تحصیل در کانادا

سیستم آموزش کانادا در زمره ممتاز ترین سیستم های آموزشی جهان است. خوشبختانه مدتی است که دولت و موسسات آموزشی کانادا در پاسخ به افزایش تقاضا برای ادامه تحصیل در کانادا، درب های خود را برای افرادی که مایل به ادامه تحصیل در کانادا هستند گشوده اند.

دولت کانادا دانش آموزان و دانشجویان بین المللی را به عنوان شهروندان مطلوب بالقوه آینده کانادا میبیند. چرا که یک دانش آموز و یا دانشجوی بین المللی که در کانادا درس خوانده، تحت سیستم آموزش این کشور تحصیل نموده بلکه به تدریج دانش و مهارت اجتماعی لازم برای زندگی در کانادا را نیز در طی این زمان کسب نموده است. از اینرو دولت کانادا با اعطای ویزای کار به فارغ التحصیلان، فرصت کار و زندگی در کشور کانادا را فراهم و اخذ اقامتشان را تسهیل میکند. به این ترتیب نسل بعدی کانادا با ورود به موسسات آموزشی کانادا دانش و آموزش استاندارد کانادا را کسب و مسیر پیوستن به جامعه کانادا را از طریق موسسات آموزشی و علمی آغاز می کنند.

فرم ارزیابی رایگان ما را تکمیل کنید، ما شرایط شما را دقیق بررسی میکنیم و بهترین گزینه را به شما پیشنهاد می دهیم.
فرم ارزیابی رایگان

مزایای تحصیل در کانادا


 • هزینه تحصیل در کانادا و زندگی مقرون به صرفه
 • دانشگاه های بسیار معتبر در کانادا
 • امکان دریافت ویزای همراه برای کل اعضای خانواده
 • امکان اقامت دائم کانادا پس از تحصیل
 • امکان همکاری با تحصیل در کانادا
 • امکان دریافت بورس تحصیلی مختلف دولتی و دانشگاهی در کانادا

برای مشاهده جزئیات بیشتر روی گزینه مورد نظر کلیک کنید.


کانادا دارای یکی از بهترین سیستم های آموزشی دنیاست و تعداد زیادی از دانش آموزانی که هر ساله به کشور می آیند برای تحصیل در دوره های کوتاه مدت یا دوره های بلند مدت در موسسات پس از دوره متوسطه/دیپلم می آیند. در سال های اخیر دیده شده است که موسسات دانشگاهی و آموزشی تلاش مضاعفی در جذب دانش آموزان بین المللی میکنند،  چرا که از شاخصه های اعتبار موسسات آموزشی/عالی داشتن دانش آموزان با ملیتهای متفاوت از سراسر جهان است.

الزامات برنامه

هر کسی که مایل به درخواست ویزای دانشجویی است باید بتواند:

 • نشان می دهد که قصد آنها مطالعه است و بعد از پایان تحصیل به کشور خود باز میگردند.
 • از یک موسسه آموزشی تعیین شده/ قابل تائید پذیرش دارد.
 • قادر به اثبات این که دارای پشتیبانی مالی کافی هستند تا قادر به پرداخت هزینه تحصیل و هزینه زندگی خود باشند.
 • باید یک شهروند خوب باشد که هیچ سابقه کیفری ندارد و خطر امنیتی برای کانادا نداشته باشد.
 • باید در سلامت قابل قبول باشد و مایل به تکمیل معاینه پزشکی باشد.
امتیازات برنامه

علاوه بر داشتن فرصتی برای تحصیل در دانشگاهی در سطح ممتاز جهانی، یک دانش آموز مجاز خواهد بود ۲۰ ساعت در هفته در طول تحصیل و به صورت تمام وقت در طول دوره تعطیلات کار کند. این به دانش آموزان فرصتی برای کار در بازار کار کانادا می دهد.

کسانی که تمایل به تبدیل اقامت موقت تحصیلی خود به اقامت دائم در کانادا پس از پایان تحصیلات خود دارد می تواند ویزا و اجازه کار پس از تحصیل دریافت کرده و سپس برای اقامت دائم (P.R.) تحت برنامه کلاس کانادایی درخواست دهند.

از یکسو بسیاری از دانشجویان فارغ التحصیل از موسسات آموزشی کانادائی مایل به اخذ اقامت دائم کانادا هستند و از سوی دیگر دولت کانادا دانش آموختگان کانادا را به عنوان سرمایه انسانی با ارزش و بالقوه آینده کشور کانادا دیده و به میزان طول تحصیل تا سقف ۳ سال ویزای کار پس از تحصیلات اعطا میشود که اولین گام در مسیر اقامت فرد از روش کلاس تجربه کانادایی(CEC) برای اقامت دائم است.

امتیازات برنامه

علاوه بر داشتن فرصتی برای تحصیل در دانشگاهی در سطح ممتاز جهانی، یک دانش آموز مجاز خواهد بود ۲۰ ساعت در هفته در طول تحصیل و به صورت تمام وقت در طول دوره تعطیلات کار کند. این به دانش آموزان فرصتی برای کار در بازار کار کانادا می دهد.

سیاست دولت کانادا بر این است که افراد خانواده را درکنار یکدیگر گرد آورد. این ویزا ایجاد شده است تا اجازه دهد همسران یا پارتنر افرادی که در کانادا کار و یا تحصیل می کنند نیز در کنار همسرشان در کانادا باشند و اجازه کار کردن نیز داشته باشند.

این اجازه کار به عنوان اجازه کار باز شناخته شده و به طور کلی تا مدت ۲ سال به همسر فرد شاغل و یا دانشجو در کانادا اعطا میشود و طی آن همسر فرد شاغل و یا دانشجو میتواند برای هر کارفرما یا در هر حرفه (به جز مشاغل نیازمند مجوز/رگیولتد) بدون نیاز به اخذ هیچ مجوز و تاییدیه ثالثی کار کند.

این یک فرصت عالی برای فرد است تا در کنار همسر یا پارتنر خود در کانادا بوده و ضمن اخذ تجربه با ارزش کار در کانادا به خانواده خود به کمک مالی قابل ملاحظه ای کند.

الزامات برنامه

شرایط لازم برای دریافت اجازه کار همسر تا حد زیادی مشابه افرادی است که در کانادا کار و یا تحصیل می کنند:

اگر متقاضی می خواهد همراه کسی باشد که در کانادا تحصیل می کند:

 • همسر/پارتنر می بایست دارای یک اجازه تحصیل معتبر باشد.
 • در یک مدرسه به عنوان یک دانش آموز تمام وقت شرکت داشته باشد.
 • در یک موسسه واجد شرایط پس ازاتمام دبیرستان مشغول تحصیل باشد.
 • از لحاظ پزشکی قابل قبول باشد و سو سابقه کیفری نداشته باشد.

 اگر متقاضی می خواهد همراه کسی باشد که در کانادا کار می کند :

 • همسر/پارتنر می بایست دارای یک اجازه تحصیل معتبر باشد.
 • همسر/پارتنر آنها باید در یکی از مشاغل با مهارت بالا با توجه به مقررات دولت کانادا کار کند.
 • همسر/پارتنر آنها باید یک مجوز کار معتبر حداقل ۶ ماه داشته باشد.

∗∗ لطفا توجه داشته باشید که این برنامه همچنین برای دارنده مجوز کار دانشجویی پس از فارغ التحصیلی در دسترس است، اما الزامات اضافی وجود دارد.

امتیازات برنامه

این ویزا به شما اجازه می دهد تا در کانادا کار کنید و تجربه کار کانادا را به دست آورید در حالی که برای حمایت از فردی که کار یا تحصیل می کند. بزرگترین مزیت این امر این است که فردی که این مجوز کار را دارد می تواند در هر کجا کار کند و هر نوع کار را بدون فرایندهای تصویب ناراحت کننده که برای ویزای اشتغال خاص مورد نیاز است انجام دهد. به علاوه این ویزا شرایط برای دریافت اقامت دائم کانادا را تسهیل میکند.

کانادا دارای یکی از بهترین سیستم های آموزشی دنیاست و تعداد زیادی از دانش آموزانی که هر ساله به کشور می آیند برای تحصیل در دوره های کوتاه مدت یا دوره های بلند مدت در موسسات پس از دوره متوسطه/دیپلم می آیند. در سال های اخیر دیده شده است که موسسات دانشگاهی و آموزشی تلاش مضاعفی در جذب دانش آموزان بین المللی میکنند،  چرا که از شاخصه های اعتبار موسسات آموزشی/عالی داشتن دانش آموزان با ملیتهای متفاوت از سراسر جهان است.

الزامات برنامه

برای واجد شرایط بودن این برنامه، شما باید یک کارگر موقت باشد که دارای حداقل ۲ سال تجربه کار تمام وقت در کانادا یا یک دانش آموز است که از یک موسسه آموزش عالی فارغ التحصیل شده است و حداقل برای ۱ سالانه تمام وقت در کانادا شاغل باشد.

شما همچنین باید تجربه خود را در کار و یا تحصیلات مورد قبول و تحت محدودیت زمانی اختصاص داده شده برای واجد شرایط بودن تحت این برنامه کسب کنید. علاوه بر این، باید مطمئن شوید که در ظرف یک سال از پس اتمام کار خود در کانادا از طریق این روش برای اقامت اقدام میکنید.

تمام متقاضیان این برنامه نیازمند دارا بودن سابقه مشاغل مدیریتی و یا با مهارت بالا؛ یا مشاغل فنی هستند و لازم است که تمام معیارهای زبان مورد نیاز تحت این برنامه را به زبان انگلیسی یا فرانسوی تطبیق دهید.

مهم است که توجه داشته باشید علاوه بر الزامات ذکر شده در بالا؛ این برنامه فقط برای افرادی است که قصد دارند در هر کجا در کانادا به جز کبک زندگی کنند. کبک دارای نسخه خاصی از این برنامه کلاس کبک است.

امتیازات برنامه

با احراز شرایط این برنامه شما صاحب اقامت دائم(PR) خواهید شد.

مقاطع تحصیلی در کشور کانادا


تحصیل در کانادا برای دانشجویان بین المللی از دبستان تا دوره‌های دانشگاهی و دوره های زبان امکان پذیر است. کشور کانادا یکی از پیشگامان گروه G8 از نظر سرانه سرمایه گذاری در زمینه تحصیلات و ارائه بورسیه تحصیلی می‌باشد، که این منجر به کیفیت بالای موسسات و آموزشگاه‌های کانادا شده است. بر اساس آمار اداره مهاجرت کانادا، هر ساله بیش از ۱۵۰ هزار دانشجو از کشورهای مختلف برای ادامه تحصیل در بیش از ۱۰ هزار رشته دانشگاهی به کانادا می‌آیند. تحصیل در کانادا به زبان انگلیسی و زبان فرانسوی ممکن می‌باشد.

دوره های کالج دوره هایی هستند که بیشتر روی مهارت های کاربردی و مربوط به بازار کار تمرکز دارند. این دوره ها در کشور کانادا بسیار پر استقبال بوده و شمار زیادی از دانشجویان کانادایی و بین المللی در این دوره ها تحصیل میکنند.

دوره پری بچلر یا همان مقدماتی لیسانس(یا همان آماده سازی علمی Pathway در کانادا Bachelor’s): دوره پری بچلر درکانادا مخصوص متقاضیانی است که قصد ورود به دوره لیسانس را دارند ولی از نظر آکادمیک و زبان در دوره لیسانس پذیرفته نشده اند.

پیش نیاز اخذ پذیرش کالج در کانادا: داشتن مدرک پیش دانشگاهی – داشتن مدرک زبان الزامی نیست.

همان آماده سازی علمی Pathway در کانادا Bachelor’s :دوره پری بچلر درکانادا مخصوص متقاضیانی است که قصد ورود به دوره لیسانس را دارند ولی از نظر آکادمیک و زبان در دوره لیسانس پذیرفته نشده اند.

پیش نیاز اخذ پذیرش کالج در کانادا: داشتن مدرک پیش دانشگاهی – داشتن مدرک زبان الزامی نیست.

دوره لیسانس در کانادا یا همان Undergraduate Degree در تمامی استان ها به جز استان کبک پس از سال ۱۲ دبیرستان آغاز میشود. دوره لیسانس در کانادا معمولا ۴ سال طول میکشد. در استان کبک پس سال ۱۱ دبیرستان، دانشجو میتواند وارد دوره کالج شود یا در دوره پیش دانشگاهی دو ساله شرکت کرده و سپس وارد دوره لیسانس ۳ ساله شود.

پیش نیاز اخذ پذیرش لیسانس در کانادا: داشتن مدرک پیش دانشگاهی (۱۲ ساله)، داشتن مدرک زبان برای اخد پذیرش الزامی نیست.

دوره پری مستر درکانادا مخصوص متقاضیانی است که قصد ورود به دوره مستر را دارند ولی از نظر آکادمیک و زبان در دوره مستر پذیرفته نشده اند. برای برخی از رشته ها مانند حقوق، شرکت در دوره های پری مستر برای ادامه تحصیل در دوره فوق لیسانس بسیار رایج است. در گروه رشته های مهندسی نیز، برخی از دانشگاه ها برای ادمیشن دوره فوق لیسانس نیاز به نمره آزمون جی آر ای یا جی مت دارند، ولی با شرکت در دوره پری مستر و ارائه کارنامه آن، دانشگاه متقاضی را بدون مدرک جی آر ای یا جی مت میپذیرد.

پیش نیاز اخذ پذیرش پری مستر در کانادا: داشتن مدرک لیسانس با معدل بالای ۱۴، داشتن مدرک آیلتس ۵.۵ .

دوره فوق لیسانس در کانادا یا همان‌ Graduate Degree معمولا ۱ تا ۲ سال بوده و به صورت ریسرچ یا کورس ارائه میشود. در دوره های Course-Based دانشجو با شرکت در کلاس و گذراندن واحد های درسی مدرک فوق لیسانس خود را دریافت میکند. در دوره های فوق لیسانس Research-Based دانشجو باید با کمک استاد راهنمای خود بر روی موضوعی تحقیق کرده و پایان نامه ارائه بدهد. برخی از دوره های مستر نیز ترکیبی بوده و شامل کورس و ریسرچ میشوند. دوره های مستر با ریسرچ در بسیاری از موارد توسط دانشگاه یا استاد راهنما فاند میشودند و نوعی از بورسیه ی تحصیلی کانادا را دریافت میکنند.

برخی از دوره های مستر این امکان را به متقاضی میدهند که به صورت مستقیم در مقطع دکتری دوره ادامه پیدا کند. برای دریافت اطلاعات کامل شرایط تحصیل در کانادا با مشاورین ویزا موندیال تماس بگیرید.

پیش نیازاخذ پذیرش فوق لیسانس در کانادا: داشتن مدرک لیسانس با معدل بالای ۱۴، داشتن مدرک آیلتس ۶ یا ۶.۵ . در برخی از رشته هاداشتن مدرک زبان برای اخد پذیرش الزامی نیست.

دوره دکتری در کانادا ۳ تا ۵ سال طول میکشد. در دوره دکترای کانادا دانشجو باید یک پروژه را دنبال کند. بیشتر این پروژه ها توسط شرکت های بزرگ اسپانسر شده هستند و به همین دلیل بیشتر پروفسورها در دوره دکتری به دانشجویان فاند یا کمک تحصیلی اعطا میکنند. این فاند ها گاها شهریه دانشجو را پوشش داده و گاها مبلغی اضافه بر آن نیز به دانشجو داده میشود تا هزینه های زندگی او نیز پوشش داده شود. دوره دکتری در کانادا دارای کورس نیز میباشد.

پیش نیاز اخذ پذیرش دکترا در کانادا: داشتن مدرک لیسانس و فوق لیسانس با معدل بالای ۱۴، داشتن مدرک آیلتس ۶ یا ۶.۵. در برخی رشته های مهندسی بدون مدرک زبان کار را میتوان آغاز کرد. پذیرش دوره دکتری در کانادا نیازمند رزومه علمی قوی میباشد. در صورتی که سطح زبان انگلیسی و فرانسوی ضعیف دارید و رزومه علمی مناسبی ندارید ( مقالات معتبر)، امکان پذیرش دوره دکتری در کانادا برای شما وجود نخواهد داشت.

این دوره ها برای متقاضیانی است که مدرک لیسانس را دارند ولی در دوره فوق لیسانس تمایلی به انجام تز یا پایان نامه ندارند و همچنین در دوره فوق لیسانس تمایلی به انجام کارورزی نیز نداشته باشند. این دوره معمولا متشکل از ۳۰ واحد درسی است که در پایان این امکان را به متقاضی میدهد که مدرک Graduate Diploma را دریافت کند. متقاضیانی که قصد دریافت فوق لیسانس را پس از این دوره دارند معمولا میتوانند با گذراندن ۱۵ واحد دیگر مدرک فوق لیسانس را دریافت کنند.

پیش نیازاخذ پذیرش دیپلما در کانادا: داشتن مدرک لیسانس ،داشتن مدرک زبان برای اخد پذیرش الزامی نیست.

دوره های (Post-Baccalaureate Diploma”) (PBD or Post-Bac”) در کانادا به دوره هایی گفته میشود که متقاضیان دارای مدرک Undergraduate یا همان لیسانس میتوانند وارد این دوره شوند تا مهارت های زبان انگلیسی و مهارت کاری خود را به صورت عملی ارتقا دهند. این دوره ها در کانادا معمولا شامل ۸ ماه دوره تئوری و ۸ ماه دوره کارورزی در شرکت ها یا کارخانه ها بوده و به متقاضیانی که در دوره لیسانس فارغ التحصیل شده اند شانس خوبی برای استخدام شدن میدهد.

پیش نیازاخذ پذیرش پست بک در کانادا: داشتن مدرک لیسانس ،داشتن مدرک زبان برای اخد پذیرش الزامی نیست.

مدرک سرتیفیکیت در کانادا معمولا با گذراندن ۳۰ واحد درسی در کالج یا دانشگاه دریافت میشود. این دوره ها پیش نیاز های کمی دارند و ورود به آنها نسبتا ساده میباشد. دانشجویان بین المللی با ثبت نام در این دوره ها شانس بالایی برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا ندارند. طول این دوره ها معمولا یک سال است. برای ورود به این دوره باید دیپلم دبیرستان را داشته باشید.

پیش نیازاخذ پذیرش سرتیفیکیت در کانادا: داشتن مدرک پیش دانشگاهی.

مدرک دیپلما در کانادا (متفاوت از دیپلم دبیرستان) معمولا با گذراندن ۳۰ واحد درسی در کالج یا دانشگاه دریافت میشود. این دوره ها پیش نیاز های کمی دارند و ورود به آنها نسبتا ساده میباشد. دانشجویان بین المللی با ثبت نام در این دوره ها شانس بالایی برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا ندارند. طول این دوره ها معمولا دو سال است و برای ورود به آنها نیاز به ارائه مدرک دیپلم دبیرستان وجود دارد. شانس متقاضیان برای دریافت ویزای تحصیلی با شرکت در این دوره ها مناسب است و مشاورین ویزا موندیال در این زمینه میتوانند متقاضیان را راهنمایی کنند.

پیش نیاز اخذ پذیرش دیپلما در کانادا: داشتن مدرک پیش دانشگاهی ، داشتن مدرک زبان برای اخد پذیرش الزامی نیست.

این دوره ها با همکاری کالج و دانشگاه ارائه میشوند. متقاضی برخی دروس را در کالج و برخی دیگر را در دانشگاه میگذارند.

پیش نیاز دوره: داشتن مدرک پیش دانشگاهی.

دوره ه های کو آپ در کانادا، دوره هایی هستند که متقاضی در حین تحصیل در شرکت ها میگذارند و معمولا برای آن به دانشجو حقوق پرداخت میشود. برخی از دانشگاه ها این دوره ها را الزامی کرده اند.

پیش نیازاخذ پذیرش کو-آپ در کانادا: داشتن مدرک پیش دانشگاهی.

دوره های کارورزی در کانادا معمولا یا در حین تحصیل دانشجو هستند و یا در پایان تحصیل او. این دوره ها گاهی به صورت اختیاری و گاهی به صورت الزامی و جزیی از دوره اصلی ارائه میشوند.

پیش نیاز دوره: داشتن مدرک پیش دانشگاهی.