از جمله افرادی که می توانند مهاجرت به کانادا را در بهترین شرایط تجربه کنند، مربیان ورزشی هستند. برنامه های مهاجرتی متفاوتی برای این افراد در کشور کانادا تنظیم شده است که می توانند از این طریق خود را به این کشور رسانده و اقامت دائم و حتی پاسپورت این کشور را برای خود و اعضای خانواده به دست آورند.

مربیان ورزش در کشور کانادا می توانند در مدارس، تیم های حرفه ای، باشگاه های ورزشی و بسیاری از اماکن دیگر شغل مورد نظر خود را بیابند و از این طریق آینده مالی خود را تامین کنند. ضمن آنکه می توانند از این طریق برای همسر و فرزندان خود نیز در این کشور اقامت دریافت کنند تا آن ها نیز بتوانند از مزایای بسیار زیادی که در این مسیر وجود دارد، بهرمند شوند. اما آیا مسیر رسیدن به این خواسته هموار است؟ برای اینکه بتوانید اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورید، مقاله پیش رو تهیه شده است تا راهنمای کاملی برای کلیه مربیان ورزشی باشد که قصد مهاجرت به کانادا و کار در این کشور را دارند.

آیا می توانم به عنوان مربی ورزشی به کانادا مهاجرت کنم؟

اگر می خواهید به عنوان مربی ورزشی به کشور کانادا مهاجرت کنید، خوش شانس هستید! مربیان ورزشی در سراسر کانادا می توانند برای خود شغل مناسبی پیدا کنند چرا که تقاضا برای استخدام آن ها نیز در سطح بسیار بالایی قرار دارد. این افراد می توانند ویزای اقامت دائم کانادا را حتی بدون در اختیار داشتن پیشنهاد کاری به دست آورند. در صورتی که یک مربی ورزشی هستید و سابقه کاری در این زمینه دارید، اطمینان داشته باشید که از نظر قانونی امکان مهاجرت شما به کشور کانادا وجود دارد.

شرایط مهاجرت مربیان ورزشی به کانادا

هر موقعیت شغلی در کشور کانادا دارای یک کد NOC است که به آن اختصاص یافته است و همه افرادی که به عنوان مربی ورزشی قصد مهاجرت به کشور کانادا را دارند، از کد 5252 استفاده می کنند. این کد همچنین برای استعدادیاب های ورزشی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

بدون شک شما نیز در وب سایت های مختلف خوانده اید یا از افراد مختلف شنیده اید که در اختیار داشتن پیشنهاد کاری از کشور کانادا یکی از پیش شرط های مهاجرت به کاناداست؛ اما در نظر داشته باشید که به عنوان یک مربی ورزشی گزینه های دیگری نیز در دسترس شما قرار دارد که بتوانید ویزای خود را از کشور کانادا دریافت کنید.

برای مبتدیان، مربیان ورزشی در کانادا تحت برنامه های مشخص شده توسط دولت های استانی و دولت فدرال می توانند به کشور کانادا مهاجرت کنند؛ چرا که به حرفه آن ها در کشور کانادا به شدت احساس نیاز وجود دارد و شغل آن ها یکی از مشاغل هدف در کشور کانادا به حساب می آید و به همین دلیل است که دارای کد NOC هستند. این خبر بسیار خوبی برای مربیان ورزشی در سراسر جهان است که به زندگی و کار در کشور کانادا امیدوار باشند.

در نظر داشته باشید که اکسپرس انتری در کشور کانادا یک ویزا نیست بلکه یک روش یا پایگاه داده است که اداره مهاجرت کانادا از آن برای انتخاب بهترین گزینه های مهاجرت به این کشور جهت اعطای اقامت دائم استفاده می کند. برای کار در کانادا به عنوان مربی ورزشی علاوه بر فرصت استفاده از ویزای نیروی کار حرفه ای فدرال، می توانید از برنامه استانی کانادا نیز استفاده کنید.

ارزیابی دریافت ویزای کانادا برای مربیان ورزش

مربیان ورزشی از گوشه و کنار دنیا واجد شرایط شرکت در برنامه های اکسپرس انتری دولت فدرال و یا برنامه های استانی هستند تا بتوانند از این طریق اقامت کشور کانادا را برای خود به دست آورند و صلاحیت آن را داشته باشند که از این طریق ورود سریع به کانادا را تجربه کنند.

مربیانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند و می خواهند از طریق NOC 5252 خود را به کانادا برسانند ممکن است یکی از عناوین زیر را در اختیار داشته باشند:

 • مربی آماتور ورزشی
 • مربی دو ومیدانی آماتور
 • مربی بوکس
 • مربی دومیدانی
 • مربی بیس بال
 • مربی بسکتبال
 • سرمربی ورزشی
 • مربی دوچرخه سواری
 • مربی اسکیت
 • مربی فوتبال
 • استعدادیاب فوتبال
 • سرمربی فوتبال
 • کلیه مربیان و سرمربیان تیم های حرفه ای ورزشی
 • کلیه مربیان و سرمربیان تیم های سطح استانی
 • مربی شنا
 • مربی تنیس
 • مربی والیبال
 • مربی واترپلو و بسیاری از حرفه های دیگر حوزه ورزش

همه این رشته های ورزشی و بسیاری از ورزش هایی که از آن ها یاد نشد تحت گروه NOC 5252 می توانند برای مهاجرت به کانادا اقدام کنند.

تقاضای بالا برای استخدام مربی ورزشی

وظایف اصلی مربیان ورزش در کشور کانادا

برای اینکه اطمینان حاصل کنید که به عنوان یک مربی ورزشی می توانید در کشور کانادا مشغول به کار شوید، بهتر است جزئیاتی بیشتری در خصوص مهارت ها و مدارک مورد نیاز خود بدانید تا در مسیر مهاجرت وقت و هزینه خود را از دست ندهید.

برخی از مهم ترین وظایف مربیان ورزشی در کانادا عبارتند از:

 • شناسایی نقاط ضعف مربیان و تیم های ورزشی
 • برنامه ریزی، پیشبرد و اجرای جلسات آموزشی و تمرینی
 • پرورش و توسعه مهارت های و توانایی های بالقوه مربیان ورزشی
 • برنامه ریزی بر اساس یک تقویم رقابتی برای تمرینات
 • انگیزه دادن و آماده کردن مربیان ورزشی یا تیم ها برای شرکت در یک رویداد یا مسابقه ورزشی
 • تدوین استراتژی های رقابت، بهبود برنامه های مسابقه و هدایت مربیان ورزشی و بازیکنان در طول مسابقه یا رویدادهای ورزشی
 • آنالیز و بررسی عملکرد مربیان و تیم های ورزشی و اصلاح برنامه های تمرینی

برخی از مهم ترین وظایف استعدادیاب های ورزشی نیز عبارتند از:

 • شناسایی و استخدام مربیان ورزشی که توانایی بالایی داشته و هنوز ناشناخته هستند
 • مشاهده و بررسی عملکرد مربیان ورزشی که کاندید هدایت یک تیم هستند و بررسی سوابق آن ها
 • ارائه گزارشات مربوط به ارزیابی و توصیه های سایر استعدادیابان و ارائه آن ها به کارفرما

شرایط لازم برای مهاجرت به کانادا به عنوان مربی ورزشی

در اختیار داشتن سابقه کار به عنوان مربی یا تمرین دهنده برای مهاجرت به کانادا به عنوان مربی ورزشی نمی تواند کافی باشد بلکه همه واجدین شرایط باید مدارک لازم در حوزه فعالیت خود را نیز در اختیار داشته باشند. برخی از مهم ترین مدارکی که مربیان ورزشی برای مهاجرت به کانادا به آن نیاز خواهند داشت عبارتند از:

 • پشت سر گذاشتن دوره های مربیگری ملی معمولا برای تمامی مربیان ورزش های تیمی و انفرادی مورد نیاز است.
 • معمولا از مربی های استانی مدرک سطح 3 درخواست می شود
 • از مربی های تیم های ملی نیز درخواست می شود تا گواهی سطح 4 را ارائه دهند.
 • در برخی از مواقع ممکن است از مربی درخواست شود تا مدرک دانشگاهی در رشته تربیت بدنی ارائه دهد.
 • تجربه کاری و دانش کافی در زمینه مربیگری ورزشی نیز از الزامات است.

استعدادیاب های ورزشی نیز برای مهاجرت به کشور کانادا نیز باید تجربه و دانش فنی کافی در زمینه ورزش را در اختیار داشته باشند.

مقایسه دستمزد مربی ورزش در کانادا با انگلستان

چگونه می توان به عنوان یک مربی ورزشی به کانادا مهاجرت کرد؟

اولین قدم برای مهاجرت به کانادا به عنوان مربی ورزشی آن است که امتیازات خود را برای شرکت در برنامه اکسپرس انتری محاسبه کنید. عوامل تاثیر گذار در نمره نهایی شما عبارتند از:

 • سن
 • مدرک تحصیلی
 • توانایی و تسلط به زبان های فرانسوی یا انگلیسی
 • مهارت های مربوط به همسر
 • تجربه کاری

زمانی که فرد در این سیستم امتیاز بندی موفق به کسب امتیاز کافی شوند، ممکن است یک دعوتنامه ITA دریافت کنند و در این صورت 60 روز فرصت خواهند داشت که درخواست رسمی خود را برای ورود به کشور کانادا ثبت کنند. به همین دلیل به افراد توصیه می شود که هرگز ادعایی خلاف واقع ارائه نکنند یا اینکه مدارک خود را مطابق با آنچه به زودی کسب خواهند کرد تنظیم نکنند چرا که ممکن است این مسئله باعث از دست رفتن فرصت مهاجرت به کانادا شود.

زمانی که دعوتنامه خود را دریافت کردید، دیگر امکان اصلاح پروفایل خود را نخواهید داشت و باید آن مدارک را همراه خود در اختیار داشته باشید. بهترین حالت ممکن برای شما آن است که فقط از مدارکی استفاده کنید که آن ها را در دست دارید.

آیا می توان به عنوان مربی ورزشی بدون پیشنهاد کاری به کانادا مهاجرت کرد؟

پاسخ به این سوال مثبت است، به شرط آنکه در برنامه اکسپرس انتری امتیازات کافی را به دست آورید تا بتوانید به عنوان یک نیروی کار حرفه ای به این کشور مهاجرت کنید. البته در نظر داشته باشید که پیشنهاد شغلی در این سیستم امتیازبندی می تواند امتیاز بسیار زیادی را برای شما به ارمغان آورد در نتیجه توصیه می شود که پس از تکمیل پروفایل خود، در جستجوی یک شغل مناسب برای خود باشید تا با در اختیار داشتن پیشنهاد کاری در کانادا شانس خود را برای مهاجرت به این کشور افزایش دهید.

به عنوان یک شهروند دائم کشور کانادا، که از مهارت بالایی برخوردار است، می توانید از همان روز نخست به صورت تمام وقت مشغول به کار شوید. شاید برای شما نیز جالب باشد که بدانید یک مربی ورزش در کشور کانادا معمولا دستمزد بهتری نسبت به همکاران خود در انگلستان، اروپا و آسیا دارند و قوانین کار در این کشور، تعادل بین زندگی و کار را رعایت می کند. اتحادیه مربیان ورزشی کانادا حامی اصلی مربیان ورزشی در این کشور است.

بررسی دستمزد مربیان ورزشی در کانادا

یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه شود، مسئله دستمزد مربیان ورزشی در این کشور است. این افراد می توانند در زمینه های مختلفی فعالیت حرفه ای داشته باشند و این مسئله بر درآمد آن ها نیز تاثیر بسیار زیادی می گذارد. در جدول زیر می توانید درآمد سالیانه برخی از فعالان در حوزه مربی گری ورزشی را مشاهده کنید.

درآمد سالیانه برخی از فعالان در حوزه مربی گری ورزشی

جدول فوق نشان می دهد که مربیان ورزشی به طور میانگین ماهانه 8130$ دلار کانادا درآمد در اختیار دارند و این درآمدی نسبتا مناسب در این کشور است. اما در نظر داشته باشید که میزان تجربه و جایگاهی که در آن فعالیت می کنید نیز در درآمد ماهانه شما اثر گذار خواهد بود. افرادی که از این طریق به کشور کانادا مهاجرت می کنند می توانند همسر و فرزندان خود را نیز به کانادا منتقل کنند و این یک امتیاز بزرگ در این رابطه به حساب می آید.

اگر شما نیز در زمینه های استعدادیابی ورزشی و همچنین مربیگری فعالیت دارید، می توانید با مشاورین خبره ما در ارتباط باشید تا ایشان با توجه به تجربه خود، رزومه شما و همچنین شرایط کمبود نیروی کار در استان های مختلف کشور کانادا، شما را در مسیر رسیدن به خواسته هایتان همراهی کنند.

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند. بدیهی است برداشت و مشورت های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی مجموعه جناب حلاج پور ممکن بوده و توصیه می شود. مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کانادپاس و کاریابی بین المللی مهیار مسوولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسوولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.


مهیار حلاج پور

«افتخار داریم که مورد اعتماد شما هستیم»

من مهیار حلاج پور هستم،

عضو رسمی شورای قانون گذاری امور مهاجرت کانادا ICCRC، مشاور رسمی مهاجرت کانادا RCIC یا اصطلاحا وکیل مهاجرت.

زندگی من صرف این می شود که اطمینان حاصل کنم که ممتاز ترین خدمات تخصصی حقوق مهاجرت کانادا را در مجموعه حقوقی مهاجرتی کاناداپاس ارائه می دهیم.

شرکت توسعه بیزینس ،سرمایه گذاری استارت آپ i3 Capital گام به گام با بهترین متخصصین و مشاورین در خدمت اهداف کارآفرینانی است که برای پیشبرد اهدافشان به ما اعتماد کرده اند‌.

و همچنین در کنار همکارانم در کاریابی مهیار با مجوز رسمی از وزارت کار ایران برای تحقق برنامه های کاریابی بین المللی موکلین پارسی زبان می کوشیم.

کاناداپاس - وکیل مهاجرت کانادا در تورنتو - بیوگرافی مهیار حلاج پور
ارزیابی رایگان رزرو وقت مشاوره وقت مشاوره فوری
× تماس با ما
Copy link