یکی از مهم ترین مسائلی که در رابطه با کار در کانادا همواره مورد توجه قرار می گیرد، درآمد حاصل از کار است. افرادی که مدارک بالای دانشگاهی در اختیار دارند، معمولا درآمد بسیار مناسبی دریافت خواهند کرد اما آیا شرایط برای افرادی که مدرک دانشگاهی ندارند نیز یکسان است؟ پاسخ به این سوال مثبت است، برخی از مشاغل در کانادا نیازی به مدرک دانشگاهی ندارند اما درآمد حاصل از آن ها بسیار مناسب است.

البته ذکر این نکته الزامی است که برخی از این مشاغل نیازمند در اختیار داشتن مدارکی برای اثبات فراگیری اصول اولیه است اما نیازی به ورود به دانشگاه نخواهند داشت. این افرادِ دارای مهارت، می توانند از طریق حرفه خود راهی کانادا شده و اقامت این کشور را در نهایت بدست آورند.

در ادامه برخی از مشاغل پردرآمد بدون نیاز به مدرک دانشگاهی را معرفی خواهیم کرد و مسیرهای ورود آن ها به کانادا را مورد بررسی قرار خواهیم داد. در مقدمه باید ذکر کنیم که مشاغل ذکر شده صرفا تنها مشاغل پر درآمد در کانادا نبوده و مشاغل بیشتری در این رابطه وجود دارد. در این رابطه می توانید با ما در ارتباط باشید.

آشنایی با شغل آتش نشانی از مشاغل پردرآمد کانادا

برای اینکه فردی بتواند در کشور کانادا به عنوان یک آتش نشان فعالیت کند، باید دوره دبیرستان را به پایان رسانده باشد و همچنین مدارکی مبنی بر گذراندن دوره کمک های اولیه را نیز ارائه دهد. قبولی در آزمون آمادگی جسمانی و تست های بینایی و در اختیار داشتن گواهی نامه رانندگی معتبر، از دیگر شرایط تبدیل شدن به آتش نشان در کانادا است. درآمد یک آتش نشان در کانادا می تواند بین 70000$ تا 100000$ دلار کانادا در سال باشد.

برنامه استانی مهاجرت آتش نشان ها به کانادا

در صورت تمایل به دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین زبده کاناداپاس تماس حاصل فرمایید.

تماس رایگان از ایران (ارتباط مستقیم با دفتر کانادا): 02182802280

رانندگان حمل و نقل برون شهری

یکی از پرمتقاضی ترین مشاغل موجود در کانادا، رانندگان کامیون جهت حمل و نقل برون شهری است که به ندرت مورد توجه شهروندان کانادایی قرار می گیرد. دستمزد یک راننده کامیون در کانادا در حدود 140000$ دلار کانادا در طول یک سال است.

برنامه استانی مهاجرت رانندگان کامیون به کانادا

وضعیت شغلی مشاورین املاک در کانادا

برای تبدیل شدن به مشاور املاک در کانادا کافی است تا از کالج های کانادایی مدرکی معتبر دریافت کنید. مشاورین املاک تقریبا در تمامی استان های کانادا شانس کاریابی بسیار بالایی خواهند داشت. درآمد سالیانه این افراد در حدود 144000$ دلار کانادا در سال است.

برنامه استانی مهاجرت مشاورین املاک و مستغلات به کانادا

وضعیت شغلی مدیران ساخت در کانادا

مدیران ساخت در کانادا نمی توانند بدون تجربه کاری شغلی مشابه در کانادا داشته باشند و به حداقل دو سال سابقه کاری نیاز خواهند داشت. این شغل نیز یکی از مشاغل مورد نیاز کانادا در استان های مختلف است. نیروی کار در این شغل بسته به تخصص خود می تواند از 55000$ تا 162000$ دلار کانادا در سال درآمد داشته باشد.

برنامه استانی مهاجرت مدیران ساخت و ساز به کانادا

بررسی شغل طراحان وب و توسعه دهندگان

انتظار می رود که درخواست برای توسعه دهندگان وب تا سال 2026 در کانادا 15% افزایش پیدا کند چرا که کانادا یکی از کشورهای پیشرفته در زمینه تکنولوژی است. فرد برای ورود به این کشور به عنوان توسعه دهنده وب باید حداقل 2 سال سابقه کار داشته باشد و بتواند تسلط خود بر حرفه اش را به اثبات برساند. درآمد این افراد در کانادا تقریبا 78000$ دلار کانادا در سال است.

برنامه استانی مهاجرت توسعه دهندگان وب به کانادا

کانادا هر ساله پذیرای هزاران نیروی متخصص و یا کارگر ماهر از مشاغل مختلف است. برای کسب اطلاعات بیشتر و محاسبه امتیازتان در راستای دریافت ویزا به صفحه “سیستم اکسپرس انتری کانادا” مراجعه نمایید.

شرایط کار خلبانان در کانادا

برای اینکه فردی بتواند به عنوان یک خلبان در کشور کانادا مشغول به کار شود، باید دوره های آموزش خلبانی تجاری یا شخصی را ارائه دهد. همچنین فرد باید نشان دهد که ساعت های مشخصی تجربه پرواز داشته است. خلبان ها در کشور کانادا در حدود 120000$ دلار کانادا در سال درآمد دارند.

برکسی پوشیده نیست که حرفه خلبانی یکی از مشاغل پردرآمد در جهان است و افرادی که در این زمینه فعالیت می کنند می توانند درآمد بسیار بالایی را به دست آورند.  در کانادا نیز شرایط به همین منوال است. خلبانان برای ورود به عرصه حرفه ای نیازی به ورود به دانشگاه ندارند و می توانند در دوره های مختلفی شرکت کنند. با توجه به این که کانادا یکی از بهترین خطوط هواپیمایی جهان را نیز در اختیار دارد، می توان انتظار داشت که خلبانان زیادی نیز در این کشور مورد نیاز باشند. درآمد ماهانه یک خلبان در کشور کانادا به طور متوسط در حدود 17100$ دلار کانادا است و دامنه تغییرات آن نیز می تواند از 8200$ تا 26800$ دلار کانادا متغیر باشد.

خلبانانی که تجربه کاری کمتر از 2 سال دارند، به طور میانگین 9590$ دلار کانادا در ماه درآمد خواهند داشت و این در حالی است که با تجربه 2 تا 5 ساله می توانند درآمد خود را با 42% افزایش به ماهانه 13600$ دلار کانادا برسانند. تجربه بیش از 5 سال نیز می تواند رشد 31% را در دستمزد این افراد ایجاد کند که در این صورت می توانند به درآمدی معادل 17900$ دلار کانادا در ماه دست پیدا کنند که یک درآمد سطح بسیار بالا در کشور کانادا است. همچنین یک خلبان با تجربه بیش از 10 سال می تواند درآمد خود را به طور متوسط به 22000$ دلار کانادا در ماه برساند و بیش از 15 سال سابقه کار سبب خواهد شد تا فرد به طور میانگین 23400$ دلار کانادا درآمد داشته باشد. خلبانان با بیش از 20 سال سابقه کار نیز ماهانه درآمدی نزدیک به 25600$ دلار کانادا را به دست می آورند.

متوسط درآمد خلبانان در انتاریو 19500$ دلار کانادا در ماه است و این بالاترین سطح در این کشور به حساب می آید و در جزیره پرنس ادوارد نیز در حدود $4700 دلار کانادا در ماه است که این مقدار نیز پایین ترین سطح درآمد در کشور کانادا است.

برنامه استانی مهاجرت خلبانان به کانادا

مدیر فروش محصولات یدکی از مشاغل پردرآمد در کانادا

افرادی که به عنوان مدیر فروش محصولات یدکی فعالیت می کنند باید اطلاعات کافی در رابطه با خودرو و تعمیرات آن داشته باشند و بتوانند تشخیص دهند وجود چه تعداد از محصولات یدکی در یک فروشگاه همواره الزامی است و همچنین رسیدگی به موجودی محصولات در نمایندگی های مختلف را بر عهده دارند. این افراد به طور متوسط ماهانه 13400$ دلار کانادا درآمد دارند که مبلغی بالاتر از متوسط درآمد در کشور کانادا است. دامنه نوسان درآمد این افراد نیز می تواند از 6550$ تا 20800$ دلار کانادا در ماه متغیر باشد.

تجربه کاری این افراد در افزایش حقوق آن ها می تواند بسیار موثر باشد به طوری که فرد با حدود 10 سال سابقه کاری در این زمینه می تواند نسبت به روز نخست فعالیت خود، درآمدی 2 برابری داشته باشد. یک فرد بی تجربه در این زمینه معمولا حقوقی معادل 7760$ دلار کانادا را دریافت کند در حالی که یک فرد با حدود 10 الی 15 سال سابقه کار می تواند به درآمدی معادل 17100$ دلار کانادا در ماه برسد.

مدیران اجرایی فروش از افراد پردرآمد در جامعه کانادا

به طور متوسط این افراد 12600$ دلار کانادا در ماه درآمد کسب می کنند و دامنه تغییرات شغل آن ها در حدود 6580$ تا 19400$ دلار کانادا است. تجربه کاری در شغل این افراد می تواند نقش بسیار پررنگی داشته باشد چراکه پس از تنها 2 سال کار در این زمینه می توان رشد 34 درصدی را در حقوق این افراد مشاهده کرد به طوری که درآمد آن ها به طور میانگین به 10000$ دلار کانادا خواهد رسید. با افزایش تجربه کاری به 5 سال نیز میانگین درآمد این افراد به 13000$ دلار کانادا خواهد رسید و پس از 10 سال فعالیت در این زمینه، یک رشد 21% به طور میانگین، درآمد این افراد را به 15800$ دلار کانادا خواهد رساند.

به طور متوسط درآمد این افراد در هر سال حدود 7% افزایش پیدا می کند. بسیاری از قراردادهای کاری در این زمینه شامل بندهای تشویقی است که 6 تا 8% از حقوق سالانه فرد را شامل می شود. در صورتی که فرد بتواند به اهداف فروش خود برسد، درآمدی بیش از آنچه مشخص شده است را دریافت خواهد کرد. متوسط درآمد کار ساعتی در این حرفه نیز 73$ دلار کانادا تعیین شده است که با حداقل دستمزد کار ساعتی در این کشور تفاوتی بسیار زیاد دارد.

برای آگاهی از جدیدترین اخبار مهاجرت به کانادا عضو کانال تلگرام کاناداپاس شوید.

معرفی سایر مشاغل پولساز در کانادا

یکی از مشاغل مورد نیاز کانادا، نقشه برداری است. برای ورود به این رشته کاری، نیازی به مدرک دانشگاهی نیست و اما در صورتی که فرد مدرک خود را دریافت کند می تواند در آمد بیشتری داشته باشد. متوسط درآمد این افراد 65000$ دلار کانادا در سال است.

یکی دیگر از مشاغل پر درآمد در کانادا، کنترل کننده ترافیک هوایی است. فرد برای ورود به این رشته کاری باید دیپلم دبیرستانی داشته باشد و مدرک کار با وسایل ارتباط بی سیم را در اختیار داشته باشد. درآمد این افراد حداقل 47500$ دلار کانادا در سال است.

از دیگر مشاغل پر درآمد در کانادا بدون مدرک دانشگاهی، راننده حمل زباله است. برای ورود به این شغل، در اختیار داشتن یک گواهی نامه کافی است. دستمزد ساعتی این افراد در حدود 15$ تا 25$ دلار کانادا است و در سال حدود 32000$ دلار کانادا درآمد خواهند داشت.

لوله کش ها نیز از درآمد بسیار مناسبی در کانادا برخوردار هستند و سالیانه 33300$ تا 86900$ دلار کانادا درآمد دارند. برای تبدیل شدن به لوله کش در این کشور، در اختیار داشتن دیپلم بعلاوه سابقه 4 تا 5 ساله شاگردی اجباری است.

جوشکاری نیز از مشاغل بسیار مهم در کانادا است. این افراد می توانند در حدود 85000$ دلار کانادا در سال درآمد داشته باشند. در اختیار داشتن دیپلم دبیرستانی برای ورود به این شغل الزامی است.

مکانیک های خودرو نیز برای کار در کانادا نیازی به مدارک دانشگاهی ندارند. به آن دلیل که همواره افرادی برای نگهداری و تعمیرات اتومیبل خود به فرد متخصص نیاز خواهند داشت، این افراد با مشکلات چندانی روبرو نخواهند شد. دستمزد یک مکانیک خودرو در کانادا می تواند سالانه تا 71000$ دلار کانادا نیز افزایش پیدا کند.

آشپزان حرفه ای یا سرآشپزان نیز از جمله مشاغلی هستند که می توانند در سال تا  حدود 80000$ دلار کانادا نیز درآمد داشته باشند.

به طور متوسط درآمد آرایشگران در شهر انتاریو در کانادا در حدود 91296$ دلار کانادا در سال است. به طور معمول این دست از افراد، سالیانه در حدود 17629$ دلار کانادا پاداش دریافت می کنند.

افرادی که حرفه خود را به تازگی شروع کرده اند، در ابتدای کار درآمدی در حدود 63835$ دلار کانادا در سال را خواهند داشت و افراد متخصص نیز می توانند انتظار دستمزدی در حدود 111049 $ دلار کانادا در سال را داشته باشند که به این مقداری پاداش کاری نیز تعلق می گیرد. تحصیلات دانشگاهی در این رشته اهمیت چندانی ندارد ولی بر اساس پیش بینی های صورت گرفته تا سال 2026، درآمد این افراد به طور متوسط به 100824$ دلارکانادا افزایش پیدا خواهد کرد.

مشاغل فراوانی در کانادا وجود دارند که شاغلین در آن نیازی به مدرک تحصیلی دانشگاهی ندارند اما بسیاری از این مشاغل به حداقل مدرک دیپلم 12 ساله نیاز خواهند داشت. همچنین در بسیاری از موارد افراد به مدارکی نیاز خواهند داشت که تایید کند فرد آموزش های مرتبط با آن حرفه را دیده اند. در صورتی که شما نیز به عنوان فردی متخصص تمایل به کار در کانادا دارید، می توانید با مشاورین ما در ارتباط باشید تا بتوانند بهترین مسیر مهاجرتی به کانادا را برای شما بیابند.

پرسش های متداول درباره مشاغل پردرآمد در کانادا بدون نیاز به مدرک دانشگاهی

کشور کانادا هر سال لیستی از مشاغل مورد نیاز خود اعلام می کند. اگر در این مشاغل تخصص داشته باشید بالاترین شانس را برای اخذ اقامت کانادا خواهید داشت.

بله .برخی از مشاغل در کانادا نیازی به مدرک دانشگاهی ندارند اما درآمد حاصل از آن ها بسیار مناسب است.

نرخ رشد میزان درآمد در کانادا به بیش از 9 درصد رسیده است.