هر فردی که تصمیم به اخذ ویزای کارآفرینی کانادا می‌گیرد، باید این توانایی را در وجود خودش ببیند (یعنی اینکه خلاقیت، آگاهی و سرمایه لازم و کافی را داشته باشد ) چرا که در غیر این صورت در هنگام بررسی صحت مدارک و پیشینه اش توسط کارشناسان، به مشکل برمی‌خورد و تقاضایش را برای اخذ ویزای کارآفرینی کانادا، رد می کنند.
حتما با یک کارشناس توانا و دقیق و آگاه به مسائل مهاجرت و اخذ امتیاز کارآفرینی، مشورت کنید. در این صورت کمتر دچار خطا و اشتباه می‌شوید و می‌توانید همه مراحل اخذ کارآفرینی در کانادا را به صورت قانونی و با حداقل مشکل پشت سر بگذارید.

مجموعه مهاجرتی کاناداپاس از شما دعوت میکند، فرم ارزیابی رایگان را به دقت تکمیل کرده، سوابق و افتخارات خود را نیز ذکر بفرمایید.

فرم ارزیابی رایگان

در صورت تمایل می توانید از طریق فرم زیر شماره خود را ثبت کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند


  برنامه کارآفرینی کانادا Entrepreneur Program و کاریابی کانادا Work Permit  دو برنامه و جریان مهاجرتی کاملا مجزا و متفاوت برای افراد متقاضی مهاجرت به کانادا میباشند که هر کدام شرایط و باید های متفاوتی دارند و برای متقاضیان با شرایط کاملا متفاوت طراحی شده اند.
  استان های مختلف کانادا برنامه های کارآفرینی مختص به خود دارند. در حقیقت برنامه کار آفرینی کانادا برای صاحبان کسب و کار و یا مدیرانی است  که  قصد دارند در کانادا صاحب کسب و کاری باشند و به صورت فعالانه آن را مدیریت کنند. برنامه کارآفرینی کانادا جایگزین بسیار مناسبی برای مهاجرت از طریق برنامه سرمایه گذاری در کانادا  (Investment Immigration) میباشد.

  آنچه در ادامه خواهید خواند:

  برنامه کارافرینی نوا اسکوشیا
  نوا اسکوشیا کانادا

  درباره نوا اسکوشیا

  نوا اسکوشیا یکی از چهار استان آتلانتیک کانادا است، با حدود یک میلیون نفر جمعیت که در شرق ساحل شرقی کانادا واقع شده است. این استان دارای 3800 جزیره ساحلی به علاوه خاک اصلی خود می باشد. هالیفکس (Halifax) با جمعیت تقریباً 400,000 نفر مرکز سیاسی و بزرگترین شهر این استان است.

  استان نوا اسکوشیا همچنین یکی از اصلی ترین بندرهای دریایی کانادا و محل دسترسی به اقیانوس اطلس است. اقتصاد در این استان بر پایه تولید، ماهیگیری و معدن استوار است. این استان دارای جنگلداری مدرن و کشاورزی پیشرفته است. بخش اصلی صنعت معدن، مربوط به زغال سنگ است.

  در دهه های اخیر، این استان شروع به استفاده از سکوهای نفتی و گازی کرده است. گردشگری نیز در این استان سهم به سزایی دارد. سالانه بیشتر از یک میلیون نفر از این استان بازدید می کنند که نزدیک به یک چهارم آن ها مربوط به خارج از کانادا هستند.

  برنامه مهاجرت به نوا اسکوشیا از طریق کارآفرینی(NSNP)

  برنامه کارآفرینی نوا اسکوشیا برای افرادی طراحی شده است که قصد راه اندازی یا خرید یکی از کسب و کارهای موجود در این استان را دارند که می تواند در نهایت اقامت دائم در نوا اسکوشیا را برای متقاضیان ممکن سازد. این طرح به مالکان با تجربه ی کسب و کار و مدیران ارشدی اختصاص یافته است که قصد زندگی در نوا اسکوشیا را دارند و می خواهند کسب و کار خویش را در آنجا مدیریت کنند.

  طرح کارآفرینی NSNP برنامه اقامت موقت به دائم است که متقاضیانی که تایید شده اند می بایست دست کم یک سال به صورت پیوسته قبل از انتخاب برای اقامت دائم کانادا، از طریق مجوز کار معتبر، کسب و کار خود را دراین استان راه اندازی کنند.

  متقاضیان این طرح با پر کردن یک اظهار علاقمندی یا EOIبه شکل آنلاین، علاقه خود را به راه اندازی کسب و کار و سکونت در نوا اسکوشیا اعلام می کنند. داوطلبین باید اطلاعات خواسته شده درباره سابقه مالکیت یا مدیریت بیزنس مد نظر و همچنین سطح دانش زبان، تحصیلات، میزان سرمایه گذاری، میزان دارایی، سن، سازگاری و کسب و کار را رائه دهند. فقط متقاضیانی که حداقل فاکتورهای لازم را داشته باشند، می توانند EOI ارائه دهند. داوطلبین بر اساس فاکتورهای مد نظر، ارزیابی و امتیازدهی می شوند.

  به افرادی که نمره بالایی کسب کرده اند، با دعوت نامه ITA که از طرف اداره مهاجرت نوا اسکوشیا (NSOI) صادر می شود، اطلاع داده می شود که قرار است برای اراائه یک درخواست رسمی به برنامه مهاجرت استانی نوا اسکوشیا (NSNP) دعوت شوند. افرادی که دعوت به اپلای شده اند، توسط NSOI مورد ارزیابی قرار می گیرند. بعد از این ارزیابی ، در صورت واجد شرایط بودن فرد متقاضی، جهت یک مصاحبه فردی از طرف یکی از مقامات رسمی NSOI با داوطلب تماس گرفته خواهد شد.

  بعد از این تماس نهایتا تا 60 روز برای انجام این مصاحبه فرصت خواهد بود. در صورت موفقیت در مصاحبه، متقاضیان موفق به اخذ مجوز کار می شوند و می توانند همراه با خانواده خود در نوا اسکوشیا ساکن شوند و کسب و کار خود را طبق بیزنس پلن ارائه شده، حداکثر تا 6 ماه بعد از ورود، راه اندازی و به مدت یک سال آن را مدیریت نمایند.

  در صورت تحقق این موارد داوطلب می تواند نامزد دریافت اقامت دائم، توسط استان نوا اسکوشیا شود. مدارک مورد نیاز شخص داوطلب به دپارتمان مهاجرت فدرال کانادا فرستاده می شود و بعد از حدود 6 تا 8 ماه اقامت دائم برای داوطلب صادر می شود.

  فاکتورهای لازم برای متقاضیان برنامه کارآفرینی نوا اسکوشیا

  • حداقل 21 سال سن
  • حداقل دارایی خالصی معادل با 600 هزار دلار کانادا
  • به دست آوردن  دارایی خالص ارائه شده از طریق روش های قانونی تایید شده توسط متخصصین NSOI
  • حداقل 3 سال سابقه مالکیت کسب و کار از جمله مالکیت 33.33 درصد یا بیشتر از 5 سال سابقه ی کار در نقش مدیریت ارشد کسب و کار طی 10 سال گذشته
  • توافق برسرمایه گذاری حداقل 150 هزار دلار کانادا برای استقرار یا خرید بیزنس در نوا اسکوشیا
  • داشتن حداقل  CLB 5 در هر 4 بخش (شنیدار، گفتار، نوشتار و خواندن)
  • داشتن حداقل دیپلم دبیرستان کانادا یا مدرک بین المللی معادل آن که توسط موسسه ی ارزیابی مدارک آموزشی (ECA) ارزیابی و ظرف 5 سال قبل از ارائه ی درخواست EOI اخذ شده باشد.
  • داشتن بیزنس پلن و آگاهی کامل از آن
  • موافقت با سکونت در نوا اسکوشیا
  برنامه کارافرینی نوا اسکوشیا2

  * موارد زیر تست های معتبر زبان هستند:

  در انگلیسی (آزمون عمومی CELPIP (و آزمون عمومی زبان انگلیسی بین المللی (آیلتس) و فرانسه آزمون (TEF) می باشند که باید ظرف دو سال از تاریخ ارائه ی EOI اخذ شده باشند.

   نحوه امتیازبندی طرح کارآفرینی کانادا ، استان نوا اسکوشیا

  سن

   

  سن امتیاز
  21-24 5
  25-32 7
  33-39 10
  40-44 7
  45-55 5
  بالای 56 0

   میزان دارایی

   

  میزان دارایی خالص امتیاز
  بیش از 1.5 میلیون دلار کانادا 10
  1 تا 1.5 میلیون دلار کانادا 7
  600 هزار تا 999.999 هزاردلار کانادا 5
  کمتر از600 هزار دلار کانادا فاقد صلاحیت

  مالکیت کسب و کار یا سابقه ی مدیریت

   

  مالکیت کسب و کار یا سابقه ی مدیریت امتیاز
  بیشتر از 5 سال سابقه ی مالکیت کسب و کار (حداقل مالکیت 33.33%) در طی 10 سال گذشته 35
  بیشتر از 5 سال سابقه ی کار در سمت مدیریت ارشد کسب و کار طی 5 سال گذشته 20
  3 تا 5 سال سابقه ی مالکیت کسب و کار (حداقل 33.33%) طی 10 سال گذشته 20

  مدرک تحصیلی

   

  مدرک تحصیلی امتیاز
  مقطع دکترا (PhD) یا معادل آن 25
  ارشد یا معادل آن یا مدرک تخصصی در سطح دانشگاه برای ورود به حرفه 23
  کارشناسی(وره های سه سال به بالا یا معادل آن) 21
  کاردانی(دوره ی دو ساله یا معادل آن ) 19
  مدرک کالج یک ساله 12
  مدرک متوسطه ی کانادا یا معادل آن 8

   

   

   

  مهارت های زبان انگلیسی یا فرانسه

   

  زبان رسمی اول امتیازات
    گفتار شنیدار خواندن نوشتار کل
  CLB 5 5 5 5 5 20
  CLB 6 6 6 6 6 24
  CLB 7 یا بالاتر 7 7 7 7 28

   

  زبان رسمی دوم امتیاز
  حداقل سطح CLB 5 در هر چهار مهارت 7

   

  * نمره کمتر از CLB 5 فاقد صلاحیت برای اپلای کردن می باشد.

  عوامل سازگاری در طرح کارآفرینی کانادا ، استان نوا اسکوشیا

  اگرداوطب یک دوره ی تحصیلی حداقل دو ساله در سطح دبیرستان یا آموزش های عالی در نوا اسکوشیا را گذرانده باشد 15 امتیاز برای وی خواهد داشت.

  تحصیلات  باید تمام وقت (حداقل 15 ساعت درسی در هفته) بوده باشد و نیز در این دوره ی تحصیلی در نوا اسکوشیا، وضعیت تحصیلی خوبی داشته باشد.

  اگر همسر داوطلب حداقل یک دوره ی تحصیلی تمام وقت (در یک دوره ی حداقل دو ساله) در سطح دبیرستان یا آموزش عالی را در نوا اسکوشیا گذرانده باشد، شامل 5 امتیاز خواهد بود

  اگر داوطلب حداقل یک سال سابقه ی کار تمام وقت در نوا اسکوشیا دارد که در لیست مشاغل سطح 0، A یا B در لیست ملی مشاغل کانادا (NOC 2011) ذکر شده باشد و کارش دارای مجوز کار معتبر برای کار کردن در کانادا باشد، 15 امتیاز برای وی به همراه خواهد داشت.

  در صورتی که همسر داوطلب حداقل یک سابقه ی کار تمام وقت یک ساله و مجوز کار معتبر یا مجوز کار در کانادا و در نوا اسکوشیا داشته باشد، 5 امتیاز در بر دارد.

  چنان چه همسر متقاضی در هر چهار مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی (گفتار، شنیدار، خواندن و نوشتار) دارای سطح مهارت CLB 4 باشد، 5 امتیاز کسب خواهد کرد.

  چنان چه فرد متقاضی یا همسروی ، اقوام نزدیک  شامل والدین ، پدربزرگ و مادر بزرگ ، برادر یا خواهر، دایی، عمو، خاله،عمه،خواهرزاده وبرادرزاده داشته باشند که حداقل یک سال  به صورت پیوسته شهروند کانادا یا ساکن دائم نوا اسکوشیا بوده باشند و سن آنها بالاتر از 19 سال باشد، شامل 5 امتیاز خواهد بود.

  میزان سرمایه گذاری در نوا اسکوشیا

   

  میزان سرمایه گذاری امتیاز
  کمتر از 150 هزاردلار کانادا فاقد صلاحیت
  150 هزار تا 300 هزاردلار کانادا 10
  بیش از 300 هزاردلار کانادا 15

   اولویت های اقتصادی نوا اسکوشیا

   

  اولویت های اقتصادی نوا اسکوشیا امتیاز
  بیزنس های با رویکرد صادراتی 5
  بیزنس در خارج از منطقه ی هالیفکس باشد 5
  جانشینی کسب و کار 5
  برنامه کارآفرینی پرنس ادوارد

  متقاضیان غیرقابل قبول چه کسانی هستند؟

  • افرادی که مدعی پناهندگی به کانادا بوده اند.
  • افرادی که به کانادا ممنوع الورود باشند.
  • افرادی که به صورت غیر قانونی در کانادا حضور دارند.
  • افرادی که دستور اخراج آن ها صادر شده است (توسط IRCC یا آژانس خدمات برون مرزی کانادا).
  • سرمایه گذارانی که در بیزنس خود مشارکت محدود دارند و در آن فعالیت روزانه مدیریتی ندارند.

  مزایای طرح کارآفرینی کانادا ، استان نوا اسکوشیا

  • نداشتن محدودیت برای سقف سنی
  • امکان زندگی در شهر بسیار خوش آب و هوا و زیبای هالیفاکس و شهرهای اطراف آن
  • نیاز نداشتن به ویزای توریستی برای شروع پروسه پرونده
  • گرفتن ویزای کار بدون پرداخت کردن ودیعه
  • رایگان بودن بررسی مدارک توسط بخش اداره مهاجرت نوا اسکوشیا

  در ادامه برخی از سوالات متداول موکلان بیان شده است:

  برنامه کارآفرینی نوا اسکوشیا برای افرادی طراحی شده است که قصد راه اندازی یا خرید یکی از کسب و کارهای موجود در این استان را دارند که می تواند در نهایت اقامت دائم در نوا اسکوشیا را برای متقاضیان ممکن سازد. این طرح به مالکان با تجربه ی کسب و کار و مدیران ارشدی اختصاص یافته است که قصد زندگی در نوا اسکوشیا را دارند و می خواهند کسب و کار خویش را در آنجا مدیریت کنند.

  بله. شما میبایست حداقل 21 سال سن داشته باشید. اما برای سقف آن محدودیتی وجود ندارد.

  شما باشد حداقل دارایی خالصی معادل با 600 هزار دلار کانادا را اثبات کنید. علاوه بر آن توافق برسرمایه گذاری حداقل 150 هزار دلار کانادا برای استقرار یا خرید بیزنس در نوا اسکوشیا از فاکتورهای ضروری است.

  مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند. بدیهی است برداشت و مشورت های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی مجموعه جناب حلاج پور ممکن بوده و توصیه می شود. مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کاناداپاس و کاریابی بین المللی مهیار مسئولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسئولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.


  مهیار حلاج پور

  «افتخار داریم که مورد اعتماد شما هستیم»

  من مهیار حلاج پور هستم،

  عضو رسمی شورای قانون گذاری امور مهاجرت کانادا ICCRC، مشاور رسمی مهاجرت کانادا RCIC یا اصطلاحا وکیل مهاجرت.

  زندگی من صرف این می شود که اطمینان حاصل کنم که ممتاز ترین خدمات تخصصی حقوق مهاجرت کانادا را در مجموعه حقوقی مهاجرتی کاناداپاس ارائه می دهیم.

  شرکت توسعه بیزینس ،سرمایه گذاری استارت آپ i3 Capital گام به گام با بهترین متخصصین و مشاورین در خدمت اهداف کارآفرینانی است که برای پیشبرد اهدافشان به ما اعتماد کرده اند‌.

  و همچنین در کنار همکارانم در کاریابی مهیار با مجوز رسمی از وزارت کار ایران برای تحقق برنامه های کاریابی بین المللی موکلین پارسی زبان می کوشیم.

  کاناداپاس - وکیل مهاجرت کانادا در تورنتو - بیوگرافی مهیار حلاج پور