بسیاری از افرادی که وارد خاک کانادا می شوند، به دلیل فاصله زیاد میان این کشور و ایران، تمایل دارند تا اعضای خانواده خود را درکنار خود داشته باشند، اما محدودیت های فراوانی در این زمینه وجود دارد. دولت کانادا با در نظر گرفتن سوپرویزا، مسیر اقامت والدین و همچنین پدربزرگ و مادربزرگ شهروندان این کشور را فراهم کرده است. سوپرویزای کانادا می تواند تا سقف ده سال اعتبار قانونی داشته باشد و این موضوع بر جذابیت این ویزا و ارجحیت آن بر ویزای توریستی می افزاید.

این ویزا فرصت بسیار مناسبی را در اختیار والدین و همچین پدربزرگ و مادربزرگ شهروندان کانادا قرار می دهد تا برای بازه زمانی بیش از 6 ماه در کشور کانادا اقامت داشته باشند. در ادامه در رابطه با شرایط دریافت سوپرویزا برای والدین شهروندان کانادا، افراد دارای اقامت دائم و گاه شهروندان با اقامت موقت در کشور کانادا توضیحات کافی را ارائه خواهیم کرد. شما نیز می توانید در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیش تر در خصوص دریافت این ویزا و سایر ویزاهای اقامتی کانادا با ما در تماس باشید.

چه زمانی می توان سوپر ویزای کانادا را دریافت کرد؟

توضیحاتی که در این بخش ارائه می شود، مربوط به افرادی است که ملیت آن ها ایرانی بوده و شهروند رسمی و دائمی کشورهای کانادا یا آمریکا نیستند. سوال نخستی که در رابطه با دریافت سوپر ویزا پیش می آید آن است که آیا شما می توانید این ویزا را بدست آورید یا خیر. در مرحله اول سوال مطرح شده آن است که هدف فرد از ورود به کشور کانادا چیست و این اهداف می تواند شامل موارد زیر شود:

 • دیدار به عنوان یک توریست، دیدن اقوام یا دوستان
 • شرکت در یک جلسه تجاری، کنفرانس یا امثال آن
 • عبور از کانادا (ترانزیت)
 • کار
 • تحصیل

در صورتی که شما قصد شرکت در یک جلسه تجاری، کنفرانس علمی یا امثال آن را داشته باشید، باید ویزای توریستی کانادا را دریافت کنید و نیازی به سوپرویزا نخواهید داشت. در صورتی که قصد تحصیل یا کار در کانادا را داشته باشید، باید شرایط خاصی را پشت سر بگذارید که از حوصله این بحث خارج است.

اما اگر هدف شما دیدار از اقوام، دوستان یا دیدار توریستی است، باید مشخص کنید که آیا قصد دیدار از فرزندان یا نوه خود را دارید یا خیر. در صورتی که پاسخ شما منفی باشد، نیازی به سوپر ویزا نخواهید داشت اما در صورتی که پاسخ شما مثبت باشد، باید مدت اقامت خود را مشخص کنید. در صورتی که مدت اقامت شما کمتر از 6 ماه باشد، می توانید برای دریافت ویزای توریستی اقدام کنید اما در صورتی که قصد اقامت بیش از 6 ماه را داشته باشید، می توانید برای سوپرویزا اقدام کنید.

تعریف سوپرویزای کانادا

واجدین شرایط دریافت سوپرویزای کانادا

شما ممکن است برای دریافت سوپرویزای کانادا واجد شرایط شوید و تا سقف دو سال در این کشور اقامت داشته باشید. برای بدست آوردن این ویزا شما باید:

 • والدین یا پدربزرگ و مادربزرگ یک شهروند کانادایی یا فرد دارای اقامت دائم کانادا باشید.
 • خارج از کانادا باشید
 • یک نامه رسمی از فرزند یا نوه خود داشته باشید که شما را به کانادا دعوت کرده است و همچنین نامه تمکن مالی که در طول مدت اقامت شما، هزینه های شما قابل پوشش است. همچنین باید لیست تمامی افرادی که در خانه دعوت کننده حضور دارند ثبت شود. کپی نامه های اقامتی دعوت کننده نیز باید ارائه شود.
 • در اختیار داشتن بیمه درمانی کانادایی که حداقل برای یک سال از لحظه ورود اعتبار داشته باشد. همچنین باید پوششی به ارزش 100000$ دلار کانادا داشته باشد. همچنین گواهی پرداخت آن نیز باید ارائه شود.
 • ارائه گواهی تست های پزشکی مهاجرت به کانادا نیز در این رابطه الزامی است.

هزینه درخواست سوپرویزای کانادا 100$ دلار کانادا است. همچنین در رابطه با تاریخ صدور این ویزا نمی توان به صراحت صحبت کرد و به عوامل مختلفی بستگی دارد که یکی از آن ها ملیت افراد است چرا که ممکن است به ثبت اطلاعات بیومتریک نیاز پیدا شود.

اگر برای دریافت سوپرویزا واجد شرایط نیستید، همچنان این فرصت را خواهید داشت که برای ویزای توریستی و اقامت تا سقف 6 ماه در کشور کانادا اقدام کنید. هزینه درخواست ویزای توریستی کانادا نیز 100$ دلار کانادا است اما تفاوت عمده آن در مدت اجازه شما برای اقامت در خاک کانادا خواهد بود.

تفاوت سوپرویزای کانادا با اجازه ورود چندگانه در این کشور چیست؟

در حال حاضر، بیشتر افرادی که وارد کانادا می شوند می توانند تا 6 ماه از اولین ورود خود در این کشور بمانند. مسافرانی (توریست ها) که قصد دارند برای مدت بیشتری در این کشور اقامت داشته باشند باید برای تمدید ویزای خود اقدام کرده و هزینه آن را پرداخت کنند.

با این وجود، سوپرویزا به والدین فرد اجازه می دهد تا برای مدتی تا سقف دو سال در این کشور اقامت داشته باشند بدون آنکه نیازی به تمدید ویزا داشته باشند. سوپر ویزا، یک ویزا است که به فرد اجازه می دهد برای مدت 10 سال، در چندین مرحله وارد خاک کانادا شود. تفاوت اصلی آن است که سوپر ویزا به فرد اجازه می دهد که به صورت یک جا برای مدت 2 سال در کانادا بماند در حالی که یک ویزای  توریستی به کانادا به فرد اجازه می دهد تا تنها به مدت 6 ماه در کانادا بماند. به همین دلیل است که توصیه می شود تا والدین فردی که در کانادا زندگی می کنند برای دریافت سوپرویزا اقدام کنند تا بتوانند نیاز خود به دریافت ویزاهای متعدد را کاهش دهند.

چگونگی اقدام برای سوپرویزای کانادا برای والدین

قبل از این که برای سوپرویزا اقدام کنید، به یک دعوت نامه از طرف فرزند یا نوه خود نیاز خواهید داشت که باید شامل پوشش هزینه های اقامتی شما در کانادا باشد همچنین او باید مشخص کند که چند نفر در خانه اش زندگی می کند و همچنین گواهی اقامتی خود را نیز به آن ضمیمه کرده باشد. همچنین باید ثابت شود که فرزند یا نوه شما، از درآمد کافی در کشور کانادا برخوردار است. گواهی بیمه درمانی در کانادا و گذراندن تست های پزشکی نیز الزامی است.

نکته قابل توجه در رابطه با سوپرویزا آن است که این ویزا را تنها از خارج از خاک کانادا به صورت آنلاین یا کاغذی می توان درخواست داد. اداره مهاجرت کانادا از متقاضیان درخواست کرده است که بنا بر دلایل مختلف، این ویزا را به صورت آنلاین درخواست کنند. از جمله دلایل ارائه شده عبارتند از:

 • امکان ارسال درخواست به صورت آنی
 • امکان رسیدگی سریع تر به درخواست
 • امکان حصول اطمینان از تکمیل بودن پرونده
 • امکان آپلود سریع تر مدارک درخواستی بیشتر
 • عدم نیاز به آپلود پاسپورت در مرحله اول
 • امکان دریافت آخرین وضعیت درخواست به صورت مستقیم از اکانت اینترنتی
دعوت نامه برای سوپرویزای کانادا

ویژگی های دعوتنامه برای سوپر ویزای کانادا

در برخی از مواقع، زمانی که فردی قصد بازدید از کشور کانادا را دارد، اداره مهاجرت کانادا از فرد می خواهد که یک دعوت نامه رسمی از یکی از شهروندان کانادا ارائه دهد. این نامه تضمینی برای ورود به خاک کشور کانادا و دریافت ویزا نیست. افسران ویزا شرایط شما را بررسی می کنند تا متوجه شوند آیا شما شرایط کافی برای دریافت ویزا به منظور ورود به کانادا را خواهید داشت یا خیر.

ارسال دعوت نامه برای ورود به کانادا به آن معنا نیست که فرد دعوت کننده از نظر قانونی مسئولیت فردی که وارد کانادا می شود را به عهده گرفته است. نامه نوشته شده باید در کمال صداقت نگارش شود و همچنین فرد باید نسبت به تعهداتی که در دعوت نامه ثبت می کند مسئولیت پذیر باشد.

نامه باید توسط ارسال کننده، به دست متقاضی ورود به کانادا برسد و او آن را به سفارت یا کنسول گری کانادا در خارج از خاک این کشور ارسال کند تا آن ها صلاحیت ورود وی به این کشور از طریق ویزای موقت را بررسی کنند. اطلاعات زیر که در رابطه با فرد دعوت شونده است باید در دعوت نامه ذکر شده باشد:

 • نام کامل
 • تاریخ تولد
 • آدرس و شماره تلفن
 • نوع رابطه شما با دعوت شونده
 • هدف از سفر
 • مدت زمانی که فرد دعوت شونده قصد اقامت در کانادا را دارد
 • محلی که فرد در آن اقامت دارد
 • نحوه پرداخت هزینه های سفر توسط دعوت شونده
 • زمانی که فرد قصد ترک کانادا را دارد

شما نیز به عنوان دعوت کننده باید اطلاعات زیر را در نامه به ثبت برسانید:

 • نام کامل
 • تاریخ تولد
 • آدرس و شماره تلفن در کانادا
 • عنوان شغلی
 • اینکه شما شهروند رسمی کانادا هستید یا اقامت موقت دارید
 • یک فتوکپی از مدارکی که نشان دهنده وضعیت اقامت شما در کانادا باشد مانند؛ گواهی تولد در کانادا برای کسانی که در این کشور متولد شده اند، کارت شهروندی کانادا یا کارت اقامت دائم یا گواهی IMM1000 برای شهروندان موقت.
 • اطلاعاتی درباره خانواده شما مانند نام و تاریخ تولد همسر و همه افراد وابسته
 • مجموع افرادی که در خانه شما زندگی می کنند شامل افرادی که شما از آن ها حمایت مالی می کنید
 • یک تعهدنامه نگاشته شده و امضا شده برای حمایت مالی طول دوره اقامت پدر، مادر، پدربزرگ یا مادربزرگی که قصد دعوت از وی را دارید

گواهی که نشان دهد حقوق دریافتی شما بالا تر از حداقل حقوق دریافتی برای تمام افرادی است که شما از آن ها حمایت می کنید و این شامل افرادی که قصد دعوت از آن ها را دارید نیز می شود.

کمترین میزان درآمد در کشور کانادا برای سوپرویزا چه مقدار است؟

در بخش قبل اشاره شد که فرد باید ثابت کند که درآمدی بالا تر از حداقل حقوق دریافتی در کانادا دارد اما این میزان چه مقدار است؟ دولت کانادا در سال 2020 نیز مانند هر سال مقدار مشخصی را برای هر خانواده مشخص کرده است و انتظار می رود در آغاز سال 2021، مقدار جدید حداقل درآمد اعلام شود. در جدول زیر به طور کامل این مقدار مشخص شده است.

کمترین میزان درآمد در کشور کانادا برای دریافت سوپرویزا

در صورتی که افراد تحت پوشش، بیش از 7 نفر باشند، به ازای هر فرد اضافه باید درآمد فرد نیز 9685$ دلار کانادا بیشتر شود.

نگاهی به اهمیت دریافت سوپرویزای کانادا

سوپرویزای کانادا از سال 2011 معرفی شده است و همین ویزا مجوز خوبی برای هزاران والدین خارجی بوده است که موفق به حضور در خاک کانادا شده اند. ورود این افراد نه تنها از نظر اجتماعی بلکه از نظر مالی نیز مزایای فراوانی برای جامعه کانادایی داشته است. یک مثال ساده در این رابطه آن است که والدین این افراد می توانند از نوزادان مراقبت کنند و طبیعتا فرد مهاجر این فرصت را خواهد داشت تا به طور تمام وقت به کار خود مشغول شوند. در برخی از مواقع ممکن است همسر یا شریک قانونی نیز بتواند از این طریق وارد کانادا شود اما سایر وابستگان، امکان ورود با استفاده از سوپر ویزا را نخواهند داشت.

همه دارندگان این ویزا باید توجه کنند که با استفاده از سوپرویزای کانادا نمی توانند در خاک این کشور مشغول به کار شوند. امکان اخذ اقامت دائم برای والدین به صورت جداگانه وجود دارد اما باید در نظر داشته که سوپرویزای کانادا دارای محدودیت هایی است که باید حتما آن ها را مد نظر داشت چراکه هرگونه تخلف مهاجرتی در کانادا ممکن است به اخراج از این کشور و محرومیت از ورود مجدد برای مدتی طولانی منجر شود.

مجموعه مهاجرتی کاناداپاس از شما دعوت میکند، فرم ارزیابی رایگان را به دقت تکمیل کرده، سوابق و افتخارات خود را نیز ذکر بفرمایید.

پرسش های متداول درباره شرایط دریافت سوپرویزای کانادا

سوپر ویزای کانادا یا ویزای طولانی مدت بازدید خانواده یک ویزای مالتیپل است که تا 10 سال اعتبار داشته و به والدین و پدر/مادربزرگ های واجد شرایط اجازه می دهد در اولین سفر به مدت ۲ سال بدون خروج در کانادا بمانند. ولی در سفرهای بعدی نمیتوانند بیشتر از ۶ ماه به طور پیوسته در کانادا اقامت داشته باشند.

سوپرویزای کانادا می تواند تا سقف ده سال اعتبار قانونی داشته باشد.