اگر فرصت مطالعه کل محتوا را ندارید با خواندن خلاصه مقاله در زمان کوتاهی اطلاعات موردنیازتان را کسب کنید

چگونگی دریافت ویزای استارت آپ کانادا و حوزه های پرطرفدار برای شروع استارتاپ به این شرح است:

 • به طور کلی برنامه مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ مخصوص افرادی است که دارای یک ایده یا پروژه خلاقانه هستند.
 • یکی از مهم ترین بخش هایی که در آغاز هر بیزینس باید به آن توجه ویژه شود، نوشتن یک بیزینس پلن یا طرح اقتصادی مناسب است.
 • اخذ تاییدیه از موسساتی نظیر سرمایه گذار ریسک پذیر (Venture capital funds)، سرمایه گذاران آنجل کانادا (Angel investor groups) و اینکوباتورها (business incubator) برای دریافت ویزای استارت آپ کانادا الزامی است.

حوزه هوش مصنوعی

 • در کانادا، استارتاپ هایی که در زمینه های مختلف به هوشمندسازی امور می پردازند، با سرعت قابل توجهی در حال پیشرفت هستند.
 • هوش مصنوعی تاثیر بسزایی در همه کسب و کارها دارد و سرعت انجام کارها را افزایش داده و خطای انسانی را نیز به طور چشمگیری کاهش می دهد.

حوزه سلامت

 • استارت آپ هایی با ایده های خلاقانه و با رویکرد سلامت در حوزه سالمندان و در زمینه های مختلفی مانند کمک به آن ها در انجام امور روزانه، پرستاری، پزشکی و غیره شانس موفقیت بیشتری دارند.
 • هم چنین خدمات آنلاین پزشکی و دندانپزشکی، مشاوره آنلاین، درمان از راه دور، خدمات مربوط به پرستاری از کودکان و غیره نیز مواردی هستند که می توانند در صورت جذابیت مورد پذیرش واقع شوند.

حوزه انرژی

 • ورود به کسب و کارهای مرتبط با حوزه انرژی های پاک مانند خدمات استفاده از انرژی خورشیدی در مناطق مسکونی، اداری و تجاری می تواند یک ایده مناسب برای شروع استارت آپ در کانادا باشد.
 • هم چنین با توجه به افزایش تولید خودروهای سازگار با سوخت های غیرفسیلی، تولید قطعات مرتبط با این خودروها و هم چنین ساخت جایگاه های شارژ این خودروها هم بازار خوبی خواهد داشت.

حوزه آموزش

ورود به عرصه استفاده از تکنولوژی های روز دنیا برای تحصیل و آموزش کاربردی مهارت ها از راه دور نیز  می تواند برای شروع استارت آپ در کانادا بسیار ارزشمند باشد.

حوزه ساخت و ساز 

با توجه به نیاز به ساخت خانه های با قیمت مناسب در شهرهای بزرگ کانادا، می توان حوزه ساخت و ساز را نیز یکی از حوزه های موفق در عرصه کارآفرینی به شمار آورد.

مهاجرت به کانادا از روش های بسیار مختلفی امکان پذیر است و یکی از سریع ترین راه های رسیدن به اقامت کانادا از طریق استارتاپ است. گام اول برای رسیدن به این هدف بزرگ، در اختیار داشتن یک ایده مناسب برای شروع کار است.

اما سوال اصلی اینجاست که آیا صرف داشتن ایده می تواند کافی باشد؟ با توجه به این که یک فعالیت استارتاپی می تواند برای در اختیار داشتن درآمد بسیار حائز اهمیت باشد، فرد باید ایده خود را به سمتی هدایت کند که شانس رسیدنش به درآمد بیش تر و همچنین موفقیت شغلی را افزایش دهد.

در این مقاله تلاش خواهیم کرد تا به معرفی 5 حوزه پرطرفدار برای شروع استارتاپ در کانادا بپردازیم. حوزه هایی که می توانند به شما کمک کنند که علاوه بر اخذ اقامت کانادا، بتوانید در این کشور درآمد بالایی داشته باشید و به تبع آن بتوانید زندگی در رفاه اقتصادی کامل را نیز تجربه کنید. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیش تر در رابطه با نحوه دریافت ویزای استارتاپ کانادا، می توانید با مشاورین ما در تماس باشید.

آشنایی با استارتاپ در کانادا

برنامه مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ مخصوص افرادی است که دارای یک ایده یا پروژه خلاقانه هستند. اگرچه خلاقیت جز جدانشدنی این برنامه است اما ایده فرد باید به گونه ای ارائه شود که در سطح جهانی قابلیت رقابت داشته باشد. یک استثنا در این رابطه وجود دارد و این است که ایده شما اگر در ابتدای امر قابل رقابت در سطح جهان نباشد مشکلی برای شما بوجود نخواهد آمد اما باید این قضیه به اثبات برسد چشم انداز بسیار مناسبی پیش روی ایده شما قرار دارد.  یکی از مهم ترین بخش هایی که در آغاز هر بیزینس باید به آن توجه ویژه داشت، نوشتن یک بیزینس پلن یا طرح اقتصادی مناسب است.

برای اینکه بتوانید از طریق برنامه استارتاپ وارد کانادا شوید، نیازی به در اختیار داشتن سهام یک شرکت نخواهید داشت اما در اختیار داشتن سهام یک شرکت می تواند نکته مثبتی در پرونده شما باشد. زمانی که وارد کانادا شدید می توانید با کمک یک وکیل مجرب شرکت خود را در کشور کانادا داشته باشید و سهام شرکت را به درستی تقسیم کنید. در این حالت به شما یک کد اقتصادی اعطا خواهد شد که پروژه شما نیز بسته به آن پیش خواهد رفت.

مهاجرت به کانادا از طریق استارت آپ

اداره مهاجرت برای بررسی پروژه ها راهکار ویژه ای را در نظر گرفته است و در همین راستا سه دسته سازمان را مسئول رسیدگی و ارزیابی ایده های استارتاپی کرده است که عبارتند از :

سرمایه گذار ریسک پذیر (Venture capital funds)،  سرمایه گذاران آنجل کانادا (Angel investor groups) و اینکوباتورها (business incubator). تایید برنامه شما توسط این گروه ها، همراه با تعهدهای مالی نیز هست. سرمایه گذار ریسک پذیر باید 200000$ دلار کانادا تعهد مالی داشته باشد و گروهای سرمایه گذار فرشته نیز حداقل 75000$ دلار کانادا باید سرمایه در پروژه شما تزریق کنند.

اینکوباتورها که معمولا شرکت های علمی و وابسته به دانشگاه ها هستند اما، ملزم به حمایت مالی از شما نیستند و تنها در پیشبرد اهداف شما، راهنمایی هایی را ارائه خواهند کرد. دریافت تاییدیه از هریک از این سازمان ها می تواند تاییدیه محکمی بر برنامه شما باشد.

عوامل موثر در موفقیت ویزای استارتاپ کانادا را در این مقاله به صورت جامع بررسی کرده ایم.

پس از دریافت تاییدیه از یکی از این نهادها شما باید نشان دهید که شخصا نیز واجد شرایط برنامه استارتاپ در کانادا هستید. یکی از این شاخص ها، در اختیار داشتن سطح زبان معادل CLB 5 است. اگر همه ارکان این برنامه را به درستی انجام دهید، می توان به صراحت گفت که پروسه مهاجرت به کانادا از طریق استارتاپ، یکی از بهترین روش های مهاجرتی به این کشور است.

معرفی 5 حوزه پرطرفدار برای شروع استارتاپ در کانادا

زمانی که صحبت از استارتاپ به میان می آید زمینه های مختلفی را می توان مورد بررسی قرار داد. از علوم کشاورزی تا صنایع هوا و فضا از ورزش تا هنر و غیره. شما نیز باید ایده ای داشته باشید تا بتوانید از این طریق، مسیر مهاجرت خود را هموار سازید.

اما سوال اینجاست که کدام زمینه های فعالیت در حوزه استارتاپ می توانند شانس موفقیت در این حوزه را افزایش دهند؟ در حقیقت می توان گفت که هر زمینه ای از حوزه استارتاپ می تواند در صورت دارا بودن شرایط امتیازات فراوانی را برای شما به ارمغان آورد.

در ادامه 5 حوزه پرطرفدار برای شروع استارتاپ در کانادا را مورد بررسی قرار خواهیم داد. این بدان معنا نیست که صرفا این 5 حوزه می توانند شما را به هدفتان برساند اما زمینه هایی که از آن ها صحبت به میان می آوریم می توانند از نظر بازگشت سرمایه و همچنین زود بازدهی نیز موثرتر واقع شوند چراکه نیاز روز جامعه کانادایی هستند.

این 5 حوزه عبارتند از:

 • حوزه هوش مصنوعی
 • حوزه سلامت
 • حوزه انرژی
 • حوزه آموزش
 • حوزه ساخت و ساز
ویزای استارت آپ کانادا

درباره تفاوت مرکز رشد با شتاب دهنده در پروسه استارتاپ بیشتر بدانید

حوزه هوش مصنوعی برای راه اندازی استارتاپ کانادا

امروزه تکنولوژی و هوش مصنوعی در کنار یکدیگر قرار گرفته اند و با یک همپوشانی بسیار مناسب، در حال تغییر سبک زندگی مردم و ایجاد سهولت در انجام کارها هستند. شاید بتوان گفت به همین دلیل است که هر ساله بر تعداد استارتاپ هایی که بر پایه هوش مصنوعی، افزوده می شود. هوش مصنوعی همچنین توانسته است تاثیر بسزایی در همه کسب و کار ها داشته باشد به طوری که سرعت انجام کارها افزایش پیدا کرده است و خطای انسانی نیز به طور چشمگیری در انجام امور کاهش پیدا کرده است. همین مزیت های بزرگ کافی است تا جمعیت قابل توجهی از صاحبان مشاغل به سمت هوش مصنوعی روی آورند.

در کشور های پیشرفته جهان، مانند کانادا، استارتاپ هایی که در زمینه های مختلف مرتبط با هوشمندسازی امور می پردازند، با سرعت قابل توجهی در حال پیشرفت هستند. امروزه ربات های بیشماری در صنایع مختلف در کشور کانادا از جمله حمل و نقل کالاها، پرداخت امور مالیاتی، هتلداری، برنامه ریزی و غیره در حال ارائه خدمات هستند.

حوزه سلامت برای شروع استارتاپ در کانادا

یکی از دلایلی که کشور کانادا به نسبت بسیاری از کشورهای جهان سختگیری نسبتا کمی در امور مهاجرت دارد، آن است که جمعیت این کشور در حال ورود به سن پیری هستند و در نتیجه آن، مشکلات فراوانی در زمینه های اقتصادی برای این کشور بوجود خواهد آمد. از همین رو، کانادا با پذیرش نیروی کار جوان و سهولت شرایط مهاجرت آن ها، مقدمات کاهش میانگین سن جمعیت خود را فراهم می آورد.

با توجه به همین موضوع، می توان گفت که توجه به سلامت بخصوص در حوزه سالمندان می تواند شانس موفقیت فراوانی را برای متقاضیان به همراه داشته باشد. این استارتاپ ها باید ایده های خلاقانه ای در زمینه های مختلف مانند کمک به آن ها در انجام امور روزانه، پرستاری، پزشکی، ارتباط و از این دست موارد باشد.

همه چیز اما به سالمندان خلاصه نمی شود. خدمات آنلاین پزشکی و دندانپزشکی، مشاوره آنلاین، درمان از راه دور و غیره نیز مواردی هستند که می توانند توجه بسیاری از جمعیت کانادا را به خود جلب کند. از طرفی خدمات مربوط به پرستاری از کودکان نیز می تواند در صورت جذابیت مورد پذیرش واقع شوند.

حوزه انرژی برای شروع استارتاپ در کانادا

موضوع استفاده از انرژی های پاک بحث داغ این روزهای دانشمندان و فعالان محیط زیست است؛ چرا که استفاده از سوخت های فسیلی سبب شده است تا موضوع گرمایش زمین بیش از پیش جهان را تحت تاثیر قرار دهد

از طرفی افزایش مداوم قیمت سوخت، بسیاری از مردم کانادا تمایل به استفاده از یک سوخت جایگزین ارزان تر و همچنین تجدید پذیر دارند. ورود به کسب و کار های مرتبط با این حوزه مانند خدمات استفاده از انرژی خورشیدی در مناطق مسکونی، اداری و تجاری می تواند یک ایده مناسب برای شروع استارتاپ در کانادا باشد.

از سوی دیگر کارخانه های خودروسازی در کشورهای مختلف نیز در حال تولید خودروهای سازگار با شرایط استفاده از سوخت های غیر فسیلی هستند. به همین دلیل است که تولید قطعات مرتبط با این خودروها و همچنین جایگاه های مناسب شارژ خودرو و خدماتی از این دست با توجه به افزایش درخواست ها می توانند جایگاه بسیار مناسبی را در کانادا پیدا کنند.

یکی از شیوه های کلاهبرداری استارتاپ کانادا زمانی است که وکیل شما می‌گوید در ازای مبلغی خاص، می‌تواند دریافت نامه حمایتی از شرکت‌های سرمایه‌گذاری کانادایی مانند Angel، Venture یا Incubator را تضمین کند. اگر چیزی مشابه این شنیدید، به احتمال بسیار زیاد قربانی کلاهبرداری شده‌اید.

حوزه آموزش برای راه اندازی استارت آپ در کانادا

امروزه مدرک دانشگاهی ارزش قبلی خود را از دست داده است و مهارت متقاضیان کار است که آن ها را به یک شغل مناسب می رساند. با وجود اینکه نظام آموزشی کانادا یکی از بهترین نظام های آموزشی جهان است اما مهارت هایی هستند که در مدرسه یا دانشگاه در اختیار دانش آموزان قرار نمی گیرند. بنابراین این افراد به دنبال راهی هستند تا بتوانند با تقویت مهارت های خود در زمینه مورد نظرشان، خود را به بازار کار کانادا تحمیل کنند.

شیوع بیماری نیز کرونا نشان داده است که تحصیل و آموزش از راه دور نیز امکان پذیر است و این امکان ممکن نمی شد، مگر به کمک تکنولوژی. بنابراین می توان گفت که زمینه های بسیار زیادی وجود دارد که می توان با ورود به آن ها به کمک ایده های خلاقانه در حوزه آموزش کاربردی، به افزایش مهارت متقاضیان کمک نمود. با توجه به تقاضای بالای آموزش در کانادا، می توان ورود به این حوزه را بسیار ارزشمند خواند.

حوزه ساخت و ساز برای شروع استارت آپ در کانادا

قیمت اجاره خانه در شهرهای بزرگ کانادا مانند تورنتو و ونکوور به شدت بالا است. افرادی که به تازگی وارد بازار کار در کشور کانادا شده اند به سختی قادر به اجاره یک ملک مناسب در این شهرها هستند و این زمانی مشکل ساز می شود که شرکت های بزرگ در این شهرها به نیروی کار جوان به شدت نیاز دارند.

ساخت و ساز در کشور کانادا در حال رونق است؛ شما از شرایط راه اندازی بیزینس ساخت و ساز در کانادا چه می دانید؟

همین مسئله سبب می شود تا نیاز به ساخت خانه های با قیمت مناسب در کشور کانادا و در شهرهای بزرگ این کشور به شدت افزایش پیدا کند. بنابراین می توان حوزه ساخت و ساز را نیز یکی از حوزه های موفق در عرصه کارآفرینی خواند.

سخن نهایی

به طور کلی زمینه های مختلفی برای ورود به کانادا از روش استارتاپ وجود دارد و همه چیز به طرح و ایده خلاقانه متقاضیان بستگی دارد که بتوانند نظر سازمان های بررسی کننده را جذب کنند و حتی بودجه مناسبی را جهت سرمایه گذاری از آن ها دریافت کنند.

برای اینکه بتوانید ایده خود را به صورت عملیاتی در آورید، می توانید با مشاورین ما در ارتباط باشید تا در اولین فرصت با بررسی پرونده شما و با مشورت  مشاور رسمی و وکیل مهاجرتی کانادا RCIC، مسیر مهاجرت خود به این کشور را هموار سازید.

پرسش های رایج حوزه های پرطرفدار برای شروع استارتاپ در کانادا

هر زمینه ای از حوزه استارتاپ می تواند در صورت دارا بودن شرایط امتیازات فراوانی را برای شما به ارمغان آورد و فرد باید ایده استارتاپی خود را به سمتی هدایت کند که شانس رسیدنش به درآمد بیش تر و همچنین موفقیت شغلی را افزایش دهد.

کانادا منابع طبیعی غنی و دانشگاه های مشهور و موسسات مربوط به فناوری زیادی دارد. در ضمن در کشور کانادا از کارآفرینان حمایت های بسیاری از نظر مالی می شود.