سرمایه‌گذاری در کانادا یکی از پرسودترین سرمایه‌گذاری‌ها در دنیاست. این کشور از نظر اقتصادی در رتبه بالایی در جهان قرار دارد. در این میان، سرمایه‌‌گذاری در استان بریتیش کلمبیا به عنوان یکی از مهمترین استان‌های کشور کانادا نیز  روش‌های متعددی دارد و می‌تواند بازدهی فوق‌العاده‌ای برای شما داشته باشد. در این مقاله ما قصد داریم مزایای سرمایه‌گذاری در بریتیش کلمبیا، روش‌ها و اینکه باید در چه زمینه‌هایی در این استان بیشتر سرمایه‌گذاری کنید را برایتان شرح دهیم.

اطلاعات کلی درباره استان بیریتیش کلمبیا در کانادا

قطعاً شما به‌عنوان یک سرمایه‌گذار خارجی وقتی می‌خواهید در شهر جدید سرمایه‌گذاری کنید ابتدا باید یک شناخت کلی از آن شهر داشته باشید. این کار به شما کمک می‌کند تا بتوانید برنامه‌ریزی بهتری داشته باشید.

بریتیش کلمبیا، غربی‌ترین استان از 10 استان کانادا است. از شمال به یوکان و قلمروهای شمال غربی، از شرق به استان آلبرتا، از جنوب به ایالت‌های مونتانا، آیداهو و واشنگتن ایالات‌متحده و از غرب به اقیانوس آرام و منطقه پانهندل جنوبی محدود می‌شود.

از ایالت آلاسکا آمریکا حدود 730 مایل (1180 کیلومتر) از شمال به جنوب و 640 مایل (1030 کیلومتر) از شرق به غرب در عریض‌ترین نقطه خود امتداد دارد.

در این استان تنوع آب و هوایی زیادی وجود دارد و مناظر بی‌نظیر در کانادا، از سواحل پر از جزیره و آبدره‌ها گرفته تا قله‌های بزرگ کوردیلرهای قاره‌ای غربی، با فلات‌های داخلی بزرگشان همگی آن را به یکی از زیباترین استان‌های کانادا تبدیل کرده است.

بریتیش کلمبیا، یکی از آخرین مناطق قاره آمریکای شمالی است که مورد کاوش و سکونت قرار گرفت. این استان در نیمه دوم قرن بیستم به‌عنوان یکی از استان‌های پیشرو کانادا از نظر جمعیت، ثروت اقتصادی و رشد کلی ظاهر شد.

شهرهای اصلی آن شامل ونکوور، یکی از بزرگ‌ترین بنادر کانادا و غرب آمریکای شمالی و ویکتوریا، مرکز استان بریتیش کلمبیا، واقع در جنوب شرقی جزیره ونکوور است.

چرا استان بریتیش کلمبیا برای سرمایه‌گذاری خوب است؟

بریتیش کلمبیا (BC) یک محیط تجاری دوستانه را با کیفیت زندگی فوق‌العاده به شما ارائه می‌دهد. سازمان‌ها و سرمایه‌گذارانی که برای فعالیت، این استان را انتخاب می‌کنند از موقعیت‌های برتر، منابع طبیعی غنی، فضای سرمایه‌گذاری جذاب و نیروی کار ماهر و تحصیل‌کرده بهره می‌برند.

BC به‌طور طبیعی برای پاسخگویی به نیازهای سرمایه‌گذاران، مشاغل و شرکای تجاری که به دنبال فرصت‌هایی طلایی برای تجارت پربازده هستند، بسیار مناسب است.

جوامع خلاق و تحصیل کرده در سراسر استان امکانات بالقوه بالایی را ایجاد می‌کنند که توسط دولت و صنعت حمایت می‌شود. در ساحل غربی کانادا، بریتیش کلمبیا فرصتی برای گسترش و سرمایه‌گذاری سرمایه در طیف گسترده‌ای از صنایع را ارائه می‌دهد.

بریتیش کلمبیا متعهد به اقتصاد پایدار برای همه شهروندان خود است و همیشه مواردی که به نفع استان بریتیش و جهان است را در اولویت قرار می‌دهد. رهبری و سیاست این استان منعکس‌کننده اهداف مترقی محیطی، اجتماعی و حکومتی است.

استان بریتیش کلمبیا در کانادا از هر لحاظ یکی از بهترین استان‌های این کشور برای سرمایه‌گذاری است. اگر در زمینه سرمایه‌‌گذاری در استان بریتیش کلمبیا یا سایر استان‌های کانادا نیاز به مشاوره بیشتر دارید، می‌توانید از کارشناسان مجرب ما در این زمینه کمک بگیرید. فقط کافیست فرم زیر را پر کنید.

جزئیات شرایط سرمایه گذاری در دیگر استان‌های کانادا

حداقل سرمایه مورد نیاز برای سرمایه‌گذاری در استان بریتیش کلمبیا 

شما برای اینکه بتوانید اجازه سرمایه گذاری در این استان را دریافت کنید باید توانایی یک حداقل مقداری را برای سرمایه گذاری داشته باشید که در جدول زیر به این موضوع پرداخته شده است:

200 هزار دلار کانادابرنامه اصلی کارآفرینی بریتیش کلمبیا
100 هزار دلار کانادابرنامه منطقه ای کارآفرینی بریتیش کلمبیا
500 هزار دلار کاناداپروژه های استراتژیک بریتیش کلمبیا

برنامه سرمایه‌گذاری ۲۰۰ هزار دلاری کانادا، یکی از برنامه‌های کارآفرینی در استان بریتیش کلمبیا است که منجر به صدور مجوز کار (Work Permit) کانادا می‌شود.

مهاجرت برای سرمایه‌ گذاری در بریتیش کلمبیا با چه روش‌هایی انجام می‌شود؟

برنامه‌های مهاجرت استانی بریتیش کلمبیا برای سرمایه‌گذاری طبق جدول زیر انجام خواهد شد:

مهاجرت کارآفرینی بریتیش کلمبیا (Entrepreneur Immigration)

در این برنامه استان بریتیش به‌صورت سیستمی شرایط شما را بررسی می‌کند و سرمایه‌گذارانی که بیشترین امتیاز را بر اساس معیارهای آن‌ها داشته باشند، پذیرش خواهند شد و می‌توانند یک سرمایه‌گذاری خوب در این استان داشته باشند.

 • حداقل 600 هزار دلار دارایی خالص که کاملاً به‌صورت قانونی به‌دست‌آمده باشد.
 • سرمایه‌گذاری حداقل 200 هزار دلار
 • باید بتوانید یک شغل تمام‌وقت برای یک فرد مقیم کانادا یا شهروند کانادایی ایجاد کنید.
 • دریافت سطح 4 CLB (معیار زبان کانادایی) در آزمون‌های زبان انگلیسی یا فرانسه در هر یک از چهار زمینه‌ی listening، speaking، reading و writing.
 • داشتن تجربه‌ی قبلی موفق در تجارت و یا مدیریت کسب‌وکار
 • داشتن شرایط مهاجرت موقت به کانادا
 • قانونی بودن وجود شما در کشوری که در حال حاضر در آن ساکن هستید.

مهاجرت به بریتیش کلمبیا برای سرمایه‌گذاری از طریق طرح پایلوت منطقه‌ای

هدف از ایجاد این طرح این است که کارآفرینان و سرمایه‌گذاران باتجربه و با انگیزه بالا به این استان جذب شوند. این افراد باید بتوانند با سرمایه‌گذاری خود نیازهای شغلی این منطقه را رفع نمایند.

 • حداقل دارایی به ارزش 300 هزار دلار
 • سرمایه‌گذاری حداقل 100 هزار دلاری در بریتیش در یک کسب‌وکار مناسب و واجد شرایط
 • داشتن سهم حداقل 51 درصدی در کسب‌وکار مورد نظر
 • داشتن سطح 4 CLB در آزمون‌های زبان انگلیسی یا فرانسوی مربوط به زبان کانادا در تمام زمینه‌ها
 • به وجود آوردن حداقل یک شغل به‌صورت تمام‌وقت برای یک فرد مقیم در کانادا

سرمایه گذاری ۱۰۰ هزار دلاری کانادا یا برنامه مهاجرت پایلوت منطقه‌ای (Regional Pilot) که در ایران با اسم روش ۱۰۰ هزار دلاری شناخته می‌شود منجر به صدور مجوز کار (Work Permit) کانادا می‌شود.

مهاجرت به بریتیش کلمبیا برای سرمایه‌گذاری از طریق پروژه‌های استراتژیک

افرادی که می‌خواهند از این طرح استفاده کنند باید قصد سکونت در بریتیش را داشته باشند و می‌توانند با راه‌اندازی کسب‌وکار خود اقامت دائم دریافت نمایند.

 • حداقل سرمایه‌گذاری باید 500 هزار دلار باشد.
 • باید بتوانید حداقل سه شغل تمام‌وقت جدید را برای شهروندان کانادایی یا افراد مقیم در کانادا به ازای هر پرسنل اصلی ایجاد کنید. لازم به ذکر است هر شرکت تنها می‌تواند 5 پرسنل اصلی داشته باشد.
 • تأسیس یک شرکت یا خرید و گسترش آن در بریتیش کلمبیا

ویزای همراه در برنامه سرمایه‌گذاری بریتیش کلمبیا

برنامه‌های سرمایه‌گذاری برای دریافت نامزدی و اقامت دائم استان بریتیش کلمبیا، از طریق راه‌اندازی یا خرید یک کسب‌وکار در این استان است. همسر متقاضی می‌تواند با مجوز کار باز به همراه او به این استان مهاجرت کند.

در واقع، پس از دریافت نامزدی استان توسط متقاضی اصلی، او و خانواده‌اش (همسر و فرزندان تحت تکفل و زیر 18 سال) می‌توانند برای دریافت اقامت دائم اقدام کنند. پس از دریافت اقامت د ائم، فرزندان می‌توانند بدون نیاز به مجوز در این استان تحصیل کنند و کل خانواده از همه شرایط مقیمان دائم برخودار خواهند شد.

ثبت شرکت در بریتیش کلمبیابرنامه کارآفرینی بریتیش کلمبیا

مالیات‌ها، مشوق‌ها و برنامه‌های عالی برای سرمایه‌گذاری در  بریتیش کلمبیا

بریتیش کلمبیا از طریق مدیریت مالی قوی، اقتصاد باثبات و مقررات مناسب برای کسب‌وکار، شهرت جهانی خود را به‌عنوان مکانی عالی برای انجام تجارت حفظ کرده است.

در بریتیش کلمبیا، هزینه‌های نیروی کار، آب و برق و تسهیلات به‌طورکلی کمتر از بسیاری از مکان‌های برتر آمریکای شمالی است، همان‌طور که نرخ مالیات بر درآمد شرکت‌ها نیز در این استان پایین است.

به‌علاوه وجود یک سیستم حقوقی قابل اعتماد، بریتیش کلمبیا را به مکانی بهینه برای فرصت‌های تجاری در آمریکای شمالی و در سراسر جهان تبدیل کرده است.

از طرفی نیروی کار مناسب و امکانات بیشتر این استان در مقایسه با سایر مراکز شهری بزرگ آمریکای شمالی، بریتیش کلمبیا کانادا را به مقصدی جذاب برای تجارت تبدیل کرده است. درواقع B.C مقررات خود را ساده کرده است و به شما زمان بیشتری برای تمرکز بر اداره کسب‌وکارتان می‌دهد.

استان بریتیش کلمبیا دارای پایین‌ترین مالیات بر درآمد شخصی استانی در کانادا برای افراد با درآمد تا 125000 دلار و پایین‌ترین مالیات بر درآمد شرکتی عمومی در G7 را دارد که یکی از امتیازات مهم آن برای سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود.

از طرفی بریتیش کلمبیا دروازه ساحل غربی به آسیا و از مراکز تجاری مهم جهانی است. زیرساخت‌های مدرن بنادر، فرودگاه‌ها، جاده‌ها، راه‌آهن‌ها و شبکه‌های ارتباطی پیشرفته، دارایی‌های تجاری ملموس این استان برای یک تجارت جدید و عالی هستند.

اما ارزش واقعی اتصال جهانی بریتیش کلمبیا در چیزهای نامشهود نهفته است که شامل جمعیتی متنوع و چندزبانه است که از فرهنگی قوی پشتیبانی می‌کند. درواقع همکاری بین متفکران و انجام دهندگان کسب‌وکارهای مختلف، جوامع و شرکت‌ها، اکوسیستم‌ها و اقتصادها و پیوند خانوادگی قوی در این استان، چیزی است که بریتیش کلمبیا را به جامعه جهانی پیوند می‌دهد و آن را به یک استان عالی از هر لحاظ برای سرمایه‎گذاری تبدیل کرده است.

درباره برنامه کارآفرینی ونکوور و شرایط کارآفرینی در ونکوور در این مقاله مطالعه کنید.

زیرساخت‌های حمل‌ونقل عالی برای سرمایه‌ گذاری در بریتیش کلمبیا کانادا

بریتیش کلمبیا یک مرکز حمل‌ونقل کلیدی بین منطقه آسیا، اقیانوسیه و آمریکای شمالی است.

کانادا یکی از بازترین اقتصادهای تجاری جهان را دارد که ارزش قابل توجهی برای مشاغل در بریتیش کلمبیا فراهم می‌کند. از طرفی بریتیش کلمبیا بالاترین نرخ پهنای باند و اتصال کلی اینترنت را در کانادا دارد.

اهمیت نیروی کار ماهر برای سرمایه‌‌گذاری در بریتیش کلمبیا کانادا

دانشجویان در استان بریتیش کلمبیا تحصیلات با کیفیت بالایی دریافت می‌کنند که آن‌ها را برای مشاغلی که در اقتصاد امروز مورد تقاضا هستند، آماده می‌کند.

مؤسسات آموزش عالی بریتیش کلمبیا در سطح جهانی تلاش می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که آموزشی که ارائه می‌دهند از ایجاد نیروی کار تحصیل کرده و بسیار ماهر پشتیبانی می‌کند.

در پروسه مهاجرت به کانادا در کنارتان هستیم! فقط کافیست فرم زیر را پر کنید.

کیفیت بی‌نظیر زندگی برای سرمایه‌گذاری در بریتیش کلمبیا

اگر تصمیم دارید علاوه بر سرمایه‌گذاری در کانادا در این کشور ساکن شوید، کیفیت زندگی در استان مورد نظر نیز اهمیت پیدا می‌کند.

شهرهای بین‌المللی بریتیش کلمبیا و جوامع محلی پویا، آب‌وهوای معتدل و فضای طبیعی عالی آن، کیفیت زندگی بی‌نظیری را در این استان برایتان فراهم می‌کند و به همین دلیل مردم را از سراسر جهان به خود جذب می‌کند. این تنوع به کسب یک تجربه فرهنگی فراگیر و ایجاد یک محیط زندگی امن و سالم کمک می‌کند.

شهروندان استان بریتیش کلمبیا با مراکز شهری پیچیده، استراحتگاه‌های زیبای مشهور جهان، مؤسسات تحصیلات تکمیلی برنده جوایز مختلف، سیستم مراقبت‌های بهداشتی عمومی عالی و تفریحات بی‌نظیر، از کیفیت زندگی عالی برخوردارند و درنتیجه این استان یکی از بهترین استان‌های کانادا جهت سرمایه‌گذاری و زندگی است.

در کدام بخش‌های استان بریتیش کلمبیا سرمایه‌گذاری کنیم؟

اقتصاد بریتیش کلمبیا ترکیبی از شرکت‌های دولتی و خصوصی است. در حال حاضر، فعالیت‌های خدماتی به بزرگ‌ترین بخش اقتصادی این استان تبدیل شده است و پس از آن بخش تولیدی قرار دارد.

در اینجا ما مهم‌ترین مشاغل و سرمایه‌گذاری‌های دخیل در پیشرفت اقتصادی استان بریتیش کلمبیا را برایتان شرح خواهیم داد تا بتوانید تصمیم بهتری در زمینه سرمایه‌ گذاری در بریتیش کلمبیا کانادا اتخاذ نمایید.

 • کشاورزی، جنگلداری و ماهیگیری

کشاورزی نقش مهمی در اقتصاد استان بریتیش کلمبیا دارد. بااین‌حال، همه قسمت‌های این استان از نظر کشاورزی یکسان نیستند و هنوز این استان نتوانسته است از تمام پتانسیل خود در زمینه کشاورزی استفاده کند.

کشاورزی در این استان از سرمایه‌گذاری‌های بالا در دره فریزر پایین گرفته تا باغات میوه و تاکستان‌های اوکاناگان، مزارع مختلط دره بوکلی و مزارع غلات بسیار تخصصی متفاوت است.

جغرافیای این منطقه به شدت تولیدات کشاورزی را در بریتیش کلمبیا محدود می‌کند و زمین‌های کشت شده تنها درصد کمی از کل مساحت استان را تشکیل می‌دهد.

جنگلداری مهم‌ترین صنعت منابع طبیعی بریتیش کلمبیا است. بریتیش کلمبیا تقریباً یک پنجم کل زمین‌های جنگلی کانادا را دارد اما دو پنجم چوب‌های قابل فروش آن را تولید می‌کند و تقریباً نیمی از چوب موردنیاز در کانادا را به‌صورت سالانه برای تولید الوار تولید می‌کند.

ساختار شرکتی این صنعت نیز پس از جنگ جهانی دوم تغییر کرد و با چند شرکت چندملیتی غول‌پیکر که اغلب تحت کنترل سرمایه آمریکایی هستند، جایگزین شد.

از نظر ماهیگیری چندین گونه از ماهی قزل‌آلا اقیانوس آرام پایه سنتی ماهیگیری محلی و ماهیگیری تجاری بریتیش کلمبیا را فراهم می‌کند، اگرچه ماهی‌های دیگری مانند ماهی کاد اکنون بزرگ‌ترین بخش صید تجاری سالانه این استان را تشکیل می‌دهند.

ماهی هالیبوت، شاه‌ماهی و صدف‌های مختلف نیز بسیار موردتوجه هستند. فرآوری ماهی که زمانی در ده‌ها کارخانه کنسروسازی کوچک در امتداد ساحل انجام می‌شد، از دهه 1940 در چند کارخانه بزرگ در نزدیکی ونکوور و پرنس روپرت متمرکز شد. آبزی‌پروری نیز از تجارت‌های جدیدی است که در این استان اهمیت یافته است.

 • منابع و قدرت

منابع معدنی اساس اقتصاد بریتیش کلمبیا را از زمان ورود اروپایی‌ها به این استان، تشکیل داده است. استخراج زغال‌سنگ و طلا در این استان انگیزه زیادی برای رشد منطقه در قرن هجدهم ایجاد کرد.

تزریق سرمایه به معدن، فرآوری مواد معدنی و اکتشاف مواد معدنی جدید نیز منجر به گسترش مجدد این بخش در اوایل قرن بیست و یکم شد. معادن در سراسر استان واقع شده و شامل معادن روباز زغال‌سنگ در زوایای جنوب شرقی و شمال شرقی استان و معادن روباز مس در جنوب غربی کلمبوس می‌باشد.

نفت و گاز طبیعی از دهه 1950 از چاه‌های شمال شرقی بریتیش کلمبیا استخراج شده و ذخایر جدید همچنان یافت می‌شود.

تولید نیروی برق آبی توسعه اقتصادی بریتیش کلمبیا را بسیار تسهیل کرده است. زغال‌سنگ از جزیره ونکوور و از سال 1898، از گذرگاه Crowsnest در گوشه جنوب شرقی استان، منبع اصلی انرژی برای راه‌آهن و صنعت تا قرن 20 بود.

بااین‌حال، مناطق کوهستانی بریتیش کلمبیا و در برخی مناطق و بارندگی زیاد، پتانسیل زیادی برای تولید برق آبی در این استان ایجاد می‌کند. تلاش برای برق ارزان‌قیمت که از اواخر قرن نوزدهم در مقادیر نسبتاً کمی در چندین مکان تولید می‌شد، منجر به پروژه‌ای با بودجه خصوصی برای تولید انرژی الکتریکی برای یک کارخانه ذوب آلومینیوم در کیتی‌مات شد.

 • تولید و خدمات

بیشتر نواحی شهری بریتیش کلمبیا عمدتاً خدماتی را برای عملیات ماهیگیری، کشاورزی، معدن و قطع درختان مجاور ارائه می‌دهند یا محصولات آن‌ها را پردازش می‌کنند. به‌عنوان‌مثال، نانایمو که زمانی یک شهر کثیف استخراج زغال‌سنگ بود، اکنون به‌عنوان مرکز بازار ماهی، الوار، خمیر و کاغذ و به‌عنوان یک مقصد توریستی رونق دارد.

تریل در ذوب مواد معدنی تخصص دارد و پرنس جورج و کلمبوس مراکزی برای صنعت بزرگ محصولات جنگلی در داخل استان هستند. Kelowna نیز یک مرکز خدمات کشاورزی است که از چوب‌برداری و استخراج معادن و گردشگری سود می‌برد.

پس از سال 1900، مدیریت صنایع منابع منطقه ساحلی به ونکوور کشیده شد. بااین‌حال، ونکوور بزرگ نسبت به سایر مکان‌های شهری در بریتیش کلمبیا کمتر به اقتصاد منابع وابسته است.

اقتصاد شهری چندوجهی این منطقه به‌طور فزاینده‌ای به ارتباطات تجاری و مالی به بازارهای اطراف حاشیه اقیانوس آرام وابسته است. علاوه بر این، امروزه صنعت با تکنولوژی بالا به‌ویژه در منطقه ونکوور در حال افزایش است.

مرکز استان و دومین شهر بزرگ این استان یعنی ویکتوریا نیز اکنون بیشتر در زمینه خدماتی کار می‌کند. همچنین گردشگری در سراسر این منطقه به‌طور فزاینده‌ای قابل‌توجه است.

سخن آخر

همان‌طور که ملاحظه کردید استان بریتیش کلمبیا در کانادا از هر لحاظ یکی از بهترین استان‌های این کشور برای سرمایه‌گذاری است. شما می‌توانید در زمینه‌های مختلف مانند کشاورزی، ماهیگیری، پرورش آبزیان، منابع طبیعی، معادن و خدمات در این استان سرمایه‌گذاری‌های پرسودی داشته باشید.

اگر در زمینه سرمایه‌‌گذاری در استان بریتیش کلمبیا با سایر استان‌های کانادا نیاز به مشاوره بیشتر دارید، می‌توانید از کارشناسان مجرب ما در این زمینه نیز کمک بگیرید و با ما در تماس باشید.