مقاله پیش رو راهنمای جامع و کامل از روش های مهاجرت به کانادا در سال ۲۰۲۳ است که توسط جناب مهیار حلاج پور، مشاور رسمی مهاجرت کانادا RCIC، با دقیق‌ترین، موثق ترین و جدیدترین اطلاعات و آمار مهاجرتی تهیه شده است. اگر فرصت مطالعه محتوای مقاله را ندارید، به سوالات فرم ارزیابی زیر پاسخ دهید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند.

شرایط مهاجرپذیری کانادا 2023

کشور کانادا در نیم قرن گذشته به دلیل استقبال زیاد از مهاجران، به کشوری چند فرهنگی شهرت پیدا کرده است. جالب است بدانید که افرادی که خارج از کانادا متولد شده ­اند، حدود یک پنجم جمعیت کانادا را تشکیل می دهند.

یکی از مهمترین دلایل سیاست مهاجرپذیری کشور کانادا این است که مهاجران نرخ پیری را در جامعه کاهش و رشد اقتصادی را افزایش می­دهند. کانادا به دلیل کمبود شدید نیروی کار، به ویژه در مشاغل و صنایع خاص همانند مراقبت­های بهداشتی، میزان مهاجرپذیری خود را افزایش داده است.

آیا من می توانم برای مهاجرت به کانادا اقدام کنم؟

کانادا هشتمین کشور محبوب در جهان برای مهاجران محسوب می شود. بیش از 100 مسیر مهاجرتی مختلف به کانادا برای نیروهای کار متخصص، سرمایه­گذاران و خانواده ­ها وجود دارد.

در مجموع حدود  984 هزار نفر حد فاصل زمانی اول جولای 2021 تا 30 جولای 2022 به این کشور مهاجرت کرده­اند که بیش از دو برابر رقم ثبت شده در سال های 2020-2021 است.

در سال 2021، این کشور بیش از 400 هزار مقیم دائم جدید را اسکان داد که 11 هزار نفر از آن­ها، ایرانی بودند.

این در حالی است که از سال 2022 2024، کانادا پذیرای بیش از 1.3 میلیون مهاجر جدید نیز خواهد بود.

بنابراین شما هم می توانید برای مهاجرت به کانادا اقدام کنید !

شماره تماس وکیل مهاجرت به کانادا

انواع روش ­های مهاجرت به کانادا

به طور کلی، کانادا سالانه بیش از 250 هزار مهاجر جدید می­پذیرد. البته این نکته مهم را در نظر داشته باشید که مهاجرت به کانادا با درخواست اقامت دائم آغاز می­شود.

روش­های مهاجرت به کانادا چهار دسته اصلی تقسیم می شود که عبارتند از:

 •  کلاس اعضای خانواده

  (افراد نزدیک به فرد مقیم کانادا)

 • مهاجران اقتصادی

  (کلاس سابقه کار کانادایی، کارگران ماهر و افراد تجاری)

 • متقاضیان بشردوستانه و دلسوز

  (افرادی که به دلایل بشردوستانه یا دلسوزانه به عنوان مهاجر پذیرفته شده ­اند)

 • پناهندگان

(افرادی که از آزار و اذیت، شکنجه یا مجازات ظالمانه گریخته­اند).

هر کدام از این دسته­ ها چندین روش مهاجرتی را دربرمی ­گیرند که در ادامه این مقاله، به صورت مفصل تر به هر کدام از این موارد پرداخته می­شود.

مهاجرت به کانادا در سال 2022 (از به روز ترین قوانین و شرایط آگاه شوید)

در سال های اخیر هر زمان سخن از مهاجرت می رود، مهاجرت به کانادا اولین عبارتی است که در ذهن تداعی می شود. کشور کانادا به مهم ترین و محبوب ترین مقصد مهاجرت خاصه برای ایرانیان تبدیل شده است.

جای شگفتی نیست که کشوری که در راستای شکوفایی اقتصادی می کوشد و زمینه هایی را برای جذب نیروی متخصص و ماهر فراهم می کند، مقصد اول مهاجرت برای ایرانیان هوشمند و متبحر باشد.

شرکت مهاجرتی کاناداپاس - مهاجرت به کانادا - مهاجرت به کانادا در سال 2020

بررسی ترکیب جمعیتی کانادا و رابطه آن با مهاجرت

جمعیت کانادا جمعیت جوانی نیست یکی از پیرترین جمعیت های دنیاست و پذیرفتن بیش از 300 هزار مهاجر در سال، سیاستی برای برای مرتفع کردن مشکلات مربوط به پیری جمعیت آن کشور است.

نرخ زاد و ولد در کانادا یکی از پایین ترین نرخ های جهان محسوب می شود و همین امر سالانه به تعداد بازنشستگان اضافه می کند و این یعنی از دست رفتن سالانه نیروهای فعال در عرصه کار. با توجه به نرخ  پایین زاد و ولد و افت سالایانه نیروی کار، ورود مهاجران مانند یک نعمت بزرگ است.

مهاجرت از دهه 90 میلادی تا هم اکنون عامل اصلی رشد جمعیت در کانادا بوده است و همچنان در سال های آینده نیز عامل اصلی رشد جمعیت کانادا همین مهاجران خواهند بود. رشد جمعیت مساوی خواهد بود با رشد نیروهای فعال برای بازار کار.

برای رشد و رونق  اقتصاد دو راه وجود دارد.

افزایش نیروی کار و افزایش بهره وری نیروی کار. پس زمانی که ورود نیروهای فعال و جوان کار به کانادا از طریق مهاجرت انجام می پذیرد، اگر کانادا درهای خود را به روی آنان ببندد اقتصاد خود را کوچک تر کرده است و باید پرسید چرا باید کاری که برایش منفعتی ندارد را انجام دهد؟

نقش مهاجرین کانادا و مهاجرت به کانادا در اشتغال زایی چگونه است؟

 

اقتصاد جهان و کانادا در شرایط سختی به سر می برد. اما  مانند گذشته، مهاجرت نقشی مهم  در حمایت از بازسازی اقتصاد کانادا بازی خواهد کرد. مهاجرین در کانادا به اشتغال زایی در این کشور کمک خواهند کرد. به نقل از Statistics Canada ، مهاجران کانادا تمایل زیادی به راه اندازی کسب و کار و بیزنس از خود نشان می دهند. آن گونه که  این موسسه اعلام کرده است در تحقیقات اخیر خود دریافته است؛ در دهه گذشته، در بخش خصوصی  25درصد مشاغل جدید توسط کارآفرینان مهاجر ایجاد شده اند. این در حالیست که این مشاغل تنها 17 درصد شرکت های مورد تحقیق را در بر می گرفتند. این یعنی مهاجران در زمینه اشتغال زایی بسیار موفق عمل کرده اند و کارآفرینان مهاجر در کانادا بعد از اتمام کرونا برای خود کانادایی ها هم اشتغال زایی خواهند کرد.

 حتی دانشجویان بین المللی کانادا هم بنا بر اعلام دولت فدرال به اقتصاد کانادا کمک می کنند.  بالغ بر 600 هزار نفر دانشجوی خارجی کانادا سالانه بالغ بر 22 میلیارد دلار به اقتصاد کانادا کمک می کنند و این سرمایه برای حدود 200.000 کانادایی شغل ایجاد می کند.

مهاجرت به کانادا با ویزای تضمینی کانادا؛ سراب یا واقعیت !؟


حتما شما هم با حجم زیادی از تبلیغات در سایت ها و آگهی های آژانس ها و موسسات مختلف که در حوزه مهاجرت به کانادا مشغول هستند، با عنوان ویزای تضمینی  بارها مواجه شده اید.  ویزای تضمینی کانادا ، ویزای تضمینی استرالیا، اخذ ویزای شینگن با تضمین صد در صدی . این تبلیغات وسوسه کننده افراد را وسوسه می کند تا  از طریق این آژانس ها و اشخاص و یا موسسات اقدام نمایند. درصورتی که این تضمین ها فقط برای جلب توجه و اطمینان  مشتری بکار می روند.

این شاید سوال بسیاری از افرادی باشد که برای مهاجرت به کانادا برنامه ریزی کرده و یا پروسه مهاجرت را آغاز کرده اند و نگرانند که آیا  ویزای تضمینی کانادا امکان پذیر است؟

دادن وعده هایی مانند ویزای تضمینی کانادا و وعده هایی از این قبیل که شنیدن آن ممکن است برای بسیاری از افراد شیرین و وسوسه انگیز باشد، می تواند پروسه مهاجرت به کانادای شما را با مشکلات زیادی مواجه کند که شاید جبران ناپذیر باشد. بنابراین توصیه ما این است با دقت و هوشیاری با وعده هایی مانند ویزای تضمینی کانادا برخورد کنید.

آیا ویزای تضمینی کانادا وجود دارد!؟

تضمین صدور ویزا یک دورغ بزرگ است و نباید آن را باور کرد . ویزای تضمینی کانادا 100% وجود ندارد زیرا در صدور ویزا همواره مراکز بررسی و صدور ویزا کانادا هستند که تصمیم می گیرند که برای افراد ویزا صادر نمایند یا خیر. تا لحظه آخر هیچ اطمینانی از صدور ویزا وجود ندارد. این افسرهای اداره مهاجرت به کانادا هستند که تصمیم گیرنده نهایی هستند و برای آن ها هیچ گونه تفاوتی بین پرونده شما و سایر پرونده ها وجود نخواهد داشت. سفارت کانادا آماری در خصوص تعداد قبول یا رد درخواست ها برای ویزا اعلام نمی کند.

کامل بودن مدارک مورد احتیاج دریافت ویزا و درست گذراندن مراحل اخذ ویزا برای برنامه مد نظر ، شما را به دریافت ویزا نزدیک تر می کند، اما این افسر مرکز بررسی و صدور ویزای کانادا است که با بررسی مدارک، درباره رد یا قبول درخواست ویزای شما تصمیم می گیرد.

در برخورد با افرادی که هر گونه ادعایی برای  ویزای تضمینی کانادا را عنوان می کنند هوشیار باشید.

برخی موسسات یا اشخاص از ضمانت برگرداندن وجه به عنوان عامل تضمین خود استفاده می کنند. این وعده شاید به نظر خوشایند باشد اما در نظر داشته باشید حتی در صورت استرداد وجه پرداختی شما، نکته بسیار مهمی که نباید فراموش کنید این است که اگر پرونده شما توسط افرادی که صلاحیت ندارند و مجاز نیستند پیش برود، در صورت ارائه هر گونه سند و مدرک جعلی، همه چیز به پای شما تمام می شود و این اعتبار و آینده شماست که از دست رفته و شاید برای همیشه شانس ویزا یا مهاجرت و این فقط وجه پرداختی شماست که برمی گردد و راهکاری برای اقدام مجدد برای مهاجرت نخواهید داشت.

بعلاوه  زمانی را که شما صرف کرده اید ممکن است عامل بسیار مهمی در پروسه مهاجرتی شما باشد. زمانی را که شما صرف هر برنامه مهاجرت به کانادا می کنید غیر از آثار روانی که برای شما و خانواده شما می تواند داشته باشد، شما را از برنامه هایتان عقب می اندازد.

همجنین در بسیاری از برنامه های مهاجرتی سن  یکی ازعوامل  تعیین کننده است و محدودیت سنی وجود دارد.

شرکت مهاجرتی کاناداپاس - مهاجرت به کانادا - سیستم امتیازدهی برای مهاجرت به کانادا

حال این سوال پیش می آید که افراد مجاز برای اقدام در این زمینه چه کسانی هستند؟

 

فقط مشاوران و وکلای رسمی مهاجرت به کانادا که دارای مجوز از شورای قانون گذاری مهاجرت به کانادا ICCRC  باشند یا وکیل باشند اجازه فعالیت در حیطه ویزا و مهاجرت به کشور  کانادا را دارند.

اگر شما از افرادی باشید که قربانی کلاهبرداری افراد یا موسسات فاقد مجوز یا بی تجربگی آنان شده باشند،راهی برای پیگیری و رفع اتهامات (در صورت ارائه اطلاعات ناصحیح)  از شما وجود ندارد. ما در صورتی می توانیم حامی منافع شما باشیم که  از طریق افراد مجاز اقدام کرده باشید.

حال مسئله این است چگونه مطمئن شویم که وکیل ما صلاحیت لازم را دارد ویا وکیل مهاجرت چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

 

در این مورد یک راه آسان ساده برای استعلام یک مشاور یا وکیل رسمی مهاجرت  RCIC وجود دارد .

به آدرس ایترنتی زیر مراجعه کرده و با وارد کردن اسم و فامیل، شماره پروانه یا نام شرکت وکیل مورد نظر، تاییدیه دریافت کنید.

https://secure.iccrc-crcic.ca/search/EN

اگر اسم شخص  مورد نظرخود را در لیست شورای قانونگذاری مهاجرت به کانادا  ICCRC نیافتید، شخص مورد نظر وکیل یا مشاور رسمی مورد تایید کانادا نیست و در صورت بروز هر گونه مشکل شما از طرف دولت کانادا هیچ گونه حمایتی نخواهید شد.

بنابراین  استعلام اعتبار مشاوران یا وکلای مهاجرت به کانادا را طبق آنچه ذکر شد انجام دهید و در صورت  مشاهده اسم فرد مورد نظرتان در سایت ICCRC  هر چه مطمئن تر عمل کنید.

 دروغ های مهاجرت به کانادا با ویزای تضمینی را بشناسید…!

در سفارت آشنا داریم

هیچ آشنایی در سفارت نمی تواند تضمین کننده اخذ ویزا باشد. مامور بررسی پرونده برای صدور ویزا از قبل مشخص نیست و هیچ کس نمی داند چه کسی مامور بررسی پرونده شما خواهد بود بنابراین داشتن پارتی و آشنا برای گرفتن ویزای تضمینی کانادا برای مهاجرت به کانادا در سفارت را باور نکنید.

 ما به شما دعوت نامه می دهیم

اولا داشتن یا نداشتن دعوت نامه قطعیتی برای صدور ویزا به دنبال نخواهد داشت . ثانیا حتی اگر در برخی برنامه ها که داشتن دعوت نامه یک مزیت محسوب می شود، باید ازسوی یک شخص یا شرکت معتبر در کشور مقصد فرستاده شود که دارای شرایط مشخصی هم باشد بنابراین ارائه هر دعوت نامه ای نه تنها به دریافت ویزا کمکی نمی کند که  ممکن است شانس صدور ویزا را نیز از بین ببرد.

نیازی نیست مدارک اقتصادی تان واقعی باشد.

مدارک اقتصادی مثل گردش حساب، برای دریافت ویزای کانادا و مهاجرت به کانادا بسیار مهم است بنابراین جعلی بودن مدارک، بعد از استعلام سفارت ها مشخص می شود. ارائه مدارک جعلی باعث ریجکت شدن ویزای کانادا می شوند و بدتر از آن ممکن است افراد ریجکتی تا مدت ها اجازه درخواست ویزای مجدد را نداشته باشند.

در صورت نداشتن ویزای شینگن ما به شما لیبل ویزای شینگن می دهیم.

 لیبل ویزای شینگن فقط به وسیله سفارت صادر می شود و هر لیبل ارائه شده توسط آژانس ها و شرکت ها ، صددرصد جعلی است. و در حکم یک جعل سند است. این کار هم از نظر قانونی فرد را دچار مشکل می کند و هم شانس دریافت ویزا را برای سالیان یا همیشه از وی بگیرد.

با پرداخت مبلغ  بیشتر ویزای تضمینی بگیرید.

متاسفانه بعضی افراد، موسسات و آژانس های غیرمعتبر، به بهانه دریافت ویزای صددرصدی، مبالغ کلانی از افراد دریافت می کنند. چنان که در این یادداشت ذکر شد این یک وعده جعلی و دروغ بیش نیست و ضمانت صدور ویزا دروغی بیش نیست.

سیستم امتیازدهی برای مهاجرت به کانادا

سیستم جامع رتبه بندی (CRS) سیستمی است مبتنی بر امتیاز که اداره مهاجرت به کانادا پروفایل شما را ارزیابی می کند و رتبه شما در استخر اکسپرس اینتری را بر اساس آن مشخص می کند.

تفکیک امتیاز ها برای مهاجرت به کانادا – بخش به بخش

الف: هسته اصلی / عوامل سرمایه های انسانی

 • با همسر یا شریک قانونی: حداکثر 460 امتیاز برای کل عوامل
 • بدون همسر یا شریک قانونی : حداکثر 500 امتیاز برای کل عوامل
ردیف سن با همسر یا شریک قانونی

حداکثر 100 امتیاز

بدون همسر یا شریک قانونی

حداکثر 110 امتیاز

1 17 سال و کمتر 0 0
2 18 سال 90 99
3 19 سال 95 105
4 29-20 سال 100 110
5 30 سال 95 105
6 31 سال 90 99
7 32 سال 85 94
8 33 سال 80 88
9 34 سال 75 83
10 35 سال 70 77
11 36 سال 65 72
12 37 سال 60 66
13 38 سال 55 61
14 39 سال 50 55
15 40 سال 45 50
16 41 سال 35 39
17 42 سال 25 28
18 43 سال 15 17
19 44 سال 5 6
20 45 سال به بالا 0 0

سطح تحصیلات برای مهاجرت به کانادا

ردیف سطح تحصیلات

 

با همسر یا شریک قانونی حداکثر 140 امتیاز بدون همسر یا شریک قانونی حداکثر 150 امتیاز
1 کمتر از دبیرستان 0

 

0
2 دیپلم متوسطه (فارغ التحصیلی دبیرستان) 28

 

30
3 مدرک تحصیلی یک ساله ، دیپلم یا گواهی نامه از دانشگاه ، کالج ، دانشکده فنی یا سایر موسسات 84 90
4 برنامه دو ساله در دانشگاه ، کالج ، تجارت یا دانشکده فنی یا سایر موسسات 91 98
5 مدرک لیسانس یا یک برنامه سه ساله یا بیشتر در یک دانشگاه ، کالج ، تجارت یا دانشکده فنی یا سایر مؤسسات  

112

 

 

 

120

6 دو یا چند گواهینامه ، دیپلم یا مدرک. یکی باید برای یک برنامه سه ساله و بیشتر باشد

 

119 128
7 مدرک کارشناسی ارشد ، یا مدرک حرفه ای که برای کار به  مدرک مجاز نیاز است (برای “مدرک حرفه ای”)  مدرک باید شامل یکی از موارد  زیر باشد: پزشکی ، دامپزشکی ، دندانپزشکی ، بینایی سنجی ، حقوق ، پزشکی کایروپراکتیک و یا دارسازی 126 135
8 مدرک دانشگاهی مقطع دکترا 140

 

150

شرایط زبان های رسمی برای مهاجرت به کانادا

مهارت زبان های رسمی – اولین زبن رسمی (انگلیسی)

مهاجرت به کانادا با حداکثر امتیاز برای هر توانایی (خواندن ، نوشتن ، صحبت کردن و گوش دادن)

 • 32 امتیاز با همسر یا شریک عرفی
 • 34 بدون همسر یا شریک عرفی
ردیف معیار زبان کانادایی (CLB) سطح شما در هر توانایی با همسر یا شریک قانونی

حداکثر 128 امتیاز

بدون همسر یا شریک قانونی

حداکثر 136 امتیاز

1 کمتر از CLB4 0 0
2 CLB4 یا  5 6 6
3 CLB 6 8 9
4 CLB 7 16 17
5 CLB 8 22 23
6 CLB 9 29 31
7 CLB 10  یا بیشتر 32 34

تسلط به زبان های رسمی – زبان رسمی دوم (فرانسه)

حداکثر امتیاز برای هر توانایی (خواندن ، نوشتن ، صحبت کردن و گوش دادن)

 • 6 با همسر یا شریک عرفی (حداکثرتا جمع 22 امتیاز)
 • 6 بدون همسر یا شریک عرفی ( حداکثر تا جمع 24 امتیاز)
ردیف معیار زبان کانادایی (CLB) سطح شما در هر توانایی با همسر یا شریک قانونی

حداکثر 22 امتیاز

بدون همسر یا شریک قانونی

حداکثر 24 امتیاز

1   CLB4  یا کمتر 0 0
2  CLB5 یا  CLB6 1 1
3 CLB7  یا CLB 8 3 3
4 CLB9  و بیشتر 6 6

 

شرایط تجربه کار برای مهاجرت به کانادا

سطح تحصیلات همسر یا شریک عرفی/قانونی

ردیف سطح تحصیلات

 

با همسر یا شریک قانونی

حداکثر 10 امتیاز

بدون همسر یا شریک قانونی

(صدق نمی کند)

1 کمتر از دبیرستان  

0

(صدق نمی کند)
2 دیپلم متوسطه (فارغ التحصیلی دبیرستان)  

2

(صدق نمی کند)
3 مدرک تحصیلی یک ساله ، دیپلم یا گواهی نامه از دانشگاه ، کالج ، دانشکده فنی یا سایر موسسات 6 (صدق نمی کند)
4 برنامه دو ساله در دانشگاه ، کالج ، تجارت یا دانشکده فنی یا سایر موسسات 7 (صدق نمی کند)
5 مدرک لیسانس یا یک برنامه سه ساله یا بیشتر در یک دانشگاه ، کالج ، تجارت یا دانشکده فنی یا سایر مؤسسات 8 (صدق نمی کند)
6 دو یا چند گواهینامه ، دیپلم یا مدرک. یکی باید برای یک برنامه سه ساله و بیشتر باشد 9 (صدق نمی کند)
7 مدرک کارشناسی ارشد ، یا مدرک حرفه ای که برای کار به  مدرک مجاز نیاز است (برای “مدرک حرفه ای”)  مدرک باید شامل یکی از موارد  زیر باشد: پزشکی ، دامپزشکی ، دندانپزشکی ، بینایی سنجی ، حقوق ، پزشکی کایروپراکتیک و یا دارسازی 10 (صدق نمی کند)
8 مدرک دانشگاهی مقطع دکترا

 

10 (صدق نمی کند)

 

ب. سیستم جامع رتبه بندی (CRS) برای همسر یا شریک عرفی/ قانونی

سطح تحصیلات همسر یا شریک عرفی/قانونی برای مهاجرت به کانادا

ردیف سطح تحصیلات

 

با همسر یا شریک قانونی

حداکثر 10 امتیاز

بدون همسر یا شریک قانونی

(صدق نمی کند)

1 کمتر از دبیرستان  

0

(صدق نمی کند)
2 دیپلم متوسطه (فارغ التحصیلی دبیرستان)  

2

(صدق نمی کند)
3 مدرک تحصیلی یک ساله ، دیپلم یا گواهی نامه از دانشگاه ، کالج ، دانشکده فنی یا سایر موسسات 6 (صدق نمی کند)
4 برنامه دو ساله در دانشگاه ، کالج ، تجارت یا دانشکده فنی یا سایر موسسات 7 (صدق نمی کند)
5 مدرک لیسانس یا یک برنامه سه ساله یا بیشتر در یک دانشگاه ، کالج ، تجارت یا دانشکده فنی یا سایر مؤسسات 8 (صدق نمی کند)
6 دو یا چند گواهینامه ، دیپلم یا مدرک. یکی باید برای یک برنامه سه ساله و بیشتر باشد 9 (صدق نمی کند)
7 مدرک کارشناسی ارشد ، یا مدرک حرفه ای که برای کار به  مدرک مجاز نیاز است (برای “مدرک حرفه ای”)  مدرک باید شامل یکی از موارد  زیر باشد: پزشکی ، دامپزشکی ، دندانپزشکی ، بینایی سنجی ، حقوق ، پزشکی کایروپراکتیک و یا دارسازی 10 (صدق نمی کند)
8 مدرک دانشگاهی مقطع دکترا

 

10 (صدق نمی کند)

 

مهارت زبان های رسمی – اولین زبان رسمی (انگلیسی)

حداکثر امتیاز برای هر توانایی (خواندن ، نوشتن ، صحبت کردن و گوش دادن)

ردیف معیار زبان کانادایی (CLB) سطح شما در هر توانایی حداکثر 20 امتیاز برای این قسمت

وحداکثر 5 امتیاز برای هر توانایی

بدون همسر یا شریک قانونی

 

1  CLB4  و یا کمتر 0 (صدق نمی کند)
2 CLB5 یا CLB 6 1 (صدق نمی کند)
3 CLB7 یا  CLB8 3 (صدق نمی کند)
4 CLB 9 و یا بیشتر 5 (صدق نمی کند)

سوابق شغلی  کانادایی همسر

ردیف سوابق شغلی  کانادایی همسر

 

حداکثر 10 امتیاز بدون همسر یا شریک قانونی

(صدق نمی کند)

1 هیچ و یا کمتر از یک سال 0 (صدق نمی کند)
2 یک سال 5 (صدق نمی کند)
3 دو سال 7 (صدق نمی کند)
4 سه سال 8 (صدق نمی کند)
5 چهار سال 9 (صدق نمی کند)
6 پنج سال و بیشتر 10 (صدق نمی کند)

 

جمع کل: الف: هسته اصلی / عوامل سرمایه های انسانی  +  ب. همسر یا شریک عرفی/ قانونی = حداکثر 500 امتیاز

تجربه کار خارجی – با تجربه کار در کانادا

ردیف  تعداد سال های تجربه کاری امتیاز برای تجربه کاری خارجی + 1 سال تجرب کاری کانادایی

(حداکثر 25 امتیاز)

امتیاز برای تجربه کاری خارجی + 2 سال و یا بیشتر تجربه کاری کانادایی

(حداکثر 50 امتیاز)

1 بدون تجربه کاری خارجی 0 0
2 1 یا 2 سال تجربه کاری خارجی 13 25
3 3 سال و بیشتر تجربه کاری خارجی 25 50

 

گواهی مدرک تحصیلی (مشاغل تجاری)+  داشتن توانایی زبان خوب (معیار زبان کانادایی در سطح  (CLB 5) و یا بیشتر

ردیف گواهی مدرک حرفه ای (مشاغل تجاری)+  داشتن توانایی زبان خوب (معیار زبان کانادایی در سطح  (CLB 5) و یا بیشتر گواهی مدرک حرفه ای (مشاغل تجاری) + (CLB 5) و یا بیشتر در تمامی مهارت های زبان انگلیسی  که یک مهارت یا بیشتر کمتر از CLB 7 باشد

(حداکثر 25 امتیاز )

گواهی مدرک حرفه ای (مشاغل تجاری) + (CLB7) و یا بیشتر در هر چهار مهارت های زبان انگلیسی

(حداکثر 50 امتیاز)

1 گواهی مدرک تحصیلی (مشاغل تجاری) 25 50

فاکتورهای انتقال مهارت برای مهاجرت به کانادا

تحصیلات

ردیف داشتن توانایی زبان خوب (معیار زبان کانادایی در سطح  (CLB 7) و یا بیشتر  و  دارای مدرک تحصیلی بالاتر از دوره دبیرستان و متوسطه امتیاز برای CLB7 و بیشتر در تمامی مهارت ها و یک یا دو مهارت کمتر از CLB9

( حداکثر 25 امتیاز)

امتیاز برای CLB9 و یا بیشتر در هر چهار مهارت زبان

(حداکثر 50 امتیاز)

1 دوره متوسطه یا کمتر 0 0
2 مدرک بعد از دبیرستان با اعتبار یک سال و بیشتر 13 25
3 دو یا سه برنامه با مدرکی که حداقل یکی از مدارک بعد از اتمام دوره متوسطه با اعتبار 3 سال و بیشتر باشد 25 50
4 مدرک دانشگاهی برای دوره کارشناسی ارشد و یل یکی از مشاغل حرفه ای که  در ماتریس طبقه بندی ملی شغلی در سطح مهارت A  باشد و  مجوز آن توسط یک نهاد نظارتی استانی لازم است 25 50
5 مدرک دانشگاهی در سطح دکترا 25 50

 

ردیف با سابقه کاری کانادایی و و  دارای مدرک تحصیلی بالاتر از دوره دبیرستان و متوسطه امتیاز برای تحصیلات + یک سال تجربه کاری کانادایی

(حداکثر 25 امتیاز)

امتیاز برای تحصیلات + 2 سال یا بیشتر برای  تجربه کاری کانادایی

(حداکثر 50 امتیاز)

1 دوره متوسطه یا کمتر

 

0 0
2 مدرک بعد از دبیرستان با اعتبار یک سال و بیشتر 13 25
3 دو یا سه برنامه با مدرکی که حداقل یکی از مدارک بعد از اتمام دوره متوسطه با اعتبار 3 سال و بیشتر باشد 25 50
4 مدرک دانشگاهی برای دوره کارشناسی ارشد و یل یکی از مشاغل حرفه ای که  در ماتریس طبقه بندی ملی شغلی در سطح مهارت A  باشد و  مجوز آن توسط یک نهاد نظارتی استانی لازم است 25 50
5 مدرک دانشگاهی در سطح دکترا 25

 

50

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های استانی

مهاجرت به کانادا از طریق برنامه ی استانی انتاریو

مختصری درباره استان انتاریو

استان انتاریو از لحاظ فعالیت های اقتصادی و نیزاز لحاظ جمعیتی، بزرگترین و قدرتمندترین استان کانادا می باشد و به عبارتی قطب اقتصادی کانادا محسوب می شود.

مرکز آن شهر تورنتو است و نیز شهر اتاوا که پایتخت کاناداست، در این استان واقع شده است.

حدود 12 و نیم میلیون نفر جمعیت دارد و بیشترین میزان تولید را در میان سایر استان های کانادا دارد. این استان در شرق کانادا و درمیان دو استان کبک و مانیتوبا قرار گرفته است.

مختصری درباره استان انتاریو

استان انتاریو از لحاظ فعالیت های اقتصادی و نیزاز لحاظ جمعیتی، بزرگترین و قدرتمندترین استان کانادا می باشد و به عبارتی قطب اقتصادی کانادا محسوب می شود.

مرکز آن شهر تورنتو است و نیز شهر اتاوا که پایتخت کاناداست، در این استان واقع شده است.

حدود 12 و نیم میلیون نفر جمعیت دارد و بیشترین میزان تولید را در میان سایر استان های کانادا دارد. این استان در شرق کانادا و درمیان دو استان کبک و مانیتوبا قرار گرفته است.

برنامه ی استانی انتاریو

 برنامه های استانی انتاریو که به اختصار OINP خوانده می شود به سه گروه زیر اختصاص دارد.

 

 1. گروه سرمایه های انسانیHuman Capital Category
 2. گروه پیشنهاد کار یا جاب آفر از کارفرما Employer Job Offer Category  
 3. گروه کسب و کار یا بیزنس Business Category
 1. برنامه های گروه سرمایه های انسانی(Human Capital Category)

برنامه اکسپرس انتری انتاریو Ontario Express Entry Stream

برنامه اکسپرس انتری استان انتاریو زیر مجموعه سیستم اکسپرس انتری دولت فدرال است. متقاضیان مهاجرت به کانادا می بایست  یک پروفایل فعال در سیستم اکسپرس انتری داشته باشند و در آن ثبت نام کرده باشند.

همچنین  باید دعوت نامه ای از سوی استان انتاریو دریافت کنند و  مدارک  خود را جهت انتخاب شدن توسط استان ارسال نمایند.

این سه گروه می توانند از این برنامه استفاده نمایند.

 1. اولویت های سرمایه انسانی  (Human Capital Priorities Stream)
 2. نیروهای متخصص فرانسوی زبان  (French-Speaking Skilled Worker Stream)
 3. نیروهای فنی حرفه ای (Skilled Trades Stream) 

برنامه اکسپرس انتری انتاریو Ontario Express Entry Stream

برنامه اکسپرس انتری استان انتاریو زیر مجموعه سیستم اکسپرس انتری دولت فدرال است. متقاضیان مهاجرت به کانادا می بایست  یک پروفایل فعال در سیستم اکسپرس انتری داشته باشند و در آن ثبت نام کرده باشند.

همچنین  باید دعوت نامه ای از سوی استان انتاریو دریافت کنند و  مدارک  خود را جهت انتخاب شدن توسط استان ارسال نمایند. این سه گروه می توانند از این برنامه استفاده نمایند.

 1. اولویت های سرمایه انسانی  (Human Capital Priorities Stream)
 2. نیروهای متخصص فرانسوی زبان  (French-Speaking Skilled Worker Stream)
 3. نیروهای فنی حرفه ای (Skilled Trades Stream) 

اولویت های سرمایه  های انسانی (Human Capital Priorities Stream)

 

این برنامه مختص افرادی است که در سیستم اکسپرس انتری فدرال ثبت شده باشند وهمچنین شرایط مورد نیاز به لحاظ سن، سابقه کار و مدارک تحصیلی که برای استان انتاریو تعیین شده را دارا باشند.

در صورتی که شرایط متقاضیان برای این برنامه مناسب باشد، از سوی استان دعوت نامه NOI دریافت خواهند کرد.

بعد از این، منتخبین فقط 45 روز کاری زمان دارند تا از طریق این برنامه به OINP درخواست دهند و در آخر افراد منتخب می توانند به IRCC درخواست اقامت دائم کانادا بدهند. این برنامه همواره مورد توجه زیاد داوطلبین اکسپرس انتری بوده است.

شرایط لازم برای اقدام

 • داشتن شرایط لازم یکی از دو برنامه ی مهاجرت متخصصین فدرالFSWP  و یا برنامه تجربه کانادایی CEC  (حداقل 67 امتیاز برای ورود به استخر کاندیداها)
 • داشتن شرایط مورد نیاز سابقه کار
 • داشتن مدرک لیسانس، ارشد یا دکترا یا یک گزارش ارزیابی مدراک تحصیلی (ECA)
 • داشتن حداقل CLB7 یا بالاتر از آن (آیلتس CELPIP) برای زبان انگلیسی و  TEFمربوط به زبان فرانسه
 • قصد داشتن سکونت دراستان انتاریو (اگر در زمان ارائه درخواست در کانادا حضور دارند، باید اقامت قانونی داشته باشند.)
 • داشتن گواهی تمکن مالی صادر شده توسط بانک
 • داشتن سایر معیارهای یکی از برنامه های FSWP یا CEC
 • کسب حداقل امتیاز مورد نظر برنامه در سیستم امتیازبندی جامع CRS

شرایط سابقه کار

برنامه نیروی متخصص فدرالFSWP

افراد ارزیابی شده در سیستم اکسپرس انتری در برنامه FSWP باید مدارک زیر را ارائه نمایند:

 • حداقل یک سال سابقه کار دائم، تمام وقت یا معادل نیمه وقت در5 سال گذشته و با حقوق در کانادا و یا خارج ازآن
 • دارا بودن سابقه کار در در دسته های 0،A و B NOC

برنامه خوداشتغالی Self-Employed

 

مدارک مربوط به خود اشتغالی باید قابل ارزیابی توسط اشخاص ثالث باشند و مدارک اشتغال از طرف خود متقاضی یا خانواد وی مورد قبول OINP نیست.

 نیروهای ماهر فرانسوی زبان (French-Speaking Skilled Worker Stream)

این برنامه مخصوص نیروهای متخصص فرانسوی زبانی است که به زبان انگلیسی نیز تسلط  دارند و قصد مهاجرت  به استان انتاریو را دارند.

برنامه تجربه کانادایی CEC 

در صورتی که افراد متقاضی در سیستم اکسپرس انتری در برنامه CEC مورد ارزیابی قرار بگیرند می بایست مدارک مربوط به سابقه کاری زیر را ارائه  نمایند:

 • سابقه کار تمام وقت(یا معادل نیمه وقت)،حداقل به مدت 1 سال از 3 سال گذشته در یک شغل خاص و در کانادا یا خارج آن که بابت آن حقوق شده باشد.
 • داشتن اقامت قانونی در کانادا در زمان کار ضروری است و سابقه کاری باید یک سال باشد که می تواند با فاصله(در فواصل زمانی پراکنده) نیز باشد.

حداقل شرایط لازم

 • داشتن پروفایل معتبر در بانک اطلاعاتی اکسپرس انتری فدرال
 • واجد شرایط  بودن در برنامه تجربه ی کانادایی (CEC)
 • تمایل داشتن به مهاجرت به انتاریو یا همه ی استان ها و مناطق کانادا که در پروفایل اکسپرس انتری آنها  ثبت شده باشد.
 • دریافت دعوت نامه NOI از طریق حساب آنلاین اکسپرس انتری سازمان IRCC
 • سابقه کار یکساله و تمام وقت که در یکی از مشاغل فنی ذکر شده در گروه فرعی 633 یا گروه اصلی 72، 73 یا 82 از سیستم طبقه بندی ملی مشاغل قرار داشته باشد.

حداقل شرایط لازم برای متقاضیان این برنامه

 

 • توانایی کافی در هر چهار مهارت هم در زبان فرانسه و هم انگلیسی حداقل سطح زبان فرانسه CLB 7 و زبان انگلیسی CLB 6،(مدارک آیلتس و CELPIP برای انگلیسی و TEF و TCF برای فرانسه)
 • داشتن مدرک لیسانس، ارشد یا دکترا یا یک گزارش ارزیابی مدرک تحصیلی (ECA)
 • تمایل به زندگی در انتاریو با ارائه وابستگی های خود به این استان
 • داشتن تمکن مالی کافی برای تامین هزینه های زندگی در انتاریو
 • نیروهای فنی حرفه ای (Skilled Trades Stream)

این برنامه مختص افرادی است که دارای سابقه کار در یکی از حرفه های واجد شرایط  باشند.

 • گروه فرعی 633: قصاب و نانوا
 • گروه اصلی 72: حرفه های صنعتی، برق و ساخت و ساز
 • گروه اصلی 73: نگهداری و عملیات تجهیزات
 • گروه اصلی 82: مشاغل نظارتی و فنی در حوزه ی منابع طبیعی، کشاورزی و تولیدات مرتبط

برنامه های گروه دانشجویان بین المللی International Student Category

این گروه خود به دو دسته زیر تقسیم می شود:

الف. فارغ التحصیلان مقطع ارشد (International Students – Masters Graduate Stream)

که به دارندگان کارشناسی ارشد از یکی از دانشگاه های این استان امکان می دهد تا بدون داشتن جاب آفر و پیشنهاد کاری به این استان به صورت دائم مهاجرت کنند.

 •  فارغ التحصیل شدن از یکی از دوره های مقطع ارشد در یکی از دانشگاه های استان انتاریو (حداقل به مدت یک سال و به صورت تمام وقت)
 • تمایل  به زندگی و کاربه صورت دائم در این استان
 • ارائه درخواست خود ظرف دو سال پس از اخذ مدرک کارشناسی ارشد
 • داشتن اقامت  قانونی در انتاریو یا خارج از کشور
 • داشتن سطح دانش زبان  مورد نظر( برای انگلیسی و فرانسه سطح CLB 7 در آزمون عمومی در همه ی مهارت ها)
 • سکونت داشتن حداقل 12 ماه از 24 ماه قبل از تاریخ ارائه درخواست در انتاریو
 • نداشتن قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتردر انتاریو
 • داشتن تمکن مالی مورد نظر

حداقل شرایط لازم برای متقاضیان

 • داشتن شرایط لازم برای اخذ مدرک دکتری ازیکی از دانشگاه های واجد شرایط انتاریو
 • حداقل 2 سال تحصیل در مقطع دکتری
 • داشتن اقامت قانونی دراستان (حداقل 12 ماه از 24 ماه ،قبل از ارائه درخواست)
 • ارائه درخواست ظرف مدت زمان 2 سال از تاریخ اخذ Phd
 • تمایل  به زندگی و کاربه صورت دائم در این استان ( ارائه وابستگی هاو قصد خود از زندگی در انتاریو )
 • داشتن تمکن مالی مورد نظر

ب. گروه فارغ التحصیلان مقطع دکترا (International Students – PhD Graduate Stream)

که به دارندگان مدرک دکترا از یکی از دانشگاه های این استان امکان می دهد، تا بدون داشتن جاب آفر و پیشنهاد کاری به این استان به صورت دائم مهاجرت کنند.

 1. برنامه های گروه پیشنهاد کار از کارفرما Employer Job Offer Category

کارفرمایان کانادایی می توانند به متخصصین و دانشجویان خارجی در داخل و یا خارج از کانادا، بوسیله این برنامه، پیشنهاد کاری یا جاب آفر بدهند.

این گروه شامل 4 زیر گروه زیر است :

2.1 افراد ماهر دارای جاب آفر)پیشنهاد کار) (Foreign Workers with a Job Offer Stream)

 2.2 افراد ماهردارای جاب آفر در یکی از مشاغل مورد تقاضا (Employer Job Offer In-Demand Skills Stream)

2.3  دانشجویان بین المللی دارای پیشنهاد کار (International Students with a Job Offer Stream)

2.4 برنامه آزمایشی منطقه ای انتاریو (Regional Immigration Pilot) 

2.1 افراد ماهر دارای جاب آفر)پیشنهاد کار) (Foreign Workers with a Job Offer Stream)

این برنامه یک روش مهاجرتی ست که مخصوص داوطلبین در داخل و یا خارج از کاناداست که این داوطلبین از یک کارفرمای کانادایی در انتاریو، پیشنهاد کاری دارند.

اگر متقاضیان موفق شوند با استفاده از این برنامه مهاجرتی، از سوی استان انتخاب شوند، می توانند برای اقامت دائم کانادا درخواست دهند. برای دریافت گواهی استانی، هم کارفرما و هم فرد خارجی باید نشان دهند که واجد شرایط هستند.

 

کارفرمایان می بایست فرمی مخصوص کارفرما را تکمیل نمایند. این فرم باید همراه با سایر مدارک توسط متقاضیان برای دولت استانی انتاریوفرستاده شود.

حداقل شرایط مورد نیاز  برای نیروهای متخصص دارای جاب آفر:

 

 • یک کار تمام وقت تأیید شده ویا یک جاب آفر دائم تمام وقت در یکی از مشاغل تخصصی درسطح 0، A  یاNOC)  B ) از کارفرما
 • داشتن حداقل میزان سابقه کار
 • نشان دادن قصد زندگی در انتاریو ( ارائه وابستگی ها و قصد خود از زندگی در انتاریو )
 • داشتن یک وضعیت قانونی معتبر(اجازه تحصیل، اجازه کارو …) در صورت اقامت در کانادا

2.2 افراد ماهردارای جاب آفر در یکی از مشاغل مورد تقاضا (Employer Job Offer In-Demand Skills Stream)

این برنامه برای  افراد متخصصی که  پیشنهاد کاری در موارد مورد نیاز استان انتاریو را دارند ونیز قصد اقامت دائم ، در این استان  برای زندگی و کاررا  دارند، در نظر گرفته شده است.

متقاضیان خارجی در صورتی می توانند از طریق این برنامه درخواست دهند که یک جاب آفر معتبر و تمام وقت و دائمی همراه با  یک فرم از یک کارفرما در انتاریو دریافت کرده باشند

شرایط مورد نیاز

 • 9ماه سابقه کار در انتاریو در 3 سال قبل از تاریخ ارائه درخواست ،با حقوق، تمام وقت(حداقل 30 ساعت در هفته یا1200  ساعت در سال) یا به همین اندازه سابقه کارپاره وقت در یکی از مشاغل مجاز که فصلی نباشند. مدارک اثبات سابقه کاری برای اطمینان از تشابه کار با پیشنهاد کاری ارائه شده، درخواست می شود.
 • تحصیلات دیپلم کانادایی و بالاتر و یا معادل آن که از طریق یک گزارش ارزیابی مدرک ECA ارائه شده باشند.
 • داشتن مجوز معتبربرای شغل پیشنهادی در صورتی که نیازمند مجوز باشد.
 • CLB 4 – در زبان های انگلیسی و یا فرانسه (مدرک معتبر بین المللی IELTS، TEF  و TCF )
 • ارائه مدارک تمکن مالی یا منبع درآمدی برای اثبات تامین هزینه های زندگی در انتاریو
 • داشتن قصد زندگی در انتاریو ( ارائه وابستگی هاو قصد خود از زندگی در انتاریو )
 • وضعیت اقامتی قانونی  متقاضی  در صورت حضورش در کانادا (این وضعیت باید تا زمان انتخاب شدن توسط استان حفظ شود).

2.3  دانشجویان بین المللی دارای پیشنهاد کار (International Students with a Job Offer Stream)

حداقل شرایط مورد نیاز متقاضی

 • فارغ التحصیل بودن از یکی از کالج ها و یا دانشگاه های واجد شرایط کانادا (دوره های گذرانده شده باید بطور تمام وقت 1 ساله یا 2 ساله بوده باشند)
 • ارائه درخواست حداکثر تا 2 سال پس ازپایان تحصیلات در یک کالج یا دانشگاه کانادایی
 • گذراندن بیش از نیمی از دوره تحصیل  در کانادا
 • جاب آفریا پیشنهاد کار دائمی در شغلی با NOC های 0،A و B از کارفرما در انتاریو
 • داشتن مجوز معتبربرای شغل پیشنهادی در صورتی که نیازمند مجوز باشد
 • داشتن قصد زندگی در انتاریو( ارائه وابستگی هایی، قصد خود را از زندگی در انتاریو )
 • داشتن اقامت قانونی  در صورت حضور در کانادا در زمان ارائه درخواست

2.4 برنامه آزمایشی منطقه ای انتاریو (Regional Immigration Pilot) 

این برنامه آزمایشی دوساله از اوایل سال 2020 شروع به کار خواهد کرد و مخصوص افرادیست که دارای جاب آفر یا پیشنهاد کار از کارفرماهای واقع در استان انتاریو و در مناطق مشخص شده هستند.

 1. برنامه های گروه کسب و کار (Business Category)

طرح کار آفرینی برنامه استانی آنتاریو OINP Entrepreneur Stream) )، مختص افرادی است که طرح تجاری جدید دارند و یا قصد خرید یکی از کسب و کارهای موجود در آنتاریو را دارند ،این برنامه به گونه ای طراحی شده است که می توان پس از راه اندازی کسب و کار خود در این استان اقامت دائم خود را دریافت کرد. در این برنامه فرد متقاضی می تواند با دریافت مجوز کار موقت و دریافت ویزا کار وارد استان شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر از این برنامه، مهاجرت به کانادا از طریق برنامه کار آفرینی انتاریو را در مقاله بعدی دنبال کنید.

گوناگونی روش های مهاجرت به کانادا


روش های گوناگون مهاجرت به کانادا

حتما تاکنون نام روش های گوناگون برای مهاجرت و ویزاهای مختلفی را شنیده اید. این گوناگونی تنها در مورد کانادا نیست و در مورد همه کشورها صادق است. علت این امر، اول آن است که هر فرد برای مهاجرت به کشور دیگر، دلیلی دارد که با سایرین متفاوت است. ممکن است فردی قصد مهاجرت برای تحصیل داشته باشد و فرد دیگر، جویای کار و زندگی باشد. ممکن است فردی قصد سرمایه گذاری یا کارآفرینی یا دلایل و اهداف بسیار گوناگون دیگری  از جمله دریافت ویزای توریستی کانادا ، ویزای تحصیلی کانادا و … داشته باشد. مسئله دیگر سازگاری شرایط هر فرد با دسته ای از قوانین و شرایط مهاجرت به کانادا است. به هر ترتیب، روش های گوناگون بر مبنای همین اهداف و شرایط گوناگون ایجاد می شوند.  ما قصد داریم تعدادی از مهم ترین روش های مهاجرت به کانادا را در ادامه برای شما عزیزان شرح دهیم.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در کانادا

کانادا در زمینه اقتصاد و اشتغال بسیار پویاست و از برنامه هایی که در راستای این پویایی و شکوفایی ایجاد می شوند، بسیار استقبال و حمایت می کند. یکی از بهترین و کم زحمت ترین راه های مهاجرت به کانادا، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری است. در این روش مهاجرت ، شما و خانواده تان می توانید با سرمایه گذاری در کانادا حتی بدون داشتن مدرک زبان مهاجرت نمایید. در خصوص سرمایه گذاری ذکر این نکته ضروری است که این امکان در حال حاضر تنها در استان کبک وجود دارد. این استان در مقایسه با سایر استان های کشور کانادا، روش مهاجرتی متفاوتی دارد. چنانچه تمایل ندارید، می توانید از سایر روش های تقریبا مشابه به روش سرمایه گذاری از جمله روش کارآفرینی کانادا و روش هایی دیگر برای مهاجرت به کانادا استفاده نمایید که در ادامه توضیح آن ها داده خواهد شد.

شرکت مهاجرتی کاناداپاس - مهاجرت به کانادا - مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی

مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی

روش دیگر مهاجرت به کانادا، روش کارآفرینی است که چنانچه با برنامه ریزی صحیح و دقیقی انجام گیرد، مهاجرت به این کشور با موفقیت صورت خواهد گرفت به دلیل ضرورت این دقت است که لازم است حتما به افراد و موسسات معتبری مراجعه کنید که دارنده ی لایسنس رسمی از کانادا هستند و به همه جوانب این روش برای مهاجرت به کانادا اشراف کامل دارند. روش کارآفرینی برای مهاجرت به استان نیوبرانزویک که شرقی ترین استان کشور کانادا محسوب می شود، مربوط است.

مهاجرت به کانادا از طریق مالکیت شرکت (owner operator) و مزایای عالی آن


چنان که گفتیم دولت کانادا از برنامه های اقتصادی و اشتغال زایی استقبال و حمایت می کند. به همین دلیل است که اگر فردی از کشوری دیگر تمایل داشته باشد کار و تجارتی را در کانادا راه اندازی نماید، یا امتیاز کسب و کاری موجود را در کانادا خریداری کند، می تواند بر همین اساس، مهاجرت به کانادا داشته باشد. مزیت این روش نسبت به روش های سرمایه گذاری و کارآفرینی برای مهاجرت به کانادا عدم نیاز حتمی به سرمایه فراوان است. نوع کسب و کار انتخابی شما می تواند کسب و کاری باشد که نیاز به سرمایه گذاری فراوان نداشته باشد اما این امر باید همراه با تحقیق بازار کانادا باشد. همچنین باید بیزنس پلن مناسب و توجیه کننده ای تهیه شود.

برنامه owner operator برای مهاجرت به کانادا نسبت به سایر برنامه هایی که ذکر شد، توجیه اقتصادی بالاتری دارد. این برنامه نیز نیازمند مدرک زبان نیست. مزیت دیگر این برنامه این است که برای مهاجرت به کانادا محدود به استان خاصی نخواهید بود.

مهاجرت به کانادا با روش استارت آپ

تفاوت این روش مهاجرت به کانادا با روش کارآفرینی داشتن ایده نو است. در روش کارآفرینی شما می توانید کاری را ایجاد کنید که پیش تر ایده آن وجود داشته و شما تنها عامل ایجاد فضای کار و اشتغال جدید در زمینه آن ایده خواهید بود اما در روش ویزای استارت آپ کانادا لازم است ایده نیز بکر باشد و نکته مهم این است که باید حتما در کشور کانادا ایجاد درآمد کند. نکته دیگر این است که برای این روش مهاجرت لازم است ایده ی استارت آپی شما از سوی یکی از مراکز سرمایه گذاری کشور مقصد یعنی کانادا تایید گردد. شاید گمان کنید این روش مهاجرت به کانادا نسبت به روش کارآفرینی دشوار است اما خوب است مزیت ویژه آن را نیز بدانید و ان این است که با روش دریافت ویزای استارت آپ کانادا برای مهاجرت به کانادا می توانید برای پنج خانواده امکان مهاجرت به این کشور را فراهم نمایید.
در ادامه توصیه میکنیم برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزای استارت آپ کانادا ، به صحبت های یکی از بهترین وکیل های مهاجرت به کانادا جناب آقای حلاج پور که در قالب یک ویدئو برایتان تدارک دیده شده است ، گوش فرا دهید.

شرکت مهاجرتی کاناداپاس - مهاجرت به کانادا - مهاجرت به کانادا با روش معرفی استارت آپ

مهاجرت تحصیلی به کانادا

یکی از رایج ترین روش هایی که به کمک آن می توان به کشور کانادا مهاجرت کرد، مهاجرت تحصیلی است. دانش آموزان و دانشجویان در تمامی مقاطع تحصیلی این فرصت را خواهند داشت که با اخذ پذیرش از مدارس، کالج یا دانشگاه های کانادا مسیر مهاجرت خود به کشور کانادا را هموار سازند. مرحله اول مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا آن است که فرد مدرک معتبر زبان انگلیسی یا فرانسوی را دریافت کند. این که نمره او در چه سطحی باشد به دانشگاه بستگی خواهد داشت اما به طور کلی حداقل نمره مورد نیاز معادل IELTS 6 است.

نکته ای که در این رابطه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، توجه به جایگاه دانشگاهی است که فرد قصد تحصیل در آن را دارد. دانشگاه های کانادا از جمله دانشگاه های برتر جهان هستند و افرادی که قصد تحصیل در چنین دانشگاه هایی را دارند، باید رزومه ای متناسب با آن را ارائه کنند. برای این که بتوانید درک بهتری از این موضوع داشته باشید به جدول زیر توجه کنید که جایگاه دانشگاه های کانادا در آخرین بروزرسانی را نشان می دهد.

نام دانشگاه

رتبه جهانی به نقل از QS در سال 2022

دانشگاه تورنتو

26

دانشگاه مک گیل

27

دانشگاه بریتیش کلمبیا

46

دانشگاه مونترئال

111

دانشگاه آلبرتا

126

دانشگاه مک مستر

140

دانشگاه واترلو

149

دانشگاه وسترن

170

دانشگاه اوتاوا

230

دانشگاه کلگری

235

همانطور که مشاهده می فرمایید، 8 دانشگاه در کشور کانادا در جمع 200 دانشگاه برتر جهان قرار دارند و این در حالی است که بسیاری از کشورهای جهان تلاش می کنند تا یک دانشگاه در این بین داشته باشند.

کانادا جایگاه بسیار مناسبی برای تحصیل در خارج از کشور بین شهروندان خارجی دارد و توانسته پس از کشور انگلستان جایگاه دوم را در این زمینه به دست آورد. شناخته شده ترین و محبوب ترین استان های کانادا برای تحصیل در خارج از کشور، انتاریو، بریتیش کلمبیا و کبک هستند که دانشگاه های بسیار قدرتمندی را نیز در خود جای داده اند. بر اساس آخرین رده بندی های صورت گرفته در رابطه با بهترین شهرهای دانشجویی در جهان، مونترئال در استان کبک جایگاه ششم جهان را به دست آورده است. تورنتو نیز در جایگاه 11 قرار گرفته است و ونکوور نیز شانزدهمین رتبه را به خود اختصاص داده است. در این میان نمی توان به راحتی از نام اتاوا نیز عبور کرد که در رده 45 قرار گرفته است.

تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور کانادا 3 تا 4 سال به طول می انجامد و تحصیلات تکمیلی در این کشور یک دوره 1 تا 3 ساله است و همه چیز به دانشگاه بستگی دارد. با توجه به اینکه دانشگاه های کانادا توسط دولت های استانی اداره می شوند، می توان به دریافت که تحصیل در استان های مختلف این کشور تفاوت های نسبی با یک دیگر دارند و این مسئله ای است که متقاضیان تحصیل در کانادا نیز باید به آن توجه داشته باشند.

هزینه تحصیل در کشور کانادا به نسبت کشورهایی مانند استرالیا، آمریکا و بریتانیا بسیار مقرون به صرفه تر است اما با این وجود نمی توان آن را در جمع کشورهای ارزان قیمت قرار داد. هزینه تحصیل برای دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی معمولا از 17337$ دلار کانادا در سال آغاز می شود اما هر دانشگاه هزینه های مربوط به خود را دارد که می توانند تفاوت های زیادی با سایر دانشگاه های این کشور داشته باشد. دانشجویان می توانند از کمک هزینه های مالی در کانادا نیز بهره ببرند اما بهتر است در همان ابتدا به این فکر باشند که خود موظف به پرداخت شهریه هستند و در صورتی که از آن بهره بردند می توانند آن را یک امتیاز اضافه قلمداد کنند. دانشجویان در کانادا می توانند به صورت نیمه وقت کار کنند و بخشی از هزینه های تحصیل خود را از این طریق پوشش دهند.

 

یکی از بزرگ ترین امتیازات تحصیل در کانادا آن است که فرد می تواند امتیازات اضافه در سیستم اکسپرس انتری به دست آورد و در رقابت با سایر متقاضیان پیشی گیرد.

مهاجرت به کانادا از طریق ویزای توریستی

یکی از راه های مهاجرت به کشور کانادا، استفاده از ویزای توریستی این کشور است. این ویزا در حقیقت استیکری است که در پاسپورت متقاضی چسبانده می شود و به این معنی است که وی شرایط لازم برای ورود به کشور کانادا را داشته است. بر اساس وجود چنین مجوزی، معمولا فرد می تواند تا 6 ماه در کشور کانادا اقامت موقت داشته باشد.

افرادی که دارای سابقه مجرمانه باشند یا ممنوعیت هایی از طرف سازمان های حمایت از حقوق بشر علیه آن ها تصویب شده باشد، نمی توانند از این طریق به کشور کانادا وارد شوند. افراد برای مهاجرت به کانادا با استفاده از ویزای توریستی، باید یک پاسپورت معتبر داشته باشند. در این رابطه توصیه می شود که پاسپورت فرد حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد تا از این طریق بتواند شانس خود برای اقامت بلند مدت تری را افزایش دهد.

فرد باید همچنین ثابت کند که از نظر جسمانی در سلامت قرار دارد و سوابق مجرمانه نیز ندارد. یکی از مهم ترین مدارکی که در این رابطه باید ارائه شود، مدارک مربوط به وابستگی فرد به کشور مبدا است. در این حالت فرد باید نشان دهد که یک وابستگی مالی، کاری یا خانوادگی به کشور خود دارد و قطعا کانادا را در پایان اعتبار ویزای خود ترک خواهد کرد. فرد همچنین باید نشان دهد که تمکن مالی کافی برای اقامت در کشور کانادا در بازه زمانی مشخص شده را دارد.

مهاجرت به کانادا از طریق سوپر ویزا

یکی از انواع ویزاهای جذاب کشور کانادا، سوپرویزای کانادا است که در اختیار والدین، پدربزرگ یا مادربزرگ فرد قرار می گیرد و به آن ها فرصت می دهد که تا سقف دو سال در این کشور اقامت داشته باشند. این ویزا به آن ها اجازه می دهد تا در چندین مرحله به کانادا وارد شوند و تا 10 سال نیز اعتبار خواهد داشت. البته این اعتبار 10 ساله به اعتبار پاسپورت فرد بستگی دارد.

این ویزای در اختیار افرادی قرار خواهد گرفت که نوه یا فرزند آن ها در کشور کانادا اقامت دائم یا شهروندی داشته باشد و بتواند نشان دهد که در طول اقامت آن ها را از نظر مالی تحت پوشش قرار خواهد داد. فرد همچنین باید خود را تحت پوشش بیمه ای قرار دهد که حداقل 100000$ دلار کانادا ارزش داشته باشد.

استفاده از سوپرویزا به این دلیل نسبت به ویزای توریستی توصیه می شود که فرد به کمک این ویزا می تواند در چندین مرحله وارد خاک کانادا شود و همچنین این توانایی را خواهد داشت که برای مدت 2 سال اقامت این کشور را در اختیار داشته باشد در حالی که اقامت از طریق ویزای توریستی تا سقف 6 ماه خواهد بود.

مهاجرت به کانادا از طریق پیشنهاد شغلی 

 


برای مهاجرت به کانادا می توانید از پیشنهاد شغلی یک کارفرما در کانادا استفاده کنید. در چنین شرایطی لازم است کارفرمای شما اداره مهاجرت کانادا را در خصوص نیازمندی کسب و کارش به نیرو و تخصص شما و همچنین فقدان فردی همانند شما در کانادا توجیه نماید. به این ترتیب دولت کانادا لزوم مهاجرت به کانادا را در مورد شما می پذیرد و می توانید با داشتن یک شغل تضمین شده مهاجرت نمایید.

اگر قصد دارید به کشور کانادا سفر کنید و یا قصد مهاجرت به کانادا را دارید توصیه میکنیم از موسسات معتبر اقدام کنید و در صورتی که قصد اقامت دائم دارید و کشور کانادا برای زندگی انتخاب شماست از وکلای درست کار کمک بگیرید  تا در فرایند دریافت اقامت کانادا و مهاجرت به کانادا مشکلی برایتان به وجود نیاید. برای کسب اطلاعات مفید به سفارت کانادا در ایران مراجعه کنید.از مهم ترین شهر های کانادا تورنتو است که پرجمعیت ترین شهر کاناداست و از روی نقشه کانادا میتوان فهمید که مرکز استان آنتاریو است که جزو بهترین شهرهای کانادا برای ایرانیان است.

توضیحات تکمیلی در خصوص مهاجرت به کانادا

 


موضوع مهاجرت از جمله مهاجرت به کانادا بسیار وابسته به قوانین و شرایطی است که جزئیات فراوانی دارند و دائما در حال به روز شدن و تغییر و تحول هستند. هر یک از روش های ذکر شده شرایط خاصی را می طلبد و حتی انتخاب آن ها نیازمند اطلاعات کامل است. چنانچه فردی بدون اطلاع کافی از این جزئیات در راستای مهاجرت اقدام کند احتمال اشتباه و یا انتخاب روش غلط و ناسازگار با شرایط او وجود دارد. چنین اشتباهاتی سبب تحمیل هزینه ها و خسارات بالای مالی و زمانی بر فرد متقاضی خواهد بود. به همین دلیل است که همواره توصیه می شود از مشاوره و خدمات یک وکیل مهاجرت حرفه ای برای امور خود بهره مند شوید. سایت کاناداپاس امکان ارتباط با بهترین وکیل مهاجرت به کانادا و مشاور حرفه ای مهاجرت را برای شما فراهم کرده است. از راه های ارتباطی این سایت جهت تسهیل و تسریع امور مهاجرت به کانادا بهره مند شوید.

از شما دعوت می کنیم فرم ارزیابی رایگان را به دقت تکمیل کنید و سوابق و افتخارات خود را نیز ذکر بفرمایید

فرم ارزیابی رایگان

پرسش های رایج درباره شرایط مهاجرت به کانادا

 • ویزای استارتاپ کانادا
 • ثبت شرت و راه اندازی بیزینس در کانادا
 • ویزای تحصیلی کانادا
 • ویزای توریستی کانادا
 • سرمایه گذاری در کانادا
 • سرمایه گذاری کبک
 • ویزای خود اشتغالی
 • ویزای کارآفرینی کانادا
 • برنامه های استانی کانادا
 • سیستم اکسپرس انتری
 • ویزای کار در کانادا
 • اسپانسرشیپ

هزینه های مهاجرت بسته به روش مهاجرتی شما متفاوت است مثلا ممکن است در مهاجرت كاری كمترین هزینه ، در مهاجرت تحصیلی شهریه دانشگاه و تمكن مالی و در مهاجرت از طریق سرمایه گذاری با هزینه های بیشتری مواجه شوید.

 سیستم جامع رتبه بندی کانادا CRS یک سیستم جداگانه برای رتبه بندی متقاضیان مهاجرت به این کشور است. درواقع متقاضیانی که از طریق express entry برای اخذ ویزای کانادا اقدام می کنند در این سیستم ارزیابی می شوند.

متقاضیان برای مهاجرت به کانادا باید دانش خود در را در زبان انگلیسی و یا فرانسوی به اثبات رسانند. نمره مورد نیاز در هر یک از آزمون‌های معتبر و بین‌المللی با توجه به روشی که برای مهاجرت انتخاب می شود، متفاوت است.

مطالب مندرج در وب سایت حاضر به منظور اطلاع رسانی و افزایش دانش مخاطبین عزیز وبسایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی است. اگر چه اخبار و مطالب منتشره با نهایت دقت نویسنده مکتوب گردیده،ولی همچنان می تواند دستخوش تغییرات مرور زمان بوده و یا عاری از اشتباه انسانی نباشند.
بدیهی است برداشت و مشورت های حقوقی نهایی صرفا در چارچوب موضوع مورد مشاوره با شخص مشاور و وکیل رسمی مجموعه جناب حلاج پور ممکن بوده و توصیه می شود.
مدیریت و همکاران مجموعه حقوقی کاناداپاس و کاریابی بین المللی مهیار مسئولیتی در خصوص اقدامات خواننده با استناد به مطالب مندرج در وب سایت حاضر و سایر شبکه های اجتماعی نداشته و مسئولیت مجموعه صرفا محدود به چارچوب قرارداد منعقده با موکلین مجموعه باقی خواهد ماند.

ارزیابی رایگان رزرو وقت مشاوره
× تماس با ما
Copy link