امروزه بسیاری از افراد به دنبال راهی هستند که یک پاسپورت دوم نیز در اختیار داشته باشند تا به کمک آن بتوانند به کشور های مورد نظر خود بدون نیاز به ویزا سفر کنند. در بسیاری از کشور های جهان زمانی که فرد قصد دارد پاسپورت جدیدی را اخذ کند، از او خواسته می شود تا ملیت اولیه خود را به طور کامل لغو کند اما برخی از کشور های جهان تابعیت دوگانه را می پذیرند. در نتیجه شما می توانید علاوه بر در اختیار داشتن ملیت اولیه خود، ملیت یک کشور دیگر را نیز در اختیار داشته باشید. در این حالت است که شما می توانید از مزایای احتمالی تابعیت هر دو کشور بهره ببرید.

کشور های مختلف راه های زیادی را برای اعطای پاسپورت خود به شهروندان خارجی در نظر گرفته اند. برای مثال در بسیاری از کشور های جهان زمانی که شهروند خارجی بین 3 تا 10 سال به صورت قانونی در یک کشور اقامت داشته باشد، می تواند برای دریافت پاسپورت اقدام کند اما راه های سریع تری مانند سرمایه گذاری و خرید ملک نیز وجود دارد که می تواند سرانجام به دریافت پاسپورت منجر شود. یکی از کشور هایی که در حال حاضر به شهروندان خارجی پاسپورت خود را اعطا می کند و تابعیت دوگانه را نیز می پذیرد کشور دومینیکا است. در ادامه در رابطه با شرایط اخذ پاسپورت کشور دومینیکا به عنوان یک شهروند خارجی توضیحاتی را ارائه خواهیم کرد.

آشنایی با کشور دومینیکا

کشور دومینیکا (Dominica) جزیره کوچکی در دریای کارائیب در قاره پهناور آمریکا است. مساحت این کشور تنها 750 کیلومتر مربع است و بر اساس آخرین سرشماری رسمی صورت گرفته در این کشور در سال 2011، جمعیت آن به 71293 نفر می رسد. این کشور به جزیره طبیعی دریای کارائیب مشهور است و میانگین سنی جمعیت آن بسیار کم است.

قالب جمعیت این کشور که زبان رسمی آن انگلیسی است، آفریقایی تبار هستند و از همین روست که زبان فرانسوی نیز در این کشور رواج بسیار بالایی دارد. این کشور در ابتدا مستعمره فرانسه بوده است اما از سال 1805 به مستعمره کشور انگلستان تبدیل شد به طوری که در جنگ جهانی اول بسیاری از کشاورز زادگان این کشور به صورت داوطلبانه در اروپا برای بریتانیا جنگیدند اما سرانجام در تاریخ 3 نوامبر سال 1978 دومینیکا استقلال خود را به دست آورد و پاتریک جان به اولین نخست وزیر جمهوری دومینیکا تبدیل شد.

دریافت پاسپورت دوم دومینیکا

همه چیز درباره پاسپورت کانادا و مدارک مورد نیاز برای تمدید پاسپورت ایرانی در کانادا را اینجا بخوانید.

اعتبار پاسپورت دومینیکا

سوالی که حال ممکن است پیش آید آن است که پاسپورت چنین کشور کوچک و کم جمعیتی چگونه می تواند برای بسیاری از افراد فوایدی را به همراه داشته باشد؟! به گزارش پاسپورت ایندکس، در وضعیت کنونی که بیماری کرونا همه چیزی را تحت تاثیر قرار داده است، پاسپورت کشور دومینیکا جایگاه 33 جهان را در اختیار دارد. به کمک این پاسپورت یک شهروند کشور دومینیکا می تواند بدون نیاز به ویزا به 49 کشور جهان سفر کند و امکان اخذ ویزای الکترونیکی یا فرودگاهی 32 کشور جهان را خواهد داشت. ورود به 117 کشور جهان نیز، بدون داشتن ویزا، برای شهروندان دومینیکا ممکن نیست.

در حال حاضر شهروندان دومینیکا بدون نیاز به ویزا می توانند به کشور هایی مانند برزیل، کرواسی، کلمبیا، سنگاپور، اسلونی، اوکراین، اسلواکی و کره جنوبی برای بازه های زمانی 30 تا 90 روزه وارد شوند. با این وجود امکان سفر به کشور های ایرلند و بریتانیا بدون نیاز به دریافت ویزا برای شهروندان دومینیکا کاملا آزاد است.

کشورهای حوزه شنگن در حال حاضر به دلیل پاندمی کرونا اجازه ورود شهروندان دومینکا به این کشور را نمی دهند. استرالیا، هند، ژاپن، نیوزلند، قطر، روسیه، اروگوئه و آرژانتین نیز به همین دلیل محدودیت هایی را ایجاد کرده اند. کشور دومینیکا با در نظر گرفتن سیاست های دوستانه، موفق شده بود تا اعتبار پاسپورت خود را به شدت بهبود ببخشد اما امروزه به دلیل شیوع بیماری کرونا تحولاتی در اعتبار پاسپورت این کشور و البته بسیاری از کشور های جهان بوجود آمده است. به همین دلیل در جدول زیر، امتیاز پاسپورت کشور دومینیکا در سال های گذشته مورد بررسی قرار گرفته است.

امتیاز پاسپورت کشور دومینیکا در سال های گذشته

منظور از اعتبار پاسپورت یک کشور، مجموع کشور هایی است که شما به کمک پاسپورت خود می توانید بدون نیاز به ویزا یا با کمک ویزاهای الکترونیکی یا فرودگاهی به آن ها سفر کنید. به خوبی می توان از جدول فوق دریافت که اعتبار پاسپورت کشور دومینیکا روندی صعودی را طی کرده است تا جایی که امکان سفر به 131 کشور جهان بدون نیاز به پاسپورت فراهم شده است.

مزایای دریافت پاسپورت دومینیکا

چنان چه گفته شد، دومینیکا یکی از کشور هایی است که شهروندان خارجی بنا بر دلایل مختلف پاسپورت می توانند پاسپورت آن را به دست آورند اما این پاسپورت چه مزایایی را می تواند به همراه داشته باشد؟ برخی از مهم ترین مزایای در اختیار داشتن پاسپورت کشور دومینیکا عبارتند از:

 • حداقل سطح مالیات؛ به دارایی، هدایا، ارث، درآمد خارجی یا سود سرمایه در دومینیکا مالیا وارد نمی شود.
 • وضعیت کامل اقامتی با حق زندگی و کار در کشور دومینیکا
 • امکان در اختیار داشتن تابعیت مضاعف
 • امکان عدم اقامت در کشور دومینیکا پس از دریافت تابعیت آن
 • روند درخواست تابعیت کشور دومینیکا به صورت کاملا محرمانه است.
 • امکان سفر بدون نیاز به ویزا به کشور های برتر جهان مانند انگلستان، ایرلند، اوکراین، سنگاپور، کشورهای حوزه شنگن و بسیاری از کشور های دیگر در دوران خارج از بیماری کرونا
 • در اختیار داشتن پاسپورت یکی از صلح طلب ترین کشور های جهان و یکی از قابل اعتماد ترین کشور های جهان.

اخذ پاسپورت کشور دومینیکا با استفاده از سرمایه گذاری

یکی از راه های احذ پاسپورت کشور دومینیکا استفاده از برنامه سرمایه گذاری در این کشور است. دومینیکا مزایای بسیار زیادی را به شهروندان خود اهدا می کند و از همین رو دریافت پاسپورت آن جذابیت های بسیار زیادی را ایجاد کرده است. یکی از مهم ترین نکات در رابطه با برنامه سرمایه گذاری در کشور دومینیکا آن است که افراد می توانند با هزینه های مقرون به صرفه، پاسپورت کشور دومینیکا را به دست آورند.

برای اینکه یک فرد بتواند پاسپورت کشور دومینیکا را به دست آورد باید 100000$ دلار به صندوق تنوع اقتصادی (EDF) واریز کند. البته این امکان نیز وجود دارد که فرد با سرمایه گذاری بیش از 200000$ دلار آمریکا در خرید ملک تابعیت و پاسپورت کشور دومینیکا را بدست آورد. در صورتی که شخصی بخواهد واجد شرایط سرمایه گذاری در کشور دومینیکا جهت دریافت پاسپورت این کشور شود، باید 100000$ دلار را سرمایه گذاری کند. در صورتی که بخواهد همراه با همسر خود پاسپورت کشور دومینیکا را به دست آورد باید سرمایه خود را به 175000$ دلار افزایش دهد و در صورتی که افراد وابسته به او به سه نفر برسد باید سرمایه گذاری خود را تا سقف 200000$ دلار افزایش دهد. در حقیقت به ازای هر فرد اضافه 25000$ دلار برای دریافت پاسپورت لازم است.

هزینه های جانبی سرمایه گذاری در کشور دومینیکا عبارتند از:

 • 1000$ دلار هزینه بررسی مدارک
 • 7500$ دلار هزینه انجام پروسه

برای خرید ملک اما فرد باید بیش از 200000$ دلار را صرف خرید یک ملک کند و همچنین مبالغ مورد نظر دولت را نیز به صورت جداگانه پرداخت کند که عبارتند از:

 • 25000$ دلار برای یک فرد مجرد
 • 35000$ دلار برای یک فرد و همسرش
 • 35000$ دلار برای یک خانواده 4 نفره
 • 50000$ دلار برای یک خانواده 6 نفره

مزایای سرمایه گذاری در دومینیکا

سرمایه گذاری در کشور دومینیکا مزایای بسیار زیادی را به همراه دارد به خصوص برای کسانی که قصد زندگی در این کشور را ندارد. برخی از مهم ترین مزیت های سرمایه گذاری در کشور دومینیکا عبارتند از:

 • عدم نیاز به حضور در دومینیکا
 • شهرت بسیار مناسب
 • امکان دریافت پاسپورت دومینیکا و سفر به بسیاری از کشور های جهان بدون نیاز به ویزا
 • سطح بالای زندگی
 • میزان جرم و جنایت کم
 • بی نیاز از فراگیری زبان های خارجی
 • نبودن شرایط سنی، تحصیلات و مصاحبه های ویژه سرمایه گذاری

مدارک مورد نیاز برای دریافت پاسپورت دوم کشور دومینیکا

در صورتی که شما به عنوان یکی از واجدین شرایط دریافت پاسپورت دومینیکا شناخته شوید، باید مدارک مورد نیاز دریافت این ویزا را فراهم کنید تا امکان دریافت آن برای شما ساده ترین شود. مهم ترین مدارک مورد نیاز برای دریافت این پاسپورت عبارتند از:

 • فرم مربوط به تکمیل اطلاعات
 • فرم تایید اثر انگشت و تایید عکس
 • فرم تایید توافق نامه سرمایه گذاری و پرسشنامه پزشکی (دو نسخه تکمیل شده به صورت محضری)
 • نسخه های رنگی از تمامی پاسپورت های شخصی
 • گواهی تولد، گواهی ازدواج، گواهی طلاق و غیره در صورت وجود
 • گواهی عدم سوء سابقه قضایی از طرف کشور محل تولد، کشور محل اقامت و کشور محل تابعیت (در صورت متفاوت بودن)
 • یک کپی رنگی از گواهینامه رانندگی
 • 8 قطعه عکس در سایر گذرنامه
 • گواهی های اثبات آدرس محل زندگی
 • نسخه های رنگی از مدارک دانشگاهی
 • نتایج آزمایشات خون و ادرار
 • گواهی استخدام و صورت های مالی
 • صورت حساب بانکی در 12 ماه گذشته
 • مبایعه نامه محضری برای منابع مالی
 • گزارشات مربوط به سابقه تجارت، رزومه یا CV
 • نامه تاییدیه از طرف وزارت خانه
 • اثبات پرداخت هزینه های مربوط به سرمایه گذاری

تمامی مدارک خواسته شده در این پروسه باید رنگی و همچنین به صورت محضری و قانونی باشند.

پروسه دریافت پاسپورت دوم از دومینیکا

تمامی فرم های رسمی، معاینه های پزشکی و برخی از اسناد پشتیبانی که مورد نیاز است را جمع آوری کنید و اگر در حال خرید ملک در کشور دومینیکا هستید، به قرارداد خرید ملک نیز نیاز خواهید داشت. لیست های درخواست به خوبی مورد بررسی قرار خواهند گرفت و گزارشات تکمیلی نیز ارائه می شوند. سپس به نمایندگان مجاز شما اطلاع داده خواهد شد که آیا با موفقیت مراحل سرمایه گذاری به پایان رسیده است یا خیر.

در صورتی که درخواست شما مورد تایید واقع شود، نامه از طرف CBIU دریافت خواهید کرد و طبق آن به شما دستور داده خواهد شد که مبلغ مورد نیاز برای انجام پروسه را پرداخت کنید. گواهینامه مورد نیاز شما نیز توسط CBIU صادر خواهد شد که در حقیقت یک گواهی برای شماست که نشان دهد شما شهروند دومینیکا هستید.

توجه داشته باشید پس از اینکه تاییدیه اولیه را بدست آوردید، تنها 30 روز فرصت خواهید داشت تا مبالغ اعلام شده را پرداخت کنید. در صورتی که درخواست شما رد شود، این مبلغ به شما برگشت داده خواهد شد.

دریافت پاسپورت دوم دومینیکا

معرفی سایر روش های اخذ پاسپورت کشور دومینیکا

در بخش قبل اصلی ترین روش اخذ پاسپورت کشور دومینیکا به عنوان یک شهروند خارجی که در حقیقت سرمایه گذاری در این کشور است را معرفی کردیم اما روش های دیگری وجود دارد که می توان به کمک آن پاسپورت کشور دومینیکا را به دست آورد. بسیاری از افراد امکان تامین هزینه های مالی مورد نیاز برای خرید ملک یا سرمایه گذاری را ندارد اما می توانند از طرق دیگر این پاسپورت را به دست آورند.

اولین راه در این مسیر تولد در این کشور است. به طور کلی در کشور های مختلف جهان دو قانون برای اعطای تابعیت به کودکان تازه متولد شده وجود دارد که شامل اصل خاک و اصل خون می شود. در کشور هایی که از اصل خون تابعیت می کنند (اکثر کشور های جهان) بدون توجه به محل تولد کودک به وی تابعیت یکی از والدین او اهدا خواهد شد با این وجود در کشور هایی که از اصل خاک پیروی می کنند، بدون توجه به تابعیت والدین، به کودک تابعیت همان کشور داده می شود. کشور دومینیکا از اصل خاک تبعیت می کند به همین دلیل هر کودکی که در این کشور متولد شود می تواند تابعیت کشور دومینیکا را داشته و پاسپورت آن را به دست آورد. البته در صورتی که کودکی از پدر یا مادر دومنیکایی در خارج از این کشور متولد شود نیز پاسپورت این کشور را بدست می آورد.

فرزند خواندگی نیز یکی از راه های اخذ پاسپورت کشور دومینیکا است. هر فرد زیر 18 سال که به روشی توسط یکی از شهروندان کشور دومینیکا به فرزند خواندگی در آید، می تواند پاسپورت دومنیکا را نیز در اختیار داشته باشد.

یکی دیگر از راه های اخذ تابعیت در کشور دومینیکا، اخذ اقامت دائم در این کشور است. بر اساس قوانین کشور دومینیکا هر شخصی که به صورت قانونی برای مدت 5 سال در کشور دومینیکا اقامت داشته باشد می تواند تابعیت این کشور را به دست آورد و در نتیجه واجد شرایط دریافت پاسپورت این کشور خواهد شد.

یکی دیگر از راه های اخذ پاسپورت کشور دومینیکا ازدواج است. در صورتی که فردی با شهروند کشور دومینیکا ازدواج کند و به مدت سه سال اقامت این کشور را در اختیار داشته باشند. البته باید ثابت شود که این سه سال اقامت باید به صورت کاملا قانونی انجام شود و فرد مجوز اقامت و کار در این کشور را داشته باشد.

هزینه دریافت پاسپورت کشور دومینیکا برای شهروندان خارجی بزرگ سال 100$ کارائیب شرقی معادل 37$ دلار آمریکا است و هزینه درخواست پاسپورت برای کودکان 50$ کارائیب شرقی در نظر گرفته شده است.

افرادی که پاسپورت کشور دومینیکا را به دست می آورند این فرصت را خواهند داشت که به سادگی به بسیاری از کشور های جهان سفر کنند و همچنین راه اخذ اقامت بلند مدت کشور های دیگر نیز برای آن ها هموار تر خواهد شد. از آن جا که کشور دومینیکا تابعیت مضاعف یا دوگانه را می پذیرد، بسیاری از افراد برای دریافت پاسپورت این کشور اقدام می کنند. تا پیش از شیوع بیماری کرونا، شهروندان دومینیکا این اجازه را داشتند که بدون نیاز به ویزا به کشور های حوزه شنگن سفر کنند و همچنان امکان سفر به کشور های انگلستان و ایرلند برای آن ها بدون نیاز به ویزا وجود دارد.

زمانی که یک شهروند خارجی شرایط کافی برای دریافت تابعیت دومینیکا را داشته باشد، به عنوان یک فرد واجد شرایط برای دریافت پاسپورت شناخته خواهد شد و می تواند پاسپورت این کشور را به دست آورد. در این صورت او یکی از شهروندان کشور دومینیکا خواهد بود و می تواند از تمامی مزایای شهروندی این کشور بهره ببرد. در حال حاضر سرمایه گذاری در این کشور را می توان به عنوان یکی از بهترین شیوه های اخذ پاسپورت دومینیکا بر شمرد چرا که بدون نیاز به یادگیری زبان و همچنین حضور در این کشور می توان پاسپورت آن را به دست آورد. ورود سرمایه ای 100000$ دلاری یا خرید خانه ای به ارزش 200000$ دلار در کشور دومینیکا به معنای به دست آوردن سی و سومین پاسپورت معتبر جهان است که مسیر سفر و مهاجرت شما به کشور های حوزه شنگن، آمریکا، کانادا و بسیاری از کشور های خوب جهان را هموار می سازد. در صورت تمایل به کسب اطلاعات تکمیلی در خصوص چگونگی دست یابی به پاسپورت کشور دومینیکا حتما با مشاورین ما در این موسسه تماس حاصل فرمایید.

پرسش های متداول درباره پاسپورت دوم دومینیکا

پاسپورت کشور دومینیکا جایگاه 33 جهان را در اختیار دارد و یک شهروند کشور دومینیکا می تواند بدون نیاز به ویزا به 49 کشور جهان سفر کند و امکان اخذ ویزای الکترونیکی یا فرودگاهی 32 کشور جهان را خواهد داشت.

عدم نیاز به حضور در دومینیکا، شهرت بسیار مناسب، امکان دریافت پاسپورت دومینیکا و سفر به بسیاری از کشور های جهان بدون نیاز به ویزا، سطح بالای زندگی،میزان جرم و جنایت کم، بی نیاز از فراگیری زبان های خارجی و نبودن شرایط سنی، تحصیلات و مصاحبه های ویژه سرمایه گذاری