برنامه مخصوص کارآفرینان مانیتوبا یکی از برنامه نامزدهای استانی مانیتوبا (MPNP) ، برنامه نامزدهای استانی  (PNP) است که توسط استان مانیتوبا اداره می شود. مسیر کارآفرینی مانیتوبا صاحبان مشاغل باتجربه یا مدیران ارشد را با هدف ایجاد مشاغل جدید در مانیتوبا هدف قرار می دهد.

پس از موفقیت درکسب و کار تجاری در مانیتوبا ، از داوطلبانی که از طریق مسیر کارآفرین منیتوبا اقدام می کنند دعوت می شود تا درخواست رسمی اقامت دائم کانادا را ارائه دهند لازم به ذکر است که این برنامه جایگزین مسیر MPNP-B اشده است  که پیش از این صاحبان مشاغل و کارآفرینان را قادر می ساخت تا برای مهاجرت به مانیتوبا اقدام کنند.

مجموعه مهاجرتی کاناداپاس از شما دعوت میکند، فرم ارزیابی رایگان را به دقت تکمیل کرده، سوابق و افتخارات خود را نیز ذکر بفرمایید.

فرم ارزیابی رایگان

در صورت تمایل می توانید از طریق فرم زیر شماره خود را ثبت کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند


  تصویری اط شهر ویپینگ استان مانیتوبا کانادا

  استان مانیتوبا یکی از استان  های سرسبز کاناداست که در حدود 120.000  نفر  جمعیت دارد. وینیپگ  با داشتن حدود 750.000 نفر جمعیت بزرگترین شهر استان  مانیتوبا است.  دومین شهر بزرگ استان مانیتوبا بعد از شهر وینیپگ،  براندون است. شهر وینیپگ بعد از تورنتو و کالگری و ونکوور بهترین گزینه برای زندگی تازه واردان مهاجر است.

  در سال های اخیر مانند سایر استان های کانادا، استان مانیتوبا شمار زیادی مهاجر را از سراسر دنیا به خود جذب کرده و در تلاش است تا این مقدار را افزایش نیز بدهد.

  مانیتوبا یکی از بزرگترین و متنوع ترین اقتصادهای  استانی در کانادا را دارد. هزینه های زندگی در این استان نسبتا کم است ولی این استان سرشار از فرصت های شغلی و تحصیلی و تجاری  برای مهاجرین است.در این استان تعداد زیادی زبان برای تکلم وجود دارد که بدان صحبت می شود.

  این برنامه شامل دو برنامه است

  1. برنامه کارآفرینی منیتوبا Entrepreneur Pathway
  2. برنامه کشاورزی منیتوبا Farm Investor Pathway

  برنامه کارآفرینی منیتوبا  Entrepreneur Pathway

  الزامات برنامه

  • مهارت زبان CLB 5 در انگلیسی و یا معادل آن در فرانسه
  • سطح تحصیلات دبیرستان یعنی دیپلم به بالا
  • 3 سال سابقه کار، به عنوان صاحب مشاغل یا مدیر ارشد
  • سرمایه گذاری مورد نیاز سرمایه گذاری

  150،000 $ CAD یا 250،000 $ CAD( سرمایه گذاری در خرید بیزینس به مبلغ 250 هزار دلار در منطقه مرکزی منیتوبا یا 150 هزار دلار درمناطق اطراف)

  • ارزش خالص دارایی : 500،000 دلار کانادا مورد قبول توسط اداره مهاجرت مانیتوبا
  • داشتن حداقل 3 سال سابقه کاری در 5 سال گذشته در بیزینس یا مدیریت ارشد یک بیزینس (داشتن پروانه کسب یا بیش از 33 درصد سهام شرکت امتیاز خواهد داشت)
  • ارائه بیزینس پلن
  • سفر تحقیقاتی که حداکثر یک سال قبل از ارسال پرونده باشد.

  مهارت زبانی

  همه داوطلبان این برنامه باید مهارت خود را در هر دو زبان انگلیسی یا فرانسه مطابق با سطح 5 معیار زبان کانادایی (CLB )نشان دهند. آزمون های زبان باید در طی دو سال قبل از اقدام به برنامه انجام شده باشد.

  سطح تحصیلات

  داوطلبان این جریان باید حداقل تحصیلات دبیرستان کانادا یا معادل خارجی را گذرانده باشند.

  تجربه کاری

  به منظور احراز صلاحیت ارائه ابراز علاقه برای مسیر کارآفرینی مانیتوبا ، یک داوطلب باید بتواند اثبات کند که از علاقه، توانایی و منابع مالی  کافی برای داشتن و مدیریت فعال یک بیزنس در مانیتوبا برخوردار است. به همین دلیل، این برنامه به سطح بالایی از تجربه مدیریت بیزنس و همچنین ارزش خالص مالی قابل توجهی نیاز دارد.

  متقاضی باید حداقل سه (3) سال سابقه کار به عنوان صاحب مشاغل یا مدیر ارشد بازرگانی داشته باشد. این تجربه باید در 5 سال گذشته به دست آمده باشد. متقاضی همچنین باید با فعالیت پیشنهادی خود نقش فعالی داشته باشد.

  الزامات سرمایه گذاری

  این جریان نیاز به ارزش خالص و سرمایه گذاری قابل توجهی از طرف متقاضی دارد. متقاضی باید حداقل ارزش خالص حداقل 500.000 دلار کانادا داشته باشد. حداقل میزان سرمایه گذاری بسته به محل کسب و کار پیشنهادی متفاوت است:

  • در منطقه پایتخت مانیتوبا (وینیپگ): اگر مشاغل پیشنهادی در منطقه پایتخت مانیتوبا واقع شده و شامل شهر وینیپگ باشد، متقاضی باید حداقل 250،000 دلار CAD سرمایه گذاری شخصی انجام دهد.
  • خارج از منطقه پایتخت مانیتوبا : اگر مشاغل پیشنهادی خارج از پایتخت مانیتوبا واقع شده باشد ، متقاضی باید حداقل 150،000 دلار CAD سرمایه گذاری کند.

  داوطلبان ملزم به امضای توافق نامه عملکرد تجاری (BPA)  در مورد نحوه ایجاد و سرمایه گذاری در تجارت مانیتوبا خواهند شد. مشاغل پیشنهادی باید دارای معیارهای خاصی از جمله ایجاد حداقل یک فرصت شغلی برای یک شهروند کانادایی یا مقیم دائم، باشد.

  روش درخواست

  برنامه کارآفرینی منیتوبا ابتدا از داوطلبان علاقه مند می خواهد ابراز علاقه  مندی خود را از طریق ایمیل فرم ارزیابی خود به همراه فرم  کانسپت بیزنس را به MPNP ارسال کنند. به داوطلبان توصیه می شود تحقیقات گسترده ای را در مورد تجارت مانیتوبا، از جمله بازدید حضوری از مانیتوبا را انجام دهند.

  داوطلبان واجد شرایط با استفاده از سیستم رتبه بندی کارآفرینان MPNP رتبه بندی می شوند و کسانی که دارای بیشترین امتیاز هستند نامهLAA)) برای درخواست دریافت می کنند و از آنها دعوت می شود تا یک درخواست رسمی به MPNP ارائه دهند. پس از دریافت LAA ، داوطلبان باید یک برنامه کامل PNP را به مانیتوبا ارسال کنند.

  در صورت تأیید درخواست، مانیتوبا نامه ای را برای شما از طریق ایمیل ارسال می کند و متقاضی را قادر می سازد برای اجازه کار کانادا، درخواست دهد و برای راه اندازی بیزنس خود به کانادا سفر کند. در این مرحله، متقاضی باید یک توافق نامه عملکرد تجاری را امضا کند و شرایط بیزنس خود را در مانیتوبا مشخص کند.

  پس از اتمام موفقیت آمیز شرایط توافق نامه عملکرد تجاری، یک متقاضی رسماً توسط استان مانیتوبا معرفی می شود و از وی دعوت می شود تا درخواست فدرال را برای اقامت دائم ارائه دهد.

  سیستم رتبه بندی کارآفرینان MPNP

  پیش تر گفتیم که داوطلبانی که ابراز علاقه خود را به MPNP Entrepeneur Pathway ارائه می دهند، با استفاده از سیستم رتبه بندی کارآفرینان MPNP  امتیاز بندی می شوند.. سیستم رتبه بندی به شرح زیر است:

  سن: حداکثر امتیاز 10

  جدول سن از شرایط کارافرینی مانیتوبا

  تحصیلات: حداکثر امتیاز 10

  امتیاز تحصیلات در ویزای کارافرینی مانیتوبا

  سوابق مدیریتی: حداکثر امتیاز از هر دو حالت 30 امتیاز

  جدول امتیاز سوابق مدیریتی در مهاجرت به کانادا

  مهارت های زبانی: حداکثر امتیاز25

  جدول امتیازبندی نمره زبان در مهاجرت از طریق برنامه کارآفرینی مانیتوبا

  دارایی:حداکثر امتیاز 10

  جدول امتیاز میزان دارایی در مهاجرت manitoba

  سرمایه گذاری تجاری : حداکثر امتیاز15

  جدول امتیاز سرمایه

  سفر اکتشافی: حداکثر امتیاز20

  جدول امتیازبندی برای تجارب

  برنامه کشاورزی منیتوبا  Farm Investor Pathway

  برنامه کشاورزی منیتوبا  یا به اختصار FIB جایگزین طرح قبلی استخدام استراتژیک مزرعه می شود. این برنامه برای افرادی است که تجربه مزرعه داری و سرمایه کافی برای سرمایه گذاری کشاورزی دارند و قصد دارند یک مزرعه را در روستاهای مانیتوبا تأسیس و اداره نمایند.

  پیش بینی می شود که متقاضیان موفق FIP برای تولید محصولات اصلی منطبق با صنعت کشاورزی استان ، یک بیزنس کشاورزی درمناطق مانیتوبا ایجاد کنند. نوع عملیات و سرمایه گذاری باید با آمارهای استانی مرتبط باشد و مربوط به صنعت مانیتوبا باشد. عملیات بازرگانی کشاورزی که محصولات اصلی تولید نمی کند ممکن است تحت عنوان کارآفرین واجد شرایط باشد.

  • تجربه کار مزرعه داری یا کشاورزی

      حداقل سه سال تجربه مالکیت و بهره برداری از مزرعه  در کشور مبدا که توسط اسناد قابل اثبات باشد .

  • تسلط بر زبان های رسمی

  این برنامه  توانایی های زبانی را در هر دو زبان رسمی کانادا به رسمیت می شناسد. این یک مهارت سازگاری مهم است که توانایی شما را برای استقرار اقتصادی در مانیتوبا، تسریع می کند.

  اگر از شما برای شرکت در مصاحبه FIP دعوت شده است، لازم است مصاحبه را به دو زبان فرانسوی یا انگلیسی انجام دهید.

  • سرمایه گذاری در کشاورزی

  میزان این سرمایه گذاری در مشاغل مزرعه حداقل 300.000  دلار کانادا است . سرمایه گذاری های مشاغل کشاورزی باید در دارایی های مشهود واجد شرایط باشد که توسط MPNP تعریف شده است.

  • داشتن یک طرح تجاری یا بیزنس پلن

  داشتن یک بیزنس پلن بسیار مهم است و بخشی جدایی ناپذیر از برنامه است.

  • ارزش خالص حداقل 500.000 دلار

  دارایی متقاضی باید 500.000 دلار کانادا باشد مه توسط موسسات واسط تااید شده باشد

  • سفر و بازدید استان مانیتوبا

  شخص متقاضی باید برای تحقیق درباره کار خود یک سفر تحقیقاتی از استان را داشته باشد

  برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد استان ها، به صفحه ی مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی مراجعه کنید.

  در ادامه برخی از سوالات متداول موکلان بیان شده است:

  پس از موفقیت درکسب و کار تجاری در مانیتوبا ، از داوطلبانی که از طریق مسیر کارآفرین منیتوبا اقدام می کنند دعوت می شود تا درخواست رسمی اقامت دائم کانادا را ارائه دهند لازم به ذکر است که این برنامه جایگزین مسیر MPNP-B اشده است  که پیش از این صاحبان مشاغل و کارآفرینان را قادر می ساخت تا برای مهاجرت به مانیتوبا اقدام کنند.

  بله. سطح تحصیلات دبیرستان یعنی دیپلم به بالا از الزامات این برنامه است. بنا به مقطع تحصیلی شما امتیاز شما تعیین می شود.

  همه داوطلبان این برنامه باید مهارت خود را در هر دو زبان انگلیسی یا فرانسه مطابق با سطح 5 معیار زبان کانادایی (CLB )نشان دهند. آزمون های زبان باید در طی دو سال قبل از اقدام به برنامه انجام شده باشد.

  مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند. بدیهی است برداشت و مشورت های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی مجموعه جناب حلاج پور ممکن بوده و توصیه می شود. مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کاناداپاس و کاریابی بین المللی مهیار مسئولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسئولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.


  مهیار حلاج پور

  «افتخار داریم که مورد اعتماد شما هستیم»

  من مهیار حلاج پور هستم،

  عضو رسمی شورای قانون گذاری امور مهاجرت کانادا ICCRC، مشاور رسمی مهاجرت کانادا RCIC یا اصطلاحا وکیل مهاجرت.

  زندگی من صرف این می شود که اطمینان حاصل کنم که ممتاز ترین خدمات تخصصی حقوق مهاجرت کانادا را در مجموعه حقوقی مهاجرتی کاناداپاس ارائه می دهیم.

  شرکت توسعه بیزینس ،سرمایه گذاری استارت آپ i3 Capital گام به گام با بهترین متخصصین و مشاورین در خدمت اهداف کارآفرینانی است که برای پیشبرد اهدافشان به ما اعتماد کرده اند‌.

  و همچنین در کنار همکارانم در کاریابی مهیار با مجوز رسمی از وزارت کار ایران برای تحقق برنامه های کاریابی بین المللی موکلین پارسی زبان می کوشیم.

  کاناداپاس - وکیل مهاجرت کانادا در تورنتو - بیوگرافی مهیار حلاج پور