ویزای توریستی کانادا

ویزای توریستی کانادا: شرایط ویزای توریستی کانادا چیست؟ مدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا با دعوتنامه و بدون دعوتنامه چیست؟ مدت زمان صدور ویزای توریستی کانادا چقدر است؟ نحوه درخواست ویزای توریستی کانادا چگونه است؟ هزینه ویزای توریستی کانادا چقدر است؟ را در اینجا بخوانید.

ویزای توریستی کانادا (Visitor Visa) از زیر شاخه های Temporary Resident Visa یا TRV می باشد. دارنده آن می‌تواند وارد خاک کانادا شده و با توجه به نوع ویزای توریستی خود(سینگل، مولتی، سوپر ویزا) تا زمان مشخصی در کانادا بماند.

کانادا، کشوری که این روزها مقصد بسیاری از مردم سراسر دنیاست، در این میان ایرانیان زیادی نیز به دنبال سیاحت و اقامت در این کشور هستند.

اولین دغدغه در سفرهای خارجی برای هر شخصی گرفتن ویزا و انتخاب نوع ویزای درخواستی است. ویزای توریستی کانادا شاید تمام آن چیزی باشد که شما در رویاهایتان دنبال می کنید.

فرم ارزیابی رایگان ما را تکمیل کنید، ما شرایط شما را دقیق بررسی میکنیم و بهترین گزینه را به شما پیشنهاد می دهیم.
فرم ارزیابی رایگان

توضیحات کامل شرایط دریافت ویزای توریستی کانادا در دوره کرونا

شرایط ویزای توریستی کانادا 2022

ورود به هر کشوری مستلزم آن است که شما نشان مخصوص خود را همراه داشته باشید تا آن را در دستان خود نگه دارید، استوار از پله های هواپیما پایین بیایید، با لبخندی آن را به مامورگیت ارائه دهید و وارد خاک و آسمان یک کشور بشوید و آن چیزی نیست جز ویزا، مجوز ورود به یک کشور. ویزا انواع مختلفی دارد، از دائم تا موقت، که هر کدام نیز به انواع دیگر تقسیم می شود.
یکی از انواع پرطرفدار ویزاهای موقت، ویزای توریستی است. کانادا کشوری که متقاضیان زیادی پیدا کرده است، در نتیجه ویزای توریستی کانادا یکی از گزینه های هر مسافر و توریستی  است. اما دریافت ویزای توریستی کانادا شرایط خود را داراست. ویزای توریستی کانادا به سه دسته تقسیم می شود:

 • ویزای سینگل کانادا
 • ویزای مالتیپل یا ۵ سال کانادا
 • سوپر ویزای کانادا

همانطور که از اسم ویزای توریستی کانادا پیداست، قبل از هر چیزی باید توریست و مسافر بودن شما برای کانادا مشخص و روشن باشد. شما برحسب نیاز و هدفی که از سفر دارید می توانید یکی از انواع ویزای توریستی کانادا را تهیه کنید.
ویزای سینگل، نوعی از ویزای توریستی کانادا است که برای یک بار ورود به خاک کانادا صادر می شود و بعد از خروج دوباره باید درخواست ویزا بدهید، درست مانند بلیط تک سفر مترو! با این نوع ویزای توریستی کانادا حداکثر زمانی که می توانید در خاک کانادا بمانید و خارج نشوید ۶ ماه است.

انواع ویزای کانادا

ویزای مالتیپل ویزایی است برای چندین بار ورود و خروج به کانادا، و در هر بار ورود شما می توانید تا ۶ ماه در خاک این کشور به گشت و گذار بپردازید، البته نگران نباشید در این مدل ویزای توریستی کانادا پس از اتمام مهلت ۶ ماهه، می توانید برای چند ساعت ازآن آب و خاک دل بکنید و خارج شوید، پس از چند ساعت دوباره وارد شوید و مهلت ۶ ماهه دومتان را شروع کنید! فقط حواستان به تاریخ اعتبار پاسپورتتان باشد چراکه تا زمان مهلت اعتبار پاسپورت کانادای خود می توانید آنجا نفس بکشید، پس قبل از گرفتن این نوع ویزا پاسپورتتان را تمدید کنید.
سوپر ویزای کانادا، ویزای توریستی کانادا مخصوص والدین است. این ویزا دعوتنامه ایی است از طرف فرزند یا نوه تان برای شما، به شرط آنکه خودش اقامت دائم آنجا را داشته باشد، سنش بالای ۱۸ سال باشد، بیمه شما را برای یکسال پرداخت کند و حقوق سالانه ۲۴۰۰۰دلار را دریافت کند. حالا شما می توانید انتخاب کنید کدام نوع ویزا به درد شما می خورد، می توانید روی مشاوره ما نیز برای گرفتن هر نوع ویزای توریستی کانادا حساب کنید.

عوامل تاثیرگذار بر دریافت ویزای توریستی کانادا

به منظور دریافت ویزای توریستی کشور کانادا فرد باید مدارک خود را به صورت کامل در اختیار سفارت کشور کانادا قرار دهد تا آفیسر بتواند در رابطه با واجد شرایط بودن او برای ورود به کشور کانادا تصمیم گیری کند. برای این که فردی بتواند واجد شرایط ورود به کانادا باشد باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • داشتن یک مدرک معتبر برای سفر مانند پاسپورت
 • سلامت جسمانی
 • هیچ محکومیت کیفری یا مربوط به مهاجرت نداشته باشد.
 • آفیسر مهاجرت را قانع کند که یک وابستگی مانند شغل، خانه، دارایی های مالی یا خانواده در کشور مقصد دارد که فرد را ترغیب می کند که به کشور خود باز گردد.
 • آفیسر مهاجرت را متقاعد کند که در پایان سفر خود کانادا را ترک می کند.
 • پول کافی برای اقامت در کانادا را داشته باشد؛ در این رابطه باید ابتدا مشخص شود که فرد در چه مکانی اقامت دارد تا بتوان در رابطه با مبلغ مورد نیاز وی صحبت به میان آورد.

فرد همچنین ممکن است به معاینات پزشکی و دعوتنامه نیز نیاز داشته باشد. برای اینکه اطمینان حاصل کنید که مدارک مورد نیاز سفر را به درستی تهیه کرده اید، می توانید از حضور یک مشاور خبره در امور مهاجرت یا یک وکیل مورد تایید RCIC در کنار خود بهره ببرید.

برخی از افراد اما اجازه ورود به کانادا را پیدا نخواهند کرد و دلایل مختلفی وجود داد که می توان حتی پیش از درخواست ویزای توریستی یا سایر ویزاهای کشور کانادا متوجه شد که فرد قادر به دریافت ویزا نخواهد بود. عمده ترین دلایلی که می تواند شانس دریافت ویزای توریستی را به صفر نزدیک کند عبارتند از:

 • فعالیت های مجرمانه
 • فعالیت هایی مغایر با حقوق بشر
 • جرم سازمان یافته
مدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا

نکات مهم برای اخذ ویزای توریستی کانادا

 • اگر در ۱۰ سال گذشته برای اخذ هرگونه ویزای کانادا انگشت نگاری کرده باشید، برای درخواست مجدد
  نیازی به انگشتنگاری نخواهید داشت.
 • پس از ثبت پرونده, ۳۰ روز جهت انجام انگشت نگاری وقت دارید. از آنجا که سفارت کانادا در ایران وجود
  ندارد, انگشت نگاری در دفاتر VFS در برخی کشورهای همسایه مانند ترکیه, ارمنستان, دبی و … انجام خواهد شد.
 • در صورتی که با درخواست ویزای توریستی شما موافقت شود یا اصطالحا پاس ریکوئست شدید, باید پاسپورت خود را توسط یکی از آژانس های هواپیمایی معتبر به یکی از دفاتر وک ارسال کنید و یا اصطالحاْ جهت پیکاپ اقدام کنید و در مدت زمان بین ۳ تا ۵ روز، ویزای شما در پاسپورتتان الصاق یا اصطالحا لیبل میشود.

همه چیز درباره تراول هیستوری کانادا و اهمیت آن در اخذ ویزا

مدت زمان بررسی پرونده های توریستی

در حال حاضر اداره مهاجرت کانادا این پروسه را ۱۸۱ روز تعیین کرده است که در ماه های مختلف سال, این زمان بررسی متفاوت خواهد بود.

محاسبه آنلاین مدت زمان گرفتن ویزا

برای محاسبه مدت زمان صدور ویزای خود با کلیک روی لینک زیر، نوع برنامه مهاجرتی خود را از قسمت Select an application type انتخاب کرده سپس روی دکمه get processing times کلیک کنید.

بررسی مدت زمان پردازش ویزای کانادا

هزینه بررسی پرونده توریستی توسط اداره مهاجرت

هزینه(دلار کانادا) نوع هزینه
100 $ بررسی پرونده ویزای توریستی یک یا چند بار ورود
500 $ بررسی پرونده ویزای توریستی, حداکثر هزینه برای خانواده چند نفره
75 $ تمدید ویزا
85 $ بایومتریک به ازای هر نفر
175 $ بایومتریک خانوادگی, اعضای درجه یک خانواده – تعداد از دو نفر به بالا

 

مدت زمان اعتبار ویزای توریستی کانادا

ویزای سینگل: ۶ ماهه
ویزای مالتیپل: ۵ ساله. اما چون پاسپورت ایرانیان ۵ سال اعتبار دارد, این ویزا نیز به میزان اعتبار پاسپورت معتبر خواهد بود. (در واقع هر شش ماه یکبار باید از خاک کانادا خارج شد.)
سوپر ویزا: ۱۰ ساله. اما چون پاسپورت ایرانیان ۵ سال اعتبار دارد, این ویزا نیز به میزان اعتبار پاسپورت معتبر خواهد بود. (دیگر نیازی به خروج از کانادا هر شش ماه یکبار نیست و تا سقف ۲ سوال می توان در خاک کانادا حضور مستمر داشت.)

تمدید ویزای توریستی

جهت تمدید ویزای توریستی سابقه متقاضی، هدف وی از سفر به کانادا و این که آیا دلیل کافی و قانع کننده ای برای ادامه ی سفر وی به کانادا وجود دارد یا خیر، توسط افسران اداره مهاجرت بررسی می شود. در واقع افسر اداره مهاجرت باید قانع شود که متقاضی قصد اقامت دائم در کانادا نداشته و به کشور خود باز خواهد گشت! بعالوه, حداقل ۳۰ روز قبل از منقضی شدن ویزای توریستی باید برای تمدید آن اقدام شود.

ویزای توریستی کانادا برای افراد کمتر از 18 سال

شرایط ورود افراد زیر 18 سال به کانادا نیز مشابه با افراد بزرگسال است و آن ها نیز باید از قوانین کشور کانادا به طور کامل پیروی کنند. گروهی از مهاجران که قصد ورود به کانادا با مدارک ناقص و نامناسب را داشته یا با افرادی به غیر از والدین یا سرپرست قانونی خود وارد کانادا شوند با دقت بیشتری زیر نظر خواهند بود. آفیسرهای خدمات مرزی کانادا به شدت در برابر ورود کودکان گم شده یا فراری به کانادا حساس هستند.

مدارکی که این گروه از افراد برای ورود به کانادا به آن نیاز خواهند داشت، به این مسئله بستگی دارد که آیا فرد به تنهایی به کانادا مهاجرت خواهد کرد یا فردی به همراه او نیز راهی کانادا می شود.

در صورتی که فرد کمتر از 18 سال به تنهایی به کانادا مهاجرت می کند باید مدارک زیر را ارائه کند:

 • پاسپورت شخصی؛ توجه داشته باشید در صورتی که اطلاعات فرد در پاسپورت والدین درج شده باشد، نمی توان از آن پاسپورت استفاده کرد.
 • کپی شناسنامه
 • رضایت نامه والدین به همراه امضای هر دو نفر یا سرپرست قانونی که در صورت امکان به زبان انگلیسی یا فرانسوی نوشته شده باشد؛ در این رابطه ثبت آدرس، شماره تلفن والدین و همچنین نام، آدرس و شماره تلفن فردی که در کانادا از کودک مراقبت خواهد کرد باید به ثبت برسد.

در صورتی که فرد با یکی از والدین خود به کانادا وارد خواهد شد نیز در اختیار داشتن مدارک زیر الزامی است:

 • پاسپورت کودک
 • شناسنامه
 • رضایت نامه از طرف پدر یا مادر کودک که همراه با او به کانادا سفر نخواهند کرد که شامل آدرس، شماره تلفن و همچنین فتوکپی پاسپورت امضا شده او باشد.

در صورتی که والدین کودک جدا از یک دیگر زندگی کرده یا طلاق گرفته اند، پدر یا مادری که همراه کودک به کانادا مهاجرت می کند، باید حضانت کودک خود را به صورت رسمی در اختیار داشته باشد و آن را به کمک اسناد رسمی ثابت کند. با این وجود برای سفارت نیز بهتر است که باز هم رضایت نامه رسمی از پدر یا مادری که همراه کودک به کانادا سفر نمی کند، گرفته شود.

در صورتی که یکی از والدین کودک فوت شده باشد، ارائه گواهی فوت برای دریافت مجوز سفر کودک به کانادا الزامی است.

همچنین در صورتی که کودک به همراه سرپرست قانونی خود به کشور کانادا مهاجرت می کند، باید گواهی های رسمی مربوط به پذیرش این سرپرستی را به سفارت ارائه دهد.

در صورتی که فرد به همراه کسی غیر از والدین یا سرپرست قانونی خود به کشور کانادا سفر می کند، والدین وی باید به صورت رسمی رضایت نامه ای برای نظارت این فرد بر فرزند خود را در اختیار همراه قرار دهند. در این نامه باید آدرس و شماره تلفن های کافی برای دسترسی به سرپرست یا والدین فرد کم تر از 18 سال وجود داشته باشد. این نامه باید در اختیار فرد همراه قرار گیرد و نیازی به تاییدیه رسمی نخواهد داشت. البته کپی پاسپورت امضا شده والدین یا سرپرست فرد باید به این مجوز الحاق شده باشد.

توجه داشته باشید که این امکان وجود دارد که آفیسر مرزی کشور کانادا در هنگام ورود به خاک این کشور تقاضای مشاهده این مدارک را نداشته باشد اما بهتر است که جهت اطمینان حتما آن ها را به همراه خود داشته باشید. در صورتی که افسر متقاعد شود که والدین یا سرپرست کودک اجازه ورود او به کانادا و اقامتش در این کشور را نداده اند، کودک برای ورود به کشور کانادا پذیرفته نخواهد شد.

انواع ویزای توریستی کانادا


معیارها و مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی کانادا


مدارک لازم ویزای توریستی

 •  اصل پاسپورت متقاضی با اعتبار حداقل ۶ ماهه
 • اسکن کل پاسپورت های قدیمی
 • یک قطعه عکس رنگی
 •  ترجمه شناسنامه تمام متقاضیان
 • ترجمه کارت پایان خدمت
 • ترجمه کارت ملی متقاضیان
 • ترجمه مدارک تحصیلی
 • ترجمه سند ازدواج 
 • ترجمه سند ملکی و یا خودرو
 • تکمیل فرم درخواست ویزا(Application Form)
 • تکمیل فرم اطلاعات خانوادگی(Family Information)برای هر یک از متقاضیان به صورت جداگانه
 • ترجمه سند ملکی در صورت موجود بودن 
 •  پرینت حساب ۳ یا ۶ ماهه اخیر در حدود ۱۰ هزار دالر برای هر متقاضی
 • دعوت نامه(در صورت داشتن) به همراه مدارک فرد دعوت کننده(توضیح بیشتر در پاراگراف های بعدی)
 • بیمه مسافرتی
 •  کارت واکسن کووید-۱
 • در صورت نداشتن دعوت نامه ارائه رزرو هتل و شرح برنامه سفر به همراه رزرو بلیط رفت و برگشت کانادا الزامی است
 • نداشتن سوپیشینه
 • سلامتی کامل جسمی و ذهنی
 • ترجمه رضایت نامه محضری برای فرزندان زیر ۱۸ سال که بدون یکی از والدین قصد مسافرت دارند. رضایت نامه باید از سوی کسی باشد که آن ها را همراهی نمی‌کند
 • برای مهندسان: ترجمه پروانه نظام مهندسی یا جواز ساخت
 • برای تجار: ترجمه کارت بازرگانی، گواهی اتاق بازرگانی، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، ترجمه لیست پرداخت بیمه
 • برای کارخانه داران و صاحبان مشاغل آزاد: ترجمه پروانه بهره برداری، ترجمه جواز کسب، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده و ترجمه لیست پرداخت بیمه
 • برای بازنشستگان: ترجمه حکم بازنشستگی و ترجمه فیش حقوقی دو ماه آخر بازنشستگی
 • برای کارفرمایان: ترجمه “آگهی تاسیس”، “آگهی تغییرات” و “آگهی تصمیمات” شرکت در روزنامه رسمی، ترجمه لیست بیمه و فیش حقوقی دو ماه آخر کارمندان، ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده، نامه تمکن بانک شرکت و ریزپرینت ۴ ماه آخر به لاتین
 • برای کارمندان: گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی روی سربرگ شرکت، ترجمه فیش حقوقی دو ماه آخر، ترجمه لیست بیمه دو ماه آخر و ترجمه حکم کارگزینی
 • تاییدیه پزشک معتمد سفارت برای متقاضیان
 • مدارک لازم مبنی بر حداقل حقوق سالانه تا ۲۴ هزار دلار
 • مدارک اقامت و برگه‌های ارزشیابی شرایط مالی و مالیاتی فرد دعوت کننده
 • مدارک پرداخت بیمه خدمات درمانی متقاضی حداقل برای یک سال از داخل خاک کانادا.
 • مدارک مالی دعوت‌کننده مبنی بر پشتیبانی مالی از دعوت شدگان در زمان اقامت در کانادا
شامل مشخصات کامل دعوت کننده و متقاضی، نسبت، دلیل سفر متقاضی، آدرس و تلفن، مدت زمان اقامت و هرگونه موارد مرتبط دیگر (دعوت نامه پس از تنظیم باید به مهر و امضای دفتر (Notary Public) برسد.
 • تاییدیه پزشک معتمد سفارت برای متقاضیان
 • مدارک لازم مبنی بر حداقل حقوق سالانه تا ۲۴ هزار دلار
 • مدارک اقامت و برگه‌های ارزشیابی شرایط مالی و مالیاتی فرد دعوت کننده
 • مدارک پرداخت بیمه خدمات درمانی متقاضی حداقل برای یک سال از داخل خاک کانادا.
 • مدارک مالی دعوت‌کننده مبنی بر پشتیبانی مالی از دعوت شدگان در زمان اقامت در کانادا

مدارک فرد دعوت کننده:

مدارک الزامی:
 • پاسپورت کانادایی
 • کارت شهروندی (Canadian Citizenship Card)
 • شناسنامه کانادایی(Canadian Birth Certificate) یا کارت اقامت(PR Card)
مدارک موثر دیگر:
 • نامه بانک
 • فرم های T4 یا T1
 • گواهی اشتغال به کار
 • برگه‌های مالیاتی(Notice of Assessment)
مدارک الزم برای دعوت کننده ویزای سینگل و سوپر ویزا:
 • دعوتنامه با مهر و امضای دفتر )Public Notary.
 • نامه شغلی دعوت کننده
 • مدارک مالی دعوتکننده مبنی بر پشتیبانی مالی از دعوت شدگان در زمان اقامت در کانادا.
 • فرم های T1, T4و مالیات پرداخت شده اخیر
 •  پاسپورت کانادایی, کارت اقامت دائم و یا گواهینامه رانندگی.

نکته مهم: در دست داشتن ویزای توریستی کانادا صرفا به معنای اجازه ورود به این کشور نیست بلکه پس از تایید افسر مرزی مبنی بر تشخیص نیت حضور شخص در کانادا به صورت موقت، فرد اجازه ورود به خاک کانادا را خواهد داشت.

ویزای توریستی کانادا یکبار ورود(سینگل)


کسانی که دارای این ویزا می باشند تنها مجاز هستند یکبار وارد خاک کانادا شوند و بعد از خروج از خاک کانادا، برای وارد شدن مجدد، نیاز به اخذ ویزای جدید از سفارت کانادا را خواهند داشت.
در واقع ویزای سینگل، نوعی از ویزای توریستی کانادا است که برای یک بار ورود به خاک کانادا صادر می شود و بعد از خروج دوباره باید درخواست ویزا بدهید، درست مانند بلیط تک سفر مترو! با این نوع ویزای توریستی کانادا حداکثر زمانی که می توانید در خاک کانادا بمانید و خارج نشوید ۶ ماه است.

استثنا: گردشگرانی که کانادا را به مقصد ایالات متحده، سنت پیر(St. Pierre) و یا میکلون(Miquelon) ترک می کنند، برای ورود مجدد نیازی به گرفتن ویزا نخواهند داشت.

شرکت مهاجرتی کاناداپاس -ویزای توریستی کانادا - ویزای توریستی کانادا یکبار ورود(سینگل)

ویزای توریستی کانادا چند بار ورود(مالتیپل)


توضیحات


ویزای مالتیپل ویزایی است برای چندین بار ورود و خروج به کانادا، و در هر بار ورود شما می توانید تا ۶ ماه در خاک این کشور به گشت و گذار بپدازید، البته نگران نباشید در این مدل ویزای توریستی کانادا پس از اتمام مهلت ۶ ماهه، می توانید برای چند ساعت ازآن آب و خاک دل بکنید و خارج شوید، پس از چند ساعت دوباره وارد شوید و مهلت ۶ ماهه دومتان را شروع کنید! فقط حواستان به تاریخ اعتبار پاسپورتتان باشد چراکه تا زمان مهلت اعتبار پاسپورت خود می توانید آنجا نفس بکشید، پس قبل از گرفتن این نوع ویزا پاسپورتتان را تمدید کنید.

اساسا ویزای مولتی کانادا برای تسهیل ورود و خروج این گروه ها ارائه می‌شود:

 • افرادی که به دلایل مورد قبول کنسولگری به صورت مداوم به کانادا سفر می کنند
 • والدین و پدربزرگ و مادربزرگ‌های مسن و بازنشسته‌ای که قبلاً از طریق فرزندانشان برای مهاجرت به کانادا اقدام کرده‌اند

نکته: قبل از اقدام برای گرفتن ویزای پنج ساله کانادا، اعتبار پاسپورت خود را تمدید کنید.

برخی از مهمترین ویژگی‌ها


 • اعتبار ویزا تا زمان اعتبار پاسپورت
 • امکان اقامت در کانادا تا ۶ ماه برای هر بار ورود
 • نامحدود بودن تعداد دفعات ورود به خاک کانادا
 • امکان تمدید مدت ۶ ماه در صورت کافی و قانع کننده بودن دلایل متقاضی
 • پس از گذشت ۶ ماه از ورود کافی است برای حتی چند ساعت از خاک کانادا خارج شوید تا با ورود مجدد بتوانید ۶ ماه دیگر در این کشور اقامت داشته باشد.
 • در صورتی که طی ۱۰ سال گذشته برای اخذ ویزای کانادا انگشت نگاری کرده باشید، برای درخواست مجدد نیاز به انگشت نگاری نخواهید داشت حتی اگر تقاضای شما ریجکت شده باشد.

ویزای مولتی کانادا در ایران به این دلیل به ویزای ۵ ساله کانادا شهرت یافته که اعتبار پاسپورت ایرانی حداکثر ۵ سال است. اما لازم است بدانید اگر از اعتبار پاسپورت متقاضی این ویزا ۳ سال مانده باشد، ویزای مولتیپل وی نیز ۳ سال اعتبار خواهد داشت.

شرکت مهاجرتی کاناداپاس -ویزای توریستی کانادا - سوپر ویزای توریستی کانادا

سوپر ویزای توریستی کانادا


کسانی که متقاضی سوپر ویزای کانادا یا ویزای والدین( نوع سوم ویزای توریستی کانادا ) می باشند، نیازمند ارائه دعوت نامه از داخل کانادا می باشند.
سوپر ویزای کانادا، ویزای توریستی کانادا مخصوص والدین است. این ویزا دعوتنامه ایی است از طرف فرزند یا نوه تان برای شما، به شرط آنکه خودش اقامت دائم آنجا را داشته باشد، سنش بالای ۱۸ سال باشد، بیمه شما را برای یکسال پرداخت کند و حقوق سالانه ۲۴۰۰۰دلار را دریافت کند. حالا شما می توانید انتخاب کنید کدام نوع ویزا به درد شما می خورد، می توانید روی مشاوره ما نیز برای گرفتن هر نوع ویزای توریستی کانادا حساب کنید.

در واقع به طور خلاصه می توان گفت :

این ویزا مخصوص والدین ( پدر، مادر، پدربزرگ ،مادربزرگ) فردی طراحی شده‌است که:

 

 • سن او بالای ۱۸ سال است
 • اقامت دائم کشور کانادا را در اختیار دارد
 • حداقل حقوق پایه دعوت کننده در کانادا نباید از ۲۴۰۰۰ دلار در سال کمتر باشد
 • دعوت کننده باید بیمه خدمات درمانی متقاضی را حداقل برای یک سال از داخل خاک کانادا پرداخت کند
 • مدارک اقامت و برگه‌های ارزشیابی شرایط مالی و مالیاتی فرد دعوت کننده نیز حتما می‌بایست ضمیمه پرونده درخواست سوپر ویزای کانادا شود
 • فرد دعوت شونده باید زیرنظر پزشکان مورد اعتماد سفارت معاینه شود(تاییدیه پزشک معتمد سفارت بدلیل جلوگیری از سو استفاده از سوپر ویزای کانادا برای تحمیل هزینه‌های درمانی به دولت کانادامی باشد)

منبع: سایت رسمی دولت کانادا

سولات مربوط به ویزای توریستی کانادا


خیر، از ۱۱ دسامبر برخی تابعیت ها از جمله ایرانیان باید انگشت نگاری و عکس پرسنلی را بصورت حضوری در سفارت کانادا انجام دهند.

با ویزای توریستی کانادا امکان کار کردن در این کشور وجود ندارد ولی امکان ادامه تحصیل در دوره هایی که کمتر از ۶ ماه باشند وجود دارد. در صورتی که قصد اخذ ویزای تحصیلی را در دوران ویزای توریستی دارید، لطفا قبل از تماس با شرکت، ابتدا فرم ارزیابی ویزای تحصیلی را تکمیل کنید.

خیر. باید برای فرزندتان درخواست ویزای تحصیلی بدهید.

خیر. ولی سابقه ویزای شما در اخذ ویزای توریستی کانادا کمک شایانی میکند. این موضوع به آفیسر کمک میکند که قبول کند قصد شما ماندن در کانادا نیست.

مهمترین موارد در ریجکت ویزای توریستی کانادا عبارتند از:

 • نداشتن سابقه سفر مناسب
 • نداشتن مانده حساب و دارایی کافی
 • نداشتن وضعیت شغلی مناسب در کشور مبدا
 • هدف شما برای بازدید از کانادا قانع کننده نباشد
 • زمان پیشنهادی برای اقامت در کانادا با اهدافتان متناسب نباشد
 • تشخیص آفیسر مبنی بر ارائه اطلاعات غلط از سوی فرد متقاضی
 • ارائه نکردن مدارک کافی که نشان دهنده درآمد و تمکن مالی مناسب فرد دعوت کننده باشد
 • هرگونه سو سابقه و رفتارهای مخاطره آمیز قبلی که ممکن است باعث آسیب رساندن به دیگران شود
 • داشتن وابستگی های خانوادگی زیاد در کانادا و نداشتن وابستگی خویشاوندی در کشور مبدا

تردید در هر یک از این موارد در کنار عواملی همچون وضعیف اقامت در کشور مبدأ، طول مدت اقامت در کانادا، وضعیت شغلی متقاضی در کشور محل اقامت و هرگونه سوء پیشینه در کانادا همگی از عواملی هستند که به راحتی موجب ریجکت ویزای کانادا خواهند شد.

بله. در صورتی که در پرونده درخواست ویزای بازدید کانادا اشتباهی داشته، آنرا را رفع کنید و دوباره درخواست بدهید. در صورتی که ایرادی در پرونده نبوده و همه مسایل حقوقی در دریافت ویزا به درستی رعایت شده اند، باید تغییر مشخصی در پرونده ایجاد شده باشد که دوباره درخواست دادن شما منطقی باشد. در غیر اینصورت احتمالا نتیجه مشابه خواهید گرفت.

توضیحات جامع و پاسخ به این سوال را در صفحه ریجکتی ویزای کانادا بخوانید

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند. بدیهی است برداشت و مشورت های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی مجموعه جناب حلاج پور ممکن بوده و توصیه می شود. مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کاناداپاس و کاریابی بین المللی مهیار مسئولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسئولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.


مهیار حلاج پور

«افتخار داریم که مورد اعتماد شما هستیم»

من مهیار حلاج پور هستم،

عضو رسمی شورای قانون گذاری امور مهاجرت کانادا ICCRC، مشاور رسمی مهاجرت کانادا RCIC یا اصطلاحا وکیل مهاجرت.

زندگی من صرف این می شود که اطمینان حاصل کنم که ممتاز ترین خدمات تخصصی حقوق مهاجرت کانادا را در مجموعه حقوقی مهاجرتی کاناداپاس ارائه می دهیم.

شرکت توسعه بیزینس ،سرمایه گذاری استارت آپ i3 Capital گام به گام با بهترین متخصصین و مشاورین در خدمت اهداف کارآفرینانی است که برای پیشبرد اهدافشان به ما اعتماد کرده اند‌.

و همچنین در کنار همکارانم در کاریابی مهیار با مجوز رسمی از وزارت کار ایران برای تحقق برنامه های کاریابی بین المللی موکلین پارسی زبان می کوشیم.

کاناداپاس - وکیل مهاجرت کانادا در تورنتو - بیوگرافی مهیار حلاج پور
ارزیابی رایگان رزرو وقت مشاوره
× تماس با ما
Copy link