کانادا دومین کشور وسیع جهان پس از روسیه است اما در تقسیم بندی های سیاسی به 13 استان تقسیم شده است. یکی از مهم ترین و البته مشهورترین استان های کانادا، بریتیش کلمبیا است. بریتیش کلمبیا غربی ترین استان کشور کانادا به حساب می آید. جمعیت تقریبی این استان 5.1 میلیون نفر است و در این باره می توان گفت که سومین استان پر جمعیت کشور کانادا بشمار می رود.

 • کشور : کانادا
 • مرکز شهر : ویکتوریا
 • بزرگ‌ترین شهر : ونکوور
 • مساحت: 940000 کیلومتر مربع

شهر ویکتوریا به عنوان پانزدهمین شهر بزرگ کانادا، مرکز استان بریتیش کلمبیا است. در ادامه در رابطه با شرایط مختلف این استان صحبت خواهیم کرد و موضوعات فراوانی را در این استان مورد بررسی قرار خواهیم داد. مهم ترین مواردی که در این مقاله می توان آن را به صورت جامع مورد بررسی قرار داد عبارتند از:

نگاهی اجمالی به استان بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا با آلبرتا از شرق هم مرز است و از شمال نیز یوکان همسایه اصلی این استان به شمار می رود. مناطق شمالی نیز در شمال شرقی این استان واقع شده است. این استان از جنوب نیز با واشنگتون در آمریکا مرز مشترک دارد. بریتیش کلمبیا 9.5% از مساحت کانادا رو پوشش داده است و با مساحتی معادل 944735 کیلومتر مربع، پنجمین سرزمین پهناور کانادا شناخته می شود. جمعیت بریتیش کلمبیا در اواخر سال 2020، 5147712 نفر اعلام شده است که نسبت نسب به زمان مشابه در سال 2019،  حدودا 56000 نفر افزایش داشته است. در نمودار زیر می توان رشد جمعیت بریتیش کلمبیا را مشاهده کرد.

مقایسه رشد جمعیت در بریتیش کلمبیا از پاییز 2019 تا پاییز 2020

شرایط آب و هوایی در بریتیش کلمبیا نیز بسیار متفاوت است چرا که مناطق ساحلی به طور قطع، شرایطی متفاوت از مناطق شمالی و کوهستانی این استان دارد. در جدول زیر وضعیت آب و هوایی برخی از شهرهای مهم در بریتیش کلمبیا مورد بررسی قرار گرفته است.

وضعیت آب و هوایی برخی از شهرهای مهم در بریتیش کلمبیا

جدول فوق به خوبی نشان می دهد که اختلاف دما در بریتیش کلمبیا بسیار بالاست. برای مثال در ماه ژانویه در اوایل زمستان، در حالی که دما در فورت نلسون در حدود 24.6- است، در توفینو یا ویکتوریا دما در حدود 8 درجه سانتی گراد است.

اگر قصد مهاجرت به استان بریتیش کلمبیا را دارید، برنامه های استانی کارآفرینی در بریتیش کلمبیا می تواند مسیر مناسبی برای شما باشد.

همه چیز درباره شهرهای مهم بریتیش کلمبیا

یکی از نکاتی که باید در رابطه با موضوع شهرهای مهم جمعیت این شهرهاست. شهر ونکوور بزرگترین شهر بریتیش کلمبیا از نظر جمعیتی است و ناراماتا نیز با 1003 نفر جمعیت کوچکترین شهر این استان است. از طرف دیگر، بنا بر مطالعات صورت گرفته، آلدرگرو با 46.5% رشد، بالاترین رشد را در این استان از نظر جمعیت داشته و شهر تامبلر ریج با 26.6-%، بالاترین رشد منفی جمعیت را داشته است.

در جدول زیر اطلاعات در خصوص ده شهر برتر بریتیش کلمبیا از نظر جمعیتی معرفی شده است.

اطلاعات در خصوص ده شهر برتر بریتیش کلمبیا از نظر جمعیتی

اما نکته دیگری که باید در رابطه با شهرهای بریتیش کلمبیا باید به آن توجه داشت، شاخص کیفیت زندگی در این شهرهاست.  جالب است بدانید که شهر ویکتوریا، با کیفیت ترین شهر در کانادا است و ونکوور نیز به عنوان پنجمین شهر برتر کانادا شناخته شده است. در نمودار زیر به بررسی شاخص های کیفیت زندگی در بریتیش کلمبیا پرداخته ایم.

مقایسه شاخص های کیفیت زندگی در بریتیش کلمبیا

هزینه های کم اجاره مسکن، شرایط بهتر ترافیک در ویکتوریا و همچنین کمتر بودن آلودگی هوا در این شهر از طرفی و بالاتر بودن کیفیت آب و هوا و امنیت سبب شده است تا این شهر در مجموع وضعیت بهتری نسبت به ونکوور، بزرگترین شهر بریتیش کلمبیا، داشته باشد.

برای آگاهی از جدیدترین اخبار مهاجرت به کانادا عضو کانال تلگرام کاناداپاس شوید.

هزینه زندگی در بریتیش کلمبیا

یکی از مهم ترین مسائلی که در رابطه با بررسی شرایط بریتیش کلمبیا باید مورد توجه قرار گیرد، هزینه های زندگی در این استان است. اهمیت این موضوع برای دانشجویان خارجی در این کشور بیش تر است چرا که آن ها برای تامین هزینه های زندگی خود تنها می توانند طبق قوانین خاص برای مدتی محدود و برای 20 ساعت در هفته مشغول به کار شوند. بنابراین این افراد باید به دقت و پیش از مهاجرت به کانادا هزینه های زندگی در شهرهای مختلف این کشور را مورد بررسی قرار دهند.

در جدول زیر نیز به مقایسه هزینه های زندگی در دو شهر ویکتوریا و ونکوور پرداخته ایم.

مقایسه هزینه های زندگی در دو شهر ویکتوریا و ونکوور

از آنجا که بخش عمده ای از هزینه های زندگی در کانادا مربوط به اجاره مسکن و همچنین حمل و نقل است، می توان تفاوت هزینه های زندگی در ونکوور و ویکتوریا را به خوبی مشاهده کرد.

توزیع هزینه های زندگی در بریتیش کلمبیا

بر اساس داده های فراوان بدست آمده در رابطه با هزینه های زندگی در ونکوور، 38.4% از هزینه های زندگی در این شهر مربوط به اجاره بهای یک خانه است و 4.5% از هزینه ها نیز مربوط به هزینه انرژی های مورد استفاده است. 31.2% از هزینه ها مربوط به خریدهای روزانه است و 11.7% از هزینه ها صرف خرید وعده های غذایی در رستوران ها می شود. نمودارهای زیر توزیع هزینه های زندگی در ویکتوریا  و ونکوور را نشان می دهند.

توزیع هزینه های زندگی در ویکتوریا
توزیع هزینه های زندگی در ونکوور

همانطور که قابل مشاهده است، بالاترین درصد هزینه های زندگی در ونکوور و ویکتوریا مربوط به اجاره مسکن در این دو مادر شهر بریتیش کلمبیا است. اجاره یک واحد مسکونی با یک اتاق خواب در شهر ونکوور و در مرکز شهر 1800 تا 2400$ دلار کانادا در ماه هزینه در بر خواهد داشت از طرفی اجاره خانه ای مشابه خارج از مراکز اصلی شهر در حدود 1300 تا 1900$ دلار کانادا گزارش شده است. در صورتی که فردی همراه با خانواده خود در ونکوور زندگی می کند به ناچار به خانه ای بزرگ تر نیاز خواهد داشت و یک خانه با سه اتاق خواب در مرکز این شهر 3000 تا 5000$ دلار کانادا هزینه دارد و اجاره بهای خانه ای مشابه در خارج از مرکز شهر، 2400 تا 3500$ دلار کانادا است.

از نظر هزینه های اجاره مسکن، زندگی در ویکتوریا هزینه های کمتری را به شهروندان تحمیل می کند. اجاره یک ملک با یک اتاق خواب در مرکز شهر 1300 تا 2100$ دلار کانادا هزینه دارد اما در خارج از مرکز شهر هزینه اجاره این دست خانه ها حدود 1000 تا 1750$ دلار کانادا است. در صورتی که فردی خانه ای با سه اتاق خواب در مرکز شهر ویکتوریا کرایه کند، باید ماهیانه 2400 تا 3500$ دلار کانادا پرداخت کند اما این اجاره بهای خانه های مشابه خارج از مرکز شهر در حدود 2000 تا 2800$ دلار کانادا می باشد.

شرایط تحصیل در بریتیش کلمبیا

برای تحصیل در بریتیش کلمبیا گزینه های بسیار زیادی در برابر متقاضیان وجود دارد. دانشگاه های با کیفیت علمی بسیار خوب و دانشگاه های با رتبه علمی نه چندان بالا در این استان وجود دارد که هر فرد با توجه به رزومه خود می توانند دانشگاهی متناسب را برگزینند. در جدول زیر، لیست برخی از دانشگاه های بریتیش کلمبیا ارائه شده است.

شرایط تحصیل در بریتیش کلمبیا

با وجود لیستی که تنها برخی از دانشگاه های بریتیش کلمبیا در آن معرفی شده است، باید به این موضوع اشاره کرد که دانشگاه بریتیش کلمبیا، یکی از بهترین دانشگاه های جهان است و با 56552 دانشجوی خارجی، در جایگاه 45 جهانی قرار دارد و سومین دانشگاه برتر کانادا است. 15417 دانشجوی خارجی در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند که نشان از امکان پذیری بالای اخذ پذیرش از این دانشگاه دارد. متوسط شهریه دانشگاه بریتیش کلمبیا 15500$ دلار کانادا است.

دانشگاه آلبرتا نیز دیگر دانشگاه برتر این استان است که در جایگاه 370 جهان قرار دارد. تعداد دانشجویان این دانشگاه 22301 نفر و تعداد دانشجویان خارجی در این دانشگاه 5875 نفر گزارش شده است که نشان می دهد بیش از 26% از دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان خارجی تشکیل داده اند. متوسط هزینه ها در این دانشگاه 24900$ دلار کانادا است.

برای کسب اطلاعات بیشتر جهت تحصیل در کانادا، به صفحه ویزای تحصیلی کانادا مراجعه نمایید.

شرایط کار در بریتیش کلمبیا

نرخ بیکاری در بریتیش کلمبیا در سپتامبر 2019، 4.8% گزارش شده است اما به دلیل شیوع کرونا، بحران های شغلی در این استان نیز بوجود آمد و نرخ بیکاری در آگوست 2020 به 10.7% رسید. البته خبر مناسب برای این استان آن است که نرخ بیکاری در این استان در سپتامبر 2020 به 8.4% رسید.

بر اساس قوانین بریتیش کلمبیا، یک هفته کاری از یکشنبه تا شنبه است. ساعت کار استاندارد در بریتیش کلمبیا، 8 ساعت در روز و 40 ساعت در هفته است. افرادی که از آن ها خواسته می شود تا بعد از 8 ساعت کار قانونی باز هم در محل کار بمانند، می توانند از اضافه حقوق بهرمند شود که حداقل 1.5 برابر حقوق عادی خود در هر ساعت را دریافت خواهند کرد.

هر نیروی کار در بریتیش کلمبیا باید در طول هر هفته، حداقل 32 ساعت به صورت پیوسته خارج از محیط کاری خود باشد و در صورت حضور در محل کار باید به او اضافه کار پرداخت شود. فاصله میان هر شیفت کاری برای نیروی کار نیز باید حداقل 8 ساعت باشد. نیروی کار در بریتیش کلمبیا پس از 5 سال کار کردن می تواند مرخصی های مجاز خود در طول سال را به 3 هفته افزایش دهد. البته در صورتی که این مرخصی ها دریافت نشود، هزینه ای به نیروی کار پرداخت نمی شود.

مکان های دیدنی در بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا استانی مملو از محیط های بکر طبیعی شامل ساحل ها، رودخانه ها، کوه ها، پارک های ملی و غیره است اما از مهم ترین مراکز دیدنی این استان می توان به باغ های بوچارت اشاره کرد. این باغ زیباترین گیاهان از سراسر جهان را در خود جای داده است و بهارهای بسیار زیبا و پاییزهایی بی نظیر را پشت سر می گذارد.

پیست اسکی کوه سیمور

گالری هنر و پارک استنلی در ونکوور نیز از دیگر مراکز دیدنی بریتیش کلمبیا هستند. بسیاری از آثار هنری ملی و بین المللی دوره های مختلف تاریخی در این موزه نگهداری می شوند. پارک استنلی نیز می تواند خاطره ای خوش برای توریست ها رقم بزند چرا که بسیاری از فعالیت های تفریحی از جمله اسب سواری، آب تنی، دوچرخه سواری و غیره در این پارک میسر است.

از دیگر مکان های دیدنی بریتیش کلمبیا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پیست اسکی کوه سیمور
 • چشمه های آب گرم کی هول
 • پارک میرا کانیون
 • خانه پروانه های ویکتوریا
 • پارک ملی کوتنای
 • موزه دریای بریتیش کلمبیا
 • ساعت بخار گس تاون
 • محله چینی های ونکوور
 • پل معلق کاپیلانو در ونکوور
پل معلق کاپیلانو در ونکوور

آب و هوای استان بریتیش کلمبیا

در بریتیش کلمبیا، اگوست گرم‌ترین ماه و ژانویه سردترین ماه سال است. مرطوب‌ترین ماه نیز با داشتن 200 میلی‌متر بارندگی، ماه نوامبر است. پیشنهاد می کنیم برای شنا و لذت بردن از تفریحات ساحلی در ماه جولای به بریتیش کلمبیا سفر کنید؛ زیرا به دلیل معتدل بودن هوا در این ماه می‌توانید به راحتی در ساحل به گردش و تفریح بپردازید. در جولای درجه آب دریا 14 درجه سانتیگراد است.

آنچه در مقاله پیش رو مطالعه کردید، بخشی از اطلاعاتی است که می تواند در رابطه با زندگی در بریتیش کلمبیا اهمیت بسیار ویژه ای داشته باشد. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به بریتیش کلمبیا و راه های ورود به این استان با ما در ارتباط باشید.

مجموعه مهاجرتی کاناداپاس از شما دعوت میکند، فرم ارزیابی رایگان را به دقت تکمیل کرده، سوابق و افتخارات خود را نیز ذکر بفرمایید.

پرسش های متداول درباره استان بریتیش کلمبیا کانادا

◾️ویراستار
◾️مترجم
◾️مهندس عمران
◾️مهندس مکانیک
◾️طراح وب
◾️مدیر فروش
◾️نویسنده و مولف
◾️مهندس شیمی
◾️مهندس کامپیوتر
◾️طراح گرافیک و نقاش
◾️مهندس برق و الکترونیک
◾️طراح و مهندس نرم افزار
◾️مدیر بخش ارتباطات راه دور ‌
◾️مکانیک و تکنسین ابزار دقیق
◾️تکنسین شبکه های کامپیوتری
◾️تکنسین خدمات کاربران
◾️تکنسین تست سیستم های اطلاعاتی
◾️تکنسین پخش رادیو و تلویزیون
◾️تکنسین ضبط صدا و تصویر
◾️مشاور و تحلیل گر سیستم های اطلاعاتی
◾️تحلیل گر پایگاه های اطلاعاتی و مدیر داده ها
◾️تکنیسین و تکنولوژیست علوم زیستی
◾️تکنسین و تکنولوژیست برق و الکترونیک
◾️برنامه نویس کامپیوتری و طراح رسانه های کنش گرا
◾️تکنسین خدمات الکترونیکی (وسایل خانگی و اداری)
◾️مدیر بخش سیستم های اطلاعاتی و کامپیوتری
◾️مدیران بخش انتشارات، فیلم، رادیو و تلویزیون و هنرهای نمایشی
◾️مشاغل فنی و برنامه ریزی در صنعت فیلم، رادیو و تلویزیون و هنرهای نمایشی
◾️مشاغل پشتیبانی در صنعت فیلم، رادیو و تلویزیون و هنرهای نمایشی

آب و هوای بریتیش کلمبیا به دلیل توپوگرافی متنوع آن بسیار مختلف است. منطقه ساحلی دارای آب و هوای زمستانه نسبتا ملایم و بارندگی زیاد است. نوامبر و فوریه مرطوب ترین ماه های سال هستند، در حالی که ماه می و سپتامبر بهترین زمان برای بازدید از ساحل هستند. ونکوور از آب و هوای دریایی برخوردار است و زمستان های نسبتا ملایم و تابستان گرم دارد.

بهترین شهر های استان بریتیش کلمبیا به ترتیب :

 • شهر ریچموند
 • شهر اوک بی
 • شهر ونکوور
 • شهر دلتا
 • شهر فورت سنت جان

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند. بدیهی است برداشت و مشورت های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی مجموعه جناب حلاج پور ممکن بوده و توصیه می شود. مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کانادپاس و کاریابی بین المللی مهیار مسوولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسوولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.


مهیار حلاج پور

«افتخار داریم که مورد اعتماد شما هستیم»

من مهیار حلاج پور هستم،

عضو رسمی شورای قانون گذاری امور مهاجرت کانادا ICCRC، مشاور رسمی مهاجرت کانادا RCIC یا اصطلاحا وکیل مهاجرت.

زندگی من صرف این می شود که اطمینان حاصل کنم که ممتاز ترین خدمات تخصصی حقوق مهاجرت کانادا را در مجموعه حقوقی مهاجرتی کاناداپاس ارائه می دهیم.

شرکت توسعه بیزینس ،سرمایه گذاری استارت آپ i3 Capital گام به گام با بهترین متخصصین و مشاورین در خدمت اهداف کارآفرینانی است که برای پیشبرد اهدافشان به ما اعتماد کرده اند‌.

و همچنین در کنار همکارانم در کاریابی مهیار با مجوز رسمی از وزارت کار ایران برای تحقق برنامه های کاریابی بین المللی موکلین پارسی زبان می کوشیم.

کاناداپاس - وکیل مهاجرت کانادا در تورنتو - بیوگرافی مهیار حلاج پور
ارزیابی رایگان رزرو وقت مشاوره
× چگونه می‌توانیم به شما کمک کنیم؟
Copy link