یکی از رشته هایی که مخاطب زیادی برای تحصیل دارد، مجموعه گروه هنر است. افرادی که وارد این رشته ها می شوند انتظار دارند پس از پایان تحصیل خود وارد بازار کار شده و در یک جایگاه مناسب قرار گیرند. از همین رو دولت ها در تلاش هستند تا با در نظر گرفتن شرایط زندگی این افراد، مشاغلی را برای آن ها ایجاد کرده یا با حمایت از بخش خصوصی موقعیت شغلی آن ها را فراهم آورند.

کانادا می تواند یکی از مقاصد جذاب برای هنرمندان باشد. برگزاری جشن ها و فستیوال های سالانه در کشور کانادا به گونه ای است که می تواند زمینه ساز اشتغال هر چه بیش تر نیروی کار هنرمند در این کشور شود. در مقاله ای که پیش روی شما قرار دارد، به بررسی درآمد برخی از رشته های هنری در کشور کانادا خواهیم پرداخت تا با توجه به شرایط موجود در این کشور، بتوانید درآمد احتمالی خود را تشخیص دهید. در صورت تمایل به مهاجرت به کانادا از طرق مختلف از جمله، تحصیل و کار می توانید با مشاورین ما در ارتباط باشید.

درآمد طراحان داخلی در کانادا

یکی از بهترین مشاغل هنری در کشور کانادا، طراحی داخلی است. در این حرفه افراد باید تخصص بالایی در استفاده از برنامه های کامپیوتری داشته باشند. به طور متوسط این افراد در کانادا 121000$ دلار کانادا درآمد سالانه دارند و می توان گفت که درآمد آن ها در طول ماه در حدود 10000$ دلار کانادا است. دامنه درآمدی افرادی که در کانادا در این حرفه فعالیت می کنند بین 60600 تا 188000$ دلار کانادا است.

تجربه کاری در این حرفه می تواند نقش به سزایی داشته باشد به طوری که پس از دو سال کار می توان انتظار داشت که درآمد افراد در حدود 32% افزایش پیدا کند. پس از آن نیز با حدود 6 سال سابقه کار می توان انتظار 34% افزایش مجدد در حقوق را داشت.

تخصص و همچنین مدرک تحصیلی در این رشته تحصیلی بسیار حائز اهمیت است. در اختیار داشتن یک مدرک فنی می تواند 14% به درآمد فرد بیافزاید. از طرف دیگر، اخذ مدرک کارشناسی می تواند 36% دیگر بر درآمد فرد بیافزاید. مدرک کارشناسی ارشد نیز می تواند 26% به درآمد افراد بیافزاید.

بر اساس داده های بدست آمده، مردان در این شغل، 4% درآمد بیش تری دارند. درآمد مردان در این حرفه در حدود 124000$ دلار کانادا است اما زنان 119000$ دلار کانادا درآمد دارند.

درآمد طراحان گرافیک در کشور کانادا

افرادی که به عنوان طراح گرافیک در کانادا مشغول به کار هستند، سالیانه و به طور میانگین 75800$ دلار کانادا درآمد دارند. البته دامنه درآمد این افراد بین 34800 تا 120000$ دلار کانادا در سال است. درآمد طراحان گرافیک به جنسیت و همچنین سابقه کاری آن ها بستگی دارد که در ادامه این موضوع را نیز مورد بررسی قرار خواهیم داد.

میانه درآمدی طراحان گرافیک در کانادا، 81800$ دلار کانادا در سال است به این مفهوم که بیش از 50% از کارکنان این بخش درآمدی بیش از مقدار اعلام شده دارند. در کشور کانادا حدود 25% از طراحان گرافیک درآمدی کمتر از 52500$ دلار کانادا دارند و 75% از آن ها درآمدی کم تر از 10900$ دلار کانادا را بدست می آورند.

تجربه کار نیز می تواند در افزایش درآمد طراحان گرافیک در کانادا نقش ویژه ای داشته باشد. در نمودار زیر می توانید تاثیر تجربه کاری بر درآمد طراحان گرافیک در کانادا را مشاهده کنید.

ثاتیر سابقه کار بر درآمد طراحان گرافیک در کانادا

از طرف دیگر می توان گفت که زنان در کشور کانادا در حدود 5% درآمد کمتری نسبت به مردان دارند و به همین دلیل طراحان گرافیک زن در کانادا 73800$ دلار کانادا و طراحان گرافیک مرد، 77700$ دلار کانادا درآمد سالیانه خواهند داشت.

درآمد طراحان گرافیک در کانادا به رشته تحصیلی آن ها نیز بستگی دارد. طراحان تجربی در کانادا کمترین درآمد را خواهند داشت و اخذ مدارک فنی می تواند سبب شود تا درآمد آن ها در حدود 17% افزایش پیدا کند. اخذ مدرک کارشناسی می تواند یک رشد 24% را به ارمغان آورد اما بالاترین اختلاف مربوط به طراحان گرافیک با مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد است چراکه درآمد گروه دوم 29% بیش تر است. دارندگان مدرک دکترا نیز 23% حقوق بیش تری دریافت می کنند.

بررسی درآمد در حوزه موسیقی در کانادا

یکی از مشاغل مهم در حوزه موسیقی، آهنگسازی است. به طور کلی آهنگسازان حرفه ای سطح درآمد بسیار بالایی خواهند داشت و در ادامه بحث، مقصود افرادی است که در سطح متوسط فعالیت می کنند. متوسط درآمد آهنگسازان در کانادا در حدود 64253$ دلار کانادا در سال است. پس می توان گفت که درآمد کار ساعتی در این حرفه در حدود 31$ دلار کانادا است. دامنه درآمد برای آهنگسازان در کشور کانادا 46802$ تا 78766$ دلار کانادا در سال است.

یک نکته قابل تامل در خصوص کار موسیقی در کانادا آن است که متاسفانه حدود 14% از افراد شاغل در این بخش، بیمه درمانی مناسب دریافت می کنند و سایرین بیمه شخصی دارند.

بررسی درآمد مربیان رقص در کانادا

مربیان رقص و یا Dance teacher یکی از مشاغل پردرآمد کانادا محسوب می شود. اگر شما بتوانید به عنوان مربی این حرفه را آموزش بدهید، می توانید به صورت میانگین تا 120 هزار دلار کانادا در سال درآمد داشته باشید. البته لازم به ذکر است که این مبلغ با توجه به میزان تخصص و رشته ای که آموزش می دهید، متفاوت خواهد بود.

هنرمندان، با داشتن شرایط خاص می توانند ویزای کانادا دریافت کنند. در صفحه ویزای خود اشتغالی کانادا بیشتر در این باره بخوانید.

دستمزد فعالان حوزه تئاتر در کانادا

یکی دیگر از شاخه های هنری که در کشور کانادا مورد توجه قرار می گیرد حوزه تئاتر است. افرادی که به عنوان تازه کار وارد این حرفه می شوند، دستمزد خود را به صورت ساعتی دریافت می کنند و می توان گفت که در هر ساعت 14$ دلار کانادا درآمد دارند. افراد حرفه ای نیز به طور متوسط 35$ دلار کانادا در ساعت درآمد دارند. متوسط درآمد این افراد اما 22.15$ دلار کانادا در هر ساعت است.

در صورتی که صحبت درآمد سالیانه به میان آید، هنرمندانی که در رشته تئاتر فعالیت می کنند به طور متوسط 43200$ دلار کانادا درآمد دارند. افرادی که به عنوان تازه وارد در این رشته حضور پیدا می کنند، سالیانه 27300$ دلار کانادا درآمد دارند اما افراد حرفه ای در این کشور 68379$ دلار کانادا درآمد دارند.

در جدول زیر می توانید تفاوت درآمد فعالان حوزه تئاتر در استان های مختلف را مشاهده کنید. توجه کنید این اعداد به صورت میانگین و در زمان نگارش این مقاله استخراج شده اند.

توانید تفاوت درآمد فعالان حوزه تئاتر در استان های مختلف کانادا

بررسی درآمد طراحان سایت در کانادا

طراح سایت و یا  Web designer که طراحی صفحات وب را بر عهده دارد، جزو مشاغل پر متقاضی در کانادا محسوب می شود. اگر چه مبلغ درآمد سالیانه ی این افراد در مقایسه با خیلی از مشاغل کم است، اما حرفه ای است که می توان از طریق آن درآمد بالایی کسب کرد. این افراد می توانند به طور میانگین تا سالی 52 هزار دلار کانادا به طور متوسط درآمد داشته باشند.

طراحان وب سایت باید مطمئن شوند که انتظارات مراجعه کنندگان و یا کمپانی های طرف قرارداد را بر طرف می کنند.

درآمد طراحان مد در کانادا

یکی دیگر از رشته های هنری که علاقمندان بسیار زیادی را به خود جلب می کند، رشته طراحی مد است. علاقمندان به این رشته می توانند با ورود به دانشگاه، خود را آماده کار در این حرفه کنند. افرادی که به عنوان یک تازه کار وارد این حرفه می شوند،  می توانند سالیانه 82500$ دلار کانادا درآمد داشته باشند البته درآمد متوسط این افراد در کانادا در حدود 117900$ دلار کانادا است. افراد با تجربه در این حرفه نیز درآمدی در حدود 146500$ دلار کانادا در سال را در اختیار دارند.

تحلیل های مالی صورت گرفته در این حوزه نشان می دهد که متوسط درآمد در حوزه طراحی مد در سال 2026 به حدود 132500$ دلار کانادا خواهد رسید که رشدی 12 درصدی را نشان می دهد.

شما می توانید به عنوان یک هنرمند، در کشور کانادا مشغول به کار شوید اما باید پیش از هر گونه اقدام مقدمات سفر خود به این کشور را فراهم آورید. مشاورین ما در کانادا آمادگی کامل دارند تا در این مسیر شما را همراهی کرده و پرونده شما را به عهده بگیرند.

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند. بدیهی است برداشت و مشورت های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی مجموعه جناب حلاج پور ممکن بوده و توصیه می شود. مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کانادپاس و کاریابی بین المللی مهیار مسوولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسوولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.


مهیار حلاج پور

«افتخار داریم که مورد اعتماد شما هستیم»

من مهیار حلاج پور هستم،

عضو رسمی شورای قانون گذاری امور مهاجرت کانادا ICCRC، مشاور رسمی مهاجرت کانادا RCIC یا اصطلاحا وکیل مهاجرت.

زندگی من صرف این می شود که اطمینان حاصل کنم که ممتاز ترین خدمات تخصصی حقوق مهاجرت کانادا را در مجموعه حقوقی مهاجرتی کاناداپاس ارائه می دهیم.

شرکت توسعه بیزینس ،سرمایه گذاری استارت آپ i3 Capital گام به گام با بهترین متخصصین و مشاورین در خدمت اهداف کارآفرینانی است که برای پیشبرد اهدافشان به ما اعتماد کرده اند‌.

و همچنین در کنار همکارانم در کاریابی مهیار با مجوز رسمی از وزارت کار ایران برای تحقق برنامه های کاریابی بین المللی موکلین پارسی زبان می کوشیم.

کاناداپاس - وکیل مهاجرت کانادا در تورنتو - بیوگرافی مهیار حلاج پور
ارزیابی رایگان رزرو وقت مشاوره
× چگونه می‌توانیم به شما کمک کنیم؟
Copy link