد بررسی قرار گرفته است.

کیفیت بالای سیستم آموزشی و تراز اول بودن دانشگاه های تورنتو این شهر را به مقصدی محبوب برای دانشجویان تبدیل کرده است. هم چنین گستردگی صنایع موجود در این شهر و امکان کار بعد از تحصیل از دلایل دیگر است. رشته های تحصیلی مانند مدیریت، مهندسی، هنرهای تجسمی و سینمایی و خبرنگاری در میان دانشجویان جویای تحصیل در تورنتو پرطرفدار هستند.