کانادا یکی از توسعه‌یافته‌ترین کشورهای دنیا محسوب می‌شود که بسیاری از شهروندان سراسر دنیا به دنبال گرفتن ویزای آن هستند تا بتوانند در این کشور زیبا و پیشرفته زندگی کنند. تقاضا برای زندگی کردن و حتی سفر به کانادا در طی سال‌های اخیر بسیار بیشتر شده و اکثر مردم به دنبال راه‌های اخذ ویزای کانادا هستند.

ویزای کانادا، مهری روی پاسپورت شما است که به شما اجازه ورود به کشور کانادا را می‌دهد. در واقع، یک مجوز برای سفر به کانادا است که از نظر قانونی به شما اجازه می‌دهد به صورت موقت یا دائمی در این کشور زندگی کنید.

برای آشنایی با انواع ویزای کانادا و شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ آن، تا انتها این مطلب را دنبال کنید.

چه کسانی به ویزای کانادا نیاز دارند؟

دریافت ویزای کانادا به این معنی است که کنسولگری یا سفارت کانادا در کشور شما، تشخیص داده است که واجد شرایط ورود به کانادا هستید و شرایط لازم برای اقامت موقت کانادا یا دائم در این کشور را دارید. با این حال، زمانی که به مرز کانادا رسیدید، ورود شما باز هم تا اندازه‌ای به نظر افسران مرزی بستگی دارد که ارزیابی کنند آیا شما برای ورود به این کشور واجد شرایط هستید یا خیر.

اگر به سوالات افسر خدمات مرزی کانادا (BSO) صادقانه و درست پاسخ دهید، آن‌ها به شما اجازه ورود خواهند داد. در غیر این صورت، اگر مشکوک باشند که شما واجد شرایط ورود نیستید، می‌توانند شما را رد کنند و از شما بخواهند که حتی اگر ویزای کانادا دارید به کشور خود بازگردید.

 • به طور کلی، افرادی که معافیت ویزا یا موافقت نامه مجوز سفر الکترونیکی (eTA) کانادا ندارند، برای ورود به این کشور نیاز به ویزا دارند.
 • به طور خاص، افراد با تابعیت 148 کشور دنیا از جمله ایران برای بازدید، کار یا مهاجرت به کانادا نیاز به ویزا دارند. برای مشاهده لیست کامل این کشورها می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.
ویزای کانادا چیست

انواع ویزای کانادا

انواع مختلفی از ویزای کانادا وجود دارد که برای افراد با شرایط متفاوت در نظر گرفته شده‌اند. این ویزاها به سه دسته کلی تقسیم می‌شوند که در هر یک از این سه دسته، چندین نوع ویزای مختلف وجود دارد. این دسته‌بندی‌ها عبارت هستند از:

 1. ویزاهای اقامت موقت کانادا
 2. ویزاهای اقامت دائم کانادا
 3. ویزاهای اکسپرس انتری (Express Entry)

در ادامه، هر یک از این دسته‌ها و انواع ویزاهایی که در این دسته‌ها قرار می‌گیرند را معرفی خواهیم کرد.

انواع ویزای کانادا

1-ویزاهای اقامت موقت کانادا

ویزاهای اقامت موقت کانادا، به فرد این امکان را می‌دهند که برای مدت زمان خاصی که توسط کنسولگری کانادا یا افسران خدمات مرزی (BSO) تعیین می‌شود، در این کشور بماند. مدت زمان اعتبار ویزاهای اقامت موقت، بستگی به نوع آن دارد.

انواع ویزاهای اقامت موقت کانادا شامل موارد زیر می‌شوند:

نوع ویزا توضیحات
ویزای توریستی ویزای توریستی که به آن ویزای بازدیدکننده نیز گفته می‌شود، عمدتا برای اهداف گردشگری صادر می‌شود. مدت زمان اعتبار ویزای توریستی حداکثر ۶ ماه است. خود این ویزا، به دو دسته تقسیم می‌شود که عبارت هستند از ویزای توریستی یک بار ورود و چند بار ورود. همانطور که از اسم آن‌ها هم می‌توان حدس زد، با ویزای توریستی یک بار ورود، فقط یک بار می‌توانید وارد کانادا شوید، ۶ ماه در این کشور بمانید و سپس کانادا را ترک کنید. اما ویزای توریستی چند بار ورود، به شما اجازه می‌دهد تا زمان تاریخ انقضای ویزای خود (تا سقف ۱۰ سال) هر چند بار که خواستید وارد کانادا شوید و در بازه‌های زمانی حداکثر ۶ ماهه در این کشور بمانید. یعنی در ویزای چند بار ورود، هر ۶ ماه یک بار باید کانادا را ترک کرده و مجددا وارد آن شوید.
سوپر ویزا سوپر ویزای کانادا به والدین یا پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های شهروندان کانادایی یا مقیم دائم کانادا اجازه می‌دهد تا فرزندان یا نوه‌های خود را برای اقامت طولانی مدت ملاقات کنند. سوپر ویزا، در واقع یک ویزای موقت چند بار ورود به شمار می‌رود که معمولا تا سقف ۱۰ سال اعتبار دارد و به والدین و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌های دارندگان اقامت دائم کانادا اجازه می‌دهد در هر بار ورود به کانادا، تا سقف ۵ سال در این کشور بمانند.
ویزای دیپلماتیک و رسمی همانطور که از نام آن هم می‌توان حدس زد، ویزای دیپلماتیک و رسمی به مقامات و دیپلمات‌های کشورهای خارجی اجازه ورود به کانادا را برای انجام وظایف و اهداف رسمی می‌دهد.
ویزای حسن نیت ویزای حسن نیت (Courtesy) به تمام افرادی داده می‌شود که واجد شرایط دریافت ویزای دیپلماتیک و رسمی نیستند، اما به دلیل رتبه و موقعیت‌هایشان، از اهمیت بالایی برخوردار هستند. به عنوان مثال، اعضای هیئت‌های تجاری یا دیپلمات‌هایی که قصد سفر توریستی به کانادا را دارند، شامل این دسته از افراد می‌شوند.
ویزای تجاری ویزای تجاری به افرادی داده می‌شود که با اهداف تجاری، به صورت فردی یا گروهی از افراد به کانادا سفر می‌کنند.
ویزای تولد این ویزا به فرزندان افرادی داده می‌شود که تمام شرایط اقامت موقت در کانادا را دارند و باردار هستند و می‌خواهند در این کشور زایمان کنند. زایمان در کانادا باعث می‌شود که نوزاد شهروند کانادا محسوب شود.
ویزای اهداء عضو این ویزا به شخصی داده می‌شود که با هدف اهدای عضو به یک شهروند یا مقیم کانادا، به این کشور سفر می‌کند.
ویزای تسهیل گری این نوع ویزا به شهروندان کانادایی با تابعیت دوگانه داده می‌شود که پاسپورت کانادایی ندارند، اما پاسپورت یک ملیت دیگر را در اختیار دارند. ویزای تسهیل گری، به دلیل سختی‌های شدید دریافت پاسپورت کانادایی، روی ویزای ملیت دیگر فرد زده می‌شود.
ویزای تحصیلی ویزای تحصیلی، عمدتا برای افرادی صادر می‌شود که پذیرش یکی از دانشگاه‌ها یا کالج‌های کانادایی را دریافت کرده‌اند و قصد دارند در کانادا تحصیل کنند. اما به غیر از مقاطع دانشگاهی، برای دانش‌آموزان نیز صادر می‌شود. در صورتی که دوره آموزشی یا تحصیلی شما در کانادا کم‌تر از ۶ ماه باشد، فقط باید ویزای TRV دریافت کنید که در ادامه آن را معرفی خواهیم کرد. اما در صورتی که برای مدت بیشتر از ۶ ماه قصد تحصیل در کانادا داشته باشید، باید ویزای تحصیلی داشته باشید.
ویزای کار موقت ویزای کار کانادا برای افرادی در نظر گرفته شده که قصد دارند با هدف درآمدزایی، در کانادا کار کنند. در اکثر مواقع، دریافت این ویزا منوط به داشتن پیشنهاد شغلی (Job Offer) است. اما برخی از روش‌ها نظیر برنامه‌های کارآفرینی (که سرمایه گذاری هم به آن‌ها گفته می‌شود) نیاز به پیشنهاد شغلی ندارند. این ویزا یکی از انواع ویزای اقامت موقت در کانادا محسوب می‌شود که معمولا ۶ ماه تا ۲ سال اعتبار دارد. اما موارد زیادی پیش آمده که کم‌تر یا بیشتر از این مدت نیز اعتبار داشته.
ویزای TRV یا ویزای اقامت موقت این ویزا، نوعی مجوز ورود به کانادا است که برای افرادی در نظر گرفته شده که ممکن است برای اهداف مختلفی نیاز به سفر به کانادا داشته باشند. مدت زمان اعتبار این مجوز فقط به اندازه مدت زمانی است که فرد نیاز دارد در کانادا باشد. به عنوان مثال 2 هفته برای شرکت در یک کارگاه آموزشی.
ویزای تعطیلات کاری ویزای تعطیلات کاری کانادا به جوانان 30 کشور داده می‌شود تا بتوانند ضمن سفر به کانادا، در این کشور کار کنند. این یک ویزای انتخاب تصادفی است. به این معنی که متقاضیان درخواست‌های خود را ارسال می کنند و منتظر می‌مانند تا برای درخواست مجوز کار به صورت تصادفی انتخاب شوند.
ویزای تلنت این نوع ویزا، یک ویزای اقامت موقت است که برای متقاضیان مسیر مهاجرتی استعداد جهانی (Global Talent Stream) صادر می‌شود. GTS یک مسیر مهاجرتی است که به افراد خبره و بااستعداد اجازه می‌دهد که به کانادا مهاجرت کرده و مشغول به کار شوند.

ویزای گلوبال تلنت کانادا به کارفرمایان کانادایی اجازه می‌دهد افراد ماهر و بااستعداد از سراسر دنیا را استخدام کنند تا مجوز کار کانادا (Work Permit) را به دست بیاورند.

ویزاهای اقامت موقت کانادا

2-ویزاهای اقامت دائم کانادا

ویزاهای دائمی کانادا، ویزاهایی هستند که به دارنده آن اجازه اقامت دائم در کانادا را می‌دهند. این ویزاها به عنوان ویزای مهاجرت نیز شناخته می‌شوند و می‌توانند انواع مختلفی داشته باشند، که در ادامه آن‌ها را معرفی شده است:

نوع ویزا توضیحات
ویزای استارت‌آپ این نوع ویزا، برای افرادی در نظر گرفته شده که یک ایده خلاقانه و منحصر به فرد برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار دارند. ایده این کسب‌وکار، باید به‌گونه‌ای باشد که بتواند نظر یکی از شرکت‌های سرمایه گذاری کانادایی را جلب کند. در صورت سرمایه‌گذاری شرکت‌های تعیین شده، مدرکی تحت عنوان نامه حمایت یا Letter of Support به متقاضی داده خواهد شد که مهم‌ترین نیازمندی برای اخذ ویزای استارتاپ کانادا است. داشتن مدرک زبان معادل با CLB 5 نیز یکی دیگر از الزامات مورد نیاز برای اخذ این ویزا است.
ویزای خوداشتغالی یکی دیگر از انواع ویزاهای کانادا که به طور مستقیم منجر به صدور اقامت دائم برای متقاضیان می‌شود، ویزای خوداشتغالی است. این نوع ویزا، برای هنرمندان و ورزشکارانی در نظر گرفته شده که دارای سوابق و افتخارات بزرگ در سطح ملی یا بین‌المللی هستند. این افراد باید با ارائه مستندات قوی سابقه هنری یا ورزشی خود را ثابت کنند و همچنین، باید بتوانند با برخورداری از تمکن مالی کافی، کسب‌وکار خود را به طور کاملا مستقل در زمینه‌ای که در آن سابقه و تخصص دارند راه‌اندازی کنند.
ویزای اسپانسرشیپ ویزای اسپانسرشیپ به همسر، فرزندان و سایر اقوام درجه یک دارندگان اقامت دائم و یا شهروندی کانادا اجازه می‌دهد با پذیرش مسئولیت‌ها و تامین نیازهای اولیه زندگی اقوام خود، اقامت دائم کانادا را برای آن‌ها به ارمغان بیاورند. مهم‌ترین شرط این ویزا، داشتن اقامت دائم یا شهروندی کانادا و توانایی مالی فرد اسپانسر شونده است.
برنامه مهاجرت آتلانتیک این برنامه، برای متقاضیانی در نظر گرفته شده که قصد دارند در یکی از چهار استان آتلانتیک کانادا (نوا اسکوشیا، نیوبرانزویک، نیوفاندلند و لابرادور و جزیره پرنس ادوارد) اقامت کنند. متقاضیان واجد شرایط، می‌توانند اقامت دائم کانادا را از طریق این برنامه مهاجرتی به دست بیاورند. مهم‌ترین نیازمندی این روش، داشتن پیشنهاد کاری است.
ویزاهای دائمی کانادا

3-ویزاهای اکسپرس انتری کانادا

پیش از توضیح درمورد ویزاهایی که در این دسته قرار می‌گیرند، باید اشاره کنیم که سیستم اکسپرس انتری، یک روش یا برنامه مهاجرتی نیست. بلکه دارای چند زیرمجموعه است که از طریق این سیستم اجرا می‌شوند. زیرمجموعه‌های سیستم اکسپرس انتری در جدول زیر معرفی شده‌اند:

برنامه مهاجرتی توضیحات
مشاغل فنی فدرال برنامه مشاغل فنی فدرال (Federal Skilled Trades Program) یا FST، برای افرادی در نظر گرفته شده که دارای حداقل ۲ سال سابقه در یکی از مشاغل فنی تعیین شده در این برنامه مهاجرتی هستند. این ۲ سال سابقه کار، باید در ۵ سال اخیر کسب شده باشد و شامل یکسری از مشاغل نظیر نانوا، قصاب، لوله‌کش، آشپز و تعداد زیادی از مشاغل تجارت صنعتی، برق و ساختمان می‌شود. این برنامه مانند سایر برنامه‌های سیستم اکسپرس انتری، دارای یک سیستم امتیازدهی است که بر اساس یکسری از معیارها نظیر سن، سابقه کار، نمره مدرک زبان، سطح تحصیلات و… به متقاضیان امتیاز می‌دهد. متقاضیانی که بیشترین امتیازها را کسب کنند، دعوت می‌شوند تا برای اخذ اقامت دائم کانادا درخواست دهند.
نیروی کار ماهر فدرال برنامه نیروی کار ماهر فدرال (Federal Skilled Worker Program) یا FSWP برای افرادی در نظر گرفته شده که مهارت‌ها و تخصص‌های مورد نیاز در کانادا را در اختیار دارند. افراد متقاضی، باید سابقه کار در خارج از کانادا داشته باشند و موفق به کسب حدنصاب لازم (حداقل ۶۷ امتیاز از ۱۰۰ امتیاز ممکن) در سیستم امتیازدهی این برنامه شوند. در سیستم امتیازدهی این برنامه نیز بر اساس یکسری از معیارها نظیر سن، سابقه کار، نمره مدرک زبان، سطح تحصیلات و… به متقاضیان امتیاز داده می‌شود تا متقاضیان واجد شرایط، بتوانند اقامت دائم کانادا را به دست بیاورند.
کلاس تجربه کانادایی برنامه کلاس تجربه کانادایی (Canadian Experience Class) یا CEC برای افرادی در نظر گرفته شده که حداقل ۱ سال سابقه کار تمام وقت یا معادل آن کار پاره وقت در کانادا دارند. این سابقه کار، باید در ۳ سال اخیر کسب شده باشد. این روش، یکی از سریع‌ترین راه‌های اخذ اقامت دائم کانادا است که فقط ۳ تا ۴ ماه طول می‌کشد. در این برنامه نیز مانند سایر زیرمجموعه‌های سیستم اکسپرس انتری، بر اساس یکسری از معیارهایی که نام بردیم، به متقاضیان امتیاز داده می‌شود و رتبه بندی می‌شوند. متقاضیان واجد شرایط، موفق به اخذ اقامت دائم کانادا خواهند شد.
برنامه‌های استانی ویزاهایی که از طریق برنامه‌های استانی (PNP) به متقاضیان اعطا می‌شود، معمولا اجازه اقامت موقت از طریق مجوز کار (Work Permit) را به متقاضیان می‌دهند. برنامه‌های استانی دارای بیش از ۸۰ مسیر مهاجرتی هستند. هر یک از استان‌های کانادا مسیرها و برنامه‌های استانی خاص خودشان را دارند. به طور کلی، برنامه‌های استانی برای نیروهای کار نیمه ماهر و کم مهارت در نظر گرفته شده‌اند که از طریق کار خود، پتانسیل کمک به رشد اقتصادی کانادا را دارند. استان‌های کانادا بر اساس نیازهای بازار کار خود، نیروهای کاری که لازم دارند را از طریق برنامه‌های استانی جذب می‌کنند.

مزایای ویزای کانادا

با دریافت ویزای کانادا می‌توانید از مزایای زیر بهره‌مند شوید:

 • کیفیت بالای زندگی در کانادا
 • امکان همراهی همسر و فرزندان
 • قرار گرفتن در مسیر اخذ اقامت دائم
 • ثبات و رشد اقتصادی بالا و امکان پس‌انداز برای آینده
 • امنیت بسیار بالا
 • نیروهای کار تحصیل‌کرده و ماهر
 • امکان کار کردن همسر
 • امکان تحصیل رایگان در مدارس کانادا برای فرزندان زیر ۱۸ سال
 • مراکز آموزشی و دانشگاه‌های بسیار سطح بالا جزو برترین موسسه‌های آموزشی دنیا
 • برخورداری از بیمه، مزایای درمانی و دسترسی به سیستم بهداشتی
 • مهاجرپذیری کشور کانادا و پذیرش مهاجر از سراسر دنیا
 • به دست آوردن حق زندگی و کار کردن در کانادا
هزینه ویزای کانادا

شرایط کلی اخذ ویزای کانادا

هر یک از انواع ویزاهایی که معرفی کردیم، شرایط و الزامات خاص خودشان را دارند. اما شرایط کلی اقدام برای برخی از ویزاهای کانادا به شرح زیر است:

نوع ویزا شرایط کلی مورد نیاز
ویزای توریستی ·       داشتن وابستگی مالی، عاطفی یا شغلی به عنوان انگیزه‌ای برای بازگشت به کشور مبداء

·       متقاعد کردن آفیسر از بازگشت به کشور مبدا

·       برخورداری از تمکن مالی کافی به اندازه مدت زمان حضور در کانادا

·       نداشتن سوء پیشینه و پیروی از قوانین کانادا در طول مدت اقامت در این کشور

ویزای تحصیلی ·       دریافت پذیرش از یک دانشگاه، کالج یا موسسه آموزشی در کانادا

·       برخورداری از تمکن مالی کافی به اندازه حداقل ۱ سال زندگی در کانادا به‌علاوه شهریه دانشگاه

·       نشان دادن تمایل به ترک کانادا پس از اتمام دوره تحصیلی از طریق وابستگی‌های مالی، عاطفی یا شغلی

·       مدرک زبان حداقل CLB 4

·       نداشتن سوء پیشینه و ارائه برنامه دقیق تحصیلی

ویزای کاری ·       داشتن پیشنهاد شغلی از یک کارفرمای کانادایی

·       کسب امتیاز لازم در صورت اقدام از طریق سیستم اکسپرس انتری و زیرمجموعه‌های آن

·       حداقل ۲ سال سابقه کار مرتبط

·       مدرک تحصیلی حداقل دیپلم

·       مدرک زبان حداقل CLB 4

ویزای استارتاپ ·       داشتن ایده خلاقانه برای راه‌اندازی یک کسب و کار

·       دریافت نامه پشتیبانی از یک سازمان سرمایه گذاری مورد تایید دولت کانادا

·       مدرک زبان حداقل CLB 5

·       مدرک تحصیلی حداقل لیسانس

·       تمکن مالی برای حداقل یک سال زندگی در کانادا

ویزای خوداشتغالی ·       برخورداری از حداقل ۲ سال سابقه کار در یک زمینه ورزشی یا هنری در ۵ سال اخیر

·       مدارک اثبات کننده سابقه در زمینه ورزشی یا هنری

·       توانایی راه‌اندازی کسب و کار در زمینه دارای سابقه و فعالیت به صورت مستقل

·       برخورداری از تمکن مالی برای حداقل یک سال زندگی در کانادا

مدارک مورد نیاز ویزای کانادا

بسته به کشور مبداء که از آن اقدام می‌کنید، ممکن است به مدارک متفاوتی نیاز داشته باشید. همچنین، نوع ویزایی که برای آن اقدام می‌کنید نیز در مدارک مورد نیاز برای آن تاثیرگذار است.

با این حال، مدارک کلی که در اکثر روش‌ها باید برای اخذ ویزای کانادا ارائه دهید به چند دسته تقسیم می‌شوند:

نوع مدارک جزئیات مدارک مورد نیاز
مدارک شناسایی ·       اصل پاسپورت متقاضی که حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد به همراه کلیه پاسپورت‌های قبلی که دارای سوابق ویزاهای قبلی وی هستند

·       یک قطعه عکس رنگی ۳.۵ × ۴.۵ با بکگراند سفید

·       شناسنامه متقاضی اصلی و کلیه همراهیان وی به صورت ترجمه شده

·       سند ازدواج در صورت تاهل به صورت ترجمه شده

·       کلیه فرم‌های مورد نیاز درمورد مشخصات که باید تکمیل شوند

مدارک مالی ·       نامه تمکن مالی از بانک به صورت ترجمه شده

·       گردش حساب ۴ تا ۶ ماهه

·       گواهی سپرده بلندمدت

·       گواهی خرید سهام یا اوراق بهادار

·       سند ماشین، زمین، ملک و سایر دارایی‌های ارزشمند به عنوان مدارک پشتیبان

·       تعهدنامه محضری در صورت داشتن حامی مالی (برای مهاجرت تحصیلی)

مدارک شغلی ·       گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی روی سربرگ شرکت با جزئیات تاریخ شروع به کار، عنوان پست شغلی، درآمد سالیانه، مشخصات مدیر

·       فیش حقوقی دو ماه اخیر به صورت ترجمه شده

·       سوابق بیمه

·       مالیات‌های پرداخت شده

·       نامه تمکن بانکی برای شرکت

·       گردش حساب ۴ ماهه اخیر شرکت

·       حکم کارگزینی

·       آگهی تاسیس، آگهی تغییرات و آگهی تصمیمات شرکت در روزنامه رسمی به صورت ترجمه شده

·       نامه پیشنهاد شغلی

سایر مدارک ·       رضایت‌نامه محضری برای مهاجرت تحصیلی در صورت عدم همراهی یکی از والدین

·       نامه پذیرش از دانشگاه یا مدارس کانادا برای مهاجرت تحصیلی

·       گواهی اشتغال به کار یا نامه بازنشستگی

·       گواهی اشتغال به تحصیل

·       رزومه کامل عکس‌دار با ذکر تمامی تاریخ‌ها و سوابق شغلی و تحصیلی

·       آخرین مدرک تحصیلی به صورت معادل سازی شده

·       ریزنمرات آخرین مقطع تحصیلی

·       مدرک زبان

·       دعوت‌نامه

هزینه‌های کلی ویزای کانادا

مهم‌ترین عامل تاثیرگذار در هزینه ویزای کانادا، روشی است که از طریق آن اقدام می‌کنید. در کنار آن، کشور مبداء نیز در این امر تاثیرگذار است. در ادامه، هزینه بررسی پرونده در برخی از انواع ویزاهای کانادا را بررسی شده است:

نوع هزینه مقدار هزینه (به دلار کانادا)
بررسی پرونده متقاضی اصلی و همسر وی در برنامه‌های اکسپرس انتری ۱۳۶۵ دلار به ازای هر نفر و ۲۳۰ دلار به ازای هر فرزند
بررسی پرونده در برنامه‌های استانی (PNP) از ۲۵۰ تا ۱۱۵۰ دلار بسته به استان مورد نظر
بررسی پرونده برای درخواست مجوز کار (Work Permit) ۱۵۵ دلار
بررسی پرونده برای درخواست مجوز تحصیل (Study Permit) ۱۵۰ دلار
بررسی پرونده برای ویزای استارت‌آپ ۲۱۴۰ دلار به‌علاوه ۱۳۶۵ دلار در صورت اقدام به همراه همسر و ۲۳۰ دلار به ازای هر فرزند
بررسی پرونده برای ویزای خوداشتغالی ۲۱۴۰ دلار به‌علاوه ۱۳۶۵ دلار در صورت اقدام به همراه همسر و ۲۳۰ دلار به ازای هر فرزند
بررسی پرونده در برنامه‌های کارآفرینی استانی ۵۰۰ تا ۱۰ هزار دلار بسته به استان مورد نظر
بررسی پرونده برای اخذ اقامت دائم کانادا ۱۳۶۵ دلار به ازای هر نفر و ۲۳۰ دلار به ازای هر فرزند
بررسی پرونده برای ویزای توریستی ۱۰۰ دلار
بررسی پرونده برای ویزای اسپانسرشیپ ۱۰۸۰ دلار
انگشت نگاری ۷۵ دلار به ازای هر نفر و ۱۷۰ دلار به ازای هر خانواده (۲ نفر یا بیشتر)
آزمون زبان ۳۰۰ دلار
گزارش ارزیابی مدارک تحصیلی (ECA) ۲۰۰ دلار
آزمایشات پزشکی ۱۰۰ دلار
هزینه‌های مربوط به ترجمه مدارک، گرفتن عکس، گواهی عدم سوء پیشینه و غیره ۲۵۰ دلار

هزینه های مهاجرت به کانادا؛ بررسی هزینه های مهاجرت به کانادا با روش های مختلف

مراحل اخذ ویزای کانادا

برای اخذ ویزای کانادا باید مراحل زیر را طی کنید. لازم به ذکر است که هر یک از این مراحل، جزئیات و نکات بسیار زیاد و مهمی دارند که به روشی که از طریق آن اقدام می‌کنید بستگی دارد و باید آن‌ها را در نظر داشته باشید.

 1. بررسی کنید که برای کدام یک از انواع ویزاهای کانادا واجد شرایط هستید.
 2. در صورتی که قصد دارید به صورت آنلاین اقدام کنید، یک پروفایل در سیستم اداره مهاجرت این کشور راه‌اندازی کنید.
 3. اسناد و مدارک مورد نیاز برای ویزای مورد نظر خود را بر اساس نوع آن جمع‌آوری کرده و در پروفایل خود آپلود کنید.
 4. برگه تاییده درخواست به همراه شماره پیگیری پرونده خود را دریافت کنید.
 5. کلیه هزینه‌های لازم برای بررسی پرونده و موارد دیگر را پرداخت کنید.
 6. صبر کنید تا پرونده شما بررسی و نتیجه آن ابلاغ شود.
 7. برای تحویل پاسپورت و اخذ ویزای کانادا به سفارت این کشور مراجعه کنید.

پیگیری جواب ویزای کانادا

به منظور پیگیری جواب ویزای کانادا، باید به سایت رسمی اداره مهاجرت کانادا مراجعه کنید و وارد حساب کاربری خود شوید. پس از ورود به حساب کاربری خود، شماره پرونده و تاریخ تولد خود به میلادی را وارد کنید و وارد بخش view my submitted application and profile شوید و روی گزینه check status and messages کلیک کنید.

با انجام اقدامات فوق، می‌توانید از آخرین وضعیت پرونده خود اطلاع پیدا کنید. شما می‌توانید در صورت تمایل، صفر تا صد خدمات ویزای کانادا، از تکمیل و آماده‌سازی مدارک گرفته تا اپلای و پیکاپ ویزا را به مجموعه حقوقی مهاجرتی کاناداپاس بسپارید و هر زمانی که خواستید، با خیالی راحت امور سفر و یا مهاجرت خود را پیگیری کنید.

رایج‌ترین دلایل ریجکتی ویزای کانادا

رایج‌ترین دلایل ریجکتی ویزای کانادا عبارت هستند از:

 • نداشتن سابقه سفر
 • نداشتن وابستگی‌های عاطفی، مالی یا شغلی کافی در کشور مبدا
 • قانع کننده نبودن انگیزه، دلایل و هدف سفر شما به کانادا برای افسر مرزی
 • نداشتن وضعیت شغلی مناسب در کشور مبدا
 • نداشتن تمکن مالی کافی برای تامین نیازهای زندگی خود در کانادا
 • تردید آفیسر از بازگشت متقاضی به کشور مبدا خود
 • ناقص بودن مدارک یا عدم ارائه برخی از مدارک
 • ارائه مدارک دروغین برای گمراه کردن آفیسر
 • داشتن سوء سابقه
 • مطابقت نداشتن ویزای درخواستی با هدف سفر به کانادا
 • عدم همخوانی پاسخ‌های ارائه شده به آفیسر با مدارک ارائه شده در پرونده

داشتن بیماری خطرناک و پرهزینه که تامین هزینه‌های آن برای دولت کانادا سنگین باشد

اعتراض به ریجکت شدن ویزای کانادا

خوشبختانه، ریجکت شدن ویزای کانادا به معنی رسیدن به آخر خط نیست. هنوز هم یکسری اقدامات می‌توان انجام داد تا وضعیت پرونده به حالت عادی برگردد و بررسی آن از سر گرفته شود. یکی از اقدامات قابل انجام در صورت ریجکت شدن به ویزای کانادا، ثبت یک درخواست جدید است.

اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که در صورت ثبت یک درخواست جدید، باید نت آفیسر را دریافت کنید تا از دلایل ریجکت شدن پرونده خود اطلاع پیدا کنید. در اولین اقدام پیش از درخواست مجدد، باید نواقص و ایراداتی که در نت آفیسر ذکر شده است را برطرف کنید. در غیر این صورت، دوباره همان نتیجه قبلی را خواهید گرفت و پرونده مجددا ریجکت خواهد شد.

نکته قابل توجه، این است که این یک فرایند بسیار تخصصی و پیچیده است. به همین دلیل، بهتر است آن را به یک متخصص نظیر آقای مهیار حلاج‌پور و موسسه ایشان یعنی مجموعه کاناداپاس بسپارید که دارای سال‌ها تجربه در امر اعتراض به نتیجه ویزای کانادا و رفع ریجکتی آن هستند.

شما هم می توانید با اقدام از طریق کاناداپاس و i3 capital موفقیت مهاجرت خود را به حداکثر برسانید. برای دریافت مشاوره با وکیل مهاجرتی کانادا، فرم ارزیابی رایگان زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

فرم ارزیابی رایگان مهاجرت به کانادا

کلام آخر

با توجه به مزایای زندگی در کانادا، بدیهی است که بسیاری از افراد خواستار اخذ ویزای این کشور باشند. متاسفانه، دریافت ویزای کانادا برای همه امکان پذیر نیست و باید شرایط خاصی وجود داشته باشد. در این مطلب، ضمن بررسی انواع ویزاهای کانادا و معرفی آن‌ها، سعی کردیم یکسری از شرایط کلی برخی از پرتقاضاترین ویزاهای کانادا را نیز مورد بررسی قرار دهیم و توضیحاتی هم درمورد فرایند کلی اخذ ویزای کانادا ارائه کنیم.

اگر شما هم علاقه‌مند به برخورداری از مزایای ویزای کانادا هستید، می‌توانید با کارشناسان و مشاوران ما در موسسه حقوقی و مهاجرتی کاناداپاس تماس بگیرید و روش مناسب برای خود را پیدا کنید و پاسخ هر سوال یا ابهام دیگری که در این رابطه دارید را به دست بیاورید.

سوالات متداول ویزای کانادا

این امر، کاملا به نوع ویزایی که برای آن اقدام کرده‌اید بستگی دارد. کشوری که از طریق آن اقدام می‌کنید نیز در این امر تاثیرگذار است. اما در کم‌ترین حالت، حدود ۶ ماه تا ۱ سال طول می‌کشد.

متقاضیان ویزای کانادا باید نشان دهند که به اندازه ۶ ماه تا ۱ سال زندگی در کانادا (بسته به روشی که از طریق آن اقدام می‌کنند)، توانایی مالی دارند تا در این مدت نیازهای زندگی خود را تامین کنند. میزان تمکن مالی مورد نیاز، به تعداد اعضای خانواده متقاضی بستگی دارد. این مبلغ، هر سال بر اساس جدول Lico توسط دولت کانادا اعلام می‌شود.

در آخرین آپدیتی که در این رابطه صورت گرفته، یک نفر متقاضی در صورتی که به تنهایی اقدام کند، باید ۱۳۷۵۷ دلار برای ۶ ماه یا ۲۷۵۱۴ دلار برای ۱ سال تمکن یا توانایی مالی داشته باشد. هر چه تعداد اعضای خانواده وی بیشتر شود، این مبلغ نیز بیشتر خواهد شد. البته، برخی از روش‌ها نظیر کلاس تجربه کانادایی (CEC) هم نیازی به اثبات تمکن مالی ندارند.

ویزای مولتی و سینگل، دو نوع ویزای توریستی هستند. در ویزای سینگل یا یک بار ورود، متقاضی فقط یک بار اجازه دارد وارد کانادا شود و به مدت ۶ ماه در این کشور بماند. اما در ویزای مولتی یا چند بار ورود، می‌تواند هر چند مرتبه که خواست، و هر بار به مدت حداکثر ۶ ماه در کانادا بماند. اعتبار ویزای سینگل، ۶ ماه است. اما ویزای مولتی می‌تواند تا سقف ۱۰ سال اعتبار داشته باشد.

این امر به سن، مدرک تحصیلی، مدرک زبان، رزومه و سوابق کاری و بسیاری از عوامل دیگر بستگی دارد. برای اینکه بدانید کدام یک از انواع ویزاهای کانادا برای شما مناسب است، می‌توانید یک وقت مشاوره رزرو کنید تا با در میان گذاشتن شرایط خود با کارشناسان کاناداپاس، بهترین روش اخذ ویزای کانادا برای خود را پیدا کنید.

هیچ پاسخ دقیقی برای این سوال وجود ندارد. بهترین نوع ویزای کانادا، به شرایط افراد، اهداف و انگیزه آن‌ها از مهاجرت بستگی دارد. بهترین روش برای یک نفر، ممکن است بدترین روش برای یک فرد دیگر باشد. زیرا هر فردی شرایط خاص خودش را دارد و شرایط هیچکس با یکدیگر یکسان نیست. هیچ فرمول از پیش تعیین شده‌ای وجود ندارد.

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند. بدیهی است برداشت و مشورت های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی مجموعه جناب حلاج پور ممکن بوده و توصیه می شود. مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کاناداپاس و کاریابی بین المللی مهیار مسئولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسئولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.


مهیار حلاج پور

«افتخار داریم که مورد اعتماد شما هستیم»

من مهیار حلاج پور هستم،

عضو رسمی شورای قانون گذاری امور مهاجرت کانادا ICCRC، مشاور رسمی مهاجرت کانادا RCIC یا اصطلاحا وکیل مهاجرت.

زندگی من صرف این می شود که اطمینان حاصل کنم که ممتاز ترین خدمات تخصصی حقوق مهاجرت کانادا را در مجموعه حقوقی مهاجرتی کاناداپاس ارائه می دهیم.

شرکت توسعه بیزینس ،سرمایه گذاری استارت آپ i3 Capital گام به گام با بهترین متخصصین و مشاورین در خدمت اهداف کارآفرینانی است که برای پیشبرد اهدافشان به ما اعتماد کرده اند‌.

و همچنین در کنار همکارانم در کاریابی مهیار با مجوز رسمی از وزارت کار ایران برای تحقق برنامه های کاریابی بین المللی موکلین پارسی زبان می کوشیم.

کاناداپاس - وکیل مهاجرت کانادا در تورنتو - بیوگرافی مهیار حلاج پور
ارزیابی رایگان رزرو وقت مشاوره
× تماس با ما
Copy link