چگونه می توان به عنوان آرایشگر و الکترولوژیست زیبایی و تتو کار به کانادا مهاجرت کرد؟

اگر به دنبال مهاجرت به کانادا به عنوان آرایشگر یا مشاغل مربوط در این زمینه هستید، باید بگوییم که خوش شانس هستید! آرایشگرها در سراسر کانادا پر متقاضی هستند و ممکن است بتوانید اقامت دائم کانادا را با یا بدون پیشنهاد کاری دریافت کنید.

بدون شک شما می دانید که داشتن پیشنهاد کاری برای مهاجرت به کانادا شرط لازم برای دسترسی به فرایند اکسپرس انتری (Express Entry) کانادا است اما به عنوان یک آرایشگر، شما از همان ابتدا گزینه های دیگری برای بدست آوردن ویزای کانادا را دارید.

در این نوشتار نگاهی جامع بر چگونگی و روش های ورود آرایشگران، تتو آرتیست ها و متخصصین زیبایی به کانادا خواهیم داشت.

معرفی NOC شغلی آرایشگر و لیست مشاغل مربوطه

تقاضا برای آرایشگران در کانادا بسیار زیاد است و این شغل را در لیست مشاغل مورد نظر، که به نام 6341 NOC (فهرست کد ملی مشاغل) معروف است ، قرار داده اند.

به عنوان یک آرایشگر که قصد مهاجرت به کانادا را دارد، علاوه بر سیستم اکسپرس انتری، به بررسی ویزای Federal Skilled Trades و برنامه نامزد استانی خواهیم پرداخت.

خوشبختانه آرایشگران از سراسر جهان با داشتن مهارت، تجربه و صلاحیت مناسب در کشور خود، واجد شرایط سیستم اکسپرس انتری برای اقامت کانادا هستند.

افرادی که در عناوین شغلی زیر مهارت داشته باشند، تحت NOC 6341 قرار خواهند گرفت:

 • آرایشگر
 • شاگرد آرایشگر
 • اپراتور سالن زیبایی
 • تکنسین رنگ مو
 • رنگ کار مو
 • متخصص مراقبت از مو
 • متخصص آرایش مو
 • آرایشگر مردانه
 • متخصص اکستنشن مو

اولین مرحله در فرایند مهاجرت به کانادا محاسبه امتیاز خود برای سیستم اکسپرس انتری با استفاده از سیستم رتبه بندی جامع کانادا CRS است.

موارد زیر، تاثیر بسزای در مجموع نمرات و امتیازات شما خواهند داشت:

 1. سن
 2. توانایی ها و صلاحیت های شما
 3. مهارت زبان انگلیسی
 4. مهارت زبان فرانسوی
 5. توانایی ها، صلاحیت ها و مهارت های شریک زندگی شما
 6. تجربه کاری

توجه داشته باشید که نمره کلی و امتیازات شما بر اساس موارد مذکور محاسبه می شود و باید برابر یا بیشتر از 67 باشد تا بتوانید واجد شرایط شوید.

معرفی NOC شغلی الکترولوژیست زیبایی، تتوکاران و مشاغل مربوطه

متخصصان الکترولوژیست و تتو کاران با این عنوان شغلی در لیست NOC با کد 6562 قرار دارند و ممکن است با در نظر گرفتن فاکتور های مهم دیگر، واجد شرایط مهاجرت به کانادا باشند.

با وجود مهاجرت بسیاری از متخصصان الکترولوژیست زیبایی و مشاغل مرتبط به کانادا در چند سال گذشته، برای این متخصصین، تتو کاران و مشاغل مرتبط هنوز هم در کانادا تقاضای زیادی وجود دارد.

طبق طبقه بندی NOC، الکترولوژیست ها، متخصصین زیبایی و مشاغل مرتبط، درمان های صورت و بدن را طراحی می کنند و برای تقویت زیبایی ظاهری و بدنی افراد برنامه ریزی و اقدام می کنند.

متخصصان الکترولوژیست و تتو کاران تحت عناوین شغلی و موقعیت های زیادی استخدام می شوند. بنابراین، برای واجد شرایط بودن در دسته کد الکترولوژیست زیبایی و مشاغل مربوطه، می توانید تحت عنوان یکی از مشاغل زیر استخدام شوید و مشغول به کار شوید:

 • متخصص، تکنسین و مشاور مراقبت از پوست و زیبایی
 • اپراتور انواع دستگاه های زیبایی
 • متخصص سوراخ کردن بدن (Piercing)
 • درمانگر پوست
 • الکترولوژیست
 • اپراتور و تکنسین الکترولیز
 • متخصص زیبایی
 • اپراتور درمان صورت
 • متخصص رفع موهای زائد
 • مشاور و تکنسین تعویض، کاشت و بافت و اکستنشن مو
 • هنرمند خالکوبی با حنا
 • تکنسین مراقبت های ناخن و مانیکور و پدیکور
 • تکنسین مراقبت های مژه
 • متخصص درمان پوست سر
 • تتو آرتیست و متخصص خالکوبی
 • تکنسین دما و الکترولیز
 • تریکولوژیست
مدارک آرایشگران برای مهاجرت به کانادا

ارزیابی مهارت های مهاجرت به کانادا به عنوان آرایشگر

فرآیند تأیید مهارت ها، تجربیات و صلاحیت های آرایشگری شما Skills Assessment نامیده می شود و به دو منظور انجام می شود.

 • هدف اول: با ارزیابی مهارت های خود می توانید امتیازات لازم را هم در سیستم اکسپرس انتری و هم برنامه Federal Skilled Trades دریافت کنید.
 • هدف دوم: ارزیابی مهارتهای شما همچنین اعتبار صلاحیت ها و توانایی های شما را دوبرابر می کند، بنابراین ارزیابی مهارتهای آرایشگری شما به این معنی است که از روز اول واجد شرایط کار آرایشگری در کانادا خواهید بود.

آشنایی با مشاغل مورد نیاز کانادا + درآمد ماهیانه

مهاجرت به کانادا به عنوان آرایشگر بدون داشتن پیشنهاد کاری (جاب آفر)

آیا می توانم بدون داشتن جاب آفر به عنوان آرایشگر به کانادا مهاجرت کنم؟

پاسخ مثبت است ، به شرط داشتن نمره کل CRS مناسب در برنامه اکسپرس انتری می توانید به کانادا مهاجرت کنید. البته که یک پیشنهاد شغلی به شما 600 امتیاز فوری می دهد ، بنابراین منطقی است که این روند را به محض عملی شدن شروع کنید.

مشاغل آرایشگری در کانادا

مشاغل موجود در لیست NOC کانادا را می توان به عنوان مشاغل “مورد تقاضا” طبقه بندی کرد و کد 6341 (آرایشگری) به طور منظم برای سالیان زیادی بطور ثابت در این لیست وجود داشته است.

به عنوان یک مقیم دائمی جدید و دارای مهارت بالا در کانادا، می توانید از روز اول به صورت تمام وقت، یا به عنوان کارمند، پیمانکار یا به عنوان شغل آزاد فعالیت داشته باشید.

مشاغل آرایشگری در کانادا اغلب بهتر از انگلستان، اروپا و آسیا حقوق می گیرند و قانون کار کانادا به تعادل بین کار و زندگی احترام می گذارد. همچنین آرایشگران می توانند به انجمن زیبایی کانادا بپیوندند.

حداقل مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به کانادا به عنوان الکترولوژیست زیبایی

برای مهاجرت به کانادا به عنوان الکترولوژیست، متخصص واجد شرایط تحت کد NOC 6562 ، باید مدارک خود را توسط کانادا تأیید کند.

مدارک و الزامات دقیق مورد نیاز برای این فرایند مرتباً تغییر می کند ، اما این مدارک با الزامات آموزشی در نظر گرفته شده در لیست NOC دولت کانادا مرتبط خواهند بود. به طور کلی مدارک زیر لازم خواهد بود:

تکمیل دوره دبیرستان یا مدرسه زیبایی برای متخصصین زیبایی، متخصصان مانیکور و پدیکوریست الزامی است در غیر اینصورت، آموزش های حین کار ارائه می شود.

 • الکترولوژیست ها معمولاً نیاز به گواهینامه از موسسه یا آموزشگاه در همین حوزه الکترولوژیست دارند.
 • عضویت در انجمن الکترولیز استان یا کشور ممکن است مورد نیاز باشد.
 • تکمیل یک دوره درمانی معتبر برای دریافت مدرک لیزرالکترولوژی و درمان عروقی ممکن است مورد نیاز باشد.
 • متخصصان زیبایی معمولاً به تأییدیه از موسسه آموزشی یا آموزشگاه متخصصین زیبایی احتیاج دارند.
 • برای فعالان این حوزه که صاحب/مجری مشاغل ارائه دهنده این خدمات هستند، مجوز کسب و کار لازم است.

هنگامی که شرایط شغلی و آموزشی را برای مهاجرت به کانادا به عنوان الکترولوژیست متخصص و شغل مربوطه برآورده کردید، وقت آن است که مراحل پروژه مهاجرت به کانادا را بررسی کنید.

مرحله 1 – اکسپرس انتری

به منظور مهاجرت موفقیت آمیز به کانادا به عنوان الکترولوژیست زیبایی، تتوکار و مشاغل مرتبط، ابتدا باید پروفایل اکسپرس انتری را ایجاد کنید.

با این حال ، ایجاد تنها یک پروفایل به تنهایی فایده ای ندارد. اکسپرس انتری جایی است که کار واقعاً به طور جدی آغاز می شود، این شروع سفر مهاجرت شماست و نه پایان. مدارک تحصیلی، زبان، سرتیفیکیت ها و … خود را آماده کرده و ثبت نمایید.

مرحله 2 – دریافت دعوتنامه

هنگامی که یک فرد دارای دعوتنامه ITA)) است می تواند برای اقامت دائم (PR) درخواست دهد. بدین صورت که CIC نامزدهای برتر را از مجموعه اکسپرس انتری بیرون می کشد و بر اساس تعداد امتیازات سیستم جامع رتبه بندی (CRS) که به دست آورده اند، دعوتنامه درخواست می دهد.

نمره کامل رتبه بندی جامع 1200 است. یک پیشنهاد اشتغال در کانادا یا گواهی نامزدی استانی 600 امتیاز شگفت انگیز دارد. تا به امروز همه راههای مهاجرت به عنوان متخصص الکترولوژیست زیبایی به کانادا و شغل مربوط به آن بالغ بر 449 امتیاز CRS بوده است.

این بدان معناست که در صورت کسب امتیاز 449 یا بیشتر در سیستم اکسپرس انتری، شانس بسیار خوبی وجود دارد که بتوانید بدون پیشنهاد کار یا نامزدی استانی به عنوان متخصص درحرفه مرتبط به کانادا مهاجرت کنید.

مهاجرت به کانادا به عنوان الکترولوژیست زیبایی بدون داشتن پیشنهاد کاری (جاب آفر)

آیا برای مهاجرت به کانادا به عنوان الکترولوژیست متخصص و مشاغل مرتبط به پیشنهاد شغلی نیاز دارم؟

مهاجرت به کانادا به عنوان الکترولوژیست زیبایی شناس و مشاغل مربوطه به سه روش ممکن است.

 1. مستقیم از طریق اکسپرس انتری
 2. با پیشنهاد کار (جاب آقر)
 3. با نامزدی استانی

بازار کار در کانادا برای متخصصان الکترولوژیست، تتوکار و مشاغل مرتبط همچنان قوی است و انتظار می رود این کار تا پنج سال آینده ادامه یابد.

بیکاری برای متخصصان الکترولوژیست، متخصصان حرفه ای و مشاغل مرتبط در کانادا بسیار کمتر از حد متوسط ​​است. کانادا مهارت های شما را ارزشمند می داند!

تخصص آرایشگری در کانادا

درآمد الکترولوژیست زیبایی و آرایشگران در کانادا

یک الکترولوژیست متخصص سطح ابتدایی و مشاغل مرتبط با کمتر از 5 سال سابقه کار می تواند انتظار داشته باشد که به طور متوسط ​​حدود 69300 دلار در سال حقوق دریافت کند؛ در حالی که یک الکترولوژیست زیبایی با تجربه سطح متوسط ​​می تواند انتظار داشته باشد که به طور متوسط سالانه ​​98400 دلار درآمد داشته باشد.

یک الکترولوژیست متخصص مجرب با 10 تا 20 سال سابقه می تواند انتظار داشته باشد که به طور متوسط ​​مجموع 187887 دلار و یک الکترولوژیست زیبایی با سابقه کار بالاتر، می تواند به طور متوسط ​​236755 دلار در سال درآمد داشته باشد.

بدیهی است که این میانگین ها در بخش های مختلف متفاوت است بنابراین باید صرفاً به عنوان راهنمای شاخص استفاده شود. و اما نگاهی به درآمد آرایشگران در کانادا داشته باشیم:

متوسط ​​حقوق یک آرایشگر بطور متوسط در حدود 32175 دلار در سال یا 16.50 دلار در ساعت است. درآمد تازه کاران از 28،275 دلار در سال شروع می شود در حالی که اکثر آرایشگران با تجربه بطور متوسط در حدود 44،850 دلار در سال درآمد دارند. بدیهی است در صورت حرفه ای بودن، فرد درآمد قابل توجهی بدست خواهد آورد.

دقت داشته باشید که اعداد مذکور از استان به استان متغییر بوده و در سال های مختلف متفاوت خواهد بود.

کلام نهایی

تقاضا برای شغل آرایشگری در کانادا باعث شده است که خارجی ها نیز به کانادا مهاجرت کنند. درواقع، مهاجرت به کانادا به عنوان یک آرایشگر به پر کردن نیازهای شغلی کانادا کمک می کند. همچنین مهاجرت آرایشگران به کانادا به مزایای زیادی برای آن ها به همراه دارد؛ مخصوصا که آرایشگاه ها در سراسر کانادا تقاضای زیادی دارند و شما می توانید ویزای اقامت دائم کانادا را بدون یا با یک شغل یا پیشنهاد شغلی دریافت کنید.

در صورتی که به دنبال بهترین مسیرهای مهاجرت به کانادا هستید و قصد دارید آشنایی بیشتری با روش های بروز شده مهاجرت به کانادا از جمله اخذ ویزای توریستی کانادا، برنامه استارتاپ ویزا کانادا، اخذ ویزا تحصیلی کانادا آشنا شوید، توصیه می کنیم تا با بهترین وکیل مهاجرت به کانادا و مشاور مورد تایید RCIC در ارتباط باشید تا بتوانید با بالاترین راندمان ممکن اطلاعات مورد نیاز خود در این رابطه را به دست آورید.

فرم ارزیابی رایگان ما را تکمیل کنید، ما شرایط شما را دقیق بررسی میکنیم و بهترین گزینه را به شما پیشنهاد می دهیم.

پرسش های رایج درباره مهاجرت آرایشگر به کانادا

حقوق سالانه یک آرایشگر در کانادا 48387 دلار است

به سه روش ممکن است:

 1. مستقیم از طریق اکسپرس انتری
 2. با پیشنهاد کار (جاب آقر)
 3. با نامزدی استانی

بله به شرط داشتن نمره کل CRS مناسب در برنامه اکسپرس انتری می توانید به کانادا مهاجرت کنید.