همان طور که می دانید اخذ ویزای کار کانادا یکی از روش هایی است که می توان از طریق آن به کانادا مهاجرت کرد. یکی از روش‌هایی که افراد زیادی برای مهاجرت انتخاب می کنند گرفتن ویزای کار کانادا است. با داشتن ویزای کار کانادا متقاضی می تواند در کشور مقصد کسب درآمد کند که نکته بسیار مهمی است.

برای اخذ ویزای کار کانادا شرایط ویژه ای برقرار است که با توجه به شرایط هر متقاضی و شرایط استانی در کانادا تعریف می شود.
به طور کلی برای درخواست ویزای کار کانادا در برخی موارد به نامه LMIA یا  Assessment Labour Market Impact نیازمند است. این تایییه مبنی بر بیان اثرات جذب نیروی کار موردنظر بر بازار کار داخلی کانادا است که در آن ثابت می شود کاری که متقاضی ویزای کار کانادا انجام می دهد، اثر منفی بر روی بازار کار کانادایی ها نخواهد داشت.

یکی از روش های اخذ اقامت دائم کانادا درخواست ویزای کاری کانادا از طریق پرستار خانگی یا care giver است. این برنامه منظور مراقبت از کودکان، سالمندان و یا معلولین در نظر گرفته شده است.

مهاجرت از طریق پرستار خانگی  به افراد این امکان را می دهد تا تجربه کاری لازم برای واجد شرایط بودن برای اقامت دائم را بدست آورند و در صورتی که تجربه کار به عنوان پرستار خانگی برای مراقبت از کودکان، سالمندان و یا معلولین را داشته باشند، به واجد شرایط بودن آن ها برای دریافت اقامت دائم کانادا  کمک کند.
متقاضیان می توانند برای اخذ اقامت دائم کانادا از این طریق اقدام کنند، به این منظور افراد می بایست  شرایط و مدارک لازم و همچنین، یک پیشنهاد شغلی  برای اخذ ویزای کار کانادا از یک کارفرمای کانادایی داشته باشند.

برنامه پیشین پرستاران خانگی در کانادا بسته شده و این برنامه پایلوت جدید با قوانین جدید توسط دولت فدرال کانادا معرفی شده است.

افرادی که پرستار هستند یا مدارک نگهداری از فرزندان در مهد کودک و یا سابقه نگهداری از سالمندان و یا معلولین را را دارند می توانند از این برنامه اقامتی استفاده کنند.

شرایط اقامتی متقاضی برنامه پرستار خانگی


سابقا، متقاضیان در هر کشوری، با هر شرایطی می توانستند از طریق برنامه Live Care in Caregiver (LCP) به عنوان پرستاران خانگی کانادا به کانادا مهاجرت کنند ، ولی در حال حاضر این برنامه به صورت موقت برای متقاضیان جدید بسته شده است و برنامه جدید پرستاران خانگی جایگزین شده است.

متقاضیانی که حداقل دارای 2 سال سابقه کار در زمینه caregiver  و یا پرستار کودک باشند، می توانند از روش قدیمی پرستاران خانگی برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کنند. این به این معنیست که فقط افرادی از طریق پرستار خانگی واجد دریافت اقامت دائمند که در گذشته و یا حال، به صورت رسمی و با مجوزکار در کانادا مشغول کار  LCP بوده اند  و یا هستند یا این که اولین بار اجازه کار LCP  آن ها قبل از تاریخ 30 نوامبر سال 2014 بر اساس و تایید LMIA  به سازمان کار و توسعه اجتماعی کانادا ارسال شده باشد. در برنامه جدید پرستاران خانگی، نیازی به LMIA نیست که این خود یک امتیاز خوب است.


مزایای مهاجرت به کانادا از طریق پرستار خانگی یا  Caregiver 

 • عدم نیاز به دریافت LMIA برای اخذ ویزای کار کانادا
 • امکان همراهی تمامی اعضای خانواده
 • امکان دریافت open work permit توسط همسر فرد متقاضی
 • امکان تغییر کارفرما
 • امکان ستفاده از سابقه کار با حقوق یا بدون حقوق
 • امکان درخواست برای اقامت دائم کانادا
 • عدم نیاز به ارائه مدرک زبان بالا (CLB5)
 • امکان استفاده فرزندان متقاضی از تحصیل رایگان در مدارس دولتی کانادا
 • امکان ادامه تحصیل متقاضی به صورت پاره وقت

در نظر داشته باشید که بجز کبک، برنامه پرستار خانگی شامل تمامی استان های کانادا است.
در مهاجرت به کانادا از طریق برنامه پرستار خانگی، امکان درخواست اقامت برای سایراعضای خانواده وجود دارد.
در صورتی که متقاضی توانست از طریق برنامه مراقبت از کودکان  ویزای کار کانادا و نیز اقامت دائم کانادا را دریافت کند،  می‌تواند درخواست اجازه کار آزاد کند و پس از آن در هر شغلی که تمایل دارد، مشغول به کار شود.
پرستاران خانگی که هم اکنون در کانادا مشغول به کار هستند، می توانند از طریق برنامه موقت کارگران خارجی (TFWP)  اجازه کار خود را به عنوان پرستار خانگی  تمدید کنند و برای این منظور باید از کارفرمای تاییدیه ارزیابی مثبت تاثیر بازار کار (LMIA) را دریافت کنند و با مراجعه به اداره کار نسبت به تمدید اقدام نمایند.


شرایط لازم برای دریافت ویزای کاری از طریق پرستار خانگی


در برنامه قدیمی پرستار خانگی عواملی مانند
 • سن
 • مدارک زبان
 • سابقه کاری
 • تحصیلات

در امتیازبندی تاثیر گذار بود و افراد با کسب حداقل 67 امتیاز می توانستند به وسیله این برنامه برای اخذ ویزای کار کانادا و اقامت دائم کانادا اقدام نمایند ولی در برنامه جدید پرستاران خانگی از سیستم امتیاز بندی خبری نیست.

در برنامه جدید برای اخذ اقامت دائم  کانادا باید درسه سال فعالیت شخص در کانادا به عنوان پرستار خانگی تا زمان ورود به کانادا، باید 24 ماه سابقه اشتغال به کار مجاز در این زمینه را به صورت تمام وقت داشت و میزان اضافه کاری حداکثر 390 ساعت دراین مدت، نیز ثبت شده باشد.

با این شرایط افراد خواهند توانست از طریق پرستار خانگی برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام کنند و از این طریق با داشتن ویزای کارکانادا به صورت  تمام وقت در زمینه مراقبت از کودکان و افرادی که نیاز به مراقبت های پزشکی دارند، اقامت دائم را دریافت کنند.مدت زمان کاری که دولت کانادا مقرر کرده بایستی رعایت شود  دوره های بیکاری جزء سابقه کار متقاضی دریافت اقامت دائم به حساب نمی‌آید.

هدف از برنامه پرستار خانگی این است که کمبود نیروی کار مورد نیاز در این زمینه از خارج از کانادا تامین شود. افرادی که به با این برنامه وارد خاک کانادا می شوند، در ابتدا با ویزای کار کانادا به صورت موقت وارد کانادا می شوند ولی در واقع هدف آن است که این افراد بعد از مدتی کار در کانادا بتوانند تقاضای اقامت دائم بدهند و در کانادا ساکن شوند.