مونترال، مرکز دانش، فناوری‌های پیشرفته، فرهنگ و زندگی باکیفیت در کانادا است. به همین دلیل هر ساله هزاران نیروی کار ماهر تصمیم می‌گیرند به این شهر نقل مکان و در مونترال کار کنند. شرایط مناسب حقوق و دستمزد، حمایت از کسب‌وکارهای نوپا و تسهیلات متعددی که برای کارکنان و کارفرمایان در نظر گرفته شده، اصلی‌ترین دلایل افرادی است که این شهر را برای کار کردن انتخاب می‌کنند.

اگر شما هم به دنبال کار در مونترال هستید تا یک زندگی باکیفیت برای خود و اعضای خانواده‌تان بسازید، لطفا تا انتهای این مطلب با ما در کاناداپاس همراه باشید تا بیشتر با بازار کار مونترال آشنا شوید.

آشنایی با مونترال

مونترال که دومین شهر پرجمعیت کانادا کانادا محسوب می‌شود، از نظر جغرافیایی، جزیره‌ای در جنوب شرقی این کشور است. مونترال، بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهر استان کبک است که مانند سایر شهرهای این استان زبان اول آن، فرانسوی است؛ اما اگر به زبان فرانسوی مسلط نیستید، جای نگرانی نیست. با توجه به شمار بالای مهاجرین در مونترال، زبان انگلیسی در این شهر بسیار رواج دارد و اکثر ساکنین آن قادر به برقراری ارتباط با هر دو زبان فرانسوی و انگلیسی هستند.

بررسی‌ها نشان می‌دهند که مونترال شادترین شهر آمریکای شمالی است و در بین شادترین شهرهای دنیا نیز رتبه ششم را در اختیار دارد. در حال حاضر تخمین زده می‌شود که این شهر بیش از ۴.۳۶ میلیون نفر جمعیت داشته باشد که بر این اساس، بعد از تورنتو، دومین شهر پرجمعیت کانادا محسوب می‌شود. نزدیک به ۳۱۴ هزار نفر از این جمعیت را خارجی‌ها تشکیل داده‌اند که نزدیک به ۱۷ هزار نفر از آن‌ها ایرانی هستند.

چرا کار در مونترال؟

شهر مونترال با جشنواره‌هایی که در تمام طول سال برگزار می‌شوند، هزینه‌های پایین زندگی و شهرت خوبی که در میان شهرهای قابل سکونت در کانادا و کل آمریکای شمالی دارد، به طور گسترده‌ای به عنوان یکی از بهترین مکان‌ها برای زندگی در نظر گرفته می‌شود. همچنین، با توجه به آمارها که نشان می‌دهند هر ساله حدود ۴۵۰ هزار نفر مونترال را برای مهاجرت انتخاب می‌کنند، می‌توان گفت این شهر یک مقصد محبوب برای افرادی است که به دنبال کار در کانادا هستند.

یکی از اصلی‌ترین دلایلی که افراد این شهر را برای زندگی و کار کردن انتخاب می‌کنند، پایین بودن هزینه‌های زندگی است. اگر بخواهیم مقایسه کنیم، فقط نرخ اجاره بها در شهر مونترال ۳۵ تا ۴۰ درصد کم‌تر از تورنتو است. اما اختلاف هزینه‌های زندگی در مونترال با تورنتو، فقط به اجاره بها ختم نمی‌شود و هزینه‌های حمل و نقل، مواد غذایی و پوشاک هم به مراتب کم‌تر از تورنتو است.

ورک پرمیت کانادا Work Permit یک مدرک قانونی است که به افراد خارجی که در کشور کانادا قصد سکونت دارند، اجازه کار می‌دهد.

زندگی و کار در مونترال

لذت بردن از زندگی در مونترال، کار ساده‌ای است. زیرا فرصت‌های شغلی و سرمایه‌گذاری بسیار عالی و جذابی در این شهر وجود دارد، یک شهر سرزنده و فعال است و همچنین، مردم بسیار خونگرمی دارد که رابطه بسیار خوبی با مهاجران و خارجی‌ها دارند. موضوعی که جذابیت مونترال را برای زندگی و کار کردن بیشتر کرده، این است که بسیاری از ویژگی‌های شاخص و مهم شهرهای بزرگ و برتر کانادا را یک‌جا دارد.

مونترال شب‌های بسیار سرزنده‌ای دارد که به شما اجازه می‌دهد پس از یک روز سخت کاری، کمی هم از زندگی لذت ببرید، اجاره‌بها و هزینه‌های جاری زندگی در آن پایین است و به معنای واقعی کلمه، یک شهر هنری است که گالری‌ها و موزه‌های زیادی در آن وجود دارد. همه این موارد در حالی است که جریان زندگی در آن مانند شهرهایی نظیر تورنتو، ونکوور و سایر شهرهای پرجمعیت کانادا، سریع نیست و مجبور نیستید که دائما در حال جنب و جوش باشید.

کار در کانادا برای ایرانیان؛ بررسی شغل ایرانیان مقیم کانادا

بازار کار در مونترال

با توجه به اینکه مونترال دومین شهر پرجمعیت کانادا است، بازار کار بسیار فعال و پررونقی دارد. صنایع بزرگ و مهمی در این استان فعالیت دارند که مهم‌ترین و بزرگ‌ترین‌هایشان عبارتند از:

 • مهندسی
 • بازی‌های رایانه‌ای
 • هوافضا
 • بهداشت و درمان
 • هوش مصنوعی
 • فناوری اطلاعات
 • جلوه‌های بصری
 • تولید

این صنایع، باعث به وجود آمدن فرصت‌های شغلی و استخدامی بسیار زیادی شده‌اند که بخش قابل توجهی از آن‌ها را نیروهای کار فنی و متخصص خارجی تصاحب کرده‌اند. اگر شما هم دارای دانش و مهارت فنی در زمینه فعالیت خود هستید، می‌توانید فرصت‌های شغلی بسیار پردرآمد و خوبی در مونترال پیدا کنید که می‌توانند در صنایع فوق و یا صنایع مختلف دیگر باشند.

بررسی حقوق کار در مونترال

حداقل نرخ حقوق و دستمزد در مونترال و سایر شهرهای استان کبک از تاریخ ۱ می ۲۰۲۳ به ۱۵.۲۵ دلار رسیده است. این نرخ، برای تمامی مشاغل تمام‌وقت، پاره‌وقت یا کارمندانی که به صورت کارمزدی حقوق دریافت می‌کند، تصویب شده است. بنابراین، کارمندان و کارگران در هر شغلی که انجام می‌دهند، حق دریافت حداقل نرخ حقوق و دستمزد را دارند.

ویزای کار کانادا، یک سند قانونی است که به افراد خارجی اجازه می‌دهد تا در کانادا مشغول به کار شوند.

چشم‌انداز بازار کار مونترال

برآوردها نشان می‌دهند که اقتصاد و بازار کار مونترال در دهه آینده به بیش از نیم میلیون فرصت شغلی در برخی از صنایع برتر و مهم این شهر اعم از فناوری اطلاعات، مراقبت‌های بهداشتی، آموزش و مهندسی نیاز خواهد داشت.

این فرصت‌های شغلی می‌توانند ضمن کمک به تقویت و پیشرفت اقتصاد مونترال، نیروهای متخصص و فنی زیادی را به سمت بازار کار این شهر جذب کنند.

بازار کار مونترال به طور مداوم به دنبال جذب نیروهای کار فنی و متخصصی است که استعداد و مهارت کافی در زمینه فعالیت خود داشته باشند. بنابراین، در صورت کسب مهارت‌های مناسب، می‌توانید آینده کاری درخشانی در این شهر برای خود به وجود بیاورید.

مشاغل مورد نیاز در مونترال

در این بخش می‌توانید با برخی از مشاغل مورد نیاز در مونترال و میانگین درآمد آن‌ها در این شهر آشنا شوید:

عنوان شغل کد شغل میانگین درآمد
تکنسین شبکه‌های کامپیوتر (Computer Network Technician) NOC 2281 ۴۳۱۸۵ دلار در سال
برنامه نویس کامپیوتر و توسعه‌دهنده رسانه‌های تعاملی (Computer programmers and interactive media developers) NOC 2174 ۷۰۰۲۵ دلار در سال
مهندس و طراح نرم‌افزار (software engineers and designers) NOC 2173 ۷۱۳۱۵ دلار در سال
کارگر و کمک کننده تجارت ساخت‌وساز (Construction trades helpers and labourers) NOC 7611 ۵۲۶۶۰ دلار در سال
مهندس عمران (Civil Engineer) NOC 2131 ۶۵۳۳۱ دلار در سال
تکنسین‌های مهندسی برق و الکترونیک (Electrical and electronics engineering technicians) NOC 2241 ۶۷۸۶۴ دلار در سال
پرستار رسمی و پرستار روانپزشکی (Registered Nurses and Registered Psychiatric Nurses) NOC 3012 ۶۰۰۰۰ دلار در سال
مربی و دستیار کودک (Early childhood educators and assistants) NOC 4214 ۴۳۲۶۶ دلار در سال
معلم (Teacher) NOC 4031 ۵۸۵۱۸ دلار در سال
مکانیک تجهیزات سنگین (Heavy-Duty Equipment Mechanics) NOC 7312 ۵۰۰۰۰ دلار در سال

مشاغل مورد نیاز کانادا؛ لیست شغل های مورد نیاز کانادا

پردرآمدترین مشاغل مونترال

در این بخش می‌توانید با پردرآمدترین مشاغل مونترال آشنا شوید:

عنوان شغل میانگین درآمد سالیانه (به دلار کانادا)
جراح / پزشک ۲۲۵ تا ۷۷۰ هزار دلار
قاضی ۲۱۴ تا ۶۴۷ هزار دلار
وکیل ۱۷۴ تا ۵۲۴ هزار دلار
مدیر بانک ۱۶۳ تا ۴۹۳ هزار دلار
مدیر اجرایی ۱۵۳ تا ۴۶۲ هزار دلار
مدیر ارشد مالی ۱۴۳ تا ۴۳۱ هزار دلار
متخصص اوتودنسی ۱۳۸ تا ۴۱۶ هزار دلار
استاد دانشگاه ۱۲۲ تا ۳۷۰ هزار دلار
خلبان ۱۰۲ تا ۳۰۸ هزار دلار
مدیر بازاریابی ۹۱۹۰۰ تا ۲۷۷ هزار دلار

همچنین، در جدول زیر هم می‌توانید برخی از پردرآمدترین مشاغل کانادا به تفکیک صنایع و حوزه‌های مختلف را مشاهده کنید:

عنوان شغل میانگین درآمد سالیانه (به دلار کانادا)
حوزه حسابداری و امور مالی
مدیر ارشد مالی ۲۷۸ هزار دلار
مدیر مالی ۲۶۴ هزار دلار
مشاور سرمایه گذاری ۲۵۲ هزار دلار
مدیر مدیریت ریسک ۲۲۶ هزار دلار
اقتصاددان ۲۲۰ هزار دلار
حوزه مدیریت کسب و کار
مدیر اجرایی ۳۰۰ هزار دلار
رئیس هیئت مدیره ۲۹۲ هزار دلار
مدیر ارشد مالی ۲۷۶ هزار دلار
مدیر منطقه‌ای ۲۶۷ هزار دلار
مدیر اجرایی ۲۴۳ هزار دلار
حوزه حمل و نقل
مدیر منطقه‌ای ۲۶۰ هزار دلار
مدیر کل ۲۵۰ هزار دلار
مدیر نمایشگاه ۲۱۰ هزار دلار
مدیر خرید خودرو ۱۹۶ هزار دلار
مدیر پروژه خرید ۱۸۶ هزار دلار
حوزه هواپیمایی
مدیر هواپیمایی ۲۸۰ هزار دلار
مدیر خدمات فرودگاهی ۲۷۶ هزار دلار
مدیر فروش خطوط هوایی ۲۷۰ هزار دلار
مدیر ایمنی هوانوردی ۲۶۰ هزار دلار
خلبان ارشد ۲۴۰ هزار دلار
حوزه بانکداری
مدیر بانکداری بین المللی ۳۰۰ هزار دلار
مدیر شعبه ۲۹۶ هزار دلار
مدیر منطقه‌ای بانک ۲۹۲ هزار دلار
رئیس عملیات بانکی ۲۸۶ هزار دلار
مدیر ریسک سرمایه ۲۷۶ هزار دلار
حوزه ساخت و ساز
مدیر ساخت و ساز ۲۳۰ هزار دلار
مدیر پروژه ساختمانی ۲۲۰ هزار دلار
مدیر عملیات ساختمانی ۲۱۰ هزار دلار
مدیر قراردادهای ساختمان ۱۹۰ هزار دلار
مدیر فروش ساختمان ۱۷۸ هزار دلار
حوزه مشاوره
روانشناس ۲۲۰ هزار دلار
مدیر خدمات توانبخشی ۲۱۰ هزار دلار
مدیر توسعه جوانان ۲۰۰ هزار دلار
مدیر ارشاد ۱۹۶ هزار دلار
مدیر خدمات فرزندخواندگی ۱۸۸ هزار دلار
حوزه خدمات مشتری
مدیر خدمات مشتری ۱۸۰ هزار دلار
مدیر تحویل خدمات ۱۷۶ هزار دلار
مدیر حساب منطقه‌ای ۱۷۰ هزار دلار
مدیر موفقیت مشتری ۱۶۴ هزار دلار
مدیر مرکز تماس ۱۶۰ هزار دلار
حوزه مهندسی
مدیر مهندسی ۲۴۰ هزار دلار
مدیر تولید مهندسی ۲۱۰ هزار دلار
مدیر مهندسی حوزه ۲۰۰ هزار دلار
مدیر مهندسی برق ۱۸۰ هزار دلار
مدیر پروژه مهندسی ۱۶۶ هزار دلار

مصاحبه کاری در کانادا؛ سوالات کلیدی در مصاحبه کاری در کانادا

فرصت‌های مهاجرت کاری به مونترال

روش‌های مختلفی برای مهاجرت کاری به مونترال وجود دارد. یکی از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین روش‌های مهاجرت کاری به شهرها و استان‌های دیگر کانادا، اکسپرس انتری کانادا است؛ اما استان کبک و همچنین مونترال، از سیستم مهاجرت فدرال پیروی نمی‌کنند و برنامه‌ها و روش‌های مهاجرتی خاص خودشان را دارند. بنابراین، امکان اقدام از طریق سیستم اکسپرس انتری فدرال برای مهاجرت کاری به مونترال وجود ندارد.

اما این به معنای عدم امکان مهاجرت کاری به استان کبک و مونترال نیست. متقاضیان می‌توانند به جای سیستم اکسپرس انتری، از روش‌های مختلف دیگری نظیر برنامه نیروی کار ماهر کبک (Quebec Skilled Worker Program) اقدام کنند که سازوکار آن شباهت زیادی به سیستم اکسپرس انتری فدرال دارد. بدین معنی که ابتدا متقاضیان یک فرم اظهار علاقه (Expression of Interest) به صورت آنلاین به اداره مهاجرت کبک (MIDI) ارسال می‌کنند.

سپس پروفایل متقاضیان بر اساس یکسری از معیارهای مشخص نظیر سن، مدرک تحصیلی، سطح زبان فرانسوی و… بررسی و به آن‌ها امتیاز داده می‌شود. متقاضیان بر اساس امتیاز خود رتبه بندی می‌شوند و افرادی که بیشترین امتیازها را کسب کرده باشند، گواهی انتخاب کبک (Quebec Selection Certificate) را دریافت می‌کنند که مهم‌ترین مدرک مورد نیاز برای مهاجرت کاری به مونترال است. افرادی که موفق به دریافت گواهی QSC شوند، می‌توانند اقامت دائم کانادا را دریافت کنند.

مهاجرت کاری به کانادا؛ بررسی روش های مسیر مهاجرت کاری به کانادا

شرایط مورد نیاز برای مهاجرت کاری به مونترال

برای اینکه واجد شرایط مهاجرت کاری به مونترال از طریق برنامه نیروی کار ماهر کبک (Quebec Skilled Worker Program) شوید، باید حداقل ۵۰ امتیاز در سیستم امتیازدهی این برنامه به دست بیاورید. در صورتی هم که متاهل هستید و همراه با همسر خود اقدام می‌کنید، باید حداقل ۵۹ امتیاز کسب کنید.

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد سیستم امتیازدهی برنامه نیروی کار ماهر کبک، معیارهای امتیازدهی و امتیاز هر یک از معیارهای در نظر گرفته شده در این برنامه مهاجرتی به این لینک مراجعه کنید.

کار جنرال در کانادا؛ چطور می‌توان کار جنرال در کانادا پیدا کرد؟

نحوه پیدا کردن کار در مونترال

اگر قصد دارید برای کار کردن در مونترال به این شهر مهاجرت کنید، باید در نظر داشته باشید که قبل از انجام هر کاری، بدانید آیا این استان به شغل شما و مهارت‌هایی که دارید نیاز دارد یا خیر.

برای اینکه نسبت به این موضوع آگاهی پیدا کنید، باید اطلاعات خود را درمورد بازار کار مونترال تا جای ممکن زیاد کنید. همچنین شما می‌توانید از طریق تماس با مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی مهاجرتی کاناداپاس هم می‌توانید اطلاعات جامع و دقیقی در این رابطه به دست بیاورید.

مشاوران و متخصصان کاناداپاس شناخت بسیار خوبی نسبت به بازار کار مونترال دارند و می‌توانند مشاوره دقیق و واقع‌بینانه‌ای درمورد بازار کار مونترال در اختیار شما قرار دهند. همچنین، این فرصت خوبی برای شماست تا با بازار کار مونترال بیشتر آشنا شوید.

در ادامه، مهم‌ترین نکاتی که برای پیدا کردن کار در مونترال باید آن‌ها را مد نظر داشته باشید، ذکر شده است:

 • به سایت‌های کاریابی در کانادا نظیر Canada Job Bank، Workopolis و Indeed مراجعه کنید، یک پروفایل برای خود راه‌اندازی کنید و ببینید آگهی‌های شغلی که در مونترال منتشر می‌شوند، مربوط به چه مشاغلی هستند.
 • به وب سایت‌های نهادهای نظارتی که مسئول صدور مجوز برای حرفه شغلی یا تجارت شما هستند مراجعه کنید تا قبل از شروع کار خود در مونترال، بدانید به چه مجوزها یا گواهینامه‌هایی نیاز دارید تا در صورت امکان، هر چه زودتر برای دریافت آن‌ها اقدام کنید.
 • روش‌های تهیه یک رزومه حرفه‌ای و قوی را یاد بگیرید، تکنیک‌هایی که در پیدا کردن کار به شما کمک می‌کنند را پیاده سازی کنید و بررسی کنید که چطور می‌توانید در حرفه شغلی خود به مهارت و موفقیت‌های بیشتر دست پیدا کنید.
 • در صورتی که موفق به دریافت جاب افر کانادا از یک کافرمای کانادایی ساکن مونترال شدید، تا جایی که می‌توانید درمورد کارفرما یا شرکتی که قرار است در آن کار کنید تحقیق کنید تا با همه جوانب آن آشنا شوید.
 • تا جایی که می‌توانید مهارت‌های خود را در زبان انگلیسی یا فرانسوی تقویت کنید.
اهمیت همراهی وکیل مهاجرت در پروسه دریافت ویزای کانادا

مجموعه حقوقی مهاجرتی کاناداپاس و شرکت شتاب دهنده بیزینس و استارت آپ i3 capital با مدیریت مهیار حلاج‌ پور٬ عضو سازمان (NACO (National Angel Capital Organization ٬ مشاور رسمی (RCIC) یا اصطلاحا وکیل مهاجرت به کانادا با سال ها تجربه در هدایت و حمایت صد ها تجارت نوپا٬ استارت آپ و همکاری با شرکت های معظم بین المللی از ابتدا تا انتهای مسیر موفقیت شما در کانادا در کنار شماست.

شما هم می توانید با اقدام از طریق کاناداپاس و i3 capital موفقیت مهاجرت خود را به حداکثر برسانید. برای دریافت مشاوره با وکیل مهاجرت به کانادا، فرم ارزیابی رایگان زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا

بزرگ‌ترین شرکت‌ها در مونترال

در این بخش می‌توانید نام بزرگ‌ترین شرکت‌های مونترال که در حال فعالیت در این شهر هستند را مشاهده کنید:

 • ABB Canada
 • Abbott Canada
 • Air Canada
 • Alcoa Canada
 • Alimentation Couche-Tard
 • Beaconsfield, City of
 • Bell Canada
 • Bell Textron Canada Ltd.
 • Blue Cross Canassurance Group
 • BNP Paribas
 • Broadsign Canada Company
 • Business Development Bank of Canada
 • C3 Solutions Inc.
 • CAE Inc.
 • Canadian National Railway Company

مجوز LMIA یا ارزیابی تاثیر بازار کار کانادا، مدرکی است که کارفرمایان کانادایی در اکثر اوقات باید برای استخدام یک نیروی کار خارجی آن را دریافت کنند.

مزایا و معایب کار در مونترال

مونترال به عنوان بزرگ‌ترین شهر استان کبک و دومین شهر پرجمعیت کانادا، یک شهر پرجنب و جوش و فعال با هزینه‌های پایین است که فرهنگ اروپایی و کانادایی را به بهترین شکل ممکن با هم ترکیب کرده است. با این حال، زندگی و کار در مونترال مانند هر جای دیگری یکسری مزایا و معایب دارد.

در این بخش، بیشتر با مزایا و معایب کار در مونترال آشنا خواهیم شد:

مزایای کار در مونترال

 • مونترال دارای یک اقتصاد قدرتمند به عنوان مرکز دانش و فناوری‌های پیشرفته کانادا است.
 • فضای چند فرهنگی که ترکیب بی‌نظیری از فرهنگ کانادایی و اروپایی است، در این شهر وجود دارد.
 • اتمسفر هنری مثال زدنی که در هیچ شهر دیگری در کانادا به این شکل پیدا نمی‌شود.
 • وجود مدارس، کالج‌ها، دانشگاه‌ها و مراکز علمی معتبر که باعث شده‌اند مونترال مقصد مورد علاقه بسیاری از دانشجویان و دانش آموزان خارجی باشد که قصد دارند مهاجرت تحصیلی به کانادا انجام دهند.
 • زندگی شبانه بسیار سرگرم کننده و پرجنب و جوشی در مونترال وجود دارد و شما می‌توانید طیف وسیعی از فعالیت‌های مختلف از رستوران گردی تا کلوپ‌های شبانه انجام دهید.
 • هزینه‌های زندگی در مونترال نسبت به سایر کلان شهرهای کانادا بسیار مقرون به صرفه است.
 • سیستم حمل و نقل منظم و دقیقی در مونترال وجود دارد.
 • سطح خدمات بهداشتی و درمانی در مونترال بسیار بالا است.

 

معایب کار در مونترال

 • با توجه به اینکه اکثر ساکنین مونترال فرانسوی زبان هستند، باید حداقل در سطح ابتدایی هم که شده، یک آشنایی کلی با زبان فرانسوی داشته باشید.
 • اگر به سرما حساسیت دارید و تحمل زمستان‌های سخت را ندارید، مونترال با زمستان‌های بسیار سرد و برفی خود جای مناسبی برای شما نخواهد بود.
 • اگر فرزند دارید و قصد دارید همزمان با کار خود در مونترال او را به مدرسه بفرستید، باید در نظر داشته باشید که شهریه مدارس انگلیسی زبان برای افراد خارجی در مونترال بیشتر از مدارس فرانسوی زبان است.
 • با وجود اینکه هزینه‌های زندگی در مونترال کم‌تر از کلان شهرهای دیگر کانادا است و این جزو مزایای زندگی و کار در مونترال محسوب می‌شود، اما میانگین حقوق و دستمزد در مونترال هم به همین نسبت پایین‌تر از شهرهای بزرگی نظیر ونکوور و تورنتو است.

کلام آخر

مونترال دومین شهر پرجمعیت کانادا است که بیش از ۴ میلیون نفر جمعیت دارد. با توجه به اینکه جمعیت زیادی در این شهر ساکن هستند، بدیهی است که بازار کار بسیار پررونق و قدرتمندی داشته باشد. مونترال مرکز دانش و فناوری‌های پیشرفته کانادا به شمار می‌رود که صنایع پیشرفته‌ای نظیر هوافضا، هوش مصنوعی و جلوه‌های بصری در آن بسیار قوی هستند.

اگر شما هم علاقه دارید در بازار کار مونترال مشغول شوید و به این شهر مهاجرت کنید، می‌توانید با کارشناسان موسسه حقوقی مهاجرتی کاناداپاس در تماس باشید تا شما را با روش‌های مهاجرت به مونترال آشنا کنند.

سوالات متداولدرباره بازار کار مونترال

روش‌های مختلفی برای مهاجرت کاری به مونترال وجود دارد. اما یکی از محبوب‌ترین و پرتقاضاترین روش‌ها برای انجام این کار اقدام از طریق برنامه مهاجرتی نیروی کار ماهر کبک است. در این برنامه مهاجرتی به یکسری از معیارهای متقاضیان که شامل موارد مختلفی نظیر سن، مدرک تحصیلی، سطح زبان فرانسوی و… می‌شوند، امتیاز داده می‌شود. افرادی که بیشترین امتیازها را کسب کنند، گواهی انتخاب کبک (QSC) دریافت می‌کنند و پس از آن نیز می‌توانند اقامت دائم کانادا را به دست بیاورند.

مهم‌ترین چیزی که برای مهاجرت کاری به مونترال نیاز دارید، گواهی انتخاب کبک (QSC) است. این گواهی به افرادی که بالاترین امتیازها را در برنامه مهاجرتی نیروی کار ماهر کبک به دست بیاورند داده می‌شود. پس از دریافت این گواهی، متقاضیان می‌توانند اقامت دائم کانادا را به دست بیاورند.

برای مهاجرت کاری به مونترال، داشتن مدرک زبان انگلیسی یا فرانسوی اجباری نیست. در واقع، افرادی که هیچ مدرکی در این دو زبان نداشته باشند، امتیازهایی که در برنامه مهاجرتی نیروی کار ماهر کبک، به مدرک زبان اختصاص داده شده است را از دست خواهند داد، و این به معنی کم‌تر شدن شانس آن‌ها برای مهاجرت کاری به مونترال است.

گذشته از این، متقاضیان مهاجرت کاری به مونترال، قصد دارند در یک کشور خارجی زندگی کنند که شاید تا به حال تجربه حضور در آن را نداشته باشند و با حال و هوا و فضای آن آشنا نباشند. در چنین شرایطی که مدرک زبان ندارند، به سختی می‌توانند ارتباط برقرار کنند و در کار و زندگی خود نیز دچار مشکل خواهند شد. بنابراین، اگر زبان فرانسوی برایتان دشوار است، حداقل مدرک زبان انگلیسی داشته باشید.

مهندسی، بازی‌های رایانه‌ای، هوافضا، بهداشت و درمان، هوش مصنوعی، فناوری اطلاعات، جلوه‌های بصری و تولید مهم‌ترین صنایع مونترال به شمار می‌روند. بنابراین، با کسب تخصص و فعالیت در این زمینه‌ها می‌توانید به موفقیت‌های قابل توجهی در حرفه شغلی خود در مونترال برسید.

حداقل نرخ حقوق و دستمزد در مونترال، برابر با حداقل نرخ تعیین شده برای استان کبک است که ۱۵.۲۵ دلار تعیین شده.

برخی از مشاغل پردرآمد در بازار کار مونترال عبارت هستند از جراح، پزشک، قاضی، وکیل، مدیر بانک و استاد دانشگاه.

مونترال به مشاغل زیادی نیاز دارد که برخی از آن‌ها عبارت هستند از تکنسین شبکه‌های کامپیوتر، برنامه نویس کامپیوتر و توسعه دهنده رسانه‌های تعاملی، مهندس و طراح نرم افزار، مهندس عمران، پرستار، معلم و کارگر ساختمانی.

مونترال به عنوان مرکز دانش و فناوری‌های پیشرفته کانادا شناخته می‌شود که هر ساله مقصد حدود ۴۵۰ هزار نفر از افرادی است که به کانادا مهاجرت می‌کنند. این شهر دارای یک بازار کار بسیار پررونق و فعال است که فرصت‌های شغلی بسیار زیادی در آن وجود دارد که برخی از پرتقاضاترین‌هایشان را بررسی کردیم. همچنین، پایین‌تر بودن هزینه‌های زندگی در این شهر نسبت به سایر شهرهای بزرگ و مهم کانادا، یکی دیگر از دلایل اصلی و مهمی است که باعث جلب توجه سرمایه گذاران، کارفرمایان و نیروهای کار به این شهر شده است.

بزرگ‌ترین معایب کار در مونترال، فرانسوی زبان بودن اکثر ساکنین این شهر و عدم تسلط کافی و خوب آن‌ها به زبان انگلیسی، زمستان‌های بسیار سرد و برفی، بالا بودن شهریه مدارس انگلیسی زبان نسبت به مدارس فرانسوی زبان و در آخر، پایین‌تر بودن نرخ حقوق و دستمزد در این شهر نسبت به سایر کلان شهرهای کانادا هستند.