زمانی که صحبت از مهاجرت به کانادا به میان می آید، یکی از ساده ترین روش ها مهاجرت تحصیلی است اما سوالی که در این میان بوجود می آید آن است که کدام دانشگاه برای تحصیل یک فرد می تواند مناسب تر باشد. پاسخ به این سوال را می توان در رزومه تحصیلی متقاضیان جستجو کرد. اگر همواره به دنبال بهترین ها هستید، دانشگاه تورنتو (University of Toronto) می تواند یک گزینه بسیار مناسب برای شما باشد.

بر اساس رده بندی های مختلف دانشگاه های جهان، دانشگاه تورنتو برترین دانشگاه در کشور کانادا و یکی از 30 دانشگاه برتر جهان است. در بسیاری از رشته های تحصیلی هزینه های تحصیل در این دانشگاه کمتر از دانشگاه های دیگر است و این خود می تواند نکته ی مثبت دیگری برای بسیاری از متقاضیان تحصیل در این دانشگاه باشد.

  • سال تاسیس : 1827
  • نوع موسسه : دانشگاه دولتی (عمومی)
  • شهر : تورنتو
  • کشور : کانادا
  • استان : انتاریو
  • زبان : انگلیسی و فرانسه
  • رنکینگ کانادا : 1
  • رنکینگ بین المللی: 6

چنانچه از اسم این دانشگاه بر می آید در شهر تورنتو و در استان انتاریو واقع شده و در رشته های مختلف تحصیلی از پزشکی تا مهندسی و هنر دانشجو می پذیرد. در ادامه توضیحات تکمیلی در خصوص تحصیل در دانشگاه تورنتو را در اختیار شما قرار خواهیم داد با این امید که مورد توجه قرار گیرند. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیش تر درباره اخذ ویزای تحصیلی کانادا می توانید با مشاورین ما در ارتباط باشید.

تاریخچه دانشگاه تورنتو

یکی از موضوعاتی که باید در رابطه با دانشگاه تورنتو به بررسی آن بپردازیم، تاریخچه این دانشگاه است. دانشگاه تورنتو در سال 1827، با عنوان کینگز کالج فعالیت خود را شروع کرد. فعالیت اولیه این دانشگاه در زمینه آموزش علوم مذهبی و برخی از علوم از جمله ادبیات بوده است.

سال 1843، دانشکده پزشکی دانشگاه تورنتو به افتتاح رسید. در سال 1878، دانشکده علوم عملی که شامل علوم مهندسی می شد به افتتاح رسید. در سال 1887 نیز دانشکده حقوق این دانشگاه افتتاح شد و یک سال بعد نیز دانشکده دندانپزشکی به دارایی های علمی این دانشگاه اضافه شد.

یک آتش سوزی در محیط دانشگاه سبب شد تا 33000 نسخه چاپی از مقالات و کتاب های این دانشگاه از بین برود اما دانشگاه پس از دو سال، این کتابخانه را بازسازی کرد. دانشگاه خبرنگاری این دانشگاه نیز در آغاز قرن بیستم افتتاح شد. دانشگاه جنگل داری نیز در سال 1907 افتتاح شد.

شروع جنگ های جهانی اول و دوم فعالیت های دانشگاه را به شدت تحت تاثیر قرار داد چرا که بسیاری از دانشجویان دانشگاه تحصیل را رها کرده و به خدمت ارتش درآمدند اما پس از جنگ جهانی دوم شرایط به حالت اولیه خود بازگشت و در سال 1935، رصد خانه دیوید دونالپ توسط این دانشگاه به افتتاح رسید. فعالیت های پیوسته این دانشگاه سبب شده است تا امروزه دانشگاه تورنتو یکی از برترین دانشگاه های جهان باشد.

تصویر دانشگاه تورنتو

مشاهیر دانشگاه تورنتو

تا پاییز 2019، بیش از 606876 دانشجوی دانشگاه تورنتو مدرک تحصیلی خود را دریافت کرده اند که در میان آن ها می توان نام های بسیار بزرگی را یافت. یکی از افتخارات دانشگاه تورنتو دریافت ده جایزه نوبل است که در جدول زیر برندگان این جایزه را معرفی می کنیم.

مشاهیر دانشگاه تورنتو

علاوه بر افرادی که از آن ها یاد شد، می توان از مارگارت اتوود نویسنده برجسته کانادیی، دونالد ساثرلند بازیکن کانادایی، استفان هارپر نخست وزیر سابق کانادا، پائول مارتین بیست و یکمین نخست وزیر کانادا، آتوم اگویان کارگردان آمریکایی، سارا گادون بازیکن مشهور کانادایی و بسیاری افراد دیگر به عنوان مشاهیر دانشگاه تورنتو یاد کرد.

نگاهی به جایگاه علمی دانشگاه تورنتو

پیش تر اشاره کردیم که دانشگاه تورنتو بهترین دانشگاه کشور کانادا است و به همین دلیل است که دانشجویان بسیار زیادی از سراسر جهان برای ورود به این دانشگاه تلاش می کنند چرا که اطمینان دارند پس از دریافت مدرک تحصیلی خود از این دانشگاه قادر خواهند بود در هر نقطه از جهان، به برترین مشاغل ممکن دست پیدا کنند. در جدول زیر، جایگاه علمی دانشگاه تورنتو در رده بندی های مختلف را مورد بررسی قرار داده ایم.

جایگاه علمی دانشگاه تورنتو

در نمودار زیر، به بررسی جایگاه علمی دانشگاه تورنتو در طی سالیان گذشته پرداخته ایم.

جایگاه علمی دانشگاه تورنتو به نقل از QS

رشته مدیریت اطلاعات در دانشگاه تورنتو در جایگاه سوم جهان قرار دارد و رشته داروسازی در این دانشگاه نیز جایگاه چهارم در جهان را به خود اختصاص داده است. یکی دیگر از رشته های جذاب در دانشگاه تورنتو رشته پرستاری است که از نظر آموزشی جایگاه هشتم را در اختیار دارد. رشته علوم کامپیوتر نیز در دانشگاه تورنتو جایگاه ده جهانی را به خود اختصاص داده است. به زبان ساده تر باید به این نکته اشاره داشت که اخذ پذیرش در این رشته های تحصیلی در این دانشگاه نیازمند رزومه ای قدرتمند تر است.

نکاتی درباره دانشگاه تورنتو

زمانی که درباره یک دانشگاه صحبت به میان می آید باید اطلاعات جامعی در خصوص آن پیدا کرد و یکی از این نکات مهم تعداد دانشجویانی هستند که در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند. با توجه به این آمار می توان متوجه شد که آیا می توان به اخذ پذیرش از آن دانشگاه امید داشت یا خیر، آیا این دانشگاه از نظر وسعت بزرگ است یا خیر و بسیاری از نکات دیگر.

بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط دانشگاه تورنتو، این دانشگاه در سال تحصیلی اخیر بیش از 90000 دانشجو داشته است و این نکته بسیار حائز اهمیتی در رابطه با این دانشگاه معتبر است. بر اساس جدول زیر، 23019 دانشجوی بین المللی در سال گذشته در این دانشگاه در مقاطع مختلف تحصیلی نام نویسی کرده اند.

تعداد دانشجوی پذیرفته شده در دانشگاه تورنتو

بر اساس گزارش دانشگاه تورنتو، 15585 دانشجوی جدید در آغاز سال تحصیلی 2019- 20 در این دانشگاه نام نویسی کرده اند. جالب است بدانید که ایرانیان یکی از پرجمعیت ترین دانشجویان خارجی در دانشگاه تورنتو هستند. بنا به گزارش دانشگاه تورنتو، دانشجویان خارجی این دانشگاه از 159 کشور مختلف در حال آموزش هستند. کشور چین با جمعیتی 13845 نفری بالا تر از کشورهای هند، آمریکا، کره جنوبی و هنگ کنگ بیشترین تعداد دانشجویان خارجی را در دانشگاه تورنتو در اختیار دارد. نمودار زیر به وضوح این موضوع را نشان می دهد.

تعداد دانشجویان خارجی در دانشگاه تورنتو بر اساس کشور مبدا

دانشگاه تورنتو 44 کتابخانه در اختیار دارد و بیش از 19.5 میلیون نسخه فیزیکی و 6.4 میلیون نسخه کتاب و مجله آنلاین در این کتابخانه ها در اختیار دانشجویان قرار دارد. کتابخانه دانشگاه تورنتو سومین کتابخانه بزرگ آمریکای شمالی است.

بودجه تحصیلی دانشگاه تورنتو در سال تحصیلی 2019 تا 2020، 2.77 میلیارد دلار کانادا بوده است. همین مسئله سبب شده است تا دانشگاه مبلغی معادل 1.5 میلیارد دلار کانادا سرمایه گذاری در بازار کار داشته باشد و در دهه گذشته بیش از 500 شرکت استارت آپ را در کانادا افتتاح کند.

معرفی پردیس های دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو دارای سه پردیس اصلی به نام های میسیساگا (Mississauga)، اسکاربرو (Scarborough) و سنت جورج (St. George) است. سنت جورج بزرگ ترین پردیس این دانشگاه است و بیش ترین تعداد دانشجویان در این دانشکده مشغول به تحصیل هستند. چنانچه گفته شد بیش از 15000 دانشجو در سال تحصیلی گذشته برای اولین بار در مقطع کارشناسی وارد این دانشگاه شدند. بر اساس گزارش سایت دانشگاه، 8480 نفر از دانشجویان وارد پردیس سنت جورج شده اند. 3238 دانشجو وارد پردیس اسکاربرو و 3868 نفر نیز وارد دانشگاه میسیساگا شده اند. در جدول زیر می توانید تعداد دانشجویان هر پردیس را به صورت تفکیکی مشاهده کنید.

عداد دانشجویان هر پردیس را به صورت تفکیکی

دانشجویان خارجی در کانادا این فرصت را خواهند داشت تا به منظور کاهش هزینه های زندگی خود، به صورت نیمه وقت در این کشور مشغول به کار شوند و در صورت دارا بودن شرایط هیچ گونه منع قانونی در این زمینه وجود نخواهد داشت.

چنانچه ملاحظه فرمودید، دانشگاه تورنتو یکی از بهترین دانشگاه دنیا و بهترین دانشگاه کشور کانادا است. از همین رو افرادی که رزومه تحصیلی قدرتمندی در اختیار دارند می توانند برای اخذ پذیرش از این دانشگاه اقدام کنند. بدون تردید اخذ پذیرش از این دانشگاه معتبر، شانس دریافت ویزای تحصیلی را نیز به مراتب بیش تر خواهد کرد. شما عزیزان نیز در صورتی که تمایل به تحصیل در کشور کانادا دارید، می توانید با ارتباط با مشاورین ما، بهترین دانشگاه را با توجه به رزومه خود انتخاب کنید و ریسک ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا را به صورت چشمگیری کاهش دهید.

پردیس های دانشگاهی دانشگاه تورنتو دارای خوابگاه های دانشجویی هستند برای مثال پردیس سنت جورج دارای 11 خوابگاه دانشجویی است و در سال تحصیلی 2019-2020، 6502 دانشجوی این دانشگاه در این اقامت گاه های دانشجویی اقامت داشته اند. پردیس اسکاربرو نیز خوابگاهی با ظرفیت 844 دانشجو در اختیار دارد. در پردیس میسیساگا نیز اقامت گاهی برای 1551 دانشجو وجود دارد.

بسیاری از دانشجویانی که برای اولین بار وارد دانشگاه می شوند، می توانند در صورت تمایل خود در خوابگاه تضمینی دانشگاه سکونت داشته باشند و این خود می تواند نکته ای مثبت برای دانشجویان باشد چراکه دغدغه ای در خصوص یافتن خانه نخواهند داشت و از سال دوم تحصیل خود می توانند با توجه به آشنایی خود با محیط شهری، خانه مناسبی برای خود بیابند.

هزینه تحصیل در دانشگاه تورنتو

هزینه های تحصیل در دانشگاه تورنتو را می توان به دو بخش تقسیم کرد. در سال تحصیلی 2019-2020، دانشگاه تورنتو بیش از 700 برنامه تحصیلی در مقطع کارشناسی در گروه های مردم شناسی و علوم اجتماعی، علوم زندگی، علوم ریاضی و فیزیک، اقتصاد و مدیریت، علوم کامپیوتر، مهندسی، حرکت شناسی، موسیقی و معماری، پرستاری، علوم آموزشی، دندانپزشکی، داروسازی، حقوق و پزشکی ارائه کرده است.

هزینه تحصیل در این مقطع تحصیلی برای دانشجویان بومی در حدود 6100$ تا 14180$ دلار کانادا در سال است. اما هزینه تحصیل برای دانشجویان خارجی در این دانشگاه بیش تر است. هزینه تحصیل در دانشگاه تورنتو برای دانشجویان خارجی در سال 2020 معادل 35890$ تا 58680$ دلار کانادا اعلام شده است که به رشته تحصیلی فرد بستگی دارد.

در همین سال تحصیلی و در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری نیز بیش از 300 برنامه تحصیلی در دانشگاه تورنتو ارائه شده بود. هزینه تحصیل برای دانشجویان بومی در این دو مقطع تحصیلی در حدود 6210$ تا 46270$ دلار کانادا متغیر بوده است. در این مقطع تحصیلی دانشجویان خارجی با هزینه هایی معادل 23770$ تا 64580$ دلار کانادا روبرو خواهند بود. نکته جالب در خصوص شهریه این مقطع تحصیلی آن است که در بسیاری از رشته ها، شهریه دانشجویان بومی و بین المللی یکسان بوده است.

دانشگاه تورنتو در بیانه ای اعلام کرده است تمام تلاش خود را خواهد کرد که هیچ دانشجویی به دلیل ناتوانی در پرداخت شهریه دانشگاهی از تحصیل باز نماند.

هزینه های جانبی در دانشگاه تورنتو

دانشجویان علاوه بر شهریه دانشگاهی خود که باید سالیانه آن را پرداخت کنند، به منابع مالی بیش تری برای زندگی روزمره خود نیاز خواهند داشت. این هزینه ها را می توان در هزینه های مربوط به خرید تجهیزات آموزشی، اقامت گاه، خورد و خوراک، پوشاک و تفریح تقسیم بندی کرد.

هزینه زندگی یک فرد تنها در شهر تورنتو معادل 1247.97$ دلار کانادا برآورد می شود اما بدیهی است که دانشجویان می توانند با صرفه جویی در بسیاری از موارد از جمله تفریحات و همچنین استفاده از تخفیفات دانشجویی در حمل و نقل، هزینه های زندگی خود را به صورت چشمگیری کاهش دهند.

هزینه اجاره یک آپارتمان با یک اتاق خواب در شهر تورنتو، معادل 1850 تا 2500$ دلار کانادا در مراکز شهری است. البته بدیهی است که دانشجویان می توانند برای کاهش هزینه های زندگی خود در این شهر، خانه هایی را اجاره کنند که در مراکز شهری نباشد. در این صورت می توان انتظار هزینه های ماهانه در حدود 1500 تا 2000$ دلار کانادا در ماه را داشت. اجاره سوئیت و یا اجاره یک خانه به صورت اشتراکی نیز از دیگر راه های کاهش هزینه های زندگی در تورنتو است.

 

سایت رسمی دانشگاه : www.utoronto.ca

پرسش های متداول درباره دانشگاه تورنتو کانادا

بعد از سانحه غم انگیز سقوط هواپیمای اوکراینی در ایران در سال 98، دانشگاه تورنتو برای بزرگداشت یاد دانشجویان ایرانی که در این پرواز بودند، بورسیه تحصیلی ویژه دانشجویان ایرانی در نظر گرفت. در این پرواز 6 دانشجو از دانشگاه تورنتو و 2 عضو دیگر این دانشگاه حضور داشتند. این بورسیه به دانشجویان ایرانی تعلق می گیرد که برای تحصیل در دانشگاه تورنتو به کمک مالی نیاز دارند.

مهمترین مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه تورنتو شامل: دیپلم ۱۲ ساله به همراه ریز نمرات، مدرک زبان آیلتس و انگیزه نامه دانشجو است.

شهریه دانشگاه های کانادا بسته به مقطع تحصیلی و رشته تحصیلی متفاوت هستند، ولی به طور میانگین مبلغ 50,000 دلار کانادا در هر سال مورد نیاز است.

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند. بدیهی است برداشت و مشورت های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی مجموعه جناب حلاج پور ممکن بوده و توصیه می شود. مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کانادپاس و کاریابی بین المللی مهیار مسوولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسوولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.


مهیار حلاج پور

«افتخار داریم که مورد اعتماد شما هستیم»

من مهیار حلاج پور هستم،

عضو رسمی شورای قانون گذاری امور مهاجرت کانادا ICCRC، مشاور رسمی مهاجرت کانادا RCIC یا اصطلاحا وکیل مهاجرت.

زندگی من صرف این می شود که اطمینان حاصل کنم که ممتاز ترین خدمات تخصصی حقوق مهاجرت کانادا را در مجموعه حقوقی مهاجرتی کاناداپاس ارائه می دهیم.

شرکت توسعه بیزینس ،سرمایه گذاری استارت آپ i3 Capital گام به گام با بهترین متخصصین و مشاورین در خدمت اهداف کارآفرینانی است که برای پیشبرد اهدافشان به ما اعتماد کرده اند‌.

و همچنین در کنار همکارانم در کاریابی مهیار با مجوز رسمی از وزارت کار ایران برای تحقق برنامه های کاریابی بین المللی موکلین پارسی زبان می کوشیم.

کاناداپاس - وکیل مهاجرت کانادا در تورنتو - بیوگرافی مهیار حلاج پور
ارزیابی رایگان رزرو وقت مشاوره
× چگونه می‌توانیم به شما کمک کنیم؟
Copy link