بیزینس پلن چیست؟ شروع هر برنامه اقتصادی نیازمند طی کردن مراحلی است که باید به ترتیب و دقت انجام شود. یکی از مهم ترین بخش هایی که در آغاز هر بیزینس باید به آن توجه ویژه داشت، نوشتن یک بیزینس پلن یا طرح اقتصادی مناسب است. این طرح اقتصادی باید نشان دهد که یک تجارت جدید به چه دلیل ایجاد می شود و در یک چشم انداز چند ساله چه دست آوردهایی را به ارمغان خواهد آورد.

همواره توصیه بر آن است که قبل از شروع یک تجارت جدید، اطلاعات کافی در رابطه با مراحل انجام کار را بدست آورید، بیاموزید که چگونه باید یک طرح اقتصادی خوب نگارش کنید، نحوه شروع کار و راه اندازی شرکت را مطابق قانون پیگیری کنید، شرایط مالی و تامین هزینه های پروژه خود را بسنجید و فعالیت هایی که باید پس از شروع کار انجام دهید را به طور دقیق نگارش کنید. تلاش ما در این مقاله آن است که شما را با ویژگی های یک بیزینس پلن عالی بخصوص در کشور کانادا آشنا سازیم.

بیزینس پلن چیست؟

در ابتدای امر بهتر است به تعریف بیزینس پلن بپردازیم تا درک کنیم که به طور کلی این موضوع چگونه تعریف می شود. در زبان فارسی از بیزینس پلن به عنوان طرح اقتصادی یا طرح کسب و کار یاد می شود. بیزینس پلن سندی است که جهت و استراتژی های یک شرکت را مشخص می کند. یک بیزینس پلن به طور معمول:

 • بازار (مشتریان) هدف یک شرکت و نیازهای آن را شناسایی می کند
 • محصولات و خدمات شرکت را به این مشتریان ارائه می دهد
 • توضیح می دهد که چگونه محصولات شرکت به بازار عرضه خواهد شد تا مشتریان بیش تری به سمت محصولات جذب شود.

یک طرح اقتصادی خوب، مبتنی بر دانش و تحقیقات واقعی است و آگاهی کافی درباره خواسته مشتری دارد و مشخص می کند که چگونه می تواند از آن ها استفاده کرد. آن ها همچنین اهداف مالی و غیر مالی را برای هر گروه از مشتری ها که از محصولات استفاده می کنند را مشخص می کنند. این اهداف مالی از طریق تخصیص بودجه و همچنین پیش بینی ها تعیین می شود و همه اعضای شرکت در دستیابی به آن دخیل هستند. مدیران شرکت شروع کننده یک پروسه هستند و به صورت زنجیروار، سایر اعضا نیز در این مراحل شریک خواهند بود.

یک طرح اقتصادی خوب، قابل اجرا است. به معنای دیگر می توان گفت یک بیزینس پلن واقع بینانه است و دقیقا بر اساس حقایقی نوشته شده است که شرکت قادر خواهد بود به آن دست پیدا کند. برای انجام موفق، یک بیزینس پلن باید با یک فرایند خوب، نظارت دقیق و پاداش های همسو برای افرادی که کار را انجام می دهند، حمایت شود.

ویژگی های اساسی یک بیزینس پلن عالی

بیزینس پلن شما یک سند حیاتی برای شروع یک برنامه تجاری جدید است. این برنامه مشخص می کند که شما (به عنوان یک شرکت) چه خواهید کرد، شرح برنامه تجاری شما چگونه توصیف می شود و این برنامه تجاری چگونه به سود خواهد رسید.

یک طرح اقتصادی خوب می تواند به صاحبین طرح کمک کند تا بتوانند اعتماد سرمایه گذاران، سهام داران و همچنین بانک ها را برای اعطای وام جلب کند. در طرح اقتصادی باید نشان داده شود که فرد یا گروه اجرا کننده طرح، به بیزینس پلن خود کاملا متعهد خواهند بود و از طرفی دانش، مهارت و اعتماد به نفس کافی را برای دستیابی به اهداف تعیین شده را در اختیار دارند.

ویژگی های اصلی یک بیزینس پلن عالی عبارتند از:

 • نام شرکت و شرح کامل بیزینس
 • تحلیل و آنالیز دقیق بازار و رقبا
 • توضیحاتی در رابطه با آنکه چه مسائلی این بیزینس را از سایرین متمایز می کند
 • شرح کامل برنامه بازاریابی
 • ساختار (چارت) سازمانی شرکت و قوانین داخلی
 • طرح جامع منابع انسانی
 • تجزیه و تحلیل نیاز های مالی و تجهیزات مورد نیاز
 • داده های مالی کلیدی صاحبین طرح
اینفوگرافی 4 دلیل برای نگارش بیزینس پلن

نیازمندی به اطلاعات تکمیلی برای نوشتن بیزینس پلن

این انتظار می رود که شما بازار را به صورت فردی مورد بررسی قرار داده باشید اما برای اینکه بتوانید یک سرمایه گذار را به سمت طرح خود جذب کنید به اطلاعات بیشتری نیاز خواهید داشت. برای این که بتوانید به اهداف خود دست پیدا کنید، برنامه کاری شما باید حقایق و تحقیقات دقیقی را شامل شود. شما باید اطلاعات را از طریق منابع اولیه و ثانویه بدست آورید.

منابع ثانویه شامل آمار و تمایلات بازار و مشتریان احتمالی شما خواهد بود. وب سایت های آماری زیادی در بازارهای مختلف بخصوص بازارهای نوآوری و مهاجرت از طریق کارآفرینی به کانادا وجود دارد که می توان به کمک آن ها به کلیه داده های اولیه دست پیدا کرد. انتشارات صنعتی، انجمن ها، اتاق های فکر و تحقیقات دانشگاهی نیز می توانند منابع موثقی برای جمع آوره داده ها باشد. شما همچنین می توانید با یک شبکه تجارت در کانادا تماس حاصل کنید و از آن ها بخواهید تا برخی اطلاعات را در اختیار شما قرار دهند.

منابع اولیه شامل بررسی ها، مصاحبه های شخصی و گروهای خاص می شود. این مجموعه اطلاعات می تواند دیدی جامع تر در مورد طرز فکر ها و رفتارهای مشتریان هدف در اختیار شما قرار دهد. توجه داشته باشید نظر سنجی هایی که انجام می دهید حتما دامنه ای وسیع تر از شبکه دوستان و اقوام شما را در بر گیرد. همان طور که یک بیزینس پلن عالی باید مورد بازبینی قرار گیرد، تحقیقات بازار هدف و مشتریان نیز باید در دوره های مختلفی که شما قصد دارید یک تصمیم جدید اقتصادی اتخاذ کنید، بازبینی شود.

داشتن یک طرح توجیهی تجاری یا طرح توسعه کسب و کار مناسب (بیزنس پلن) برای ثبت شرکت و راه اندازی بیزنس در کانادا ضروری می باشد. درباره طریقه ثبت کردن شرکت در کانادا بیشتر بخوانید.

ارائه داده های مالی کلیدی صاحبین طرح در بیزینس پلن

اشاره کردیم که یکی از بخش های مهمی که باید در بزینس پلن نگاشته شود، داده های مالی کلیدی صاحبین طرح است. اما نکته بسیار مهم در نگارش این بخش آن است که داده ها باید با توجه به مخاطبان تغییر پیدا کند. برای مثال یک بانک تنها به دنبال آن است که متوجه شود شما چگونه قصد دارید وام دریافتی را به بانک برگردانید، این که چه فعالیتی با پول انجام خواهید داد و سرمایه دریافتی چه نقشی در پیشبرد و رشد طرح شما خواهد داشت. سرمایه گذاران نیز می خواهند بدانند که بازده این سرمایه گذاری چه خواهد بود و سهامداران به دنبال آن هستند که تا برنامه شما برای رشد سهام را مطالعه کنند. بنابراین شما باید با توجه به جامعه هدف خود این بخش را نگارش کنید تا آن ها بتوانند با مطالعه اعداد و ارقام ارائه شده، به هدف خود رسیده و از برنامه شما حمایت کنند.

ارزش خالص دارایی های شخصی و تجاری خود را (دارایی منهای بدهی) نشان دهید تا وام دهنده بتواند متوجه شود که شما توانایی بازپرداخت وام درخواستی را خواهید داشت. ضمن این که یک بانک دار، سابقه شما را مورد برررسی قرار خواهد داد تا ارزش و اعتبار شما را مورد سنجش قرار دهد. بنابراین سعی کنید تا به مشکلات مالی خود در شرکت ها و موسسات مختلف رسیدگی کنید.

دارایی های خود را که می توانید به عنوان وثیقه دریافت وام ارائه دهید ذکر کنید. این می تواند نکته بسیار مهمی برای بانک داران به منظور اثبات تعهد شما به بازگشت وام قلمداد شود. از آنجا که قاعده کلی آن است که پول پول را جذب می کند، تلاش کنید تا حامیان بیشتری برای خود پیدا کنید تا بتوانید سرمایه بیشتری جذب کنید.

پیش بینی های مالی خود را برای مدت دو سال ارائه دهید و تجزیه و تحلیل های مربوط به بازار را نیز با توجه به همان بازه زمانی ارائه دهید. از طرف دیگر، جزئیات اجرای طرح و هر آنچه که شما را به اهدافتان می رساند را مشخص کنید چراکه شما هستید که باید تاریخ های دقیق و بودجه مشخص را تعیین کنید.

ویزای استارت آپ کانادا یکی از راه های ورود به کانادا است. این روش مخصوص افرادی است که دارای ایده های خلاقانه کسب و کاری هستند.

اهداف بیزینس پلن عالی، قابل اندازه گیری هستند

برای اینکه بتوانید یک بیزینس پلن عالی در اختیار داشته باشید باید اهداف خود را مشخص کنید چرا که این اهداف به شما کمک خواهد کرد تا گروه خود را متمرکز کنید تا بتوانند در مسیر رسیدن به چشم انداز شما گام بردارند. اهداف شما می تواند شامل هر جنبه ای از بیزینس پلن شما باشد. در ادامه چند مثال را بررسی می کنیم:

 • امور مالی: مقدار مشخصی از سرمایه خود را افزایش دهید، اهداف نقدی خود را تغییر دهید، سودآور شوید.
 • عملیات: محصولات جدید ارائه دهید، خدمات جدید پیشنهاد دهید، کارایی محصولات را X درصد افزایش دهید.
 • منابع انسانی: کارمندان با مهارت خاص را پیدا کنید، یک پروتکل جدید ایجاد کنید، یک سیستم دقیق ارزیابی کارمند معرفی کنید.
 • فروش و بازاریابی: یک نام تجاری منحصر به فرد ایجاد کنید، برنامه بازاریابی خود را توسعه دهید، اهداف فروش را مشخص کنید.

با توجه به اینکه کانادا هرروزه در حال افزایش اهداف مهاجرتی خود میباشد ، مردم بیشماری از سراسر جهان خواستار دریافت اقامت دایم کانادا در جهت ساختن آینده بهتر برای خود و خانواده خویش میباشند. در نتیجه کشور کانادا به یکی از پر تقاضا ترین مقاصد مهاجرت در سالهای اخیر تبدیل شده است. هرچند شاید این کشور سردسیر به لحاظ جغرافیایی از دیرباز منطقه ای ایده آل برای زندگی محسوب نمی شده است، اما در دهه های اخیر شرایط رو به رشد اقتصادی، اوضاع مطلوب زندگی اجتماعی و پتانسیل ها و زمینه هایی که از این دو منظر دارد، این کشور را به ارض موعودی برای همه افراد پر تلاش و جویای موفقیت تبدیل کرده است. موضوع مهاجرت به کانادا بسیار گسترده است اما گام نخست برای مهاجرت به این کشور همچنین یکی از مهم ترین جنبه های آن یعنی انتخاب بهترین وکیل مهاجرت کانادا است.

برنامه دقیق بازاریابی بخشی از یک بیزینس پلن

اگر تجارت شما به بازاریابی وابسته است، به صورت جداگانه، یک برنامه جامع بازاریابی طراحی کنید. این برنامه باید شامل موارد زیر باشد:

 • جدول آنالیز SWOT که نشان دهنده نقاط قوت، نقاط ضعف؛ فرصت ها و تهدیدهای شرکت شما است.
 • نمایه ای کامل از بازار هدف
 • اهداف مشخصی درباره سهم بازار و بخش ها، تعداد مشتری و راهکارهای حفظ مشتری و اندازه و حجم خریدهای که انجام می دهند.
 • شرح استراتژی بازار یابی
ویژگی های یک بیزنس پلن عالی

ویژگی های نوشتاری یک بیزینس پلن عالی

اگر بیزینس پلن شما در ذهنتان است، خیلی سخت می توانید وام دهندگان، سرمایه گذاران و سهام داران را متقاعد کنید که شرکت شما معتبر است و بودجه آن به طور دقیق مورد استفاده قرار می گیرد. پس حالا می توان نقش اساسی بیزینس پلن را متوجه شد. این ابزار مدیریتی که به طور کامل در سراسر جهان شناخته شده است، یک سند مکتوب است که توضیح می دهد شما چه در سر دارید، می خواهید چه چیزی را بدست آورید و چگونه می خواهید خطرات موجود را پست سر بگذارید. مردم غالبا فکر می کنند که بیزینس پلن برای راه اندازی یک شرکت یا گرفتن یک وام مورد استفاده قرار می گیرد اما برای پیش بردن یک تجارت با اهداف روشن نیز یک امر ضروری است.

بسیاری از کارآفرینان نوشتن یک بیزینس پلن را امری سخت قلمداد می کنند که باید صدها صفحه نگارش کنند و این در حالی است که این سند باید به صورت مختصر اما ساختار یافته ارائه شود. دلیل اصلی این امر آن است که استفاده کنندگان و خوانندگان این طرح باید بتوانند به سادگی آن را مطالعه کنند و آن را ارزیابی کنند. حقیقت امر آن است که هیچ فرمول مشخصی برای نوشتن یک بیزینس پلن وجود ندارد. با این حال شما باید نشان دهید که به سرمایه ای که بدست خواهید آورد متعهد هستید و آن را با استفاده از مهارت، اعتماد به نفس و دانش کافی مورد استفاده قرار خواهید داد.

بیزنس پلن چیست

اشتباهات بزرگ در نوشتن بیزینس پلن

بسیاری از افراد ممکن است در هنگام نوشتن بیزینس پلن خود، نکاتی را وارد کنند که حقیقت ندارد و صرفا به منظور جلب توجه سرمایه گذاران نگارش شود. اما باید در نظر داشت که در بسیاری از مواقع عدم توجه به حقایق سبب می شود تا اعتماد سرمایه گذاران از بیزینس پلن شما سلب شود. نکاتی که در زیر ارائه شده است، از جمله مواردی است که هرگز نباید در بیزینس پلن خود آن را جای دهید:

 • بیزینس پلن خود را بلند پروازانه ننویسید. توجه داشته باشید هرگونه پیش بینی یا فرضیه ای را که مطرح می کنید، باید قابلیت توجیه داشته باشد.
 • مشکلات مالی خود را مخفی نکنید. اگر فروش شما دارای نوسان است و میزان درآمد شما در بازه های زمانی مختلف متفاوت است، حتما آن را با سرمایه گذاران و وام دهندگان در میان بگذارید تا شاید بتوانید با یک برنامه پرداخت منعطف این اختلاف را جبران کنید. اگر بتوانید چنین شفاف به سرمایه گذاران گزارش دهید، بدون شک می توانید نظر آن ها را جلب کنید و این می تواند بزرگ ترین دارایی شما باشد.
 • اطلاعات مدیران شرکت را پنهان نکنید، برنامه های بازاریابی خود را با پنهان کاری مخفی نکنید و پیش بینی های غیر معقول یا ناقص را ارائه ندهید.

هر یک از موارد ذکر شده می تواند سرمایه گذاران یا سهامداران را نسبت به برنامه ارائه شده شما مردد سازد و این همان مسئله ای است که باعث می شود تا بیزینس پلن شما مورد توجه قرار نگیرد و شما نتوانید برنامه خود را به مرحله اجرا برسانید.

نکاتی که در این مقاله ارائه شده است، نشان دهنده ویژگی های یک بیزینس پلن مناسب برای شروع کار است. ما نیز آمادگی لازم جهت راهنمایی شما در این امر را در اختیار داریم. توجه داشته باشید که بیزینس پلن شما در حقیقت کلام قاطع شما با سرمایه گذارانی است که برای شروع تجارت خود به آن ها نیاز خواهید داشت.

چرا یک طرح تجاری مهم است؟

بیزینس پلن ابزاری بسیار مهم و استراتژیک برای کارآفرینان است. یک بیزینس پلن خوب نه تنها به کارآفرینان کمک می کند تا بر مراحل خاصی که برای موفقیت ایده های تجاری لازم است متمرکز شوند ، بلکه به آنها در دستیابی به اهداف کوتاه مدت و بلند مدت نیز کمک می کند. بنجامین فرانکلین در یک جمله اهمیت بیزینس پلن را بیان می کند: “اگر نتوانید برنامه ریزی کنید، در حال برنامه ریزی برای شکست هستید.”

درحالی که بیزینس پلن برای هر کارآفرین و شروع هر تجارتی می تواند یک الزام باشد، بسیاری از کارآفرینان تمایلی به نوشتن آن نشان نمی دهند. متاسفانه امروزه مقالات بسیار زیادی در فضای اینترنت وجود دارد که استفاده از بیزینس پلن را بیهوده می دانند  و آن را یک طرح مرده و بی ارتباط می داند و خوشبختانه آنکه همه افراد این باور را قبول ندارند.

تعداد زیادی از متخصصان بودجه کسب و کار از این ایده حمایت می کنند که داشتن یک بیزینس پلن خوب کافی نیست. اگر نتوانید یک برنامه استراتژیک برای عملی ساختن ایده کسب و کار خود تدوین و اجرا کنید، حتی ایده های عالی تجاری نیز می توانند بی فایده باشند. اگر به دنبال جمع آوری سرمایه از سرمایه گذاران نهادی و وام دهندگان هستید، به خاطر داشته باشید که داشتن یک بیزینس پلن خوب بسیار ارزشمند است. شما باید هدف خود را تعیین کنید تا برنامه ای کاملاً مستند داشته باشید که خود گویای این امر باشد. بیزینس پلن باید واضح ،ساده و روشن تدوین شود.

قبل از نگارش بیزینس پلن، در نظر گرفتن دو نکته بسیار حائز اهمیت است:

 • چه کسی می خواهد این بیزینس پلن را مطالعه کند؟
 • علاقه دارید که چگونه پاسخ آن ها را بدهید؟

برای مثال اگر شما علاقه مند به جذب سرمایه هستید، این احتمال بسیار قوی است که مخاطب اصلی شما سرمایه گذاران باشند. اگر قصد شراکت در تجارت خود دارید نیز، شرکای تجاری بالقوه مخاطبان اصلی شما خواهند بود. شما با توجه به در نظر گرفتن مخاطب خود باید بر روی پیام اصلی مورد نظر خود تمرکز کنید.

نعریف بیزینس پلن

چهار دلیل برای نگارش یک بیزینس پلن

برای اینکه بخواهید یک بیزینس پلن را نگارش کنید، باید در ابتدای امر بدانید که هدف اصلی شما از نگارش چنین برنامه ای چیست. 4 دلیل عمده وجود دارد که شما برای موفقیت خود به یک بیزینس پلن نیاز خواهید داشت.

اولین دلیل جمع آوری پول برای تجارتی است که می خواهید شروع کنید.

سرمایه گذاران یا وام دهندگان بالقوه قبل از اینکه پول به شما بدهند ، یک طرح تجاری مدون می خواهند. صرف توصیف مفهوم تجارت از طرف شما کافی نیست. درعوض، اطمینان حاصل کنید که یک برنامه تجاری و مالی کامل دارید که احتمال موفقیت شما را نشان می دهد و بیان می کند که برای رسیدن به موفقیت در این مسیر به چه حجم از سرمایه نیاز خواهید داشت.

دلیل دوم تصمیم گیری درست در رابطه با اتفاق های مختلف است.

به عنوان یک کارآفرین، در اختیار داشتن یک بیزینس پلن به شما کمک می کند ایده ها و استراتژی های تجاری خود را تعریف کرده و بر روی آن ها تمرکز بیشتری داشته باشید. شما در این طرح نه تنها بر روی مسائل مالی تمرکز می کنید، بلکه مسائل مدیریتی، برنامه ریزی منابع انسانی، فناوری و ایجاد ارزش برای مشتری خود را نیز در نظر خواهید گرفت و این مسئله می تواند احتمال خطا را برای شما به حداقل برساند.

دلیل سومی که استفاده از بیزینس پلن را با اهمیت می سازد، شناسایی نقاط ضعف احتمالی است.

در اختیار داشتن یک بیزینس پلن به شما کمک می کند تا مشکلات احتمالی ایده خود را شناسایی کنید. همچنین می توانید این طرح را با دیگرانی که دارای تخصص هستند و می توانند به شما در این زمینه کمک کنند به اشتراک بگذارید تا با قدرت بیشتری این احتمال را کاهش دهید. متخصصان و افراد حرفه ای که در جایگاه مناسبی برای ارائه مشاوره به شما قرار دارند را شناسایی کرده و برنامه خود را با آنها در میان بگذارید.

دلیل چهارمی که می تواند اهمیت نوشتن بیزینس پلن را افزایش دهد، در میان گذاشتن ایده های یک طرح تجاری با ذینفعان است.

بیزینس پلن برای یک کارآفرین همچون ابزاری است که به کمک آن می تواند سرمایه موسسات مالی و وام دهندگان را به سمت یک ایده جذب کند. این طرح تجاری علاوه بر این که نظر دیگران را جلب می کند می تواند  برای مشارکت در یک پروژه نیز بسیار حائز اهمیت باشد. این مسئله می تواند در تامین اعتبار و جلب مشتریان بالقوه بسیار موثر باشد.

مجموعه مهاجرتی کاناداپاس از شما دعوت میکند، فرم ارزیابی رایگان را به دقت تکمیل کرده، سوابق و افتخارات خود را نیز ذکر بفرمایید.

پرسش های رایج درباره ویژگی های یک بیزینس پلن عالی

بیزینس پلن به عنوان طرح اقتصادی یا طرح کسب و کار شناخته می شود. بیزینس پلن سندی است که جهت و استراتژی های یک شرکت را مشخص می کند.

• بیزینس‌پلن یک‌صفحه‌ای (One-Page Business Plan) : خلاصه‌ دقیقی از کسب و کار است که در یک صفحه نوشته می شود.

• بیزینس‌پلن داخلی (The Internal business plan) : در هنگام معرفی یک کسب و کار بر روی فرآیندهایی مثل استراتژی کسب و کار، نقاط قوت، معیارها، بودجه‌ها و پیش‌بینی‌ها تمرکز می‌کند.

• بیزینس پلن خارجی (سند یک بیزینس‌پلن استاندارد) : اسناد رسمی بیزینس هستند و طوری طراحی شده‌اند که اطلاعات کسب و کار شما به دست افراد خارجی رسیده و توسط آن‌ها خوانده شود.

۱- تعریف بیزینس

۲- تشریح جزئیات مربوط به چگونگی امکان پذیری عملیات کسب و کار

۳- ایجاد فرصت مناسب برای شناخت مسائل و موانع در بیزینس

۴-برقراری ارتباط بین اهداف مختلف سازمان

۵-معیار و مبنای مناسب برای ارزیابی موفقیت بیزینس

۶- تامین مالی اعم از وام و سرمایه گذاری

۷- برآورد میزان منابع مالی و انسانی مورد نیاز برای کسب و کار

1.بیزینس پلن خود را بلند پروازانه ننویسید.2. مشکلات مالی خود را مخفی نکنید. 3.اطلاعات مدیران شرکت را پنهان نکنید،

زیرا استفاده کنندگان و خوانندگان این طرح باید بتوانند به سادگی آن را مطالعه کنند و آن را ارزیابی کنند. پس شما باید نشان دهید که به سرمایه ای که بدست خواهید آورد متعهد هستید و آن را با استفاده از مهارت، اعتماد به نفس و دانش کافی مورد استفاده قرار خواهید داد.

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند. بدیهی است برداشت و مشورت های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی مجموعه جناب حلاج پور ممکن بوده و توصیه می شود. مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کاناداپاس و کاریابی بین المللی مهیار مسئولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسئولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.


مهیار حلاج پور

«افتخار داریم که مورد اعتماد شما هستیم»

من مهیار حلاج پور هستم،

عضو رسمی شورای قانون گذاری امور مهاجرت کانادا ICCRC، مشاور رسمی مهاجرت کانادا RCIC یا اصطلاحا وکیل مهاجرت.

زندگی من صرف این می شود که اطمینان حاصل کنم که ممتاز ترین خدمات تخصصی حقوق مهاجرت کانادا را در مجموعه حقوقی مهاجرتی کاناداپاس ارائه می دهیم.

شرکت توسعه بیزینس ،سرمایه گذاری استارت آپ i3 Capital گام به گام با بهترین متخصصین و مشاورین در خدمت اهداف کارآفرینانی است که برای پیشبرد اهدافشان به ما اعتماد کرده اند‌.

و همچنین در کنار همکارانم در کاریابی مهیار با مجوز رسمی از وزارت کار ایران برای تحقق برنامه های کاریابی بین المللی موکلین پارسی زبان می کوشیم.

کاناداپاس - وکیل مهاجرت کانادا در تورنتو - بیوگرافی مهیار حلاج پور
ارزیابی رایگان وقت مشاوره رایگان
× تماس با ما
Copy link