ویزای کار در کانادا

کانادا هر ساله پذیرای هزاران نیروی کار خارجی است که در صنایع مختلفی در کانادا مشغول به کار میشوند.

توسعه اقتصادی کشور کانادا از یکسو و پیر شدن نیروی کارجامعه از دیگر سو فرصت های شغلی را برای نیروی کار جوان و تازه وارد می گشایند. سیاست مهاجر پذیری دولت کانادا بر این است تا استعداد هایی را که در کانادا به صورت موقت در حال کار هستند را از طریق روش های متعدد مهاجرتی به شکل دائم نگاه دارد. البته غالب افرادی که در کانادا کار میکنند نیز  به واسطه شرایط و استاندارد عالی زندگی در کانادا مایل به برگشتن به کشور خود و یا ترک کانادا نیستند. به این ترتیب دریافت اجازه و ویزای کار کانادا می تواند اولین گام برای واجد شرایط شدن تحت برنامه کلاس تجربه کانادایی و اقامت دائم باشد.

مجموعه مهاجرتی کاناداپاس، با نظارت و فعالیت بهترین وکیل مهاجرت به کانادا، آقای مهیار حلاج پور از شما دعوت میکند، فرم ارزیابی رایگان را به دقت تکمیل کرده، سوابق و افتخارات خود را نیز ذکر بفرمایید.

فرم ارزیابی رایگان

در صورت تمایل می توانید از طریق فرم زیر شماره خود را ثبت کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند


  برای کار در کانادا، در اغلب موارد یک فرایند دو مرحله ای وجود دارد.

  مرحله نخست : که به طور کلی عهده کارفرمای کانادایست که LMIA (ارزیابی تاثیرات بازار کار) که به اصطلاح اجازه اداره کار کانادا به کارفرما برای استخدام نیروی خارجی است. در موارد معدودی، LMIA مورد نیاز نخواهد بود و ممکن است معافیت های خاصی ایجاد شود، اما این به طور کلی قانون نیست.

  کارگران می توانند برای دریافت مثبت LMIA و تایید کارفرما برای اجازه کار درخواست دهند و پس از آن می توانند به صورت قانونی در کانادا مشغول به کار شوند. این مرحله بسیار ساده است و همچنین می تواند برای برخی از ملیت ها یا دسته های شغلی سریعتر پردازش شود.

  ویزای کار در کانادا

  مباحث مطروحه زیر صرفا برخی از روشهای کلاهبرداری از متقاضیان ویزای کار کاناداست.

  بهتر این است که برای کاریابی از خدمات موسساتی که هم صاحب مجوز کاریابی خارجی از وزارت کارایران و هم از کشور مقصد هستند استفاده کنید.

  محاسبه آنلاین مدت زمان گرفتن ویزا

  برای محاسبه مدت زمان صدور ویزای خود با کلیک روی لینک زیر، نوع برنامه مهاجرتی خود را از قسمت Select an application type انتخاب کرده سپس روی دکمه get processing times کلیک کنید.

  بررسی مدت زمان پردازش ویزای کانادا

  کلاهبرداری در جاب آفر یا پیشنهاد شغل در کانادا

  برای ورود و اخذ ویزا در هر کشوری قوانین مختلفی وجود دارد و این برای کشور کانادا هم صادق است . افراد زیادی از سراسر جهان در آرزوی کار و زندگی در کانادا هستند. کانادا یک کشور پیشرفته است و یکی از کشورهای درجه یک در دنیا محسوب می شود. کانادا هر ساله فرصت های بسیاری در انواع مشاغل در اختیار مردم سراسر دنیا قرار می دهد.

  کانادا مانند ایالات متحده آمریکا سرزمین فرصت هاست و بسیاری از مردم دنیا مایل به کارو نیز زندگی در این کشور پهناور هستند.

  وقتی بحث بازار کار داغ باشد مطمئنا افراد سودجو و متقلب هم بیکار نمی نشینند و از این فرصت سواستفاده خواهند کرد. حتما در اینترنت با انواع تبلیغات و آگهی ها که وعده های تضمینی یا پیدا کردن کار را می دهند برخورد کرده اید. اینترنت پر است از آگهی های شغلی که با قصد کلاهبرداری ازعلاقه مندان به مهاجرت کاری به کانادا ساخته شده اند.

  immigration fraud واژه ای است که کلاهبرداری مهاجرتی را هم شامل می شود. کلاهبرداری مهاجرتی با عناوین مختلفی انجام می شود که به عدم آگاهی لازم و کافی در راستای مهاجرت به کانادا بر می گردد.

  همانطور که از نامش پیداست جاب آفر یا پیشنهاد شغل کانادایی، پیشنهاد کار از طرف کارفرمای کانادایی است. بسیاری از افراد مختلف در سراسر جهان درجستجو و به دست آوردن آن هستند تا مهاجرت و اقامت در کانادا برایشان ساده تر شود.

  همواره در این زمینه شیادان متقلب از این موقعیت سواستفاده کرده اند و در پی سودجویی خود هستند. حال این سوال پیش می آید که چگونه می توان در دام این گونه کلاه برداریها گرفتار نشویم؟

  خوشبختانه می توان با در نظر گرفتن علائم و هشدارها کلاهبرداران را تشخیص داد. با ما همراه باشید تا با این روش ها برای تشخیص آگهی شغلی یا جاب آفر فیک از جاب آفر واقعی آشنا شوید.

  راه‌های جلوگیری از کلاهبرداری در برنامه استارتاپ کانادا را در این مقاله مطالعه کنید.

  وعده حقوق و مزایای غیر واقعی

  اگر به شما وعده حقوق و مزایای غیرواقعی دادند، به عنوان یکی از پارامترهای کلاهبرداری در نظر بگیرید. به یاد داشته باشید که حقوق و مزایا باید با شغلی که به شما پیشنهاد شده متناسب باشد. نمی توان انتظار داشت حقوق شخصی که در یک هتل یا رستوران کار می کند با حقوق یک مدیر یک شرکت یکسان باشد .

  وبسایت Job Bank که وابسته به دولت کاناداست متوسط دستمزد و حقوق مشاغل را نشان می دهد و اگر به حقوق و مزایای شغل مورد نظرخود دسترسی ندارید با مراجعه به این وب سایت می توانید واقعیت را دریابید.

  اگر که بین حقوق و مزایای شغل آگهی شده و اطلاعات مندرج در وبسایت نام برده تناسب درستی وجود ندارد، احتمالا شغل پیشنهادی فیک و غیر واقعی است.

  اگر برای شما از مزایای غیر واقع بینانه و زیادی صحبت می کنند مانند تقبل بلیط هواپیمای شما، جای خواب رایگان و تعطیلات ، حتما توجه داشته باشید که با احتیاط با این موضوع برخورد کنید.

  مجوز کار شما حاضر است

  خیلی به ندرت پیش می آید که شرکت یا کارفرمایی برای استخدام یک خارجی بدون اینکه اول مصاحبه ای با وی انجام دهد به شخص پیشنهاد شغلی یا جاب آفر بدهد. تصور اینکه کارفرمای کانادایی بدون حضور فرد خارجی که قصد استخدام او را دارد، برای او مجوز کار بگیرد، درست نیست و اصولا ممکن نیست و به عنوان یکی از روشهای کلاهبرداری به آن بیندیشید.

  عدم وجود اطلاعات تماس کارفرما و یا اطلاعات فیک

  اطلاعات تماس کارفرما و صحت آن در این زمینه بسیار مهم است. اگر کد منطقه شماره تلفن اعلام شده با کد محلی که قرار است شما در آن جا مشغول به کار شوید، مطابقت ندارد، شماره تلفن قطع است و یا کسی پاسخ گو نیست، این ها همه می تواند هشدارهایی از عدم واقعی بودن جاب آفرکانادا باشد.

  توجه داشته باشید صحت اطلاعات مربوط به کارفرما و نیز ایمیل های ارائه شده از طرف کارفرما را به دقت برسی کنید.

  وجود خطا در متن نامه جاب آفر یا پیشنهاد شغلی کانادا
  اکثر کارفرمایانی که قصد ارائه جاب آفر در کانادا را دارند، حتما به زبان انگلیسی مسلط هستند. بنابراین، اگر در متن نامه جاب آفر کانادا به خطاهایی که نشان از ضعف زبان دارد، مانند غلط های نگارشی، ویرایشی، فعل هایی که ناصحیح صرف شده اند، ضعف های گرامری، املای ناصحیح برخورد کردید ، دلیل خوبی برای عدم اعتبار آن نامه است.

  نامه پیشنهاد شغلی غیر رسمی

  نامه پیشنهاد شغلی یا جاب آفر اگر از طرف یک شرکت معتبر کانادایی باشد دارای متن رسمی خواهد بود .خیلی راحت می توان نامه پیشنهاد شغل تقلبی و غیررسمی را از نسخه واقعی آن تشخیص داد.

  شرکت های کانادایی در نوشتن نامه های جاب آفر بسیار حرفه ای عمل می کنند. اگر شیوه نگارش نامه غیر متعارف باشد و یا سایز و نوع فونت انتخاب شده نامتعارف باشد، در این موارد ساده از کنار قضیه رد نشوید .

  این ها همه نشان دهنده غیر واقعی بودن آن نامه و کلاهبرداری می باشند.یک جاب آفر واقعی با متنی رسمی. قالب بندی نامه، گرافیک خاص آن شرکت تنظیم می شود.

  امضا قرارداد با شخصی غیر از وکیلی که شما انتخاب کرده اید.

  این مورد کلاهبرداری ، زیاد پیش آمده که شخصی با یک وکیل خاص صحبت کرده که به ظاهر قانونی است و دارای صلاحیت های لازم نیز هست ؛ ولی در هنگام امضا قراداد نام شخص دیگری در قرارداد ذکر شده و از نام وکیل اصلی نامی به میان نیامده است. در این زمینه باید گفت در صورت بروز هر گونه مشکل هیچ مسئولیتی متوجه شخصی که او را به عنوان وکیل به شما معرفی کرده اند ولی در امضا قرارداد نامی ازاو برده نشده، نیست. پس به این قضیه توجه داشته باشید هنگام امضا قرارداد با وکیل هایی که دارای صلاحیت لازم نیز هستند، حتما با خود شخص وکیل قرارداد را امضا نمایید.

  اخذ ویزای کاری در کانادا

  یاداشتی در مورد همسر و خانواده

  اگر همسر/پارتنر شما یا فرزندان وابسته شما در زمان اشتغال شما در کانادا، مایل به کار یا تحصیل در کانادا هستند این امر وابسته به سطح مهارت شغلی شما که در آن مشغول به کار هستید بوده و ممکن است که به صورت کلی اگر همسر شما مایل به کار در کانادا باشد باید راسا درخواست اجازه کار کند و این شامل گرفتن LMIA نیز می باشد.منتهی همسر/پارتنر شما میتواند درخواست اجازه کار باز دهد چنانچه شما دارای:

  • مجوز تایید شده برای کار در کانادا برای مدت شش ماه یا بیشتر هستید.
  • در کاری با مهارت بالا اشتغال دارید.

  برای درخواست اجازه کار باز، نیازمند ارائه هیچ مدرکی از کارفرمای خود نیستید.

  امتیازات برنامه

  این مجوز امکان کسب تجربه کار در کانادا را فراهم نموده و وبدین ترتیب راه اقامت دائم را برای شما تحت برنامه برنامه بسیار محبوب کانادایی (CEC) باز می کند.

  مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای کار کانادا

  در مرحله اول هر فرد باید فرم ویزای مورد نظر خود را دریافت کرده و آن را به طور کامل تکمیل کند و مطابق با درخواستی که به ثبت رسیده است، مدارک خود را نیز ارائه کند. در اختیار داشتن یک آدرس ایمیل معتبر نیز می تواند در تسریع روند امور موثر باشد. اطلاعاتی که افراد ارائه می کنند باید به درستی حاوی مطالب زیر باشد:

  • هدف از سفر به کانادا
  • توانمندی مالی فرد برای تامین هزینه ها و نیازهای مالی
  • اسنادی که وابستگی شما به کشور مبدا را نشان دهد و ثابت کند که پس از پایان دوره اقامت قانونی این کشور را ترک می کنید.
  • تمامی مدارکی که اصالت آن ها به زبان انگلیسی یا فرانسوی نیست، باید به یکی از این دو زبان به صورت رسمی ترجمه شود.

  متقاضیان باید در نظر داشته باشند که ارائه مدارک دورغین و تقلبی می تواند منجر به رد درخواست افراد به صورت فوری شود.

  برای اینکه فردی بتواند واجد شرایط دریافت اجازه کار در کانادا یا در اصطلاح ویزای کاری این کشور شود، باید مدارک زیر را ارائه کند.

  • نامه اشتغال یا قرارداد کاری با یک کارفرما در کانادا که قطعا باید یک نامه رسمی باشد و عنوان شغلی فرد را نیز شامل شده باشد، شرح شغل، مسئولیت فرد، حقوق ماهانه، شرایط کار، موقعیت کار و مدت قرارداد نیز از جمله دیگر مواردی است که باید در قرارداد به طور کامل ذکر شده باشد.
  • نامه ای از وضعیت اشتغال فعلی که در آن وضعیت شغلی، مسئولیت ها، میزان درآمد و عوامل دیگری که پیش تر ذکر شد، به انضمام تاریخ پایان قرارداد در آن ذکر شده باشد. در صورتی که چنین نامه ای در دسترس نباشد فرد باید نشان دهد که چرا این نامه را در اختیار ندارد. در این بین باید بتوان سابقه کاری قبلی خود را اثبات کرد که می تواند شامل پیشنهاد کاری، مجموعه کارها، نام فرد در خروجی های نهایی شرکت، هدایا و همچنین نامه ای از طرف همکاران فرد باشد.
  • در صورتی که خویش فرما بوده اید، مدارک مربوط به درآمدها، گواهی تجارت، مجوزهای مربوط، فعالیت های تجاری و قراردادها، نامه از همکاران و مشتریان می تواند این موضوع را به اثبات برساند.
  • نامه مربوط به LMIA از طرف ESDC الزامی است. این نامه را باید از طرف کارفرمای آینده خود دریافت کنید. ارائه کپی از این نامه برای دریافت ویزا کفایت می کند.
  • در صورت امکان، تمامی گواهینامه ها و همچنین ریز نمرات مربوط به دوران دانشگاه نیز مورد نیاز است.
  • در صورتی که در پیشنهاد شغلی شما ذکر شده باشد که به زبان های انگلیسی یا فرانسوی نیاز خواهید داشت، در اختیار داشتن نمره نهایی مورد نیاز در آزمون های IELTS یا TOEFL برای آزمون زبان انگلیسی یا آزمون های DELF یا TEF برای زبان فرانسوی که حداکثر دو سال پیش دریافت شده باشد الزامی است.

  در صورتی که فردی برای کار در کبک اقدام می کند و معافیت های مربوط به LMIA را در اختیار ندارد، باید برای دریافت CAQ در این استان اقدام کند.

  افراد متقاضی همچنین باید توانمندی های مالی خود را نیز به اثبات برسانند. گواهی های مالی مربوط به 6 ماه قبل می تواند یکی از مدارک مورد نیاز در این راستا باشد. گواهی های مربوط به مالکیت خانه، سرمایه ها یا هر جنبه دیگر از درآمد نیز می تواند در این مسیر موثر باشد.

  افراد همچنین باید ثابت کنند که از نظر قضایی پرونده ی مجرمانه ای ندارند. از طرف دیگر برای هر پاسخ مثبت به سوالات مربوط به فرم درخواست ویزا، فرد باید مدارک مورد لازم را به سایر مدارک مورد نیاز ضمیمه کند تا صحت اظهارات او مشخص شود.

  برای دریافت ویزا ارائه پاسپورت و یک کپی از آن نیز الزامی است. تمامی صفحاتی که ممهور شده اند باید به صورت کپی به سفارت ارائه شوند. شهروندان ایرانی به یک سری کپی و ترجمه شناسنامه نیاز خواهند داشت.

  متقاضیان باید در نظر داشته باشند که مدارک اصلی خود را نباید در اختیار سفارت قرار دهند و تنها کپی معتبر از مدارک را به سفارت کانادا ارائه کنند.

  شرایط لازم برای اجازه کار آزاد در کانادا

  انواع اجازه کار در کانادا

  به طور کلی می توان انواع اجازه کار در کانادا را به دو دسته تقسیم کرد که دسته اول شامل اجازه کار آزاد (open work permit) و همچنین اجازه کار برای یک کارفرمای خاص که دسته دوم را تشکیل می دهد. اجازه کار آزاد به فرد فرصت می دهد تا برای هر کارفرمایی که بخواهد امکان کار را داشته باشد. اما اجازه کار برای یک کارفرمای خاص به فرد این اجازه را خواهد داد تا تنها برای یک کارفرمای خاص به ادامه کار مشغول شود و آن کارفرما همان فردی است که برای متقاضی دعوتنامه کاری ارسال کرده است.

  افرادی که شرایط زیر را داشته باشند، می توانند برای اجازه کار آزاد اقدام کنند:

  • دارندگان اجازه کار موقت برای همسر
  • اجازه کار پس از فراغت از تحصیل
  • اجازه اقامت موقت در کانادا
  • برنامه جامع آتلانتیک
  • اجازه کار آزاد عادی

  درباره شرایط کار در تورنتو در این مقاله مطالعه کنید.

  ویزای وابستگان در ویزای کاری کانادا

  برخی از اعضای خانواده مانند همسر و فرزندان می توانند به عنوان وابسته فرد وارد کانادا بشوند. اسپانسرها باید تعهد دهند که برای بازه زمانی 3 تا 10 ساله، فرد همراه را از نظر مالی حمایت خواهند کرد تا بتوانند شرایط مناسبی در کانادا داشته باشند. افرادی که در کانادا می توانند به عنوان همراه با فرد به کانادا مهاجرت کنند عبارتند از:

  • همسر یا شریک زندگی قانونی به شرط این که حداقل 16 ساله باشد.
  • والدین، پدربزرگ و مادربزرگ
  • فرزندان وابسته و فرزندخواندگان
  • افراد زیر 18 سالی که شما قصد حمایت مالی از آن ها را دارید.
  • خواهر یا برادر، خواهر زاده و برادرزاده به شرط اینکه یتیم باشند یا اینکه ازدواج نکرده باشد.

  برای افرادی که قرار است به عنوان همراه وابسته وارد شود، نیز شرایط بیشتری وجود دارد. برای مثال فرزندانی که به عنوان همراه وارد می شوند باید کمتر از 22 سال سن داشته باشند و از نظر قانونی ازدواج نکرده باشند. البته در صورتی که مشخص شود فرزند زیر 22 سال متاهل از نظر مالی به والدین خود وابسته است نیز می تواند به کانادا ورود پیدا کند. فرزندان بالای 22 سال که از نظر مالی به والدین خود وابستگی دارند و برای مثال از معلولیت جسمی رنج می برند نیز می توانند به همراه خانواده خود به کانادا مهاجرت کنند.

  داستان های موفقیت موکلین کاناداپاس در مسیر مهاجرت

  در ادامه برخی از سوالات متداول موکلان بیان شده است:

  توسعه اقتصادی کشور کانادا از یکسو و پیر شدن نیروی کارجامعه از دیگر سو فرصت های شغلی را برای نیروی کار جوان و تازه وارد می گشایند. سیاست مهاجر پذیری دولت کانادا بر این است تا استعداد هایی را که در کانادا به صورت موقت در حال کار هستند را از طریق روش های متعدد مهاجرتی به شکل دائم نگاه دارد. البته غالب افرادی که در کانادا کار میکنند نیز پس از مدتی دیکر کردن در کانادا به واسطه شرایط و استاندارد عالی زندگی در کانادا مایل به برگشتن به کشور خود و یا ترک کانادا نیستند. به این ترتیب دریافت اجازه و ویزای کار کانادا می تواند اولین گام برای واجد شرایط شدن تحت برنامه کلاس تجربه کانادایی و اقامت دائم باشد.

  در امر مربوط به وکالت و حقوق تضمین وجود ندارد به این دلیل که پروسه بررسی پرونده توسط اداره مهاجرت انجام می شود ولی تجربه و سابقه وکیل و موسسه مهاجرتی بسیار حائز اهمیت می باشد.

  مدت زمان اعتبار ویزای کار کاملا به نوع کار در کانادا و نوع ویزای کاری درخواست شده بستگی دارد. ویزاهای کار از داخل کانادا قابل تمدید هستند ولی برخی ویزاهای کاری محدودیت زمانی دارند.

  مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده، ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند. بدیهی است برداشت و مشورت های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی مجموعه جناب حلاج پور ممکن بوده و توصیه می شود. مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کاناداپاس و کاریابی بین المللی مهیار مسئولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسئولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.


  مهیار حلاج پور

  «افتخار داریم که مورد اعتماد شما هستیم»

  من مهیار حلاج پور هستم،

  عضو رسمی شورای قانون گذاری امور مهاجرت کانادا ICCRC، مشاور رسمی مهاجرت کانادا RCIC یا اصطلاحا وکیل مهاجرت.

  زندگی من صرف این می شود که اطمینان حاصل کنم که ممتاز ترین خدمات تخصصی حقوق مهاجرت کانادا را در مجموعه حقوقی مهاجرتی کاناداپاس ارائه می دهیم.

  شرکت توسعه بیزینس ،سرمایه گذاری استارت آپ i3 Capital گام به گام با بهترین متخصصین و مشاورین در خدمت اهداف کارآفرینانی است که برای پیشبرد اهدافشان به ما اعتماد کرده اند‌.

  و همچنین در کنار همکارانم در کاریابی مهیار با مجوز رسمی از وزارت کار ایران برای تحقق برنامه های کاریابی بین المللی موکلین پارسی زبان می کوشیم.

  کاناداپاس - وکیل مهاجرت کانادا در تورنتو - بیوگرافی مهیار حلاج پور
  ارزیابی رایگان رزرو وقت مشاوره
  × تماس با ما
  Copy link