برنامه استانی بریتیش کلمبیا (BC PNP): یکی از راه های ورود به کشور کانادا استفاده از برنامه استانی بریتیش کلمبیا است که به نیروی کار حرفه ای اجازه می دهد تا با توجه به رزومه خود وارد این استان شود. رشد اقتصادی بریتیش کلمبیا به این بستگی دارد که نیروی کار متخصص بتواند وارد بازار کار این کشور شود و نیازهای این استان به نیروی کار را برطرف سازد.

برنامه استانی بریتیش کلمبیا (BC PNP) راهی است که به کمک آن نیروی کار باتجربه در حوزه های پر متقاضی و همچنین کارآفرینان برتر بتوانند از این طریق اقامت دائم این استان را به دست آورند. در ادامه توضیحات تکمیلی در خصوص شرایط مهاجرت به بریتیش کلمبیا از طریق برنامه استانی را شرح خواهیم داد.

مجموعه مهاجرتی کاناداپاس با مدیریت آقای مهیار حلاج پور، وکیل مهاجرت به کانادا از شما دعوت میکند، فرم ارزیابی رایگان را به دقت تکمیل کرده، سوابق و افتخارات خود را نیز ذکر بفرمایید.

فرم ارزیابی رایگان

درباره برنامه استانی بریتیش کلمبیا در ویدئو زیر از جناب آقای مهیار حلاج پور، وکیل مهاجرت به کانادا در تورنتو بشنوید.

در صورت تمایل می توانید از طریق فرم زیر شماره خود را ثبت کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند


  تماس با شرکت حقوقی مهاجرتی کاناداپاس برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا

  راه های متنوعی برای ورود به کشور کانادا وجود دارد که هر یک از آن ها می تواند امتیازات بسیار زیادی را به همراه داشته باشد. برنامه های مهاجرت استانی کانادا (PNP)، یکی از روش های سریع (Fast-Track) و مهم برای اخذ اقامت دائم کانادا هستند.

  برنامه های استانی (PNPها) این امکان را برای استان ها و مناطق کانادا فراهم می کنند تا افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند و علاقمند به سکونت و زندگی در استان خاصی هستند را انتخاب کنند. هر یک از استان ها (به جز کبک که سیستم انتخاب استانی متفاوتی دارد) و نوناووت، برنامه های انتخاب استانی منحصر به فردی دارند. استان ها و مناطق شرکت کننده توافق نامه ای با سازمان مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) امضا می کنند که از طریق آن می توانند افرادی را که شرایط مدنظر آنها را دارند، انتخاب نمایند.

  مهاجرت از طریق برنامه استانی بریتیش کلمبیا

  مسیرهای استفاده از برنامه استانی بریتیش کلمبیا

  برنامه استانی بریتیش کلمبیا، 3 مسیر را پیش روی افرادی قرار داده است که قصد دارند اقامت دائم خود را از طریق این استان به دست آورند.

  هر مسیر دارای یک دسته بندی متفاوت است که هر فرد می تواند با توجه به سطح مهارت های شغلی و تحصیلی خود طبق طبقه بندی مشاغل (NOC)، اقدامات لازم جهت ورود به بریتیش کلمبیا را انجام دهد.

  بنابراین یکی از اساسی ترین موضوعاتی که باید به آن توجه شود، شناخت مسیرهای مختلف مهاجرت از طریق برنامه استانی بریتیش کلمبیا است که فرد به کمک آن می تواند مسیر مهاجرت خود را هموار ساخته و در مسیر درست قدم بردارد.

  مهاجرت به بریتیش کلمبیا از طریق تخصص(BC Skills Immigration)

  یکی از مهم ترین مسیرهای ورود از طریق برنامه استانی بریتیش کلمبیا، برنامه مهاجرت نیروی کار متخصص است. این روش مهاجرتی برای افراد متخصص و نیمه متخصصی وجود دارد که حرفه آن ها در لیست مشاغل مورد نیاز بریتیش کلمبیا قرار دارد.

  این روش مهاجرتی دارای یک سیستم امتیازبندی مشخص است. فرایند رسیدگی به این روش مهاجرتی به صورت کاملا آنلاین انجام می شود و روند دریافت اقامت دائم استان بریتیش کلمبیا نیز به صورت کاغذی پیگیری می شود.

  در برخی از شرایط ممکن است گروهی از افراد دارای تخصص، نیازی به سابقه کار قبلی نیز نداشته باشند یا تجربه کاری افراد در خارج از کانادا اتفاق افتاده باشد اما افرادی که به عنوان نیروی کار نیمه ماهر قصد شرکت در این برنامه را دارند، باید پیش تر در استان بریتیش کلمبیا تجربه کار داشته باشند.

  در بسیاری از موارد دانشجویانی که به تازگی مدرک خود را دریافت کرده اند و قصد استفاده از این روش مهاجرتی را دارند نیز، ممکن است به تجربه کاری نیاز نداشته باشند.

  استان بریتیش کلمبیا کانادا

  اکسپرس انتری بریتیش کلمبیا

  یکی دیگر از روش های محبوبی که برای رسیدن به اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استانی بریتیش کلمبیا مورد استفاده قرار می گیرد، اکسپرس انتری این استان است. این روش مهاجرتی مسیری سریع تر برای مهاجرت نیروی کار ماهر به بریتیش کلمبیا است.

  در این صورت فرد باید همچنین در برنامه های فدرال کانادا نیز واجد شرایط شناخته شود. این برنامه نیز دارای سیستم امتیاز بندی مشخص است و واجدین شرایط پس از محاسبه امتیازات به دعوت نامه دسترسی پیدا خواهند کرد. در این روش کل مسیر درخواست به صورت آنلاین پیگیری می شود و متقاضیان باید درخواست خود را با ساخت پروفایل خود انجام دهند.

  در این روش نیز متقاضیان به تجربه کار در بریتیش کلمبیا نیازی نخواهند داشت اما باید در یک زمینه کار مرتبط تجربه کار داشته باشند و سایر نیازهای سیستم امتیاز بندی مانند شرایط تحصیل و سطح زبان مناسب را در اختیار داشته باشند.

  برنامه اسکیل ورکر کانادا (Skilled Worker) و ویزای مربوط به آن مخصوص نیروهای کار ماهر فدرال است که بر اساس توانایی و مهارت هایشان به آن ها داده می شود تا کمبود نیروی کار متخصص در کانادا جبران شود.

  مهاجرت به بریتیش کلمبیا از طریق کارآفرینی

  روش دیگر مهاجرت استانی به بریتیش کلمبیا، مسیری است که پیش روی علاقمندان به کارآفرینی در این کشور قرار گرفته است. مسیر مهاجرت کارآفرینان به بریتیش کلمبیا برای آن دسته از کارآفرینان با تجربه است که می خواهند در این استان کسب و کار خود را مدیریت کنند.

  این مسیر مهاجرتی نیز دارای یک سیستم امتیاز بندی مرتبط به خود است که واجدین شرایط در پایان، یک دعوتنامه دریافت می کنند. شرایط مالی فرد جهت سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا از اهمیت بالایی در این روش برخوردار است.

  برنامه پایلوت منطقه ای برای مهاجرت کارآفرینان نیز برنامه ای است کارآفرینان را قادر می سازد تا تجارت خود را در بریتیش کلمبیا آغاز کرده و در رشد اقتصادی این منطقه تاثیر گذار باشند. همچنین گزینه ای برای شرکت ها وجود دارد تا بتوانند تجارت خود را در این استان ادامه دهند. در این صورت نیروی کار کلیدی نیز می تواند اقامت دائمی را به دست آورد.

  محاسبه آنلاین مدت زمان گرفتن ویزا

  برای محاسبه مدت زمان صدور ویزای خود با کلیک روی لینک زیر، نوع برنامه مهاجرتی خود را از قسمت Select an application type انتخاب کرده سپس روی دکمه get processing times کلیک کنید.

  بررسی مدت زمان پردازش ویزای کانادا

  زمان مورد نیاز برای بررسی پرونده در برنامه استانی بریتیش کلمبیا

  عوامل بسیار زیادی می تواند در تعیین زمین رسیدگی به پرونده هر فرد موثر هستند اما می توان گفت که در روش مهاجرت از طریق مسیر نیروی کار متخصص زمانی که به صورت تقریبی برای رسیدگی به پرونده مورد نیاز است حدودا 2 الی 3 ماه خواهد بود. توجه داشته باشید که در صورت نامزدی، شما هرگونه تغییر در برخی از موارد را باید به اطلاع مقامات برسانید که مهم ترین آن ها در زیر آورده شده است.

  • در صورتی که وضعیت شغلی شما تغییر کرده باشد؛ برای مثال کارفرمای شما تغییر کرده است، ارتقا شغلی دریافت کرده اید، شغل خود را به هر دلیلی از دست داده اید، در مرخصی طولانی مدت به سر می برید، کار شما تعطیل شده است یا تغییر مالکیت یافته)
  • مجوز کار شما در 180 روز آینده باطل می شود
  • شرایط خانوادگی شما تغییر کرده است؛ به این معنا که به تازگی ازدواج کرده یا طلاق گرفته اید، از نظر قانونی جدا شده اید یا فرزند جدیدی به خانواده شما اضافه شده است و غیره.
  • درخواست شما برای اقامت دائم با نقص همراه بوده و برگشت خورده است (تحت ماده 10 قانون مهاجرت). تنها در برخی از موارد است که بریتیش کلمبیا به شما اجازه می دهد تا این امکان نامزدی را برای خود تمدید کنید.

  همه چیز به صورت آنلاین برای تغییر در پروفایل شما آماده است. بررسی چنین تغییراتی ممکن است تا 3 ماه به طول بیانجامد که البته حجم تقاضاها می تواند در روند رسیدگی تاثیرگذار باشد. در نظر داشته باشید که حفظ وضعیت نامزدی به عهده شما خواهد بود و در صورتی که وضعیت شما منقضی شود، باید نشان بدهید که در بازه زمانی 90 روزه اقدامات لازم را انجام داده اید. همواره توصیه بر آن است که در اولین فرصت مدارک را ارسال کنید تا درگیر مشکلات کمبود زمان نشوید.

  در برنامه مهاجرت کارآفرینان نیز از زمان ثبت نام، حدود 6 هفته زمان لازم خواهد بود تا نتیجه نمره ثبت نام اعلام شود و پس از ثبت درخواست نیز 4 ماه زمان لازم خواهد بود تا پاسخ نهایی به درخواست ارائه شود.

  هزینه های مربوط به برنامه استانی بریتیش کلمبیا

  همه افرادی که قصد استفاده از برنامه استانی بریتیش کلمبیا را دارند، باید هزینه های مربوط به آن را نیز پرداخت کنند. این هزینه در هنگام ثبت نام از افراد دریافت می شود. البته باید به این نکته توجه داشت که پرداخت ها به صورت آنلاین انجام می شود. پرداخت هزینه ها فقط در برنامه آنلاین برنامه استانی بریتیش کلمبیا انجام می شود و هر گونه پرداخت با چک، نقل و انتقال بانکی، حواله یا کارت های هدیه نمی تواند منجر به تایید پرداخت شود. در این هنگام ممکن است افراد سودجو از شما بخواهند تا از روش های دیگری این هزینه را پرداخت کنید و در همین راستا، وب سایت رسمی برنامه استانی بریتیش کلمبیا از متقاضیان خواسته است تا این موارد را فورا گزارش کنند تا پیگیری های حقوقی از طرف آن ها صورت پذیرد.

  در صورتی که فردی بخواهد در سایت برنامه استانی بریتیش کلمبیا برای برنامه مهاجرت نیروی کار ماهر ثبت نام کند، نیازی به پرداخت هزینه نخواهد داشت اما برای رسیدگی به درخواست خود باید مبلغ 1150$ دلار کانادا را بپردازد و همچنین 500$ دلار کانادای دیگر را به عنوان هزینه درخواست بررسی مجدد در صورت لزوم پرداخت کند. در برنامه کارآفرینان نیز هزینه ثبت نام معادل 300$ دلار کانادا است و زمانی که درخواست به ثبت می رسد، فرد باید مبلغ 3500$ دلار کانادا را پرداخت کند. در این روش نیز هزینه بررسی مجدد پرونده معادل 500$ دلار کانادا تعیین شده است.

  باید به این نکته توجه داشت که کلیه هزینه های پرداختی، غیر قابل بازگشت هستند.

  ارزیابی اعتبار مدرک تحصیلی در برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا

  ارزیابی اعتبار تحصیلی (ECA) یک ارزیابی مستقل از مدرک تحصیلی است که فرد از خارج از مرزهای کانادا به دست آورده است. این پروسه ثابت می کند که مدرک تحصیلی فرد در کانادا نیز دارای اعتبار کافی است. داشتن ارزیابی اعتبار مدرک تحصیلی می تواند باعث افزایش نمره فرد شود.

  در این جا ممکن است این سوال پیش بیاید که آیا همه به ارزیابی اعتبار تحصیلی نیاز خواهند داشت یا خیر. ارزیابی اعتبار تحصیلی، چنانچه پیش تر نیز به آن اشاره شد، می تواند در افزایش نمره فرد نقش داشته باشد و به همین دلیل است که توصیه می شود این مدرک توسط متقاضیان دریافت شود ضمن آنکه در برخی از پروسه های مهاجرتی در برنامه استانی بریتیش کلمبیا، از متقاضی درخواست می شود تا ارزیابی اعتبار تحصیلی خود را ارائه کند.

  آژانس های مشخصی وجود دارند که واجد شرایط اعطای ارزیابی اعتبار تحصیلی به افراد شناخته شده اند و هر فرد باید با مراجعه به وب سایت IRCC اطمینان حاصل کند که آژانس انتخابی او مورد تایید دولت فدرال قرار دارد. در صورتی که نظر مخالفی با نتیجه ارزیابی اعتبار تحصیلی خود دارید، قادر خواهید بود با آژانس بررسی کننده تماس بگیرید و در رابطه با این موضوع مستقیما با آن ها صحبت کنید.

  نتایج مربوط به ارزیابی اعتبار تحصیلی 5 سال اعتبار خواهند داشت و متقاضیان باید به این نکته توجه داشته باشند که در زمان درخواست اقامت دائم تحت سیستم اکسپرس انتری، این مدرک باید دارای اعتبار باشد.

  برنامه پایلوت نواحی روستایی و شمال کانادا یک برنامه جامعه محور است که برای گسترش مزایای مهاجرت های اقتصادی به جوامع کوچک تر با ایجاد راهی برای بدست آوردن اقامت دائم برای کارگران ماهر خارجی طراحی شده است.

  حداقل نمره برای قبولی در برنامه مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا

  یکی از رایج ترین پرسش های متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق سیستم های امتیازبندی آن است که حداقل نمره مورد نیاز برای دریافت دعوتنامه چه نمره ای است؟!

  به صورت دوره ای، مقامات دولتی بریتیش کلمبیا از متقاضیان با بالاترین نمره در هر رده دعوت می کنند. سپس افرادی که موفق به گذر از این مرحله شده و واجد شرایط دریافت اقامت دائم شناخته شوند را به IRCC معرفی می کنند. متقاضیان همچنین باید پروفایل خود را به صورت پیوسته مورد بررسی قرار دهند چراکه در بازه های زمانی مختلف دعوت نامه ها برای افراد ارسال می شود. برای درک بهتر از اینکه برای مهاجرت از طریق نیروی کار ماهر به این استان به چه نمره ای نیاز دارد باید گفت که در تاریخ 17 آگوست 2021، حداقل نمره در نظر گرفته شده برای افراد واجد شرایط در کد NOC 0621، نمره 91 بوده است و افراد نیمه حرفه ای نیز نمره 73 را به عنوان حداقل به دست آورده اند.

  بریتیش کلمبیا در زمینه های مختلف کاری به نیروی کار متخصص نیاز دارد و به همین دلیل است که در بازه های زمانی مختلف، تعداد بسیار زیادی دعوت نامه را در اختیار متقاضیان واجد شرایط قرار می دهد. در نمودار زیر، تعداد ورودی های به این استان از طریق برنامه استانی در ماه آگوست سال 2021 مورد بررسی قرار گرفته است که به خوبی نشان دهنده حجم بالای دعوتنامه های ارسالی در این بازه زمانی است.

  تعداد متقاضیان دعوت شده از طریق برنامه نیروی کار ماهر در بریتیش کلمبیا

  بریتیش کلمبیا یکی از برترین استان های کشور کانادا است که از نظر اقتصادی در شرایط بسیار مناسبی قرار دارد پس بدیهی است که بسیاری از متقاضیان زندگی در کانادا این استان را به عنوان مقصد خود انتخاب کرده و تلاش کنند تا از طریق برنامه استانی بریتیش کلمبیا، به هدف خود دست پیدا کنند. افرادی که رزومه کاری قدرتمندی در اختیار داشته و نمره بالا کسب کنند بدون تردید شانس بسیار بیش تری برای دریافت دعوت نامه خواهند داشت.

  متقاضیان باید در نظر داشته باشند که نحوه ورود اطلاعات و در اختیار داشتن برخی از مدارک خاص می تواند در افزایش نمره آن ها موثر باشد و به همین منظور پیش از تکمیل پروفایل خود باید اطلاعات دقیقی را در این رابطه به دست آورند. حضور وکیل و مشاور رسمی مهاجرت کانادا RCIC در کنار متقاضیان می تواند برگ برنده ای باشد که مسیر رسیدن به کانادا را برای هر فرد هموارتر می سازد و نگرانی های فرد را در رابطه با رد درخواست به حداقل می رساند.

  در ادامه برخی از سوالات متداول موکلان بیان شده است:

  شما باید یک پیشنهاد شغل تمام وقت از طرف یک کارفرما در استان بریتیش کلمبیا داشته باشید و این شغل باید در کد طبقه بندی مشاغل کانادا جزو مشاغل با کد NOC در سطح A یا B یا C باشد.

  سن، سطح تحصیلات، سابقه کار و سطح دانش زبان از آیتم های مهمی هستند که روی امتیازدهی موثرند.

  برای درک بهتر از اینکه برای مهاجرت از طریق نیروی کار ماهر به این استان به چه نمره ای نیاز دارد باید گفت که در تاریخ 17 آگوست 2021، حداقل نمره در نظر گرفته شده برای افراد واجد شرایط در کد NOC 0621، نمره 91 بوده است و افراد نیمه حرفه ای نیز نمره 73 را به عنوان حداقل به دست آورده اند.

  مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند. بدیهی است برداشت و مشورت های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی مجموعه جناب حلاج پور ممکن بوده و توصیه می شود. مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کاناداپاس و کاریابی بین المللی مهیار مسئولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسئولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

  کسب اطلاعات بیشتر


  مهیار حلاج پور

  «افتخار داریم که مورد اعتماد شما هستیم»

  من مهیار حلاج پور هستم،

  عضو رسمی شورای قانون گذاری امور مهاجرت کانادا ICCRC، مشاور رسمی مهاجرت کانادا RCIC یا اصطلاحا وکیل مهاجرت.

  زندگی من صرف این می شود که اطمینان حاصل کنم که ممتاز ترین خدمات تخصصی حقوق مهاجرت کانادا را در مجموعه حقوقی مهاجرتی کاناداپاس ارائه می دهیم.

  شرکت توسعه بیزینس ،سرمایه گذاری استارت آپ i3 Capital گام به گام با بهترین متخصصین و مشاورین در خدمت اهداف کارآفرینانی است که برای پیشبرد اهدافشان به ما اعتماد کرده اند‌.

  و همچنین در کنار همکارانم در کاریابی مهیار با مجوز رسمی از وزارت کار ایران برای تحقق برنامه های کاریابی بین المللی موکلین پارسی زبان می کوشیم.

  کاناداپاس - وکیل مهاجرت کانادا در تورنتو - بیوگرافی مهیار حلاج پور