ویزای توریستی کانادا

ویزای ویزیتوری، که به آن ویزای اقامت موقت (Temporary Resident Visa یا TRV) نیز گفته می‌شود، یک سند مهاجرتی است که به افراد خارجی اجازه ورود و سفر به کانادا می‌دهد. همه‌ افراد به غیر از کسانی که ملیت یا پاسپورت کشورهای معاف از ویزا را دارند، باید برای ورود به کانادا ویزای توریستی این کشور را داشته باشند. تفاوتی ندارد که به عنوان دانشجو، دانش‌آموز، نیروی کار موقت یا یک بازدیدکننده‌ ساده برای مقاصد گردشگری یا تجاری قصد ورود به کانادا داشته باشند.

در این مقاله درباره ویزای توریستی و شرایط و جزئیات دریافت آن به تفصیل توضیح داده شده است؛ با ما همراه باشید.

فرم ارزیابی رایگان ما را تکمیل کنید، ما شرایط شما را دقیق بررسی میکنیم و بهترین گزینه را به شما پیشنهاد می دهیم.

توضیحات کامل شرایط دریافت ویزای توریستی کانادا در دوره کرونا


انواع ویزای توریستی کانادا

به طور کلی، دو نوع ویزای توریستی در کانادا وجود دارد:

۱.     ویزای توریستی یک بار ورود کانادا (سینگل)

ویزای توریستی یک بار ورود کانادا، فقط برای یک بار به متقاضیان خارجی اجازه می‌دهد که وارد کانادا شوند. پس از اینکه یک بار با ویزای توریستی سینگل وارد کانادا شدید، برای مرتبهی بعد، مجددا باید ویزای توریستی جدیدی بگیرید.

این نوع ویزا، حداکثر ۶ ماه اعتبار دارد و می‌تواند برای شرکت در یک کنفرانس یا جلسه‌های کاری کاربرد داشته باشد و مناسب افرادی که قصد دارند مرتبا از کانادا خارج شوند و دوباره به این کشور برگردند، نیست.

۲. ویزای توریستی چند بار ورود کانادا

ویزای توریستی چند بار ورود، به متقاضیان اجازه می‌دهد تا زمانی که ویزای آن‌ها اعتبار دارد، هر چند مرتبه‌ای که خواستند (هر بار به مدت حداکثر ۶ ماه) وارد کانادا و یا از این کشور خارج شوند. در ادامه، به نکاتی که باید درمورد ویزای توریستی مولتیپل کانادا بدانید، پرداخته شده است:

 • متقاضیان خودشان نمی‌توانند انتخاب کنند که برای ویزای توریستی سینگل درخواست دهند یا مولتیپل؛ در واقع انتخاب نوع ویزای توریستی، در اختیار افراد نیست و افسر مهاجرتی در این رابطه تصمیم‌گیرنده است.
 • درخواست‌ها به طور خودکار، برای ویزای مولتی کانادا در نظر گرفته می‌شوند و فقط تحت شرایط خاصی ویزای یک بار ورود به افراد داده می‌شود.
 • ویزای چند بار ورود می‌تواند تا سقف ۱۰ سال اعتبار داشته باشد؛ اما تاریخ دقیق اعتبار آن، طبق صلاحدید افسر مهاجرتی مربوطه انتخاب می‌شود.
 • در صورتی که دارای استادی پرمیت یا ورک‌پرمیت (ویزای کار) هستید، به‌طور خودکار یک ویزای توریستی برای شما صادر خواهد شد که به شما اجازه می‌دهد وارد کانادا بشوید و مجوز تحصیل یا کار خود را دریافت کنید. این مجوز ورود، معمولا ویزای توریستی چند بار ورود است.
 • اگر در طول دوره تحصیل یا کار با اقامت موقت در کانادا تصمیم به ترک موقت این کشور گرفتید، تا زمانی که مجوز و ویزای شما هنوز معتبر هستند، نیازی به درخواست ویزای بازدیدکننده جدید برای ورود مجدد به کانادا نخواهید داشت.

ویزای بیزینس ویزیتوری کانادا

افرادی که باید ویزای توریستی کانادا بگیرند

تمام کسانی که قصد دارند وارد کانادا شوند و دارای اقامت دائم یا شهروندی این کشور نیستند یا تابعیت کشورهای معاف از ویزا را هم ندارند، باید ویزای توریستی داشته باشند تا بتوانند وارد کانادا شوند.

نکاتی که در این رابطه باید بدانید، عبارت هستند از:

 • دارندگان اقامت دائم کانادا، اجازه اپلای و اقدام برای ویزای توریستی ندارند؛ حتی اگر تاریخ اعتبار کارت اقامت موقت‌شان به اتمام رسیده باشد. این افراد در عوض، باید برای PRTD (یاpermanent resident travel document) اقدام کنند.
 • شهروندان کانادایی و همینطور افرادی که شهروندی دوگانه دارند نیز اجازه اپلای برای ویزای توریستی ندارند. این افراد باید پاسپورت کانادا داشته باشند.
 • در صورتی که برای اهداف تجاری و بررسی موقعیت‌های بیزینسی قصد ورود به کانادا را دارید، باید ویزای بازدید تجاری بگیرید. توجه داشته باشید که این نوع ویزا، فقط برای بررسی موقعیت‌های بیزینسی است، نه اشتغال؛ یعنی اجازه کار کردن به شما نمی‌دهد.
 • در صورتی که قصد دارید به صورت ترانزیتی وارد کانادا شوید و از کانادا به کشور دیگری بروید نیز باید ویزای توریستی بگیرید.
 • برای بازدید از اقوام، دوستان، خانواده یا یک سفر گردشگری معمولی نیز باید ویزای توریستی داشته باشید.

سوالات مصاحبه سفارت کانادا برای انواع ویزای توریستی، همراه و اقامت دائم

شرایط ویزای توریستی کانادا

به طور کلی، مهمترین شرایط ویزای توریستی کانادا عبارت است از:

 • داشتن پاسپورت معتبر
 • برخورداری از سلامت کامل
 • نداشتن هیچگونه محکومیت مهاجرتی و یا کیفری
 • توانایی متقاعد کردن افسر مهاجرتی نسبت به اینکه وابستگی‌هایی نظیر یک شغل خوب و پردرآمد، دارایی، مال یا اموال در کشور مبدا خود دارید یا همسر و فرزندانتان در آنجا هستند که انگیزه‌ برگشت شما به کشورتان محسوب می‌شوند.
 • توانایی متقاعد کردن افسر مهاجرتی نسبت به اینکه پس از اتمام اعتبار ویزای توریستی خود حتما کانادا را ترک خواهید کرد و به دنبال استخدام در جای خاصی نیستید (در صورتی هم که قصد دارید برای مدت بیشتری در کانادا بمانید، می‌توانید از قبل برای گرفتن جاب آفر اقدام کنید، اما توجه داشته باشید که زمان بررسی پرونده ویزای توریستی، آفیسر نباید از این قصد شما اطلاع یابد).
 • برخورداری از تمکن مالی کافی برای تامین نیازهای زندگی خود در طول مدتی که در کانادا هستید. میزان دقیق آن، به شرایط شما نظیر اینکه قصد ماندن برای چه مدتی دارید، کجا اقامت خواهید کرد (در هتل یا منزل دوست یا فامیل خود) و مواردی از این قبیل بستگی خواهد داشت.
 • نداشتن سوء پیشینه و انجام معاینات پزشکی در صورت نیاز
 • پیروی از قوانین کانادا و رعایت حقوق شهروندی و عدم انجام اعمال یا اقداماتی که باعث به خطر افتادن امنیت ملی این کشور شوند.

همه چیز درباره تراول هیستوری کانادا و اهمیت آن در اخذ ویزا

شرایط ویزای توریستی کانادا برای افراد زیر سن قانونی

برخی از شرایط و قوانین اخذ ویزای توریستی کانادا برای افراد زیر سن قانونی، مشابه بزرگسالان است؛ اما این دسته از افراد باید شرایط اضافی هم داشته باشند که عبارت است از:

 • در صورتی که تنها سفر می‌کنند باید:
 1. رضایت‌نامه کتبی داشته باشند که حتما توسط پدر و مادر و یا قیم قانونی امضا شده باشد.
 2. رضایت‌نامه باید به زبان انگلیسی یا فرانسوی باشد.
 3. شماره تماس و آدرس والدین یا سرپرست متقاضی در رضایت‌نامه درج شده باشد.
 4. اطلاعات کامل فردی که قرار است در کانادا از متقاضی مراقبت کند ارائه شده باشد (شامل نام، آدرس و شماره تماس).
 • در صورتی که یکی از والدین همراه وی هستند، باید:
 1. رضایت‌نامه کتبی داشته باشند که توسط والدی که همراه متقاضی نیست، امضا شده باشد.
 2. آدرس و شماره تماس والدی که همراه متقاضی نیست باید در این رضایت‌نامه درج شده باشد.
 3. کپی کارت ملی و پاسپورت والدی که همراه متقاضی نیست باید ارائه شود.
 4. در صورتی که والدین از یکدیگر جدا شده و طلاق گرفته‌اند، اما حضانت فرزند خود را به طور مشترک در اختیار دارند، والدی که همراه متقاضی هست، باید کپی اسناد حضانت قانونی و رضایت‌نامه‌ والدی که همراهشان نیست را ارائه دهد.
 5. در صورتی که حضانت فرزند فقط برعهده‌ یکی از والدین است، ارائه اسناد حضانت قانونی او کفایت می‌کند.
 6. در صورت فوت یکی از والدین، باید گواهی فوت او ارائه شود.
 7. در صورت سفر به همراه سرپرست، متقاضی باید یک کپی از مدارک سرپرستی یا فرزندخواندگی همراه داشته باشد.
 8. در صورت سفر به همراه فردی که سرپرست متقاضی نیست، وی باید یک مجوز کتبی از والدین یا سرپرست متقاضی داشته باشد. این نامه باید حاوی آدرس و شماره تماس والدین یا سرپرست متقاضی باشد.

هزینه ویزای توریستی کانادا

پیش از اینکه به بررسی هزینه‌های صدور ویزای توریستی کانادا بپردازیم، لازم است که توضیح دهیم این هزینه را صرفا برای بررسی پرونده خود پرداخت می‌کنید و چه در صورت پذیرش درخواست ویزا و چه در صورت ریجکت شدن آن، قابل بازگشت نخواهد بود.

نوع هزینهمقدار هزینه (به دلار کانادا)
ویزای توریستی به ازای هر نفر۱۰۰ دلار
ویزای توریستی به ازای هر خانواده (هر خانواده شامل ۵ عضو و یا بیشتر که باید به طور همزمان اقدام کنند)۵۰۰ دلار
تمدید ویزای توریستی به ازای هر نفر۱۰۰ دلار
بازیابی وضعیت ویزیتور۲۰۰ دلار
هزینه انگشت نگاری به ازای هر نفر۸۵ دلار
هزینه انگشت نگاری به ازای هر خانواده (شامل دو نفر و یا بیشتر)۱۷۰ دلار

تمکن مالی مورد نیاز برای ویزای توریستی کانادا

زمانی که از کانادا بازدید می‌کنید، باید نشان دهید که تمکن مالی کافی برای تامین هزینه‌های مورد نیاز خود و همراهیانتان را در طی مدتی که در این کشور هستید، در اختیار دارید. در نظر داشته باشید که:

 • اداره مهاجرت کانادا مبلغ خاصی را به عنوان حداقل تمکن مالی لازم مشخص نکرده است.
 • این مبلغ، بسیار متغیر است و به عوامل زیادی از جمله شرایط فرد بستگی دارد.
 • وابسته به مدت حضوری متقاضی در کانادا، تعداد افرادی که همراه وی هستند، محل اقامت آن‌ها و اینکه در هتل اقامت خواهند کرد یا منزل دوست یا خویشاوندان خود می‌باشد.

با این حال، توصیه مشاورین کاناداپاس این است که به ازای هر ماه اقامت در کانادا، بهتر است دست‌کم ۲ هزار دلار تمکن مالی نشان دهید. هرچقدر این مبلغ بیشتر باشد، حاشیه امن بیشتری خواهید داشت.

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای توریستی کانادا

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای توریستی را می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید:

۱فرم درخواست ویزای توریستی کانادا (IMM5257
۲فرم Family information (IMM5645
۳ کارت پایان خدمت یا معافیت، کارت ملی، شناسنامه و پاسپورت معتبر برای مدت حداقل ۶ ماه 
۴سند ازدواج در صورت تاهل 
۵بیمه مسافرتی 
۶رضایت‌نامه برای افراد زیر ۱۸ سال 
۷کپی پاسپورت‌های قبلی که دارای مهر ویزا هستند 
۸یک قطعه عکس پاسپورتی جدید 
۹رسید پرداخت هزینه بررسی پرونده و صدور ویزا 
۱۰مدارک مالی اعم از موجودی و گردش حساب ۶ ماه اخیر 
  ۱۱  مدارک شغلی برای اطمینان از بازگشت به کشور خود اعم از: _فیش‌های حقوقی ۶ ماه اخیر_سوابق بیمه_قراردادهای کاری_رسیدهای پرداخت حقوق کارمندان_رسیدهای پرداخت مالیات_جواز کسب_شماره ثبت و اساسنامه شرکت 
۱۲ لیست دارایی‌ها و مدارک اثبات‌کننده‌ آن‌ها از قبیل سند ملکی، زمین، ماشین و… برای اطمینان از بازگشت به کشور خود 
 ۱۳ نامه‌ای مبنی بر هدف از سفر به کانادا و اطمینان از بازگشت به کشور مبدا پس از اتمام اعتبار ویزای توریستی. نامه هدف از سفر می‌تواند شامل موارد زیر باشد: _دعوتنامه از دوست یا عضو خانواده‌ای که قرار است با او ملاقات کنید یا نزد وی اقامت داشته باشید._اطلاعات تماس افرادی که می‌توانند هدف اعلام شده شما از سفر به کانادا را تایید کنند._هرگونه سند و مدرک دیگری که هدف شما از سفر به کانادا را تایید کند. 
۱۴برنامه دقیق سفر مانند گواهی اقامت، رزرو هتل، بلیط هواپیما یا رویدادی که از آن بازدید خواهید کرد. 
۱۵مدارک شخص دعوت کننده در صورت وجود اعم از: _ کارت شهروندی، اقامت دائم، ویزای کاری، تحصیلی یا هر مدرک دیگری که نشان دهد ایشان در کانادا سکونت دارند._ فیش حقوقی، مدارک مالیاتی، بیمه، سند ملک یا هر مدرک دیگری که نشان دهد فرد دعوت کننده وضعیت مالی مناسبی دارد._موجودی و گردش حساب فرد دعوت‌کننده برای نشان دادن توانایی وی برای میزبانی از متقاضی یا متقاضیان. 
۱۶رسید ArriveCAN الکترونیکی یا کاغذی پس از رسیدن به کانادا 
۱۷گواهی عدم سوء پیشینه 
۱۸مدارک مبنی بر انجام معاینات پزشکی 
۱۹مدارک انگشت نگاری در مراکز VAC 

برای دانلود چک لیست مدارک مورد نیاز در صورت اقدام برای ویزای توریستی از داخل کانادا روی این لینک کلیک کنید.

همچنین برای دانلود چک لیست مدارک مورد نیاز در صورت اقدام برای ویزای توریستی از خارج کانادا روی این لینک کلیک کنید.

 انواع راه های مهاجرت به کانادا را بیشتر بشناسید

محاسبه آنلاین مدت زمان گرفتن ویزا

برای محاسبه مدت زمان صدور ویزای کانادا با کلیک روی لینک زیر، نوع برنامه مهاجرتی خود را از قسمت Select an application type انتخاب کرده سپس روی دکمه get processing times کلیک کنید.

مزایای ویزای توریستی کانادا

شما با داشتن ویزای توریستی کانادا، می‌توانید:

 • وارد کانادا شوید و در این کشور بمانید.
 • به صورت ترانزیتی وارد کانادا شوید و به مقصد بعدی خود بروید.
 • به دنبال کار بگردید.
 • در صورت پیدا کردن پیشنهاد کاری ویزای توریستی خود را به ویزای کار تبدیل کنید.
 • در دوره‌های آموزشی کوتاه مدت شرکت کنید.
 • ویزای توریستی خود را از داخل کانادا به ویزای تحصیلی تبدیل کنید و ضمن ماندن به مدت بیشتر، شانس اخذ اقامت دائم این کشور را هم به دست بیاورید.
 • با داشتن ویزای مولتیپل ۵ ساله، به مدت ۵ سال چندین بار به کانادا سفر کنید.
 • برای تمدید اقامت خود در کانادا اقدام کنید.
 • درمورد شرایط زندگی در کانادا و مهاجرت دائمی به این کشور تحقیق کنید.
 • فعالیت‌های تحقیقاتی بیزینسی انجام دهید، از محل کسب‌وکارها بازدید کنید و با مالکان آن‌ها گفت‌وگو کنید.
 • برای خرید ملک در کانادا اقدام کنید.
 • حساب بانکی در کانادا افتتاح کنید.
 • به عنوان یک گردشگر، از یکی از زیباترین کشورهای دنیا با مناظر طبیعی بکر و خیره‌کننده دیدن کنید.

نکته مهم: در دست داشتن ویزای توریستی کانادا صرفا به معنای اجازه ورود به این کشور نیست بلکه پس از تایید افسر مرزی مبنی بر تشخیص نیت حضور شخص در کانادا به صورت موقت، فرد اجازه ورود به خاک کانادا را خواهد داشت.

مراحل اخذ ویزای توریستی کانادا


مراحل کلی اخذ ویزای توریستی کانادا به شرح زیر است:

 1. مدارک مورد نیاز برای نشان دادن اینکه واجد شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا هستید را جمع‌آوری کنید.
 2. با مراجعه به این لینک یک اکانت ایجاد کنید.
 3. مدارک مورد نیاز را در قسمت‌های مخصوص به خود آپلود کنید.
 4. هزینه بررسی مدارک و پرونده خود را بپردازید.
 5. در یکی از مراکز VAC وقت انگشت‌نگاری بگیرید و مدارک آن را ارائه دهید (در صورتی که در طی ۱۰ سال اخیر برای هر نوع از ویزاهای کانادا درخواست داده‌اید، نیاز به انگشت نگاری مجدد ندارید).
 6. منتظر بررسی پرونده خود و اعلام نتیجه آن بمانید.
 7. در صورت نیاز، مدارک تکمیلی و اضافی درخواست شده را ارائه دهید.
 8. پیکاپ ویزا را انجام دهید.
 9. آماده سفر و ورود به کانادا شوید.

مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا

پروسه صدور ویزای توریستی کانادا کاملا متغیر است و موارد متعددی همچون تعداد پرونده‌های در حال بررسی، کشور مبدا متقاضی و شلوغی سفارت کشور کانادا بستگی دارد. طبق آخرین آپدیت سایت اداره مهاجرت کانادا، تا زمانی که این مطلب در حال تهیه شدن است، مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا ۱۰۲ روز اعلام شده است.

اما قطعا احتمال اینکه کم‌تر یا بیشتر از این مدت طول بکشد، وجود دارد. شما می‌توانید با مراجعه به این لینک و وارد کردن نوع درخواست (اقامت موقت تحصیلی، کاری و توریستی)، نوع اقامت موقت (ویزای ویزیتور از خارج کانادا) و کشور مبدا خود مدت زمان صدور ویزای توریستی را طبق آخرین آپدیت موجود مشاهده کنید.

اخذ ویزای توریستی کانادا با دعوتنامه


در برخی واقع ممکن است برای دریافت ویزای توریستی کانادا، لازم شود که دعوتنامه داشته باشید. شخصی که باید به شما دعوتنامه بدهد، لازم است که در کانادا زندگی کند و اقامت دائم یا شهروندی این کشور را داشته باشد. در این رابطه، توجه به نکات زیر حائز اهمیت است:

 • شخصی که به شما دعوتنامه می‌دهد، از نظر قانونی در قبال شما مسئولیت ندارد.
 • وی فقط این نامه را به شما می‌دهد که نشان دهد از شما میزبانی خواهد کرد و شما هم باید آن را در پرونده خود قرار دهید.
 • فرد دعوت‌کننده می‌تواند دوست، یکی از اعضای خانواده و یا خویشاوندان متقاضی باشد.
 • دعوتنامه باید شامل اطلاعاتی درمورد شخص متقاضی اخذ ویزای توریستی باشد. این اطلاعات عبارت هستند از:
  1. نام
  2. تاریخ تولد
  3. آدرس و شماره تماس
  4. ارتباط متقاضی با فرد دعوت کننده
  5. مدت زمان حضور متقاضی در کانادا، محل اقامت وی و زمان ترک این کشور
  6. مشخص کردن اینکه متقاضی چطور خودش را در طی مدتی که در کانادا حضور دارد، از نظر مالی تامین خواهد کرد.
 • اطلاعات فرد دعوت‌کننده نیز باید در دعوتنامه قید شوند. این اطلاعات عبارت هستند از:
  1. نام و نام خانوادگی کامل به همراه تاریخ تولد
  2. آدرس و شماره تماس فرد دعوت‌کننده در کانادا
  3. وضعیت اقامت فرد دعوت‌کننده در کانادا (کارت شهروندی یا اقامت دائم) به همراه یک نسخه کپی از مدرک اثبات کننده‌ آن
  4. عنوان شغلی
  5. مشخصات اعضای خانواده وی (نام، نام خانوادگی و تاریخ تولد همسر و فرزندان در صورت وجود)
  6. تعداد افرادی که در منزل وی سکونت دارند

نکات قابل توجه در صورت اقدام برای اخذ ویزای توریستی کانادا بدون دعوتنامه

 • شما بدون دعوتنامه هم می‌توانید برای ویزای توریستی کانادا اقدام کنید و داشتن آن، ضروری نیست.
 • اما در صورت ارائه دعوتنامه، شانس پذیرش پرونده بیشتر خواهد بود.
 • در صورتی که دعوتنامه ندارید، سعی کنید از طریق روش‌های دیگری پرونده خود را قوی کنید:
 1. بیشتر درمورد هدف از سفر خود توضیح دهید
 2. با ارائه بلیط هواپیما و رسید هتل، نشان دهید که برنامه دقیق و مشخصی برای مدت زمان حضور خود در کانادا دارید.
 3. می‌توانید برنامه روزانه خود و اینکه قصد بازدید از چه مکان‌هایی را دارید، ارائه کنید.
 • اگر موفق به دریافت دعوتنامه از دارندگان اقامت دائم یا شهروندان کانادا نشدید، نگران باشید؛ هنوز هم شانس موفقیت دارید.

نحوه افزایش شانس برای اخذ ویزای توریستی کانادا

 • با سفر به کشورهای مختلف سابقه سفر خود را تقویت کنید.
 • نشان دهید که وضعیت مالی خوبی دارید.
 • مدارک مرتبط با اموال و دارایی‌های خود در کشور مبدا را ارائه دهید.
 • مدارک مرتبط با شغل و منابع درآمد خود در کشور مبدا را ارائه دهید و نشان دهید که به آن‌ها وابسته هستید.
 • مدارک شناسایی اعضای خانواده خود در کشور مبدا را ارائه دهید.

راهنمای تکمیل کردن فرم ثبت نام مهاجرت به کانادا

دلایل ریجکت شدن ویزای توریستی کانادا

اگر درخواست ویزای توریستی شما رد شد، اصلا نگران و ناامید نشوید. ویزاهای توریستی ریجکت‌شده، بر اساس ملاحظات خاصی قابل اعتراض هستند. همچنین، امکان درخواست مجدد هم وجود دارد.

در صورتی که احساس می‌کنید اشتباهی از سوی افسر مهاجرتی رخ داده یا مدرک خاصی از چشم وی دور مانده، می‌توانید ضمن مشورت با وکیل خود در موسسه مهاجرتی کاناداپاس، برای انجام اقدام مناسب برنامه ریزی کنید.

به طور کلی، دلایل اصلی ریجکت شدن ویزای توریستی کانادا عبارت است از:

 • مشخص نبودن دلیل سفر به کانادا
 • کافی نبودن دارایی‌های شخصی در کشور مبدا
 • نداشتن تمکن مالی کافی برای تامین هزینه‌های خود در کانادا
 • قانع نشدن آفیسر از بازگشت متقاضی به کشور خود
 • ارائه اسناد ناقص یا مبهم
 • وضعیت شغلی ناپایدار در کشور مبدا
 • منطقی نبودن ارتباط بین تمکن مالی ارائه شده و مدت زمان حضور در کانادا
 • نداشتن سابقه سفر یا Travel history ضعیف
 • عدم ارائه مدارک کافی از فرد میزبان در کانادا
 • وضعیت اقامت نامشخص فرد میزبان در کانادا و نداشتن اقامت دائم یا شهروندی کانادا
 • سابقه‌ی ماندن بیشتر از اعتبار ویزا در سفرهای قبلی به کانادا
 • نداشتن اقامت قانونی در کشور مبدا
 • داشتن سوء پیشینه یا بیماری سخت و پرهزینه

ریجکتی ویزای کانادا و هرآنچه باید بدانید

اقدامات قابل انجام در صورت ریجکت شدن ویزای توریستی کانادا

به طور کلی، اقدامات قابل انجام در صورت ریجکت شدن ویزای توریستی کانادا به شرح زیر است:

 1. درخواست تجدیدنظر

ریجکت شدن ویزای توریستی، به معنی از دست دادن شانس شما نیست. در صورتی که درخواست شما با استناد به اطلاعات ناقص یا تفسیر نادرست رد شده است، می‌توانید از اداره مهاجرت درخواست کنید که پرونده شما را مجددا بررسی کند.

مطمئن شوید که تمام اسناد تکمیلی و اطلاعات مربوطه را در پاسخ خود ارسال کرده‌اید. مشاوره با متخصصین با تجربه و ماهر کاناداپاس به شما کمک می‌کند تا پاسخ قوی‌ داشته باشید.

 1. ارسال درخواست مجدد

درصورتی که قصد دارید یک درخواست جدید ارسال کنید، باید توجه داشته باشید که یادداشت افسر مهاجرتی را با دقت مطالعه کنید و دلایل قید شده در آن را مد نظر بگیرید. در غیر این صورت، مجددا به خاطر همان مشکلات قبلی ریجکت خواهید شد.

همچنین، در صورتی که تغییری در وضعیت و شرایط شما ایجاد شده، لازم است که مدارک خود را آپدیت کرده و آخرین نسخه‌ آن‌ها را برای افسر مهاجرتی ارسال کنید.


مدت زمان اقامت در کانادا با ویزای توریستی

اکثر بازدیدکنندگان می‌توانند تا سقف ۶ ماه در کانادا بمانند. با این حال، افسر خدمات مرزی ممکن است به شما اجازه اقامت کمتر یا بیشتر از ۶ ماه نیز بدهد:

 • در این صورت، تاریخی که باید کانادا را ترک کنید، در پاسپورت شما درج خواهد شد.
 • اگر پاسپورت شما مهر ندارد، می‌توانید از روز ورود به کانادا یا تا زمان انقضای پاسپورت (هر کدام که زودتر شود) به مدت ۶ ماه در کانادا بمانید.
 • در صورتی که تمایل دارید بیشتر از مدت زمانی که به شما اجازه داده شده در کانادا بمانید، باید حداقل ۳۰ روز قبل از پایان مدت مجاز اقامت خود برای تمدید ویزای توریستی درخواست دهید و ویزیتور ریکورد (مجوز ماندن در کانادا به عنوان بازدید کننده) بگیرید.
 • توجه داشته باشید که مدت اعتبار ویزای توریستی، مطلقا تاثیری بر مدت زمانی که شخص می‌تواند در کانادا بماند ندارد.
 • مدت اعتبار ویزا در گذرنامه، فقط مجوز سوار شدن به هواپیما و عبور از مرز کانادا است و تاثیری بر مدت زمان اقامت فرد در این کشور ندارد.

ویزای توریستی کانادا برای والدین

والدین و پدربزرگ و مادربزرگ‌هایی که قصد ملاقات با فرزندان یا نوه‌های خود را دارند، می‌توانند از طریق اخذ سوپر ویزای کانادا اقدام کنند. سوپر ویزا، یک ویزای موقت چند بار ورود برای والدین و پدربزرگ و مادربزرگ افرادی است که اقامت دائم و یا شهروندی کانادا را دارند.

اگرچه سوپر ویزا یک ویزای موقت محسوب می‌شود، اما به والدین افرادی که در کانادا سکونت دارند، اجازه می‌دهد برای طولانی مدت یعنی حداکثر ۵ سال در هر بار سفر به کانادا و تا سقف ۱۰ سال در این کشور اقامت داشته باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد سوپر ویزای کانادا و آگاهی از شرایط کامل می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.

تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای کاری

پیش از هر چیز، باید در نظر داشته باشید که ویزای توریستی، به منظور بازدید از کانادا، دیدن جاذبه‌های طبیعی و آشنایی با فرهنگ مردمان این کشور در نظر گرفته شده است. در صورتی که تمایل دارید در طی مدتی که در این کشور حضور دارید درخواست کار بدهید، از نظر فنی مشکلی وجود ندارد و این کار بدون اینکه هیچ منع قانونی خاصی داشته باشد، امکان‌پذیر است.

همچنین، امکان انجام مصاحبه حضوری نیز وجود دارد که می‌تواند باعث صرفه‌جویی در وقت و هزینه‌های شما و کارفرما شود؛ اما توجه داشته باشید قبل از اینکه بتوانید ویزای توریستی خود را به ویزای کار تبدیل کنید، باید پیشنهاد کاری بگیرید و کارفرما هم باید LMIA بگیرد که نشان می‌دهد از بین دارندگان اقامت دائم و شهروندان کانادایی، موفق به پیدا کردن کسی که مناسب این موقعیت شغلی باشد، نشده است.

مراحل تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای کاری

مراحل کلی تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای کار به شرح زیر است:

 1. دنبال شغل بگردید.

شما می‌توانید از طریق پورتال‌های شغلی مختلف مانند Indeed، LinkedIn، Glassdoor یا وب‌سایت شرکت مورد نظر خود، یک شغل مناسب در کانادا پیدا کنید. با توجه به اینکه پیدا کردن شغل می‌تواند مدت زیادی طول بکشد، توصیه می‌کنیم که هرچه زودتر برای آن دست به کار شوید و یک جاب آفر پیدا کنید.

 1. LMIA دریافت کنید.

LMIA (ارزیابی تاثیر بازار کار) ابزاری برای محافظت از حقوق کار برای شهروندان کانادایی است. برای اینکه یک کارفرما به شما نامه پیشنهادی LMIA بدهد، باید ثابت کند که شما بهترین نامزد برای این موقعیت شغلی هستید و نمی‌توان شما را با یک شهروند کانادایی جایگزین کرد. نامه LMIA باید یا مثبت و یا خنثی باشد.

 1. برای اخذ ورک پرمیت درخواست دهید.

اکنون که قسمت سخت کار را انجام داده‌اید، می‌توانید به این پروسه ادامه دهید و درخواست خود را برای مجوز کار ارسال کنید.

تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای تحصیلی

امکان تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی از داخل خاک کانادا و بدون نیاز به بازگشت به کشور مبدا وجود دارد. یکی از راه‌های انجام این کار، ارائه درخواست پذیرش مشروط و پس از آن، اخذ پذیرش مشروط به عنوان دانشجوی تمام‌وقت در یکی از دانشگاه‌ها یا کالج‌های کانادا است. در صورتی که دوره‌ آموزشی مورد نظر کم‌تر از ۶ ماه باشد، نیازی به ویزای تحصیلی کانادا ندارید.

قدم بعدی برای تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای تحصیلی، اپلای برای یکی از دانشگاه‌های معتبر کانادا است که شماره DLI هم داشته باشد تا پس از اتمام تحصیل خود، بتوانید مجوز کار PGWP بگیرید. زمانی که برای اخذ پذیرش از موسسه آموزشی دارای شماره DLI اقدام کردید، باید منتظر باشید تا با پذیرش شما موافقت شود. موضوعی که اهمیت دارد، زمان‌بندی و انجام کل این پروسه تا قبل از اتمام اعتبار ویزای توریستی شما است.

مراحل تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای تحصیلی

مراحل کلی تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای تحصیلی به شرح زیر است:

 1. ارسال درخواست پذیرش مشروط

به یکی از دانشگاه‌ها، کالج‌ها یا سایر موسسه‌های آموزشی معتبر کانادا که دارای شماره DLI می‌باشد، درخواست پذیرش بدهید.

 1. دریافت پذیرش مشروط به دوره زبان

در صورتی که با پذیرش شما موافقت شد، می‌توانید نامه پذیرش خود را دریافت کنید و برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنید.

 1. اقدام برای اخذ ویزای تحصیلی

با داشتن پذیرش یکی از موسسه‌های آموزشی معتبر کانادا، می‌توانید ویزای تحصیلی خود را دریافت کنید و تحصیل در دانشگاه کانادایی مورد نظر را شروع کرده و در حین آن به انجام کار تا سقف ۲۰ ساعت در هفته نیز بپردازید.

تبدیل ویزای توریستی به اقامت دائم کانادا

توجه به نکات زیر برای تبدیل ویزای توریستی کانادا به اقامت دائم ضروری است:

 • امکان تبدیل ویزای توریستی به اقامت دائم به طور مستقیم وجود ندارد؛ زیرا بسیار دشوار است که تنها با یک بار سفر به کانادا واجد شرایط اخذ PR شوید.
 • باید از طریق یکی از روش‌های فرعی یعنی تبدیل ویزای توریستی به ویزای تحصیلی یا کاری که توضیح دادیم، اقدام کنید.
 • اگر همسرتان دارای اقامت دائم یا شهروندی کانادا باشد، کارتان کمی راحت‌تر می‌شود.
 • پس از تبدیل ویزای توریستی به تحصیلی و تحصیل به مدت ۲ تا ۴ سال می‌توانید برای اخذ Post graduate work permit اقدام کرده و تا ۳ سال دیگر نیز در کانادا بمانید.
 • با دریافت PGWP می‌توانید پس از یک سال به واسطه‌ برخورداری از تجربه کار کانادایی، از طریق اکسپرس انتری، برنامه‌های نامزدی استانی یا برنامه‌های مهاجرتی کبک واجد شرایط دریافت اقامت دائم شوید.
 • در صورتی هم که ویزای توریستی خود را به ویزای کار تبدیل کرده باشید، می‌توانید مجددا با کسب تجربه کار در کانادا، پس از مدتی واجد شرایط اخذ PR از طریق برنامه‌های نامزدی استانی یا اکسپرس انتری شوید.

در نهایت، اگرچه از نظر تئوری و به صورت غیرمستقیم، پس از طی کردن یک فرایند دشوار، پراسترس و پرریسک از طریق ویزای توریستی هم می‌توان به اقامت دائم رسید، اما پروسه‌ بسیار سختی است که جدا از زمان‌بر بودن آن، ریسک‌های خاص خودش را دارد.

کلام آخر

به طور کلی، ویزای توریستی کانادا، فرصت بازدید از یکی از امن‌ترین و زیباترین کشورهای دنیا را فراهم می‌کند. همچنین، به شما اجازه می‌دهد در طی مدتی که در کانادا هستید، با شرایط زندگی در این کشور آشنا شوید و حتی به جست‌وجوی فرصت‌های شغلی بپردازید یا می‌توانید صرفا از مدتی که در این کشور حضور دارید، استفاده‌ی مفید کنید و فارغ از مسائل کاری و بیزینسی، از سفر به این کشور زیبا لذت ببرید و یک سفر خاطره انگیز به دور از دغدغه‌های فکری داشته باشید.

ویزای توریستی را نباید به چشم فرصتی برای اخذ اقامت دائم دید. در نهایت، می‌تواند به شما اجازه دهد که برای مدت حداکثر ۱۰ سال و در بازه‌های زمانی ۶ ماهه در کانادا باشید؛ اما می‌توان با تبدیل آن به ویزای کاری یا تحصیلی، شانس اخذ اقامت دائم را نیز به دست آورد.

برای دریافت اطلاع دقیق از میزان شانس خود برای اخذ ویزای توریستی کانادا یا دستیابی به پاسخ سوالات خود درمورد آن، می‌توانید با متخصصین و کارشناسان ما در مجموعه حقوقی و مهاجرتی کاناداپاس در تماس باشید.

دریافت بروشور ویزای ویزیتوری کانادا

آیا می‌توان با ویزای توریستی به کانادا مهاجرت کرد؟

اگر قصد دارید برای مدت کوتاهی در کانادا بمانید، امکان‌پذیر است؛ اما اگر در حال برنامه‌ریزی برای بلند مدت خود هستید، روش‌های بهتری هم ممکن است بر اساس شرایط‌ برای شما وجود داشته باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با مشاورین کاناداپاس در تماس باشید.

آیا می‌توان با ویزای توریستی اقامت دائم گرفت؟

به طور مستقیم، خیر؛ ویزای توریستی، جزو ویزاهای اقامت موقت کانادا است. اما با انجام برخی اقدامات و تحت شرایط خاصی، می‌توانید آن را به ویزای تحصیلی و یا کاری تبدیل کنید و پس از کسب حداقل ۱ سال تجربه کار در کانادا و طی کردن یک فرایند سخت و زمان‌بر، واجد شرایط اخذ اقامت دائم شوید.

ویزیتور ریکورد (Visitor Record) چیست؟

ویزیتور ریکورد، سندی است که به شما اجازه می‌دهد به عنوان بازدیدکننده در کانادا بمانید. توجه داشته باشید که این سند، تضمین کننده‌ اینکه امکان ورود و خروج به کانادا را دارید نیست.

تفاوت ویزیتور ریکورد با ویزای توریستی چیست؟

در ساده‌ترین حالت، می‌توان گفت که ویزای توریستی مجوز ورود و خروج شما به کانادا است؛ اما ویزیتور ریکورد، مجوز ماندن شما در این کشور محسوب می‌شود.

چطور می‌توان ویزای توریستی را از داخل کانادا به ویزای تحصیلی تبدیل کرد؟

اول از همه، باید در یک دوره پیش‌نیاز نظیر دوره زبان به مدت کم‌تر از ۶ ماه شرکت کنید. پس از تکمیل این دوره، می‌توانید برای اخذ پذیرش مشروط در یکی از مراکز آموزشی معتبر DLI کانادا درخواست دهید و مراحل اخذ ویزای تحصیلی را ادامه دهید.

تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای تحصیلی چه ریسک‌هایی دارد؟

با توجه به اعتبار ۶ ماهه ویزای توریستی، زمان‌بندی انجام این کار اهمیت بسیار زیادی دارد. نکته بعدی، این است که هزینه‌های شما را هم به واسطه‌ اینکه باید در یک دوره پیش‌نیاز شرکت کنید، افزایش می‌دهد. همچنین، باعث طولانی‌تر شدن پروسه هم می‌شود. در نهایت، ریسک صدور ویزای توریستی برای شما را هم بیشتر می‌کند.

تبدیل ویزای توریستی کانادا به ویزای کاری چه ریسک‌هایی دارد؟

با توجه به اینکه باید جاب آفر یا همان پیشنهاد کاری بگیرید و سپس برای دریافت LMIA مثبت اقدام کنید، پروسه‌ طولانی و زمانبری است. در نظر داشته باشید که ویزای کار نیز به زمان نسبتا زیادی نیاز دارد که صادر شود. اگر بخواهیم واقع‌بینانه نگاه کنیم، دریافت پیشنهاد کاری چندان ساده نیست و جدا از زمانبر بودن، موانع و دشواری‌های خاص خودش را دارد. شما باید به‌خوبی با منابع مناسب برای جست‌وجو برای کار در کانادا آشنا باشید و زمان زیادی برای ملاقات، مذاکره و گفت‌وگو با کارفرماهای کانادایی صرف کنید.

به دنیا آوردن فرزند در کانادا با ویزای توریستی چه مزیتی دارد؟

اگر در طول مدتی که با ویزای توریستی در کانادا هستید در این کشور بچه‌دار شوید، فرزندتان شهروندی کانادا را دریافت خواهد کرد و امکان برخورداری از تمام حق و حقوق شهروندان کانادایی را به دست خواهد آورد.

برای افزایش شانس ویزای توریستی چه اقداماتی می‌توان انجام داد؟

افرادی که سابقه‌ سفرهای زیادی به کشورهای مختلف دنیا به‌خصوص حوزه شینگن و کشورهای اروپایی داشته باشند، برای اخذ ویزای توریستی کانادا هم شانس زیادی خواهند داشت. نشان دادن وابستگی به اعضای خانواده، برخورداری از تمکن مالی کافی و ارائه مدارک شغلی، دارایی‌ها و اموالی که در کشور مبدا دارید هم تاثیر گذار است.

اقدام دیگری که می‌توان برای افزایش شانس ویزای توریستی انجام داد، این است که نشان دهید و افسر مهاجرتی را قانع کنید که قصد شما از سفر به کانادا فقط بازدید از این کشور هست و هیچ قصدی برای کار کردن ندارید و پس از اتمام اعتبار ویزای خود، واقعا کانادا را ترک می‌کنید. همچنین، با دریافت دعوتنامه نیز می‌توانید شانس خود را بیشتر کنید.

فرق ویزای سینگل و مولتیپل چیست؟

دو نوع ویزای توریستی کانادا وجود دارد که به اصطلاح، یک بار ورود و چند بار ورود گفته می‌شوند. با ویزای سینگل، فقط یک بار به مدت حداکثر ۶ ماه می‌توانید وارد کانادا شده و در این کشور بمانید. اما با ویزای مولتیپل تا ۱۰ سال اجازه دارید که هر چند باری که خواستید (هر بار به مدت حداکثر ۶ ماه) به کانادا وارد یا از آن خارج شوید.

چطور می‌توان ویزای توریستی ۱۰ ساله گرفت؟

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی در اختیار شما نیست و افسر مهاجرتی طبق صلاحدید خود بر اساس شرایط و هدف شما از سفر به کانادا، اعتبار ویزای توریستی شما را مشخص می‌کند. به طور کلی، بهتر است در مدارک خود نشان دهید که هدف شما از سفر به این کشور صرفا گردشگری است و پس از بازدید، کانادا را حتما ترک خواهید کرد.

آیا برای دریافت ویزای توریستی کانادا حتما باید دعوتنامه یا سابقه سفر به اروپا داشته باشیم؟

خیر، داشتن دعوتنامه و Travel history اجباری نیست؛ اما در افزایش شانس دریافت ویزای توریستی تاثیرگذار است. به هر حال، کسی که تا به حال هیچ سفر خارجی انجام نداده، شاید شانس کمتری برای دریافت ویزای توریستی کانادا داشته باشد.

آیا می‌توان ویزای توریستی را تمدید کرد؟

اگر اعتبار ویزای توریستی به پایان رسیده باشد، نمی‌توانید آن را تمدید کنید و باید یک درخواست جدید ارائه دهید تا مجددا یک ویزای توریستی دیگر بگیرید. اما در صورت حضور در کانادا و اتمام مدت اقامت ۶ ماهه، می‌توانید تا زمانی که ویزای شما اعتبار دارد، با ارائه دلایل کافی برای تمدید مدت اقامت و حضور خود در کانادا اقدام کنید. در این صورت، افسر مهاجرتی مدرکی تحت عنوان ویزیتور ریکورد به شما خواهد داد.

آیا می توان انگشت نگاری و عکسها را با بقیه مدارک فرستاد؟

خیر، از ۱۱ دسامبر برخی تابعیت ها از جمله ایرانیان باید انگشت نگاری و عکس پرسنلی را بصورت حضوری در سفارت کانادا انجام دهند.

آیا اعضای یک خانواده می توانند در قالب یک فایل اقدام نمایند؟

بله امکان پذیر است.

آیا فرزندان فرد بازدید کننده کانادا اجازه تحصیل در مدارس کانادا را دارند؟

خیر. باید برای فرزندتان درخواست ویزای تحصیلی بدهید.

آیا داشتن ویزای شنگن یا ویزای سایر کشورها برای اخذ ویزای توریستی الزامی است؟

خیر. ولی سابقه ویزای شما در اخذ ویزای توریستی کانادا کمک شایانی میکند. این موضوع به آفیسر کمک میکند که قبول کند قصد شما ماندن در کانادا نیست.

دلایل ریجکتی ویزای توریستی کانادا چه چیزی میتواند باشد؟

مهمترین موارد در ریجکت ویزای توریستی کانادا عبارتند از:

 • نداشتن سابقه سفر مناسب
 • نداشتن مانده حساب و دارایی کافی
 • نداشتن وضعیت شغلی مناسب در کشور مبدا
 • هدف شما برای بازدید از کانادا قانع کننده نباشد
 • زمان پیشنهادی برای اقامت در کانادا با اهدافتان متناسب نباشد
 • تشخیص آفیسر مبنی بر ارائه اطلاعات غلط از سوی فرد متقاضی
 • ارائه نکردن مدارک کافی که نشان دهنده درآمد و تمکن مالی مناسب فرد دعوت کننده باشد
 • هرگونه سو سابقه و رفتارهای مخاطره آمیز قبلی که ممکن است باعث آسیب رساندن به دیگران شود
 • داشتن وابستگی های خانوادگی زیاد در کانادا و نداشتن وابستگی خویشاوندی در کشور مبدا

تردید در هر یک از این موارد در کنار عواملی همچون وضعیف اقامت در کشور مبدأ، طول مدت اقامت در کانادا، وضعیت شغلی متقاضی در کشور محل اقامت و هرگونه سوء پیشینه در کانادا همگی از عواملی هستند که به راحتی موجب ریجکت ویزای کانادا خواهند شد.

آیا پس از ریجکت شدن در ویزای توریستی کانادا امکان اقدام مجدد وجود دارد؟

بله. در صورتی که در پرونده درخواست ویزای بازدید کانادا اشتباهی داشته، آنرا را رفع کنید و دوباره درخواست بدهید. در صورتی که ایرادی در پرونده نبوده و همه مسایل حقوقی در دریافت ویزا به درستی رعایت شده اند، باید تغییر مشخصی در پرونده ایجاد شده باشد که دوباره درخواست دادن شما منطقی باشد. در غیر اینصورت احتمالا نتیجه مشابه خواهید گرفت.

فهرست مطالب

سوالات متداول

در اینجا سوالات متداول را خواهید یافت. می توانید نتیجه را بر اساس بازاری که به صفحه سؤالات متداول علاقه دارید فیلتر کنید.

مهاجرت را با ما آسان کنید

مجموعه کاناداپاس به همراه وکلا و متخصصین مجرب، می‌تواند به شما در تحقق مهاجرت به کانادا کمک کند. با پر کردن فرم ارزیابی رایگان، اولین قدم در این مسیر را بردارید.

53 پاسخ

 1. سلام.روز بخیر من می خواستم برای ویزای توریستی کانادا اقدام کنم از خواهرم دعوتنامه دارم .اگر با درخواستم موافقت بشه. بعد از تموم شدن ویزام برای تمدیدش نیاز به ارسال مجدد دعوت نامه دارم یا نه؟

 2. سلام. برای ویزای توریستی کانادا اگر مدارک ترجمه بشه و مهر دالترجمه داشته باشه کفایت می کنه ؟ من شنیدم مهر دادگستری هم باید داشته باشه . میشه لدفا راهنماییم کنید؟

 3. وقت بخير يه سوالي داشتم ما خانوادگی برای ویزای توریستی کانادا اقدام کردیم متاسفانه ریجکت شد. اگر اشکالات رو برطرف کنیم امکانش هست دوباره بتونیم هممون ویزا بگیریم؟

 4. درود بر شما
  ایا سابقه ویزای من در اخذ ویزای توریستی کانادا تاثیر زیادی داره؟ تاثیرش زیاده یا کم؟

  1. درود بر شما دوست عزیز
   یکی از عوامل تاثیرگذار در اخذ ویزای توریستی کانادا سوابق سفر شماست

 5. سلام خسته نباشید
  برای ویزای توریستی چه مقدار باید هزینه کنیم؟

  1. سلام سینا عزیز
   لطفا جهت کسب اطلاعات از طریق شماره های زیر با کارشناسان ما تماس بگیرید.
   ۰۲۱۲۲۹۲۷۰۳۳ – ۰۲۱۲۸۴۲۱۰۱۰

 6. سلام یک سوال
  داشتن ویزای شنگن برای گرفتن ویزای توریستی کانادا واجبه؟

 7. سلام
  من و همسرم میخوایم برای ویزای توریستی کانادا اقدام کنیم. با توجه به اینکه برای دوتامون یک اکانت ساخته می‌شه، تمکن مالی و سند خونه و گردش حساب و مدارک شغلی رو اگه فقط من داشته باشم کافیه یا همسرم هم باید به عنوان همراه گردش حساب بالا داشته باشه و مدارک مالی و کاریش چک می‌شه ؟

  1. سلام
   بله بهتر هست هردو مدارک شغلی، تمکن مالی، فیش حقوقی و… را به صورت جدا نشان بدید.

 8. وقت بخیر من ۳۳ ساله هستم و می خوام تابستان یه سفر به کانادا داشته باشم متاهل هستن البته همسرم به خاطر مشغله کاری نمی تونه بیاد . سابقه سفرهام دبی و عربستان و ترکیه و چین و روسیه و دو شینگن است. تمکن مالی صد میلیون رو دارم و یه ملک هم به نامم هست فقط دعوت نامه ندارم و اینکه ایا می تونم برای ویزای توریستی کانادا اقدام کنم ؟

  1. سلام وقتتون بخیر
   بله شرایط اولیتون برای اقدام مناسب هست ولی در حال حاضر با توجه به محدودیت های سفر و مدت بررسی پرونده های توریستی امکان اقدام برای تابستان وجود نداره.

   1. سلام کلدر افلتریم ماافغانستان کندا یانو سار کارکړی اوس افغانستان نشم تلی غواړم خفل به چیان راوباسم

 9. سلام من میخوام ویزای توریستی کانادا رو بگیرم باید چقدر بزارم تو حساب بمونه ؟

  1. سلام وقتتون بخیر
   بهتره حداقل هزینه سفر شامل بلیط، هتل،خورد و خوراکريا، تفریح و…. رو برای مدتی که مد نظر دارید را در حدود 2-3 ماه بذارید تو حسابتون باشه

 10. با سلام خدمت شما سوالم این هیت که آيا امکانش هست ما با ويزاي توريستي کانادا برويم و بعد از اينکه توانستيم کارفرما و شغل پيدا کنيم ويزاي ما تغيير کند و در کانادا ماندگار شويم؟

  1. سلام دوست عزیز بله امکان پذیره اما درخواست ویزای کار با ویزای توریستی ممکنه با پیچیدگی‌هایی همراه باشه.

 11. سلام. قصدمهاجرت به کانادا دارم حدوداچقدرلازمه تا بشه رفت و دراونجا بعنوان راننده تریلر مشغول کارشوم.ممنونم

 12. مخواهم ویزه توریسیی کانادابگیرم ،میشه کمک ام کنید ،متشکرم
  قبل ازقبل

  1. سلام دوست عزیز
   لطفا فرم ارزیابی رایگان ما را از طریق لینک زیر پر کنید تا شرایط شما بهتر و دقیق تر بررسی شود:
   فرم ارزیابی مهاجرت به کانادا
   یا با شماره های زیر تماس بگیرید:
   شماره تهران: 02122927033 – 02128421010
   پشتیبانی (واتس اپ): 16477666070+

 13. سلام ببخشید من ی سئوالی داشتم میشه ویزای توریستی کانادا بگیریم بعد پناهنده بشیم و برنگردیم کشورمون؟ امکانش هست؟

  1. سلام دوست عزیز
   با ویزای توریستی کانادا نمی توانید پناهنده شوید. درواقع با اخذ ویزای توریستی کانادا شما اعلام می کنید که شرایط اقتصادی خوبی در کشور خود دارید. پس پناهندگی شما برای اداره مهاجرت کانادا قابل قبول نیست که با این شرایط خوب قصد بازگشت به کشور خود را نداشته باشید.

 14. سلام سخته نباشین من یه سوالی دارم
  میشه من ویزای توریستی کانادا رو بگیرم بعد تویاین مدت توی همون شهری که رفتم کار پیدا کنم و دیگه برنگردم و بتونم قانونی اقامت بگیرم؟ ایا به صورت قانونی این امکان هست؟ لطفا راهنمایی کنید.

  1. سلام دوست عزیز
   خیر نمی توانید با ویزای توریستی کانادا، مشغول به کار شوید. تنها راه برای شما این است که شغل مورد نظر خود را بیابید و از سمت کارفرمای خود دعتنامه رسمی دریافت کنید. سپس به ایران بازگشته و برای دریافت ویزای کاری در کانادا، مدارک خود را به سفارت کانادا تحویل دهید. البته اگر مدرک زبان و باقی شرایط برای دریافت ویزای کار در کانادا را دارید پیشنهاد ما این است که فرم ارزیابی رو پر کرده تا شرایط شما بررسی شود و مجموعه کاناداپاس بهترین روش مهاجرت را به شما پیشنهاد دهد.

 15. سلام من 35سالمه و مدرک زبانم رو دارم و در کل شرایط ویزای توریستی کانادارو دارم و دوستام هستن بهم دعوتنامه بدن فقط سوالم اینه که چه مدارکی رو. باید اپلود کنم و ایا میتونم همونجا بمونم کار پیدا کنم؟

  1. سلام دوست عزیز
   اگر دعوتنامه دارید، باید مدارک محل سکونت فرد دعوت کننده را ارائه دهید و اگر مدرک زبان و باقی شرایط برای دریافت ویزای کار در کانادا را دارید پیشنهاد ما این است که فرم ارزیابی رو پر کرده تا شرایط شما بررسی شود و مجموعه کاناداپاس بهترین روش مهاجرت را به شما پیشنهاد دهد.

 16. سلام وقت بخیر
  ویزا توریستی کانادا چند مدت اعتبار داره و میشه این ویزا رو به ویزای تحصیلی تبدیل کرد؟ البته با روند قانونی منظورمه

  1. سلام دوست عزیز
   با توجه به سیاست های ویزادهی کانادا در شرایط حاضر، ویزای توریستی برای ایرانی ها براساس اعتبار پاسپورت تعیین می شود. اگر اعتبار پاسپورت 5 سال باشد ویزای 5 ساله و اگر 1 سال باشد ویزا 1 ساله صادر می شود. البته officer کانادایی این اختیار را دارد که برای بعضی اشخاص با داشتن پاسپورت با اعتبار 5 ساله ویزایی کمتر از 5 سال صادر کند. برای دریافت ویزای تحصیلی نیز باید از خارج از خاک کانادا اقدام کنید. برای دریافت راهنمایی بیشتر می توانید فرم ارزیابی را پر کنید تا شرایط شما بررسی شود.

 17. درود بر شما مرسی از مطلب پربارتون
  من سوالم اینه که امکانش هست ویزای توریستی کانادا رو تمدید کنیم و مدت بیشتری بمونیم که مثلا یوقت دنبال کار بگردیم؟

  1. سلام دوست عزیز
   بله اما حداقل ۳۰ روز قبل از منقضی شدن ویزای توریستی باید برای تمدید آن اقدام شود.

 18. سلام و وقت بخیرر
  من اگر بخوام برای ویزای توریستی اقدام کنم و درخواستم ریجکت بشه بعد چند وقت اجازه دارم دوباره درخواست بدم برای ویزا؟ لطفا راهنمایی کنید

  1. سلام دوست عزیز
   بعد از رد شدن درخواست شما از فردای همان روز می توانید برای دریافت مجدد ویزا اقدام نمایید اما بهتر است دلایل ریجکت شدن را بررسی و حل کرده و دوباره اقدام نمایید.
   لطفا فرم ارزیابی رایگان ما را از طریق لینک زیر پر کنید تا شرایط شما بهتر و دقیق تر بررسی شود:
   فرم ارزیابی مهاجرت به کانادایا با شماره های زیر تماس بگیرید:
   شماره تهران: 02122927033 – 02128421010
   پشتیبانی (واتس اپ): 16477666070+

 19. سلام من 29سالمه و تو شرکت پدرم کار میکنم و از لحاظ مالی مسئله ای ندارم اما تنها مشکلم نداشتن دعوتنامه برای ویزای توریستیه. احتمالش هست بدون داشتن دعوتنامه برای ویزای توریستی کانادا منو قبول کنن؟

  1. سلام دوست عزیز
   شاید داشتن دعوتنامه رسمی از سوی دوستان یا اقوام تاثیر مثبتی در روند دریافت ویزای توریستی داشته باشد. اما شما می توانید با ارائه مدارک و بدون دعوتنامه هم وارد خاک کانادا شوید. تنها لازم است که ثابت کنید که توانایی پرداخت هزینه های سفر را دارید.
   لطفا فرم ارزیابی رایگان ما را از طریق لینک زیر پر کنید تا شرایط شما بهتر و دقیق تر بررسی شود:
   فرم ارزیابی مهاجرت به کانادایا با شماره های زیر تماس بگیرید:
   شماره تهران: 02122927033 – 02128421010
   پشتیبانی (واتس اپ): 16477666070+

 20. سلام
  من و همسرم ویزا مالتیپل کانادا داریم و برای بچمون که تازه بدنیا اومده میخام ویزا بگیرم و یه سفر به کانادا بریم.
  میخاستم شرایط دریافت ویزا برای فرزندمو بدونم به چه صورت هستش؟ و آیا بابت ویزا بچه سختگیری می کنند؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام به شما
   امکان اقدام وجود دارد
   کارشناسان با شما ارتباط خواهند گرفت

 21. سلام محترم خداکوند جور صحتمند باشید خپلواک (مخلص) زخمت تان میدهم میخواهستم کانادا تحصیل نمایم درصورتیکه زمینه تحصیل برایم برابر شود. هدف کلی مه صرف وصرف تحصیل است کی فعلا زمینه تحصیل برایم برابر نیست .کانادا یک کیشور پیشرفته است از نگاه تحصیل از نگاه اقتصاد خلاصه از هر نگاه پیشرفته است .
  با احترام و با امید جواب

 22. با سلام
  من ویزای توریستی مالتیپل پنج ساله کانادا دارم که تا آخر مدت اعتبار پاسپورتم که آپریل ۲۰۲۳ هست؛ معتبر است.
  دوبار هم در سال های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ سفر کردم و برگشتم.
  آیا امکانش هست سال آینده در ماه آپریل یعنی آخرین روزهای اعتبار ویزام، با تعویض پاسپورتم به کانادا سفر کنم؟ منظورم اینه که اعتبار ویزا صرفا برای ورود به خاک کاناداست و اگر بخواهم‌حدود ۴۰ روز ( مثل دو سفر قبلیم) بمونم، باتوجه به اتمام ویزام در این مدت مشکلی بوجود نمیاد؟
  ممنون از پاسختون

  1. سلام کتایون عزیز
   شما می توانید بر اساس مدت زمان ویزای خود از ویزای توریستی استفاده کنید. ولی اعتبار پاسپروت خود را در نظر بگیرید.