ویزای کارآفرینی کانادا

بسیاری از افراد ممکن است روزی تصمیم به مهاجرت بگیرند و بخواهند به کشور دیگری سفر کنند، این سفر می­تواند جنبه های گوناگون و همراه با هدف های متفاوت باشد، به همین منظور اولین کاری که یک فرد باید قبل از سفر انجام دهد، این است که اقدام به اخذ ویزا بر حسب قصد و هدفش برای سفر کند. ( پیشنهاد می­کنیم حتما قبل از این کار، با یک کارشناس مهاجرت خبره و توانا صحبت کنید )،در این مقاله روی صحبت ما با کسانی است که می­خواهند از طریق اخذ ویزای کارآفرینی کانادا و  پیوستن به کارآفرینی کانادا ، ویزای خود را دریافت کنند. کانادا از جمله کشورهایی است که در بخش های مختلف خود و یا به عبارتی در استانهای مختلف خود، شرایط متفاوتی برای ارائه برنامه های کارآفرینی دارد.

برنامه کارآفرینی کانادا ،نیوبرانزویک از زبان مهیار حلاج پور، مدیریت کاناداپاس

فرم ارزیابی رایگان ما را تکمیل کنید، ما شرایط شما را دقیق بررسی میکنیم و بهترین گزینه را به شما پیشنهاد می دهیم.
فرم ارزیابی رایگان

در رابطه با کارآفرینی کانادا ذکر این نکته حائز اهمیت است :

اکثر ویزاهای کانادا یا به عبارتی ،تمامی ویزاهای موقت به صورت آنلاین هستند و نیازی به مراجعه به کنسولگری یا سفارت نیست .همچنین باید خاطر نشان کنیم که برای کارآفرینی کانادا نیز مراجعه حضوری به کنسولگری لازم نیست و دفاتر ذیصلاح برای برنامه های کارآفرینی مخصوصا برنامه های استانی ،مجزا می باشد و پرونده مذکور برای بررسی به استان مربوطه ارسال میشود.

جهت اخذ ویزای کارآفرینی کانادا به کجا مراجعه کنیم؟

قبل از اقدام به فرستادن تقاضا نامه برای کارآفرینی کانادا ، پیشنهاد می­کنیم همان طور که قبلا گفته شد حتما با یک کارشناس توانا و دقیق و آگاه به مسائل مهاجرت و اخذ امتیاز کارآفرینی، مشورت کنید. در این صورت کمتر دچار خطا و اشتباه می­شود و می­توانید همه مراحل اخذ کارآفرینی در کانادا را به صورت قانونی و با حداقل مشکل پشت سر بگذارید. تیم حرفه ای و کارشناس کاناداپاس ، برای وصول به خواسته تان در این راه در کنار شماست.

شرکت مهاجرتی کاناداپاس - کارآفرینی کانادا - صلاحیت اخذ ویزای کارآفرینی کانادا

چه کسانی صلاحیت اخذ ویزای کارآفرینی کانادا را دارند؟

مهمترین عنصری که می­تواند به این سوال پاسخ دهد این است که، هر فردی که تصمیم به اخذ ویزای کارآفرینی کانادا می­گیرد، باید این توانایی را در وجود خودش ببیند ( یعنی اینکه خلاقیت، آگاهی و سرمایه لازم و کافی را داشته باشد ) چرا که در غیر این صورت در هنگام بررسی صحت مدارک و پیشینه اش توسط کارشناسان، به مشکل برمی­خورد و تقاضایش را برای اخذ ویزای کارآفرینی کانادا، رد می­شود و در نتیجه فرصت کارآفرینی کانادا را هم از دست می­دهد.

نکته ای دیگر که باید متذکر شوم این است که شما در طی یک مرحله جداگانه در فرایند اخذ کارآفرینی کانادا، دعوت به مصاحبه می­شود. در این مصاحبه:

انگیزه اصلی شما برای کارآفرینی کانادا

جزئیات دقیق کارآفرینی ( اینکه دقیقا در چه حوزه ای می­خواهید وارد کار شوید )

میزان سرمایه گذاری در کاناداو چند سوال دیگر از این قبیل از شما پرسیده می­شود

 ادامه مطلب

فرایند ویزای کارآفرینی کانادا چقدر طول می کشد؟

در واقع کار شما پس از ارائه مدارکی که پیش تر درموردش صحبت کردیم، تا حدودی تمام می­شود و ادامه فرایند اخذ کارآفرینی کانادا توسط کارشناسان این حوزه بررسی می­شود. یعنی آنها به صورت ریز بینانه صحت و سقم مدارک شما را بررسی می­کنند و در بهترین حالت با ویزای کارآفرینی کانادای شما موافقت و در بدترین حالت آن را رد می­کنند. در بعضی موارد هم مشاهده شده که کارشناسان هنگام مراجعه مثلا دو فرد برای اخذ کارآفرینی کانادا، فردی که مولفه های بهتری را ارائه داده است را انتخاب می­کنند و با درخواست کارآفرینی او موافقت می­کنند. ( من باب این موضوع پیشنهاد می­کنم یک بار دیگر جدول اول یا همان جدول طلایی را مشاهده کنید )

به دلیل اینکه مدارک زیادی برای اخذ کارآفرینی کانادا ارائه می­شود، طبیعتا این فرایند کمی به طول می­ انجامد تا تمام مدارک بررسی شود.

نکته قابل ذکر دیگر آن است که شما پس از دریافت مجوز کارآفرینی در کانادا می­توانید اقدام به دریافت اقامت دائم کنید و به خاطر نوع فعالیتتان در کانادا ( کارآفرین بودن ) با اقامت شما راحت تر موافقت می­شود.

شرکت مهاجرتی کاناداپاس - کارآفرینی کانادا - فرایند ویزای کارآفرینی کانادا

کارآفرینی کانادا یا کاریابی کانادا؟


برنامه کارآفرینی کانادا Entrepreneur Program و کاریابی کانادا Work Permit  دو برنامه و جریان مهاجرتی کاملا مجزا و متفاوت برای افراد متقاضی مهاجرت به کانادا میباشند که هر کدام شرایط و بایست های متفاوتی دارند و برای متقاضان با شرایط کاملا متفاوت طراحی شده اند.
استان های مختلف کانادا برنامه های کارآفرینی مختص به خود دارند. در حقیقت برنامه کار آفرینی کانادا برای صاحبان کسب و کار و یا مدیرانی است  که  قصد دارند در کانادا صاحب کسب و کاری باشند و به صورت فعالانه آن را مدیریت کنند. برنامه کارآفرینی کانادا جایگزین بسیار مناسبی برای مهاجرت از طریق برنامه سرمایه گذاری در کانادا  (Investment Immigration) میباشد.

در واقع در برنامه کارآفرینی کانادا شخص متقاضی با ارزش دارایی خالص بسیار کمتری نسبت به برنامه سرمایه گذاری کانادا می تواند در کانادا سرمایه گذاری کرده، و کسب و کاری را تاسیس و یا خریداری کند . به گونه ای که از اسم این برنامه پیداست  این برنامه  یا باعث اشتغال زایی در کانادا شده و یا باعث حفظ و ادامه کسب و کاری در کانادا شود.

در برنامه کارآفرینی، داشتن سابقه مدیریتی برای متقاضی یکی از شرایط ها ی الزامی آن میباشد. ایالت های مختلف کانادا برنامه های کارآفرینی متفاوتی که متناسب با اولویت های توسعه اقتصادی استان ها می باشد را ارائه میدهند مانند برنامه کار آفرینی آنتاریو (OINP Entrepreneur Stream) و برنامه کار آفرینی بریتیش کلمبیا BCPNP .

میزان  دارایی خالص شما در برنامه های کار آفرینی استانی متفاوت است و بسته به موقعیت مکانی آن کسب و کار حداقل دارای خالص شما نیز متغیر میباشد ، به عنوان مثال حداقل دارایی خالص شما برای ایالت آنتاریو  400,000 دلار کانادا میباشدو در ایالت بریتیش کلمبیا 300,000 دلار کانادا میباشد. طبیعی است این مبلغ برای پایتخت استان ها به مراتب بالاتر میباشد.

اگر شخص متقاضی برای برنامه کارآفرینی کانادا واجد شرایط شود می تواند با دریافت  مجوز کار موقت و دریافت ویزا کار وارد خاک کانادا و استان انتخابی شود ، اما  پس از تاسیس آن کسب و کار و یا خرید بیزنس و پس از مدت زمان تایین شده، هم خود شخص و هم وابستگان درجه یک می توانند اقامت دائم خود را از طریق برنامه فدرال دریافت کنند.و این برای متقاضیانی صدق می کند که خواهان زندگی در هر شهری از کانادا  به غیر از کبک هستند.

به عبارتی دیگر ویزای اولیه که یک کار آفرین بر اساس پروژه ای که در استانی تعریف و تایید شده میگیرد می تواند  منتهی به اقامت دائم برای شخص و خانواده درجه یک او شود. در نتیجه آنها میتوانند از تمامی مزایا و امکاناتی که یک شهروند و یا فردی که اقامت دائم کانادا را دارد بهره مند شوند.

حال آنکه برنامه کاریابی کانادا بیشتر برای افرادی با شرایط متفاوتی طراحی و تنظیم شده است و مسیر آن برای مهاجرت به کانادا و رسیدن به اقامت دائم کاملا متفاوت میباشد.  برنامه کاریابی کانادا (Canada Work Visa) یا به عبارتی ویزای کاری کانادا (Work Visa) برای افراد واجد شرایط خارج از کانادا میباشد.

برنامه کاریابی کانادا تحت برنامه کارگر موقت خارجی TFWPو  تحت نظارت اداره مهاجرت و شهروندی کانادا صادر میشود. این برنامه برای کمک به کارفرمایان کانادایی برای استخدام نیروی کاری خارجی و در پاسخ به کمبودهای بازارکار کانادایی میباشد.

این برنامه از چهار جریان تشکیل شده : کارگران با مهارت بالا، کارگران کم مهارت، کارگرکشاورز فصلی و برنامه مراقبت از زندگی. کارگران خارجی قبل از ورود به کانادا باید یک پیشنهاد شغلی مناسب Job Offer  و مجوز کاری تحت برنامه کارگر موقت خارجی TFWP را داشته باشد. وکیل مهاجرتی کانادا با اداره کار و توسعه اجتماعی کانادا ( ESCD ) همکاری می کند تا اطمینان حاصل کند که نیروی کاری خارجی برای موقعیت های شغلی که در دست شهروندان کانادایی و یا کسانی که اقامت دائم کانادا هست اقدام نکند.

کارفرمایانی که قصد استخدام نیروی کاری خارجی را دارن باید ارزیابی بازار کار را برای متقاضی انجام داده و برای متقاضی LMIA  را دریافت کرده باشد. پس از دریافت  LMIA مثبت ، کارفرما پیشنهاد کاری  یا به عبارتی Job Offer را همراه LMIA به فرد متقاضی میدهد که شخص بتواند برای ویزا کار Work Permit اقدام کند.

خانواده درجه یک فردی که ویزا کار کانادا را از طریق برنامه کاریابی دریافت کرده است باید درخواست خود را برای ورود به کانادا به صورت مجزا تکمیل کنند و ممکن است بتوانند همراه وی وارد خاک کانادا شوند. واگر یکی از اعضای خانواده بخواهد در کانادا کار کند ، باید به صورت مجزا،  اجازه کار در کانادا را دریافت کنند. و در صورتی که فرزند یا فرزندان شخص متقاضی قصد تحصیل در کانادا را داشته باشند باید برای ویزای تحصیلی اقدام کنند.

باید توجه داشته باشید که یک مجوز کار موقت کانادا برای آن دسته از کارگران و نیروی کاری  خارجی میباشد که قصد دارند برای مدت زمانی محدود در کانادا کار کنند. برای کار و زندگی در کانادا به صورت دائم و دریافت اقامت دائم کانادا، فرد متقاضی پس از دریافت ویزا کار موقت باید پروسه و روند اقامت دائم کانادا را انجام دهد. اگرچه اجازه کار موقت کانادا می تواند گامی به سوی دریافت اقامت دائم کانادا باشد.

هنگامی که شخصی با  اجازه کار موقت در کانادا باشد ، به عنوان یک نیروی خارجی می تواند برای شرایط اقامت دائم کانادا  از  طریق برنامه تجربه کانادایی (CEC) ،  و یا از طریق برنامه نیرو ماهر یا از طریق یکی از برنامه های نامزدی  استانی Provincial Nominee Programs واجد شرایط شود.

آقای مهیار حلاج پور وکیل مهاجرت کانادا در تورنتو و عضو رسمی شورای مشاورین مهاجرت کانادا (ICCRC) به همراه تیم خود در شرکت مهاجرتی کاناداپاس به همراه بهترین مشاوران در کنار شما هستند تا به شما مناسب ترین برنامه مهاجرتی و انواع ویزای کانادا، از جمله ( ویزای استارت آپ کانادا ، ویزای توریستی کانادا و یا ویزای تحصیلی کانادا ) را متناسب با مشخصات فردی شما به شما معرفی کنند.و همچنین در کنار شما هستند که مدارک شما و مستندات ویزا شما به درستی  و به موقع ثبت گردد.

انواع طرح های استانی کارآفرینی کانادا

کانادا کشوری ثروتمند در جهان است. ثبات اقتصادی و سیاسی کانادا به همراه زیرساخت های مناسب جهت انجام فعالیت های تجاری کلان و در سطح بین المللی  باعث شده تا نرخ تورم در کانادا  بسیار ناچیز باشد .

چند ملیتی بودن این کشور باعث شده تا این کشور  عاری از تعصبات نژادی باشد و مکانی امن و مطلوب برای مهاجران به همراه داشته باشد.

روش مهاجرتی کارآفرینی کانادا برای متقاضیان این برنامه، دارای مزایای بسیارخوبی است که این روش را بسیار پرطرفدار و محبوب ساخته است. اقامت دائم و اخذ تابعیت و پاسپورت برای خود شخص متقاضی برنامه کارآفرینی کانادا و خانواده او که شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال هستند، از جمله مزایایی است که علاقه مندان به این روش مهاجرت به کانادا مد نظر دارند.

در تمام روشهای مهاجرت به کانادا از طریق  کارآفرینی استانی متقاضیان با تعهد به سرمایه گذاری جهت تاسیس یک بیزنس در استان مد نظردر کانادا می توانند برای خود و تمام خانواده خود ویزای اقامت دائم در کانادا را اخذ کنند. شرط اصلی این روش مهاجرتی راه اندازی و یا تاسیس یک بیزنس در کانادا است. این برنامه در استان های مختلف کانادا طبق دستورالعمل های ویژه آن استان، متفاوت است .

فرد متقاضی کارآفرینی در کانادا باید بتواند بیزنسش را مدیریت کند و یا یک بیزینس جدید راه اندازی کند و یا  توانایی خرید یک بیزینس فعال را داشته باشد وبتواند برای شهروندان کانادایی اشتغال آفرینی کند.

فرد متقاضی  مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی با تکمیل فرم EOI به صورت آنلاین علاقه مندی خود را برای کارآفرینی در استان مورد نظر  خود اعلام می نماید. در روش مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی یک سیستم امتیاز بندی وجود دارد و افرادی که موفق شوند امتیازات بیشتری کسب کنند، در الویت  برای انتخاب قرار می گیرند.

اگر شخص متقاضی مهاجرت به کانادا امتیازات لازم را کسب کند، با او یک  مصاحبه انجام خواهد شد . در این مرحله بیزینس پلن  متقاضی اهمیت بسیاری دارد. در صورت تایید شدن بیزینس پلن برای فرد متقاضی برنامه کارآفرینی کانادا ویزای کار 2ساله صادر می شود و نهایتا  شخص متقاضی با عمل کردن  به تعهداتش مبنی بر تاسیس وراه اندازی و فعال نگاه داشتن بیزنس، او می تواند برای اخذ ویزای اقامت دائم کانادا نیز اقدام کند.

یکی از مهم ترین مزایای طرح کارآفرینی کانادا روش های متنوع و آسان در امر سرمایه گذاری است که حتی  با  ۱۰۰ هزار دلار کانادا نیز امکان پذیر است که این رقم در مقایسه با سرمایه مورد نیاز جهت سرمایه گذاری در اکثر کشورهای جهان رقم  بسیار ناچیزی است.

در روش مهاجرت از طریق کارآفرینی کانادا ، هراستانی در مواردی چون نوع ویزای ارائه شده، میزان سرمایه گذاری، شرایط و مدارک مورد نیاز متقاضی برای تشکیل پرونده منحصر به فرد است.

بعضی استان‌های کشور کانادا مانند بریتیش کلمبیا، ساسکاچوان، انتاریو، نوا اسکوشیا و پرنس ادوارد برنامه‌های کارآفرینی استانی را هرکدام جداگانه اجرا می کنند. متقاضی مهاجرت به کانادا در ابتدا با ویزای کار موقت به کانادا وارد شده و یک طرح بیزینسی یا اصطلاحا بیزنس پلن ارائه می نماید که در صورت پذیرفته شدن آن، به متقاضی ویزای کارکانادا می دهند و سپس شخص متعهد به اجرایی کردن طرح ارائه شده در استان مورد نظراست تا بتواند از این طریق برای اقامت دائم کانادا، اقدام کند.

همانطور که اشاره کردیم یکی از روشهای مهاجرت به کانادا ، طرح کارآفرینی استان انتاریو می باشد که در صورت علاقمند بودن و اگاهی از شرایط و جزعیات این روش ، توصیه می شود مطالب مربوط به این طرح کارآفرینی را ملاحظه نمائید.

انواع طرح های استانی کارآفرینی کانادا به تفکیک هر استان

کارآفرینی کانادا استان ساسکاچوان

کارآفرینی کانادا ، ساسکاچوان

کارآفرینی کانادا استان پرنس ادوارد

کارآفرینی کانادا ، پرنس ادوارد

کارآفرینی کانادا استان بریتیش کلمبیا

کارآفرینی کانادا ، بریتیش کلمبیا

کارآفرینی کانادا استان نوا اسکوشیا

کارآفرینی کانادا ، نوا اسکوشیا

کارآفرینی کانادا استان انتاریو

کارآفرینی کانادا ، انتاریو

کارآفرینی کانادا استان نیوبرانزویک

کارآفرینی کانادا ، نیوبرانزویک

معرفی نیوبرانزویک

استان نیوبرانزویک، یکی از چهار استان آتلانتیک در شرق کشور کانادا به وسعت 72907 کیلومتر مربع است که حدود 760000 جمعیت دارد. 85 درصد این استان را جنگل پوشانده است. بزرگترین شهرهای این استان سنت جان و فدریکتون ( مرکز استان) و مونکتون  هستند . در این استان مردم به دو زبان تکلم می کنند . 65 دصد انگیسی و 35 دصد فرانسوی. بخش اصلی اقتصاد این استان را منابع طبیعی تشکیل می دهد و در کل دارای اقتصاد مدرن خدماتی شامل خدمات مالی و بیمه ای است. هر ساله تعداد زیادی مهاجر به این استان مهاجرت میکنند. این ایالت در برنامه PNP شرکت دارد تا روند صدور ویزا و مهاجرت را تسریع کند.

برنامه کارآفرینی کانادا ، نیوبرانزویک


برنامه مهاجرت استانی نیوبرانزویک (NBPNP) توسط سازمان PETL تنظیم و ارزیابی می شود. این برنامه برای افراد کارآفرین و صاحبان کسب و کار که تمایل به کارآفرینی کانادا و راه اندازی و ادامه کار خود در این استان هستند اختصاص داده شده است و به اقتصاد این استان نیز کمک خواهد کرد.

اقدام برای این روش دو مرحله را شامل می شود:

 1. اقدام جهت تشکیل پرونده برای دریافت دعوتنامه استانی : ابتدا متقاضی باید  یک پرونده آنلاین ایجاد کند و EIO   را ارسال نماید. پس از ارسال این پرونده الکترونیکی برای شما یک دعوتنامه ارسال می شود که ITA نام دارد که مابقی مدارک را باید ارسال کنید. در صورت قبولی پرونده  متقاضی باید مبلغ 100.0000 دلار کانادا را به حساب استان واریز نماید  که مجوز قبولی استانی را دریافت نماید.  (Certificate of Nomination)
 2. ارسال پرونده برای دریافت اقامت دائم کانادا : در صورتی که متقاضی موفق به دریافت دعوتنامه از طرف PETL شود می تواند در مرحله بعد درخواست اقامت دائم برای کانادا دهد. پرونده متقاضی برای بررسی به آفیس سیدنی در نوواسکوشیا ارسال می شود. متقاضی می بایست در اینمدت تمامی مراحل تست های مدیکال و عدم سوپیشینه را طی کرده باشد. در نهایت اداره مهاجرت کانادا برای این  پرونده های اقامتی تصمیم گیری خواهد کرد.

شرایط اقدام برای برنامه مهاجرت کارآفرینی کانادا استان نیوبرانزویک


 1. سن : سن متقاضی باید بین 22 تا 55 سال باشد.
 2. تحصیلات: حداقل دارای مدرک کاردانی که معادل دو سال بعد دیپلم است .
 3. سطح دانش زبان: حداقل سطح زبان خواسته شده نمره CLB5 است.
 4. دارایی: حداقل داشتن 600.000 دلار کانادا که حداقل 300.000 آن بصورت پول نقد یا مانده حساب باشد.
 5. مدیریت: حداقل داشتن 3 سال نقش مدیریتی بعنوان مدیر و صاحب کسب و کار و یا داشتن 5 سال سابقه کار به عنوان مدیرارشد و رده بالای کسب و کار
 6. داشتن بیزنس پلن: این طرح تجاری باید نشان دهد که می تواند تاثیر مثبتی روی اقتصاد این استان داشته باشد و هر چه این تاثیر بهتر و بیشتر باشد، پرونده در اولویت بیشتری برای آفیسر خواهد بود.

این موارد در بررسی طرح تجاری مهم هستند:

 • توسعه بخشیدن به تولیدات و صادرات استان
 • ارائه خدمات به مناطق کوچکتر که از نظر اقتصادی ضعیف تر  هستند.
 • توسعه بخشیدن به محصولات و خدمات استانی
 • به وجود آوردن روشهای جدید در  بیزینسهای قدیمی و سنتی
 • ارائه ی روشهای توسعه به وسیله تکنولوژی های نوین
 • اعتبار بخشیدن به مطالعات و تحقیقات
شرکت مهاجرتی کاناداپاس - کارآفرینی کانادا - برنامه مهاجرت کارآفرینی کانادا

امتیاز بندی

سن 

امتیاز سن به اینصورت محاسبه خواهد شد:

 • 22تا 24 سال = 5 امتیاز
 • از 35 تا 50 سال= 10 امتیاز
 • از 51 تا55 سال=  5 امتیاز

تحصیلات

امتیاز تحصیلات نیز به صرت  زیر محاسبه می‌شود:

 • مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد یا دکتری = 25 امتیاز
 • مقطع کارشناسی = 20متیاز
 • مقطع کاردانی = 15 امتیاز

سطح زبان

دانش زبان نیز طبق زیر محاسبه خواهد شد:

 • CLB7معادل 20 امتیاز یعنی 5 امتیاز برای هر مهارت شامل گفتار، شنیدار، خواندن و نوشتار
 • CLB6 معادل 16 امتیاز شامل 4  امتیاز برای  هر مهارت شامل گفتار، شنیدار، خواندن و نوشتار
 • CLB معادل 12 امتیاز  شامل 3 امتیاز برای  هر مهارت شامل گفتار، شنیدار، خواندن و نوشتار
 • امتیاز همسر نیز شامل CLB5 به بالا نیز 5 امتیاز محسوب می شود.

نحوه محاسبه و تبدیل CLB به آیلتس را میتوانید در جدول زیر مشاهده کنید

سابقه مدیریتی به عنوان مدیرو صاحب کسب و کار که به شکل زیر محاسبه می گردد.

 

سابقه 10 ساله در 10 سال گذشته = 20 امتیاز

از9 تا 6 سال گذشته 18 = امتیاز

3 سال در 5 سال اخیر= 15 امتیاز

سابقه مدیریتی به صورت استخدام به صورت مدیر ارشد

10سال سابقه، در 10 سال اخیر = 12 امتیاز

از9 تا 6 سال سابقه در 10 سال گذشته= 10 امتیاز

3 سال در 5 سال گذشته= 5 امتیاز

بیزنس پلن

سندی مکتوب است که نشان دهنده نوع کسب و کار است.در این طرح متقاضی باید نشان دهد که تحقیقات کافی و جامع درباره کسب و کار خود در این استان انجام داده و کلیه عوامل اقتصادی و تجاری و فرهنگی را در طرح خود در نظر گرفته است.حداکثر امتیاز دریافتی 15 امتیاز خواهد بود.

– سرمایه گذاری بیش 500 هزار دلار 4 امتیاز دارد.

– سرمایه گذاری از  351 تا 499 هزار دلار دارای 3 امتیاز است.

– انتقال 10 سال سوابق مالکیت  کسب و کار و مدیریتی ارشد شخص متقاضی به استان در صنعت مشابه 3 امتیاز دارد.

شرکت مهاجرتی کاناداپاس - کارآفرینی کانادا - بیزینس پلن برای کارآفرینی کانادا

– تاسیس کسب و کار جدید و یا خرید یا راه اندازی بیزنس در صنایع کلیدی در استان نیز 3 امتیاز دارد.

– اگر بیزنس در خارج از 3 شهر بزرگ استان (فدریکتون، سنت جانز، مونکتون) باشد 3 امتیاز دارد.

– سرمایه گذاری بین 250 تا 350 هزار دلار: 2 امتیاز

– شناختن قوانین و مقررات راه اندازی بیزنس در استان و آگاهی از اساسنامه 2 امتیاز دارد.

– شناسایی بازار هدف  برای کسب و کار خود 2 امتیاز دارد.

– شناسایی منابع مربوط به کسب و کار 2 امتیاز دارد.

– جذب کسب و کار و فعالیت های تجاری جدید به استان 2 متیاز دارد.

– اتصال استان به بازارهای جهانی و زنجیره ای 2 امتیاز دارد.

– منتقل کردن دانش و فناوری های جدید به استان دارای 2 امتیاز است.

–  افزایش تحقیقات، توسعه و تجاری سازی فنی 2 امتیاز در بر دارد.

شرکت مهاجرتی کاناداپاس - کارآفرینی کانادا - سازگاری با همسر برای کارآفرینی کانادا

سازگاری همسر

اگر همسر فرد متقاضی در این استان تحصیل کرده باشد یا مشغول به کار باشد و نیز دارای حداقل مدرک زبان  CLB5 باشد تا سقف 5 امتیاز می تواند به امتیازات متقاضی اضافه کند.

این امتیازها حداکثر 100 امتیاز است که متقاضی دست کم باید بتواند 65 امتیاز را از این 100 امتیاز کسب کند.

 

مزایا 

-دریافت اقامت دائم کانادا

-امکان نقل مکان به سایر استان های کانادا در صورت عدم تمایل به اقامت در استان نیوبرانزویک به دلیل داشتن اقامت دائم کانادا

-ودیعه پایین نسبت به سایر استانهای کانادا

-امکان پس گرفتن ودیعه در صورت راه اندازی کسب وکار توسط متقاضی

-امکان داشتن سفرهای توریستی قبل از مهاجرت

-سیستم امتیاز بندی ساده در مقایسه با سایر استان های کانادا

طرح کارآفرینی کانادا ، استان بریتیش کلمبیا

درباره استان بریتیش کلمبیا

این استان غربی‌ترین استان کانادا و در کنار اقیانوس آرام قرار دارد که نزدیک به 5 میلیون نفر جمعیت دارد. مساحت این استان به اندازه جمع مساحت کشورهای فرانسه، آلمان و هلند است.  بخش مهمی از جمعیت استان را، مهاجران تشکیل می‌دهند. سالانه در حدود ۳۵۰۰۰ نفربه عنوان مهاجر وارد این استان می‌شوند. استان بریتیش کلمبیا با داشتن یک محیط طبیعی غنی، جمعیت متنوع فرهنگی و اقتصادی با ثبات، فرصت های سرمایه گذاری در بسیاری از بخش های صنعت را ممکن می سازد. گسترش اقتصاد دانش محور ، توسعه منابع طبیعی، بهره برداری از جاذبه های گردشگری، فرهنگ پویا و افزایش زیرساخت های استان ، همگی فرصت های مناسبی را برای سرمایه گذاران در این استان کانادا را فراهم می کنند.

در این مقاله برآنیم شما را با سرمایه گذاری در استان بریتیش کلمبیا آشنا کنیم .با ما همراه باشید.

معرفی برنامه‌های کارآفرینی در بریتیش کلمبیا

 1. برنامه اصلی استان
 2. برنامه منطقه ای استان

1-برنامه اصلی استان BC یا مهاجرت از طریق کارآفرینی کانادا در بریتیش کلمبیا (BC Entrepreneur Base Category)

این برنامه در ایران با نام برنامه ۲۰۰ هزار دلاری شناخته می‌شود. در این برنامه امکان سرمایه گذاری در تمام مناطق بریتیش کلمبیا هست، ولی هر منطقه در سیستم امتیاز شماری امتیاز خود را دارد.

 این برنامه ، یکی از برنامه های استانی بریتیش کلمبیا است که سیستم ثبت نام آن  منحصر به فرد است. این سیستم مشابه سیستم اعلام تمایل (EOI System) می باشد. متقاضیان که ثبت نام کرده اند و دارای شرایط مورد نظر باشند،  ابتدا از سوی استان دعوت نامه دریافت می کنند و درخواست خود را ارسال می کنند. در مرحله بعد، افراد  پذیرفته شده ، اجازه کار دریافت می کنند و اگر کسب و کار راه اندازی شده، طبق معیارهای مورد نظر استان باشد، متقاضیان اجازه دارند، درخواست اقامت دائم نمایند.

این برنامه برای کسانی که تمایل به زندگی در بریتیش کلمبیا را دارند و می خواهند در این استان سرمایه گذاری کنند و کسب و کار خود را  راه اندازی کنند ، می تواند منجر به اقامت دائم گردد.

حداقل شرایط مورد نیاز کارآفرینان

 • داشتن دارایی یا تمکن مالی :دارایی خالص  شخص متقاضی باید معادل با حداقل 600 هزار دلار  کانادا باشد که به نام داوطلب یا همسر وی باشد و به صورت قانونی به دست آمده باشد . شخص باید بتواند با مدارک مربوطه آن را اثبات نماید.
 • سرمایه گذاری : میزان این سرمایه گذاری باید حداقل 200،000 دلار کانادا باشد.
 • مدرک تحصیلی : متقاضی باید دست کم دارای یک مدرک تحصیلی (دیپلم به بالا ) و سابقه مدیریتی فعال با مالکیت 100% طی 3 سال از 5 سال گذشته باشد.
 • سابقه ی کار : داوطلب باید دانش لازم برای راه اندازی کسب و کار خود در استان بریتیش کلمبیا را داشته باشد. شرایط این سابقه کار به شرح زیر است:
 1. 3 سال سابقه مالکیت و مدیریت یا 4 سال سابقه مدیریت ارشد یا ترکیبی از حداقل یک سال سابقه ی کار به عنوان مالک یا  مدیر کسب و کار و حداقل 2 سال سابقه کار به عنوان مدیر ارشد کسب و کار
 2. مدیریت فعال و مستمر کسب و کار راه اندازی شده
 3. فراهم آوردن حداقل یک فرصت شغلی برای شهروندان کانادایی یا مقیمان دائم آن

 شرایط مورد نیاز برای برنامه کارآفرینی کانادا ، بریتیش کلمبیا

شرایط لازم برای متقاضیان کارآفرینی کانادا :

 

 • مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی (حداقلCLB4  یا بالاتر )
 • اقامت قانونی در کشوری که در آن زندگی می کند.
 • داشتن حداقل 600،000 دلار دارایی خالص شخصی

نکته: عدم ارائه مدارک مورد نیاز برای  اعلام اموال و منابع تأمین آن ها ممکن است موجب رد درخواست شود.

 • داشتن سابقه کاری حداقل 3 سال در سمت مالک  و مدیر یا حداقل 4 سال یا بیشتر به عنوان مدیر ارشد و یا ترکیبی از 1 سال تجربه مالک یا مدیر و حداقل دو سال تجربه مدیریت ارشد(در 10 سال اخیر).
 • مدرک تحصیلی بالاتر از دیپلم یا مالکیت 100 %  کسب و کار در 3 سال از 5 سال گذشته .
 • اگر متقاضی دعوت نامه دریافت کند، باید مدرک تحصیلی خود را ارائه کند و این امکان وجود خواهد داشت، از او یک گزارش ارزیابی مدرک  بخواهند.
 • ارائه جزئیات مفاهیم کسب و کار

نکته: اگر متقاضی موفق به دریافت دعوت نامه  شود، باید نشان دهد که کسب و کار پیشنهادی وی با  کسب و کار اعلام شده  او در زمان ثبت نام، هماهنگ است و  شرایط  و چگونگی موفقیت آن در بریتیش کلمبیا را نشان دهد.

 • نشان دادن این که شخص متقاضی در طول  18ماه، حداقل 200،000 دلار در کسب و کار پیشنهادی خود، سرمایه گذاری خواهد کرد.
 • نشان دادن این که کسب و کار پیشنهادی حداقل یک فرصت شغلی برای شهروندان و مقیمان دائم کانادا ایجاد خواهد کرد.

 

شرایط مفاهیم کسب و کار برای کارآفرینی کانادا :

 

در صورت دریافت  دعوت نامه متقاضی باید این مسأله را اثبات کند که کسب و کاری که خریداری کرده و یا تأسیس خواهد کرد، بر رشد اقتصادی استان تاثیر مثبت خواهد داشت، همچنین، متقاضی باید اثبات کند که مالک یک سوم کسب و کار است و اگر کمتر باشد او،  باید حداقل مبلغ1 میلیون دلار را برای برای خرید سهام خود سرمایه گذاری نماید.

اگر متقاضی بخواهد یک فرانچایز بخرد، ممکن است تحت برنامه کارآفرینی پذیرفته شود در صورتی که بسیار خوب آن را تاسیس کرده باشد و برنامه بهبود و گسترش آن را نیز ارائه کند.

مشاغل فصلی تنها در صورتی پذیرفته می شوند که همه شرایط برنامه کارآفرینی را داشته باشند و دست کم به مدت 8 ماه از سال فعال باشند.

حداقل شرایط سرمایه گذاری برای کارآفرینی کانادا :

 

متقاضی کارآفرینی، باید مبلغ 200،000 دلار کانادا را در یک کسب و کار پیشنهادی در بریتیش کلمبیا در مدت 610 روز(20 ماه) پس از رسیدن به بریتیش کلمبیا سرمایه گذاری کند و این سرمایه گذاری باید از دارایی های شخصی متقاضی باشد.

عوامل مهم و نحوه ی امتیاز بندی

حداکثر امتیاز موجود این بخش، 20 امتیاز است و داوطلبین باید حداقل 8 امتیاز از این بخش به دست آورند.

سابقه ی مالکیت یا مدیریت کسب و کارمدت زمانامتیازات
61 ماه یا بیشتر20
48 تا 60 ماه15
37 تا 48 ماه12
25 تا 36 ماه6
12 تا 24 ماه4
کمتر از 12 ماه0
سابقه ی مدیریت ارشد            بالای 6 سال12
49 تا 60 ماه8
24 ماه تا 48 ماه4
کمتر از 24 ماه0

 دارایی خالص  شامل منقول ویا غیر منقول متقاضی باید حداقل 600،000 دلار کانادا باشد. بیشترین امتیاز برای این بخش  امتیاز 12 است و حداقل امتیاز کسب شده باید 5 امتیاز باشد.

مجموع دارایی نقدیامتیاز
بیش از 400هزار دلار6
بین 200 تا 400هزار دلار کانادا3
بین 50تا200هزار دلار کانادا1
کمتر از 50 هزار دلار کانادا.
مجموع دارایی غیر نقدیامتیاز
بیش از 5 میلیون دلار کانادا6
بین 2 تا 5 میلیون دلار کانادا5
بین 800 تا 2 میلیون دلار کانادا3
بین 600تا 800 هزار دلار کانادا1
زیر 600 هزار دلارکانادا0

حداکثر امتیاز موجود در این بخش 20 امتیاز است. حداقل 8 امتیاز از این بخش باید کسب شود.نحوه امتیاز بندی آن به شکل زیر است.

سرمایه گذاری های شخصی واجد شرایط            امتیاز
8،000،000 دلار و بیشتر20
4،000،000 تا 799،999 دلار16
2،000،000 تا 3،999،999 دلار14
1،000،000 تا 1،999،999 دلار12
600،000 تا 999،999 دلار11
400،000 تا 599,999 هزار دلار10
بین 200،000 تا 399.999 هزار دلار8
کمتر از 200،000  دلار0

 این بخش براساس فرصت های شغلی ایجاد شده (در صورت خرید بیزنس) و یا  مشاغل حفظ  شده حساب  می‌شود.

بیشترین امتیاز قابل کسب از این بخش، 20 است. متقاضیان باید  بتوانند حداقل یک شغل ایجاد  کنند و 8 امتیاز کسب کنند تا واجد شرایط باشند. نحوه امتیاز بندی آن را در جدول زیر ملاحظه می ‌کنید.

تعداد مشاغل  FTE ایجاد و یا حفظ شدهامتیاز
20 و بیشتر20
10 تا 1916
7 تا 914
613
512
411
310
29
18
کمتر از 10

متیاز این بخش بستگی به این دارد که بیزنس شما در کدام منطقه و یا شهر استان واقع است.

 

جمعیت  شهرامتیاز
بیش از 500 هزار نفر0
بین 200 تا 500 هزار نفر1
بین 200 تا 100 هزار نفر3
بین 70 تا 100 هزار نفر6
بین 60 تا 70 هزار نفر8
35 تا 60 هزار نفر10
زیر 35 هزار نفر12

در صورتی که فرد متقاضی 3 سال از 5 سال گذشته، مالک 100 درصد کسب و کار خود بوده باشد، از این بخش 4 امتیاز کسب می کند. مالکیت 100% ممکن است میان متقاضی، همسر و فرزندانش تقسیم شده باشد.

حداکثر امتیاز این بخش 32 است اما حداقلی برای امتیاز دریافتی در این بخش مشخص نشده است.  به جز سطح زبانCLB 4   که جباری شده، سایر فاکتورها در این بخش اجباری نیستند و فقط توانایی متقاضی را برای زندگی و تطابق، در بریتیش کلمبیا نشان می دهند.

معیارها

سطح مهارتامتیاز
CLB 5 و بالاتر4
CLB 42
CLB 3 یا کمتر0
تحصیلاتامتیاز
فوق لیسانس یا دکتری8
لیسانس5
دیپلم یا کاردانی2
تحصیلات متوسطه و یا کمتر

 

0
سنامتیاز
65 به بالا0
55-644
45-546
35-448
25-344
کمتر از 250
سفرامتیاز
1تا 3 سال قبل1
1تا 3 سال قبل ولی بدون بازدید ازمحل بیزنس پیشنهاد شده2
سفر در طی یک سال بوده و بازدید محل بیزینس انجام شده4
نداشتن سفر0
سابقه کار و تحصیل در کاناداامتیاز
ندارد0
دارد8

امتیازبندی بیزنس پلن

داوطلبین باید توصیفی خلاصه در رابطه با بیزنس پیشنهادی خود ارائه کنند. بیزنس پلن  پیشنهادی توسط PNP BC مورد ارزیابی قرار می گیرد و باید نشان دهد که این بیزینس چه کاری خواهد کرد وچگونگی آن را توضیح دهدو نیز بتواند محصولات و خدماتی که ارائه خواهد داد، را توصیف کند. موقعیت های شغلی و وظایف آن ها را و این که شرایط متقاضی چگونه مناسب آن خواهد بود را، در این طرح معرفی کند. همچنین به این که این بیزنس چگونه سودآور خواهد بود،  بپردازد همچنین نیازهای پرسنل را توصیف و تحلیل کرده باشد.

تحقیقات عمومی بازار نباید در بیزنس پلن قرار گیرد. بیزنس پلنی که تهیه و ارائه شده بر اساس عوامل زیر امتیاز بندی می شود که هر کدام از این فاکتورها هر کدام بر اساس عوامل متعدد بررسی و امتیاز بندی می شوند.

بیزنس پلنامتیاز
امکان پذیری تجاری            تا سقف 30 امتیاز
قابلیت انتقال مهارت هاتا سقف 20 امتیاز
منافع اقتصادیتا سقف 30 امتیاز 

 

 1. برنامه منطقه ای استان بریتیش کلمبیا Pilot) BC PNP Entrepreneur Immigration Regional )  

 

برنامه منطقه ای استان بریتیش کلمبیا که در حال حاضر به صورت موقت شروع به کار کرده است با نام برنامه ۱۰۰ هزار دلاری شناخته می‌شود. این روش مهاجرتی جدید، برای افراد غیرکانادایی مناسب است که می خواهند  کسب و کار خود را در مناطق کوچک تر و با جمعیت کمتراین استان تاسیس کنند. هدف این برنامه، حمایت از مناطق کم جمعیت تر و جبران کردن جمعیت کم این جوامع  است  که در اثر مهاجرت نیروهای جوان این مناطق به شهرهای بزرگ تر دچار کمبود جمعیت شده اند، می باشد تا موجبات بهبود اقتصاد محلی این مناطق را فراهم آورد.

مناطق مورد نظر استان بریتیش کلمبیا برای ایجاد بیزنس  شامل موارد زیر است:

 

 • Cariboo
 • Kootenay
 • Mainland/Southwest
 • Nechako
 • North Coast
 • Northeast
 •   Thompson-Okanagan
 •  Vancouver Island/Coast

شرایط مورد نیاز 

 1. حداقل 300،000 دلار دارایی خالص
 2. مالکیت یک بیزنس  فعال و یا تجربه مدیریت ارشد در 5 سال گذشته به صورت
 • 3 سال و یا بیشتر تجربه مالک و مدیر
 • 4سال و یا بیشتر تجربه مدیر ارشد
 • ترکیبی از حداقل 1 سال به عنوان مالک و مدیر و حداقل 2 سال به عنوان مدیر ارشد
 1. مهارت زبان انگلیسی و یا فرانسه CLB 4 
 2. ارائه  بیزنس پلن  در یکی از مناطق شرکت کننده در برنامه
 3. داشتن مدرک تحصیلات عالی و یا تجربه مالکیت 100% و مدیریت برای حداقل 3 سال از 5 سال گذشته
 4. نشان دادن مالکیت حداقل 51 درصد بیزنسی که قرار است راه اندازی کند
 5. سرمایه گذاری به میزان حداقل 100،000 دلار کانادا در یکی از بیزنس های واجد شرایط

یکی از الزامات این برنامه، سفر اکتشافی به منطقه ای  است که داوطلبین قصد دارند کسب و کار خود را در آن راه اندازی کنند. هدف از این سفر، دریافت معرفی نامه منطقه است.

پس از ثبت درخواست  توسط شخص داوطلب  برای دریافت معرفی نامه به استان، وی  می بایست در سیستم آنلاین بریتیش کلمبیا ثبت نام کند و اطلاعات خواسته شده شامل سابقه کار، تحصیلات، سطح زبان، دارایی خالص و جزئیات مربوط به بیزنس  پیشنهادی  خود را در این سیستم ارائه کند.  پس از ثبت نام متقاضی امتیاز بندی می شود.

 نحوه امتیازدهی

امتیازبندی اطلاعات اعلام شده توسط داوطلب

بخش های امتیازدهیامتیاز
تجربه کار و مالکیت

 

24
دارایی خالص6
میزان سرمایه گذاری شخصی10
مشاغل ایجاد شده15
جمعیت منطقه6
منطقه انتخابی12
سازگاری67

امتیازات مربوط به  ایده بیزنس

دوام تجاری30 امتیاز
تجربیات قابل انتقال15
سود اقتصادی15

* حداکثر امتیاز  قابل کسب در این سیستم 200 امتیاز است.

مقایسه برنامه اصلی و برنامه منطقه ای استان بریتیش کلمبیا

 

برنامه اصلیبرنامه منطقه ای
تجربه بیزینسی            3سال در 10سال گذشته تجربه مالکیت بیزینس یا ۴ سال تجربه مدیریت ارشد یک کسب و کار3سال در 5سال گذشته تجربه مالکیت بیزینس یا ۴ سال تجربه مدیریت ارشد یک کسب و کار
حداقل ارزش خالص کل دارایی۶۰۰ هزار دلارکانادا۳۰۰ هزار دلارکانادا
سرمایه گذاری            حداقل ۲۰۰ هزار دلارحداقل ۱۰۰ هزار دلار
کسب و کار مورد نظر در BCخرید بیزینس فعال یا راه اندازیراه اندازی کسب و کار
محل بیزنس            همه جای بریتیش کلمبیادر مناطق کم جمعیت
سفر اکتشافیاجباریاجباری
آزمون زبان انگلیسی            الزامی نیستحداقل نمره حدود آیلتس ۴
امکان اقدام شراکتیوجود داردوجود ندارد
نیاز به مصاحبه با اداره مهاجرت استاندارد
تحصیلات            یک مدرک پس از دیپلم و در غیر اینصورت مالکیت صد در صد کسب و کار در سه سال از پنج سال گذشته

افرادی که گواهی تأییدیه استان  برای آنها از سوی برنامه استانی بریتیش کلمبیا صادر نمی شود :

 • افرادی که به کانادا  ممنوع الورود باشند .
 • افرادی که در کشور محل زندگی خود، اقامت قانونی نداشته باشند.
 • افرادی که در کانادا اقامت قانونی ندارند.
 • افرادی که اقامت قانونی آنها منقضی شده و اقدامی جهت تمدید آن انجام نداده اند. 
 • افرادی که در کانادا بدون مجوز مشغول به کارند.
 • افرادی که سابقه پرونده پناهندگی نامشخص دارند. 
 • افرادی که از کانادا اخراج شده اند.

طرح کارآفرینی کانادا ، استان نوا اسکوشیا

درباره نوا اسکوشیا

 

نوا اسکوشیا یکی از چهار استان آتلانتیک کانادا است، با حدود یک میلیون نفر جمعیت که  در شرق ساحل شرقی کانادا  واقع شده است. این استان دارای 3800 جزیره ساحلی به علاوه خاک اصلی خود می باشد. هالیفکس (Halifax) با جمعیت تقریباً 400,000 نفر مرکز سیاسی و بزرگترین شهر این استان است.

استان  نوا اسکوشیا همچنین یکی از اصلی ترین بندرهای دریایی کانادا و محل دسترسی به اقیانوس اطلس است. اقتصاد در این استان بر پایه تولید، ماهیگیری و معدن استوار است. این استان دارای  جنگلداری مدرن و کشاورزی پیشرفته است. بخش اصلی صنعت معدن، مربوط به زغال سنگ  است.

در دهه های اخیر، این استان شروع به استفاده از سکوهای نفتی و گازی کرده است. گردشگری نیز در این استان سهم به سزایی دارد. سالانه بیشتر از یک میلیون نفر از این استان بازدید می کنند که نزدیک به یک چهارم آن ها مربوط به خارج از کانادا هستند.

برنامه مهاجرت به نوا اسکوشیا از طریق کارآفرینی(NSNP)

این برنامه برای افرادی  طراحی شده است که قصد راه اندازی یا خرید یکی از کسب و کارهای موجود  در این استان را دارند که می تواند در نهایت اقامت دائم در نوا اسکوشیا را برای متقاضیان ممکن سازد. این طرح به مالکان با تجربه ی کسب و کار و مدیران ارشدی اختصاص یافته است که قصد زندگی در نوا اسکوشیا را دارند و می خواهند کسب و کار خویش را در آنجا مدیریت کنند.

طرح کارآفرینی NSNP برنامه اقامت موقت به دائم است که متقاضیانی که  تایید شده اند می بایست دست کم  یک سال  به صورت پیوسته قبل از انتخاب برای اقامت دائم کانادا، از طریق مجوز کار معتبر، کسب و کار خود را دراین استان راه اندازی کنند.

متقاضیان این طرح  با پر کردن  یک اظهار علاقمندی یا  EOIبه شکل آنلاین، علاقه خود را  به راه اندازی کسب و کار و سکونت در نوا اسکوشیا  اعلام می کنند. داوطلبین باید  اطلاعات خواسته شده درباره سابقه مالکیت یا مدیریت بیزنس مد نظر و همچنین سطح دانش زبان، تحصیلات، میزان سرمایه گذاری، میزان دارایی، سن، سازگاری و کسب و کار را رائه دهند. فقط متقاضیانی که حداقل فاکتورهای لازم را داشته باشند، می توانند EOI ارائه دهند. داوطلبین بر اساس فاکتورهای مد نظر، ارزیابی و امتیازدهی می شوند.

به افرادی که نمره بالایی کسب کرده اند، با دعوت نامه ITA  که از طرف  اداره مهاجرت نوا اسکوشیا (NSOI) صادر می شود، اطلاع داده می شود که قرار است برای اراائه یک درخواست رسمی به برنامه مهاجرت استانی نوا اسکوشیا (NSNP)  دعوت شوند. افرادی که دعوت به اپلای شده اند،  توسط NSOI  مورد ارزیابی قرار می گیرند. بعد از این ارزیابی ، در صورت واجد شرایط بودن فرد متقاضی، جهت  یک مصاحبه  فردی از طرف  یکی از مقامات رسمی NSOI  با داوطلب تماس گرفته خواهد شد.

  بعد از این تماس نهایتا تا 60 روز برای انجام این مصاحبه فرصت خواهد بود. در صورت موفقیت در مصاحبه متقاضیان موفق به اخذ مجوز کار می شوند و می توانند همراه با خانواده  خود در نوا اسکوشیا ساکن شوند و کسب و کار خود را  طبق بیزنس پلن ارائه شده، حداکثر تا 6 ماه  بعد از ورود، راه اندازی نمایند و همچنین به مدت یک سال آن را مدیریت نمایند.

در صورت تحقق این موارد داوطلب می تواند نامزد دریافت اقامت دائم، توسط استان نوا اسکوشیا شود. مدارک مورد نیاز شخص داوطلب به دپارتمان مهاجرت فدرال کانادا فرستاده می شود و بعد از حدود 6 تا 8 ماه ویزای اقامت دائم برای داوطلب صادر می شود.

فاکتورهای لازم برای متقاضیان طرح کارآفرینی کانادا استان نوا اسکوشیا

 

 • حداقل 21 سال سن
 • حداقل دارایی خالصی معادل با 600 هزار دلار کانادا
 • به دست آوردن  دارایی خالص ارائه شده از طریق روش های قانونی تایید شده توسط متخصصین NSOI
 • حداقل 3 سال سابقه مالکیت کسب و کار از جمله مالکیت 33.33 درصد یا بیشتر از 5 سال سابقه ی کار در نقش مدیریت ارشد کسب و کار طی 10 سال گذشته
 • توافق برسرمایه گذاری حداقل 150 هزار دلار کانادا برای استقرار یا خرید بیزنس در نوا اسکوشیا
 • داشتن حداقل  CLB 5 در هر 4 بخش (شنیدار، گفتار، نوشتار و خواندن)

* موارد زیر تست های معتبر زبان هستند: در انگلیسی (آزمون عمومی CELPIP (و آزمون عمومی زبان انگلیسی بین المللی (آیلتس) و فرانسه آزمون (TEF) می باشند که باید ظرف دو سال از تاریخ ارائه ی EOI اخذ شده باشند.

 • داشتن حداقل دیپلم دبیرستان کانادا یا مدرک بین الللی معادل آن که توسط موسسه ی ارزیابی مدارک آموزشی (ECA)  ارزیابی و ظرف 5 سال قبل از ارائه ی درخواست EOI اخذ شده باشد.
 • داشتن بیزنس پلن و آگاهی کامل از آن
 • موافقت با سکونت در نوا اسکوشیا

 نحوه امتیازبندی طرح کارآفرینی کانادا ، استان نوا اسکوشیا

سن

 

سنامتیاز
21-245
25-327
33-3910
40-447
45-555
بالای 560

 میزان دارایی

 

میزان دارایی خالصامتیاز
بیش از 1.5 میلیون دلار کانادا10
1 تا 1.5 میلیون دلار کانادا7
600 هزار تا 999.999 هزاردلار کانادا5
کمتر از600 هزار دلار کانادافاقد صلاحیت

مالکیت کسب و کار یا سابقه ی مدیریت

 

مالکیت کسب و کار یا سابقه ی مدیریتامتیاز
بیشتر از 5 سال سابقه ی مالکیت کسب و کار (حداقل مالکیت 33.33%) در طی 10 سال گذشته35
بیشتر از 5 سال سابقه ی کار در سمت مدیریت ارشد کسب و کار طی 5 سال گذشته20
3 تا 5 سال سابقه ی مالکیت کسب و کار (حداقل 33.33%) طی 10 سال گذشته20

مدرک تحصیلی

 

مدرک تحصیلیامتیاز
مقطع دکترا (PhD) یا معادل آن25
ارشد یا معادل آن یا مدرک تخصصی در سطح دانشگاه برای ورود به حرفه23
کارشناسی(وره های سه سال به بالا یا معادل آن)21
کاردانی(دوره ی دو ساله یا معادل آن )19
مدرک کالج یک ساله12
مدرک متوسطه ی کانادا یا معادل آن8

 

 

 

مهارت های زبان انگلیسی یا فرانسه

 

زبان رسمی اولامتیازات
 گفتارشنیدارخواندننوشتارکل
CLB 5555520
CLB 6666624
CLB 7 یا بالاتر777728

 

 

* نمره کمتر از CLB 5 فاقد صلاحیت برای اپلای کردن می باشد.

 

زبان رسمی دومامتیاز
حداقل سطح CLB 5 در هر چهار مهارت7

عوامل سازگاری در طرح کارآفرینی کانادا ، استان نوا اسکوشیا

که خود شامل فاکتورهای زیر است.

اگرداوطب یک دوره ی تحصیلی حداقل دو ساله در سطح دبیرستان یا آموزش های عالی در نوا اسکوشیا را گذرانده باشد 15 امتیاز برای وی خواهد داشت.

تحصیلات  باید تمام وقت (حداقل 15 ساعت درسی در هفته) بوده باشد و نیز در این دوره ی تحصیلی در نوا اسکوشیا، وضعیت تحصیلی خوبی داشته باشد.

اگر همسر داوطلب حداقل یک دوره ی تحصیلی تمام وقت (در یک دوره ی حداقل دو ساله) در سطح دبیرستان یا آموزش عالی را در نوا اسکوشیا گذرانده باشد، شامل 5 امتیاز خواهد بود

اگر داوطلب حداقل یک سال سابقه ی کار تمام وقت در نوا اسکوشیا دارد که در لیست مشاغل سطح 0، A یا B در لیست ملی مشاغل کانادا (NOC 2011) ذکر شده باشد و کارش دارای مجوز کار معتبر برای کار کردن در کانادا باشد، 15 امتیاز برای وی به همراه خواهد داشت.

در صورتی که همسر داوطلب حداقل یک سابقه ی کار تمام وقت یک ساله  ودارای مجوز کار معتبر یا با داشتن مجوز کار در کانادا در نوا اسکوشیا داشته باشد، 5 امتیاز در بر دارد.

چنان چه همسر متقاضی در هر چهار مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی (گفتار، شنیدار، خواندن و نوشتار) دارای سطح مهارت CLB 4 باشد، 5 امتیاز کسب خواهد کرد.

چنان چه فرد متقاضی یا همسروی ، اقوام نزدیک  شامل والدین ، پدربزرگ و مادر بزرگ ، برادر یا خواهر، دایی، عمو، خاله،عمه،خواهرزاده وبرادرزاده داشته باشند که حداقل یک سال  به صورت پیوسته شهروند کانادا یا ساکن دائم نوا اسکوشیا بوده باشند و سن آنها بالاتر از 19 سال باشد، شامل 5 امتیاز خواهد بود.

میزان سرمایه گذاری در نوا اسکوشیا

 

میزان سرمایه گذاریامتیاز
کمتر از 150 هزاردلار کانادافاقد صلاحیت
150 هزار تا 300 هزاردلار کانادا10
بیش از 300 هزاردلار کانادا15

 اولویت های اقتصادی نوا اسکوشیا

 

اولویت های اقتصادی نوا اسکوشیاامتیاز
بیزنس های با رویکرد صادراتی5
بیزنس در خارج از منطقه ی هالیفکس باشد5
جانشینی کسب و کار5

متقاضیان غیرقابل قبول چه کسانی هستند؟

 

 • افرادی که مدعی پناهندگی به کانادا بوده اند.
 • افرادی که به کانادا ممنوع الورود باشند.
 • افرادی که به صورت غیر قانونی در کانادا حضور دارند.
 • افرادی که دستور اخراج آن ها صادر شده است.( توسط IRCC یا آزانس خدمات برون مرزی کاناد)
 • سرمایه گذارانی که در بیزنس خود مشارکت محدود دارند و در آن فعالیت روزانه مدیریتی ندارند.

مزایای طرح کارآفرینی کانادا ، استان نوا اسکوشیا

 

 • نداشتن محدودیت سنی
 • امکان زندگی در شهر بسیار خوش آب و هوا و زیبای هالیفاکس و شهرهای اطراف آن
 • نیاز نداشتن به ویزای توریستی برای شروع پروسه پرونده
 • گرفتن ویزای کار بدون پرداخت کردن ودیعه
 • رایگان بودن بررسی مدارک توسط بخش اداره مهاجرت نوا اسکوشیا

اگر قصد دارید به کشور کانادا سفر کنید و یا قصد مهاجرت به کانادا را دارید توصیه میکنیم از موسسات معتبر اقدام کنید و در صورتی که قصد اقامت دائم دارید و کشور کانادا برای زندگی انتخاب شماست از وکلای درست کار کمک بگیرید  تا در فرایند دریافت اقامت کانادا و مهاجرت به کانادا مشکلی برایتان به وجود نیاید. برای کسب اطلاعات مفید به سفارت کانادا در ایران مراجعه کنید.از مهم ترین شهر های کانادا تورنتو است که پرجمعیت ترین شهر کاناداست و از روی نقشه کانادا میتوان فهمید که مرکز استان آنتاریو است که جزو بهترین شهرهای کانادا برای ایرانیان است.

چند سوال کوتاه در مورد کارآفرینی کانادا ، نیوبرانزویک

برنامه کارآفرینی کانادا در استان نیوبرانزویک چگونه است

برنامه مهاجرت استانی نیوبرانزویک (NBPNP) توسط سازمان PETL تنظیم و ارزیابی می شود.این برنامه شامل 2 اقدام زیر می باشد.

 • اقدام جهت تشکیل پرونده برای دریافت دعوتنامه استانی
 • ارسال پرونده برای دریافت اقامت دائم کانادا

شرایط اقدام برای برنامه مهاجرت کارآفرینی کانادا استان نیوبرانزویک چه مواردیست؟

 1. سن: سن متقاضی باید بین 22 تا 55 سال باشد.
 2. تحصیلات: حداقل دارای مدرک کاردانی که معادل دو سال بعد دیپلم است .
  سطح دانش زبان: حداقل سطح زبان خواسته شده نمره CLB5 است.
 3. دارایی: حداقل داشتن 600.000 دلار کانادا که حداقل 300.000 آن بصورت پول نقد یا مانده حساب باشد.
 4. مدیریت: حداقل داشتن 3 سال نقش مدیریتی بعنوان مدیر و صاحب کسب و کار و یا داشتن 5 سال سابقه کار به عنوان مدیرارشد و رده بالای کسب و کار
 5. داشتن بیزنس پلن: این طرح تجاری باید نشان دهد که می تواند تاثیر مثبتی روی اقتصاد این استان داشته باشد و هر چه این تاثیر بهتر و بیشتر باشد، پرونده در اولویت بیشتری برای آفیسر خواهد بود

مجموعه مهاجرتی کاناداپاس از شما دعوت میکند، فرم ارزیابی رایگان را به دقت تکمیل کرده، سوابق و افتخارات خود را نیز ذکر بفرمایید.

فرم ارزیابی رایگان

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده،ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی مجموعه جناب حلاج پور ممکن بوده و توصیه می شود.
مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کانادپاس و کاریابی بین المللی مهیار مسئولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسوولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.