ساسکاچوان کانادا کجاست؟ ساسکاچوان یکی از استان های کشور کانادا است و تنها استان این کشور است که هیچ گونه مرز طبیعی ندارد. آب و هوای ساسکاچوان سرد است و همین مسئله سبب شده است تا این استان با وجود وسعت زیاد، یکی از استان های کم جمعیت در کشور کانادا باشد. بنابر این جمعیت کم این استان نشان از کمبود امکانات در این استان نیست.

  • کشور :  کانادا
  • مرکز: رجاینا
  • بزرگ‌ترین شهر: ساسکاتون
  • زبان رسمی: انگلیسی
  • مساحت کل: ۶۵۲٬۰۰۰ کیلومتر مربع (۲۵۱٬۷۰۰ مایل مربع)

شرایط مناسب تحصیل در این استان بسیاری از دانشجویان را به سمت آن سوق می دهد و در برخی از مواقع این دانشجویان زندگی خود را در این استان ادامه می دهند اما معمولا دانشجویان تلاش می کنند تا برای ادامه زندگی به استان دیگری مهاجرت کنند تا بتوانند بهترین شرایط را برای زندگی خود رقم بزنند.

البته شرایط کار در ساسکاچوان نیز می تواند برای بسیاری جذاب باشد به همین دلیل است که در ادامه به بررسی این موضوع نیز خواهیم پرداخت. هدف از نگارش این مقاله آشنایی هرچه بیش تر شما با استان ساسکاچوان است با این وجود در صورتی که تمایل به مهاجرت به کشور کانادا دارید، حتما با مشاورین ما در ارتباط باشید.

نگاهی اجمالی به استان ساسکاچوان

ساسکاچوان با مساحتی بالغ بر 651900 کیلومتر مربع هفتمین استان وسیع کشور کانادا است و6.5% از مساحت این کشور را پوشش داده است. 59366 کیلومتر مربع از سطح این استان را زمین های آبی تشکیل داده است که حدود 9.1% از مساحت این استان است. شهر رجینا مرکز سیاسی استان ساسکاچوان است اما ساسکاتون به عنوان بزرگ ترین شهر این استان شناخته می شود. از نظر اقتصادی نیز ساسکاچوان پنجمین استان مهم کانادا از نظر تولید ناخالص داخلی است.

تردیدی وجود ندارد که یکی از مهم ترین موضوعاتی که درباره هر زیستگاه باید به آن توجه داشت، جمعیت و تحولات روند جمعیتی در آن است. آخرین سرشماری صورت گرفته در کانادا در سال 2016 انجام پذیرفته است و سرشماری رسمی بعدی نیز مربوط به سال 2021 خواهد بود. بر اساس آخرین سرشماری انجام گرفته در سال 2016، جمعیت استان ساسکاچوان 1098352 نفر اعلام شده است اما احتمالات جمعیتی در پاییز 2020 نشان می دهد که جمعیت این استان به 1177884 نفر افزایش پیدا کرده است. بنا بر این تراکم جمعیتی در این استان معادل 1.86 کیلومتر مربع است. در نمودار زیر به بررسی تحولات جمعیتی استان ساسکاچوان در یک سال گذشته پرداخته ایم.

تحولات جمعیتی ساسکاچوان در سال 2019 و 2020

نمودار فوق به خوبی نشان می هد که جمعیت این استان از انتهای سال 2019 بیش تر شده است اما با شیوع بیماری کرونا در سال 2020، درصد قابل توجهی از جمعیت این استان به سایر نقاط کانادا مهاجرت کرده اند. در ادامه به بررسی تحولات جمعیتی شهرهای مختلف ساسکاچوان در طول سرشماری های 2011 و 2016 خواهیم پرداخت.

تحولات جمعیتی شهرهای مختلف ساسکاچوان در طول سرشماری های 2011 و

آب و هوای ساسکاچوان کانادا

از نظر آب و هوایی، ساسکاچوان یکی از استان های چهار فصل در کشور کانادا است. اما سرمای هوا حتی در شب های تابستانی قابل لمس است. زمستان های ساسکاچوان برای بسیاری از افراد طاقت فرسا است به طوری که دمای هوا در این استان به طور میانگین کم تر از 10- درجه سانتی گراد است. میانگین دمای هوا در روز های تابستانی در ساسکاچوان از 12 تا 22 درجه سانتی گراد متغیر است اما در طول شب می توان انتظار دمایی کمتر از 10 درجه سانتی گراد را داشت. نمودار زیر، متوسط دمای هوا در روز و شب های ساسکاچوان را نشان می دهد.

نمودار متوسط دمای هوا در روز و شب های ساسکاچوان

نقشه ساسکاچوان

بررسی هزینه های زندگی در ساسکاچوان

یکی از مواردی که حتما در رابطه با زندگی در ساسکاچوان باید به آن توجه داشت، هزینه های زندگی در این استان است. در بخش قبل اشاره کردیم که شهرهای استان ساسکاچون جمعیت چندانی را در خود جای نداده اند بنا بر این شهرهای چندان مهمی در این استان وجود ندارد مگر شهرهای رجینا به عنوان مرکز سیاسی و شهر ساسکاتون به عنوان بزرگ ترین شهر این استان.

مطابق با قوانین کار در ساسکاچوان، حداقل درآمد کار در این کشور به گونه ای محاسبه شده است که شهروندان این استان به راحتی بتوانند حداقل های زندگی خود را تامین کنند اما مسئله مهم هزینه هایی است که دانشجویان با آن در این شهر ها روبرو خواهند شد. دانشجویان خارجی در کانادا اجازه خواهند داشت تا 20 ساعت در هفته ضمن تحصیل خود کار قانونی انجام دهند و از این طریق هزینه های زندگی خود را تامین کنند. در جدول زیر، هزینه های زندگی در دو شهر رجینا و ساسکاتون را مورد بررسی قرار خواهیم داد تا بتوانید تفاوت های زندگی در این دو شهر را از نظر هزینه های زندگی بهتر متوجه شوید.

هزینه های زندگی در دو شهر رجینا و ساسکاتون

به گزارش سایت numbeo، هزینه زندگی یک فرد مجرد در شهر ساسکاتون در حدود 1152$ دلار کانادا در ماه است و هزینه زندگی برای یک خانواده 4 نفره در این شهر در حدود 4028$ دلار کانادا محاسبه شده است. هزینه زندگی در شهر رجینا اما با اندکی اختلاف بیش تر از ساسکاتون است به طوری که برای زندگی یک فرد مجرد در این شهر می توان انتظار هزینه ای در حدود 1155$ دلار کانادا را داشت و هزینه های ماهانه زندگی یک خانواده چهار نفره در این شهر نیز در حدود 4118$ دلار کانادا تخمین زده می شود.

به غیر از هزینه های ذکر شده، یکی از مهم ترین هزینه هایی که هر فرد یا خانواده با آن در هر نقطه ای از جهان روبرو می شود، هزینه های مربوط به اجاره مسکن است. اجاره یک مسکن با یک اتاق خواب در مرکز شهر ساسکاتون می تواند 900 تا 1450$ دلار کانادا هزینه در بر داشته باشد و هزینه خانه ای مشابه خارج از مراکز شهری در حدود 750 تا 1205$ دلار کانادا ارزیابی می شود. اجاره خانه ای با سه اتاق خواب در مراکز شهری این شهر، 1350 تا 2200$ دلار کانادا و خارج از مراکز شهری 1200 تا 1800$ دلار کانادا برآورد می شود.

در شهر رجینا اما می توان با پرداخت هزینه ای در حدود 800 تا 1200$ دلار کانادا خانه ای با یک اتاق خواب خارج از مراکز شهری اجاره کرد اما برای اجاره خانه ای در مراکز شهری با یک اتاق خواب باید 850 تا 1300$ دلار کانادا در نظر داشت. اجاره خانه ای با سه اتاق خواب در مرکز شهری رجینا حدود 1500 تا 2500$ دلار کانادا هزینه در بر خواهد داشت و اجاره بهای یک خانه مشابه خارج از مراکز شهری را می توان در حدود 1400 تا 2500$ دلار کانادا ارزیابی کرد.

ساسکاچوان: زبان رسمی

در ساسکاچوان، مردم در روابط شخصی خود با زبان‌های مختلفی با هم ارتباط برقرار می‌کنند؛ اما موقع مراجعه به ادارات و مراکز آموزشی باید به زبان انگلیسی صحبت کنند.

رفتار مردم ساسکاچوان با مهاجران

با توجه به سیاست کلی کانادا در جذب متخصصین و سرمایه‌گذاران از سر تا سر دنیا به کانادا، رفتار مردم مخصوصا شهروندان ساسکاچوان با مهاجرین مودبانه است. مهاجران در ساسکاچوان برای به دست آوردن موقعیت‌های شغلی، با سایر شهروندان وارد رقابت می‌شوند و کارفرمایان نیز تبعیض نژادی و جنسیتی را مبنای استخدام قرار نمی‌دهند. ممکن است در روزهای اول سکونت در ساسکاچوان، کمی احساس غربت کنید؛ اما با گذشت زمان و آشنایی با دوستان جدید، از زندگی در کانادا لذت خواهید برد.

همه چیز درباره شرایط تحصیل در ساسکاچوان

یکی از مهم ترین دلایل مهاجرت به کانادا، مهاجرت از طریق تحصیل در این کشور است. متقاضیان ویزای تحصیلی کانادا باید با توجه به شرایط خود و رزومه تحصیلی شان دانشگاه مناسبی را انتخاب کنند تا آسودگی بیش تری برای اخذ پذیرش داشته باشند. ساسکاچوان نیز جایگاه مناسبی برای تحصیل در کانادا به شمار می رود. درصد قابل توجهی از دانشگاه های استان ساسکاچوان در شهر رجینا واقع شده اند اما مهم ترین دانشگاه این استان در شهر ساسکاتون واقع شده است.

دانشگاه ساسکاچوان به عنوان بهترین دانشگاه این استان در جایگاه 465 جهانی قرار دارد و یکی از بهترین دانشگاه های کشور کانادا است. دانشگاه رجینا نیز دومین دانشگاه مطرح این استان است. دانشگاه ملی کانادا در رجینا نیز سومین دانشگاه موجود در این استان است.

علاوه بر دانشگاه های یاد شده، سه کالج نیز در این استان فعالیت دارند. کالج های لوتر و کمپیون که در دانشگاه رجینا قرار دارند در شهر رجینا ساخته شده اند و کالج سنت توماس مور نیز در شهر ساسکاتون از دیگر مراکز علمی معتبر در استان ساسکاچوان است.

دانش آموزان نیز در ساسکاچوان این اجازه را پیدا می کنند که در مدارس این کشور به تحصیل بپردازند و مانعی از این نظر برای شهروندان خارجی وجود ندارد.

همه چیز درباره کار در ساسکاچوان

یکی از مهم ترین دلایل مهاجرت به کانادا آن است که در انتها، فرد به شغل مورد نظر خود دست پیدا کند و از این طریق بتواند اقامت دائمی خود در کانادا را ممکن سازد. بر اساس قوانین کار در استان ساسکاچوان، حداقل سن در نظر گرفته شده برای کار 16 سالگی است اما افراد با 14 سال سن نیز می توانند با دارا بودن از شرایط خاص در این استان مشغول به کار شوند. این افراد تنها می توانند به استخدام افراد (حقوقی یا حقیقی) درآیند که پیش تر مجوز های کافی در این رابطه را دریافت کرده باشند.

بر اساس قوانین تصویب شده در اکتبر 2020، دستمزد نیروی کار در ساسکاچوان 11.45$ دلار کانادا در ساعت تعیین شده است. برخی از مشاغل مشخص مانند باغبانی، پرستاری بچه، برخی از ورزشکاران و غیره لزوما حداقل دستمزد تعیین شده را دریافت نمی کنند.

اگر یک نیروی کار، به محل کار خود فراخوانده شود و مطلع شود کاری برای انجام وجود ندارد، دستمزد خود را دریافت خواهد کرد. همچنین اگر کارفرما از نیروی کار بخواهد محل کار خود را ترک کند، باید حداقل دستمزد سه ساعت کار را به او پرداخت کند. مانند بسیاری از استان های کانادا، حداقل دستمزد کار برای اضافه کاری در ساسکاچوان معادل 1.5 برابر دستمزد کار ساعتی است.

پارک وانوسکوین در ساسکاچوان

برنامه اسکیل ورکر کانادا (Skilled Worker) برای نیروهای کار ماهر فدرال است تا کمبود نیروی کار متخصص در کانادا جبران شود.

مکان های دیدنی در استان ساسکاچوان

استان ساسکاچوان مملو از موزه های دیدنی است و البته مناظر طبیعی بسیار زیادی نیز در این استان وجود دارد. یکی از مناظر دیدنی شهر ساسکاتون، منطقه حفاظت شده بیوِر کریک است. این منطقه با شهر ساسکاتون 13 کیلومتر فاصله دارد اما مکانی بسیار جذاب بخصوص برای افرادی است که به پیاده روی های طولانی مدت علاقمند هستند. مجموعه ای از حیوانات کوچک در این منطقه حفاظت شده زندگی می کنند و تابستان ها نیز حضور پرندگان مهاجر صدایی دلنشین را در محیط طنین انداز می کند.

مسیر پیاده روی رودخانه ساسکاچوان نیز یکی دیگر از مناطق دیدنی در کانادا است که بخشی از آن که طولی به اندازه 20 کیلومتر دارد، بزرگترین شبکه پیوسته پیاده روی در جهان است. در فصل تابستان امکان قایق سواری در مسیر دره میواسین (Meewasin Valley Trail) نیز وجود خواهد داشت.

بازار کشاورزان ساسکاتون نیز یکی از بازارهای سنتی این استان است که سه روز در هفته به صورت محدود فعالیت می کند. در این بازار محلی، تمامی افرادی که محصولاتی محلی تولید کرده اند، محصولات خود را عرضه می کنند. میوه، سبزیجات، غذاهای دریایی، محصولات صنعتی و غیره از جمله محصولاتی است که به وفور در این بازار دیده می شوند.

موزه اوکراینی کانادا، موزه توسعه یافته غربی، پارک وانوسکوین، موزه ری می نیز از جمله موزه هایی هستند که موارد مختلفی از آثار قدیمی و باستانی را به نمایش گذاشته اند. اگر قصد سفر به ساسکاچوان را دارید بهتر است تابستان به این استان سفر کنید تا آب و هوای سرد و خشک این استان در فصل های پاییز و زمستان شما را شگفت زده نکند.

در مقاله ای که پیش روی شما قرار گرفته است، به معرفی استان ساسکاچوان پرداختیم و اطلاعاتی در خصوص این استان در اختیار شما قرار دادیم. اگر قصد سفر یا مهاجرت به کشور کانادا را دارید، می توانید با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید و پرونده مهاجرتی خود را به وکلای ما که مورد تایید اداره مهاجرت کانادا هستند بسپارید.

از نظر آب و هوایی، ساسکاچوان یکی از استان های چهار فصل در کشور کانادا است. اما سرمای هوا حتی در شب های تابستانی قابل لمس است.

ساسکاچوان یا سَسکَچوان، دشت و استان شمالی در غرب کانادا و تنها استان بدون مرز طبیعی این کشور است. مرکز آن رجاینا و بزرگترین شهر آن ساسکاتون است.

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند. بدیهی است برداشت و مشورت های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی مجموعه جناب حلاج پور ممکن بوده و توصیه می شود. مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کاناداپاس و کاریابی بین المللی مهیار مسئولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسئولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.


مهیار حلاج پور

«افتخار داریم که مورد اعتماد شما هستیم»

من مهیار حلاج پور هستم،

عضو رسمی شورای قانون گذاری امور مهاجرت کانادا ICCRC، مشاور رسمی مهاجرت کانادا RCIC یا اصطلاحا وکیل مهاجرت.

زندگی من صرف این می شود که اطمینان حاصل کنم که ممتاز ترین خدمات تخصصی حقوق مهاجرت کانادا را در مجموعه حقوقی مهاجرتی کاناداپاس ارائه می دهیم.

شرکت توسعه بیزینس ،سرمایه گذاری استارت آپ i3 Capital گام به گام با بهترین متخصصین و مشاورین در خدمت اهداف کارآفرینانی است که برای پیشبرد اهدافشان به ما اعتماد کرده اند‌.

و همچنین در کنار همکارانم در کاریابی مهیار با مجوز رسمی از وزارت کار ایران برای تحقق برنامه های کاریابی بین المللی موکلین پارسی زبان می کوشیم.

کاناداپاس - وکیل مهاجرت کانادا در تورنتو - بیوگرافی مهیار حلاج پور
ارزیابی رایگان وقت مشاوره رایگان
× تماس با ما
Copy link