بسیاری از افراد ممکن است روزی تصمیم به مهاجرت بگیرند و بخواهند به کشور دیگری سفر کنند، این سفر می­تواند جنبه های گوناگون و همراه با هدف های متفاوت باشد، به همین منظور اولین کاری که یک فرد باید قبل از سفر انجام دهد، این است که اقدام به اخذ ویزا بر حسب قصد و هدفش برای سفر کند. ( پیشنهاد می­کنیم حتما قبل از این کار، با یک کارشناس مهاجرت خبره و توانا صحبت کنید )،در این مقاله روی صحبت ما با کسانی است که می­خواهند از طریق اخذ ویزای کارآفرینی کانادا و پیوستن به کارآفرینی کانادا ، ویزای خود را دریافت کنند. کانادا از جمله کشورهایی است که در بخش های مختلف خود و یا به عبارتی در استانهای مختلف خود، شرایط متفاوتی برای ارائه برنامه های کارآفرینی دارد.

مجموعه مهاجرتی کاناداپاس از شما دعوت میکند، فرم ارزیابی رایگان را به دقت تکمیل کرده، سوابق و افتخارات خود را نیز ذکر بفرمایید.

فرم ارزیابی رایگان

در صورت تمایل می توانید از طریق فرم زیر شماره خود را ثبت کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند


  تماس با شرکت حقوقی مهاجرتی کاناداپاس

  قبل از اقدام به فرستادن تقاضا نامه برای کارآفرینی کانادا ، پیشنهاد می­کنیم همان طور که قبلا گفته شد حتما با یک کارشناس توانا و دقیق و آگاه به مسائل مهاجرت و اخذ امتیاز کارآفرینی، مشورت کنید.

  در این صورت کمتر دچار خطا و اشتباه می­شود و می­توانید همه مراحل اخذ کارآفرینی در کانادا را به صورت قانونی و با حداقل مشکل پشت سر بگذارید. تیم حرفه ای و کارشناس کاناداپاس ، برای وصول به خواسته تان در این راه در کنار شماست.

  اکثر ویزاهای کانادا یا به عبارتی ،تمامی ویزاهای موقت به صورت آنلاین هستند و نیازی به مراجعه به کنسولگری یا سفارت نیست .

  همچنین باید خاطر نشان کنیم که برای کارآفرینی کانادا نیز مراجعه حضوری به کنسولگری لازم نیست و دفاتر ذیصلاح برای برنامه های کارآفرینی مخصوصا برنامه های استانی ،مجزا می باشد و پرونده مذکور برای بررسی به استان مربوطه ارسال میشود.

  چه کسانی صلاحیت اخذ ویزای کارآفرینی کانادا را دارند؟

  مهمترین عنصری که می­تواند به این سوال پاسخ دهد این است که، هر فردی که تصمیم به اخذ ویزای کارآفرینی کانادا می­گیرد، باید این توانایی را در وجود خودش ببیند ( یعنی اینکه خلاقیت، آگاهی و سرمایه لازم و کافی را داشته باشد ) چرا که در غیر این صورت در هنگام بررسی صحت مدارک و پیشینه اش توسط کارشناسان، به مشکل برمی­خورد و تقاضایش را برای اخذ ویزای کارآفرینی کانادا، رد می­شود و در نتیجه فرصت کارآفرینی کانادا را هم از دست می­دهد. نکته ای دیگر که باید متذکر شوم این است که شما در طی یک مرحله جداگانه در فرایند اخذ کارآفرینی کانادا، دعوت به مصاحبه می­شود. در این مصاحبه:

  انگیزه اصلی شما برای کارآفرینی کانادا

  جزئیات دقیق کارآفرینی ( اینکه دقیقا در چه حوزه ای می­خواهید وارد کار شوید )

  میزان سرمایه گذاری در کاناداو چند سوال دیگر از این قبیل از شما پرسیده می­شود

  فرایند ویزای کارآفرینی کانادا چقدر طول می کشد؟

  در واقع کار شما پس از ارائه مدارکی که پیش تر درموردش صحبت کردیم، تا حدودی تمام می­شود و ادامه فرایند اخذ کارآفرینی کانادا توسط کارشناسان این حوزه بررسی می­شود. یعنی آنها به صورت ریز بینانه صحت و سقم مدارک شما را بررسی می­کنند و در بهترین حالت با ویزای کارآفرینی کانادای شما موافقت و در بدترین حالت آن را رد می­کنند. در بعضی موارد هم مشاهده شده که کارشناسان هنگام مراجعه مثلا دو فرد برای اخذ کارآفرینی کانادا، فردی که مولفه های بهتری را ارائه داده است را انتخاب می­کنند و با درخواست کارآفرینی او موافقت می­کنند.

  به دلیل اینکه مدارک زیادی برای اخذ کارآفرینی کانادا ارائه می­شود، طبیعتا این فرایند کمی به طول می­ انجامد تا تمام مدارک بررسی شود.

  نکته قابل ذکر دیگر آن است که شما پس از دریافت مجوز کارآفرینی در کانادا می­توانید اقدام به دریافت اقامت دائم کنید و به خاطر نوع فعالیتتان در کانادا ( کارآفرین بودن ) با اقامت شما راحت تر موافقت می­شود.

  کارآفرینی کانادا یا کاریابی کانادا؟

  برنامه کارآفرینی کانادا Entrepreneur Program و کاریابی کانادا Work Permit دو برنامه و جریان مهاجرتی کاملا مجزا و متفاوت برای افراد متقاضی مهاجرت به کانادا میباشند که هر کدام شرایط و بایست های متفاوتی دارند و برای متقاضان با شرایط کاملا متفاوت طراحی شده اند.
  استان های مختلف کانادا برنامه های کارآفرینی مختص به خود دارند. در حقیقت برنامه کار آفرینی کانادا برای صاحبان کسب و کار و یا مدیرانی است که قصد دارند در کانادا صاحب کسب و کاری باشند و به صورت فعالانه آن را مدیریت کنند. برنامه کارآفرینی کانادا جایگزین بسیار مناسبی برای مهاجرت از طریق برنامه سرمایه گذاری در کانادا (Investment Immigration) میباشد.

  در واقع در برنامه کارآفرینی کانادا شخص متقاضی با ارزش دارایی خالص بسیار کمتری نسبت به برنامه سرمایه گذاری کانادا می تواند در کانادا سرمایه گذاری کرده، و کسب و کاری را تاسیس و یا خریداری کند . به گونه ای که از اسم این برنامه پیداست این برنامه یا باعث اشتغال زایی در کانادا شده و یا باعث حفظ و ادامه کسب و کاری در کانادا شود.
  در برنامه کارآفرینی، داشتن سابقه مدیریتی برای متقاضی یکی از شرایط ها ی الزامی آن میباشد. ایالت های مختلف کانادا برنامه های کارآفرینی متفاوتی که متناسب با اولویت های توسعه اقتصادی استان ها می باشد را ارائه میدهند مانند برنامه کار آفرینی آنتاریو (OINP Entrepreneur Stream) و برنامه کار آفرینی بریتیش کلمبیا BCPNP .

  میزان دارایی خالص شما در برنامه های کار آفرینی استانی متفاوت است و بسته به موقعیت مکانی آن کسب و کار حداقل دارای خالص شما نیز متغیر میباشد ، به عنوان مثال حداقل دارایی خالص شما برای ایالت آنتاریو 400,000 دلار کانادا میباشدو در ایالت بریتیش کلمبیا 300,000 دلار کانادا میباشد. طبیعی است این مبلغ برای پایتخت استان ها به مراتب بالاتر میباشد.

  اگر شخص متقاضی برای برنامه کارآفرینی کانادا واجد شرایط شود می تواند با دریافت مجوز کار موقت و دریافت ویزا کار وارد خاک کانادا و استان انتخابی شود ، اما پس از تاسیس آن کسب و کار و یا خرید بیزنس و پس از مدت زمان تایین شده، هم خود شخص و هم وابستگان درجه یک می توانند اقامت دائم خود را از طریق برنامه فدرال دریافت کنند.و این برای متقاضیانی صدق می کند که خواهان زندگی در هر شهری از کانادا به غیر از کبک هستند.

  به عبارتی دیگر ویزای اولیه که یک کار آفرین بر اساس پروژه ای که در استانی تعریف و تایید شده میگیرد می تواند منتهی به اقامت دائم برای شخص و خانواده درجه یک او شود. در نتیجه آنها میتوانند از تمامی مزایا و امکاناتی که یک شهروند و یا فردی که اقامت دائم کانادا را دارد بهره مند شوند.

  حال آنکه برنامه کاریابی کانادا بیشتر برای افرادی با شرایط متفاوتی طراحی و تنظیم شده است و مسیر آن برای مهاجرت به کانادا و رسیدن به اقامت دائم کاملا متفاوت میباشد.  برنامه کاریابی کانادا (Canada Work Visa) یا به عبارتی ویزای کاری کانادا (Work Visa) برای افراد واجد شرایط خارج از کانادا میباشد. برنامه کاریابی کانادا تحت برنامه کارگر موقت خارجی TFWPو  تحت نظارت اداره مهاجرت و شهروندی کانادا صادر میشود. این برنامه برای کمک به کارفرمایان کانادایی برای استخدام نیروی کاری خارجی و در پاسخ به کمبودهای بازارکار کانادایی میباشد. این برنامه از چهار جریان تشکیل شده : کارگران با مهارت بالا، کارگران کم مهارت، کارگرکشاورز فصلی و برنامه مراقبت از زندگی. کارگران خارجی قبل از ورود به کانادا باید یک پیشنهاد شغلی مناسب Job Offer  و مجوز کاری تحت برنامه کارگر موقت خارجی TFWP را داشته باشد. وکیل مهاجرتی کانادا با اداره کار و توسعه اجتماعی کانادا ( ESCD ) همکاری می کند تا اطمینان حاصل کند که نیروی کاری خارجی برای موقعیت های شغلی که در دست شهروندان کانادایی و یا کسانی که اقامت دائم کانادا هست اقدام نکند. کارفرمایانی که قصد استخدام نیروی کاری خارجی را دارن باید ارزیابی بازار کار را برای متقاضی انجام داده و برای متقاضی LMIA  را دریافت کرده باشد. پس از دریافت  LMIA مثبت ، کارفرما پیشنهاد کاری  یا به عبارتی Job Offer را همراه LMIA به فرد متقاضی میدهد که شخص بتواند برای ویزا کار Work Permit اقدام کند.

  خانواده درجه یک فردی که ویزا کار کانادا را از طریق برنامه کاریابی دریافت کرده است باید درخواست خود را برای ورود به کانادا به صورت مجزا تکمیل کنند و ممکن است بتوانند همراه وی وارد خاک کانادا شوند. واگر یکی از اعضای خانواده بخواهد در کانادا کار کند ، باید به صورت مجزا، اجازه کار در کانادا را دریافت کنند. و در صورتی که فرزند یا فرزندان شخص متقاضی قصد تحصیل در کانادا را داشته باشند باید برای ویزای تحصیلی اقدام کنند.

  باید توجه داشته باشید که یک مجوز کار موقت کانادا برای آن دسته از کارگران و نیروی کاری خارجی میباشد که قصد دارند برای مدت زمانی محدود در کانادا کار کنند. برای کار و زندگی در کانادا به صورت دائم و دریافت اقامت دائم کانادا، فرد متقاضی پس از دریافت ویزا کار موقت باید پروسه و روند اقامت دائم کانادا را انجام دهد. اگرچه اجازه کار موقت کانادا می تواند گامی به سوی دریافت اقامت دائم کانادا باشد.

  هنگامی که شخصی با اجازه کار موقت در کانادا باشد ، به عنوان یک نیروی خارجی می تواند برای شرایط اقامت دائم کانادا از طریق برنامه تجربه کانادایی (CEC) ، و یا از طریق برنامه نیرو ماهر یا از طریق یکی از برنامه های نامزدی استانی Provincial Nominee Programs واجد شرایط شود.

  انواع طرح های استانی کارآفرینی

  کانادا کشوری ثروتمند در جهان است. ثبات اقتصادی و سیاسی کانادا به همراه زیرساخت های مناسب جهت انجام فعالیت های تجاری کلان و در سطح بین المللی باعث شده تا نرخ تورم در کانادا بسیار ناچیز باشد .

  چند ملیتی بودن این کشور باعث شده تا این کشور عاری از تعصبات نژادی باشد و مکانی امن و مطلوب برای مهاجران به همراه داشته باشد.

  روش مهاجرتی کارآفرینی کانادا برای متقاضیان این برنامه، دارای مزایای بسیارخوبی است که این روش را بسیار پرطرفدار و محبوب ساخته است. اقامت دائم و اخذ تابعیت و پاسپورت برای خود شخص متقاضی برنامه کارآفرینی کانادا و خانواده او که شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال هستند، از جمله مزایایی است که علاقه مندان به این روش مهاجرت به کانادا مد نظر دارند.

  در تمام روشهای مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی استانی متقاضیان با تعهد به سرمایه گذاری جهت تاسیس یک بیزنس در استان مد نظردر کانادا می توانند برای خود و تمام خانواده خود ویزای اقامت دائم در کانادا را اخذ کنند. شرط اصلی این روش مهاجرتی راه اندازی و یا تاسیس یک بیزنس در کانادا است. این برنامه در استان های مختلف کانادا طبق دستورالعمل های ویژه آن استان، متفاوت است .

  فرد متقاضی کارآفرینی در کانادا باید بتواند بیزنسش را مدیریت کند و یا یک بیزینس جدید راه اندازی کند و یا توانایی خرید یک بیزینس فعال را داشته باشد وبتواند برای شهروندان کانادایی اشتغال آفرینی کند.

  فرد متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی با تکمیل فرم EOI به صورت آنلاین علاقه مندی خود را برای کارآفرینی در استان مورد نظر خود اعلام می نماید. در روش مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی یک سیستم امتیاز بندی وجود دارد و افرادی که موفق شوند امتیازات بیشتری کسب کنند، در الویت برای انتخاب قرار می گیرند.

  اگر شخص متقاضی مهاجرت به کانادا امتیازات لازم را کسب کند، با او یک مصاحبه انجام خواهد شد . در این مرحله بیزینس پلن متقاضی اهمیت بسیاری دارد. در صورت تایید شدن بیزینس پلن برای فرد متقاضی برنامه کارآفرینی کانادا ویزای کار 2ساله صادر می شود و نهایتا شخص متقاضی با عمل کردن به تعهداتش مبنی بر تاسیس وراه اندازی و فعال نگاه داشتن بیزنس، او می تواند برای اخذ ویزای اقامت دائم کانادا نیز اقدام کند.

  یکی از مهم ترین مزایای طرح کارآفرینی کانادا روش های متنوع و آسان در امر سرمایه گذاری است که حتی با ۱۰۰ هزار دلار کانادا نیز امکان پذیر است که این رقم در مقایسه با سرمایه مورد نیاز جهت سرمایه گذاری در اکثر کشورهای جهان رقم بسیار ناچیزی است.

  در روش مهاجرت از طریق کارآفرینی کانادا ، هراستانی در مواردی چون نوع ویزای ارائه شده، میزان سرمایه گذاری، شرایط و مدارک مورد نیاز متقاضی برای تشکیل پرونده منحصر به فرد است.

  بعضی استان‌های کشور کانادا مانند بریتیش کلمبیا، ساسکاچوان، انتاریو، نوا اسکوشیا و پرنس ادوارد برنامه‌های کارآفرینی استانی را هرکدام جداگانه اجرا می کنند. متقاضی مهاجرت به کانادا در ابتدا با ویزای کار موقت به کانادا وارد شده و یک طرح بیزینسی یا اصطلاحا بیزنس پلن ارائه می نماید که در صورت پذیرفته شدن آن، به متقاضی ویزای کارکانادا می دهند و سپس شخص متعهد به اجرایی کردن طرح ارائه شده در استان مورد نظراست تا بتواند از این طریق برای اقامت دائم کانادا، اقدام کند.

  همانطور که اشاره کردیم یکی از روشهای مهاجرت به کانادا ، طرح کارآفرینی استان انتاریو می باشد که در صورت علاقمند بودن و اگاهی از شرایط و جزعیات این روش ، توصیه می شود مطالب مربوط به این طرح کارآفرینی را ملاحظه نمائید.

  در ادامه برخی از سوالات متداول موکلان بیان شده است:

  شما در طی یک مرحله جداگانه در فرایند اخذ کارآفرینی کانادا، دعوت به مصاحبه می­شود. در این مصاحبه:

  انگیزه اصلی شما برای کارآفرینی کانادا

  جزئیات دقیق کارآفرینی ( اینکه دقیقا در چه حوزه ای می­خواهید وارد کار شوید )

  میزان سرمایه گذاری در کاناداو چند سوال دیگر از این قبیل از شما پرسیده می­شود

  شما پس از دریافت مجوز کارآفرینی در کانادا می­توانید اقدام به دریافت اقامت دائم کنید و به خاطر نوع فعالیتتان در کانادا ( کارآفرین بودن ) با اقامت شما راحت تر موافقت می­شود.

  خانواده درجه یک فردی که ویزا کار کانادا را از طریق برنامه کاریابی دریافت کرده است باید درخواست خود را برای ورود به کانادا به صورت مجزا تکمیل کنند و ممکن است بتوانند همراه وی وارد خاک کانادا شوند. واگر یکی از اعضای خانواده بخواهد در کانادا کار کند ، باید به صورت مجزا، اجازه کار در کانادا را دریافت کنند. و در صورتی که فرزند یا فرزندان شخص متقاضی قصد تحصیل در کانادا را داشته باشند باید برای ویزای تحصیلی اقدام کنند.

  مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
  بدیهی است برداشت و مشورت های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی مجموعه جناب حلاج پور ممکن بوده و توصیه می شود.
  مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کانادپاس و کاریابی بین المللی مهیار مسوولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسوولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.