طرح کارآفرینی کانادا ، استان نوا اسکوشیا

[br]
توجه: برای اطلاع یافتن از اطلاعات کلی برنامه کارآفرینی در کانادا، به این صفحه مراجعه کنید.
[br]

درباره نوا اسکوشیا

 

نوا اسکوشیا یکی از چهار استان آتلانتیک کانادا است، با حدود یک میلیون نفر جمعیت که  در شرق ساحل شرقی کانادا  واقع شده است. این استان دارای 3800 جزیره ساحلی به علاوه خاک اصلی خود می باشد. هالیفکس (Halifax) با جمعیت تقریباً 400,000 نفر مرکز سیاسی و بزرگترین شهر این استان است.

استان  نوا اسکوشیا همچنین یکی از اصلی ترین بندرهای دریایی کانادا و محل دسترسی به اقیانوس اطلس است. اقتصاد در این استان بر پایه تولید، ماهیگیری و معدن استوار است. این استان دارای  جنگلداری مدرن و کشاورزی پیشرفته است. بخش اصلی صنعت معدن، مربوط به زغال سنگ  است.

در دهه های اخیر، این استان شروع به استفاده از سکوهای نفتی و گازی کرده است. گردشگری نیز در این استان سهم به سزایی دارد. سالانه بیشتر از یک میلیون نفر از این استان بازدید می کنند که نزدیک به یک چهارم آن ها مربوط به خارج از کانادا هستند.

برنامه مهاجرت به نوا اسکوشیا از طریق کارآفرینی(NSNP)

این برنامه برای افرادی  طراحی شده است که قصد راه اندازی یا خرید یکی از کسب و کارهای موجود  در این استان را دارند که می تواند در نهایت اقامت دائم در نوا اسکوشیا را برای متقاضیان ممکن سازد. این طرح به مالکان با تجربه ی کسب و کار و مدیران ارشدی اختصاص یافته است که قصد زندگی در نوا اسکوشیا را دارند و می خواهند کسب و کار خویش را در آنجا مدیریت کنند.

طرح کارآفرینی NSNP برنامه اقامت موقت به دائم است که متقاضیانی که  تایید شده اند می بایست دست کم  یک سال  به صورت پیوسته قبل از انتخاب برای اقامت دائم کانادا، از طریق مجوز کار معتبر، کسب و کار خود را دراین استان راه اندازی کنند.

متقاضیان این طرح  با پر کردن  یک اظهار علاقمندی یا  EOIبه شکل آنلاین، علاقه خود را  به راه اندازی کسب و کار و سکونت در نوا اسکوشیا  اعلام می کنند. داوطلبین باید  اطلاعات خواسته شده درباره سابقه مالکیت یا مدیریت بیزنس مد نظر و همچنین سطح دانش زبان، تحصیلات، میزان سرمایه گذاری، میزان دارایی، سن، سازگاری و کسب و کار را رائه دهند. فقط متقاضیانی که حداقل فاکتورهای لازم را داشته باشند، می توانند EOI ارائه دهند. داوطلبین بر اساس فاکتورهای مد نظر، ارزیابی و امتیازدهی می شوند.

به افرادی که نمره بالایی کسب کرده اند، با دعوت نامه ITA  که از طرف  اداره مهاجرت نوا اسکوشیا (NSOI) صادر می شود، اطلاع داده می شود که قرار است برای اراائه یک درخواست رسمی به برنامه مهاجرت استانی نوا اسکوشیا (NSNP)  دعوت شوند. افرادی که دعوت به اپلای شده اند،  توسط NSOI  مورد ارزیابی قرار می گیرند. بعد از این ارزیابی ، در صورت واجد شرایط بودن فرد متقاضی، جهت  یک مصاحبه  فردی از طرف  یکی از مقامات رسمی NSOI  با داوطلب تماس گرفته خواهد شد.

  بعد از این تماس نهایتا تا 60 روز برای انجام این مصاحبه فرصت خواهد بود. در صورت موفقیت در مصاحبه متقاضیان موفق به اخذ مجوز کار می شوند و می توانند همراه با خانواده  خود در نوا اسکوشیا ساکن شوند و کسب و کار خود را  طبق بیزنس پلن ارائه شده، حداکثر تا 6 ماه  بعد از ورود، راه اندازی نمایند و همچنین به مدت یک سال آن را مدیریت نمایند.

در صورت تحقق این موارد داوطلب می تواند نامزد دریافت اقامت دائم، توسط استان نوا اسکوشیا شود. مدارک مورد نیاز شخص داوطلب به دپارتمان مهاجرت فدرال کانادا فرستاده می شود و بعد از حدود 6 تا 8 ماه ویزای اقامت دائم برای داوطلب صادر می شود.

فاکتورهای لازم برای متقاضیان طرح کارآفرینی کانادا استان نوا اسکوشیا

 

 • حداقل 21 سال سن
 • حداقل دارایی خالصی معادل با 600 هزار دلار کانادا
 • به دست آوردن  دارایی خالص ارائه شده از طریق روش های قانونی تایید شده توسط متخصصین NSOI
 • حداقل 3 سال سابقه مالکیت کسب و کار از جمله مالکیت 33.33 درصد یا بیشتر از 5 سال سابقه ی کار در نقش مدیریت ارشد کسب و کار طی 10 سال گذشته
 • توافق برسرمایه گذاری حداقل 150 هزار دلار کانادا برای استقرار یا خرید بیزنس در نوا اسکوشیا
 • داشتن حداقل  CLB 5 در هر 4 بخش (شنیدار، گفتار، نوشتار و خواندن)

* موارد زیر تست های معتبر زبان هستند: در انگلیسی (آزمون عمومی CELPIP (و آزمون عمومی زبان انگلیسی بین المللی (آیلتس) و فرانسه آزمون (TEF) می باشند که باید ظرف دو سال از تاریخ ارائه ی EOI اخذ شده باشند.

 • داشتن حداقل دیپلم دبیرستان کانادا یا مدرک بین الللی معادل آن که توسط موسسه ی ارزیابی مدارک آموزشی (ECA)  ارزیابی و ظرف 5 سال قبل از ارائه ی درخواست EOI اخذ شده باشد.
 • داشتن بیزنس پلن و آگاهی کامل از آن
 • موافقت با سکونت در نوا اسکوشیا

 نحوه امتیازبندی طرح کارآفرینی کانادا ، استان نوا اسکوشیا

سن

 

سن امتیاز
21-24 5
25-32 7
33-39 10
40-44 7
45-55 5
بالای 56 0

 میزان دارایی

 

میزان دارایی خالص امتیاز
بیش از 1.5 میلیون دلار کانادا 10
1 تا 1.5 میلیون دلار کانادا 7
600 هزار تا 999.999 هزاردلار کانادا 5
کمتر از600 هزار دلار کانادا فاقد صلاحیت

مالکیت کسب و کار یا سابقه ی مدیریت

 

مالکیت کسب و کار یا سابقه ی مدیریت امتیاز
بیشتر از 5 سال سابقه ی مالکیت کسب و کار (حداقل مالکیت 33.33%) در طی 10 سال گذشته 35
بیشتر از 5 سال سابقه ی کار در سمت مدیریت ارشد کسب و کار طی 5 سال گذشته 20
3 تا 5 سال سابقه ی مالکیت کسب و کار (حداقل 33.33%) طی 10 سال گذشته 20

مدرک تحصیلی

 

مدرک تحصیلی امتیاز
مقطع دکترا (PhD) یا معادل آن 25
ارشد یا معادل آن یا مدرک تخصصی در سطح دانشگاه برای ورود به حرفه 23
کارشناسی(وره های سه سال به بالا یا معادل آن) 21
کاردانی(دوره ی دو ساله یا معادل آن ) 19
مدرک کالج یک ساله 12
مدرک متوسطه ی کانادا یا معادل آن 8

 

 

 

مهارت های زبان انگلیسی یا فرانسه

 

زبان رسمی اول امتیازات
  گفتار شنیدار خواندن نوشتار کل
CLB 5 5 5 5 5 20
CLB 6 6 6 6 6 24
CLB 7 یا بالاتر 7 7 7 7 28

 

 

* نمره کمتر از CLB 5 فاقد صلاحیت برای اپلای کردن می باشد.

 

زبان رسمی دوم امتیاز
حداقل سطح CLB 5 در هر چهار مهارت 7

عوامل سازگاری در طرح کارآفرینی کانادا ، استان نوا اسکوشیا

که خود شامل فاکتورهای زیر است.

اگرداوطب یک دوره ی تحصیلی حداقل دو ساله در سطح دبیرستان یا آموزش های عالی در نوا اسکوشیا را گذرانده باشد 15 امتیاز برای وی خواهد داشت.

تحصیلات  باید تمام وقت (حداقل 15 ساعت درسی در هفته) بوده باشد و نیز در این دوره ی تحصیلی در نوا اسکوشیا، وضعیت تحصیلی خوبی داشته باشد.

اگر همسر داوطلب حداقل یک دوره ی تحصیلی تمام وقت (در یک دوره ی حداقل دو ساله) در سطح دبیرستان یا آموزش عالی را در نوا اسکوشیا گذرانده باشد، شامل 5 امتیاز خواهد بود

اگر داوطلب حداقل یک سال سابقه ی کار تمام وقت در نوا اسکوشیا دارد که در لیست مشاغل سطح 0، A یا B در لیست ملی مشاغل کانادا (NOC 2011) ذکر شده باشد و کارش دارای مجوز کار معتبر برای کار کردن در کانادا باشد، 15 امتیاز برای وی به همراه خواهد داشت.

در صورتی که همسر داوطلب حداقل یک سابقه ی کار تمام وقت یک ساله  ودارای مجوز کار معتبر یا با داشتن مجوز کار در کانادا در نوا اسکوشیا داشته باشد، 5 امتیاز در بر دارد.

چنان چه همسر متقاضی در هر چهار مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی (گفتار، شنیدار، خواندن و نوشتار) دارای سطح مهارت CLB 4 باشد، 5 امتیاز کسب خواهد کرد.

چنان چه فرد متقاضی یا همسروی ، اقوام نزدیک  شامل والدین ، پدربزرگ و مادر بزرگ ، برادر یا خواهر، دایی، عمو، خاله،عمه،خواهرزاده وبرادرزاده داشته باشند که حداقل یک سال  به صورت پیوسته شهروند کانادا یا ساکن دائم نوا اسکوشیا بوده باشند و سن آنها بالاتر از 19 سال باشد، شامل 5 امتیاز خواهد بود.

میزان سرمایه گذاری در نوا اسکوشیا

 

میزان سرمایه گذاری امتیاز
کمتر از 150 هزاردلار کانادا فاقد صلاحیت
150 هزار تا 300 هزاردلار کانادا 10
بیش از 300 هزاردلار کانادا 15

 اولویت های اقتصادی نوا اسکوشیا

 

اولویت های اقتصادی نوا اسکوشیا امتیاز
بیزنس های با رویکرد صادراتی 5
بیزنس در خارج از منطقه ی هالیفکس باشد 5
جانشینی کسب و کار 5

متقاضیان غیرقابل قبول چه کسانی هستند؟

 

 • افرادی که مدعی پناهندگی به کانادا بوده اند.
 • افرادی که به کانادا ممنوع الورود باشند.
 • افرادی که به صورت غیر قانونی در کانادا حضور دارند.
 • افرادی که دستور اخراج آن ها صادر شده است.( توسط IRCC یا آزانس خدمات برون مرزی کاناد)
 • سرمایه گذارانی که در بیزنس خود مشارکت محدود دارند و در آن فعالیت روزانه مدیریتی ندارند.

مزایای طرح کارآفرینی کانادا ، استان نوا اسکوشیا

 

 • نداشتن محدودیت سنی
 • امکان زندگی در شهر بسیار خوش آب و هوا و زیبای هالیفاکس و شهرهای اطراف آن
 • نیاز نداشتن به ویزای توریستی برای شروع پروسه پرونده
 • گرفتن ویزای کار بدون پرداخت کردن ودیعه
 • رایگان بودن بررسی مدارک توسط بخش اداره مهاجرت نوا اسکوشیا

مجموعه مهاجرتی کاناداپاس از شما دعوت میکند، فرم ارزیابی رایگان را به دقت تکمیل کرده، سوابق و افتخارات خود را نیز ذکر بفرمایید.

فرم ارزیابی رایگان

آقای مهیار حلاج پور وکیل مهاجرت کانادا در تورنتو و عضو رسمی شورای مشاورین مهاجرت کانادا (ICCRC) به همراه تیم خود در شرکت مهاجرتی کاناداپاس به همراه بهترین مشاوران در کنار شما هستند تا به شما مناسب ترین برنامه مهاجرتی و انواع ویزای کانادا، از جمله ( ویزای استارت آپ کانادا ، ویزای توریستی کانادا و یا ویزای تحصیلی کانادا ) را متناسب با مشخصات فردی شما به شما معرفی کنند.و همچنین در کنار شما هستند که مدارک شما و مستندات ویزا شما به درستی  و به موقع ثبت گردد.