بسیاری از افراد بر این باور هستند که کانادا تماما کشوری سردسیر است که دمای هوا در آن همواره در سرد ترین شرایط ممکن قرار دارد. حقیقت امر آن است که می توان گفت در برخی از مناطق کشور کانادا چنین اتفاقی رخ می دهد اما بسیاری از شهرهای این کشور در شرایط متعادل تری به سر می برند.

برخی از شهرهای کانادا از استاندارد های آب و هوایی خوبی برخوردار هستند و آب و هوای این شهر ها در وضعیت نسبتا متعادلی قرار دارد. بنابراین در صورتی که قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارید، پیش از هر مسئله ای بررسی های لازم در خصوص شرایط آب و هوایی شهری که قصد زندگی در آن را دارید را انجام دهید چرا که این مسئله می تواند به صورت چشمگیری شرایط زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد. در ادامه در رابطه با شرایط آب و هوایی برخی از مهم ترین شهرهای کانادا توضیحاتی را ارائه خواهیم کرد. شما عزیزان می توانید در این مقاله اطلاعات کافی ارائه شده است اما در صورتی که تمایل به کسب اطلاعات بیش تر در خصوص مهاجرت به کانادا دارید، می توانید سایر مقالات ما را مطالعه فرمایید یا با ما در تماس باشید.

بررسی شاخص کیفیت آب و هوا در کانادا

شاخص شرایط آب و هوایی در کانادا می تواند به نوعی نشان دهد که شرایط آب و هوایی کدام شهرها بهتر است. وب سایت numbeo، 249 شهر جهان را مورد ارزیابی قرار داده است و در این میان نام 14 شهر کانادا نیز دیده می شود. ویکتوریا با نمره 92.52، به عنوان بهترین شهر کانادا از این نظر معرفی شده است و شهر رجینا نیز با نمره 14.28 به عنوان بدترین شهر کانادا معرفی شده است. در جدول زیر شاخص کیفیت زندگی در 14 شهر کانادا را مورد بررسی قرار داده ایم.

بررسی شاخص کیفیت آب و هوا در کانادا

توجه داشته باشید که رجینا در میان 249 شهر مورد بررسی قرار گرفته، در جایگاه پایانی قرار گرفته است. در ادامه اطلاعات بیش تری در خصوص شرایط آب و هوایی شهر های کانادا در اختیار شما قرار خواهیم داد.

شرایط آب و هوایی تورنتو در انتاریو

تورنتو در استان انتاریو یکی از مشهور ترین و بهترین شهر های کانادا برای زندگی است و بدیهی است که درصد بیش تری از خوانندگان این مقاله تمایل به کسب اطلاعات در این خصوص داشته باشند. آب و هوا در تابستان های تورنتو گرم و در زمستان ها سرد است. موقعیت جغرافیایی تورنتو که در کناره ی دریاچه انتاریو واقع شده است در معتدل شدن هوای این شهر نقش ویژه ای دارد. آب دریاچه سبب می شود تا تابستان ها در این شهر خنک تر و زمستان ها گرم از آنچه باید باشد سپری شود. موقعیت مکانی دریاچه بزرگ نیز سبب می شود تا رطوبت در این شهر بالا تر از حد عادی باشد و این شرجی هوا موجب نارضایتی بسیاری از شهروندان می شود.

اگرچه تورنتو یکی از گرم ترین شهرهای کانادا در فصل زمستان است اما باید به این نکته اشاره داشت که دمای هوا در این شهر نیز بسیار سرد است به طوری که در 65 روز از سال می توان انتظار بارش یک سانتی متری را داشت. اما قابل ذکر است که با توجه به زیرساخت های شهری این سرما به هیچ عنوان آزار دهنده نیست. شهرهای زیرزمینی در زمستان میتوانند به راحتی قابل استفاده باشند. در واقع شما می توانید رد شهر در زیر زمین تردد کنید و به هیج عنوان متوجه سرمای هوا نشوید. جدول زیر نشان دهنده بالاترین و پایین ترین میانگین دما در ماه های مختلف سال در شهر تورنتو است.

شرایط آب و هوایی تورنتو در انتاریو

شرایط آب و هوایی کلگری در آلبرتا

کلگری شهری در جنوب آلبرتا است که زمستان های بسیار سردی را پشت سر می گذارد اگر چه دمای هوای این شهر هرگز به سردی شهر ادمنتون، مرکز استان آلبرتا، که در شمال این استان واقع شده است نمی رسد. در 88 روز از سال می توان انتظار عمق برف بیش از 1 سانتی متر را در این شهر داشت.

کلگری دارای آب و هوای استپی است بنابراین در زمستان نیز می توان انتظار روز های آفتابی در این شهر را داشت. بارش باران در تابستان های این شهر رایج است و این بارش ها اهمیت بسیار ویژه ای در رشد گندم ها و علفزار های این منطقه دارد. وزش باد نیز در این شهر بسیار رایج است چراکه موانع طبیعی کمی در مسیر باد در این شهر قرار دارند. ماه های جون و جولای می توان انتظار روز های بارانی بیشتری را داشت و بیشترین بارش برف نیز در ماه ژانویه است. جدول زیر که میانگین بیش ترین و کم ترین دمای هوا در ماه های مختلف سال است، می تواند دید کلی تری از دمای هوا در شهر کلگری در اختیار شما قرار دهد.

شرایط آب و هوایی کلگری در آلبرتا

شرایط آب و هوایی شهر ادمنتون در استان آلبرتا

ادمنتون اگرچه دارای آب و هوایی آفتابی است اما همواره یکی از شهرهای سرد در کانادا به شمار می رود. شب های تابستانی در ادمنتون نیز به نسبت سرد است. آب و هوای ادمنتون خشک است و فصل تابستان، شرجی های مقطعی در این شهر وجود دارد.

ادمنتون زمستان های سردی را پشت سر می گذارد و فصل بارش در این شهر طولانی مدت است به طوری که در 141 روز از سال می توان انتظار داشت که عمق برف در این شهر به بیش از 1 سانتی متر برسد. شرایط آب و هوایی در ادمنتون بسیار متغیر است و همین مسئله پیش بینی آب و هوای ادمنتون را نیز دشوار کرده است. ماه های دسامبر و ژانویه بیش ترین روز های برفی در ادمنتون را رقم می زنند با این وجود حجم بارش برف در ماه فوریه به اوج خود می رسد. از طرف دیگر می توان گفت که نیمی از فصل تابستان نیز بارش باران در این شهر رخ می دهد. در جدول زیر به بررسی میانگین بیشینه و کمینه هوای شهر ادمنتون در ماه های مختلف سال پرداخته ایم.

شرایط آب و هوایی شهر ادمنتون در استان آلبرتا

بررسی شرایط آب و هوایی هلیفکس در نوا اسکوشیا

هلیفکس یکی از شهرهای مورد نظر ایرانیان برای زندگی است و به همین منظور، شرایط آب و هوایی این شهر را نیز مورد بررسی قرار می دهیم. این شهر که در شرق کانادا واقع شده است، آب و هوایی معتدل تر از آنچه انتظار می رود دارد. این شهر که در نزدیکی اقیانوس اطلس واقع شده است، بهره کافی از این همجواری را برده است و همین مسئله باعث شده است تا دمای هوا در زمستان ها بیش تر و در تابستان ها کمتر از شهرهای دور تر و درون مرز های داخلی کانادا باشد. البته یکی از مشکلات آب و هوای هلیفکس، متغیر بودن آن در طول سال است. به طور معمول، 85 روز از سال عمق برف در این شهر به یک سانتی متر می رسد.

مه پدیده ای رایج در هلیفکس است و بیش از 100 روز در سال می توان انتظار این پدیده جوی را داشت. روزهای آفتابی اما در هلیفکس بسیار محدود است مگر در تابستان ها که تابش آفتاب به روزانه 7 ساعت نیز می رسد. روزهای برفی در هلیفکس انگشت شمارند اما می توان گفت که بارش باران در این شهر یک امر بسیار رایج است. در جدول زیر به بررسی میانگین کم ترین و بیش ترین دمای هوای هر ماه در هلیفکس پرداخته ایم. در این جدول می توان اعتدال دمای هوا در این شهر را در مقایسه با سایر شهرهای کانادا مشاهده کرد.

بررسی شرایط آب و هوایی هلیفکس در نوا اسکوشیا

بررسی شرایط آب و هوایی مونترئال در کبک

کبک، استان فرانسوی زبان کانادا، نیز متقاضیان خاص خود برای مهاجرت را میان ایرانیان دارد و یکی از مهم ترین شهرهای این استان، شهر مونترئال است. آب و هوای این شهر نیمه قاره است و به همین دلیل تابستان ها گرم و مرطوب است اما زمستان های این شهر سرد هستند. این مسئله را زمانی می توان بهتر درک کرد که 109 روز از سال، عمق برف در این شهر بیش تر از 1 سانتی متر است.

دمای هوای مونترئال در تابستان ها بسیار مناسب است و تعداد روزهای آفتابی در این شهر به اوج خود می رسد اما در زمستان ها این اتفاق به ندرت رخ می دهد. شرایط آب و هوایی در شهر مونترئال روز به روز متفاوت است و پیش بینی آب و هوا را کمی سخت تر می کند. در جدول زیر میانگین کمینه و بیشینه دمای هوا در شهر مونترئال در طول ماه های مختلف سال را بررسی کرده ایم.

بررسی شرایط آب و هوایی مونترئال در کبک

شرایط آب و هوایی اتاوا پایتخت کشور کانادا

اتاوا موقعیت شمالی تری نسبت به تورنتو دارد و به همین دلیل زمستان در شهر به مراتب سرد تر است. بر خلاف بسیاری از شهرهای دیگر در استان انتاریو، اتاوا در ساحل دریاچه انتاریو قرار ندارد و به همین دلیل درجه حرارت در فصل تابستان بیش تر از آن شهرهاست اما بر خلاف آن ها زمستان های سخت تری در انتظار ساکنین این شهر قرار دارد. اتاوا دارای آب و هوایی نیمه قاره ای است و این مسئله یکی از دلایل شرایط آب و هوایی آن است که پیش تر توضیح داده شد.

زمستان های اتاوا سرد و طولانی است و به همین دلیل می توان انتظار داشت که 4 ماه از سال، عمق برف به بیش از 1 سانتی متر برسد. البته تابستان ها هوای آفتابی در این شهر بسیار رایج است و این مسئله برای ساکنین اتاوا می تواند لذت بخش باشد. بارش باران در اتاوا از ماه آپریل تا نوامبر رایج است و چهار ماه دیگر از سال نیز باید انتظار بارش های برف طولانی مدت را داشت. در جدول زیر به بررسی میانگین کمترین و بیش ترین دمای ماه های سال در اتاوا پرداخته ایم.

شرایط آب و هوایی اتاوا پایتخت کشور کانادا

شرایط آب و هوایی ونکوور در بریتیش کلمبیا

ونکوور نیز جز محبوب ترین شهرهای کانادا برای ایرانیان است. بر خلاف بسیاری از شهرهای کشور کانادا، ونکوور زمستان هایی بسیار معتدل را پشت سر می گذارد. هوای سرد قطب شمال که سرتاسر کانادا را در زمستان در می نوردد به ونکوور نمی رسد و کوه های راکی یک سد بزرگ طبیعی برای ورود سرما به این شهر هستند. برای درک بهتر این موضوع باید گفت که روزهایی که عمق برف در این شهر به یک سانتی متر می رسد تنها 10 روز است.

مه یک پدیده کاملا رایج در ونکوور است و بارش باران در زمستان های این شهر به ندرت متوقف می شود. با همه این تفاسیر ساکنین ونکوور همواره از یک هوای معتدل لذت خواهند برد. در جدول زیر به بررسی میانگین کم ترین و بیش تری دمای هوا در ماه های مختلف سال در ونکوور پرداخته ایم.

شرایط آب و هوایی ونکوور در بریتیش کلمبیا

شرایط آب و هوایی می تواند زندگی شما را به شدت تحت تاثیر قرار دهد بنابراین چنانچه پیش تر نیز گفته شد، توصیه می شود تا پیش از ورود به کانادا، این مسئله را به طور جدی مورد بررسی قرار دهید. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیش تر در خصوص شرایط زندگی و مهاجرت به کانادا می توانید با مشاورین ما در تماس باشید.

پرسش های رایج درباره آب و هوای شهرهای مختلف کانادا

ونکوور جز محبوب ترین شهرهای کانادا برای ایرانیان است. بر خلاف بسیاری از شهرهای کشور کانادا، ونکوور زمستان هایی بسیار معتدل را پشت سر می گذارد. هوای سرد قطب شمال که سرتاسر کانادا را در زمستان در می نوردد به ونکوور نمی رسد و کوه های راکی یک سد بزرگ طبیعی برای ورود سرما به این شهر هستند. برای درک بهتر این موضوع باید گفت که روزهایی که عمق برف در این شهر به یک سانتی متر می رسد تنها 10 روز است.

آب و هوا در تابستان های تورنتو گرم و در زمستان ها سرد است. موقعیت جغرافیایی تورنتو که در کناره ی دریاچه انتاریو واقع شده است در معتدل شدن هوای این شهر نقش ویژه ای دارد. آب دریاچه سبب می شود تا تابستان ها در این شهر خنک تر و زمستان ها گرم از آنچه باید باشد سپری شود. موقعیت مکانی دریاچه بزرگ نیز سبب می شود تا رطوبت در این شهر بالا تر از حد عادی باشد و این شرجی هوا موجب نارضایتی بسیاری از شهروندان می شود.

اگرچه تورنتو یکی از گرم ترین شهرهای کانادا در فصل زمستان است اما باید به این نکته اشاره داشت که دمای هوا در این شهر نیز بسیار سرد است به طوری که در 65 روز از سال می توان انتظار بارش یک سانتی متری را داشت. اما قابل ذکر است که با توجه به زیرساخت های شهری این سرما به هیچ عنوان آزار دهنده نیست.

آب و هوای این شهر نیمه قاره است و به همین دلیل تابستان ها گرم و مرطوب است اما زمستان های این شهر سرد هستند. این مسئله را زمانی می توان بهتر درک کرد که 109 روز از سال، عمق برف در این شهر بیش تر از 1 سانتی متر است.

دمای هوای مونترئال در تابستان ها بسیار مناسب است و تعداد روزهای آفتابی در این شهر به اوج خود می رسد اما در زمستان ها این اتفاق به ندرت رخ می دهد. شرایط آب و هوایی در شهر مونترئال روز به روز متفاوت است و پیش بینی آب و هوا را کمی سخت تر می کند.

کلگری دارای آب و هوای استپی است بنابراین در زمستان نیز می توان انتظار روز های آفتابی در این شهر را داشت. بارش باران در تابستان های این شهر رایج است و این بارش ها اهمیت بسیار ویژه ای در رشد گندم ها و علفزار های این منطقه دارد.

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند. بدیهی است برداشت و مشورت های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی مجموعه جناب حلاج پور ممکن بوده و توصیه می شود. مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کانادپاس و کاریابی بین المللی مهیار مسوولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسوولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.


مهیار حلاج پور

«افتخار داریم که مورد اعتماد شما هستیم»

من مهیار حلاج پور هستم،

عضو رسمی شورای قانون گذاری امور مهاجرت کانادا ICCRC، مشاور رسمی مهاجرت کانادا RCIC یا اصطلاحا وکیل مهاجرت.

زندگی من صرف این می شود که اطمینان حاصل کنم که ممتاز ترین خدمات تخصصی حقوق مهاجرت کانادا را در مجموعه حقوقی مهاجرتی کاناداپاس ارائه می دهیم.

شرکت توسعه بیزینس ،سرمایه گذاری استارت آپ i3 Capital گام به گام با بهترین متخصصین و مشاورین در خدمت اهداف کارآفرینانی است که برای پیشبرد اهدافشان به ما اعتماد کرده اند‌.

و همچنین در کنار همکارانم در کاریابی مهیار با مجوز رسمی از وزارت کار ایران برای تحقق برنامه های کاریابی بین المللی موکلین پارسی زبان می کوشیم.

کاناداپاس - وکیل مهاجرت کانادا در تورنتو - بیوگرافی مهیار حلاج پور
ارزیابی رایگان رزرو وقت مشاوره
× چگونه می‌توانیم به شما کمک کنیم؟
Copy link