اولین مدرک در کسب و کار کانادا توسط دانشگاه کوئینز در حدود 100 سال پیش اعطا شد. در جدیدترین مطالعه StatsCan در مورد نتایج بازار کار برای دانشجویان ، نود و دو درصد از فارغ التحصیلان دانشکده بازرگانی به طور تمام وقت مشغول به کار شدند. بر اساس وب سایت جهانی کاریابی Monster.com، فارغ التحصیلان کسب و کار جزو پردرآمدترین ها هستند و بیش از 90،000 دلار در سال درآمد دارند. در ادامه قصد داریم به توضیح مفصلی درباره تحصیل در بیزینس اسکول های کانادا بپردازیم. با ما همراه باشید!

مزایای تحصیل در رشته MBA در کانادا

هزینه های مقرون به صرفه

تحصیل در دوره های مدیریت در کانادا بسیار مقرون به صرفه تر از ایالات متحده آمریکا، استرالیا یا بریتانیا است. هزینه های کالج و همچنین هزینه های زندگی در کانادا نسبتا پایین تر است.

برنامه های کارآمد و جامع

موسسات آموزش عالی کانادا برنامه های تحصیلی کارآمد و جامعی را در رشته MBA و در تمام سطوح تحصیلی ارائه می دهند. دانشجویان این شانس را دارند که بسته به ترجیحات خود (از جمله مدیریت بازرگانی، امور مالی یا بازاریابی) از میان طیف گسترده ای از رشته های تجاری انتخاب کنند. برنامه درسی هر رشته به گونه ای طراحی شده است که به اهداف شغلی دانشجویان کمک کند.

بسیاری از دانشگاه‌ها فرصت‌های کارآموزی یکپارچه را نیز ارائه می‌دهند تا دانشجویان آنها بتوانند از هر دو فرصت آموزش نظری و عملی بهره مند شوند. بدین ترتیب، پس از اتمام دوره کارشناسی، دانشجویان می توانند دانش خود را در زمینه های مختلف از جمله برنامه های MBA بیشتر کنند.

شهرت بیزینس اسکول های کانادایی

پرداخت برای تحصیل شما، یک نوع سرمایه گذاری برای آینده است. وقتی صحبت از تحصیل در خارج از کشور می شود، هزینه های تحصیل برای بسیاری از دانشجویان به یک تعهد مالی بزرگ تبدیل می شود.

تحصیل در کانادا نویدی برای دریافت بازده کامل سرمایه گذاری شماست. این فرصتی برای ارتقای چشم انداز شغلی شما است؛ زیرا مدارک ارائه شده توسط دانشگاه ها و مدارس تجاری کانادا در سطح جهانی شناخته شده است. یک برنامه MBA در این موسسات دانش عملی و نظری را برای رویارویی با رقابت بازار کار ارائه می دهد.

علاوه بر این، همیشه این امکان وجود دارد که دانشجویان از طریق اشتغال درخارج از دانشگاه، تجربه کاری ارزشمندی را در این کشور کسب کنند.

رتبه بندی جهانی

بسیاری از مؤسسات تجاری برجسته در کانادا در سیستم های رتبه بندی جهانی شناخته شده مانند رتبه بندی QS و آموزش عالی تایمز، در رتبه های بسیار خوبی قرار دارند.

چند فرهنگی بودن

یکی دیگر از دلایل تحصیل در کانادا، فرصت تجربه زندگی در یک کشور چند فرهنگی است. علاوه بر این، کانادا کشوری با ثبات سیاسی و محیطی آرام با نرخ جرم پایین است. این کشور دو زبان رسمی دارد: فرانسوی و انگلیسی. به همین دلیل کانادا به دانشجویان فرصتی برای توسعه مهارت های زبانی جدید آنها می دهد.

مدارک لازم برای پذیرش در بیزینس اسکول های کانادا

شرایط پذیرش، به دانشگاه و برنامه تحصیلی انتخابی شما بستگی دارد. اکثر برنامه های تجاری، در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در کانادا، از زبان انگلیسی به عنوان زبان آموزشی استفاده می کنند. این بدان معناست که مگر اینکه انگلیسی زبان اول شما باشد، باید مدرکی دال بر مهارت انگلیسی از طریق آزمون هایی مانند آیلتس، تافل یا PTE ارائه دهید.

سایر الزامات عمدتاً شامل ریز نمرات دانشگاهی از موسسات آموزشی قبلی شما است. اگر برای برنامه کارشناسی ارشد درخواست می دهید، به مدرک لیسانس نیاز دارید. همچنین ممکن است نیاز به ارائه نمره GMAT، تجربه کاری مرتبط قبلی، بیانیه هدف و دو توصیه نامه داشته باشید.

به طور کلی، اکثر مدارس کسب و کار در کانادا برای پذیرش دانشجویان به موارد زیر نیاز دارند:

 • مدرک لیسانس از یک دانشگاه یا موسسه آموزشی معتبر
 • نمره آزمون پذیرش تحصیلات تکمیلی مدیریت (GMAT)
 • سابقه کار مرتبط قبلی
 • آزمون مهارت زبان انگلیسی مانند آیلتس یا تافل
 • مصاحبه پذیرش

نمره زبان مورد نیاز برای پذیرش در بیزینس اسکول های کانادا

 

شرایط دانشگاه
تافل الزامی نیست دانشگاه آتاباسکا
حداقل نمره تافل 575 یا تافل (CBT) 230 دانشگاه براک
حداقل نمره تافل قابل قبول 550 در آزمون کتبی و 213 در آزمون کامپیوتری است دانشگاه کارلتون
متقاضیانی که باید در تافل شرکت کنند باید نمره 600 یا بهتر در نسخه کتبی آزمون یا نمره 250 یا بهتر در فرمت الکترونیکی جدید را کسب کنند. متقاضیانی که در آیلتس شرکت می کنند باید حداقل نمره 7.0 را دریافت کنند دانشگاه کنکوردیا
حداقل نمره تافل 580 (کتبی) و 237 (آنلاین) دانشگاه دالاهو
نمره تافل: 600 (امتحان کتبی)، 250 (آزمون کامپیوتری)،  HEC  مونترال
نمره تافل: 550 در آزمون کتبی یا 213 در آزمون کامپیوتری

یا نمره  MELAB 90 مورد نیاز است

دانشگاه لیک هد
تافل: 550 (آزمون کتبی) یا 213 (امتحان کامپیوتری)

آیلتس: 6.5

دانشگاه لنزبریج
تافل: 550 در آزمون کاغذی یا 213 یا بالاتر در آزمون کامپیوتری دانشگاه لورنتین
تافل: 550 (امتحان کتبی)، 213 (آزمون مبتنی بر کامپیوتر) بدون نمره کمتر از 19 در هیچ بخش، مورد نیاز است دانشگاه ونکوور
مک گیل به حداقل نمره 600 برای آزمون کاغذی، 250 برای آزمون رایانه ای و 100 برای آزمون مبتنی بر اینترنت نیاز دارد دانشگاه مک گیل
حداقل نمره کل 250 در آزمون کامپیوتری، 600 در آزمون کتبی، یا 75 در آزمون مبتنی بر اینترنت مورد نیاز است. دانشگاه مک مستر

شهریه بیزینس اسکول های کانادا

تحصیل در بیزینس اسکول های کانادا می تواند نسبتاً پرهزینه باشد، به خصوص اگر قصد دارید برخی از مدارس برتر در این کشور را انتخاب کنید. هزینه شهریه برنامه های تجاری برای دانشجویان بین المللی متفاوت است و به طور کلی، برای برنامه های کارشناسی کم هزینه تر و برای برنامه های کارشناسی ارشد پر هزینه تر هستند. می توانید انتظار داشته باشید که هزینه تحصیل در برخی از مدارس برتر کسب و کار در کانادا بیش از 20،000 دلار کانادا در سال باشد. مدارس معتبر معمولاً شهریه بالاتری دارند، بنابراین هنگام جستجوی یک مدرسه بازرگانی این نکته را در نظر داشته باشید.

برنامه های MBA معمولاً گران تر از برنامه های کارشناسی یا کارشناسی ارشد هستند. برای مثال، دانشگاه تورنتو، یکی از برترین مدارس بازرگانی در کشور، از دانشجویان داخلی حدود 92500 دلار کانادا برای هر دو سال هزینه دریافت می کند اما از دانشجویان بین المللی حدود 127900 دلار کانادا برای همان برنامه دریافت می کنند. قبل از تصمیم گیری، به یاد داشته باشید که بسیاری از مدارس در کانادا برنامه های ویژه و گزینه های کمک مالی مناسبی برای دانشجویان بین المللی دارند.

لیست بیزینس اسکول های کانادا

دانشگاه تورنتو  

دانشکده مدیریت روتمن در دانشگاه تورنتو، مدرسه تجارت پیشرو در کانادا، در رتبه 10 بهترین دانشکده مدیریت جهان از نظر اساتید و تحقیقات قرار دارد. دانشکده مدیریت روتمن انواع برنامه های MBA تمام وقت و اجرایی و همچنین مدارک مشترک را با همکاری سایر برنامه های دانشگاهی و مدارس ارائه می دهد. هر برنامه درسی را که انتخاب کنید، از شهرت بی نظیر مدارس و چشم انداز مترقی آن برای آموزش کسب و کار بهره مند خواهید شد. رویکرد متمایز این دانشکده توانایی های شما را افزایش می دهد و شما را برای رویارویی با مسائل تجارت جهانی آینده مجهز می کند.

دانشگاه براک

مدرسه بازرگانی گودمن دانشگاه براک، که توسط AACSB و CPA Ontario به رسمیت شناخته شده است و به دلیل ارائه برنامه های تجاری در سطح جهانی مشهور است. در حین تحصیل در گودمن، این فرصت را خواهید داشت که با کمک توسعه سرمایه گذاری گروه گودمن، یک انکوباتور تجاری در دانشگاه، رویاهای کارآفرینی خود را دنبال کنید. با فرصت های شبکه ای و پشتیبانی اداری دانشگاه، می توانید قبل از فارغ التحصیلی صاحب کسب و کار باشید.

دانشگاه فرلی دیکینسون

کالج تجارت سیلبرمن دانشگاه فرلی دیکینسون یکی از بهترین مدارس بازرگانی در کشور است که توسط پرینستون ریویو در بین بهترین دانشکده های مدیریت کانادا قرار گرقته است. سیلبرمن دارای اعتبار AACSB است. این دانشگاه در کمک به دانشجویان به منظور آمادگی برای کارآموزی و حرفه های شغلی تخصص دارد. کالج تجارت سیلبرمن یک برنامه کارآموزی ارائه می دهد که به دانشجویان کمک می کند تا زمانی که هنوز در مقطع کارشناسی هستند، تجربه کاری در بازار کار کانادا به دست آورند.

دانشگاه فرلی دیکینسون در کانادا

دانشگاه تامپسون ریورز

دانشکده تجارت و اقتصاد دانشگاه تامپسون ریورز دارای اعتبار AACSB می باشد. این بیزینس اسکول، یکی از دانشگاه‌های تحقیقاتی پیشرو بریتیش کلمبیا است که پیوندهای قوی با جامعه تجاری کوچک کملوپس دارد. برنامه های مطالعاتی انعطاف‌پذیر، خدمات دانشجویی مناسب، فرصت‌های یادگیری عملی و محیطی متنوع و فراگیر، دانشجویان بین‌المللی را قادر می‌سازد تا به رویاهای خود در دنیای تجاری رقابتی کنونی دست یابند.

دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی (UNBC)

دانشکده کسب و کار UNBC به دلیل چشم انداز های پیشروی خود شناخته شده است: تقویت رهبری تجاری با چشم انداز جهانی در شمال و فراتر از آن! دانشکده کسب و کار  این دانشگاه، یک تجربه آموزشی تجاری با کیفیت بالا و کامل را برای دانشجویان خود فراهم می کند. دانشجویان بین المللی می توانند از طریق برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد این دانشکده به دنبال گزینه ها و فرصت های جدیدی برای دسترسی به جوامع در شمال و سراسر جهان باشند.

دانشگاه ویندزور

مدرسه کسب و کار Odette در دانشگاه ویندزور توسط AACSB International، انجمن پیشرفته دانشکده های بازرگانی دانشگاهی، CPA انتاریو و انجمن مدیریت زنجیره تامین انتاریو (SCMAO) تایید شده است. اعضای هیئت علمی این دانشگاه در حوزه کسب و کار پیشرو هستند و به مشارکت دادن دانشجویان نه تنها در تحقیق بلکه در تجربیات دنیای واقعی که مکمل تجربه کلاس درس معمولی است، مهارت دارند.

دانشگاه یورک

مدرسه کسب و کار Schulich دانشگاه یورک در بین مدارس تجاری پیشرو در جهان و در رتبه اول در کانادا قرار دارد. این دانشگاه به دانشجویان بین المللی یکی از متنوع ترین برنامه های تحصیلی هر مدرسه بازرگانی را ارائه می دهند. محققان شولیچ نحوه نگرش دانشجویان مدیریت به تقاطع کلیدی تجارت و جامعه را متحول کرده اند. Schulich دارای یک جامعه تحقیقاتی پر رونق و متنوع است که به دلیل برتری و دستاوردهای خود به عنوان یک شرکت دانش بنیان شناخته شده است.

دانشگاه یورک

ارزان ترین بیزینس اسکول های کانادا

 

هزینه ها رتبه بندی دانشگاه های جهانی QS:  2022 موقعیت مکانی در کانادا دانشگاه
9,700  دلار کانادا 751-800 سنت جان دانشگاه مموریال نیوفاندلند
3,604  دلار کانادا شاهزاده جورج دانشگاه بریتیش کلمبیای شمالی
27,919  دلار کانادا 601-650 وینیپگ دانشگاه مانیتوبا
4,992  دلار کانادا 458 ساسکاتون دانشگاه ساسکاچوان
28,655  دلار کانادا هالیفاکس دانشگاه سنت مری
18,699  دلار کانادا 230 اتاوا دانشگاه اتاوا
18,774  دلار کانادا =149 واترلو دانشگاه واترلو
37,500 دلار کانادا 521-530 مونترال دانشکده تجارت جان مولسون، دانشگاه کنکوردیا
45,000  دلار کانادا مونترال HEC  مونترال
55,000  دلار کانادا 601-650 اتاوا دانشکده تجارت اسپرت، دانشگاه کارلتون
35,818  دلار کانادا 801-1000 تورنتو دانشکده مدیریت تد راجرز، دانشگاه رایرسون

سال 1: 12,410 دلار کانادا

سال 2: 9,930 دلار کانادا

فردریکتون دانشگاه نیوبرانزویک
30,000  دلار کانادا شارلوت تاون دانشگاه جزیره پرنس ادوارد
36,240  دلار کانادا واترلو دانشگاه ویلفرد لوریر
14,774  دلار کانادا =414 شهر کبک دانشگاه لاوال
28,281  دلار کانادا 126 ادمونتون دانشگاه آلبرتا
34,060  دلار کانادا 298 برنابی دانشگاه سیمون فریزر، برنابی
12,738  دلار کانادا 236 ویکتوریا دانشگاه ویکتوریا (UVIC)
13,065  دلار کانادا شربروک دانشگاه د شربروک
25,600  دلار کانادا نانایمو دانشگاه ونکوور

درخواست برای پذیرش در بیزینس اسکول های کانادا

فرآیند درخواست برای تحصیل تجارت در کانادا شامل چند مرحله مهم است. چه به دنبال یک برنامه کارشناسی یا کارشناسی ارشد باشید، فرآیند درخواست شما را مجبور می کند مراحل زیر را طی کنید:

 1. یک برنامه تحصیلی را انتخاب کنید: مطمئن شوید که به طور کامل تحقیق کرده اید و مزایا و معایب هر رشته ای را که به آن علاقه دارید فهرست کنید. مدارس کسب و کار کانادا برنامه های جامع و کارآمدی ارائه می دهند، بنابراین گزینه های زیادی برای انتخاب خواهید داشت.
 1. الزامات مورد نظر را برآورده کنید: هر دانشگاه شرایط خود را دارد، به این معنی که شما باید مستقیماً با دانشگاه مورد نظر خود تماس بگیرید و اطلاعات خاصی را بخواهید یا از وب سایت آنها بازدید کنید. از آنجایی که اکثر رشته ها به زبان انگلیسی تدریس می شوند، به طور کلی مدرک مهارت زبان مورد نیاز است.
 2. درخواست: در این مرحله، احتمالاً تمام مدارک لازم را که توسط دانشگاه مورد نیاز است، جمع آوری کرده اید. اکثر دانشگاه ها درخواست های خود را به صورت آنلاین از طریق وب سایت خود دریافت می کنند. به یاد داشته باشید که ممکن است از شما خواسته شود هزینه درخواست (Application Fee) نیز بپردازید.
 3. منتظر پذیرش باشید: احتمالاً نامه پذیرش خود را تا پایان بهار دریافت خواهید کرد. در این صورت، برای درخواست ویزای دانشجویی کانادا، به این نامه نیاز دارید.

مدت زمان تحصیل در رشته های تجاری کانادا

دوره های لیسانس تجاری در کانادا معمولاً چهار سال طول می کشد. دانشجویان همچنین می توانند برای برنامه های آموزش پاره وقت، آنلاین یا از راه دور که مدت زمان آن بستگی به دانشگاه دارد، درخواست دهند. اگر می خواهید دانش و مهارت های خود را در یک حوزه تجاری خاص ارتقا دهید، می توانید در برنامه کارشناسی ارشد ثبت نام کنید.

یک دوره کارشناسی ارشد در کسب و کار می تواند از یک تا سه سال طول بکشد. MBA همچنین یکی از زمینه های تحصیلی ترجیحی برای دانشجویان بین المللی در کانادا است. طول دوره برنامه MBA معمولی در کانادا دو سال است. علاوه بر این، برخی از دانشگاه‌های کانادا برنامه‌های MBA تسریع شده را ارائه می‌دهند که تکمیل و به پایان رساندن آن حدود 18 ماه طول می‌کشد (برخی از دانشگاه ها برنامه های MBA یک ساله نیز ارائه می دهند).

مهلت درخواست نام دانشگاه نام دانشکده
دور 1: 2 سپتامبر 2022

دور 2: 3 اکتبر 2022

دور 3: 13 ژانویه 2023

دور 4: 6 مارس 2023

دانشگاه تورنتو دانشکده مدیریت روتمن

نوامبر15  سال 2022

ژانویه 15 سال 2023

دانشگاه مک گیل دانشکده مدیریت Desautels
  یکم سپتامبر 2022 دانشگاه کوئینز مدرسه کسب و کار اسمیت

دور 2: 13 ژوئیه 2022

دور 3: 7 سپتامبر 2022

دور 4: 26 اکتبر 2022

دانشگاه یورک مدرسه کسب و کار Schulich
پنجم آوریل 2022 (بسته شده) دانشگاه بریتیش کلمبیا مدرسه تجارت سادر
دور 4: 19 سپتامبر 2022

دور 5: 7 نوامبر 2022

دور 6: 9 ژانویه 2023

دانشگاه غرب وسترن مدرسه تجارت آیوی
یکم سپتامبر 2022 دانشگاه آلبرتا دانشکده تجارت آلبرتا

یکم مارس برای ورود سپتامبر (بسته شده)

یکم ژوئن برای ورود ژانویه (بسته شده)

دانشگاه کنکوردیا دانشکده تجارت جان مولسون
دور 4: 15 مه 2022 (بسته شده) HEC  مونترال اداره بازرگانی
سی و یکم مارس 2022 (بسته شده) دانشگاه دالاهو دانشکده بازرگانی رو
یکم  سپتامبر 2022 دانشگاه مک مستر دانشکده بازرگانی Degroote
یکم  آوریل 2022 (بسته شده) دانشگاه سنت مری دانشکده تجارت سوبی

زمستان: 1 ژوئیه 2022

تابستان: 1 نوامبر 2022

دانشگاه مانیتوبا دانشکده بازرگانی آسپر
دور 4: 27 مه 2022 (بسته شده) سایمون فریزر مدرسه کسب و کار  Beedie
واترلو: 15 ژانویه 2022 (بسته شده)

تورنتو: 1 فوریه 2022 (بسته)

ویلفرد لوریر مدرسه بازرگانی لازاریدیس

جدول زمانی پذیرش MBA در کانادا

در حالت ایده آل، داوطلبان باید حداقل دو سال قبل از سال شروع تحصیل آنها، برای پذیرش MBA در کانادا آماده شوند. این به آنها زمان کافی برای تحقیق در مورد مدارس کسب و کار، تکمیل رزومه خود، کار بر روی آزمون GMAT و سایر آزمون های مورد نیاز برای پذیرش MBA در کانادا را می دهد. با این حال، حتی اگر این موضوع امکان پذیر نباشد، متقاضیان باید حداقل یک سال قبل از درخواست، روند آماده سازی مدارک خود را آغاز کنند. یک طرح مختصر از جدول زمانی پذیرش MBA در جدول زیر ارائه شده است:

تحقیقات و لیست کوتاه مدارس کسب و کار در کانادا 2 سال قبل از درخواست
شرایط پذیرش را یادداشت کنید و کمبودهای خود را در نظر بگیرید. سپتامبر تا دسامبر
برای GMAT ثبت نام کنید. ژانویه
برای GMAT/ GRE و همچنین آیلتس یا تافل (در صورت نیاز) آماده شوید ژانویه تا آوریل
شروع به تهیه پیش نویس بیانیه هدف، مقالات شخصی، رزومه و همچنین به دنبال منابعی برای نوشتن LOR باشید. می تا جولای
تمام اسناد را بازبینی کنید و مطمئن شوید که همه اطلاعات صحیح هستند. آگوست
برای دور 1 درخواست دهید؛ مطمئن شوید که اسناد شما به موقع ارسال شده است. سپتامبر – اکتبر
در صورت انتخاب، برای مصاحبه آماده شوید. اکتبر – نوامبر
مصاحبه دهید و نامه پذیرش دریافت کنید. نوامبر – دسامبر
برای پذیرش دور 2 آماده و درخواست دهید. دسامبر تا ژانویه
در صورت انتخاب، برای مصاحبه آماده شوید. فوریه
اگر نامه های پیشنهادی از چندین مدرسه بازرگانی دریافت شده است، تصمیم بگیرید که کجا تحصیل کنید و به دانشگاه اطلاع دهید. مارس
هزینه سپرده را پرداخت کنید، تاییدیه ثبت نام را دریافت کنید و برای ویزای دانشجویی کانادا اقدام کنید. همچنین شرایط خود را برای بورسیه تحصیلی بررسی کنید. مارس – آوریل
برای مصاحبه ویزا برنامه ریزی کنید. مه
اگر ویزای خود را دریافت کردید، برای عزیمت به کانادا آماده شوید. ژوئن تا آگوست

چشم اندازی کاری پس از فارغ التحصیلی

بر اساس گزارش هیئت کنفرانس کانادا، بخش تجارت و مالی در کانادا از جمله بخش هایی است که انتظار می رود در آینده فرصت های شغلی بیشتری داشته باشد. فارغ التحصیلان کسب و کار از موسسات کانادایی به دلیل شهرت علمی استثنایی دانشگاه های این کشور در بازار کار بین المللی مورد قدردانی قرار می گیرند. علاوه بر این، صرف نظر از زمینه کاری که تصمیم دارید با مدرک بازرگانی دنبال کنید، از یک شغل پربار مالی لذت خواهید برد.

رشته های ارائه شده  در برترین بیزینس اسکول های کانادا

 • مدیریت بازرگانی (MBA)
 • حسابداری
 • فناوری و سازمان به هم پیوسته
 • کارآفرینی اجتماعی
 • ارتباطات بازرگانی
 • اقتصاد
 • مدیریت امور مالی
 • تجارت بین المللی تا مدیریت منابع طبیعی
 • طراحی کسب و کار
 • سیاست عمومی و مدیریت
 • مدیریت منابع طبیعی، انرژی و محیط زیست

جمع بندی

کانادا تعداد بی‌شماری دانشجویان بین‌المللی را برای رشته های مطالعات بازرگانی جذب می‌کند، زیرا بسیاری از مدارس کسب‌وکار ارجح و معتبر را با دوره‌های برجسته، شهریه‌های معقول، بورس‌های تحصیلی و قابلیت استخدام ارائه می‌دهد. بهترین مدارس کسب و کار در کانادا به عنوان یک سرزمین دو زبانه، تحصیلات عالی را به دو زبان انگلیسی و فرانسوی انجام می دهند.

در صورتی که به دنبال بهترین مسیرهای مهاجرت به کانادا هستید و قصد دارید آشنایی بیشتری با روش های بروز شده مهاجرت به کانادا از جمله دریافت ویزای توریستی کانادا، برنامه ویزای استارتاپ کانادا، اخذ ویزای تحصیلی کانادا آشنا شوید، توصیه می کنیم تا با بهترین وکیل مهاجرت به کانادا و مشاور مورد تایید RCIC در ارتباط باشید تا بتوانید با بالاترین راندمان ممکن اطلاعات مورد نیاز خود در این رابطه را به دست آورید.