[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image media=”101734″ media_width_percent=”100″ uncode_shortcode_id=”564459″][vc_column_text uncode_shortcode_id=”694616″]یکی از مهم‌ترین نیازمندی‌های بسیاری از برنامه‌های مهاجرتی کانادا، دریافت جاب‌آفر یا همان پیشنهاد شغلی است. اصولا، سیستم مهاجرتی کانادا از متقاضیان انتظار دارد که به‌خصوص زمانی که قصد اقدام برای اخذ اقامت دائم این کشور را دارند، یا سابقه کار در کانادا داشته باشند یا جاب‌آفر دریافت کرده باشند.

داشتن جاب‌آفر، باعث می‌شود که شانس زیادی برای اخذ مجوز کار کانادا داشته باشید؛ اما برای گرفتن جاب‌آفر باید برخی شرایط و معیارها را رعایت کنید. همچنین در نظر داشته باشید که جاب‌آفر باید حاوی اطلاعات دقیق و مشخصی باشد.

بر همین اساس، در این مطلب تلاش شده است که به موارد مطرح شده و هر نکته دیگری که باید درمورد جاب‌آفر کانادا بدانید، پرداخته شود. با ما در کاناداپاس همراه باشید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text uncode_shortcode_id=”190242″]

جاب آفر کانادا چیست؟

کارفرمایان برای نشان دادن اینکه قصد دارند یک نفر را استخدام کنند، اغلب یک نامه پیشنهاد شغلی (Job offer letter) به وی ارسال می‌کنند. این نامه حاوی مختصری از شرایط و ضوابط کلیدی موقعیت شغلی مورد نظر است. معمولا، کارفرما جاب‌آفر را به شخص مورد نظر خود ارسال می‌کند و زمانی که این شخص پیشنهاد کارفرما را پذیرفت، کارفرما جزئیات بیشتری درمورد موقعیت شغلی مورد نظر به صورت مکتوب به متقاضی ارائه خواهد کرد.

این جزئیات می‌توانند شامل موارد زیر باشند:

در برخی از مواقع، ممکن است کارفرما از داوطلبان بخواهد که برای تصاحب شغل مورد نظر قبل از استخدام رسمی، یکسری معیارها و شرایط معین داشته باشند. در این شرایط، متقاضیان فقط تحت شرایطی این شغل را به دست خواهند آورد که معیارهای مورد نظر کارفرما رعایت شده باشد.

این معیارها می‌توانند مدرک زبان با نمره مشخص، مدرک تحصیلی مشخص یا سابقه کار به میزان مشخصی باشند. در صورتی که کارفرما و کارمند با شرایط مندرج در نامه جاب‌آفر موافقت کنند، هر دو طرف باید یک قرارداد امضا کنند که به منزله تایید قصد خود برای ادامه کار است.[/vc_column_text][vc_single_image media=”101774″ media_width_percent=”100″ uncode_shortcode_id=”250032″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text uncode_shortcode_id=”678316″]

در چه شرایطی به جاب‌آفر نیاز داریم؟

به‌طور کلی، زمانی که قصد دارید به کانادا مهاجرت کنید، در دو حالت باید جاب‌آفر داشته باشید:

 1. زمانی که قصد دارید ویزای مجوز کار کانادا (Work Permit) دریافت کنید.
 2. زمانی که قصد دارید از طریق سیستم اکسپرس انتری برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کنید.

داشتن جاب‌آفر زمان اقدام از طریق سیستم اکسپرس انتری از این جهت ضرورت دارد که باعث ارتقای قابل‌توجه امتیاز متقاضیان در سیستم جامع رده‌بندی (CRS) می‌شود و در نتیجه، شانس آن‌ها برای دریافت اقامت دائم را افزایش خواهد داد.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text uncode_shortcode_id=”248063″]

جاب‌آفر کانادا باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

به یاد داشته باشید که مهم‌ترین ویژگی مورد نیاز جاب‌آفر کانادا این است که باید معتبر باشد. در صورتی که کارفرمای کنونی یا آینده شما دارای شرایط زیر باشد، جاب‌آفر اعطا شده از طرف وی، معتبر تلقی خواهد شد:

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text uncode_shortcode_id=”104801″]

مدارک مورد نیاز برای اخذ جاب‌آفر کانادا

کارفرمایان بسته به موقعیت شغلی مورد نظر، ممکن است مدارک متفاوتی از متقاضیان درخواست کنند. این مدارک، بیشتر جهت ارزیابی شرایط متقاضیان درخواست می‌شوند تا ثابت شود که واجد شرایط انجام شغل مورد نظر هستند و توانایی انجام آن را دارند.

با وجود متغیر بودن مدارک مورد نیاز برای دریافت جاب‌آفر در مشاغل مختلف، در ادامه برخی از رایج‌ترین مدارک مورد نیاز اشاره شده است:

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text uncode_shortcode_id=”649361″]

محاسبه آنلاین مدت زمان گرفتن ویزا

برای محاسبه مدت زمان صدور ویزای خود با کلیک روی لینک زیر، نوع برنامه مهاجرتی خود را از قسمت Select an application type انتخاب کرده سپس روی دکمه get processing times کلیک کنید.[/vc_column_text][vc_button button_color=”color-177333″ border_width=”0″ link=”url:https%3A%2F%2Fwww.canada.ca%2Fen%2Fimmigration-refugees-citizenship%2Fservices%2Fapplication%2Fcheck-processing-times.html|target:_blank” button_color_type=”uncode-palette” uncode_shortcode_id=”420886″]بررسی مدت زمان پردازش ویزای کانادا[/vc_button][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text uncode_shortcode_id=”142787″]

محتویات جاب‌آفر کانادا

جاب‌آفر باید شامل چه محتویاتی باشد و چه اطلاعاتی باید در آن ذکر شود؟ پیش از اینکه اطلاعاتی که باید در جاب‌آفر وجود داشته باشد را نام ببریم، لازم است که توضیح دهیم محتویات جاب آفرها کاملا با یکدیگر یکسان نیست.

به این معنی که بسته به موقعیت شغلی مورد نظر و آنچه که کارفرما مد نظر دارد، ممکن است جاب‌آفر حاوی اطلاعات مختلفی باشد.

با وجود متغیر بودن محتویات و اطلاعات جاب‌آفرها، مواردی که معمولا باید در آن‌ها وجود داشته باشد عبارتند از:

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text uncode_shortcode_id=”811010″]

قوانین ارائه جاب‌آفر کانادا

ارائه جاب‌آفر در کانادا، ملزم به رعایت یکسری قوانین از سوی کارفرما است. قوانینی که کارفرما باید برای ارائه جاب‌آفر به یک نیروی کار خارجی رعایت کند، شامل موارد زیر می‌شوند:

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image media=”101775″ media_width_percent=”100″ uncode_shortcode_id=”105445″][vc_column_text uncode_shortcode_id=”209517″ el_class=”cta2″]مهاجرت کاری به کانادا؛ بررسی هزینه ها و شرایط مسیرهای مهاجرت از طریق کار به کانادا[/vc_column_text][vc_column_text uncode_shortcode_id=”369317″]

ویزای جاب‌آفر کانادا

ویزای جاب‌آفر کانادا، همان مجوز کار (Work Permit) است که به نیروهای کار خارجی اجازه می‌دهد در طی مدتی که در کانادا حضور دارند، در پروژه‌های کاری مشارکت داشته باشند. کانادا هر ساله حدود نیم میلیون ویزای جاب‌آفر برای نیروهای کار خارجی صادر می‌کند.

ویزای جاب‌آفر کانادا، به نیروهای کار خارجی اجازه می‌دهد در کانادا اقامت موقت داشته باشند و در طی این مدت برای کارفرمایی که از وی جاب‌آفر گرفته‌اند کار کنند. برای اینکه واجد شرایط دریافت ویزای جاب‌آفر کانادا باشید باید شرایطی که در بخش بعد نام می‌بریم را رعایت کنید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text uncode_shortcode_id=”141094″]

شرایط مورد نیاز برای اخذ ویزای جاب آفر کانادا

شرایط دریافت ویزای جاب‌آفر کانادا یا همان مجوز کار به شرح زیر است:

[/vc_column_text][vc_column_text uncode_shortcode_id=”214628″ el_class=”cta2″]لیست مشاغل مورد نیاز کانادا را در این مقاله بخوانید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text uncode_shortcode_id=”155294″]

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای جاب آفر کانادا

برای دریافت ویزای جاب‌آفر یا همان مجوز کار کانادا، باید مدارک زیر را ارائه دهید. همچنین، در صورت درخواست اداره مهاجرت کانادا، باید مدارک تکمیلی درخواست شده را نیز جهت بررسی بیشتر ارسال کنید.

[/vc_column_text][vc_column_text uncode_shortcode_id=”642535″]

نمره زبان برای جاب آفر کانادا

ارائه مدرک زبان، اجباری نیست ولی توصیه می‌شود که به واسطه تاثیر مثبتی که روی نظر آفیسر خواهد گذاشت، حتما وجود داشته باشد. طبق قوانین کار در کانادا، افراد باید صلاحیت انجام شغلی که به آن می‌پردازند را داشته باشند.

با ارائه مدرک زبان نیز شما می‌توانید این صلاحیت را ثابت کنید و نشان دهید حداقل در حدی که بتوانید نیازهای شغلی خود را برطرف کنید، زبان بلد هستید. مدرک زبان می‌تواند به یکی از دو زبان فرانسوی یا انگلیسی و از هر آزمون معتبری نظیر IELTS و TOFEL و سایر آزمون‌های معتبر باشد.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text uncode_shortcode_id=”174676″]

هزینه اخذ ویزای جاب‌آفر کانادا

به منظور دریافت ویزای جاب‌آفر کانادا لازم است که هزینه‌های قید شده در جدول زیر را پرداخت کنید:

نوع هزینهمقدار هزینه
هزینه صدور مجوز کار باز (Open Work Permit)۲۵۵ دلار
هزینه صدور مجوز کار بسته (Close Work Permit)۱۵۵ دلار
هزینه دریافت مجوز ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA)۱۰۰۰ دلار
هزینه انطباق کارفرما (Employer compliance)۲۳۰ دلار
هزینه انگشت نگاری  (Biometrics)۸۵ دلار برای یک نفر و ۱۷۰ دلار به ازای هر خانواده

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text uncode_shortcode_id=”285151″]

تمکن مالی مورد نیاز برای اخذ ویزای جاب‌آفر کانادا

همانطور که اشاره شد، یکی از شرایط مورد نیاز اخذ ویزای جاب‌آفر یا همان مجوز کار کانادا، برخورداری از تمکن مالی کافی است که به ازای ۶ یا ۱۲ ماه و بر اساس تعداد اعضای خانواده متقاضی (شامل خود متقاضی، همسر و فرزندان وی و هر فرد وابسته دیگری که همراهشان هست) محاسبه می‌شود.

نحوه محاسبه تمکن مالی مورد نیاز برای ویزای جاب‌آفر در جدول زیر قید شده است:

تعداد اعضای خانوادهتمکن مالی مورد نیاز برای ۶ ماهتمکن مالی مورد نیاز برای ۱۲ ماه
۱ نفر۱۳۵۷۵ دلار کانادا۲۷۵۱۴ دلار کانادا
۲ نفر۱۷۱۲۷ دلار کانادا۳۴۲۵۴ دلار کانادا
۳ نفر۲۱۰۵۵ دلار کانادا۴۲۱۱۰ دلار کانادا
۴ نفر۲۵۵۶۴ دلار کانادا۵۱۱۲۸ دلار کانادا
۵ نفر۲۸۹۹۴ دلار کانادا۵۷۹۸۸ دلار کانادا
۶ نفر۳۲۷۰۰ دلار کانادا۶۵۴۰۰ دلار کانادا
۷ نفر۳۶۴۰۷ دلار کانادا۷۲۸۱۴ دلار کانادا
در صورتی که اعضای خانواده بیشتر از ۷ نفر باشند به ازای هر نفر مبلغی اضافه می‌شود۳۷۰۶ دلار کانادا۷۴۱۲ دلار کانادا

 *نکته ۱: حتی در صورتی که همسر و فرزندان‌تان دارای اقامت دائم هستند یا اصلا با شما به کانادا نمی‌آیند نیز باید به اندازه آن‌ها هم تمکن مالی داشته باشید.

*نکته ۲: مبلغ مورد نیاز برای تمکن مالی، هر سال توسط اداره مهاجرت کانادا آپدیت می‌شود و جدول فوق بر اساس اطلاعات آپدیت شده در تاریخ ۲۵ آوریل ۲۰۲۳ ذکر شده‌اند.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text uncode_shortcode_id=”205000″]

مراحل اخذ ویزای جاب آفر کانادا

برای دریافت ویزای جاب‌آفر کانادا لازم است که پروسه زیر را دنبال کنید:

 1. به جست‌وجوی کار در کانادا بپردازید و یک جاب آفر دریافت کنید.
 2. مقدمات مصاحبه با کارفرما برای آشنایی بین طرفین و اطلاع از شرایط کار را فراهم کنید.
 3. از شرایط اخذ انواع مجوزهای کار کانادا اطلاع پیدا کنید و مجوز کاری که واجد شرایط آن هستید را پیدا کنید.
 4. مدارک، الزامات و سایر شرایط مورد نیاز برای مجوز کار مورد نظر را آماده کنید تا پروسه اقدام برای دریافت آن را شروع کنید.
 5. اکنون پروسه دریافت LMIA مثبت می‌تواند توسط کارفرما آغاز شود.
 6. درخواست خود برای دریافت مجوز کار را به اداره مهاجرت فدرال کانادا (IRCC) ارسال کنید.
 7. در صورتی که قصد دارید همسر و فرزندانتان را هم به کانادا بیاورید، برای دریافت ویزای همراه برای آن‌ها نیز درخواست دهید.
 8. منتظر باشید تا مدارکی که از خود و کارفرما ارائه کرده‌اید، توسط اداره مهاجرت بررسی و ارزیابی شوند.
 9. در صورت موافقت با درخواست شما برای دریافت ویزای جاب آفر، می‌توانید وارد کانادا شوید و در صورت عدم موافقت، می‌توانید پروسه اعتراض یا اپلای مجدد را طبق راهنمایی یک متخصص نظیر مشاورین موسسه حقوقی مهاجرتی کاناداپاس آغاز کنید.
 10. شغلی که برای آن جاب‌آفر گرفته‌اید را آغاز کنید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text uncode_shortcode_id=”186452″]

نحوه تشخیص جاب‌آفر واقعی از جعلی

حداقل در ۹۰ درصد مواقع، وقتی چیزی بیش از حد خوب به نظر می‌رسد، حتما یک جای کار ایراد دارد. فراموش نکنید که پنیر مجانی فقط در تله موش است. سودجویان و فرصت‌طلبان، به‌خوبی می‌دانند بسیاری از افرادی که به دنبال کار در کانادا می‌گردند، حاضرند هر چقدر که لازم است پول بدهند تا فقط یک جاب‌آفر بگیرند.

ساده‌ترین راهی که می‌تواند به شما کمک کند تا گرفتار این سودجویان نشوید، این است که به عقل و منطق خود رجوع کنید و اصلا با چنین مسائلی احساسی برخورد نکنید. توجه به نکات زیر به شما در تشخیص یک جاب آفر واقعی از تقلبی کمک خواهد کرد.

 1. اجبار به پرداخت پول در ازای ارائه جاب‌آفر یا برای یک دوره آموزشی

بسیاری از افراد یا موسسه‌های سودجو، از افرادی که به دنبال کار می‌گردند، درخواست می‌کنند که با پرداخت مبلغی پول جاب‌آفر بگیرند. این کار غیرقانونی است و کارفرمایان معتبر در کانادا، هرگز در قبال شغل از کسی درخواست پول نمی‌کنند.

علاوه بر این، اگر نیاز به شرکت در دوره آموزشی یا کارآموزی باشد، هزینه‌های آن توسط شرکت تقبل خواهد شد و متقاضیان کار لازم نیست که هیچ مبلغی به کسی بپردازند. پس به طور خلاصه، در ازای دریافت جاب آفر به هیچ کس پول ندهید.

 1. تضمین ورود به کانادا یا وعده‌های دروغین

اداره مهاجرت فدرال کانادا (IRCC) تنها نهاد صادر کننده ویزا و مجوز کار است. هیچ‌کس نمی‌تواند ورود شما به کانادا را تضمین کند؛ چه یک شرکت استخدامی باشد، چه یک وکیل کانادایی و چه حتی وکلا و مشاوران تایید شده اداره مهاجرت (RCIC). از هر کسی که صدور ورک پرمیت یا دریافت جاب‌آفر را به شما تضمین کرد، دوری کنید.

 1. مکتوب نبودن جاب‌آفر

اگر از طریق تلفن به شما پیشنهاد کار داده شد یا کارفرما اصرار داشت که نیازی به نامه پیشنهاد شغلی مکتوب ندارید، به احتمال بسیار زیاد با یک کلاه‌بردار سروکار دارید. تمامی نیروهای کار خارجی برای اینکه اجازه کار در کانادا به دست بیاورند، باید جاب‌آفر مکتوب داشته باشند. در غیر این صورت، جاب‌آفر آن‌ها معتبر نخواهد بود و فاقد هرگونه ارزش و اعتبار است.

 1. وجود اشتباهات گرامری یا املایی

اگر در نامه پیشنهاد شغلی خود اشتباهات غیرمنطقی پیدا کردید، به آن شک کنید. آگهی‌های شغلی جعلی اغلب حاوی اشتباهات املایی یا گرامری هستند. از آنجایی که انگلیسی و فرانسوی زبان‌های رسمی در کانادا هستند، هیچ بهانه‌ای برای اشتباهات املایی عجیب و غریب وجود ندارد.

 1. مشخص نبودن وظایف شغلی، دستمزد، حقوق، مزایا، شرایط کسر حقوق و سایر شرایط استخدام

پیشنهاد شغلی شما باید روی سربرگ رسمی شرکت با اطلاعات تماس شامل نام و شماره تماس کارفرما نوشته شود. همچنین، تمامی جزئیاتی که در این مطلب نام بردیم اعم از عنوان شغل، شرح وظایف، ساعات کاری، ایام تعطیلات، شرایط اضافه کاری، حقوق و مزایا و سایر شرایط کاری، حتما باید در آن وجود داشته باشد.

 1. نداشتن ارزیابی تاثیر بازار کار یا LMIA

تمامی جاب‌آفرها باید دارای مجوز ارزیابی تاثیر بازار کار یا LMIA باشند؛ مگر اینکه تحت یکسری از برنامه‌های مهاجرتی خاص نظیر انتقال درون شرکتی کانادا (ICT) اقدام کنید یا برای مشاغل معاف از LMIA پیشنهاد کار گرفته باشید. در بخش‌های بعدی این مطلب جزئیات بیشتری درمورد جاب‌آفرها و مشاغل معاف از LMIA در اختیار شما قرار خواهیم داد.

 1. عدم نیاز به سابقه کار و حتی مصاحبه

هر کارفرمایی که عنوان کند نه به مصاحبه نیاز دارد و نه سابقه کار یا حقوق و دستمزدی ارائه دهد که به طور مشکوکی بسیار بیشتر از میانگین رایج و متعارف برای شغل مورد نظر باشد، به احتمال بسیار زیاد معتبر نیست.

 1. درخواست اطلاعات شخصی در ازای دریافت جاب‌آفر

هیچ کارفرمایی نیاز به دانستن اطلاعات بیشتری از نام، نام خانوادگی، تاریخ تولد، سوابق کاری و سایر اطلاعات فردی از این دست ندارد. اگر کسی از شما خواست تا اطلاعات حساب بانکی خود را ارائه دهید یا مدارک شناسایی نظیر گواهینامه خود را نزد وی به امانت بگذارید، مطمئن باشید یک جای کار ایراد دارد. همچنین، در هیچ نامه پیشنهاد کاری نیاز به اطلاعاتی نظیر جنسیت، دین، مذهب و اطلاعاتی از این قبیل نیست.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image media=”101772″ media_width_percent=”100″ uncode_shortcode_id=”518314″][vc_column_text uncode_shortcode_id=”120143″]

اخذ اقامت دائم کانادا از طریق جاب‌آفر

دریافت جاب‌آفر به شما اجازه می‌دهد مجوز کار کانادا دریافت کنید و برای یک کارفرمای مشخص کار کنید. اگر در حال حاضر در کانادا کار می‌کنید و درخواست اقامت دائم داده‌اید، در صورتی که مجوز کار شما در عرض چهار ماه یا کمتر منقضی شود، ممکن است واجد شرایط دریافت نوع خاصی از مجوز کار به اسم Bridging open work permit باشید.

این نوع مجوز کار، به شما اجازه می‌دهد تا زمانی که اداره مهاجرت کانادا درمورد پرونده‌تان تصمیم می‌گیرد، به کار خود در این کشور ادامه دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد مجوز کار BOWP می‌توانید به این لینک مراجعه کنید. زمانی که جاب‌آفر داشته باشید، از طریق روش‌های مختلفی می‌توانید برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کنید.

برخی از روش‌های اقدام برای اخذ اقامت دائم کانادا از طریق جاب آفر شامل موارد زیر می‌شوند:

فرایند کلی اقدام جهت اخذ اقامت دائم کانادا از طریق جاب‌آفر نیز به شرح زیر است:

 1. ابتدا شما یک جاب‌آفر پیدا می‌کنید و پس از طی کردن مراحل اخذ مجوز کار کانادا آن را به دست می‌آورید.
 2. سپس با مجوز کار کانادا وارد این کشور می‌شوید و کار خود را شروع می‌کنید.
 3. پس از طی مدت زمان مشخصی به میزان ۱ تا ۲ سال یعنی زمانی که سابقه کار در کانادا را به دست آوردید، وارد یکی از برنامه‌های مهاجرتی که نام بردیم، می‌شوید.
 4. الزامات و شرایط مورد نیاز برنامه مهاجرتی مورد نظر را بررسی می‌کنید تا مطمئن شوید که واجد شرایط آن هستید.
 5. منتظر بررسی درخواست خود برای اخذ اقامت دائم کانادا از طریق برنامه‌ای که برای آن اقدام کرده‌اید بمانید تا در صورت تایید شدن، اقامت دائم خود را پس از حدود ۶ ماه دریافت کنید.

*نکته: داشتن جاب‌آفر برای اخذ اقامت دائم کانادا، از طریق سیستم اکسپرس انتری الزامی نیست و فقط به دلیل اینکه باعث می‌شود امتیاز شما در سیستم جامع رده‌بندی (CRS) به‌طور قابل‌توجهی ارتقاء یابد، پیشنهاد می‌شود که جاب‌آفر داشته باشید؛ اما داشتن جاب‌آفر در برخی از مسیرهای مهاجرتی استان‌هایی نظیر انتاریو الزامی است.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text uncode_shortcode_id=”159663″]

الزامات جاب‌آفرهای معتبر در سیستم اکسپرس انتری

همانطور که در بخش‌های قبلی این مطلب نیز اشاره کردیم، داشتن جاب‌آفر می‌تواند امتیاز شما در سیستم اکسپرس انتری را به طور قابل‌توجهی ارتقاء دهد. در صورتی که موفق به دریافت جاب‌آفر شوید، لازم است که پروفایل خود در سیستم اکسپرس انتری را با ثبت اطلاعات زیر در آن، آپدیت کنید:

همچنین، جاب‌آفر دریافت شده، باید شرایط زیر را داشته باشد:

نکته: یک مجوز کار (Work Permit) به تنهایی به عنوان جاب آفر در نظر گرفته نمی‌شود؛ حتی اگر مجوز کار باز (Open Work Permit) باشد. همچنین، شرایط جاب آفر معتبر در هر یک از زیرمجموعه‌های اکسپرس انتری، متفاوت است که در بخش‌های بعد جزئیات بیشتری درمورد جاب‌آفرهای معتبر در برنامه‌های اکسپرس انتری در اختیار شما قرار می‌دهیم.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text uncode_shortcode_id=”128619″]

الزامات جاب‌آفرهای معتبر در برنامه‌های نیروی کار ماهر و کلاس تجربه کانادایی

در برنامه‌های مهاجرتی نیروی کار ماهر (Federal Skilled Worker) و کلاس تجربه کانادایی (Canadian Exprerience Class) جاب‌آفر معتبری که بتواند باعث ارتقای امتیاز متقاضیان در سیستم اکسپرس انتری شود، به جاب‌آفری گفته می‌شود که شرایط زیر را داشته باشد:

سایر شرایط مورد نیاز برای جاب‌آفرهای معتبر در برنامه‌های مهاجرتی نیروی کار ماهر و کلاس تجربه کانادایی شامل موارد زیر می‌شوند:

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text uncode_shortcode_id=”208771″]

الزامات جاب آفرهای معتبر در برنامه مشاغل فنی فدرال

در برنامه مهاجرتی مشاغل فنی فدرال (Federal Skilled Trades) جاب‌آفر معتبری که بتواند باعث ارتقای امتیاز متقاضیان در سیستم اکسپرس انتری شود، به جاب‌آفری گفته می‌شود که شرایط زیر را داشته باشد:

سایر شرایط مورد نیاز برای جاب‌آفرهای معتبر در برنامه مهاجرتی مشاغل فنی فدرال شامل موارد زیر می‌شوند:

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image media=”101773″ media_width_percent=”100″ uncode_shortcode_id=”160690″][vc_column_text uncode_shortcode_id=”154723″ el_class=”cta2″]هزینه های مهاجرت به کانادا؛ بررسی هزینه های مهاجرت به کانادا با روش های مختلف[/vc_column_text][vc_column_text uncode_shortcode_id=”139806″]

هزینه اخذ جاب‌آفر کانادا

دریافت جاب‌آفر، هیچ هزینه‌ای ندارد. همانطور که در بخش نحوه تشخیص جاب‌آفر واقعی از جاب‌آفر جعلی نیز اشاره کردیم، اگر هر شخص، نهاد یا شرکت خصوصی یا دولتی از شما درخواست کرد که در ازای پرداخت مبلغ مشخصی جاب‌آفر کانادا را دریافت کنید، مطمئن باشید که با یک کلاه‌بردار طرف هستید. این کار کاملا غیرقانونی است و هیچ کس حق ندارد با پرداخت پول به شما جاب آفر بدهد.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text uncode_shortcode_id=”129987″]

میزان تاثیر جاب‌آفر در امتیاز اکسپرس انتری

همانطور که اشاره کردیم، با داشتن جاب‌آفر می توانید امتیاز خود را در سیستم اکسپرس انتری ارتقا دهید؛ اما سوال اینجا است که جاب‌آفر چقدر امتیاز اکسپرس انتری را ارتقاء می‌دهد؟ در پاسخ باید گفت:

جدول زیر به شما کمک می‌کند تا میزان افزایش امتیاز در اکسپرس انتری با جاب آفر را بهتر درک کنید:[/vc_column_text][vc_column_text uncode_shortcode_id=”724516″]

میزان افزایش امتیاز متقاضی در اکسپرس انتریکد شغل مورد نظر در لیست مشاغل ملی کانادا
۲۰۰ امتیازمشاغلی که کد آن‌ها با 00 شروع می‌شود (مشاغل سطوح بالای مدیریتی)
۵۰ امتیازتمام مشاغل دیگر که سطح مهارت آن‌ها در طبقه‌بندی ناک در TEER 0, 1, 2, یا 3 قرار می‌گیرد

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text uncode_shortcode_id=”896623″]

نحوه ثبت اطلاعات جاب‌آفر در سیستم اکسپرس انتری

شما باید اطلاعات جاب‌آفری که دریافت کرده‌اید را در پروفایل اکسپرس انتری خود اضافه کنید تا بتواند امتیازتان را افزایش دهد. برای این منظور، لازم است یک نسخه از جاب‌آفر دریافتی خود را در پروفایل‌تان آپلود کنید. توجه داشته باشید که این نسخه، حتما باید شامل موارد مشخص و معینی که در زیر نام برده شده‌اند، باشد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text uncode_shortcode_id=”121948″]

افرادی که امکان ارائه جاب‌آفر کانادا ندارند

در کانادا، همه کارفرمایان امکان ارائه جاب‌آفر ندارند. این افراد، معمولا جزو یکی از دسته‌های زیر قرار می‌گیرند:

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text uncode_shortcode_id=”341925″]

انواع جاب‌آفرهای معاف از LMIA

با وجود اینکه در اکثر مواقع باید برای جاب‌آفر، ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) مثبت گرفته شود، اما برخی از جاب آفرها نیاز به آن ندارند که به آن‌ها اصطلاحا، جاب‌آفر معاف از LMIA گفته می‌شود. سه دسته از جاب آفرها معاف از LMIA هستند که شامل موارد زیر می‌شوند:

 1. جاب‌آفرهایی که تحت پوشش قراردادهای بین‌المللی مانند CUSMA یا GATS و توافقنامه‌های غیر تجاری قرار می‌گیرند.
 2. جاب‌آفرهایی که تحت پوشش توافق‌های دولت فدرال کانادا و استان‌های این کشور قرار می‌گیرند، نظیر پروژه‌های سرمایه‌گذاری قابل توجه.
 3. جاب‌آفرهایی که از جانب دولت کانادا بر مبنای قاعده‌ کلی منفعت برای کانادا، معاف از LMIA هستند. به عنوان مثال، جاب‌آفرهای صادر شده از طریق برنامه مهاجرتی انتقال درون شرکتی (Intra-Company Transfer) جزو این دسته قرار می‌گیرند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text uncode_shortcode_id=”206813″]

مشاغل معاف از LMIA

افرادی که قصد دارند به عنوان پرستار کودک در خانه (کد شغلی NOC 44100) و یا پرستار افراد سالمند و ناتوان در خانه (کد شغلی NOC 44101) در کانادا فعالیت کنند، نیازی به ارزیابی تاثیر بازار کار یا LMIA ندارند.

همچنین، تعداد زیادی از مشاغل برای افرادی که به زبان فرانسوی مسلط هستند (در سطح متوسط تا پیشرفته و مدرک حداقل NCLC 7 در زبان فرانسوی) نیز معاف از LMIA هستند که در جدول زیر ذکر شده‌اند. این مشاغل ظرفیت محدودی دارند.

منطقه نیازمند به این شغلظرفیت قابل پذیرشکد شغلیعنوان شغلی
سراسر کانادا۸۰ نفر۶۳۲۰۰آشپز (Cook)
سراسر کانادا۶۰ نفر۶۲۰۲۰سوپروایزر رستوران (Food Service Supervisor)
استان بریتیش کلمبیا۱۶ نفر۶۳۲۰۱قصاب (Butchers)
سراسر کانادا۱۴ نفر۶۲۲۰۰سرآشپز (Chefs)
سراسر کانادا۱۰ نفر۶۳۲۰۲نانوا و شیرینی پز (Bakers)
سراسر کانادا۱۰ نفر۷۲۳۱۰نجار (Carpenters)
سراسر کانادا۱۰ نفر۷۲۱۰۶جوشکار (Welders and related machine operators)
استان بریتیش کلمبیا۵ نفر۶۳۲۱۰آرایشگر (Hairstylists and barbers)

[/vc_column_text][vc_column_text uncode_shortcode_id=”105334″]مشاغل جدول فوق، مشاغل ذکر شده در برنامه مهاجرتی Mobilité Francophone کانادا هستند. این برنامه مهاجرتی، برای نیروهای کاری که قصد دارند به استان‌های دیگری به غیر از کبک مهاجرت کنند در نظر گرفته شده است.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text uncode_shortcode_id=”140102″]

نحوه گرفتن جاب‌آفر از کانادا

مشخص است که برای گرفتن جاب‌آفر، باید به دنبال شغل در کانادا بگردید. روش‌های مختلفی برای این کار وجود دارد. به عنوان مثال، شما می‌توانید یک ویزای توریستی بگیرید و در کانادا به دنبال کار بگردید. برای این منظور، می‌توانید به مشاغل مختلف سر بزنید، جلسات کاری با کارفرمایان برگزار کنید و سایر اقدامات را در بازدید میدانی خود از کانادا انجام دهید.

اما ممکن است شرایط بازدید میدانی و جست‌وجو برای کار به صورت حضوری را نداشته باشید. خوشبختانه، با پیشرفت فناوری‌های امروزی، نیاز چندان زیادی به حضور فیزیکی ندارید. تمام اقدامات را می‌توانید از طریق فضای مجازی، پلتفرم‌ها و وبسایت‌های اصلی مشاغل یا سایت‌های کاریابی انجام دهید. در ادامه، مراحلی که باید برای اخذ جاب آفر کانادا از طریق فضای مجازی طی کنید را توضیح خواهیم داد:

 1. یک رزومه حرفه‌ای با قواعد و اصول نگارشی صحیح تهیه یا رزومه خود را تکمیل کنید.
 2. برای قوی‌تر شدن رزومه خود و پشتیبانی از آن، یک کاور لتر (Cover Letter) یا نامه پشتیبانی تهیه کنید. نامه پشتیبانی، باید روی مهارت‌ها، سوابق و تخصص‌های شما که مرتبط با شغل پیشنهادی هستند، تاکید کند.
 3. در سایت‌های کاریابی و شبکه‌های اجتماعی مخصوص کاریابی نظیر Linkedin حساب کاربری ایجاد کنید و در آن‌ها فعال باشید. شما می‌توانید نمونه کارها، سوابق، تجربیات، مهارت‌ها و تخصص‌های خود را در پروفایل خود به زبان انگلیسی وارد کنید و یک حساب کاربری حرفه‌ای برای خود ایجاد کنید.
 4. مشاغلی که نیاز به نیروی کار دارند را در پلتفرم‌ها و شبکه‌های اجتماعی که در آن‌ها فعال هستید، تحت نظر داشته باشید و برای مشاغل متناسب با رزومه و مهارت‌های خود درخواست ارسال کنید.
 5. این نکته را هم مد نظر داشته باشید که همیشه هم همه شغل‌ها در این سایت‌ها یا پلتفرم‌ها آگهی نمی‌شوند. کارفرمایان گاهی هم از روابط شخصی خود با افراد دیگر برای پر کردن موقعیت‌های شغلی مورد نیاز خود استفاده می‌کنند. بنابراین، لازم است ارتباط خود را با سایر افراد به‌خصوص کارفرمایان تقویت کنید و یا حتی به دوستان و آشنایانی که در کانادا دارید بسپارید که اگر موقعیت شغلی خوبی سراغ داشتند، به شما اطلاع دهند.
 6. پس از اینکه از طریق سایت‌ها و پلتفرم‌ها یا روابط خود، شغل مناسبی پیدا کردید، از کارفرما درخواست کنید که برای آن به شما جاب‌آفر بدهد.
 7. در صورتی که شغل پیشنهادی معاف از ارزیابی تاثیر بازار کار (LMIA) بود، می‌توانید پروسه اخذ ویزای کار را شروع کنید و در صورتی که نیاز به LMIA داشت، کارفرما باید پروسه آن را آغاز کند و بعد از آن برای دریافت ویزای کار اقدام کنید.

نکته: پروسه پیدا کردن شغل، ممکن است یک پروسه فرسایشی و طولانی باشد. به هیچ وجه نباید در این پروسه ناامید شوید. شاید برای ده‌ها شغل اپلای کنید و به در بسته بخورید، اما نباید از اهداف خود دست بکشید. شاید در یازدهمین تلاش خود موفق شوید. شاید هم در همان چند تلاش اول، بتوانید شغل رویایی خود را به دست بیاورید. استقامت، بردباری و سخت‌کوشی کلیدهای موفقیت شما در این پروسه هستند.

در ادامه، برخی از بهترین و محبوب‌ترین سایت‌های کاریابی در کانادا معرفی شده است:

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text uncode_shortcode_id=”128798″]

مثال از جاب‌آفر معتبر و جاب‌آفر نامعتبر

در این بخش، با ذکر دو مثال، به شما نشان می‌دهیم که تفاوت بین جاب‌آفر معتبر و جاب‌آفر نامعتبر در کانادا چیست.

مثال از جاب‌آفر معتبرمثال از جاب‌آفر نامعتبر
دو شرکت قصد دارند به طور همزمان یک نفر نیروی کار را به عنوان اپراتور تجهیزات سنگین استخدام کنند. نام هر دو شرکت در درخواست LMIA یا ارزیابی تاثیر بازار کار عنوان شده است. هر یک از کارفرمایان پیشنهاد ۱۶ ساعت کار در هفته به مدت ۱ سال به متقاضی می‌دهد. این پیشنهاد شغلی، یک جاب آفر معتبر است.یک شرکت ساختمانی، پیشنهاد ۲۵ ساعت کار در هفته به یک لوله‌کش می‌دهد و کار هم به صورت غیرقراردادی است. این پیشنهاد شغلی، یک جاب آفر معتبر نیست. زیرا جاب آفر باید برای یک شغل تمام وقت که حداقل ۳۰ ساعت در هفته انجام می‌شود، صادر شود و باید دارای قرارداد رسمی و معتبر باشد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text uncode_shortcode_id=”176638″]

جاب‌آفر برای برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا

این برنامه مهاجرتی، به منظور کمک به کارفرمایان استان‌های آتلانتیک کانادا برای جذب و به خدمت گرفتن نیروهای کار مورد نیاز خود به وجود آمده است. با این تفاسیر، می‌توان گفت هدف از ایجاد این برنامه مهاجرتی، جذب نیروهای کار ماهر به منطقه آتلانتیک کانادا برای رفع نیازهای کارفرمایان و تقویت بازار این مناطق بوده است.

منطقه آتلانتیک کانادا شامل چهار استان است که عبارت هستند از:

برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا، کارفرمایان واجد شرایط را قادر می‌سازد که استعدادهای جهانی را شناسایی، جذب و حفظ کنند. برخی دیگر از اهداف ایجاد این برنامه مهاجرتی، حمایت از رشد جمعیت، توسعه نیروی کار ماهر و افزایش نرخ اشتغال در استان‌های آتلانتیک کانادا بوده است. در طول مدتی که این برنامه مهاجرتی به صورت آزمایشی در حال انجام بوده، ثابت شده که هم برای مهاجران، هم برای کارفرمایان و هم منطقه آتلانتیک کانادا منفعت داشته است.

برنامه مهاجرتی آتلانتیک، بیشتر یک برنامه کارفرما محور محسوب می‌شود که فرایند استخدام نیروهای کار خارجی توسط کارفرمایان ساکن چهار استان آتلانتیک کانادا را تسهیل کرده است. تمام افرادی که قصد دارند از طریق این برنامه اقامت دائم کانادا را به دست بیاورند، باید یک پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای معتبر و همینطور طرح اسکان داشته باشند.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text uncode_shortcode_id=”708808″]

شرایط کارفرمایان برای ارائه جاب‌آفر در برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا

در این برنامه مهاجرتی، برای کارفرمایان هم شرایط خاصی در نظر گرفته شده. افرادی که این شرایط را نداشته باشند، قادر به ارائه جاب آفر نیستند.

شرایط مورد نیاز کارفرمایان برای ارائه جاب آفر در این برنامه مهاجرتی به شرح زیر است:

مزیت بسیار خوب برنامه مهاجرتی آتلانتیک کانادا این است که جزو برنامه‌های مهاجرتی معاف از LMIA (ارزیابی تاثیر بازار کار) است و همچنین، اقامت دائم را هم به طور مستقیم برای متقاضیان در پی دارد.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text uncode_shortcode_id=”698855″]

جاب‌آفر برای استان انتاریو کانادا

برخی از جریان‌های مهاجرتی (Stream) در برنامه‌های استانی (PNP) کانادا، نیازمند جاب‌آفر هستند. یکی از استان‌های بسیار پرتقاضای کانادا که تعدادی از جریان‌های مهاجرتی آن نیاز به جاب‌آفر دارند، انتاریو است. دو جریان مهاجرتی در برنامه‌های استانی انتاریو (OINP) که داشتن جاب‌آفر در آن‌ها الزامی است عبارت هستند از:

هدف از ایجاد این دو جریان مهاجرتی، برطرف کردن کمبود نیروی کار در برخی از مناطق انتاریو بوده است که با ارائه اقامت دائم کانادا به طور مستقیم، سعی بر جلب نظر متقاضیان برای اقدام از طریق این روش داشته‌اند.

شرایط و الزامات مورد نیاز دو جریان مهاجرتی فوق از نظر میزان سابقه کار و نوع شغل پیشنهادی متفاوت است که با مراجعه به این لینک می‌توانید جزئیات بیشتری در این زمینه به دست بیاورید.

همچنین، در جدول زیر هم خلاصه‌ای از این شرایط ذکر شده است:[/vc_column_text][vc_column_text uncode_shortcode_id=”138771″]

مدت زمان پردازش پروندههزینه بررسی پروندهحداقل شرایط مورد نیاز متقاضیجریان مهاجرتی
۶۰ تا ۹۰ روز
 • ۱۵۰۰ دلار (در صورتی که جاب آفر برای مشاغل خارج از تورنتو داده شده باشد)
 • ۲۰۰۰ دلار (در صورتی که جاب آفر برای مشاغل داخل تورنتو داده شده باشد)
 • در صورتی که شغل نیاز به مجوز ندارد، باید دو سال سابقه کار داشته باشد
 • حقوق و دستمزد در نظر گرفته شده برای شغل مورد نظر باید بالاتر از میانگین دستمزد این شغل در انتاریو باشد
جریان نیروی کار خارجی (Foreign Workers Stream)
۶۰ تا ۹۰ روز
 • ۱۵۰۰ دلار (در صورتی که جاب آفر برای مشاغل خارج از تورنتو داده شده باشد)
 • ۲۰۰۰ دلار (در صورتی که جاب آفر برای مشاغل داخل تورنتو داده شده باشد)
 • شغل پیشنهادی باید جزو مشاغل پرتقاضا در انتاریو باشد
 • حداقل ۹ ماه سابقه کار
 • مدرک زبان حداقل CLB 4
 • مدرک تحصیلی حداقل دیپلم دبیرستان
 • حقوق و دستمزد در نظر گرفته شده برای شغل مورد نظر باید بالاتر از میانگین دستمزد این شغل در انتاریو باشد
جریان مهارت‌های مورد نیاز (In-Demand Skills)

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text uncode_shortcode_id=”148374″]

جاب‌آفر برای برنامه مهاجرتی مناطق کم جمعیت کانادا

دولت کانادا از طریق پایلوت مهاجرت روستایی و شمالی (Rural and Northern Immigration Pilot)، با جوامع کوچک در انتاریو و غرب کانادا برای جذب و نگهداری نیروهای کار خارجی همکاری می‌کند. این روش مهاجرتی، یک برنامه منطقه‌محور است و این یعنی جوامع شرکت کننده در این برنامه مهاجرتی، کار جذب مهاجران جدید را انجام می‌دهند.

پایلوت مهاجرت روستایی و شمالی کانادا، به طور مستقیم به اقامت دائم کانادا منجر می‌شود و برای کمک به افزایش جمعیت، رفع کمبود نیروی کار و توسعه اقتصادی مناطق شرکت کننده در این برنامه مهاجرتی طراحی و اجرا شده است. یکی از مهم‌ترین شرایط این برنامه مهاجرتی، داشتن جاب‌آفر در یکی از مشاغل مورد تقاضا از یک کارفرمای ساکن مناطق تعیین شده است.

مناطق شرکت‌کننده در این برنامه مهاجرتی، در جدول زیر ذکر شده‌اند:[/vc_column_text][vc_column_text uncode_shortcode_id=”145050″]

استاننام شهر
انتاریونورث بی (North Bay)
انتاریوسادبری (Sudbury)
انتاریوتیمینس (Timmins)
انتاریوسو سنت ماری (Sault Ste. Marie)
انتاریوتاندر بی (Thunder Bay)
مانیتوبابرندن (Brandon)
مانیتوباآلتونا (Altona)
ساسکاچوانموس جا (Moose jaw)
بریتیش کلمبیاکلرشولم (Claresholm)
بریتیش کلمبیاورنان (Vernon)
بریتیش کلمبیاوست کوتنی (West Kootenay

متقاضیانی که قصد اقدام از طریق پایلوت مهاجرت روستایی و شمالی را دارند، باید از شرایط زیر برخوردار باشند:

برای کسب جزئیات بیشتر درمورد برنامه پایلوت مهاجرت روستایی و شمالی می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text uncode_shortcode_id=”107842″]

نمونه جاب‌آفر کانادا

در بخش زیر می‌توانید یک نمونه از نامه جاب آفر کانادا را مشاهده کنید:[/vc_column_text][vc_single_image media=”101745″ media_width_percent=”100″ uncode_shortcode_id=”605101″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text uncode_shortcode_id=”537999″]

کلام آخر

شما با داشتن جاب‌آفر کانادا می‌توانید شانس خود برای اخذ مجوز کار یا حتی اقامت دائم کانادا را به‌طور قابل توجهی افزایش دهید. در نظر داشته باشید که دریافت جاب‌آفر نیازمند تلاش زیاد و شبکه‌سازی قوی است. شما باید با کارفرمایان ملاقات کنید یا با مراجعه به سایت‌های کاریابی کانادا یا از طریق شبکه‌های اجتماعی با آن‌ها ارتباط برقرار کنید تا بتوانید مهارت‌ها، توانایی‌ها و سوابق کاری خود که مرتبط با نیازهای آن‌ها هستند را نشان دهید.

برنامه مهاجرتی آتلانتیک، پایلوت مهاجرت روستایی و شمالی و برخی از جریان‌های مهاجرتی در برنامه‌های استانی کانادا از جمله انتاریو (OINP) تنها برخی از روش‌های مهاجرتی به کانادا هستند که نیاز به جاب آفر دارند؛ اما در این بین باید مراقب باشید تا به دام افراد سودجو و کلاه‌بردار گرفتار نشوید. اگر کسی در قبال ارائه جاب‌آفر از شما درخواست پول کرد یا اگر پیشنهاد کاری غیرمنطقی با حقوق بسیار زیاد دریافت کردید، مطمئن باشید که یک جای کار ایراد دارد.

اگر سوال یا ابهام خاصی درمورد نحوه گرفتن جاب‌آفر از کانادا برایتان باقی مانده یا نیاز به راهنمایی بیشتر دارید، می‌توانید با کارشناسان موسسه حقوقی مهاجرتی کاناداپاس در تماس باشید.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_single_image media=”99745″ media_width_percent=”100″ uncode_shortcode_id=”931152″][vc_column_text uncode_shortcode_id=”716190″]مجموعه حقوقی مهاجرتی کاناداپاس و شرکت شتاب دهنده بیزینس و استارت آپ i3 capital با مدیریت مهیار حلاج‌ پور٬ عضو سازمان (NACO (National Angel Capital Organization ٬ مشاور رسمی (RCIC) یا اصطلاحا وکیل مهاجرت به کانادا با سال ها تجربه در هدایت و حمایت صد ها تجارت نوپا٬ استارت آپ و همکاری با شرکت های معظم بین المللی از ابتدا تا انتهای مسیر موفقیت شما در کانادا در کنار شماست.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row row_height_percent=”0″ overlay_alpha=”50″ gutter_size=”3″ column_width_percent=”100″ border_color=”color-177333″ border_style=”double” shift_y=”0″ z_index=”0″ uncode_shortcode_id=”802233″ css=”.vc_custom_1684866134578{margin-bottom: 30px !important;border-right-width: 3px !important;}” border_color_type=”uncode-palette”][vc_column width=”1/1″][vc_column_text uncode_shortcode_id=”125137″]شما هم می توانید با اقدام از طریق کاناداپاس و i3 capital موفقیت مهاجرت خود را به حداکثر برسانید. برای دریافت مشاوره با وکیل مهاجرت به کانادا، فرم ارزیابی رایگان زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.[/vc_column_text][vc_button button_color=”color-177333″ border_width=”0″ link=”url:https%3A%2F%2Fcanadapass.org%2F%25D9%2581%25D8%25B1%25D9%2585-%25D8%25A7%25D8%25B1%25D8%25B2%25DB%258C%25D8%25A7%25D8%25A8%25DB%258C%2F|target:_blank” button_color_type=”uncode-palette” uncode_shortcode_id=”103712″]فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا[/vc_button][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_column_text uncode_shortcode_id=”134220″]

سوالات متداول جاب‌آفر کانادا

[/vc_column_text][vc_accordion][vc_accordion_tab gutter_size=”2″ column_padding=”2″ title=”چطور می‌توان جاب‌آفر کانادا را گرفت؟” tab_id=”1684862480-1-19″][vc_column_text uncode_shortcode_id=”223704″]روش‌های مختلفی برای دریافت جاب‌آفر کانادا وجود دارد:

[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][vc_accordion_tab gutter_size=”2″ column_padding=”2″ title=”یک جاب‌آفر معتبر چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟” tab_id=”1684862480-2-63″][vc_column_text uncode_shortcode_id=”213967″]

[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][vc_accordion_tab gutter_size=”2″ column_padding=”2″ title=”مجوز LMIA یا ارزیابی تاثیر بازار کار چیست؟” tab_id=”1684862822740-2-0″][vc_column_text uncode_shortcode_id=”850932″]کارفرمایی که قصد دارد یک نیروی کار خارجی را استخدام کند، باید مجوز ارزیابی تاثیر بازار کار یا LMIA بگیرد. دریافت این مجوز شرایط خاصی دارد (نظیر آگهی کردن شغل برای مدت ۱ ماه در ۳ تا ۵ منبع کاریابی). کارفرما با فراهم کردن این شرایط نشان می‌دهد که از بین دارندگان اقامت دائم و شهروندان کانادا موفق به پیدا کردن شخصی که مناسب این موقعیت شغلی باشد، نشده و به همین دلیل قصد دارد یک نیروی کار خارجی را استخدام کند.[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][vc_accordion_tab gutter_size=”2″ column_padding=”2″ title=”اگر جاب‌آفر داشته باشیم برای چه برنامه‌های مهاجرتی می‌توانیم اقدام کنیم؟” tab_id=”1684862839377-3-0″][vc_column_text uncode_shortcode_id=”149829″]در صورتی که موفق به دریافت جاب‌آفر شوید، می‌توانید برای اخذ مجوز کار کانادا و دریافت اقامت موقت این کشور اقدام کنید. همچنین، ممکن است امکان اخذ اقامت دائم کانادا از طریق برنامه‌های مهاجرتی خاصی نظیر پایلوت مهاجرت روستایی و شمالی، برنامه مهاجرتی آتلانتیک و برخی از برنامه‌های استانی از جمله انتاریو را هم به دست بیاورید.[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][vc_accordion_tab gutter_size=”2″ column_padding=”2″ title=”تاثیر جاب‌آفر در امتیاز اکسپرس انتری چقدر است؟” tab_id=”1684862857263-4-3″][vc_column_text uncode_shortcode_id=”234559″]اگرچه متقاضیان مهاجرت به کانادا در برخی از برنامه‌های مهاجرتی (نظیر برنامه‌های کارآفرینی) بدون جاب آفر هم می‌توانند به مجوز کار دست پیدا کنند، اما داشتن جاب‌آفر امتیاز آن‌ها در سیستم اکسپرس انتری را به طور قابل توجهی افزایش می‌دهد.

اگر پیشنهاد کار برای مشاغل سطوح بالای مدیریتی (مشاغلی که کد آن‌ها با NOC 00 شروع می‌شود) دریافت شود، ۲۰۰ امتیاز در سیستم جامع رده بندی (CRS) دریافت خواهند کرد. و اگر پیشنهاد کار برای سایر مشاغل دریافت کنند، ۵۰ امتیاز به دست خواهند آورد که در هر صورت، شانس آن‌ها برای دستیابی به مجوز کار را بسیار بیشتر خواهد کرد.[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][vc_accordion_tab gutter_size=”2″ column_padding=”2″ title=”چه مواقعی باید برای مهاجرت به کانادا جاب‌آفر داشته باشیم؟” tab_id=”1684862877084-5-3″][vc_column_text uncode_shortcode_id=”380196″]به طور کلی، زمانی که قصد اخذ مجوز کار (Work Permit) و یا اقامت دائم کانادا از طریق سیستم اکسپرس انتری را دارید، داشتن جاب‌آفر برای شما الزامی است.[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][/vc_accordion][/vc_column][/vc_row]