کانادا در میان کشورهای مهاجرپذیر یکی از فعال‌ترین کشورها است که سالیانه درخواست‌های زیادی از سراسر دنیا را دریافت می‌کند. از دلایل مهم علاقه زیاد افراد برای مهاجرت به کانادا می‌توان به فرصت‌های شغلی عالی، امکانات آموزشی سطح بالا، پیشرفت‌های اقتصادی و تکنولوژی نوین، امکانات رفاهی و کیفیت زندگی بسیار خوب و … در این کشور اشاره کرد.

در همین راستا، در این مقاله می‌خواهیم شما را به‌طور کامل با سفارت کانادا و وظایف آن آشنا کنیم. پس تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

سفارت کانادا

کشور کانادا چه از نظر گردشی و چه برای مهاجرت‌های شغلی و تحصیلی از کشورهای بسیار محبوب نزد ایرانیان محسوب می‌شود.

اگر شما نیز قصد سفر یا مهاجرت به این کشور را دارید باید بدانید که قدم اول برای این کار اخذ ویزای کانادا است که بسته به هدفتان ممکن است شامل ویزای توریستی کانادا ، ویزای کار کانادا ، ویزای تحصیلی کانادا ، ویزای سرمایه‌گذاری کانادا و … باشد.

روند کلی درخواست ویزا نیز به این صورت است که در ابتدا شما باید به‌صورت آنلاین درخواست ویزا دهید و بعد از تائید درخواست آنلاین باید به سفارت کانادا در یکی از کشورهای نزدیک ایران مراجعه کنید؛ بنابراین باید به‌طور کامل با ساز و کار سفارت کانادا آشنا باشید تا بتوانید این فرایند را با حداقل چالش‌های ممکن سپری کنید؛ چراکه تاییدیه نهایی برای اجازه دادن به شما جهت ورود به کانادا باید از طریق سفارت آمریکا صورت بگیرد.

درباره سفارت کانادا

وقت سفارت کانادا

قدم اول برای گرفتن ویزای کانادا بعد از انجام درخواست آنلاین و تایید آن گرفتن وقت از سفارت کانادا در یکی از کشورهایی است که سفارت کانادا در آنجا فعال باشد، چون در ایران سفارت کانادا فعال نیست.

برای گرفتن وقت، می‌توانید هم به‌صورت آنلاین و هم به‌صورت حضوری اقدام نمایید که در زیر به‌صورت جزیی‌تر هر روش توضیح داده شده است:

برنامه‌ریزی و گرفتن وقت از سفارت کانادا از طریق اینترنت

بهترین راه برای گرفتن وقت سفارت کانادا برای ایرانیان به شکل آنلاین است که در وقت و هزینه شما نیز صرفه‌جویی خواهد شد؛ زیرا در حال حاضر سفارت کانادا در ایران فعال نیست و اگر شما بخواهید به‌صورت حضوری وقت تنظیم کنید، باید هزینه یک سفر به کشوری که دارای سفارت کانادای فعال باشد را بپردازید و بعد مجدد یک هزینه برای مراجعه به سفارت جهت انگشت نگاری پرداخت کنید.

از طرفی گرفتن وقت به‌صورت حضوری زمان زیادی می‌برد؛ بنابراین کافی است درخواست وقت از سفارت کانادا در کشور مورد نظر را به‌صورت آنلاین انجام دهید و در مرحله بعد که نیاز به مصاحبه و مراجعه حضوری است به سفارت مورد نظر مراجعه کنید.

به ‌طور کلی نیز روال سفارت‌های کانادا به این شکل است که درخواست‌های آنلاین سریع‌تر از درخواست‌های حضوری مورد بررسی قرار می‌گیرند و باید کمتر منتظر بمانید.

برای گرفتن وقت سفارت کانادا به شکل آنلاین می‌توانید وارد سایت سفارت کانادا در کشور مورد نظر شوید و اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید.

با اولین اطلاعاتی که به‌صورت شخصی از شما گرفته می‌شود یک حساب کاربری برای شما ایجاد می‌شود. شما مدارک مورد نیاز که حتما باید ترجمه شده باشند را به ضمیمه اصل آن‌ها و به همراه مهر دادگستری در حساب کاربری منحصربه‌فرد خود بارگذاری می‌کنید.

در پایان کار ایمیلی دریافت خواهید کرد که نشان می‌دهد ثبت‌نام یا درخواست شما با موفقیت انجام شده است. در نهایت نیز می‌توانید نتیجه کار را از طریق همان حساب کاربری اولیه خود پیگیری کنید. برای متقاضیان مقیم ایران نیز بهترین راه درخواست آنلاین است تا در وقت و هزینه صرفه‌جویی شود.

برنامه‌ریزی و گرفتن وقت از سفارت کانادا به‌صورت حضوری

قبلا به دلیل اینکه سفارت کانادا در ایران فعالیت داشت و با توجه به اینکه انجام کارها به‌صورت آنلاین تا این حد گسترش پیدا نکرده بود، گرفتن وقت به شکل حضوری بسیار رایج بود.

در این روش فرد متقاضی باید تمامی مدارک مورد نیاز خود را به‌صورت کامل و چاپ شده روی کاغذ به همراه تاییدیه دادگستری و ترجمه کامل به سفارت کانادا ارائه دهد و به همین دلیل هم بررسی و تایید نهایی آن‌ها زمان بیشتری می‌طلبد.

اگر شما جزو ایرانیان مقیم در کشورهایی هستید که دارای سفارت کانادای فعال هستند، می‌توانید از این روش هم استفاده کنید، هرچند باز هم تأکید می‌کنیم درخواست‌های آنلاین سریع‌تر به نتیجه می‌رسند.

سوالات مصاحبه سفارت کانادا برای انواع ویزای توریستی، همراه و اقامت دائم

ثبت‌نام در سفارت کانادا و آشنایی با سایت رسمی سفارت کانادا

به دلیل رشد مثبت متقاضیان مهاجرت به کانادا از سراسر دنیا، قوانین مربوط به مهاجرین در این کشور ممکن است بر اساس سیاست‌های مختلف هر سال تغییراتی داشته باشد و یا ثابت بماند.

از سال 2016 قوانین مهاجرتی کانادا تا حدی تغییر کرده است و یکی از بهترین تغییرات آن امکان درخواست مهاجرت به‌صورت آنلاین از طریق سایت وزارت خارجه کشور کانادا است.

شما می‌توانید اطلاعات خود را در سایت رسمی کانادا جهت درخواست مهاجرت هم به زبان انگلیسی و هم به زبان فرانسوی بارگذاری کنید.

بنابراین شما باید به یکی از این دو زبان مسلط باشید تا بتوانید فرم‌های ارائه شده در سایت برای متقاضیان مهاجرت به کانادا را به‌طور کامل تکمیل کنید. اگر اولین بار است که می‌خواهید درخواست مهاجرت داشته باشید و فکر می‌کنید ممکن است هنگام بارگذاری اطلاعات به مشکلی بربخورید یا در این مورد نگران هستید، می‌توانید از یک متخصص مانند کارشناسان مجرب ما در این زمینه کمک بگیرید تا مراحل به‌درستی و کامل برایتان انجام شود؛ زیرا وارد کردن درست تمام جزئیات در این فرم‌ها می‌تواند سرنوشت شما را تغییر دهد و نباید کوچک‌ترین اشتباهی رخ دهد.

مدارک لازم برای سفارت کانادا هنگام حضور در آن

 • تکمیل بودن فرم سفارت کانادا برای هر متقاضی ویزا به‌صورت جداگانه
 • اصل پاسپورت فرد متقاضی با اعتبار حداقل 6 ماه (اگر پاسپورت قدیمی دارید که در آن ویزا درج شده باید آن را هم همراه داشته باشید)
 • شناسنامه و کارت ملی به همراه ترجمه
 • ۱ قطعه عکس جدید ۵*۴٫۵ رنگی با زمینه سفید
 • ترجمه سند ازدواج در صورت مهاجرت همراه با همسر
 • ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل در صورت مهاجرت همراه با فرزندان
 • ارائه نامه تمکن بانک به زبان انگلیسی همراه با مهر تأییدیه امور بین‌الملل بانک، به همراه صورت‌حساب مالی چهارماهه‌ی اخیر حساب متقاضی
 • ارائه رزرو هتل و شرح برنامه سفر به همراه رزرو بلیط رفت‌وبرگشت کانادا
 • ارائه دعوت‌نامه در صورت دعوت شدن به کانادا که شامل مشخصات کامل دعوت‌کننده و متقاضی، آدرس و تلفن و مدت‌زمان اقامت است.
 • ارائه گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی همراه با جزئیات کامل در صورت کارمند بودن

مجموعه حقوقی مهاجرتی کاناداپاس و شرکت شتاب دهنده بیزینس و استارت آپ i3 capital با مدیریت مهیار حلاج‌ پور٬ عضو سازمان (NACO (National Angel Capital Organization ٬ مشاور رسمی (RCIC) یا اصطلاحا وکیل مهاجرت به کانادا با سال ها تجربه در هدایت و حمایت صد ها تجارت نوپا٬ استارت آپ و همکاری با شرکت های معظم بین المللی از ابتدا تا انتهای مسیر موفقیت شما در کانادا در کنار شماست.

شما هم می توانید با اقدام از طریق کاناداپاس و i3 capital موفقیت مهاجرت خود را به حداکثر برسانید. برای دریافت مشاوره با وکیل مهاجرت به کانادا، فرم ارزیابی رایگان زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

مراحل پر كردن فرم درخواست مهاجرت یا سفر به كانادا

یکی از دلایل عمده برگشت خوردن یا به اصطلاح ریجکت شدن بسیاری از درخواست‌های مهاجرت یا سفر به کانادا، اشتباهاتی است که افراد در هنگام پر کردن فرم‌ها انجام می‌دهند.

بسته به اینکه قرار است با چه هدفی به کانادا سفر نمایید، فرم‌ها و ویزاهای مربوط به شما متفاوت خواهند بود و هرکدام شرایط خاص خود را دارند؛ بنابراین شما با یک فرم واحد روبه‌رو نیستید و اگر در همین مرحله اشتباه کنید، به‌طور کامل درخواستتان رد می‌شود و زمان زیادی را برای درخواست مجدد از دست می‌دهید.

به بیان دیگر عدم تکمیل درست فرم‌ها، پاسخ‌های اشتباه به دلیل برداشت اشتباه از سوالات و مشکلات اینچنینی منجر به عدم موافقت با درخواست شما خواهد شد.

از طرفی اگر سفارت متوجه تقلب یا دروغی در فرم شود یا متوجه شود مدرک یا مدارکی از شما جعلی هستند، قطعا درخواست شما رد می‌شود؛ بنابراین بهتر است این مرحله که می‌تواند مهم‌ترین مرحله برای ورود شما به کانادا باشد را در کنار یک مشاور متخصص در این زمینه انجام دهید تا اشتباهی رخ ندهد و احتمال پذیرش درخواست شما افزایش پیدا کند.

کاور لتر چیست و چرا باید به سفارت کانادا داده شود؟

cover letter نامه ضمیمه‌ای است که در آن مقالات، پروپوزال و یا رزومه کاری یا تحصیلی شما در آن نوشته شده است و از مدارک الزامی برای اخذ ویزای تحصیلی و ویزای کار است.

اگر برای این دو ویزا درخواست داشته باشید باید علاوه بر پر کردن فرم‌های مربوطه به‌طور کامل و صحیح، کاور لتر خود را همراه با ترجمه در جایگاه مخصوص بارگذاری کرده و همراه فرم‌ها ارسال نمایید.

تفاوت کاور لتر یا رزومه نویسی برای سفارت کانادا با رزومه‌های معمولی

شما برای اینکه بتوانید رزومه قابل‌قبولی را به سفارت کانادا ارائه دهید باید از اصول خاصی پیروی کنید و نمی‌توانید روزمه‌ای معمولی مانند رزومه‌های درخواست کار در کشور خودمان را ارائه دهید.

اگر رزومه خود را طبق اصول سفارت ارائه ندهید، احتمال رد شدن تقاضای شما برای ویزا بسیار زیاد است؛ بنابراین اگر در این زمینه به اندازه کافی تجربه و آگاهی ندارید حتما از یک مشاور مهاجرتی باتجربه در این زمینه کمک بگیرید تا اشتباهی رخ ندهد.

برخی از قوانین کلی جهت نوشتن رزومه‌ای قابل‌قبول برای سفارت کانادا نیز شامل موارد زیر است:

 • رزومه شما بهتر است کوتاه ولی کامل و مفید باشد. معمولاً 2 صفحه، بهترین حالت برای رزومه است.
 • اگر تاکنون تجربه کاری نداشته‌اید و به‌تازگی فارغ‌التحصیل شده‌اید، داشتن یک رزومه یک صفحه‌ای نیز برایتان کافی خواهد بود.
 • اگر برای ویزای کار قرار است درخواست دهید، مشاورین مهاجرتی ما به شما کمک می‌کنند تا در زمینه شغل مورد تقاضای خود، رزومه درست و مرتبطی را ارسال نمایید.
 • بهتر است برای افزایش احتمال پذیرش درخواست خود از روش‌های کپی سایر رزومه‌ها استفاده نکنید؛ زیرا ممکن است این اشتباه رخ دهد که رزومه شما تقلبی است و ریجکت شود. تنها می‌توانید برای رعایت فرمت کلی رزومه از نمونه‌های انجام شده دیگر کمک بگیرید.
 • در صورت درخواست روزمه کاری حتماً باید جملاتی تخصصی مربوط به شغل مورد نظر و مدارک تحصیلی مرتبط، در ابتدای رزومه نوشته شود.

مدت ‌زمان اعلام نتیجه درخواست ویزا از سفارت کانادا

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های افرادی که تقاضای ویزای مهاجرتی یا توریستی از کانادا را دارند، زمان اعلام نتیجه نهایی سفارت کانادا است.

اولین نکته‌ای که در این زمان تأثیر زیادی دارد نحوه درخواست شماست که اگر به‌صورت آنلاین انجام شده باشد، نتیجه نهایی زودتر مشخص خواهد شد.

در مورد مشخص شدن نتیجه درخواست آنلاین نمی‌توان نظر دقیقی داد و این موضوع به موارد مختلفی مانند تعداد درخواست‌ها، عملکرد نیروهای سفارت، نوع ویزای درخواستی و … بستگی بدارد.

با این ‌حال، معمولاً زمانی که نتیجه مشخص شود، ایمیل آن برای شما ارسال خواهد شد و به‌راحتی می‌توانید بفهمید با درخواست شما موافقت شده است یا خیر؟

در صورتی‌که با درخواست ویزای شما موافقت شود، از زمانی که ایمیل به شما می‌رسد به مدت 30 روز وقت دارید که به‌صورت حضوری به یکی از سفارت‌خانه‌های کانادا در کشورهای نزدیک ایران رفته و روند انگشت‌نگاری را انجام دهید.

بنابراین مهم است که حواستان کاملاً به ایمیل‌های دریافتی باشد تا در زمان مناسب بتوانید برای این کار اقدام کنید.

بعدازاینکه مراحل انگشت‌نگاری به‌طور کامل انجام شد، مجدد بعد از یک فاصله زمانی در صورت تائید نهایی برای صدور ویزای شما ایمیل دیگری برایتان ارسال می‌شود و مراحل بعدی انجام خواهد شد.

بهترین سفارت کانادا برای ایرانیان

همان‌طور که در بخش‌های قبلی به آن اشاره شد، شما بعد از تائید اولیه درخواست ویزای خود به‌صورت آنلاین، باید به‌صورت حضوری جهت انگشت‌نگاری به یکی از سفارت‌های کانادا مراجعه کنید.

در این مرحله ضمن انگشت‌نگاری، افسر سفارت‌خانه شرایط شما را جهت امکان صدور ویزا به‌طور دقیق بررسی می‌کند و ممکن است یک مصاحبه کوتاه هم انجام شود.

با توجه به اینکه در حال حاضر سفارت کانادا در کشور ایران فعال نیست شما برای انجام این مرحله ناچار باید به کشورهای دارای سفارت کانادای فعال و نزدیک به ایران شامل تفلیس، استانبول، دبی، آنکارا، ایروان یا ابوظبی مراجعه نمایید.

شعبه اصلی سفارت کانادا برای ایرانی‌ها در شهر آنکارای ترکیه است. لازم به ذکر است مراجعه به هرکدام از این شعب هیچ تأثیری در زمان پیگیری درخواست شما ایجاد نخواهد کرد.

اما آمار نتایج درخواست‌ها نشان داده است افرادی که از طریق شعبه‌های آنکارا و ارمنستان اقدام کرده‌اند درخواست پذیرش بالاتری داشته‌اند؛ بنابراین ریسک رد شدن درخواست ویزا از این شعب برای ایرانی‌ها پایین‌تر است.

از طرفی شعبه استانبول بسیار شلوغ است و شعبه‌های دبی و ابوظبی رد درخواست‌های زیادی را اعلام داشته‌اند؛ بنابراین با توجه به همه این اطلاعات بهترین شعبه برای مراجعه حضوری ایرانیان اول آنکارا می‌باشد و تفلیس در رتبه دوم قرار می‌گیرد.

آدرس سفارت‌های کانادا در کشورهای نزدیک به ایران

اگر بار اول است که قرار است مراجعه حضوری در سفارت کانادا در یکی از کشورهای همسایه را تجربه کنید، باید در اولین قدم آدرس آن سفارت‌خانه را بدانید. آدرس سفارت‌های کانادا در کشورهای نزدیک به ایران به شکل زیر می‌باشند:

آدرس سفارتمکان سفارت کانادا
Kavaklıdere Mahallesi Atatürk Bulvarı no: 154آنکارا
Consulate General of Canada, 19th Floor Jumeirah Emirates Towers (Business Tower), Sheikh Zayed Road.Dubai, United Arab Emiratesدبی
Yerevan, 10 Vazgen Sargsyan, Yerevan, Armeniaایروان
Abu Dhabi Trade Towers, Abu Dhabi Mall, West Tower, 9th & 10th Floors, Abu Dhabi, United Arab Emiratesابوظبی
۲۰۹ Buyukdere Caddesi, Tekfen Tower, Levent 4, Istanbul, 34394 Turkeyاستانبول
Georgia, 12 Abuladze street 1st lane, (Dead End) 0162, Ground Floor, Tbilisi, Georgiaتفلیس

آشنایی با تور سفارت کانادا

با توجه به اینکه بسیاری از افرادی که می‌خواهند برای انجام کارهای اداری درخواست ویزای خود به سفارت کانادا در یکی از کشورهای گفته شده مراجعه کنند، آشنایی کاملی با مکان سفارت و کارهایی که باید انجام دهند ندارند، برخی از مؤسسات مهاجرتی تور سفارت کانادا را ارائه می‌دهند.

این تور از این نظر که به شما کمک می‌کند تا کارهای سفارت خود را راحت‌تر انجام دهید و علاوه بر آن از سفر به کشور مورد نظر لذت ببرید، بسیار عالیست.

به‌علاوه شما را از سردرگمی خارج می‌کند، اگر سؤالی داشته باشید به شما پاسخ داده خواهد شد و در نهایت با آرامش خاطر و بدون نگرانی می‌توانید در کمترین زمان ممکن و با کمترین مشکل کارهای لازم را انجام دهید.

به‌ علاوه اگر شما خودتان بخواهید به‌صورت آزاد به کشور مورد نظر سفر کنید ممکن است به دلیل عدم آشنایی برای گرفتن هتل، غذا و … با چالش‌های مختلفی مواجه شوید و حتی ممکن است مجبور شوید هزینه بیشتری را بپردازید، درحالی‌که اگر تور سفارت کانادا را انتخاب کنید تمامی موارد مورد نیاز مانند رزرو هتل، بلیط هواپیما برای رفت و برگشت، بیمه، تورلیدر فارسی زبان و غذا به‌علاوه گشت شهر و … به عهده تور خواهد بود.

فرایند انگشت‌نگاری در سفارت کانادا

گفته شد که بعد از تایید درخواست آنلاین شما برای ویزا، باید به‌صورت حضوری به سفارت کانادا مراجعه کنید تا انگشت‌نگاری انجام شود.

انگشت‌نگاری که با اصطلاح بیومتریک نیز شناخته می‌شود هویت شما را مشخص می‌کند و از مهم‌ترین مراحل برای پذیرش درخواست ویزای شما محسوب می‌شود.

درواقع می‌توان گفت بررسی پرونده شما برای پذیرش درخواست صدور ویزای کانادا بعد از انجام انگشت‌نگاری به‌طور واقعی شروع می‌شود.

روند انگشت‌نگاری نیز به این صورت است که با یک دوربین، عکسی از صورت شما گرفته می‌شود و بعد از شما می‌خواهند تا انگشتان خود را روی صفحه‌ای دیجیتالی قرار دهید.

این کار در صورت عدم نیاز به زمان انتظار، نهایتاً 5 دقیقه طول می‌کشد. از طرفی برای انجام آن نیاز به گرفتن وقت قبلی نیست و هر زمانی که بتوانید مراجعه کنید، این کار برایتان انجام خواهد شد. فقط باید در همان بازه 30 روزه باشد.

ممکن است بعد از این انگشت‌نگاری نیاز به یک مصاحبه با افسر سفارت باشد که برایتان مشخص خواهد شد و در صورت نیاز حضور مجدد، در همان زمان که در کشور همسایه هستید احضار خواهید شد.

در غیر این صورت باید به کشور خود یا روند کاری خود بازگردید تا ایمیل نتیجه درخواست به شما برسد. اگر درخواست شما پذیرفته شده باشد از شما می‌خواهند پاسپورت خود را به نشانی سفارت مورد نظر ارسال نمایید.

نکات مهم در مورد انگشت‌نگاری در سفارت کانادا

برخی از مهم‌ترین نکاتی که باید برای انجام صحیح این مرحله در نظر داشته باشید نیز عبارت‌اند از:

 • تمامی افراد یا اعضای خانواده شما که همراه با شما برای ویزا درخواست داده‌اند باید به‌صورت همزمان در سفارت‌خانه حضور داشته باشند. در غیر این صورت ممکن است درخواست همه پذیرش نشود یا اختلاف‌زمانی ایجاد شود که برنامه‌های شما را با مشکل مواجه خواهد کرد. بخصوص اگر قرار است به‌عنوان توریست وارد کانادا شوید این اختلاف‌زمانی کلیه برنامه سفر شما را به هم می‌ریزد.
 • نکته دیگر این است که شما تنها 30 روز بعد از دریافت ایمیل تاییدیه اول فرصت دارید تا برای انگشت‌نگاری در سفارت کانادا حضور یابید و بعد از آن پرونده درخواست شما کاملا کنسل می‌شود و باید مجدد درخواست دهید.
 • اگر روی دست یا صورت خود خال‌کوبی دارید باید قبل از انگشت‌نگاری به هر روش ممکن آن را پاک کنید.
 • مدارک مورد نیاز برای انگشت‌نگاری در سفارت کانادا، نامه تاییدیه یا همان رسید انگشت‌نگاری و همچنین اصل پاسپورت است که باید همراهتان باشد.

آیا شرایطی وجود دارد که نیاز به انگشت‌نگاری نباشد؟

بااینکه مهم‌ترین مرحله برای بررسی درخواست ویزای شما انگشت‌نگاری در سفارت کانادا است، اما جالب است بدانید برخی شرایط می‌تواند نیاز به این انگشت‌نگاری را مرتفع کند که شامل موارد زیر هستند:

 • متقاضیان زیر 14 سال و بالای 80 سال نیازی به انگشت‌نگاری ندارند.
 • افرادی که ویزای مهاجرتی دارند برای اخذ ویزای مجدد نیاز به انگشت‌نگاری دوباره ندارند.
 • افراد دارای اقامت کانادا
 • افراد دارای پاسپورت کانادایی
 • مقامات دیپلمات‌ و کارمندان سازمان ملل متحد و سازمان‌های دولتی
 • متقاضیان حاضر در کانادا

هزینه انگشت‌نگاری در سفارت کانادا

شما برای انجام روند انگشت‌نگاری دفاتر زیرمجموعه سفارت کانادا (VAC) باید هزینه پرداخت کنید و ضمناً هر بار که درخواست شما رد شود، هزینه شما نیز از بین خواهد رفت.

به همین دلیل بهتر است از همان ابتدا یک مشاور داشته باشید تا نیاز به پرداخت چندباره هزینه‌ها نباشد. هزینه‌های انگشت‌نگاری در سفارت کانادا در جدول زیر برای شما آورده شده است:

85 دلار کاناداهزینه انگشت‌نگاری سفارت برای هر متقاضی
170 دلار کاناداهزینه انگشت‌نگاری برای یک خانواده (برای خانواده‌ها هزینه انگشت‌نگاری فقط برای پدر و مادر محسوب می‌شود)

سؤالات متداول در مصاحبه سفارت کانادا

یکی از نگرانی‌های بسیاری از متقاضیان درخواست ویزای کانادا مرحله مصاحبه است. برخی از روش‌های مهاجرت و درخواست ویزا مانند سیستم اکسپرس اینتری اصلاً نیازی به مصاحبه ندارند؛ زیرا قبل از ارسال مدارک، تمامی آن‌ها به‌طور کامل توسط کارشناسان موسسه مهاجرتی شما ارزیابی می‌شوند.

بااین‌حال، در صورت تقاضای برخی ویزاهای دیگر مانند ویزای اسپانسرشیپ کانادا یا ازدواج مصاحبه‌ای با شما انجام خواهد شد که آگاهی از آن می‌تواند نگرانی‌های شما را تا حد زیادی کاهش دهد.

مهمترین سوالاتی که از شما پرسیده می‌شود مربوط به اطلاعاتی است که در فرم‌ها نوشته‌اید و باز هم مشخص می‌شود که درست وارد کردن اطلاعات تا چه اندازه اهمیت دارد. در کنار این موضوع برخی از نکات مهمی که باید برای موفقیت در این مصاحبه در نظر داشته باشید، عبارت‌اند از:

 • استفاده از لباس مناسب و رسمی هنگام حضور در سفارت کانادا
 • گوش دادن دقیق به سوالات افسر و اجازه دادن به او برای تکمیل سوال خود
 • داشتن مدارک مهم و کامل برای مشخص شدن درست بودن اطلاعات شما در فرم‌های ارسال شده
 • دادن پاسخ‌های واضح و قابل درک به افسر سفارت، بدون اضطراب و نگرانی در مورد زبان

سخن آخر

شروع اقدامات اصلی برای اجازه دادن به شما جهت ورود قانونی به خاک کانادا از سفارت این کشور آغاز می‌شود. متأسفانه در حال حاضر سفارت کانادا در ایران فعال نیست.

پس بهتر است تقاضای خود را به‌صورت آنلاین انجام داده و بعد برای حضور جهت مراحل بعدی به یکی از سفارت‌ها در کشورهای همسایه مراجعه نمایید.

با توجه به اینکه بسیار مهم است برای جلوگیری از ریجکت شدن درخواست ویزای شما همه مراحل از پر کردن فرم‌ها تا مصاحبه حضوری به‌طور کامل و بدون اشکال انجام شود، می‌توانید از مشاوره تخصصی کارشناسان ما در تمام این زمینه‌ها بهره‌مند شوید تا در کمترین زمان و با راحت‌ترین روش ویزای خود را دریافت کنید.