تحصیل در رشته مدیریت ورزشی در کانادا: کانادا یکی از جذاب ترین مقاصد جهان برای تحصیل و کار است و هر ساله افراد زیادی از این طریق به کشور کانادا مهاجرت می کنند تا بتوانند آینده خود در این کشور را متحول کنند.

رشته های مختلف تحصیلی در کشور کانادا به گونه ای ارائه می شوند که دانشجویان بتوانند بلافاصله پس از خروج از دانشگاه وارد بازار کار شوند و مشکلی از این بابت برای آن ها وجود نداشته باشد. در بسیاری از دوره های آموزشی دانشجویان در دوره های کارورزی نیز شرکت می کنند و در این صورت مراحل اولیه ورود به بازار کار را نیز طی می کنند.

رشته مدیریت ورزشی در کانادا برای افرادی که قصد دارند در حوزه های مختلف ورزشی ورود پیدا کنند و ورزش را به اقتصاد متصل کنند بسیار ارزشمند است. مدرک مدیریت ورزشی، مهارت ها و مفاهیم مربوط به مدیریت، امور مالی، بازاریابی و قوانین مربوط به صنعت ورزش را به دانشجویان آموزش می دهد.

کلاس های مدیریت ورزشی به شما کمک می کند تا آخرین فرایند و فناوری را در بخش تجاری سازمان ورزشی بیاموزید. در ادامه برخی از مهم ترین دوره های مربوط به رشته مدیریت ورزشی در کانادا را معرفی خواهیم کرد.

تحصیل رشته مدیریت ورزشی

مدیریت ورزشی حوزه ای است که اصول تجاری در پی صنعت ورزش امروز را تجزیه و تحلیل می کند. این برنامه برای افرادی مناسب تر است که علاقه زیادی به ورزش دارند و می خواهند در این حرفه فعالیت رسمی داشته باشند. به عنوان یک دانشجوی مدیریت ورزشی، شما می توانید موارد متفاوتی در رابطه با مدیریت ورزشی، امور مالی، بازاریابی و غیره را بیاموزید و همچنین چالش هایی که با آن روبرو خواهید شد را در نظر بگیرید.

تحصیل در خارج از کشور در این رشته می تواند به عنوان بهترین مقیاس برای درک قدرت صنعت ورزش در جهان باشد. این همچنین یک فرصت فوق العاده برای افراد است تا بتوانند درک کنند که ورزش چگونه در بین سایر کشورها و فرهنگ ها ریشه دوانده است.

در مقطع کارشناسی می توانید مدیریت ورزش را به عنوان BA یا BSc مطالعه کنید. در هر دو صورت، دوره کارشناسی رشته مدیریت ورزشی 3 سال به طول خواهند انجامید و محتوای تقریبا مشابهی را پوشش می دهد اما در صورتی که در دوره های BSc شرکت کنید، احتمالا در کلاس های حسابداری و مالی بیشتری شرکت خواهید کرد.

در برخی از دوره های آموزش مدیریت ورزشی، یک دوره اضافه 12 ماهه در سال سوم آموزش در نظر گرفته شده است که بهترین زمان برای بدست آوردن تجربه، ایجاد ارتباط با افراد حرفه ای و همچنین به دست آوردن تجربه کار عملی است. در صورتی که به دست آوردن مدرک کارشناسی برای شما کافی نیست، می توانید در مقطع کارشناسی ارشد نیز به تحصیل ادامه دهید و باید آگاه باشید که این دوره بیشتر مبتنی بر تحقیق است.

در بسیاری از کشورهای دنیا دوره کارشناسی ارشد این رشته کمتر از دو سال طول می کشد در حالی که دوره دکترای آن ممکن است یک دوره 5 تا 6 ساله باشد.

برنامه های آموزشی مدیریت ورزشی، آموزش های تئوری را با آموزش های عملی ترکیب می کند پس می توان انتظار داشت که دانشجویان با دوره های مختلف آموزشی شامل وبینار، دوره های عملی، کلاس های تئوری، کارگاه های آموزشی و غیره در طول دوره تحصیل خود روبرو شوند.

اگرچه در دوره های مختلف آموزش رشته مدیریت ورزشی در دانشگاه های جهان دروس متفاوتی برای دانشجویان در نظر گرفته شده است، اما در بسیاری از دانشگاه ها دروس زیر ارائه می شود:

 • مقدمه ای بر مدیریت ورزش
 • نظریه های مربوط به مدیریت ورزشی
 • اصول بازاریابی ورزشی
 • حسابداری مالی در ورزش
 • بازارهای ورزش و تفریحات
 • سازمان های ورزشی
 • قوانین ورزشی
 • مدیریت رویدادهای ورزشی

تحصیل رشته مدیریت ورزشی در دانشگاه رجاینا

دانشگاه رجاینا به عنوان یکی از دانشگاه های نسبتا رده بالا در کشور کانادا یکی از دانشگاه های ارائه کننده رشته مدیریت ورزشی در این کشور است که نظر بسیاری را به خود جلب می کند. افرادی که تمایل به زندگی و تحصیل در ساسکاچوان داشته باشند می توانند این دانشگاه را برای تحصیل و مهاجرت به کانادا انتخاب کنند.

دانشجویان باید در نظر داشته باشند که بر خلاف بسیاری دیگر از دانشگاه های کانادا، تحصیل در این رشته در دانشگاه رجاینا 4 سال به طول می انجامد. شهریه تحصیل در این رشته به طور متوسط 22207.50$ دلار کانادا در سال است. علاقمندان به تحصیل در این رشته تا اول نوامبر یا اول آپریل هر سال فرصت خواهند داشت تا مدارک خود را در اختیار دانشگاه قرار دهند تا بتوانند در زمان مقرر، پذیرش تحصیلی خود را دریافت کنند.

دانشجویانی که قصد تحصیل در این رشته را دارند می توانند مدرک زبان آیلتس یا تافل را ارائه دهند. برای نمره تافل، مجموع نمره 83 برای دریافت پذیرش به عنوان یک حداقل تعیین شده است به این شرط که نمره ای کمتر از 20 در هیچ بخشی نباشد.

در آزمون آیلتس نیز نمره 6.5 برای دانشجویان در نظر گرفته شده است به شرط آن که هیچ نمره ای کمتر از 6 نباشد. دانشجویان پس از پایان این دوره قادر به ورود به بازار کار در کشور کانادا خواهند بود چراکه مدرک دریافتی از این دانشگاه اعتبار بسیار مناسبی دارد.

رشته مدیریت ورزشی در کانادا

تحصیل رشته مدیریت ورزشی در دانشگاه نیوبرانزویک

تحصیل رشته مدیریت ورزشی در کانادا، در دانشگاه ها و کالج های مختلفی امکان پذیر است و دانشگاه نیوبرانزویک یکی از دانشگاه های شناخته شده کانادا برای تحصیل رشته MBA مدیریت ورزشی است. یکی از رشته های بسیار مهم در کشور کانادا رشته حرکت شناسی است و در رشته مدیریت ورزشی، دانش مربوط به رشته MBA و حرکت شناسی با هم ترکیب شده است تا علاقمندان بتوانند با دانش بسیار بالایی دانشگاه نیوبرانزویک را ترک کنند.

این دوره آموزشی دو ساله است و دانشجویان مباحث گسترده ای را در این دوره کارشناسی ارشد می آموزند. در سال اول تحصیل، دروس کاملا مرتبط با علوم حسابداری و قوانین کسب و کار و بازاریابی است اما در سال دوم برنامه ها به صورت تخصصی تر به علوم ورزشی مرتبط خواهد شد. دانشجویان در آخرین ترم تحصیلی خود در این دانشگاه می توانند با افراد حرفه ای در ارتباط باشند. برخی از سازمان هایی که دانشگاه نیوبرانزویک با آن ها در ارتباط است عبارتند از:

 • راگبی آتلانتیک کانادا
 • لیگ فوتبال کانادا
 • کمیته پارالمپیک کانادا
 • مرکز ورزش کانادا
 • گردشگری ورزشی شهر فردریکتون
 • بازی های مشترک المنافع کانادا
 • بنیاد گروتبوس آفریقای جنوبی
 • گروه هاکی اور و غیره.

دانشجویان پس از دریافت مدرک خود در رشته مدیریت ورزشی از دانشگاه نیوبرانزویک می توانند در سازمان های ورزشی، باشگاه های سلامتی، سالن ها، استادیوم های ورزشی، کالج ها و دانشگاه ها، سازمان های گردشگری و غیره مشغول به کار شوند.

دانشجویان همچنین باید هزینه های تحصیل خود در این دانشگاه را نیز مورد بررسی قرار دهند. هزینه تحصیل در این رشته در اولین سال تحصیل در حدود 20682.50$ دلار کانادا است و در دومین سال تحصیل نیز دانشجویان باید 16894.50$ دلار کانادا را به دانشگاه پرداخت کنند و در نتیجه شهریه کلی تحصیل در این رشته 37577$ دلار کانادا خواهد بود. دانشجویان برای اخذ پذیرش از دانشگاه ها نیوبرانزویک به نمره GMAT بیش تر از 600 نیاز خواهند داشت.

تحصیل رشته مدیریت ورزشی در کالج دورهم

رشته مدیریت ورزشی یکی از رشته هایی است که در کالج دورهم ارائه می شود. این رشته تحصیلی در شهر اوشاوا در استان انتاریو ارائه می شود و مدرسه تجارت، IT و مدیریت، مسئولیت برگزاری این دوره را بر عهده دارد. رشته مدیریت ورزشی در این دانشگاه در یک دوره سه ساله برگزار می شود و دانشجویان پس از آن نیز می توانند وارد بازار کار شوند. سپتامبر 2022، دوره جدید این رشته تحصیلی آغاز خواهد شد.

این دوره آموزشی یکی از طولانی ترین دوره های مدیریت ورزشی در کشور کانادا است و پس از پایان این دوره شما آماده خواهید بود تا در نقش مدیریتی یا مدیریت تجارت ورزشی حضور داشته باشید. کلاس های درس تنها در محیط دانشگاهی برگزار نمی شود و دانشجویان در پایان، این فرصت را خواهند داشت که در زمینه های مختلف ورزشی فعالیت داشته باشند.

این دوره آموزشی با آموزش مهارت های اصلی کسب و کار و ادراک صنعت ورزش آغاز می شود و در ترم های بعدی، برنامه های پیشرفته تر و تجربه یادگیری عملی نیز ارائه می شود. در صورتی که پس از دو سال قصد ادامه تحصیل در این رشته را نداشته باشید، می توانید درخواست مدرک مدیریت ورزشی در سطح پایین تر را داشته باشید.

علاقمندان به تحصیل در این کالج باید دوره 12 ساله مدرسه را پشت سر گذاشته باشند. دانشجویان در این دوره آموزشی 5 ترم نخست را به تحصیل می پردازند و ترم ششم نیز مربوط به کارهای عملی است. هزینه تحصیل در این دوره به شرح زیر است.

هزینه تحصیل در تحصیل رشته مدیریت ورزشی در کالج دورهم

تحصیل رشته مدیریت ورزشی در کالج هامبر در کانادا

یکی دیگر از مراکز آموزشی که می توان برای تحصیل در کانادا در رشته مدیریت ورزشی به آن مراجعه کرد، کالج هامر است. دانشجویان باید حداقل های مورد نیاز دانشگاه در این رشته را ارائه کنند. باید در نظر داشت که در اختیار گذاشتن مدارک مورد نیاز کالج برای دریافت پذیرش کافی نیست و مدارک متقاضیان باید به طور کامل مورد بررسی قرار گیرد.

متقاضیان باید در نظر داشته باشند که دوره آموزش مدیریت ورزشی در این کالج یک دوره دیپلم پیشرفته است و از همین رو دانشجویان برای دریافت پذیرش باید نمره 80 تافل را به شرطی ارائه کنند که نمره ای کمتر از 20 نداشته باشند یا مدرک آیلتس با نمره 6 که هیچ نمره ای کمتر از 5.5 نداشته باشند.

هزینه یک سال تحصیل رشته مدیریت ورزشی در این کالج برای دانشجویان خارجی 16414$ دلار کانادا است و دانشجویان باید 450$ دلار کانادا برای خرید کتاب و همچنین 240$ دلار کانادا برای سایر هزینه ها پرداخت کنند.

تحصیل رشته مدیریت ورزشی در کالج نیاگارا

یکی دیگر از مراکز آموزشی که به دانشجویان فرصت تحصیل در رشته مدیریت ورزشی را می دهد، کالج نیاگارا است. این کالج یک برنامه دیپلم 3 ساله را برای دانشجویان در نظر گرفته است تا آن ها بتوانند از این طریق وارد بازار کار در این رشته شوند. دانشجویان در ترم پنجم تحصیل خود در کالج نیاگارا کلیه دروس مرتبط با رشته مدیریت ورزشی را آموخته اند و آماده می شوند تا در ترم ششم تحصیل خود، دوره کارآموزی را پشت سر بگذارند و این فرصت بسیار مناسبی برای آن ها است تا بتوانند شرایط بازار کار در کانادا در این رشته را نیز دریابند.

برای پذیرش از این کالج، دانشجویان باید دیپلم 12 ساله معتبر در کشور کانادا در اختیار داشته باشند. این کالج همچنین با دانشگاه براک در کانادا نیز ارتباط مستقیم در ارائه رشته مدیریت ورزشی دارد و این مورد نیز می تواند یکی از امتیازات این کالج به نسبت سایرین باشد.

افرادی که علاقمند به تحصیل در این رشته هستند، برای 3 سال تحصیل خود، حدودا 48400$ دلار کانادا نیاز خواهند داشت که به تفکیک به شرح جدول زیر است.

هزینه تحصیل در رشته مدیریت ورزشی در کالج نیاگارا

در حال حاضر تحصیل در کشور کانادا به عنوان یکی از روش های اساسی برای ورود به این کشور شناخته می شود و تحصیل در رشته مدیریت ورزشی در این کشور، می تواند فرصت های متنوع کاری را در اختیار افراد قرار دهد تا بتوانند در کانادا به کار دست پیدا کنند. افرادی که به رشته مدیریت ورزشی علاقه دارند، می توانند در دوره های دیپلم تخصصی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا شرکت کنند و این مسئله می تواند در آینده شغلی آن ها نیز تاثیر گذار باشد.

متقاضیان برای تحصیل در کانادا نیاز به اخذ پذیرش از دانشگاه، دریافت ویزا از سفارت کانادا و همچنین رسمی کردن ثبت نام خود خواهند داشت و در اینجا است که حضور یک وکیل و مشاور رسمی مهاجرت کانادا RCIC در کنار فرد می تواند به نوعی شانس رسیدن به خواسته های مهاجرتی در کشور کانادا را افزایش دهد