نامه ساپورت (Letter of Support) برای ویزای استارت‌آپ کانادا، یکی از مهم‌ترین نیازمندی‌ها برای کسب‌و‌کارها در زمان اقدام برای ویزای استارت‌آپ است. این نامه، اهمیت کسب‌وکار استارت‌آپی برای جامعه کانادا و همینطور توانایی آن برای مشارکت در اقتصاد این کشور را نشان می‌دهد.

فراموش نکنید که نامه ساپورت برای ویزای استارت‌آپ کانادا، ضروری‌ترین پیش‌نیاز این ویزا محسوب می‌شود که بدون داشتن آن، امکان اقدام برای دریافت ویزا وجود نخواهد داشت. بنابراین متقاضی باید نامه ساپورت را همراه با درخواست اخذ اقامت دائم کانادا از طریق ویزای استارت‌آپ، در پرونده خود قرار بدهد.

اما نامه ساپورت دقیقا چیست؟ حاوی چه اطلاعاتی است، توسط چه کسانی صادر می‌شود و متقاضیان چطور باید آن را دریافت کنند؟ برای یافتن پاسخ این سوالات و هر آنچه که باید درمورد نامه ساپورت ویزای استارت‌آپ کانادا بدانید، لطفا تا انتهای این مطلب با ما در کاناداپاس همراه باشید.

طبق گفته وبسایت رسمی اداره مهاجرت کانادا cic.gc.ca

اگر با یک سازمان تعیین شده به توافق برسید، نامه پشتیبانی برای شما ارسال می کند. این مدرک، نشان می‌دهد که صندوق سرمایه‌گذاری ریسک پذیر، گروه سرمایه‌گذار انجل یا انکوباتور تجاری از ایده کسب و کار شما حمایت می‌کند.

اگر قصد راه اندازی استارتاپ در کانادا را دارید، باید به این نکته توجه کنید که در این راه بهتر است از دانش و توانایی وکیل مهاجرت به کانادا بهره ببرید.

به سوالات زیر پاسخ دهید، ما شرایط شما را دقیق بررسی می‌کنیم و بهترین گزینه را به شما پیشنهاد می دهیم.

نامه ساپورت ویزای استارت‌آپ کانادا چیست؟

پروسه کلی ویزای استارت‌آپ کانادا به این شکل است که متقاضیان باید یکی از سرمایه‌گذاران کانادایی را متقاعد کنند که ایده و طرح تجاری آن‌ها ضمن نوآورانه بودن، پتانسیل رشد، توسعه و سودآوری نیز دارد و می‌تواند تاثیر مثبتی در بازار کار مورد نظر داشته باشد. به این ترتیب، متقاضیان می‌توانند سرمایه‌گذار کانادایی را ترغیب کنند که در کسب‌وکارشان سرمایه‌گذاری کند.

سرمایه‌گذاران نیز ایده‌های تجاری ارائه‌شده توسط متقاضیان ویزای استارت‌آپ را بررسی و ارزیابی می‌کنند و در نهایت تصمیم می‌گیرند که آیا از این پروژه حمایت کنند یا خیر. سرمایه‌گذاران با صدور نامه ساپورت، حمایت خود را کسب‌وکار مورد نظر اعلام می‌کنند که به منزله‌ تایید آن محسوب می‌شود.

سرمایه‌گذاران مورد اشاره، موسسه‌های مالی معتبری هستند که به تایید اداره مهاجرت فدرال کانادا (IRCC) رسیده‌اند و اصطلاحا با نام سازمان‌های تعیین‌شده (designated organizations) شناخته می‌شوند. سازمان‌های تعیین شده، گروه‌های تجاری هستند که برای سرمایه‌گذاری یا حمایت از استارت‌آپ‌های متقاضیان برنامه ویزای استارت‌آپ کانادا تایید شده‌اند.

مقالات مهم درباره راه اندازی استارتاپ کانادا [ کلیک کنید ]

وکیل استارتاپ کاناداکلاهبرداری استارتاپ کانادا
بهترین کشور برای استارتاپمقایسه کارآفرینی و استارتاپ کانادا
عوامل موثر در موفقیت ویزای استارتاپ کاناداتفاوت مرکز رشد با شتاب دهنده در برنامه استارتاپ

شرایط دریافت نامه ساپورت ویزای استارت‌آپ کانادا

به طور کلی، اصلی‌ترین شرایط دریافت نامه ساپورت ویزای استارت‌آپ کانادا به شرح زیر است:

 1. لازم است که یک طرح تجاری (Business Plan) جامع و کامل آماده و سایر مدارک خود را نیز ترجمه کنید.
 • در تهیه طرح تجاری خود، باید روی بخش‌های تحقیقات بازار، تحلیل مشتریان و میزان تقاضا برای محصولی که ارائه می‌دهید، بیشتر تمرکز کنید.
 • یک طرح تجاری جامع و کامل، باید شامل ۱۰ بخش باشد. مهم‌ترین بخش‌های یک طرح تجاری شامل اهداف مورد نظر بیزینس، محصولات، برنامه‌های توسعه و خلاصه اجرایی می‌شوند.
 • طرح تجاری، باید کلیه موقعیت‌های شغلی و وظایف آن‌ها را به همراه تخصص‌های مورد نیاز به صورت واضح مشخص کند.
 • یکی دیگر از مواردی که باید در طرح تجاری وجود داشته باشد، توضیح اهداف بیزینس به صورت واضح و طرح‌ها و محصولاتی است که برای تولید یا ارائه آن‌ها در آینده برنامه ریزی شده است.
 1. با توجه به اینکه هر یک از سازمان‌های حمایتکننده الزامات خاص خودشان را دارند، لازم است از شرایط آن‌ها اطلاع کامل داشته باشید. برخی از این شرایط، ممکن است درخواست داشتن حق رای یا تصاحب سهام شرکت باشند.
 • حق رای، به سازمان حمایت‌کننده اجازه می‌دهد تا در موقعیت‌های بحرانی و شرایط حساس قدرت کافی برای تصمیم‌گیری داشته باشد.
 • پیش از اقدام برای دریافت نامه ساپورت و در زمان تهیه طرح تجاری، باید ساختار بیزینس مشخص شده باشد.
 • برای اینکه موفق به دریافت نامه ساپورت از یک سازمان حمایت‌کننده شوید، باید یک ایده تجاری خلاقانه داشته باشید که بتواند راهکار جدیدی در زمینه خود ارائه دهد.
 • ایده تجاری مطرح شده در طرح تجاری، باید با امکانات موجود قابل پیاده‌سازی و عملی باشد.
 • وظیفه اصلی متقاضی در بیزینس استارت‌آپی باید کاملا واضح و روشن باشد.
 • مهم‌ترین مواردی که موسسه‌های سرمایه‌گذاری به آن‌ها توجه می‌کنند، سرمایه مورد نیاز برای تاسیس استارت‌آپ، قیمت‌گذاری محصولات یا خدمات و توضیحات کامل درمورد مسائل مالی است.
 • افراد کلیدی باید تجربه کار در رابطه با ایده تجاری را داشته باشند و یا دارای تحصیلات و تخصص مرتبط باشند.
 • متقاضی باید سوابق حرفه‌ای شغلی و گواهی نامه‌های تخصصی خود را ارائه دهد تا نشان دهد از تخصص کافی در رابطه با طرح تجاری برخوردار است.

محتوای نامه ساپورت ویزای استارت‌آپ کانادا

اکنون که با نامه ساپورت یا Letter of Support یک آشنایی کلی پیدا کردیم، زمان آن رسیده که بدانیم این نامه دارای چه محتویات و اطلاعاتی است. این اطلاعات، بسته به نوع کسب‌وکار یا سازمان حامی آن می‌توانند متغیر باشند.

اما برخی از رایج‌ترین نکات مهمی که باید در این نامه مشخص شوند، شامل موارد زیر می‌شود:

 • مفهوم کسب‌و‌کار (Business Concept) و اینکه چگونه کانادایی‌ها از آن سود می‌برند.
 • سازمان مورد نظر چقدر در این استارت‌آپ سرمایه‌گذاری کرده و کانادایی‌ها چه نقشی در آینده آن خواهند داشت.
 • میزان مشارکت کانادایی‌های باتجربه یا با استعداد در موقعیت‌های شغلی ارشد در استارت‌آپ، از جمله بخش‌های مدیریت، فناوری یا توسعه محصول.
 • چه تعداد شغل با این سرمایه‌گذاری ایجاد می‌شود و چگونه این موقعیت‌های شغلی پر می‌شوند.

الزامات طرح تجاری جهت دریافت نامه ساپورت ویزای استارت‌آپ کانادا

متقاضیان ویزای استارت‌آپ کانادا زمان تهیه طرح تجاری، به عنوان مهم‌ترین نیازمندی اخذ این ویزا، باید به موارد زیادی توجه داشته باشند. این افراد، باید تحقیقات خود را درمورد نحوه تهیه یک طرح تجاری جامع و کامل، به موقع شروع کنند تا زمانی که آن را به سازمان‌های حمایت‌کننده ارائه می‌دهند، بتوانند آن را به خوبی ارزیابی کنند.

با یک جست‌وجوی ساده، می‌توانید طرح‌های تجاری از پیش‌ آماده شده‌ زیادی پیدا کنید؛ اما توصیه می‌شود که از آن‌ها دوری کنید و به هیچ وجه یک طرح تجاری از قبل آماده را برای شرکت‌های حمایت کننده ارسال نکنید. دلیل این امر، این است که الزامات طرح تجاری در هر بیزینس متفاوت است و نمی‌توان از یک طرح تجاری برای دو بیزینس متفاوت استفاده کرد.

به یاد داشته باشید که مشاورین و متخصصین کاناداپاس می‌توانند از تهیه یک طرح تجاری جامع و کامل به طور اختصاصی برای کسب‌وکار شما اطمینان حاصل کنند.

مهم‌ترین بخش‌های یک طرح تجاری که حتما باید در آن وجود داشته باشند عبارتند از:

 • خلاصه اجرایی (executive summary)
 • اهداف و چشم اندازها (Goals and visions)
 • توضیحات شرکت (Company description)
 • مدل بیزینس (Business Model)
 • آنالیز مالی (Financial analysis)
 • نقش‌ها و وظایف (Roles and duties)
 • ساختار کسب‌وکار (Business Structure)
 • اجرای عملیات (Implementation of the operation)
 • خدمات و محصولات (Services and Products)
 • برنامه‌های بازاریابی و فروش (Marketing and sales programs)
 • ضمیمه‌ها (Appendices)

می‌توان گفت که اهمیت بخش خلاصه اجرایی که در بالا به آن اشاره شده است، بیشتر از سایر بخش‌های طرح تجاری است. بنابراین، لازم است که در تنظیم و نگارش آن دقت کافی به خرج داده شود.

در ادامه، می‌توانید برخی از نکاتی که حتما در بخش خلاصه اجرایی باید به آن‌ها پرداخته شود را مشاهده کنید:

 • ارائه اهداف و چشم‌اندازهای کسب‌وکار به طور کاملا واضح
 • محصولات و خدمات کنونی به همراه محصولات و خدماتی که در آینده و با توسعه‌ کسب‌وکار در نظر گرفته شده‌اند
 • روش حل مسائل و مشکلات کسب‌ کار
 • برنامه کسب‌وکار برای برطرف کردن مشکلات، نقاط ضعف و کمبودهای بازار

سرمایه گذاران آنجل در استارتاپ کانادا ثروتمند هستند و در ازای دریافت سهام، وقت و پول خود را در تجارت شما وارد و با رشد بالا سرمایه گذاری می کنند.

سرمایه‌گذارهای صادرکننده نامه ساپورت ویزای استارت‌آپ کانادا

نامه ساپورت ویزای استارت‌آپ کانادا، می‌تواند توسط یک موسسه تعیین‌شده در یکی از گروه‌های سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیر (Venture capital funds)، گروه‌های سرمایه‌گذاری فرشته (Angel investor groups) و یا انکوباتورهای کسب‌وکار (Business incubators) صادر شود.

این سه گروه، سه نوع سرمایه گذار در کسب‌وکارهای استارت‌آپی هستند و نباید آن‌ها را با شرکت‌های سرمایه‌گذاری اشتباه بگیرید. تعداد شرکت‌های سرمایه‌گذاری زیاد است، اما همه‌ آن‌ها جزو یکی از این سه گروه قرار می‌گیرند. به طور کلی، ۶۹ شرکت سرمایه‌گذاری کانادایی وجود دارد که توسط اداره مهاجرت کانادا تایید شده و قادر به صدور نامه ساپورت هستند.

از این ۶۹ شرکت، ۲۲ شرکت جزو گروه سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیر هستند، ۹ شرکت در گروه سرمایه‌گذاران فرشته قرار می‌گیرند و مابقی، یعنی ۳۸ شرکت نیز جزو انکوباتورهای کسب‌وکار هستند.

در ادامه، می‌توانید لیست این ۶۹ شرکت را مشاهده کنید:

سرمایه‌گذارهای صادرکننده نامه ساپورت ویزای استارت‌آپ کانادا

نامه ساپورت ویزای استارت‌آپ کانادا، می‌تواند توسط یک موسسه تعیین‌شده در یکی از گروه‌های سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیر (Venture capital funds)، گروه‌های سرمایه‌گذاری فرشته (Angel investor groups) و یا انکوباتورهای کسب‌وکار (Business incubators) صادر شود.

این سه گروه، سه نوع سرمایه گذار در کسب‌وکارهای استارت‌آپی هستند و نباید آن‌ها را با شرکت‌های سرمایه‌گذاری اشتباه بگیرید. تعداد شرکت‌های سرمایه‌گذاری زیاد است، اما همه‌ آن‌ها جزو یکی از این سه گروه قرار می‌گیرند. به طور کلی، ۶۹ شرکت سرمایه‌گذاری کانادایی وجود دارد که توسط اداره مهاجرت کانادا تایید شده و قادر به صدور نامه ساپورت هستند.

از این ۶۹ شرکت، ۲۲ شرکت جزو گروه سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیر هستند، ۹ شرکت در گروه سرمایه‌گذاران فرشته قرار می‌گیرند و مابقی، یعنی ۳۸ شرکت نیز جزو انکوباتورهای کسب‌وکار هستند.

در ادامه، می‌توانید لیست این ۶۹ شرکت را مشاهده کنید:

لازم است بدانید که نامه ساپورت، حتما باید توسط یکی از شرکت‌های فوق صادر شده باشد. در غیر این صورت، فاقد اعتبار خواهد بود و باعث ریجکت شدن پرونده شما برای اخذ ویزای استارت‌آپ کانادا خواهد شد.

اگر سازمانی تصمیم بگیرد ایده کسب‌وکار شما را بررسی کند، پتانسیل بیزینس پیشنهادی شما و موفقیت یا عدم موفقیت آن را به عنوان یکی از مهم‌ترین معیارها برای صدور نامه ساپورت، ارزیابی می‌کند. در صورتی که ایده خلاقانه‌ای داشته باشید، مشاورین کاناداپاس به شما کمک می‌کنند تا موفق به دریافت نامه ساپورت ویزای استارت‌آپ شوید.

چگونه حمایت سرمایه گذاران در استارتاپ کانادا را دریافت کنیم؟

مراحل اخذ نامه ساپورت ویزای استارت‌آپ کانادا

برای دریافت نامه ساپورت ویزای استارت‌آپ کانادا لازم است که مراحل زیر را طی کنید:

 1. آمادهسازی اسناد و مدارک مورد نیاز

به عنوان اولین قدم، باید تمام اسناد و مدارک لازم را برای ارائه درخواست خود جهت دریافت نامه ساپورت جمع‌آوری کنید. این مرحله، می‌تواند شامل پر کردن فرم درخواست و پیوست نامه‌های پشتیبانی (Letter of Support) از افرادی باشد که با استارت‌آپ شما آشنا هستند یا می‌توانند پتانسیل آن را تایید کنند. همچنین، در این مرحله باید اسناد و مدارک شناسایی و هویتی خود را نیز جمع‌آوری کنید.

 1. مشاوره با متخصصین و افراد ماهری که در این زمینه تجربه کافی دارند.

موسسه حقوقی مهاجرتی کاناداپاس از کارآفرینانی که قصد ارائه درخواست برای اخذ ویزای استارت‌آپ کانادا را دارند، حمایت می‌کند. مشاورین کاناداپاس، کلیه توصیه‌های لازم درمورد نحوه تهیه و ارائه اسناد و مدارک و سایر الزامات را در اختیار شما قرار می‌دهند. همچنین، قدم به قدم در کنار کارآفرینان هستند و آن‌ها را همراهی می‌کنند تا ضمن غلبه بر چالش‌ها، هر سوال یا ابهامی که در طول این فرایند برای آن‌ها به وجود می‌آید، برطرف شود.

 1. شروع تحقیقات درمورد بازار

بدیهی است که برای شروع فعالیت در هر بازاری، ابتدا باید به شناخت کافی درمورد آن دست پیدا کنید و بدانید که شرایط فعالیت در آن به چه صورت است. با داشتن شناخت کافی نسبت به بازار و رقبای خود، می‌توانید یک طرح تجاری (Business Plan) قوی تهیه کنید. طرح تجاری شما باید قبل از اقدام برای ویزای استارت‌آپ تکمیل شده باشد.

 1. تکمیل طرح تجاری

برای برقراری ارتباط با شرکت‌های سرمایه‌گذار، باید طرح تجاری خود را به صورت تکمیل‌شده به آن‌ها ارائه دهید تا بررسی دقیق و موشکافانه‌ای از کسب‌وکار شما انجام دهند. در صورتی که طرح تجاری شما هنوز تکمیل نشده باشد، سازمان‌های تعیین‌شده، قادر به ارزیابی آن نخواهند بود و در نتیجه، شما هم قادر به دریافت نامه ساپورت نخواهید بود.

 1. برقراری ارتباط با شرکت‌های سرمایهگذار

هر کدام از شرکت‌های سرمایه‌گذاری، الزامات و شرایط خاص خودشان را دارند. همچنین، انتخاب اینکه کدام ایده‌های تجاری بررسی شوند یا خیر هم با خود شرکت‌های سرمایه‌گذاری است و در واقع، آن‌ها تعیین‌کننده‌ شرایط هستند. به یاد داشته باشید که فرایند تایید و دریافت پذیرش در هر سازمانی متفاوت است. به عنوان مثال، برخی از سازمان‌ها ممکن است در قبال سرمایه‌گذاری در کسب‌وکار شما، خواستار مقدار مشخصی از سهام آن یا حق رای باشند.

به همین دلیل، بهتر است مطالعه دقیقی روی شرایط مورد نیاز سازمان‌های سرمایه‌گذاری انجام دهید تا قادر به برآورده کردن آن‌ها باشید. معمولا، در بخش قوانین و شرایط وبسایت هر یک از سازمان‌ها، شرایط پذیرش و همینطور فرایند تایید آن‌ها ذکر شده است. بنابراین، با مراجعه به وبسایت هر یک از سازمان‌های تعیین‌شده، می‌توانید اطلاعات کافی در این رابطه به دست بیاورید.

 1. دریافت نامه ساپورت

با ارائه طرح تجاری و فراهم کردن شرایط و الزامات مورد نیاز سازمان سرمایه‌گذاری مورد نظر، می‌توانید نامه ساپورت (Letter of Support) که مهم‌ترین پیش‌نیاز ویزای استارت‌آپ کانادا است را به دست بیاورید. سازمان مورد نظر با صدور این نامه برای شما، حمایت خود از کسب‌وکار شما را به طور رسمی اعلام خواهد کرد.

 1. ارائه نامه ساپورت به اداره مهاجرت کانادا

اگرچه نامه‌ ساپورت یکی از مهم‌ترین الزامات ویزای استارت‌آپ کانادا محسوب می‌شود، اما تنها مدرک مورد نیازی که باید ارائه دهید، نیست. به غیر از آن، شما نیاز به مدرک زبان، مدرک تحصیلی، تمکن مالی و سایر شرایط و الزامات مورد نیاز برای ویزای استارت‌آپ دارید که باید آن‌ها را به همراه نامه ساپورت به اداره مهاجرت کانادا ارائه دهید تا بررسی شوند و در صورت تایید، ویزای استارت‌آپ را دریافت کنید.

سرمایه‌گذاران ریسک‌ پذیر کانادا (Venture Capital Fund) مجموعه‌ای از سرمایه‌گذاران مالی است که متعهد به سرمایه‌گذاری در شرکت‌های نوپا می‌شوند.

مدارک مورد نیاز برای دریافت نامه ساپورت ویزای استارت‌آپ کانادا

مدارک مورد نیاز برای دریافت نامه ساپورت ویزای استارتاپ کانادا به شرح زیر است:

 • مدارک شناسایی و هویتی از قبیل شناسنامه و پاسپورت
 • طرح تجاری
 • رزومه متقاضی و کارکنان کلیدی در صورت وجود
 • مدرک زبان
 • مجوزها و گواهینامه‌های متقاضی و کارکنان کلیدی برای نشان دادن تخصص و مهارت‌های آن‌ها

تفاوت نامه ساپورت و گواهی تعهد

گواهی تعهد (Commitment Certificate) مدرکی است که سرمایه‌گذار، به اداره مهاجرت کانادا ارائه می‌دهد. این گواهی، نشان‌دهنده‌ تعهد سازمان سرمایه‌گذاری مورد نظر نسبت به حمایت از کسب‌وکاری است که برای آن نامه ساپورت صادر کرده است. بنابراین، می‌توان گفت این گواهی، تعهد سازمان حمایت کننده، در قبال فرد کارآفرین و اداره مهاجرت کانادا است.

در صورتی که سازمان مورد نظر به تعهدات خود که در این گواهی قید کرده پایبند نباشد، جریمه خواهد شد و احتمال حذف آن از لیست سازمان‌های تعیین شده، بسیار زیاد است. مدت زمان اعتبار این گواهی ۶ ماه است و فرد کارآفرین باید در این مدت برای برای اخذ اقامت دائم و مجوز کار (Work Permit) کانادا از طریق اخذ ویزای استارت‌آپ درخواست دهد.

گواهی تعهد (Commitment Certificate) معمولا شامل موارد زیر است:

 • ساختار کسب‌وکار
 • اعضای تیم کارآفرینی
 • نهاد یا سازمان تعیین شده برای حمایت از کسب‌وکار
 • مجوز کار برای اعضای تیم استارت‌آپ
 • درخواست کننده
 • اطلاعات تکمیلی

تفاوت نامه ساپورت و تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری

تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری که به آن Term Sheet نیز گفته می‌شود، یک توافق‌نامه قانونی است که جزو اسناد مهم و رایج سرمایه‌گذاری ریسک‌پذیر به شمار می‌رود. تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری، یک پیش قرارداد برای سرمایه‌گذاری در نظر گرفته می‌شود که پیش از انعقاد قرارداد سرمایه‌گذاری بین متقاضی تاسیس استارت‌آپ و شرکت حمایت‌کننده انجام می‌شود.

تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری، مقررات و شرایط بین دو طرف را تعیین می‌کند. این سند، پس از اینکه شرکت سرمایه‌گذاری حمایت از ایده تجاری شما را اعلام کرد، به عنوان اولین مدرک آماده می‌شود و شامل یک طرح کلی از قرارداد، مدت آن و سایر شرایط است. به عبارت دیگر، اصول اولیه و کلیدی سرمایه‌گذاری بین استارت‌آپ و سرمایه‌گذار را تعیین می‌کند.

نمونه نامه ساپورت ویزای استارت‌آپ کانادا

متن انگلیسی:

September 16, 2022

Mia ***

456 Breeze Path

Saskatoon, SK S2N 4P9

Mr. Jayden Harris

987 Aces Drive

Saskatoon, SK S5N 2Y4

Dear Mr. Jayden **,

I am composing this letter for the sake of The Operation Encourage Development Project to appear as my bolster for a financial grant through your organization. I believe this establishment meriting of this give since it gives assets and back to low-income families to assist their children exceed expectations in school. I know your organization has upheld other nonprofits who give children with mentorship openings in the past, which makes The Operation Encourage Development Project a great fit for this give.

One of the reasons I back The Operation Encourage Development Project is they give quality after-school exercises, mentoring sessions, and mentorship programs at little to no cost in low-income areas across the nation. They too hold workshops to train coaches and provide resources for guardians to assist them give the finest educational opportunities for their children. Since The Operation Encourage Development Project is so well known, connecting your organization to them through a give might certainly move forward your brand’s perceivability.

Another reason I accept The Operation Encourage Development Project is meriting of this give is that I know the money will go specifically back into the communities it serves. The staff and volunteers at The Operation Encourage Development Project oversee their accounts carefully and have a few effective pledge drives each year that help them keep up a healthy budget.

In case you select to grant your grant to The Operation Encourage Development Project, they arrange to utilize the financing to construct a modern location in Saskatoon so they can extend their services and continue to assist families in low-income ranges give for their children. I believe The Operation Encourage Development Project can surpass your expectations and proceed to prosper along with your help.

For these reasons, I hope you consider The Operation Encourage Development Project as the best contender for this give. In case you’ve got any extra questions around their capabilities, if you don’t mind feel free to contact me at **** .Thank you.

ترجمه:

September 16, 2022

Mia ***

456 Breeze Path

Saskatoon, SK S2N 4P9

Mr. Jayden Harris

987 Aces Drive

Saskatoon, SK S5N 2Y4

آقای جیدن ** عزیز،

من این نامه را از طرف شرکت The Operation Encourage Development Project می‌نویسم تا در سازمان خود به عنوان پشتیبان، به پروژه ما کمک مالی کنید. من معتقدم که این موسسه شایستگی دریافت این کمک مالی را دارد. زیرا به خانواده‌های کم درآمد کمک می‌کند تا به فرزندانشان بیش از انتظارات مدرسه کمک کنند.

من می‌دانم که سازمان شما، در گذشته از موسسه‌ها و سازمان‌های غیرانتفاعی که به کودکان فرصت‌های مربی‌گری می‌دهند، حمایت کرده است. این امر باعث می‌شود که The Operation Encourage Development Project برای دریافت این کمک هزینه گزینه مناسبی باشد.

یکی از دلایلی که من از The Operation Encourage Development Project حمایت می‌کنم، این است که تمرین‌های پس از مدرسه، جلسات راهنمایی و برنامه‌های مربیگری با کیفیت را در مناطق کم‌درآمد در سراسر کشور با هزینه کم یا بدون هزینه ارائه می‌دهد. آن‌ها همچنین، کارگاه‌هایی برای آموزش مربیان برگزار می‌کنند و منابعی را برای سرپرستان فراهم می‌کنند تا به آن‌ها کمک کنند تا بهترین فرصت‌های آموزشی را برای فرزندان خود ارائه دهند.

با توجه به اینکه The Operation Encourage Development Project کاملا شناخته شده است، اتصال سازمان شما به آن‌ها از طریق یک بسته حمایتی، مطمئنا می‌تواند شناخت و آگاهی نسبت به برند شما را افزایش دهد. دلیل دیگری که من The Operation Encourage Development Project را می‌پذیرم، این است که می‌دانم این پول به طور خاص به جوامعی که در آن‌ها خدمت می‌کند بازخواهد گشت.

کارکنان و داوطلبان  The Operation Encourage Development Project به دقت بر حساب‌های خود نظارت می‌کنند و هر سال چند تعهد موثر دارند که به آن‌ها کمک می‌کند بودجه سالمی داشته باشند. در صورتی که بخواهید کمک مالی خود را به The Operation Encourage Development Project اعطا کنید، آن‌ها ترتیبی اتخاذ می‌کنند که از این منابع مالی، برای ساختن یک مکان مدرن در ساسکاتون استفاده کنند تا بتوانند خدمات خود را گسترش دهند و به کمک به خانواده‌های کم درآمد برای کمک به فرزندان خود ادامه دهند.

من معتقدم که The Operation Encourage Development Project می‌تواند از انتظارات شما فراتر رود و همراه با کمک شما پیشرفت کند. به این دلایل، امیدوارم The Operation Encourage Development Project را بهترین گزینه برای اعطای این کمک هزینه مالی در نظر بگیرید. در صورتی که هرگونه سوال یا ابهام خاصی درمورد توانایی‌های آن‌ها یا هر موضوع دیگری دارید، با من از طریق **** تماس بگیرید.

متشکرم.

هزینه صدور نامه ساپورت ویزای استارت‌آپ کانادا

مهم‌ترین هزینه‌ای که باید برای دریافت نامه ساپورت ویزای استارت‌آپ کانادا بپردازید، هزینه تهیه طرح تجاری است که اگر انجام آن را به شرکت یا سازمان خاصی بسپارید، باید آن را پرداخت کنید. سایر هزینه‌ها، شامل آماده‌سازی مدارک اولیه و ترجمه آن‌ها می‌شوند که به طور کلی، کم‌تر از ۵۰۰ دلار خواهند بود.

سرمایه مورد نیاز برای دریافت نامه ساپورت ویزای استارت‌آپ کانادا

صرفا برای دریافت نامه ساپورت ویزای استارت‌آپ، لزومی به داشتن مبلغ خاصی به عنوان سرمایه، نیست. تنها در مرحله‌ اپلای برای دریافت ویزا، باید نشان دهید که سرمایه کافی برای تامین هزینه‌های زندگی خود به مدت حداقل یک سال را در اختیار دارید که مبلغ آن حدود ۱۳ هزار دلار است.

مدت زمان صدور نامه ساپورت ویزای استارت‌آپ کانادا

مدت زمان این پروسه، به شرایط و قوانین و مقررات شرکت حمایت‌کننده بستگی دارد و در سازمان‌های مختلف، متغیر است؛ اما به طور کلی، در صورتی که همه‌ مدارک خود را تکمیل و آماده کرده باشید، می‌توانید این پروسه را بین ۲ تا ۶ ماه در نظر بگیرید.

در برخی از اوقات، سرمایه‌گذار ممکن است از شما درخواست کند که مدارک بیشتری ارائه دهید یا در یک جلسه مصاحبه حضوری یا آنلاین شرکت کنید. در این صورت، مدت این پروسه طولانی‌تر خواهد شد؛ اما به طور کلی، مهم‌تر از مدت زمان این پروسه، کامل بودن مدارک و داشتن یک طرح تجاری جامع و کامل است.

اگر قصد دارید با ویزای سرمایه گذاری کانادا وارد خاک این کشور شوید ثبت شرکت در کانادا ، سرمایه گذاری کبک ،  ویزای استارتاپ کانادا و ویزای کارآفرینی کانادا از گزینه های پرطرفدار پیش روی شماست.

دلایل ریجکت شدن درخواست نامه ساپورت ویزای استارت‌آپ کانادا

درخواست دریافت نامه ساپورت ویزای استارت‌آپ کانادا از سوی متقاضی می‌تواند به دلایل زیر رد شود:

 • صلاحیت و توانایی متقاضی در عملی کردن ایده تجاری ثابت نشود.
 • نداشتن طرح تجاری یا ارائه طرح تجاری ناقص
 • متقاعد نشدن شرکت‌های سرمایه‌گذاری از سودآور بودن کسب‌وکار و ایده تجاری آن
 • نداشتن برنامه برای توسعه ایده تجاری و کسب‌وکار در آینده
 • نداشتن مدرک زبان

کلام آخر

نامه ساپورت (Letter of Support) به عنوان مهم‌ترین پیش‌نیاز دریافت ویزای استارت‌آپ کانادا، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. در واقع، بدون وجود نامه ساپورت، دریافت ویزای استارت‌آپ کانادا به هیچ وجه امکان‌پذیر نیست. متقاضیان ویزای استارت‌آپ کانادا، به عنوان اولین قدم، باید برای دریافت نامه ساپورت اقدام کنند.

همانطور که پیشتر نیز اشاره شد، دریافت نامه ساپورت، مستلزم تهیه یک طرح تجاری (Business Plan) جامع و کامل است. شرکت‌های سرمایه‌گذاری با بررسی طرح تجاری، تصمیم خود را درمورد حمایت از کسب‌و‌کار استارت‌آپی اتخاذ می‌کنند. بنابراین، ابتدا باید طرح تجاری خود را تکمیل کنید و سپس با ارائه آن به شرکت‌های سرمایه‌گذاری، از حمایت آن‌ها برخوردار شوید.

اگر قصد اقدام برای ویزای استارت‌آپ کانادا را دارید و می‌خواهید از یک موسسه معتبر نامه ساپورت دریافت کنید، می‌توانید از خدمات کاناداپاس به عنوان متخصص کسب‌وکار و شرکت‌های استارت‌آپی، بهره‌مند شوید. شرکت i3 Capital به عنوان مرکز رشد و توسعه بیزینس تحت نظر آقای مهیار حلاج‌پور، مدیر موسسه حقوقی مهاجرتی کاناداپاس فعالیت دارد.

شرکت i3 Capital ظرفیت‌های بسیار زیادی دارد و از طریق جذب بهترین استعدادها در زمینه خدمات توسعه کسب‌وکار، به‌طور تخصصی روی سرمایه و نیروی انسانی تمرکز کرده است. این شرکت، با بهره‌گیری از یک تیم حرفه‌ای و بزرگ، ضمن ارائه خدمات حرفه‌ای در زمینه توسعه بیزینس، به طور تخصصی در زمینه ویزای استارت‌آپ کانادا کار می‌کند و به کسب‌وکارهای استارت‌آپی کمک می‌کند تا هرآنچه که باید برای رشد و توسعه بیزینس خود در اختیار داشته باشند را به دست بیاورند.

سوالات متداول درباره نامه ساپورت برای ویزای استارتاپ کانادا