یکی از روش‌های ساده مهاجرت به کانادا که منجر به دریافت اقامت دائم کانادا نیز می‌شود؛ مهاجرت تحصیلی است. اولین سؤالی که با شنیدن این جمله به ذهن افراد می‌آید این است که چه دانشگاهی بیشتر با شرایطشان مناسب است؟

تحصیل در یک دانشگاه متناسب با شرایط، علاوه بر اینکه تحصیل را راحت می‌کند، شرایط اقدام برای اقامت را نیز راحت‌تر می‌کند. اما مسئله مهمی که درباره این موضوع وجود دارد رزومه تحصیلی افراد است؛ اگر رزومه تحصیلی خوبی دارید و قصد دارید بعد از تحصیل سریع وارد بازار کار شوید و در کنار این موارد اقامت خود را برای یک کشور با رتبه بالا بگیرید؛ دانشگاه تورنتو گزینه مناسبی برای شما است. بیاید کمی بیشتر با این دانشگاه آشنا شویم!

دانشگاه تورنتو در لیست 30 دانشگاه برتر دنیا و در صدر دانشگاه‌های برتر کانادا قرار دارد. این دانشگاه در سال 1827 در شهر تورنتو واقع در استان انتاریو باهدف تدریس رشته‌های مختلف با بهترین کیفیت در دو زبان انگلیسی و فرانسه راه‌اندازی شد. جالب است بدانید در کنار تمامی این مزایا، کم‌هزینه‌بودن تحصیل در برخی از رشته‌ها از دیگر دلایل محبوبیت این دانشگاه است. در ادامه به بررسی عناوین زیر می‌پردازیم اما قبل از آن به این مورد اشاره کنیم که اگر تمایل به تحصیل در کانادا را دارید و انتخاب شما دانشگاه تورنتو است؛ می‌توانید برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا با مشاورین ما در ارتباط باشید.

دانشگاه تورنتو در چه شهری قرار دارد؟

این دانشگاه در جنوب شرقی ایالت انتاریو و همان‌طور که از نامش پیداست در شهر تورنتو قرار دارد. شهر تورنتو یکی از شهرهای محبوب و پیشرفته کانادا است که جمعیت آن بیش از 6 میلیون نفر است. آب‌وهوای این شهر متعادل است و گرم‌ترین تابستان‌های کانادا را این شهر دارد. امکانات رفاهی این شهر برای افراد علاقه‌مند به ورزش، هنر، تاریخ و… متنوع است. همچنین این شهر دارای جاذبه‌های گردشگری متنوعی مانند  موزه رویال، برج cn، مراکز خرید جذاب، مرکز علوم انتاریو، باغ‌وحش حیوانات، گالری هنر و… است.

تاریخچه دانشگاه تورنتو

اولین موضوعی که فرد متقاضی تحصیل در دانشگاه تورنتو باید بداند تاریخچه آن است. این دانشگاه همانطور که گفته شد در سال 1827 البته با نام کالج فعالیت خود را آغاز کرد. جالب است بدانید اولین رشته‌های ارائه شده در این دانشگاه موضوعات مذهبی و برخی از گرایش‌های رشته ادبیات بوده است. با گذشت زمان و در سال 1843 این دانشگاه تصمیم به گسترش گرفت و دانشکده پزشکی آن راه‌اندازی شد. این روند گسترش ادامه‌دار شد و در سال 1878 نیز دانشکده علوم، در سال 1887 دانشکده حقوق و سال بعدی دانشکده دندانپزشکی تأسیس شد.

شاید درباره حادثه آتش‌سوزی دانشگاه تورنتو چیزهایی شنیده باشید؛ و باید بدانید که درست است. در طی یک آتش‌سوزی 33000 نسخه از کتاب و مقالات این دانشگاه از بین رفت اما طی دو سال با همت دانشجویان و اساتید این موارد تهیه و کتابخانه نیز بازسازی شد. در کنار این آسیب اما دانشگاه مسیر پیشرفت خود را کنار نگذاشت و در قرن بیستم دانشکده خبرنگاری و در سال 1907 دانشکده جنگل را افتتاح کرد.

موجی دیگر نیز باعث افت و آسیب جدی با دانشگاه شد و آن هم جنگ جهانی اول و دوم بود که باعث شد بسیاری از دانشجویان تحصیل را رها کنند و عضوی از ارتش باشند اما مجدد پس از جنگ جهانی شرایط به حالت اولیه بازگشت.

تصویر دانشگاه تورنتو

مشاهیر دانشگاه تورنتو

تلاش بی‌وقفه دانشگاه تورنتو در کنار بروز هر شرایطی و رشد و راه‌اندازی بخش‌های مختلف باعث شد این دانشگاه به‌مرورزمان به یکی از دانشگاه‌های محبوب و شناخته شده تبدیل شود. در کنار این مورد فارغ‌التحصیلی بیش از 606876 دانشجو از این دانشگاه تا سال 2019 که در میان این دانشجویان افراد برجسته و شناخته شده‌ای بودند نیز دلیل دیگری برای پیشرفت این دانشگاه بود. برخی از مشاهیر برجسته دانشگاه تورنتو عبارت‌اند از:

مشاهیر دانشگاه تورنتو

در کنار این افراد جا دارد به تحصیل مارگارت اتوود نویسنده برجسته کانادایی، دونالد ساثرلند بازیکن کانادایی، استفان هارپر نخست‌وزیر سابق کانادا، پائول مارتین بیست و یکمین نخست‌وزیر کانادا، آتوم اگویان کارگردان آمریکایی و سارا گادون بازیکن مشهور کانادایی اشاره کرد.

نگاهی به جایگاه علمی دانشگاه تورنتو

 • US News Best Global Universities: 16
 • QS World University Rankings: 26
 • Shanghai Jiao Tong: 22
 • Times Higher Education: 18
 • NTU Ranking (formerly HEEACT): 3

در کنار رتبه‌های اصلی و برتر جالب است بدانید این دانشگاه در رشته مدیریت اطلاعات در رتبه سوم دنیا، در رشته داروسازی در رتبه چهارم، در رشته پرستاری در رتبه هشتم و رشته علوم کامپیوتر رتبه ده جهانی را به خود اختصاص داده است. این مورد کیفیت بالای تدریس و تحصیل را نشان می‌دهد و اثبات می‌کند برای تحصیل در این دانشگاه به رزومه قوی نیاز است.

نکاتی درباره دانشگاه تورنتو

یکی از مواردی که درباره دانشگاه باید دانستن تعداد دانشجویان و به‌خصوص دانشجویان بین‌المللی است. این مورد کمک می‌کند که بتوان فهمید چند درصد امید قبولی در این دانشگاه وجود دارد. بر اساس آخرین اطلاعات دانشگاه تورنتو بیش از 90.000 دانشجو در سال اخیر پذیرفته است. در سال 2021 بیش از 23019 دانشجو بین‌المللی توانستند در این دانشگاه ثبت‌نام کنند. تعداد دانشجویان به تفکیک مقطع به‌صورت زیر است:

 • کارشناسی: دانشجویان بومی 53785 نفر و دانشجویان بین‌المللی 19000 نفر
 • کارشناسی ارشد و دکترا: دانشجویان بومی 16277 نفر و دانشجویان بین‌المللی 4019 نفر

جالب است بدانید این دانشگاه یکی از دانشگاه‌های محبوب ایرانیان است و تعداد زیادی دانشجوی ایرانی در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. بر اساس آخرین گزارش‌ها 1720 دانشجوی هندی، 1019 دانشجوی امریکایی، 688 دانشجوی کره جنوبی، 419 دانشجوی هنگ‌کنگی، 375 دانشجوی تایوانی، 304 دانشجوی ایرانی، 278 دانشجوی ترکی، 226 دانشجوی ژاپنی و 224 دانشجوی پاکستانی در سال 2021 در این دانشگاه ثبت‌نام کردند.

این دانشگاه 44 کتابخانه را در اختیار خود دارد که تقریباً 19 و 5 میلیون کتاب و 6 میلیون نسخه الکترونیکی و مجله آنلاین در این کتابخانه‌ها وجود دارد. کتابخانه تورنتو که سومین کتابخانه امریکای شمالی است نیز در اختیار این دانشگاه است. در کنار این مورد سالانه بیش از 2.70 میلیارد دلار بودجه در اختیار این دانشگاه گذاشته می‌شود تا بهترین سطح و کیفیت از آموزش برای دانشجویان ایجاد شود.

دانشگاه تورنتو 44 کتابخانه در اختیار دارد و بیش از 19.5 میلیون نسخه فیزیکی و 6.4 میلیون نسخه کتاب و مجله آنلاین در این کتابخانه ها در اختیار دانشجویان قرار دارد. کتابخانه دانشگاه تورنتو سومین کتابخانه بزرگ آمریکای شمالی است.

بودجه تحصیلی دانشگاه تورنتو در سال تحصیلی 2019 تا 2020، 2.77 میلیارد دلار کانادا بوده است. همین مسئله سبب شده است تا دانشگاه مبلغی معادل 1.5 میلیارد دلار کانادا سرمایه گذاری در بازار کار داشته باشد و در دهه گذشته بیش از 500 شرکت استارت آپ را در کانادا افتتاح کند.

معرفی پردیس های دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو سه پردیس اصلی میسیساگا، اسکاربرو و سنت جورج را دارد که سنت جورج بزرگ‌ترین پردیس این دانشگاه است. در واقع بیشتر دانشجویان نیز در این پردیس مشغول به تحصیل هستند. بر اساس آخرین گزارش‌ها بیش از 8000 نفری که وارد دانشگاه تورنتو شدند در پردیس سنت جورج مشغول به تحصیل، بیش از 3000 نفر در پردیس اسکاربرو و بیش از 3000 نفر در پردیس میسیساگا مشغول هستند. دانشجویان مشغول در مقاطع مختلف در این پردیس‌ها به تفکیک عبارت‌اند از:

 • دانشجویان مقطع ارشد و دکترای در پردیس اسکاربرو 372 نفر، در پردیس میسیساگا 843 نفر و در پردیس سنت جورج 19455 نفر
 • دانشجویان مقطع کارشناسی در پردیس اسکاربرو 14099 نفر، در پردیس میسیساگا 15523 نفر و در پردیس جورج سنت 44763 نفر

چنانچه ملاحظه فرمودید، دانشگاه تورنتو یکی از بهترین دانشگاه دنیا و بهترین دانشگاه کشور کانادا است. از همین رو افرادی که رزومه تحصیلی قدرتمندی در اختیار دارند می توانند برای اخذ پذیرش از این دانشگاه اقدام کنند. بدون تردید اخذ پذیرش از این دانشگاه معتبر، شانس دریافت ویزای تحصیلی را نیز به مراتب بیش تر خواهد کرد. شما عزیزان نیز در صورتی که تمایل به تحصیل در کشور کانادا دارید، می توانید با ارتباط با مشاورین ما، بهترین دانشگاه را با توجه به رزومه خود انتخاب کنید و ریسک ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا را به صورت چشمگیری کاهش دهید.

هزینه تحصیل در دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو در سال 2019 تا 2020 بیش از 700 رشته تحصیلی مختلف در مقطع کارشناسی ارائه کرد. هزینه تحصیل در این رشته برای دانشجویان بومی بین 6100 تا 14180 دلار است و برای دانشجویان بین‌المللی معادل 35890 تا 58680 دلا بسته به رشته انتخابی متفاوت است.

در مقطع ارشد و دکترا نیز بیش از 300 رشته توسط این دانشگاه ارائه شده است که هزینه تحصیل در این رشته‌ها برای دانشجویان بومی بین 6210 تا 46270 دلار متفاوت است؛ در این مقطع نیز هزینه‌ها بر اساس رشته افراد متفاوت است اما جالب است بدانید در برخی از رشته‌ها هزینه تحصیل برای دانشجویان بین‌المللی و بومی یکی است. در کنار این موارد دانشگاه تورنتو با ارائه بورسیه و کمک‌هزینه‌های تحصیلی متنوعی کمک کرده است هیچ دانشجویی از تحصیل باز نماند؛ در ادامه به بررسی این مورد می‌پردازیم.

هزینه‌های زندگی دانشجویی در شهر تورنتو

در کنار شهریه دانشجویان باید بودجه‌ای را برای تجهیزات آموزشی، اقامتگاه، خوردوخوراک، تفریح و پوشاک اختصاص دهد. به‌صورت کلی هزینه‌های زندگی در تورنتو معادل 1247 دلار در کانادا است که دانشجویان می‌توانند با صرفه‌جویی در بسیاری از موارد مانند استفاده از وسایل نقلیه عمومی و خوابگاه‌های دانشجویی در این مورد صرفه‌جویی کنند. همچنین کانادا اجازه کار را برای دانشجویان خود می‌دهد که این مورد نیز می‌تواند به کنترل هزینه‌ها کمک کند.

شرایط موردنیاز برای پذیرش در دانشگاه تورنتو

مدارک و شرایط موردنیاز برای پذیرش در دانشگاه تورنتو کانادا عبارت‌اند از:

 • حداقل معدل 15
 • ارائه ریز نمرات به‌صورت ترجمه رسمی
 • ارائه اصل آخرین مدارک تحصیلی شامل مدرک دیپلم، لیسانس، فوق‌لیسانس بر اساس مقطع انتخابی
 • ارائه مدرک زبان برای اثبات توانایی و در غیر این صورت شرکت در آزمون زبان دانشگاه
 • توصیه‌نامه، این مورد شانس پذیرش را بالا می‌برد.
 • انگیزه نامه که نشان‌دهنده هدف و اشتیاق است.
 • تکمیل فرم‌پذیرش به‌صورت دقیق و صحیح
 • ارائه رزومه از سوابق تحصیلی و شغلی و علاقه‌مندی‌های موردنظر

مدارک موردنیاز برای پذیرش در مقطع کارشناسی دانشگاه تورنتو کانادا

برای پذیرش در دانشگاه تورنتو به مدارک زیر نیاز است:

 • ریز نمرات به‌صورت ترجمه رسمی
 • مدرک زبان
 • انگیزه نامه
 • مدرک دبیرستان و ترجمه آن
 • مدارک شناسایی اصل و اسکن آن
 • تکمیل فرم‌پذیرش آنلاین به‌صورت دقیق و صحیح

مدارک لازم پذیرش تحصیلات تکمیلی دانشگاه تورنتو کانادا

پذیرش در مقطع ارشد و دکترا نیز نیازمند ارائه مدارک زیر است:

 • اصل مدارک تحصیلات قبلی به همراه اسکن و ترجمه رسمی آن
 • ترجمه ریز نمرات
 • مدرک زبان
 • انگیزه نامه + توصیه‌نامه
 • رزومه شغلی و تحصیلی
 • پاسپورت + مدارک شناسایی
 • در صورت داشتن مقالات، ذکر آنها

برخی از رشته‌های ممکن است به آزمون GRE یا GMAT نیاز داشته باشند.

مدارک زبان برای اخذ پذیرش در دانشگاه تورنتو

در دانشگاه تورنتو تدریس به دو زبان انگلیسی و فرانسوی صورت می‌گیرد و افراد با ارائه یک مدرک از این دو زبان می‌توانند مهارت خود را اثبات کنند. آزمون‌های مورد تأیید این دانشگاه عبارت‌اند از:

 • آزمون تافل: نمره کارشناسی 88 و نمره تحصیلات تکمیلی 93
 • آیلتس: نمره کارشناسی 6.5 و نمره تحصیلات تکمیلی 7
 • CAEL: نمره کارشناسی 70 و نمره تحصیلات تکمیلی 70
 • مدرک GRE: برای رشته‌های فنی قابل‌قبول است و باتوجه‌به رشته نمره موردنیاز متفاوت است.
 • مدرک GMAT : برای رشته‌های مالی و بازرگانی موردنیاز است.

البته این نمرات گفته شده حداقل نمره‌ها هستند و هرچقدر نمره شما بالاتر باشد شانس پذیرش نیز بالاتر خواهد بود.

ددلاین اپلای دانشگاه تورنتو

ددلاین دانشگاه تورنتو بر اساس رشته متفاوت است اما به‌صورت کلی به شکل زیر است:

 • رشته‌های علوم کاربردی و مهندسی، معماری، تربیت‌بدنی، حرکت‌شناسی، علوم‌انسانی، پزشکی، پرستاری، پرتوشناسی 1 فوریه
 • موسیقی 15 ژانویه
 • طراحی و معماری 15 ژانویه

برای کسب اطلاعات دقیق از ددلاین‌ها بر اساس رشته خود می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

چگونه با اساتید دانشگاه تورنتو مکاتبه کنم؟

اولین قدم برای پذیرش و افزایش شانس پذیرش داشتن یک مکاتبه خوب با اساتید است. برای این کار باید با اطلاعات کافی و دید مناسب شروع کرد. برای کسب اطلاعات دقیق درباره نحوه مکاتبه می‌توانید با مشاورین ما در ارتباط باشید. از طریق لینک زیر نیز می‌توانید دانشکده و دپارتمان‌های دانشگاه تورنتو را دیده و بر اساس رشته و علاقه خود اساتید را انتخاب کرده و شروع به مکاتبه کنید.

شهریه مقطع کارشناسی دانشگاه تورنتو کانادا

 • علوم کاربردی و مهندسی: 62.000 دلار
 • علوم، هنر و معماری: 59.000 دلار
 • تربیت‌بدنی و سلامت فیزیکی: 40.000 دلار
 • پرستاری: 42.000 دلار
 • موسیقی: 59.000 دلار

شهریه مقطع تحصیلات تکمیلی دانشگاه تورنتو کانادا

 • مهندسی هوافضا: 63.000 دلار
 • بیوشیمی: 27.000 دلار
 • علوم کامپیوتر: 27.000 دلار
 • اقتصاد: 27.000 دلار
 • پرستاری: 32.000 دلار
 • بیوشیمی دکترا: 8.500 دلار
 • زمین‌شناسی دکترا: 8.500 دلار
 • مهندسی پزشکی دکترا: 8.500 دلار
 • هنرهای سینما دکترا: 8.500 دلار

برای کسب اطلاعات دقیق برای میزان شهریه بر اساس مقطع و رشته خود می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

https://planningcalc.utoronto.ca/financialPlanner/

بورسیه‌ها و کمک‌هزینه بین‌المللی دانشگاه تورنتو

بارها در متن به کیفیت بالای آموزش و رتبه‌های برتر این دانشگاه در موضوعات مختلف اشاره کردیم؛ این موضوع از جنبه دیگر نشان‌دهنده رقابت شدید دانشجویان برای ورود به دانشگاه نیز است. افراد برای پذیرش در این دانشگاه به رزومه تحصیلی قوی نیاز دارند. ورود به این دانشگاه شرایط ارتباط با دانشجویان برتر و همچنین ورود به بازار کار را راحت‌تر می‌کند.

در کنار رقابت برای پذیرش، رقابت برای آموزش هدف دیگری است که این دانشگاه در نظر گرفته است ازاین‌رو بورسیه‌های تحصیلی متفاوت را برای دانشجویان ارائه کرده است تا برای کاهش هزینه‌های مالی خود نیز مجدد به رقابت بپردازند؛ بورسیه‌های تحصیلی این دانشگاه عبارت‌اند از:

 • بورسیه دیوید نیلور این بورسیه به 10 دانشجوی برتر تعلق می‌گیرد و ارزش آن برای رشته‌های مهندسی در مقطع کارشناسی 20.000 دلار و تحصیلات تکمیلی 30.000 دلار است.
 • بورسیه Schulich Foundation : این بورسیه سالانه با ارزش 80.000 دلار به دانشجویان علوم؛ فناوری و ریاضی و به مبلغ 100.000 دلار به دانشجویان مهندسی اعطا می‌شود.
 • بورسیه Lester B. Pearson : این بورسیه هزینه‌های شهریه، کتاب، اقامت و سایر موارد را به مدت 4 سال پوشش می‌دهد و برای دانشجویان کارشناسی است. تقریباً به 37 نفر هرساله این بورسیه اهدا می‌شود.
 • بورسیه‌های دانشگاه تورنتو برای دانشجویان ایرانی: این بورسیه به یاد پرواز اوکراین برای 8 نفر ارائه می‌شود و برای دانشجویان ایرانی است.
 • کمک‌هزینه ورودی برای متقاضیان برتر: این دانشگاه برای دانشجویان برتر حدود 6000 دلار کمک‌هزینه برای ورود ارائه می‌دهد. این بورسیه به‌صورت خودکار روی شهریه‌ها اعمال می‌شود.
 • پاداش به دانشجویان ممتاز: این دانشگاه دانشجویان ممتاز را بررسی کرده و در پایان سال تحصیلی به آنها بر اساس عملکردشان کمک‌هزینه اهدا می‌کند.
 • کمک‌هزینه مالی: این دانشگاه این کمک‌هزینه را به ارزش 400 تا 1000 دلار برای افرادی که نیاز مالی دارند اهدا می‌کند.

بورسیه‌های مختص دانشجویان بین‌المللی:

 • بورسیه‌های تحصیلی Connaught برای دانشجویان دکتری با ارزش 35000 دلار
 • بورسیه جهانی Delta Kappa Gamma: برای زنان در مقطع ارشد و دکترا است و برای دانشجویان بین‌المللی به ارزش 400 دلار امریکا است.
 • بورسیه تحصیلات تکمیلی انتاریو (OGS): این بورسیه برای 2 یا 3 ترم به ارزش 5000 دلار در هر ترم است.
 • بورسیه تحصیلی تریلیوم انتاریو (OTS): این بورسیه برای تحصیلات تکمیلی به مدت سه سال با ارزش 50.000 دلار اهدا می‌شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شهریه‌ها و مراحل دریافت آن می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

https://future.utoronto.ca/finances/scholarships/admission-scholarships-faq/

مزایای تحصیل در دانشگاه تورنتو

تحصیل در یکی از دانشگاه‌های برتر کانادا که رتبه‌های برتری دارد یکی از مزایای اصلی است اما در کنار این مورد در صورت‌پذیرش فرد متأهل برای همسر و فرزندان وی ویزای همراه و برای فرزندان زیر 18 سال تحصیل رایگان در مدارس کانادا ارائه می‌شود. کار هم‌زمان با تحصیل و دریافت بورسیه‌های تحصلی متعدد از دیگر مزایای تحصیل در این دانشگاه است.

دانشکده‌های دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو دارای 18 دانشکده است که این دانشکده‌ها عبارت‌اند از:

 • دانشکده مهندسی و علوم کاربردی
 • دانشکده معماری و طراحی
 • دانشکده علوم و هنر
 • دانشکده مطالعات پیوست
 • دانشکده دندان‌پزشکی
 • دانشکده مطالعات آموزش
 • دانشکده اطلاعات
 • دانشکده تربیت‌بدنی و حرکت‌شناسی
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده مدیریت
 • دانشکده پزشکی
 • دانشکده موسیقی
 • دانشکده پرستاری
 • دانشکده داروسازی
 • دانشکده بهداشت عمومی
 • دانشکده مددکاری اجتماعی
 • کمپ میسیسوگ
 • دانشکده اسکاربرگ

هدف دانشگاه تورنتو چیست؟

کسب رتبه‌های عملی برتر در جهان، ارائه محیطی پویا و عالی برای آموزش، ارائه امکانات آموزشی متنوع و باکیفیت، ارائه امکانات اقامتی عالی و ایجاد شرایط تحصیل برای هر قشر از جامعه اهداف اصلی دانشگاه تورنتو است.

رشته‌های تحصیلی دانشگاه تورنتو

 • حسابداری
 • مطالعات بومی
 • علوم آماری
 • مطالعات آفریقا
 • مطالعات آمریکا
 • بازرگانی
 • ارتباطات، فرهنگ، اطلاعات و فناوری
 • فیزیولوژی تطبیقی
 • مهندسی کامپیوتر
 • علوم کامپیوتر
 • حفاظت و تنوع زیستی
 • مطالعات آسیای معاصر
 • نویسندگی خلاق
 • جرم‌شناسی
 • جرم‌شناسی و مطالعات اجتماعی حقوقی
 • مطالعات چک و اسلواکی
 • زیست‌شناسی تکوینی
 • فیزیولوژی حیوانات
 • انسان‌شناسی
 • ریاضیات کاربردی
 • آمار کاربردی
 • باستان‌شناسی
 • مطالعات معماری
 • هنر و تاریخ هنر
 • مدیریت هنری
 • مطالعات آسیایی کانادایی
 • جغرافیای آسیا
 • فرهنگ و ادبیات آسیا
 • علوم نجوم
 • ستاره‌شناسی
 • نجوم و فیزیک نجوم
 • ستاره‌شناسی و فیزیک
 • رفتار، ژنتیک و نوروبیولوژی
 • بیوشیمی
 • تنوع زیستی و حفاظت زیستی
 • مهندسی زیستی
 • اخلاق زیستی
 • بیوتکنولوژی
 • مطالعات رسانه و کتاب
 • بودیسم، روان‌شناسی و بهداشت روانی
 • مطالعات بودایی
 • کسب‌وکار آلمانی
 • مطالعات کانادا
 • مطالعات کارائیب
 • زیست‌شناسی سلولی و مولکولی
 • مطالعات سلتیک
 • فیزیک عمومی
 • مهندسی شیمی
 • فیزیک شیمی
 • شیمی
 • بیوانفورماتیک
 • بیوانفورماتیک و زیست‌شناسی محاسباتی
 • شیمی بیولوژیک
 • فیزیک بیولوژی
 • زیست‌شناسی
 • زیست‌شناسی
 • علوم بهداشت
 • ارتباطات پزشکی
 • مهندسی پزشکی
 • فیزیک پزشکی
 • سم‌شناسی پزشکی
 • مسیحـیـت و فرهنگ
 • مسیحـیـت و آموزش
 • مترجمی انگلیسی/چینی
 • مطالعات سینما
 • مطالعات شهری
 • مهندسی عمران
 • تمدن کلاسیک
 • مطالعات کلاسیک
 • ادبیات باستانی یونان و رم
 • علوم‌شناختی
 • علوم‌شناختی (علم)
 • و فراملی
 • مدیریت دیجیتال
 • بازیگری
 • اجرای اپرا
 • نمایش
 • علوم زمین
 • مطالعات آسیای شرقی
 • اکولوژی و سیر تکام
 • لاکولوژی و زیست‌شناسی تکاملی
 • اقتصاد
 • اقتصاد و ریاضیات
 • اقتصاد و علوم سیاسی
 • اقتصاد مدیریتی
 • آموزش‌وپرورش
 • مهندسی برق
 • علوم مهندسی
 • زبان انگلیسی
 • ادبیات انگلیسی
 • محیط‌زیست و رفتار
 • محیط‌زیست و انرژی
 • محیط‌زیست و بهداشت
 • محیط‌زیست و سم‌شناسی
 • انسان‌شناسی محیط‌زیست
 • مطالعات استونیایی
 • اخلاق و جامعه
 • اخلاق، جامعه و حقوق
 • مطالعات اروپا
 • مطالعات اتحادیه اروپا
 • استثنائات یادگیری انسان
 • سرمایه‌گذاری و اقتصاد
 • اقتصاد مالی
 • مطالعات فنلاندی
 • علم پزشکی قانونی
 • علوم بیومتریال جنگل
 • حفاظت از جنگل
 • مطالعات زبان فرانسوی
 • فرانسوی
 • فرانسوی و ایتالیایی
 • فرانسوی به‌عنوان زبان دوم
 • زبان و ادبیات فرانسوی
 • زبان‌شناسی فرانسویی
 • یادگیری زبان فرانسوی
 • مطالعات فرانسه
 • فرانسوی کاربردی
 • کسب‌وکار مهندسی
 • بیولوژی ژنوم
 • بیولوژی محیط‌زیست
 • شیمی محیط‌زیست
 • اقتصاد محیط‌زیست
 • مهندسی محیط‌زیست
 • اخلاق محیط‌زیست
 • جغرافیای محیط‌زیست
 • علوم زمین محیط‌زیست
 • مدیریت محیط‌زیست
 • فیزیک محیط‌زیست
 • علوم محیط‌زیست
 • مطالعات محیط‌زیست
 • حقوق
 • سیستم‌های اطلاعات جغرافیایی
 • بیوتکنولوژی

رشته‌های تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه تورنتو

 • علوم و مهندسی هوافضا
 • آموزش بزرگسالان و توسعه جامعه
 • انسان‌شناسی
 • محاسبات کاربردی
 • معماری
 • نجوم و فیزیک نجومی
 • بیوشیمی
 • اخلاق زیستی
 • ارتباطات پزشکی
 • مهندسی پزشکی
 • بیوتکنولوژی
 • بیولوژی سیستم‌ها و سلول
 • مهندسی شیمی و شیمی کاربردی
 • شیمی
 • مطالعه و آموزش کودک
 • مطالعه سینما
 • مدیریت و مهندسی شهرها
 • مهندسی عمران
 • ادبیات یونان و رم باستان
 • مهندسی بالینی
 • بهداشت جامعه
 • ادبیات تطبیقی
 • علوم کامپیوتر
 • مشاوره و روان‌شناسی بالینی
 • سیاست‌های آموزشی
 • مطالعه جنسیت و زنان
 • مهندسی کامپیوتر و برق
 • انگلیسی
 • علوم محیط‌زیست
 • مطالعات اروپا، روسیه و اوراسیا
 • علوم ورزش
 • امور مالی
 • روان‌شناسی مشاوره
 • جرم‌شناسی
 • دندانپزشکی
 • طراحی و ساخت
 • روان‌شناسی توسعه‌ای و آموزش
 • نمایش
 • مطالعات آسیای شرقی
 • اکولوژی و زیست‌شناسی تکاملی
 • اقتصاد
 • اقتصاد مالی
 • حفاظت از جنگل
 • جنگلداری
 • زبان و ادبیات فرانسوی
 • مشاوره ژنتیک
 • جغرافیا
 • زمین‌شناسی
 • فرهنگ و ادبیات آلمانی
 • امور جهانی
 • حقوق جهانی
 • متصدی بهداشت
 • انفورماتیک بهداشت
 • مدیریت و ارزیابی سیاست‌های بهداشت
 • الهیات
 • طراحی شهری
 • مطالعات بصری
 • مدیریت و حسابداری حرفه‌ای
 • مدیریت نوآوری
 • علم مواد و مهندسی
 • ریاضیات مالی
 • ریاضیات
 • مهندسی صنعتی و مکانیک
 • بیوفیزیک پزشکی
 • آموزش عالی
 • تاریخ
 • تاریخ و فلسفه علم و تکنولوژی
 • تاریخ هنر
 • ایمنی‌شناسی
 • ارتباطات صنعتی و منابع انسانی
 • مطالعه اطلاعات
 • مطالعات ایتالیایی
 • پزشکی آزمایشگاهی و پاتوبیولوژی
 • معماری منظره
 • آموزش زبان و سوادآموزی
 • حقوق
 • زبان‌شناسی
 • مدیریت
 • علوم پزشکی
 • مطالعات قرون‌وسطی
 • ژنتیک مولکولی
 • مطالعات موزه
 • موسیقی
 • اجرای موسیقی
 • تمدن خاورمیانه و نزدیک
 • علوم پرستاری
 • علوم تغذیه‌ای
 • کاردرمانی
 • علوم دارویی
 • روان‌شناسی بالینی کودک
 • زبان و ادبیات اسلاوی
 • عدالت اجتماعی
 • مددکاری اجتماعی
 • جامعه‌شناسی
 • اسپانیایی
 • داروشناسی
 • فلسفه
 • فیزیوتراپی
 • فیزیک
 • فیزیولوژی
 • برنامه‌ریزی
 • علوم سیاسی
 • روان‌شناسی
 • بهداشت عمومی
 • سیاست عمومی
 • علوم توان‌بخشی
 • گفتاردرمانی
 • آمار
 • مطالعه مذهب

رشته‌های تحصیلی مقطع دکتری در دانشگاه تورنتو

 • آموزش بزرگسالان و توسعه جامعه
 • علوم و مهندسی هوافضا
 • مهندسی پزشکی
 • بیولوژی سیستم‌ها و سلول
 • مهندسی شیمی و شیمی کاربردی
 • ادبیات تطبیقی
 • علوم کامپیوتر
 • مشاوره و روان‌شناسی بالینی
 • شیمی
 • مطالعهٔ سینما
 • مهندسی عمران
 • ادبیات یونان و رم باستان
 • روان‌شناسی مشاوره
 • انسان‌شناسی
 • نجوم و فیزیک نجومی
 • بیوشیمی
 • اخلاق زیستی
 • جرم‌شناسی
 • دندانپزشکی
 • نمایش
 • مطالعات آسیای شرقی
 • اکولوژی و زیست‌شناسی تکاملی
 • اقتصاد
 • سیاست‌های آموزشی
 • مهندسی کامپیوتر و برق
 • آموزش عالی
 • تاریخ
 • تاریخ و فلسفه علم و تکنولوژی
 • تاریخ هنر
 • ایمنی‌شناسی
 • مطالعه جنسیت و زنان
 • ارتباطات صنعتی و منابع انسانی
 • مطالعه اطلاعات
 • مطالعات ایتالیایی
 • انگلیسی
 • علوم محیط‌زیست
 • علوم ورزش
 • جنگلداری
 • زبان و ادبیات فرانسوی
 • جغرافیا
 • زمین‌شناسی
 • فرهنگ و ادبیات آلمانی
 • مدیریت و ارزیابی سیاست‌های بهداشت
 • پزشکی آزمایشگاهی و پاتوبیولوژی
 • آموزش زبان و سوادآموزی
 • حقوق
 • زبان‌شناسی
 • مدیریت
 • علم مواد و مهندسی
 • موسیقی
 • اجرای موسیقی
 • تمدن خاورمیانه و نزدیک
 • علوم پرستاری
 • علوم تغذیه‌ای
 • علوم دارویی
 • ریاضیات
 • مهندسی صنعتی و مکانیک
 • بیوفیزیک پزشکی
 • علوم پزشکی
 • مطالعات قرون‌وسطی
 • ژنتیک مولکولی
 • داروشناسی
 • فلسفه
 • فیزیک
 • فیزیولوژی
 • برنامه‌ریزی
 • علوم سیاسی
 • روان‌شناسی
 • مددکاری اجتماعی
 • جامعه‌شناسی
 • اسپانیایی
 • گفتاردرمانی
 • بهداشت عمومی
 • علوم توان‌بخشی
 • روان‌شناسی بالینی کودک
 • زبان و ادبیات اسلاوی
 • عدالت اجتماعی
 • آمار
 • مطالعه مذهب
 • الهیات

خوابگاه دانشگاه تورنتو

خوابگاه‌های این دانشگاه در اطراف محوطه دانشگاه هستند و با کمک سازمان‌هایی به کاهش هزینه‌های اقامت دانشجویان کمک می‌شود. دانشجویان می‌توانند در این خوابگاه‌ها در اتاق‌های مختلط با ظرفیت یک، دو و چندنفره زندگی کنند. به‌صورت کلی خوابگاه‌های این دانشگاه عبارت‌اند از:

 • Chestnut Residence : سالان 16000 تا 20.000 دلار
 • Graduate House : ماهانه 800 تا 1200 دلار/ برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی
 • Student Family Housing : ماهانه 800 تا 1300 دلار/ برای دانشجویانی که با خانواده زندگی می‌کنند.

برای کسب اطلاعات درباره خوابگاه‌ها و اسکان‌های دانشجویی می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید:

https://studentlife.utoronto.ca/task/compare-u-of-t-residences/

تأثیرات اقتصادی دانشگاه تورنتو در جامعه

دانشگاه تورنتو یکی از دانشگاه‌های فعال در زمینه‌های صنعتی و تحقیقاتی است و سالانه هزینه‌های زیادی را صرف این مورد می‌کند. بودجه تحقیقاتی این دانشگاه 1.38 میلیارد دلار، بودجه تحقیقاتی و 3 میلیارد بودجه عملیاتی ارائه می‌دهد. این دانشگاه نیز هرساله تقریباً 15 میلیارد دلار به اقتصاد کانادا با ارائه نیرو کار متخصص و پذیرش دانشجویان باهدف تربیت نیروی متخصص به اقتصاد کشور کمک می‌کند.

سایت رسمی دانشگاه : www.utoronto.ca

پرسش های متداول درباره دانشگاه تورنتو کانادا

بعد از سانحه غم انگیز سقوط هواپیمای اوکراینی در ایران در سال 98، دانشگاه تورنتو برای بزرگداشت یاد دانشجویان ایرانی که در این پرواز بودند، بورسیه تحصیلی ویژه دانشجویان ایرانی در نظر گرفت. در این پرواز 6 دانشجو از دانشگاه تورنتو و 2 عضو دیگر این دانشگاه حضور داشتند. این بورسیه به دانشجویان ایرانی تعلق می گیرد که برای تحصیل در دانشگاه تورنتو به کمک مالی نیاز دارند.

مهمترین مدارک مورد نیاز برای پذیرش در دانشگاه تورنتو شامل: دیپلم ۱۲ ساله به همراه ریز نمرات، مدرک زبان آیلتس و انگیزه نامه دانشجو است.

شهریه دانشگاه های کانادا بسته به مقطع تحصیلی و رشته تحصیلی متفاوت هستند، ولی به طور میانگین مبلغ 50,000 دلار کانادا در هر سال مورد نیاز است.

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند. بدیهی است برداشت و مشورت های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی مجموعه جناب حلاج پور ممکن بوده و توصیه می شود. مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کاناداپاس و کاریابی بین المللی مهیار مسئولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسئولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.


مهیار حلاج پور

«افتخار داریم که مورد اعتماد شما هستیم»

من مهیار حلاج پور هستم،

عضو رسمی شورای قانون گذاری امور مهاجرت کانادا ICCRC، مشاور رسمی مهاجرت کانادا RCIC یا اصطلاحا وکیل مهاجرت.

زندگی من صرف این می شود که اطمینان حاصل کنم که ممتاز ترین خدمات تخصصی حقوق مهاجرت کانادا را در مجموعه حقوقی مهاجرتی کاناداپاس ارائه می دهیم.

شرکت توسعه بیزینس ،سرمایه گذاری استارت آپ i3 Capital گام به گام با بهترین متخصصین و مشاورین در خدمت اهداف کارآفرینانی است که برای پیشبرد اهدافشان به ما اعتماد کرده اند‌.

و همچنین در کنار همکارانم در کاریابی مهیار با مجوز رسمی از وزارت کار ایران برای تحقق برنامه های کاریابی بین المللی موکلین پارسی زبان می کوشیم.

کاناداپاس - وکیل مهاجرت کانادا در تورنتو - بیوگرافی مهیار حلاج پور
ارزیابی رایگان وقت مشاوره رایگان
× تماس با ما
Copy link