جهان به سرعت در حال تغییر است و در چند سال اخیر نیز آموزش رایگان رشد بسیار ویژه ای به خصوص در کشورهای پیشرفته جهان از جمله کانادا پیدا کرده است. پیشرفت های صورت گرفته در زمینه تکنولوژی این مسیر را هموارتر کرده است و باعث شده است تا دانشجویان و دانش آموزان در محیطی آرام تر و در خانه بدون اینکه تاثیری بر کار آن ها وارد شود، به تحصیل ادامه دهند.

نظام آموزشی کانادا بسیار پیشرفته است و امروزه همین مسئله در کنار مزایای فراوان زندگی در کانادا سبب شده است که در میان دانشجویان خارجی، کانادا به دومین مقصد مهم مهاجرتی تبدیل شود و کشور آمریکا را نیز پشت سر بگذارد.

از آنجا که حرکت به سمت محیط تحصیل می تواند استرس را افزایش دهد، بهتر است همه افرادی که تمایل به تحصیل آنلاین در این کشور دارند، بهترین دانشگاه های ارائه کننده دروس در کانادا به صورت آنلاین را نیز شناسایی کنند. دانشگاه های بسیار ارزشمندی در کشور کانادا وجود دارد که تحصیل در هر یک از آن ها می تواند تضمین کننده آینده تحصیلی فرد باشد.

معرفی بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل آنلاین

در صورتی که به دنبال راهی برای تحصیل آنلاین در کانادا هستید، بهترین راه برای شما آن است که دانشگاه هایی که دروس را به صورت آنلاین ارائه می دهند بشناسید تا بتوانید از این طریق مسیر تحصیل خود در کانادا را آغاز کنید.

برخی از مهم ترین و بهترین دانشگاه های کانادا برای تحصیل آنلاین عبارتند از:

چرا تحصیل آنلاین در کانادا؟

اگر به دنبال آن هستید که در کشور کانادا تحصیل کنید اما می خواهید تمام یا بخشی از دوره تحصیلی خود را در کشور خود سپری کنید، تحصیل مجازی می تواند یک گزینه بسیار مناسب برای شما باشد. تعهدات کانادا به آموزش نوآورانه و جهانی، این کشور را به یکی از پیشگامان آموزش آنلاین  و از راه دور تبدیل کرده است. به لطف فناوری دانشجویان بین المللی هرگز دانشجویان بین المللی به این اندازه به تحصیل در کانادا نزدیک نبوده اند.

دانشجویان بین المللی می توانند در دوره های آموزش آنلاین شرکت کنند و این درحالی است که آن ها دیگر نیازی به سپری کردن پروسه های سفارتی نخواهند داشت و صرفا یک پذیرش تحصیلی از دانشگاه های مورد تایید در کانادا می تواند برای ادامه تحصیل آن ها کافی باشد. آن ها کافی است تا دوره های آنلاین در کانادا را بشناسند و با توجه به شرایط خود بهترین گزینه را در نظر بگیرند.

امکان تحصیل دانشچویان خارجی به صورت آنلاین در کانادا

فرصت تحصیل از راه دور این امکان را به دانشجویان خارجی می دهد تا بدون نیاز به حضور فیزیکی در دانشگاه های این کشور به ادامه تحصیل بپردازند و در یکی از دانشگاه های برجسته کانادا مشغول به تحصیل باشند. زمانی که فردی نمی تواند به صورت حضوری دوره تحصیلی خود را در کانادا پشت سر بگذارد، دوره آموزش مجازی می تواند یک مزیت بزرگ برای او باشد. در بسیاری از موارد دانشجویان بین المللی این فرصت را خواهند داشت که خود برای شرکت در کلاس های آنلاین برنامه ریزی کنند و در زمانی که احساس آرامش بیشتری دارند و می توانند زمان آزاد داشته باشند در کلاس ها شرکت کنند. زمان بندی انعطاف پذیر از مهم ترین مسائلی است که دانشجویان می توانند در تحصیل آنلاین به آن دسترسی داشته باشند.

شرایط ثبت نام در دوره های آنلاین کانادا

بسیاری از کالج ها و دانشگاه های کانادا در سال های اخیر دوره های آموزش آنلاین را نیز ارائه کرده اند و این برنامه ها نیز مورد توجه بسیاری از دانشجویان قرار گرفته است. اگر قصد دارید تا در این برنامه ها شرکت کنید باید یک جستجوی ساده انجام دهید تا متوجه شود آیا دانشگاه و رشته شما نیز قابلیت تحصیل از راه دور را برای شما ایجاد خواهد کرد یا خیر.

هزینه مربوط به دوره های آنلاین در کانادا نیز به عوامل مختلفی بستگی دارد و مهم ترین آن ها مقطعی است که دانشجویان در آن تحصیل می کنند. دانشگاه ها و موسسات مختلف آموزشی نیز هزینه های متفاوتی را برای دوره های آموزشی خود برای دانشجویان بین المللی اعلام داشته اند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با ما در ارتباط باشید.

شرکت در دوره های آنلاین نیز همچون دوره های حضور نیاز به در اختیار داشتن مدارک متفاوت دارد و از همین رو متقاضیان باید در نظر داشته باشند که تفاوتی از این بابت وجود ندارد. یکی از مهم ترین مدارکی که متقاضیان برای تحصیل در دانشگاه های کانادا و دوره های آنلاین به آن نیاز خواهند داشت، مدرک معتبر زبان انگلیسی یا فرانسوی است که با توجه به شرایط دانشگاه، مقطع تحصیلی و همچنین رشته می تواند به طور کامل متفاوت باشد.

همچنین ممکن است دانشگاه به صورت مجزا از فرد مدرکی درخواست کند که مخصوص همان دانشگاه یا گروه آموزشی باشد. برای این که بتوانید از کلیه مدارکی که به آن ها نیاز خواهید داشت، باید از مسیرهای ارتباطی با دانشگاه استفاده کنید. در برخی از موارد خاص این امکان برای شما وجود دارد که برخی از واحدهای آموزشی خود را تطبیق واحد دهید.

مسیر ثبت نام در دانشگاه های کانادا چندان دشوار نیست. شما به راحتی می توانید از طریق سایت دانشگاه مراحل ثبت نام را انجام دهید و منتظر بمانید تا دانشگاه با بررسی رزومه تحصیلی شما و سایر افرادی که قصد تحصیل در آن دانشگاه را دارند، بهترین متقاضیان را برای تحصیل در دانشگاه خود انتخاب کنند.

مزایای تحصیل از راه دور در دانشگاه های کانادا

شرایط کار پس از تحصیل آنلاین در کانادا

یکی از بزرگترین دغدغه هایی که شهروندان خارجی در رابطه با تحصیل در کانادا دارند، شرایط کار پس از تحصیل خود در کشور کانادا است. بر اساس قوانین کشور کانادا، دانشجویانی که در موسسات دانشگاهی کانادا نام نویسی کرده اند، بدون توجه به اینکه برنامه تحصیلی آن ها آنلاین بوده است، می توانند برای برنامه کار پس از تحصیل کانادا شرکت کنند.

بر اساس اعلام مقامات رسمی در کشور کانادا، دانشجویان خارجی این امکان را خواهند داشت که 100% از دوره تحصیلی خود را به صورت آنلاین و تحصیل از راه دور پشت سر بگذارند و همچنان واجد شرایط کار پس از تحصیل در کانادا باشند. در سپتامبر 2020 اعلام شده بود که دانشجویانی که 50% از دوره تحصیلی خود را خارج از کانادا گذرانده باشند این امکان را خواهند داشت و حال قوانین برای تحصیل آنلاین در این کشور بسیار ساده تر شده است.

برای این که دانشجویان بین المللی در این زمینه واجد شرایط شناخته شوند، باید شرایط زیر را در اختیار داشته باشند:

  • در یک برنامه تحصیلی که واجد شرایط برنامه کار پس از تحصیل در کانادا باشد نام نویسی کرده باشند.
  • در حال تحصیل در برنامه ای باشد که از بهار 2020 تا پاییز 2021 شروع شده باشد یا افرادی که برنامه تحصیلی آن ها در مارچ 2020 در حال انجام بوده است.
  • مجوز تحصیل در کانادا داشته باشد یا برای دریافت آن اقدام کرده باشد.

تحصیل آنلاین در کانادا می تواند مزایای بسیار زیادی را برای علاقمندان به تحصیل در این کشور به همراه داشته باشد. نکته اول طبیعتا کاهش هزینه های زندگی و همچنین دریافت ویزای تحصیلی این کشور است اما باید به این نکته نیز توجه داشت که فرد با انتخاب کانادا به عنوان مقصد تحصیلی خود این فرصت را خواهد داشت که آینده ای بهتر برای خود در این کشور فراهم آورد. به همین دلیل به بسیاری از افراد توصیه می شود تا در هنگام درخواست از گزینه تحصیل حضوری استفاده کنند تا از این طریق بتوانند آشنایی بیشتری با شرایط فرهنگی زندگی در کانادا پیدا کنند و از این طریق شانس خود برای کاریابی در این کشور را افزایش دهند.

به منظور کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص شرایط زندگی در کشور کانادا از طریق تحصیل چه به صورت آنلاین و چه به صورت حضوری، می توانید با مشاورین ما در تماس باشید و از این طریق مسیر مهاجرت خود به کانادا را هموارتر سازید.