کانادا یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان است و تقریبا تمام استان‌های این کشور  به دلایل متفاوتی، می‌توانند جذابیت‌های خاص خود را برای ادامه زندگی داشته باشد. در این میان، استان پرنس ادوارد یا به عبارت دیگر جزیره پرنس ادوار (Prince Edward) کوچک‌ترین استان کانادا است و از نظر جمعیتی نیز یکی از استان‌های کم‌جمعیت در کانادا به شمار می‌آید که می‌تواند برای آن دسته از افرادی که به دنبال زندگی آرام و باکیفیت هستند، گزینه مناسبی برای مهاجرت محسوب شود.

 • نام: جزیره پرنس ادوارد
 • کشور: کانادا
 • نام انگلیسی : Prince Edward Island
 • جمعیت : 159.625 نفر
 • استان : پرنس ادوارد
 • مساحت : 5.660 کیلومتر مربع
 • تراکم جمعیت : 24.7 نفر در هر کیلومتر مربع
 • مختصات: ۴۶°۲۰′ شمالی ۶۳°۳۰′ غربی
 • زبان رسمی : انگلیسی

این نکته مهم را در نظر داشته باشید که جزیره پرنس ادوارد در برنامه‌های توسعه کانادا به‌خوبی دیده شده و به همین خاطر هم امروزه یکی از استان‌های جای گرفته در برنامه مهاجرتی آتلانتیک است و نیروی کار فراوانی می‌تواند از طریق این برنامه، وارد کشور کانادا شود.

بر همین اساس نیز در این مقاله تلاش شده است تا به ابعاد مختلف شرایط زندگی در جزیره پرنس ادوارد پرداخته شود تا شما بتوانید با اطلاعات کامل و جامع‌تری در زمینه انتخاب شهر مورد نظر خود در کشور کانادا، اقدام به تصمیم‌گیری کنید. همچنین شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات دقیق‌تر در زمینه راه‌های مهاجرت به کانادا متناسب با رزومه خود، با مشاورین و کارشناسان ما در کاناداپاس در تماس باشید تا آنها بهترین گزینه مهاجرتی به کانادا را به شما معرفی کنند.

فهرست مطالب

نقشه جزیره پرنس ادوارد 

نگاهی اجمالی به جزیره پرنس ادوارد

جزیره پرنس ادوارد، کوچک‌ترین استان در کشور کانادا است. مساحت این استان که در شرق کشور کانادا واقع شده است، 5 هزار و 660 کیلومتر مربع است. جالب است بدانید که این استان، تنها یک درصد از مساحت کانادا را تشکیل داده است و از همین رو کوچک‌ترین استان در این کشور به شمار می‌رود. همچنین با توجه به قرارگیری این استان در مرزهای آبی کانادا، 100 درصد از مساحت آن را خشکی تشکیل داده است و دو استان نوا اسکوشیا و نیوبرانزویک نیز  همایسگان اصلی این استان هستند. شهر شارلوت تون نیز بزرگ‌ترین شهر و مرکز سیاسی استان پرنس ادوارد محسوب می‌شود.

اما به صورت کلی، مطالعات جمعیتی می‌تواند دید مشخص‌تری درباره شرایط زندگی در یک منطقه و احیانا برنامه‌های آتی آن منطقه، در اختیار قرار دهد. طبیعتا رشد جمعیت در یک منطقه خاص در کشوری مانند کانادا نشان از امیدواری به آینده دارد. این نکته مهم را در نظر داشته باشید که اگرچه پرنس ادوارد کوچک‌ترین استان در کشور کانادا است، اما از نظر جمعیتی، کم‌جمعیت‌ترین استان نیست.

بر اساس سرشماری رسمی که در سال 2016 در کانادا انجام شد، استان پرنس ادوارد، بالغ بر 142 هزار نفر جمعیت داشته است. در این میان، بر اساس دیگر آمارهای رسمی، جمعیت این استان در آخرین روزهای سال 2020، به بیش از 159 هزار نفر رسید.

نمودار زیر به‌خوبی نشان می‌دهد که جمعیت در استان پرنس ادوارد در چند سال گذشته چه تحولاتی را پشت سر گذاشته است:

تحولات جمعیتی پرنس ادوارد

نمودار فوق به خوبی نشان می‌دهد که جمعیت در استان پرنس ادوارد در طول چند سال گذشته با شیب نسبتا تندی در حال افزایش بوده است. با شروع سال 2020، رشد جمعیت در این استان نیز شیب تندتری پیدا کرد تا بهار سال 2022 نیز ادامه داشته است.

در این میان، با توجه به این که آخرین سرشماری صورت گرفته در کل کانادا مربوط به سال 2016 بوده است، با قاطعیت بیشتری می‌توان به این آمار رجوع کرد. بر اساس اطلاعات به دست آمده، شهر شارلوت‌تون به عنوان مرکز این استان، بالاترین نرخ افزایش جمعیت را داشته است. نرخ رشد 7.5 درصدی در این شهر را در کمتر شهر پیشرفته‌ای در کانادا می‌توان جست‌وجو کرد.

همچنین شهر کوچک کنسینگتون نیز با رشد 7.4 درصدی در سال‌های 2011 تا 2016، دومین شهر با نرخ رشد بالا بوده است. اما از سوی  دیگر، شهر کورن وال با رشد منفی جمعیتی روبه‌رو بوده است و جمعیت این شهر 1.6 درصدی در آن سال، کاهش پیدا کرده است.

اما در نمودار پیش‌رو می‌توانید سهم مهاجرین از جمعیت هر سال استان پرنس ادوارد را مشاهده کنید:

نمودار سهم مهاجرین از جمعیت هرسال استان پرنس ادوارد

بر اساس اطلاعات این نمودار که از سایت استان پرنس ادوارد برداشته شده است، در ساال 2021 شاهد افزایش تعداد مهاجرین هستیم که این روند رشد، اگرچه در سال 2022 کمتر شده، اما همچنان نسبت به سال‌های قبل از 2021، با روند افزایشی همراه بوده است.

همچنین شما می‌توانید در جدول زیر، تحولات جمعیتی در تمامی شهرهای استان پرنس ادوارد را مشاهده کنید. اطلاعات این جدول مربوط به سرشماری کلی کشور کانادا در سال 2016 است:

تحولات جمعیتی در تمامی شهر های استان پرنس ادوارد

تاریخچه جزیره پرنس ادوارد

منطقه پرنس ادوارد در کانادا، سال 1534 توسط ژاک کارتیه کشف شد. گفته می‌شود که اقوام میکماک Mikmaq، ساکنان اولیه یا افراد بومی جزیره محسوب می‌شدند. اما به مرور سال‌ها، در سال ۱۷۹۹، این جزیره به‌افتخار پدر ملکه ویکتوریا (ادوارد)، «جزیره پرنس ادوارد» نامیده شد.

جالب است بدانید که جزیره پرنس ادوارد که در سال ۱۸۷۳ به کنفدراسیون کانادا پیوست، در سال برای مدتی، مستعمره فرانسه و بریتانیا بوده است.

جزیره پرنس ادوارد

شرایط جغرافیایی جزیره پرنس ادوارد

جزیره پرنس ادوارد، یکی از ایالات‌های کانادا است که از جزیره‌‌های پرنس، کویینز و کینگز تشکیل‌ شده است. طبق سرشماری انجام‌شده در سال ۲۰۲۰، پرنس ادوارد آیلند، بالغ بر  159 هزار نفر جمعیت دارد. مساحت این ایالت نیز ۵.۶۶۰ کیلومترمربع است که کوچک‌ترین ایالت در کانادا محسوب می‌شود و مرکز آن، شهر شارلوت‌ تاون است.

جزیره پرنس ادوارد در خلیج سینت لارنس و در ساحل شرقی کانادا و در مجاورت اقیانوس اطلس واقع‌شده است. این جزیره از سرزمین اصلی کانادا توسط تنگه نورتامبرلند جداشده و توسط پل ۱۳ کیلومتری به نام پل کنفدراسیون به نیوبرانزویک وصل می‌شود.

همچنین در نظر داشته باشید که جزیره پرنس ادوارد از نظر موقعیت جفرافیایی در نزدیکی نیوبرانزویک و نوا اسکوشیا واقع شده است.

بررسی شرایط آب و هوایی جزیره پرنس ادوارد

از دیگر نکات مهمی دیگری که باید درباره جزیره پرنس ادوارد نسبت به آن آگاهی داشته باشید، شرایط آب و هوایی در این استان است. معمولا زمانی که صحبت از آب و هوای کانادا پیش می‌آید، تصور عموم مردم این است که کانادا کشوری است که همواره در یخبندان‌های بلندمدت به سر می‌برد. این درحالی است که هر یک از استان‌ها و شهرهای کانادا از شرایط آب و هوایی مخصوص به خودشان برخوردارند و در فصول مختلف نیز شرایط آب و هوایی متفاوتی را تجربه می‌کنند.

شرایط آب و هوایی در جزیره پرنس ادوارد نیز به اینگونه است که معمولا دمای هوا تنها در چهار ماه از سال به کمتر از صفر درجه سانتی‌گراد می‌رسد.

Dec Nov Oct Sep Aug Jul Jun May Apr Mar Feb Jan
34°F 44°F 55°F 67°F 74°F 75°F 69 °F 60 °F 49°F 37 °F 30 °F 29 °F Max
29°F 39°F 50°F 61°F 68°F 69°F 62°F 53°F 42°F 31 °F 23 °F 22 °F Temp
23°F 34°F 44°F 54°F 62°F 62°F 56°F 47°F 36°F 25°F 17°F 15°F Min

جالب است بدانید که دمای هوا در تابستان‌های جزیره پرنس ادوارد بسیار معتدل است. در گرم‌ترین روزهای سال در ماه جولای، میانگین دمای هوا به 21 درجه سانتی‌گراد در طول روز می‌رسد و شب‌ها نیز دمای هوا در حدود 15 درجه سانتی‌گراد است.

در نظر داشته باشید که بارش‌های پیوسته باران در پرنس ادوارد یک امر طبیعی است. ساکنین این جزیره در ماه دسامبر به طور متوسط 15 روز بارانی را تجربه می‌کنند و کمترین میزان بارش‌ها نیز در ماه سپتامبر اتفاق می افتد که در حدود 7 روز در هفته است.

نمودار میانگین دما در پرنس ادوارد

معرفی جاذبه‌های گردشگری جزیره پرنس ادوارد

با توجه به اینکه جزیره پرنس ادوارد کوچک‌ترین استان کشور کانادا است، جاذبه‌های گردشگری کمتری هم نسبت به سایر استان‌های این کشور دارد. البته این نکته را نیز در نظر داشته باشید که از جاذبه‌های اصلی جزیره پرنس ادوارد، طبیعت بکر و ساحل‌های زیبای آن است.

 • در این میان، شاید یکی از زیباترین مناظر طبیعی این استان را بتوان در «ساحل کاوندیش» در شمال این استان تماشا کرد. ساحلی که مکان بسیار مناسبی برای انجام انواع ورزش‌های آبی و ماهی‌گیری است.
 • همچنین «پارک ملی جزیره پرنس ادوارد» نیز مکانی بسیار مناسب برای گشت و گذار است. مسیرهای جذاب پیاده‌روی در مسیر تپه‌های گرینویچ، می‌تواند خاطره‌ای بی‌نظیر از سفر به این استان را در ذهن شما به یادگار بگذارد.
 • به یاد داشته باشید که در جزیره پرنس ادوارد، خانه‌های تاریخی بسیار زیادی نیز وجود دارد که جزو مناطق دیدنی کانادا محسوب می‌شوند و هر ساله توجه بسیاری از گردشگران را به خود جلب می‌کند.
 • محل زندگی مونتگمری، نویسنده کانادایی که اکنون در جزیره پرنس ادوارد تبدیل به موزه شده است، از دیگر جاذبه‌های گردشگری این استان است که برای تماشای آن می‌توانید به M.Montgomery Birthplace بروید.
 • فروشگاه بستنی کاوز (Cows) از مکان‌های محبوب گردشگران است. در نظر داشته باشید که بستنی‌های این فروشگاه کمی گران‌تر از دیگر بستنی‌فروشی‌ها است.

چه زمانی برای سفر به جزیره پرنس ادوارد مناسب است؟

به طور کلی، مناسب‌ترین و شاید بهتر است بگوییم محبوب‌ترین زمان برای سفر به جزیره پرنس ادوارد، فصل تابستان است. این فصل به دلیل هوای متعادلی که دارد در کنار زیبایی جزیره و سواحل آن، مورد علاقه بسیاری از گردشگران از سراسر جهان است. در ضمن به یاد داشته باشید که رد این فصل، جزیره پرنس ادوارد میزبان فستیوال‌ها و جشن‌های بسیاری نیز هست.

اما برای آن دسته از افرادی که هوای کمی خنک را برای گذراندن تعطیلاتشان دوست دارند، قطعا پاییز را برای سفر به جزیره پرنس ادوارد انتخاب می‌کنند. در این فصل، جزیره از رنگ‌های بی‌نظیر درختان و برگ‌های سرشار می‌شود میو منظره‌ای بی‌نظیر را برای همیشه در یاد گردشگران به جا می‌گذارد.

بهار نیز فصل خوبی برای بازدید از جزیره است، اما به شرط آنکه باران را بیشتر از آفتاب گرفتن در سواحل جزیره دوست داشته باشید.

زمستان‌های جزیره اما بسیار سرد است. این فصل تنها به آن گروه از گردشگرانی پیشنهاد می‌شود که به تفریحات زمستانی و آب و هوای سرد علاقه‌مند هستند.

ساحل کاوندیش

فستیوال‌های مهم جزیره پرنس ادوارد را بشناسید

استان پرنس ادوارد در طول سال میزبان فستیوال‌های زیادی است و همین امر نیز بر جذابیت‌های آن، به‌ویژه برای افرادی که قصد سفر به این شهر را دارند، افزوده است. در این بخش از گزارش، به برخی از مهمترین جشن‌ها و فستیوال‌هایی که به صورت سالیانه در این استان برگزار می‌شوند، پرداخته شده است:

موضوع نام فستیوال

جشنواره‌ای با موضوع موسیقی محلی و کلاسیک

در کنار کنسرت‌های گوناگون، می‌توانید در سایر برنامه‌های تفریحی این فستیوال نیز شرکت کنید

 

Indian River Festival

فستیوال محبوب مردم جزیره پرنس ادوارد با موضوع موسیقی محلی Festival of Small Halls
جشنواره‌ای با موضوع انواع خوراک‌های خرچنگ PEI Lobster Festival
فستیوالی با موضوع ماشین‌ها و کامیون‌های قدیمی

در این فستیوال افراد ماشین‌های ارزشمند قدیمی خود را به نمایش می‌گذارند

Show And Shine Festival

فستیوالی با موضوع موسیقی کانتری

 

Cavendish Beach Music Festival
جشنواره‌ای با موضوع تئاتر The Guild Festival

تعطیلات رسمی در جزیره پرنس ادوارد

به طور کلی بسیاری از روزهای تعطیل در کشور کانادا در میان اغلب ایالت‌هایش مشترک است. در این بخش از گزارش می‌توانید با تعطیلات رسمی در استان پرنس ادوارد آشنا شوید:

یک ژانویه روز سال نو
یک جولای روز کانادا
پنج سپتامبر روز کار
10اکتبر روز شکرگذاری
25 دسامبر کریسمس
15 آوریل جمعه قبل از عید پاک
21 فوریه روز جزیره

زبان رسمی جزیره پرنس ادوارد چیست؟

در جزیره پرنس ادوارد، زبان انگلیسی بیشتر از زبان فرانسوی مورد استفاده قرار می‌گیرد و به نوعی غالب است، اما زبان فرانسوی نیز بسیار شایع است و در بسیاری از محافل پرکاربرد است.  

در واقع می‌توان اینگونه گفت که در جزیره پرنس ادوارد نیز همانند بسیاری دیگر از مناطق کانادا، هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی مورد استفاده است، با این تفاوت که زبان غالب در این جزیره انگلیسی است. بر اساس آمارهای منتشر شده، جزیره پرنس ادوارد، سومین نرخ دوزبانگی در کانادا را دارد و ۱۲.۷ درصد از جمعیت این استان، به هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی صحبت می‌کنند.

 

نگاهی به فرهنگ عمومی مردم جزیره پرنس ادوارد

به ساکنین استان پرنس ادوارد، جزیره‌نشین می‌گویند. جزیره‌ای که در آن فرهنگ‌های متنوع گوناگونی وجود دارد و از صفات مهم و مشخص مردم آن می‌توان به مهمان‌نوازی و خونگرمی اشاره کرد. جزیره‌ای آرام و نسبتا کم‌جمعیت که ساختار اصلی آن متشکل از ترکیب زندگی سنتی و مدرن است.

اما به طور کلی در جزیره پرنس ادوارد نیز همانند بسیاری دیگر از مناطق مهاجرپذیر کانادا، فرهنگ‌های مختلفی رواج یافته است، اما ریشه و زمینه آن برگرفته شده از سنت‌های اروپایی و رسوم قدیمی مردم کانادا است.

به دست آوردن فرصت‌های شغلی در جزیره پرنس ادوارد، بدون موانعی همچون تبعیض‌های نژادی کاملا امکان‌پذیر است. اما این نکته را در نظر داشته باشید که به صورت کلی به دلایلی همچون شرایط جفرافیایی این استان، در جزیره پرنس ادوارد، قوانین سخت‌گیرانه‌ای درباره مالکیت زمین برای افراد غیر مقیم وجود دارد.

نگاهی به فرهنگ غذایی جزیره پرنس ادوارد

با توجه به موقعیت جغرافیایی استان پرنس ادوارد، حتما خودتان حدس زده‌اید که فرهنگ غذایی اصلی این شهر بیشتر به سمت غذاهای دریایی است. غذاهایی همچون ماهی، میگو، خرچنگ و صدف از جمله غذاهای اصلی این استان به شمار می‌رود که طرفداران بسیاری دارد.

اما به صورت کلی این نکته را نیز در نظر داشته باشید که جزیره پرنس ادوارد، منطقه‌ای مهاجرپذیر است و همین امر نیز منجر به این شده است که در این استان نیز همانند بسیاری دیگر از استان‌های مهاجرپذیر کانادا، تنوع غذایی زیادی وجود داشته باشد. بر این اساس شما علاوه بر منوهای غذایی دریایی و فست فودی، به غذاهای بین‌المللی نیز دسترسی خواهید داشت.

نگاهی به سیستم حمل و نقل عمومی جزیره پرنس ادوارد

جزیره پرنس ادوارد نیز همانند بسیاری دیگر از استان‌ها و شهرهای کانادا، به سیستم حمل و نقل پیشرفته مجهز است. همین امر نیز منجر به این شده است که افراد بتوانند با دست بازتری در انتخاب خانه خود اقدام کنند.

اما تفاوت جزیره با سایر شهرها و استان‌های کانادا این است که پرنس ادوارد علاوه بر سیستم حمل و نقل معمول، از سیستم حمل و نقل دریایی نیز برای دسترسی به شهرهای نزدیک خود نیز بهره‌مند است. به عنوان مثال تاکسی‌های آبی برای تردد میان جزیر پرنس ادوارد و نیوبرانزویک و نوا اسکوشیا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

همچنین خط ترانزیت T3 که از دوشنبه تا شنبه یعنی به غیر از روزهای تعطیل آخر هفته را فعال است، برای آن گروه از افرادی که به Cornwall و Stratford  رفت و آمد دارند، مناسب است.

خط ترانزیت County Line Express در روزهای دوشنبه تا جمعه، مسافرها را از Summerside به Charlottetown جابه‌جا می‌کند.

شرایط گرفتن گواهی‌نامه در جزیره پرنس ادوارد

در جزیره پرنس ادوارد، مهاجرین مانند سایر شهروندان باید برای خرید و اجاره اتومبیل، گواهی‌نامه رانندگی خود را ارائه کنند. طبیعتا بر اساس قوانین، متقاضیان دریافت گواهی‌نامه باید مراحلی را طی کنند؛ از جمله این‌که باید سلامت روان و بینایی آنها تایید شود. همچنین باید با پشت سر گذاشتن دوره‌های آموزشی، مهارت کافی برای رانندگی را کسب کنند.

برای دریافت اطلاعات لازم در این زمینه می‌توانید به اداره پلیس در پرنس ادوارد مراجعه کنید. به این نکته هم دقت کنید که برای دریافت گواهی‌نامه رانندگی، اتومبیل شما حتماً باید تحت پوشش بیمه قرار بگیرد. به این منظور می‌توانید با یک شرکت بیمه قرارداد ببندید.

5 نکته جالب درباره جزیره پرنس ادوارد

 • پرنس ادوارد ایلند بیش از ۳۳ زمین گلف دارد و گلف‌بازان حرفه‌ای همانند تام واتسون، جان دالی و فرد کوپلز در این جزیره تمرین می‌کنند.
 • جزیره پرنس ادوارد تزدیک به 100 ساحل دارد.
 • گردشگری دومین صنعت بزرگ جزیره پرنس ادوارد است.
 • نیمی از زمین‌های این استان به زمین‌های کشاورزی اختصاص دارد.
 • جزیره پرنس ادوارد، یک سوم سیب‌زمینی‌های کانادا را پرورش می‌دهد.

مزایای زندگی در جزیره پرنس ادوارد

زندگی در جزیره پرنس ادوارد نیز همانند سایر نقاط جهان با مزایا و معایبی همراه است که هر کدام از آنها می‌تواند متناسب با شرایط زندگی و سلیقه شما، کمرنگ و پررنگ‌تر شود. در این بخش از گزارش تلاش شده است تا به برخی از مهمترین ویژگی‌های این جزیره، پرداخته شود:

 1. یکی از کم‌جمعیت‌ترین استان‌های کانادا
 2. مناسب برای افرادی که به دنبال زندگی آرام و بایکیفت هستند
 3. دارای فرهنگ مهاجرپذیر
 4. دارای سواحل بیشمار
 5. هزینه زندگی پایین‌تر نسبت به بسیاری از استان‌های کانادا
 6. دارای مراکز علمی متعدد با جایگاه علمی متناسب
 7. رایج بودن هر دو زبان انگلیسی و فرانسوی
 8. دارای غذاهای دریایی بسیار باکیفیت

هزینه زندگی جزیره پرنس ادوارد چقدر است؟

یکی از مهمترین مسائلی که برای زندگی در جزیره پرنس ادوارد باید به آن توجه داشته باشید، هزینه‌های زندگی در این استان است. افرادی که جزیره پرنس ادوارد  را به عنوان مقصد مهاجرتی و حتی توریستی خود انتخاب می‌کنند، باید اطلاعات دقیقی درباره با میزان هزینه‌هایی که در این شهر با آن مواجه خواهند شد، داشته باشند.

در همین راستا، در این بخش از گزارش به صورت مجزا و جزئی به هزینه‌های زندگی در شارلت تون، پایتخت این استان پرداخته شده است که شما می‌توانید در جداول پیش‌رو آنها را مطالعه کنید.

هزینه رستوارن در شهر شارلوت تون

از 14 تا 25 دلار یک وعده غذا، رستوران ارزان قیمت
از 10 تا 11 دلار یک وعده غذای فست فود همانند مک‌دونالد
از 3 تا 7 دلار قهوه (کاپوچینو)
از 2 تا 2.95 دلار یک قوطی نوشابه
از 2 تا 2.50 دلار یک بطری آب معدنی

هزینه خرید روزانه در شهر شارلوت تون

از 1.79 تا 3.58 دلار یک لیتر شیر
از 2.50 تا 6.99 دلار یک عدد نان (500 گرم)
از 3 تا 8.99 دلار برنج (یک کیلوگرم)
از 2 تا 5.25 دلار تخم‌مرغ (12 عدد)
از 12 تا 27 دلار فیله مرغ (یک کیلوگرم)
از 8 تا 20 دلار گوشت گوساله (یک کیلوگرم)
از 1.99 تا 13.23 دلار یک کیلوگرم سیب
از 1 تا 2 دلار یک کیلوگرم موز
از 1.65 تا 8 دلار یک کیلوگرم سیب‌زمینی
از 1.10 تا 8 دلار یک کیلوگرم پیاز

هزینه حمل و نقل عمومی در شهر شارلوت تون

از 2 تا 2.50 دلار بلیت یک‌طرفه (درون شهری)
از 50 تا 65 دلار یک ماه استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی
از 1.55 تا 3.25 دلار تاکسی، یک کیلومتر
2.10 دلار بنزین (یک لیتر)

هزینه تسهیلات عمومی در شهر شارلوت تون

از 170 تا 260 دلار اولیه (آب، برق، گرمایش، سرمایش و …)، برای یک آپارتمان 85 متری
0.30 دلار یک دقیقه هزینه تلفن همراه، تعرفه معمولی
از 70 تا 130 دلار اینترنت (۶۰ مگابیت بر ثانیه یا بیشتر، نامحدود، کابل/ ADSL)

هزینه نگهداری از کودک در شهر شارلوت تون

از 800 تا 1050 دلار پیش‌دبستانی، مهدکودک، ماهانه، برای یک نفر
از میانگین 30 هزار دلار مدرسه ابتدای، بین‌المللی، سالانه، برای یک نفر

هزینه ورزش و تفریح در شهر شارلوت تون

از 30 تا 62 دلار باشگاه، یک نفر، ماهیانه
از 10 تا 18 دلار زمین تنیس، اجاره، یک ساعت، آخر هفته
از 12 تا 20 دلار بلیت سینما، یک نفر، اکران بین‌المللی

هزینه خرید لباس در شهر شارلوت تون

از 35 تا 89 دلار شلوار جین، برند
از 20 تا 50 دلار لباس تابستانه، از فروشگاه‌های زنجیره‌ای
از 70 تا 100 دلار یک جفت کفش ورزشی، با کیفیت متوسط
از 90 تا 150 دلار یک جفت کفش مردانه چرم

هزینه اجاره خانه در شهر شارلوت تون

از 1000 تا 1600 دلار آپارتمان، یک خوابه، مرکز شهر
از 900 تا 1400 دلار آپارتمان، یک خوابه، بیرون از شهر
از 1800 تا 2900 دلار آپارتمان، سه خوابه، مرکز شهر
از 1200 تا 2500 دلار آپارتمان، سه خوابه، بیرون از شهر

میانگین هزینه خرید خانه در شهر شارلوت تون

3299 دلار هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر

حقوق و وام در شهر شارلوت تون

2083 دلار میانگین حقوق ماهیانه (بعد از کسر مالیات)
4.14 دلار

نرخ درصد سود سپرده گذاری (٪)، سالانه، برای سپرده گذاری ۲۰ ساله

 

هزینه زندگی یک فرد مجرد و یک خانواده در جزیره پرنس ادوارد

هزینه زندگی یک فرد مجرد در شارلوت تون، پایتخت جزیره پرنس ادوارد بدون در نظر گرفتن هزینه اجاره خانه، به صورت میانگین ماهانه 992 دلار (حدود 1270 دلار کانادا) است و هزینه زندگی در این شهر برای یک خانواده چهار نفره، باز هم بدون در نظر گرفتن اجاره خانه،  به صورت میانگین ماهانه حدود 3 هزار و 500 دلار (حدود 4 هزار و 500 دلار کانادا) است.

به طور کلی، در نظر داشته باشید که کلیه این اعداد و ارقام از سایت‌های معتبر جهانی همچون «نومبئو» برگرفته شده است و در نتیجه قابل اعتماد هستند.

حقوق یک ماه در جزیره پرنس ادوارد، خرج چه چیزهایی می‌شود؟

اگر تصمیم به مهاجرت دارید، باید نسبت به این موضوع نیز آگاهی داشته باشید که به صورت کلی، سبک زندگی در شهر مورد نظر شما به چه صورت است. بر همین اساس هم میانگین توزیع هزینه‌هایی که از هر شهر و کشوری منتشر می‌شود، می‌تواند به ترسیم تصویر دقیق‌تری از زندگی شما بعد از مهاجرت کمک کند.

در همین راستا، در نمودار پیشرو توزیع هزینه‌ها در شهر شارلوت تون، پایتخت جزیره پرنس ادوارد را مورد بررسی قرار داده‌ایم:

توزیع هزینه های زندگی در شهر شارلوت تون

هزینه خرید و اجاره خانه در جزیره پرنس ادوارد

هزینه اجاره ماهانه یک آپارتمان یک خوابه در شهر شارلوت تون، پایتخت استان پرنس ادوارد، حدود یک هزار تا 1600 دلار و هزینه اجاره مشابه همین خانه در خارج از شهر، حدود 900 تا 1400 دلار است. همچنین هزینه ماهانه اجاره یک خانه سه خوابه در مرکز شهر شارلوت تون، 1800 تا 2900 دلار هزینه دارد و اجاره مشابه همین خانه در خارج از شهر، 1200 تا 2500 دلار است.

اما هزینه خرید خانه در مرکز شهر شارلوت تون، هر متر مربع به صورت میانگین، بیش از 3 هزار دلار است.

نگاهی به شرایط کار در جزیره پرنس ادوارد

در اولین روز ماه آپریل در هر سال میلادی، قوانین پرداخت حداقل حقوق ماهیانه در استان پرنس ادوارد مشخص می‌شود. بر اساس آخرین اعلام در سال 2020، دستمزد کار ساعتی در این استان به 12.85 دلار کانادا رسیده است که نسبت به سال گذشته 60 سنت افزایش داشته است. در جدول زیر می‌توان تحولات دستمزد کار ساعتی در این استان را مشاهده کرد:

تحولات دستمزد کار ساعتی در این استان

بر اساس قوانین جزیره پرنس ادوارد، حد مجاز کار در این استان 48 ساعت در هفته است و در صورتی که نیروی کار بیش از این مدت در محل کار خود حاضر شود، کارفرما موظف است تا به ازای هر یک ساعت کار اضافه، دستمزد 1.5 ساعت را به او پرداخت کند.

جزیره پرنس ادوارد یکی از چهار استان طرح پایلوت آتلانتیک است و به همین دلیل می‌تواند جذابیت بسیار بالایی برای شهروندان خارجی و متقاضیان مهاجرت به کانادا داشته باشد.

برنامه پایلوت مهاجرتی روستایی و شمال کانادا یک برنامه جامعه محور است که برای گسترش مزایای مهاجرت های اقتصادی به جوامع کوچک تر با ایجاد راهی برای بدست آوردن اقامت دائم برای کارگران ماهر خارجی طراحی شده است.

متوسط درآمد در جزیره پرنس ادوارد

یکی از شاخصهای کیفیت زندگی در جزیره پرنس ادوارد میتواند میزان درآمدی باشد که یک فرد در این کشور به دست میآورد. بر اساس داده‌های به دست آمده، متوسط درآمد ماهانه در این استان، 4 تا 8 هزار دلار کانادا و متوسط درآمد سالانه در آن حدود 100 هزار دلار کانادا است. دامنه تغییرات درآمدی نیز در این استان به طور میانگین بین 2 تا 4 هزار دلار کانادا در ماه متغیر است، اما عوامل مختلفی می‌تواند بر آن تاثیرگذار باشد.

به طور کلی، افراد حرفه‌ای با سابقه بیش از پنج سال معمولا 36 درصد بیش از همکاران خود با سابقه کمتر حقوق دریافت می‌کنند. این اتفاق برای رده‌های بالاتر نیز رخ می‌دهد و سابقه کار 10 ساله منجر به افزایش 21 درصدی و سابقه کار 15 ساله منجر به افزایش 14 درصدی درآمد نسبت به رده‌های پایین‌تر می‌شود. در واقع زمانی که فردی به 10 سال سابقه کار در پرنس ادوارد می‌رسد، حقوق او دوبرابر یک فرد بی‌تجربه است.

یکی دیگر از عواملی که به شدت بر دستمزد یک نیروی کار در این کشور تاثیر می‌گذارد، میزان تحصیلات است. شهروندان ایرانی که به کشور کانادا مهاجرت می‌کنند، بسته به شرایط مهاجرت خود معمولا هنگام ورود به بازار کار، حداقل یک مدرک کارشناسی را در اختیار خواهند داشت و این می‌تواند منجر به افزایش سطح رفاه اجتماعی آنها در آینده شود.

در نظر داشته باشید، افرادی که در استان پرنس ادوارد با مدرک دیپلم کار می‌کنند، معمولا 17درصد بیشتر از افرادی که با مدرک دبیرستانی مشغول به کار هستند، درآمد دارند. زمانی که فرد به مدرک کارشناسی برسد نیز می‌تواند 24 درصد بیش از یک فرد با مدرک دیپلم درآمد داشته باشد. افرادی که دارای مدرک کارشناسی ارشد هستند، می‌توانند به درآمدی دست پیدا کنند که 29 درصد بیش از یک نیروی کار با مدرک کارشناسی است و در نهایت دارندگان مدرک دکتری در پرنس ادوارد نیز 23 درصد بیش از دارندگان مدرک کارشناسی ارشد درآمد کسب می‌کنند.

همچنین خوب است بدانید که متوسط درآمد کار ساعتی در پرنس ادوارد،  حدود 50دلار کانادا است، اما باید در نظر داشت که متوسط حقوق در کشور کانادا  13 درصد بیشتر از جزیره پرنس ادوارد است. متوسط درآمد در کشور کانادا بیش از 9 هزار دلار کانادا است و این مبلغ در  جزیره پرنس ادوارد در حدود 8 هزار دلار کانادا است.

میزان درآمد مشاغل مختلف در جزیره پرنس ادوارد

یکی از موضوعاتی که باید به آن توجه داشت میزان حقوقی است که در هر حرفه می‌توان به دست آورد. در جدول زیر متوسط حقوق برخی از مشاغل مهم در جزیره پرنس ادوارد بیان شده است که می‌تواند برای شما نیز  دارای اهمیت باشد.

شغل

میزان درآمد به دلار کانادا

مدیر حسابداری

12900 $

خزانه دار

12400 $

آنالیزور مالی

10800 $

مدیر مالی

17700 $

مهندس هوافضا

11600 $

معمار

10700 $

مدیر پروژه

9640 $

مدیر ساخت

14300 $

مدیر هتل

15400 $

دندانپزشک

21400 $

مدیر منابع انسانی

12900 $

وکیل

16500 $

مدیر فروش

15600 $

بررسی مشاغل مورد نیاز در استان پرنس ادوارد

یکی از عواملی که می‌تواند رسیدن به شغل را در جزیره پرنس ادوارد سرعت ببخشد، داشتن تخصص در مشاغلی است که در این استان مورد نیاز هستند.

این استان در مشاغل کارگری بسیار زیادی با کمبود نیروی کار روبه‌رو است که برخی از آنها عبارتند از:

 • قصاب صنعتی (9462)
 • رانندگان کامیون مسیر طولانی (7511)
 • خدمات نوشیدنی و غذا (6513)
 • کارگران دلیوری (7154)
 • کمک پرستاران (3413)
 • کارگران مزرعه (8431)
 • میوه چین (8611)

اما باید توجه داشت که در سیستم اکسپرس انتری در این استان به مشاغل حرفه‌ای‌تر و بهتری نیاز دارد. در جدول زیر می توان برخی از این مشاغل را مشاهده کرد.

کد NOC

نام شغل

2146

مهندس هوافضا

2211

تکنسین شیمی

3111

پزشک متخصص

3112

پزشک عمومی و پزشک خانواده

4011

استاد دانشگاه

4152

کارگر اجتماعی

7237

جوشکار

7312

مکانیک

در نظر داشته باشید که این استان همچنین یکی از استان‌های مربوط به پایلوت مهاجرتی آتلانتیک است و از این طریق نیز آماده پذیرش نیروی کار خارجی است. مشاغل مختلفی در این استان وجود دارد که می‌توان از طریق آنها خود را به پرنس ادوارد در کانادا رساند و اقامت دائم کانادا را نیز به دست آورد.

برخی از این شغل‌ها عبارتند از: نگهبان امنیتی، قصاب صنعتی، کارگران صنایع غذاهای دریایی، کارگران بخش حمل و نقل، نیروی کار بخش خدمات مشتری و غیره.

نگاهی به شرایط تحصیل در جزیره پرنس ادوارد

اگر به فکر تحصیل دانشگاهی در جزیره پرنس ادوارد هستید، باید به این نکته اشاره کرد که این استان تنها یک دانشگاه را در خود جای داده است. دانشگاه پرنس ادوارد در سال 1969 به عنوان تنها دانشگاه این استان شناخته می‌شود و جایگاه 41 را در میان بهترین دانشگاه‌ های کانادا به خود اختصاص داده است.

علاوه بر این دانشگاه، دو کالج هلند [Holland College] و کالج دُلیل  [Collège de l’Île] نیز در این استان احداث شده‌اند و دانشجویان خارجی نیز اجازه تحصیل در این دو کالج را دارند. دانش‌آموزانی که قصد تحصیل در این استان را دارند نیز آزادی عمل نسبتا مناسبی در انتخاب مدرسه خود خواهند داشت و می‌توانند از این فرصت مناسب نیز استفاده کنند.

همچنین مدارس انگلیسی زبان و فرانسوی زبان فراوانی در این استان وجود دارد که پذیرای دانش‌آموزان در مقاطع مختلف تحصیلی هستند.

آنچه در این مقاله مطالعه کردید، مختصری از شرایط زندگی در جزیره کوچک اما زیبای پرنس ادوارد بود. جزیره‌ای که شاید برای ادامه تحصیل دانشگاهی چندان مناسب به نظر نیاید، اما با توجه به قرار گرفتن در طرح پایلوت آتلانتیک، می‌تواند گزینه‌ای بسیار مناسب برای مهاجرت کاری محسوب شود.

فراموش نکنید که تصمیم گیری و اقدام به مهاجرت از طریق شغل، حتما نیاز به دریافت اطلاعات درست و دقیقی دارید. بنابراین در صورتی که تمایل به مشاوره مهاجرت به کانادا دارید، می‌توانید با مشاورین ما و بهترین وکیل مهاجرت به کانادا در ارتباط باشید تا آنها با توجه به شرایط شما هموارترین مسیر مهاجرتی را به شنا نشان بدهند.

پرسش های متداول درباره جزیره پرنس ادوارد

این استان دارای بهترین سیستم آموزشی عمومی تا پایان دبیرستان است و براساس قوانین، تمامی شهروندان تا پایان دوره متوسطه بصورت رایگان تحصیل می کنند. دانشگاه جزیره پرنس ادوارد یا PEIU دانشگاه دولتی این جزیره است که در سال ۱۹۶۹ میلادی در شهر شارلوت تاون تاسیس شد و در حال حاضر بیش از ۴ هزار دانشجو در آن تحصیل می کنند.

همچنین، براساس قوانین کانادا تمامی شهروندان کانادا از خدمات بهداشتی رایگان می توانند استفاده کنند. لازم به ذکر است که بیمه‌ی درمانی پرنس ادوارد، همه‌ی هزینه‌های پزشکی را تحت پوشش قرار نمی‌دهد. لیست خدمات غیر رایگان در هر استان متفاوت است.

– حسابدار بین 34 تا 73 هزار دلار کانادا بسته به سطح مهارت

– متخصص تحلیل آماری بین 42 تا 53 هزار دلار کانادا

– مهندسین بین 48 تا 94 هزار دلار کانادا

– مشاغل درمانی اعم از پرستاران و پزشکان و تراپیست‌ها بین 250 هزار تا 430 هزار دلار کانادا

– کارکنان مربوط به مکان‌های آموزشی مثل مشاوران، معلمان و اساتید بین 63 تا 110 هزار دلار کانادا

– دستیاران اجرایی بین 36 تا 63 هزار دلار کانادا

شهریه این دانشگاه بر اساس مقطع و رشته تحصیلی دانشجو داخلی و خارجی متغییر و بین 6 الی 60 هزار دلار می باشد. شایان توجه است که رشته هایی مانند پزشکی و زیر شاخه های آن هزینه های بالاتری را نسبت به رشته های مهندسی یا علوم انسانی می طلبد.

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند. بدیهی است برداشت و مشورت های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی مجموعه جناب حلاج پور ممکن بوده و توصیه می شود. مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کاناداپاس و کاریابی بین المللی مهیار مسئولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسئولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.


مهیار حلاج پور

«افتخار داریم که مورد اعتماد شما هستیم»

من مهیار حلاج پور هستم،

عضو رسمی شورای قانون گذاری امور مهاجرت کانادا ICCRC، مشاور رسمی مهاجرت کانادا RCIC یا اصطلاحا وکیل مهاجرت.

زندگی من صرف این می شود که اطمینان حاصل کنم که ممتاز ترین خدمات تخصصی حقوق مهاجرت کانادا را در مجموعه حقوقی مهاجرتی کاناداپاس ارائه می دهیم.

شرکت توسعه بیزینس ،سرمایه گذاری استارت آپ i3 Capital گام به گام با بهترین متخصصین و مشاورین در خدمت اهداف کارآفرینانی است که برای پیشبرد اهدافشان به ما اعتماد کرده اند‌.

و همچنین در کنار همکارانم در کاریابی مهیار با مجوز رسمی از وزارت کار ایران برای تحقق برنامه های کاریابی بین المللی موکلین پارسی زبان می کوشیم.

کاناداپاس - وکیل مهاجرت کانادا در تورنتو - بیوگرافی مهیار حلاج پور
ارزیابی رایگان وقت مشاوره رایگان
× تماس با ما
Copy link