کانادا کشوری متشکل از 10 استان است و هر استان توسط یک دولت محلی اداره می شود به همین دلیل است که پیش از اقدام برای مهاجرت به کانادا باید اطلاعات کافی در رابطه با محل زندگی آینده خود در این کشور، قوانین داخلی و شرایط کلی زندگی در آن منطقه آشنا شوید. نوا اسکوشیا به عنوان یکی از استان های شرقی کانادا و همچنین عضو برنامه آتلانتیک، می تواند یکی از گزینه های مناسب برای مهاجرت بخصوص از طریق کار باشد.

نوا اسکوشیا یکی از کوچک ترین استان های کشور کانادا است و از نظر جمعیتی نیز کمتر از یک میلیون شهروند را در خود جای داده است. قرار گیری استان نوا اسکوشیا در طرح پایلوت آتلانتیک به خوبی نشان می دهد که این استان جایگاه بسیار مناسبی در برنامه های توسعه آینده کانادا دارد و در آینده به یکی از استان های مناسب کانادا برای زندگی تبدیل می شود. در صورتی که تمایل به زندگی در این استان را دارید، یا قصد دارید با شرایط کلی زندگی در نوا اسکوشیا آشنا شوید، ما را در این مقاله همراهی فرمایید.

نگاهی اجمالی به استان نوا اسکوشیا

نوا اسکوشیا به دوازدهمین استان کشور کانادا از نظر وسعت است و تنها جزیره پرنس ادوارد است که مساحت کمتری از این استان دارد. نوا اسکوشیا مساحتی بالغ بر 55284 کیلومتر مربع دارد و 4.2% از این استان را نیز سطح آبی تشکیل داده است. این استان همچنین 0.6% از مساحت کانادا را تشکیل داده است و یکی دیگر از استان های کوچک کانادا در شرق این کشور است. مساحت این استان تقریبا نصف مساحت استان اصفهان در ایران است. شهر هلیفکس را می توان به عنوان بزرگ ترین شهر و همچنین مرکز سیاسی استان نوا اسکوشیا خواند.

جمعیت یک استان و تحولات جمعیتی آن می تواند نشان دهد که این منطقه جغرافیایی مهاجرپذیر یا مهاجر فرست است و از این طریق می توان سنجید که آن منطقه چه برتری نسبت به سایر استان های کشور کانادا دارد. بر اساس داده های رسمی بدست آمده، جمعیت استان نوا اسکوشیا در سال 2016، 923598 نفر اعلام شد. تخمین های جمعیتی در سال 2020 نیز نشان می دهد که جمعیت این استان با اندکی افزایش به 979115 نفر در پاییز رسیده است.

تحولات جمعیتی در نوا اسکوشیا را می توان با روشنی بیش تری در فاصله زمانی زمستان 2020 تا تابستان همین سال مشاهده کرد. در بازه زمانی که بیماری کرونا می توانست مشاغل زیادی در این استان را تهدید کند و جمعیت زیادی می بایست برای یافتن شغل به استان های دیگر مهاجرت می کردند اما جمعیت این استان افزایش پیدا کرد. در نمودار زیر می توان تحولات جمعیتی در استان نوا اسکوشیا را مشاهده کرد.

تحولات جمعیتی نوا اسکوشیا در سال 2019 و 2020

نمودار فوق نشان می دهد که جمعیت نوا اسکوشیا با شیب تندی تا تاستان 2020 افزایش پیدا کرده اما در نهایت در پاییز 2020، جمعیت این استان حدود 240 نفر کاهش پیدا کرده است.

برای درک بهتر تحولات جمعیتی در نوا اسکوشیا می توانیم جمعیت شهرهای مختلف این استان را مورد بررسی قرار دهیم. شهر هلیفکس بزرگ ترین شهر نوا اسکوشیا است و جمعیت آن در فاصله سال های 2011 تا 2016، 3.8% افزایش یافته است. شهر کوچک پورت ویلیامز در این استان بیشترین نرخ رشد جمعیتی را داشته است و با 16.4% افزایش از 962 نفر به 1120 نفر رسیده است. شهر اسپرینگ هیل نیز بالاترین نرخ کاهش جمعیت در این استان را داشته است. جمعیت این شهر از 2978 نفر به 2743 نفر رسیده است پس بنابراین 7.9% از جمعیت این شهر کاسته شده است.

جدول زیر، تحولات جمعیتی در شهرهای مختلف نوا اسکوشیا را نشان می دهد.

جدول زیر، تحولات جمعیتی در شهرهای مختلف نوا اسکوشیا را نشان می دهد.

در حالی که بسیاری از شهرها و استان های کانادا در فصل زمستان، سرمای طاقت فرسایی را پشت سر می گذارند، نوا اشکوشیا اما شرایط آب و هوایی بسیار معتدل تری را دارد. قرار گرفتن در یک منطقه اقیانوسی سبب شده است تا دمای هوای این استان در زمستان ها گرم تر و در تابستان های متعادل تر باشد.

به طور متوسط سرد ترین دمای هوا در این استان را می توان در ماه های ژانویه و فوریه تجربه کرد به طوری که متوسط دمای هوا در شب ها به 7- درجه سانتی گراد می رسد. در ماه جولای و آگوست نیز دمای هوا به بیش ترین حد خود می رسد به طوری که متوسط دمای هوا در روزها، به حدود 23 درجه سانتی گراد می رسد.

دمای هوا در نوا اسکوشیا پس از ماه فوریه رفته رفته افزایش می یابد و با شروع ماه آگوست نیز از دمای هوا کاسته می شود. در نمودار زیر می توان تحولات دمای هوا و اختلاف آن در شب و روز را مشاهده کرد.

در نمودار زیر می توان تحولات دمای هوا و اختلاف آن در شب و روز را مشاهده کرد.

بررسی هزینه های زندگی در استان نوا اسکوشیا

یکی از موضوعات مهمی که می توان آن را در رابطه با نوا اسکوشیا مورد بررسی قرار داد، هزینه های زندگی در این استان است. متقاضیان تحصیل در این استان باید توجه بیش تری به این موضوع داشته باشند چرا که در طول دوره تحصیل خود تنها می توانند به صورت نیمه وقت در این استان کار کنند پس ممکن است نتوانند هزینه های زندگی خود را به خوبی پوشش دهند. البته افرادی که به صورت توریستی نیز وارد نوا اسکوشیا می شوند اجازه کار نخواهند داشت پس آن ها نیز باید با جزئیات بیش تری به این موضوع توجه کنند.

شهرهای هلیفکس و سیدنی، پرجمعیت ترین شهر های نوا اسکوشیا هستند  پس می توان به نوعی اشاره داشت که بررسی هزینه های زندگی در این دو شهر می تواند دید بهتری از هزینه های زندگی در این استان را در اختیار متقاضیان سفر و زندگی در نوا اسکوشیا قرار دهد. توجه داشته باشید که نیروی کار در این استان، درآمد کافی برای تامین مخارج زندگی خود را در اختیار خواهد داشت.

جدول زیر، گردآوری برخی از داده های ارائه شده توسط وب سایت numbeo  در رابطه با هزینه های زندگی در دو شهر هلیفکس و سیدنی است که به صورت مقطعی بروز رسانی می شود.

جدول زیر، گردآوری برخی از داده های ارائه شده توسط وب سایت numbeo در رابطه با هزینه های زندگی در دو شهر هلیفکس و سیدنی است که به صورت مقطعی بروز رسانی می شود.

جدول فوق نشان دهنده هزینه های زندگی در دو شهر اصلی استان نوا اسکوشیا است. به طور متوسط می توان گفت که هزینه های زندگی برای یک فرد مجرد در شهر هلیفکس در حدود 1216$ دلار کانادا و برای یک خانواده چهار نفره به طور متوسط 4351$ دلار کانادا است. هزینه های زندگی در شهر سیدنی اما نسبت به شهر هلیفکس کم تر است اما این تفاوت چندان چشمگیر نیست.

علاوه بر هزینه های زندگی، هزینه های مربوط به اجاره مسکن نیز یکی از مهم ترین بخش های تشکیل دهنده هزینه های زندگی در هر نقطه از جهان است. در هلیفکس اجاره بهای یک خانه با یک اتاق خواب خارج از مرکز شهر حدود 850 تا 1400$ دلار کانادا است. اما اگر شخصی تمایل به زندگی در مرکز شهر داشته باشد، باید ماهانه 1200 تا 1600$ دلار کانادا را نیز به عنوان اجاره بها پرداخت کند. اجاره خانه ای با سه اتاق خواب در مرکز شهر هلیفکس 2000 تا 3000$ دلار کانادا هزینه در بردارد و اجاره خانه ای مشابه خارج از مراکز شهری 1290 تا 2000$ دلار کانادا ارزیابی می شود.

در سیدنی اما هزینه های مربوط به اجاره بها به مراتب ارزان تر است. برای مثال اجاره بهای یک خانه با سه اتاق خواب در مرکز شهر سیدنی تقریبا نصف اجاره خانه ای مشابه در هلیفکس است. اجاره خانه ای با سه اتاق خواب در مرکز شهر 1300 تا 1800$ دلار کانادا و در خارج از مراکز شهری 1000 تا 1600$ دلار کانادا ارزیابی می شود. برای اجاره ملکی با یک اتاق خواب در مرکز شهر باید انتظار 650 تا 1000$ دلار کانادا در ماه را داشت و اجاره بهای خانه ای خارج از مراکز شهری 565 تا 850$ دلار کانادا است.

همه چیز درباره شرایط تحصیل در استان نوا اسکوشیا

اگرچه امکان تحصیل در مدارس نوا اسکوشیا برای دانش آموزان خارجی نیز فراهم است اما معمولا درصد قابل توجهی از افرادی که با ویزای تحصیلی به نوا اسکوشیا وارد می شوند، تحصیلات خود را در یکی از دانشگاه های این استان آغاز می کنند. شناخته شده ترین دانشگاه در نوا اسکوشیا، دانشگاه دالهاوزی است که به گزارش QS در جایگاه 291 برترین دانشگاه های جهان قرار دارد.

در جدول زیر، برخی از مهم ترین دانشگاه های استان نوا اسکوشیا معرفی شده اند.

همه چیز درباره کار در استان نوا اسکوشیا

قوانین کار در استان های مختلف کانادا متفاوت است و در این بخش برخی از قوانین کار در این استان را مورد بررسی قرار خواهیم داد. از تاریخ اول آپریل 2020، حداقل دستمزد کار ساعتی 12.55$ دلار کانادا تعیین شده است. در صورتی که نیروی کار تنها برای یک بازه زمانی کمتر از سه ساعت به محل کار خود فراخوانده شود، کارفرما موظف است تا حداقل دستمزد سه ساعت را به او پرداخت کند. بنابراین دستمزد یک فرد حداقل 37.65$ دلار کانادا خواهد بود.

بر اساس قوانین کار در نوا اسکوشیا، هر نیروی کار باید 24 ساعت پیوسته در یک بازه زمانی 7 روزه استراحت کند. البته حد مجاز کار برای یک نفر در این استان 48 ساعت در نظر گرفته شده است و در صورتی که بیش از این زمان در محیط کار خود حاضر شود، کارفرما موظف است تا دستمزدی 1.5 برابر دستمزد کار ساعتی را به وی پرداخت کند. البته برخی از مشاغل هستند که پس از 110 ساعت کار در طول دو هفته مشمول اضافه کار خواهند شد.

مکان های دیدنی در استان نوا اسکوشیا

یکی از جاذبه های گردشگری استان نوا اسکوشیا مجموعه باغ های آناپولیس است که مساحتی 34000 متر مربعی دارد. این باغ که مجموعه ای از سال های تجربه باغبانی در نوا اسکوشیا است، با گل های رز زیبا مزین شده است و یک خانه تاریخی قدیمی نیز در آن وجود دارد که گردشگران فراوانی را به خود جلب می کند.

با توجه به این مرزهای ساحلی نوا اسکوشیا، شما به راحتی می توانید در این استان از تفریحات آبی لذت ببرید این تفریحات شامل کایاک سواری تا تماشای وال ها می شود. مسیر اسکای لاین تریل نیز یکی دیگر از جاذبه های ساحلی این استان است. این مسیر که 11 کیلومتر طول دارد، برای پیاده روی و طبیعت گردی است. حیوانات بومی، منظره ای سرسبز و خط ساحلی در کنار هم چشم اندازی زیبا و تجربه ای خاطره انگیز را رقم خواهد زد.

از دیگر مناظر دیدنی نوا اسکوشیا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • پارک پوینت پیلزنت
  • بازار سنتی ویل فارمر
  • پارک آپر کلمنتس
  • مسیر کابوت تریل
  • مرکز تاریخ الکساندر گراهام بل
  • دهکده هایلند
  • موزه دریایی آتلانتیک
پارک پوینت پلزنت

استان نوا اسکوشیا با توجه به قرارگیری در طرح پایلوت آتلانتیک می تواند مقصد مناسبی برای علاقمندان به کار در کانادا باشد. در صورتی که تمایل به مهاجرت به این استان دارید، حتما با وکلای ما که مورد تایید اداره مهاجرت کانادا هستند در تماس باشید.

پرسش های متداول درباره استان نوا اسکوشیا کانادا

نوا اسکوشیا در منطقه معتدل قرار دارد و۴ فصل زمستان، بهار، تابستان و پاییز در این استان وجود دارد؛ و اگرچه این استان تقریباً توسط آب احاطه شده است، اما آب و هوا به قاره ای نزدیک است تا دریایی، با این حال زمستان ها در این استان بسیار سرد می باشد. این استان روزهای آفتابی کمتری دارد. بیش از ۱۰۰ روز از سال مه آلود است. بهترین آب و هوا در هالیفکس اواسط تا اواخر تابستان است.

هزینه زندگی در هالیفکس کانادا‌ (Halifax)، مرکز استان نوا اسکوشیا (Nova Scotia)، در مقایسه با شهرهای مشابهش در استان‌های دیگر کانادا مانند تورنتو، ونکوور و مونترال کمتر است و در سطح متوسط قرار می‌گیرد و به اندازه شهرهای بزرگ دیگر در کانادا زیاد نیست.

فاصله این شهر تا تورنتو 1,784.2 کیلومتر است که با ماشین حدود 13 ساعت راه می باشد و با دوچرخه حدود 100 ساعت راه می باشد.

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند. بدیهی است برداشت و مشورت های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی مجموعه جناب حلاج پور ممکن بوده و توصیه می شود. مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کانادپاس و کاریابی بین المللی مهیار مسوولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسوولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.


مهیار حلاج پور

«افتخار داریم که مورد اعتماد شما هستیم»

من مهیار حلاج پور هستم،

عضو رسمی شورای قانون گذاری امور مهاجرت کانادا ICCRC، مشاور رسمی مهاجرت کانادا RCIC یا اصطلاحا وکیل مهاجرت.

زندگی من صرف این می شود که اطمینان حاصل کنم که ممتاز ترین خدمات تخصصی حقوق مهاجرت کانادا را در مجموعه حقوقی مهاجرتی کاناداپاس ارائه می دهیم.

شرکت توسعه بیزینس ،سرمایه گذاری استارت آپ i3 Capital گام به گام با بهترین متخصصین و مشاورین در خدمت اهداف کارآفرینانی است که برای پیشبرد اهدافشان به ما اعتماد کرده اند‌.

و همچنین در کنار همکارانم در کاریابی مهیار با مجوز رسمی از وزارت کار ایران برای تحقق برنامه های کاریابی بین المللی موکلین پارسی زبان می کوشیم.

کاناداپاس - وکیل مهاجرت کانادا در تورنتو - بیوگرافی مهیار حلاج پور
ارزیابی رایگان رزرو وقت مشاوره
× چگونه می‌توانیم به شما کمک کنیم؟
Copy link